Plan voor ruim 400 woningen tussen Voorsclioterweg en 5 Meilaan FILMS Nog dit jaar denkt men met de bouiv te beginnen Twee artistieke, fascinerende films: Crin Blanc en Het net DemmeniE 96ste jaargang Zaterdag 18 januari 1958 Tweede blad no. 29344 Leiden bouwt aan haar toekomst (I) op deze plaats echter van doorslagge vende betekenis. Aan de overzijde van deze laan. waaraan reeds enkele bedrij ven gevestigd zijn. is o a. plaats gereser veerd voor het nieuwe bedrijf van de Bloedig conflict Ook voor drie scholen, een geref. kerk, industrie en winkels is er plaats Een stad, die leeft bouwt aan haar toekomst. Indien wij af mogen gaan op de plannen, welke de Leidse stedebouwkundige dienst, waarvan het hart klopt op de afdeling gemeentewerken, voor dit jaar ontworpen heeft, dan leeft Leiden momenteel aan alle kanten. Is in Zuid-West, tussen de 5 Meilaan en de Voorschoterweg, een plan opr gezet voor de bouw van ruim 400 woningen, in het Leidse Houtkwartier tekent zich een scholencentrum af, waarin het te bouwen Diaconessenhuis zal domineren, terwijl het Leidse gemeentebestuur voor dit jaar ook in Noord nog grote plannen heeft. Plannen waarvan een deel men moet helaas nu eenmaal rekening houden met de bestedingbepreking toch zeker nog dit jaar te verwezenlijken zal zijn. In de komende dagen hopen wij elk rakter van de industrie is voor vestiging dezer plannen afzonderlijk onder de loep te nemen. Voor vandaag is dat het plan. dat in de omgeving van de 5 Mei-laan in de richting Voorschoten wordt begrensd door de Rooseveltstraat, de Voorschoterweg. de Churchill-laan en de Fortuinsloot. Een plan. waarin de openbebouwing sterk is toegepast, het geen ertoe bijdraagt, dat hier in de toe komst sprake kan zijn van een wijkpark, waarin geen ruimte wordt gelaten voor doorgaand verkeer. Volgens stedebouw kundigen wordt hierdoor de rust in dit woonkwartier sterk bevorderd. Zo zijn, om een zekere ruimte-werking te ver krijgen, de bouwblokken aan de Chur chill-laan (zie bovenaan foto) loodrecht op deze laan geplaatst Door deze bouw toe te passen zal het doorgaande ver keer op deze laan niet langs de huizen blokken gaan. DRIE FLATGEBOUWEN Aan de zijde van de Voorschoterweg zijn drie flats zeven woonlagenbouw —in het project opgenomen. Zo mogelijk zal hier een particuliere beleggingsmaat schappij voor worden aangetrokken. Tussen dit complex, dat- ook ruimte Iaat voor de bouw van drie scholen, een kerk (gereformeerd) en een aan tal winkels, is ook ruimte gelaten voor de bouw van meer- en eengezinswo ningen. In totaal omvat het plan de bouw van 406 woningen, waarvan 220 woningwetwoningen. Voor de bouw van deze laatste wonin gen ontwierp de Amersfoortse stadsar chitect, de heer D. Zuiderhoek, reeds een zeer aantrekkelijk bouwschema, dat in de kring van de Leidse stedebouwkun dige dienst met zeer veel waardering werd ontvangen. De Geref. Kerk, welke aan de For tuinsloot (zie foto bovenaan rechts) is geprojecteerd, komt tegenover een in de plannen opgenomen korfbalveld te lig gen. Openheid van de bebouwing speelde bij deze plaatsbepaling een voorname rol. OOK PLAATS VOOR INDUSTRIE Langs -de Rooseveltstraat (onderaan de foto) is plaats gereserveerd voor de z.gn. „nette"-industrie. Terwijl vooreen gebouw van de Leidse Onderwijsinstel lingen langs deze laan reeds grond is gereserveerd, is het gemeentebestuur voor de resterende grond nog met en kele firma's in onderhandeling. Het ka- N.V. Zaalberg en voor uitbreiding van de N.V. Rotogravure Mij. NOG DIT JAAR BOUWEN Tijdens een onderhoud, dat wjj had den met de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J Jongeleen, deelde deze ons mede, dat men nog dit jaar met de realisering van dit plan een aanvang zal maken. Nu een plan van de architect Zuiderhoek in portefeuille is en ook aanvaard is het in ieder geval zeker, dat met de bouw van de 220 woningwetwonin gen zal worden begonnen. MAANDAG IN RAAD Slechts een herziening, doch een dan zeker verantwoorde, van het partiële uitbreidingsplan Leiden zuid-west moet nog worden aangebracht. Teneinde de realisering van dit plan meer econo misch verantwoord te doen zijn, hebben B. en W. een plan doen ontwerpen, waarbij de lengte van straten is vermin derd en de bebouwingsdichtheid is op gevoerd. Volgens het thans geldende plan is ruimte voor 202 eengezinswonin gen en voor 150 meergezinswoningen in 3 en 4 woonlagen in totaal 352 wonin gen, volgens het ontworpen plan> voor 138 eengezinswoningen en voor 268 meer gezinswoningen in 3. 