Ook Voorschoten vraagt Leiden om intrekking voorstel groter plan Eigenmachtige uitspraak maakt verder overleg zinloos''' FAMA-plan voor hulp aan Afrika ten zuiden van de Sahara Indonesië tracht de ruilhandel Sumatra-Malakka tegen te gaaj Na 30 dienstjaren, op 48-jarige leeftijd, recht op pensioen? ZATERDAG 18 JANUARI 1958 Structuurplan in de vierde randgemeente Als maximum bebouwingsmogelijkheid acht spr. dit plan echter aanvaardbaar. Ook spr. was voor de instelling van een bestuurscommissie De heer Pels (P. v. d. A.) constateerde, dat dit plan boogt een ordening te schep pen in de ruimte, waarbij vraagstukken aan de orde komen, die betrekking heb ben op: 1. het bieden van een optimale mogelijkheid aan de industrie; 2. reser vering van landbouwareaal, waar de beste plaats daarvoor is; 3. reserveren voor ruimte voor het verkeer en 4. (het be langrijkste) het scheppen van woon- en recreatiegebieden. Spr. had echter op deze punten nogal kritiek op het plan, omdat het naar zijn mening te weinig uitgewerkt was. Deze eerste fase moet zo spoedig mogelijk ge volgd worden door een voortgezette studie. De heer Dekker (Prot.-Chr.) had het volste vertrouwen in hen, die met deze plannen bezig zijn. Spr. meende, dat men niet alles voor de toekomst al regelen kan. Spr. vroeg of deze commissie zal blijven voortbestaan en of er een be- stuurs- of uitvoeringscommissie zal ko men. De heer Van der Hulst (K.V.P.) be lichtte de agrarische gevolgen van het plan. Als agrariër, die steeds in de raad op de bres staat voor de belangen van de boeren, merkte spr. ook nu weer op, dat dit plan van de land- en tuinbou wers grote offers vraagt. Spr. uitte zijn structuurplan van vorig jaar. Spr. vond i toenemende bezorgdheid voor het be- het niet fraai, dat Voorschoten aan Lei- staan en de toekomst van de agrarische den vastgebouwd zal worden, omdat hij bevolking. het van belang acht, dat er een grote Het plan als zodanig werd tenslotte open ruimte komt tussen de gemeenten, aanvaard. Evenals de gemeenteraden van andere om Leiden liggende gemeenten heeft de gemeenteraad van Voorschoten zich gisteravond bezig gehouden met de toekom stige ontwikkeling van de gemeente in overeenstemming met de ontwikkeling van de Leidse agglomeratie. Voordat het voorstel van de plan-commissie aan de orde gesteld werd, las burgemeester Van der Hoeven van Voorschoten een nadere toelichting op het preadvies van B. en W. voor, waarin spr. o.m. zei: Bij lezing van het door B. en W. van Leiden aan de raad toegezonden pre advies ontkomt men niet aan de indruk, dat genoemd college van de gedachte uitgaat, dat de gemeentebesturen van de rondom Leiden gelegen gemeenten niet beseffen welke taak de zgn. Leidse agglomeratie in de Randstad Holland heeft te vervullen, en dat zonder het initiatief van de centrum-gemeente Leiden de besturen der randgemeenten er zelfs niet overgedacht zouden hebben eens te doen nagaan wat er voor een juiste structurele ontwikkeling zou kunnen en moeten worden gedaan. Spr. wees er daarna op, dat reeds in 1955 door de gemeente Voorschoten aan haar stedebouwkundig adviseur jhr. ir. J. de Ranitz opdracht was gegeven na te gaan op welke wyze, binnen de gemeentelijke grenzen, maximale bebouwings- mogelijkheden zouden kunnen worden verkregen zonder daarbij wezenlijke belan gen, welke voor de Randstad Holland van betekenis zijn, aan te tasten. Bezorgdheid Een half jaar geleden is het overleg met de betrokken gemeenten in Leiden geopend. Deze gemeenten bleken niet bereid een structuurplan te accepteren, door een Leidse instantie reeds toen zon der overleg met hen uitgewerkt. De daarna ingestelde commissie heeft kans gezien binnen een half jaar een ontwerp-struc'tuurplan op te stellen, waarover alle leden overeenstemming kregen. Nu blijkt, dat B. en W. van Leiden aan hun raad mededelen, dat het ont werp met weinig enthousiasme wordt