4 en 7 woonlagen, in totaal 406 woningen. A s. maandag komt dit voorstel in de raad- VAN DEZE WEEK: weer moet opnemen tegen de misdadige I elementen die zijn levenspad kruisen. l\AfEn zijn pad is steeds weer bezaaid met meeslepend verhaal Uit vrouwelijk schoon, waar hij geen weer- Texas anno 7560istand aan kan bieden. Ditmaal is Eddie Constantine de grote gokker, die zich met niets op zak uitgeeft voor een steen rijke Amerikaan met relaties in de hoogste kringen van de wereld Als zo danig komt hij in aanraking met een jong meisje, dat van haar vader een stukje grond heeft geërfd, dat olie zou bevatten. Een aantal zakenmensen wil haar dat lapje grond afhandig maken en heeft daarvoor een gewetenloos in dividu in de arm genomen, die voor geen enkele methode terugdeinst. Het laat zich echter begrijpen, dat de be langen van dat jonge lieve meisje bij Eddie Constantine in goede handen zijn. Luxor De burgeroorlog (18611865) is voor de Amerikaanse filmfabrikanten nog altijd een onuitputtelijke bron van inspiratie. In deze kleurenfilm op het brede doek wordt een boeiende episode uit de bewogen na-oorlogse jaren in beeld gebracht. Kapitein Colt Saunders keert terug naar zijn ranch in Texas, ontmoet onderweg een beeldschoon meisje, dat hij op staande voet tot zijn vrouw maakt, maar komt na enige tijd tot de ontdekking, dat zij een vrouw met een verleden is en bovendien in staat tot verraad jegens haar echtgenoot, die zich verdedigt tegen de grijpgrage ver tegenwoordigers van de voorlopige re gering. Het zit Colt Saunders op allerlei manieren tegen en de film bereikt een waarlijk dramatisch hoogtepunt, als zijn boosaardige broer gemene zaak maakt met de mannen, die het op Colts bezit hebben voorzien. Om de bijzonder grote spanning aan het slot van deze film niet te breken, verzwijgen wij de afloop van dit meeslepende verhaal, dat wel iswaar niet bijzonder origineel kan he ten, maar waarvan de ingrediënten op voortreffelijke wijze worden opgediend- De grote bluf Weer Eddy Constantine Trianon „De allernieuwste Eddie Constantine" is eigenlijk net zo goed als de alleroudste Eddie Constantine. Im mers, het is een bijzonder gespecialiseerd filmisch menu dat steeds volgens pre cies hetzelfde recept wordt toebereid. Het verhaaltje mag dan in onderdelen verschillen, in feite is Eddie Constan- Quantez, de dode stad Actie en spanning Rex Quantez, de dode stad of wellicht beter „de stad der doden" is een klein onbetekenend plaatsje vlak bij de Mexicaanse grens. Maar het is een opluchting voor een groepje van vier mannen en één vrouw, die elders een bankroof en een moord hebben ge pleegd. Het is voor hen een punt. waar zij hun vermoeide ledematen kunnen strekken en de uitgeputte paarden de noodzakelijke rust kunnen gunnen. En rust kunnen zij krijgen in deze totaal verlaten stad. Meer dan him lief is. Reeds spoedig begint de beklemmende stilte en de ijzige eenzaamheid op hun zenuwen te werken. Maar ja. het zijn moordenaars en de achtervolgers zitten hun dicht op de hielen en men weet, wat zoiets kan betekenen in een zuivere wildwestfilm. Veel actie en spanning. Op een dode meer of minder wordt niet tine altijd de stoere, sterke en onver- I gekeken. Het is hard tegen hard Een schrokken kerel, die zelf niet al teveel j rolprent, die de liefhebbers van het scrupules heeft, maar het toch altijd 1 genre zal doen