ingediend, doch dat de indiening in feite wordt gedaan uit eerbiediging voor de resultaten van het overleg. Spr. vroeg zich met ernstige bezorgd heid aaf wat er van de toegezegde verdediging door het Leidse college zal terecht komen wanneer een voorstel op deze wijze wordt aanhangig gemaakt. Zeer ernstig betreurde de burge meester van Voorschoten het, dat het Leidse college tevens een voorstel in diende in de raad van Leiden om een uitspraak te verkrijgen over een groter plan. „Dat B. en W. van Leiden zich in hun voorstel aan de raad nu eigenmachtig hebben uitgesproken, waar naar hun mening de verdere uitbreiding moet komen, kan o.i. niet anders worden ge kenschetst dan als een miskenning van de door de werkcommissie en de des kundigen zeer serieus vervulde arbeid. De voorgenomen verdere studie zal dus in feite zinloos worden", aldus burge meester Van der Hoeven. Deze toelichting was de basis voor twee en een half uur durende bespre king van de houding, die de raad van Voorschoten nu zou moeten aannemen. De meeste raddsleden bleken de me ning van het college te delen. De K.V.P.: „De grieven van het college zjjn ook de onze." De V.V.D.: „Bij de gemeente Leiden is wel wat soepelheid wenselijk of nog beter een andere in stelling." De P. v. d. A.: „Het is een gebiedende eis samen te werken. In het Leidse voorstel ontbreekt een plei dooi om het overleg op zo kort moge lijke termijn voort te zetten." De Prot. Chr. fractie: „Het is zeer verstandig, dat men komt met een beperkte uit breiding." Motie of brief? Toch waren en nog verschilpunten be treffende de wyze, waarop de mening van de raad aan het Leidse college van B. en W. kenbaar gemaakt zou moeten worden. De heer Fortanier (K.V.P.) stel de aanvankelijk een motie voor, maar kon zich daarna verenigen met een brief (een wat eleganter en minder scherpe methode), terwijl de heer Pels (P. v. d. A.) zich met de voorgestelde inhoud hiervan niet verenigen kon. De discussie bewoog zich verder lang durig over deze kwestie, waarbij de heer Pels er herhaaldelijk op wees, dat het niet de bedoeling van de vertegenwoor diger van Leiden was het verdere con tact onmogelijk te maken en dat er van een „binding" door een uitspraak in de Leidse raad over het Leidse plan geen sprake zou zijn. De andere faccties waren echter van mening, dat het voorstel van B. en W. aan de Leidse Raad wel degelijk een be sluit over het uitgebreide Leidse plan vastlegt. Besloten werd dan ook, met de stem men van de P. v. d. A. tegen, aan B. en W. van Leiden een brief te zenden, waarin gevraagd werd dit voorstel in te trekken en uitsluitend te beslissen over het voorstel van de werkcommissie. De heer Pels (P. v. d. A.) stelde namens zijn fractie nadrukkelijk, dat hij een der gelijke uitspraak niet wenselijk achtte en dat hij alleen maar wilde uitgesproken zien door het Leidse college, dat het „Leidse plan" niet bindend zou zijn. Verdere meningen De heer Fortanier (K.V.P.) consta teerde verder, dat de commissie zeer groot werk heeft verricht. Spr. voelde wel een gemis aan een groter plan, n.l. voor de Randstad Holland in zijn geheel. Spr. stelde ook voor nu te komen tot een bestuurscommissie. De heer Van Eist (V.V.D.) was het er mee eens, dat dit voorstel pas een eerste fase is. Wat over het eigen gemeente- gebied gaat stemt volgens spr. in hoofd zaak overeen met het Voorscho'tense AANKOMST S.S. „SIBAJAK" OP TELEVISIE De Nederlandse 'eL isie Stiohting hoopt morgenavond een rechtstreekse reportage te geven van de aankomst van het eerste Nederlandse schip met evacué's uit Indonesië, de „Sibajak" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd. Wanneer de „Sibajak" op de voorziene tijd in Rotterdam arriveert, zal deze uit zending aanvangen te 19.15 uur. Mocht het schip op het laatste deel van de reis nog vertraging oplopen, dan zal zondag a.s. na de radio-nieuwsuitzending van 13.00 uur worden medegedeeld hoe laat de reportage in dat geval zal aanvangen. (Jok niet-aangeslotenen zullen van de diensten kunnen profiteren De commissie voor technische samenwerking in Afrika-ten-zuiden-van-de- Sahara heeft gisteren te Londen officieel een ,,plan-Colombo" (dit geldt voor Z. O. Azië) voor Afrika bekendgemaakt, dat de ontwikkeling van technische steunverlening aan de landen ten zuiden van de Sahara ten doel heeft. In de commissie zijn acht regeringen vertegenwoordigd, n.l. die van België, Rhodesia, Nyassaland, Frankrijk, Ghana, Liberia, Portugal, Groot-Brittannië en de Unie van Zuid-Afrika. In een communiqué wordt gezegd, dat de aangesloten landen be sloten hebben een stichting op te richten voor wederzijdse steun in Afrika ten zuiden van de Sahara (FAMA), welke stichting ten doel heeft het verlenen van technische steun In het gebied te vergemakkelijken, met name door het zen den van deskundigen, onderwijzers of adviseurs, door personeelsopleiding en het verstrekken van materiaal voor scholing en onderwijs. Minister Suurhoff over Nieuw-Guinea Gehele vrije wereld moet verantwoordelijkheid nemen De gang van zaken in Indonesië is voor de Partij van de Arbeid een diepe teleurstelling geworden, zo sprak de mi nister van Sociale Zaken, de heer J. G. Suurhoff vanmiddag tijdens het verkie zingscongres van de PvdA te Utrecht, Alle verplichtingen, welke Indonesië op zich had genomen werden als vodjes papier behandeld en als straks alle ban den zijn losgescheurd blijft alleen nog het probleem Nieuw-Guinea over. Hij vreesde, dat met geen enkele Indonesi sche regering over iets anders te praten is dan over de onverkorte en onmiddel lijke overdracht van de soevereiniteit over Nieuw-Guinea. En de minister vroeg zich af, of dit afgezien van het standpunt van de meerderheid van het Nederlandse volk, thans voor de PvdA een aanvaardbare propositie is. Economische voordelen zijn er voor Nederland uit dit barre eiland niet te verkrijgen. Wat dat betreft behoevén wij dus een overdracht heus niet te weige ren. Maar kunnen en mogen wij dit ge bied met zijn nog in het eerste begin stadium van ontwikkeling verkerende bevolking overdragen aan Indonesië, dat een willige prooi van het internationale communisme zou kunnen worden? Mo gen wij daaraan de bevolking van Nieuw Guinea blootstellen alleen uit angst an ders voor kolonialisten te worden aan gezien? Nieuw-Guinea kan niet als een laatste bastion van koloniaal beheer in Zuid- Oost-Azië gehandhaafd blijven. Op de lange duur niet en waarschijnlijk ook op de korte duur niet, hoe vooruitstrevend zo'n koloniaal beheer ook zou zijn. En al zouden zij menen, dat dit wel kon, dan zou het toch niet gebeuren. Volgens minister Suurhof moet er ge streefd worden naar een andere oplos sing, waarbij en waardoor de gehele vrije wereld haar verantwoordelijkheid voor dit gebied en de toekomst van zijn bevolking neemt. De PvdA zal haar denkkracht en politiek vernuft aan een oplossing van het probleem Nieuw-Gui nea moeten wijden in de komende tijd, wil dit gebied niet tot een brandpunt van politieke moeilijkheden in een nogal ontvlambaar deel van de wereld worden. Acht schepen onderschept Geen olie uit Sumatra meer naar Java? De Indonesische autoriteiten hebben donderdag en gisteren acht schej onderschept die met ruilgoederen tussen Sumatra en Malakka voeren. Zeven de schepen waren met rijst op weg naar Sumatra, het achtste bracht 500 j rubber van Palembang naar Singapore. De adjunct-militaire attaché van het Indonësische conculaat in Singapore hJ gisteren verklaard, dat alle schepen die illegale ruilhandel bedrijven in bei genomen zullen worden. De voorzitter van de Chinese Kamer van Koophandel in Singapore meende, dat het risico van inbeslagneming geen voldoende reden voor de eigenaaars was om te stoppen met de ruilhandel. In scheepvaartkringen in Singapore ge looft men dan ook, dat de ruilhandel zal doorgaan. Als hij onmogelijk zou worden, zou er op Sumatra grote onte vredenheid ontstaan. De autoriteiten op Sumatra zouden de centrale regering in Djakarta mee' gedeeld hebben, aldus deze kringen, dat Sumatra geen olie meer aan Java zal leveren als de handel stopgezet moet worden. Voorts is in Singapore vernomen, dat de Indonesische autoriteiten 200.000 straitsdollar eisen voor vrijlating van het schip „Honesta", dat 30 december op weg van Celebes naar Singapore is onderschept. De Indonesische autoritei ten willen de som niet in Indonesisch geld betaald hebben. Amerikaanse bezorgdheid De V.S. hebben Indonesië medege deeld, dat zjj met ernstige .bezorgd heid uitvoering van de Indonesische aanspraak inzake uitbreiding van de territoriale wateren onder het oog zouden zien, zo heeft het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken gisteren bekend gemaakt. Een woordvoerder van het departe ment van Buitenlandse Zaken zei, dat de V.S. op de komende conferentie in Genève inzake internationale wateren vertegenwoordigd zouden zijn, wanneer verwacht werd dat de Indonesische aan spraak zou worden besproken. Geen Westduitse schepen Naar wij van de Westduitse ambas sade in Den Haag vernemen zijn de be richten, dat Westduitse rederijen in Hamburg 130.000 ton scheepsruimte ter beschikking zouden stellen van Indo nesië ter gedeeltelijke vervanging van de Ook landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, die niet bij de commissie zijn aangesloten zullen van de door bemid deling van de FAMA te verlenen steun kunnen profiteren en andere regeringen en internationale organen zullen een be roep op de diensten van de FAMA kun nen doen. Het plan zal officieel worden bekend gemaakt in een buitengewone bijeen komst van de commissie, die op 19 en 20 februari a.s. te Accra zal worden ge houden. Moordzaak Maria Kriek Hoofdcommissaris E. Barkway, hoofd van de CID (Criminal Investigation De partment) in Essex, heeft verklaard dat de moordzaak Maria Kriek binnen twee weken zal zijn opgelost. Hoofdcommis saris Barkway, die belast is met de lei ding van het onderzoek in de moord op het 19-jarige Nederlandse meisje, zei dat de dader tegen die tijd gearresteerd zal zijn. Gedood op Rijksweg 1 (Speciale berichtgeving) Op het nieuwe gedeelte van de Rijks weg 1 (Amsterdam-Amersfoort) dat vo rige maand is omgelegd van Muiden naar Hakkelaarsbrug is gisteravond laat het eerste ongeluk met dodelijke afloop gebeurd. Daar is een inwoner van Naarden met zijn auto tegen een wagen gebotst. Hij was vrijwel op slag dood, terwijl zijn vrouw, die naast hem zat ernstig ge wond naar het Diakonessenziekenhuis te Naarden moest worden overgebracht. Een tragische bijzonderheid is, dat de zoon van het verongelukte echtpaar even later de plaats van het ongeval passeerde en daar de vernielde wagen van zijn vader zag staan en op deze wijze hoorde, dat zijn vader was over leden. Principiële zaak (Speciale berichtgeving) Voor de Centrale Raad van Beroep te Utrecht diende gisteren een zaak van de heer C. Holtrop te Zeist tegen de minister van Oorlog. Een princi piële zaak, omdat vermoedelijk ook andere beroepsmilitairen in dezelfde omstandigheden verkeren als de heer Holtrop. De beroepsmilitairen hebben namelijk het recht het dienstverband na 30 dienstjaren op 48-jarige leeftijd te doen beëindigen met recht op direct ingaand pensioen. Een mededeling van de minister van Ooi-log kwam hierop neer, dat dit recht van 1 juli 1957 af in algemene zin (met mogelijke afwijking van de leeftijds grens) niet meer gehonoreerd zal wor den. Wel kan op verzoek ontslag worden gevraagd, maar daaraan is dan geen recht verbonden op direct ingaand pen sioen. De minister kwam tot dit besluit door de terugkeer van KNIL-personeel uit Indonesië en Korea met dienstjaren die voor dubbeltelling in aanmerking kwamen. Na slechts enkele jaren dienst bjj de Landmacht hadden deze beroeps- Kardinaal Spellman uit New York (rechts) kwam dezer dagen bij zijn tournee door ver~ schillende Europese lan~ den ook in Athenewaar hij aartsbisschop Makarios ontmoette voor een bespreking van de toestand in Cyprus. (Foto L.D./Van Vliet) militairen dan in vele gevallen 30 dienst jaren en recht op direct ingaand pen sioen. Het betrof honderden gevallen en het werd dus een dure aangelegenheid, waarbij nog kwam dat deze personen veelal bij lange na niet de leeftijd van 48 jaar hadden bereikt. Voor die be roepsmilitairen met 30 volledige dienst jaren, die deze leeftijd wel bereikt heb ben, blijft dit recht uiteraard onverkort gehandhaafd. Mr. C. C. Bosselaar, pleiter voor kla ger, vroeg van de raad een formele uit spraak in hoeverre de wet deze beslis sing van de minister toelaat. Volgens mr. Bosselaar, is hier sprake van een niet algemeen bindend voorschrift en hij meent, dat daardoor een recht is aangetast. Hij verzocht het beroep van appellant ontvankelijk te verklaren. De gemachtigde voor de minister, mr. Van den Berg, verklaarde dat de be windsman dit recht onverkort wenst te handhaven en vast te willen houden aan de 30 dienstjaren en 48-jarige leef tijd. De raad zal 7 februari uitspraak doen. Is bidden onzin? AFD. LEIDEN NED. CHR. VROUWENBOND BIJEEN Onder esidium van mevr. G. Hou wing kwam gisteravond in het gebouw „Rehoboth" de Ned. Christen Vrouwen bond aid. Leiden bijeen. De presidente verwelkomde vele nieuwe leden en de spreker van deze avond dr. R. J. van der Meulen, geref. predikant te Den Haag. Na het lezen en goedkeuren der notulen en enige huishoudelijke mededelingen over enkele excursies zei mevr. Dregmens nog iets over de Wereldgebedsdag. Hierna kwam dé spreker aan het woord over: „Is bidden onzin?" Dr. R. J. van der Meulen wees erop, dat er maar Een is die de mens kan leren bidden, dat is Jezus Christus. Zonder Zijn geest zal geen gebed de hemel bereiken. Vervoleens ging spreker in op het wezen, de inhoud en de vervol ging van het gebed. Nietzsche vond het bidden absurd, want volgens hem kunnen op het zelfde moment gebeden geuit worden, die bij verhoring, elkaar uit zouden sluiten. Psychologische onderzoekingen hebben bovendien aangetoond, dat bidden niets anders zou zijn dan een bewegen van de ziel om tot zielerust te komen. Spreker moet toegeven, dat het vaak lijkt, dat onder deze argumenten het ge bed gestorven zou zijn. Maar door logische argumentatie komt men nooit tot bidden. Het bidden is n.l. een bevel van God. En dat bevel is majesteit. Dat bevel is echter óók genade. Men bidt, omdat God het beveelt. Bid den behoort tot het voornaamste stuk van de dankbaarheid, waarin de mens zijn liefde zal moeten leggen, omdat God dit ook voor ons gedaan heeft. God heeft Zijn Zoon naar de aarde gezonden en wil zelf onze Vader zijn. Dan mogen wen ook niet aarzelen om Hem als Vader te accepteren. Hoe moeten wij bidden? Niet uit egocentrisch of egoïstisch standpunt, maar als een dienaar die zijn 1-Ieer u.l dienen. Na deze inleiding stelden nog enige dames vragen aan de spreker, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze besloten werd. KPM-vloot onjuist. Men deelde dei vraagd mede, dat evenmin over dit1 derwerp onderhandelingen zijn gevoj Voorts werd gezegd, dat het voorl Westduitse koopvaardij onmogelijk zijn thans 130.000 ton scheepsruimte te staan. Egyptische tegenspra De Egyptische regering zal nooit Suezkanaal betrekken in enig gesi tussen twee landen, zo heeft de Eg tische zaakgelastigde in Den Haag, lah Charaoui, verklaard. Hij zei dit in commentaar op beri ten, waarin dinsdag het Egyptischei „Al Shaab" aldus werd geciteerd, „Egypte Indonesië misschien in zijn schil met Nederland zou steunen Nederlandse schepen uit het Suezkar te weren en door te weigeren Ne< landse vliegtuigen, die in Egypte den, by te tanken. Amerikaanse lenin Aan -het Indonesische parlemen gisteren goedkeuring gevraagd voor lening van 15.000.000 dollar van de A rikaanse Export-Import Bank voor ten uitvoerlegging van Indonesische jecten. Een dezer projecten, waarvan het heer wordt gevoerd door de I.C.A. ternational Coöperatieve Adminis tion) is de aanleg van een 500 km, weg van Taroet-oeng naar Boekittii op Midden-Sumatra. In de regeringsnota aan het parlen werd verklaard, dat de lening in 40 zal worden terugbetaald, tegen 3 dien de terugbetaling in dollars schiedt, en tegen 4 indien met piahs wordt terugbetaald. Indien niet.. Radio Djakarta heeft de inhoud een hoofdartikel in de „Times of donesia" een in de Engelse uitgegeven blad in Djakarta wa werd gezegd, dat indien het We zich onwillig betoont Indonesië de dige wapens te zenden, er geen am keuze overblijft dan „zich te verb op het Sovjet-blok om zijn behoel te dekken". „Als Indonesië Russische wapens gint te ontvangen dan zullen de telijke mogendheden de beschuldii uitspreken, dat wij onze onafhankel en active buitenlandse politiek heb verlaten en ons lot hebben gevoegd die van de communistische staten". „Dergelijke beschuldigingen die genegeerd te worden wegens het feit wij daartoe werden gedwongen dooi Westelijke politiek. Zij (het Wes: laten ons met slechts één alternatiei indien wij dat niet nemen zullen spoedig zonder de middelen zitten de binnenlandse wet en orde te hs haven", aldus hét artikel in „Time Indonesia". Genootschap Nederland-Engeland KRITIEK OP KRITIEK Het Genootschap Nederland—En land hield gisteravond in „De Doel} een bijeenkomst, waar de heer Gillet, een Engelse schrijver, sprak oi „Those angry young men". „Those angry young men is de naming van de jongste generatie or de schrijvers in Engeland. Hun pu ka ties hebben daar veel stof doen waaien. In hun werk bekritiseren zij leven en hun maatschappij- Spreker enkele fragmenten uit hun werk en zei, geen waardering te hebben hun filosofieën, hoewel hij erken moest dat onder hen bekwame man schuilen. De sfeer die deze schriji tekenen vindt men over het algem wat ongezond; men is ook van hun tamelijk geschrokken. Misschien vindt het zijn oorzaak u vele verontrustende invloeden in Eu land, vooral in vergelijking met de rige eeuw. Spreker noemde het v( beeld dat bijv. vele dagbladen in Er land hun persoonlijk cachet langza verliezen, om tenslotte geheel te g speculeren op de mening van het bliek. Na de pauze besprak men enige ken waarvoor men meer waardering Men noemde o.a. de toneelstukken John Osbome. Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! illllllllllilllllllllllllilllllllllilllllllllllllllHlilllllltlllllllllllllllllIl Drama te Huisse Vader en zoon overiedei In het Betuwse stadje Huissen h zich gistermiddag een familiedrama gespeeld, dat eindigde met de verd kingsdood van een vader en zijn De vader, een 58-jarige tuinder, dit enige dagen met het plan rondliep van het leven te beroven, was omstn het middaguur van huis vertrokken, werd enige tijd laterg evolgd door zoon. Toen beiden zich op een pad 1» een binnenwater bevonden, begaf vader zich naar de waterkant en spi in de vry diepe kolk. De zoon sprong zijn vader onmidde na om hem te redden. Op het hulpger snelde een in de omgeving werke tuindert oe, die in een roeiboot spü Daar de vader in de nabijheid van boot boven kwam, gelukte het de tuil de man met een hark boven wate. houden en hem op het droge te bren Met behulp van een zuurstofappar slaagde men erin hem weer bij bewl zijn te brengen. Na enige tyd dreggen haalde Rijkspolitie ook de 23-jarige zoon, binnenkort in het huwelijk zou tre weer boven. Hij bleek te zijn overle* De vader werd overgebracht naar St. Elisabeth Gasthuis te Arnhem, f hij echter in de loop van de avond verwacht is overleden. Hij had kinderen, van wie er vijf zijn gehufl

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 8