watertanden. Geschenk van India Vierhonderd Sanskritboeken De ambassadeur van India, de heer John A. Thivy. zal volgende week zater dag namens zijn regering een geschenk van 400 Sanskritboeken aan het- Insti tuut Kern officieel aanbieden. Het betreft hier een blijk van erken telijkheid van de regering van India jegens die Nederlandse geleerden, die zich op dit gebied van studie verdienste- 1-k hebben gemaakt. Het bedoelt tevens een belangrijke bijdrage te leveren om deze studie te helpen bevorderen. Het belang van het geschenk gaat derhalve uit boven dat van een bevoordeling van het Instituut Kern zelf. De boekwerken zullen worden opgeno men in de verzameling Sanskritwei-ken in de bibliotheek van het Instituut Kern in eigendom of bruikleen depot aanwe zig. en zullen worden geregistreerd in de catalogus van de Universiteitsbibliotheek en via deze instelling voor uitlening in aanmerking kunnen komen naar de normale regels welke voor een dergelijke uitlening gelden. Beide bekroond op Festival Cannes Casino. Twee hoogstaande, artistieke films van zeldzaam niveau, beide bekroond op het Festival te Cannes, hebben ons uitermate ge boeid: de Franse film „Crin Blanc" (Witte manen) en de Mexicaanse film Le Filet (Het net). Het komt te weinig voor, dat films van een dergelijk gehalte en met een dergelijke uitmuntende fotografie, in de gewone programma's vertoond worden. Daarom temeer onze hulde! Fulco, hij verwerft zich de aanhankelijke liefde van dit sterke, onafhankelijke dier. Nu worden beiden achtervolgd, telkens en telkens weer opgejaagd, totdat zij de woeste zee worden ingedreven. „Withaar" draagt zijn vriendje naar een land. waar paarden en kinderen altijd gelukkig zijn. Een beroemd geworden film van grote hoedanigheden, een simpele film, maar vervuld van een waarlijk unieke schoon heid en van een ontroerende zeggings kracht. Beter laat dan nooit De Amerikaanse actrice May Hallatt, die op Broadway grote successen heeft geoogst in ..Separate tables", is onlangs naar Londen gekomen om haar film debuut te maken. „Beter laat dan nooir/', zal zij gedacht hebben, want May Hal latt is reeds tachtig jaar Hecht-Hill-Lancaster vervaardigt in de Britse hoofdstad de filmversie van dit succesvolle toneelstuk. In de rolbe zetting klinkende namen als David Niven. Deborah Kerr, Burt Lancaster en Rita Hayworth. En daarnaast dan May Hallatt als een pittige oude dame. die op paarden wedt en romannetjes van Mickey Spillane leest. Voor de films moest zij ook biljart spelen en zij volgt thans ijverig de lessen van bil- jartmeesters, die bijzonder tevreden zijn over haar vorderingen. „Crin Blanc". een film van Albert La- morisse speciaal vertoond voor de Engelse Koninklijke familie behelst de geschiedenis van „Withaar", de leider van een kudde wilde paarden in een bijkans verlaten gebied aan de Rhóne, de Camargue. Een trotse, gevaarlijke witte hengst, die zich niet door de men sen wil laten vangen. Hij hield niet van de mensen, hij duldde hen ook niet in de nabijheid van zijn kudde. Mannen besluiten hem te vangen en wat daaruit voortvloeit, vertelt U deze fascinerende film. Withaar vindt een vriendje, de vissersjongen Fulco. Waarin de mannen niet slagen, daarin slaagt (Advertentie) ALUM. JALOEZIEËN altijd praktisch: 'swinters als kou- dewering, 's zomers als zonwering. D. LADAN Inl en toonkamer: MOLENSTEEG 27 Leiden - Telefoon 21375 „De laatsten zullen de eersten zijn" Voortreffelijke film van Duits makelij „Die Letzten werden die Ersten sein" is een film, die in alle opzichten veel belangstelling verdient. Niet alleen omdat zij van begin tot eind boeit, doch vooral ook omdat men er in zekere zin lering uit kan trekken. Het gaat hier om een le vensdrama, dat zich in elk land en in elke stad op welk tijdstip dan ook kan caa^se filmindustrie voltrekken en dat méér dan tragiek alleen betekent. De regisseur Rolf Hansen, een man, die zijn vak door en door verstaat, heelt zijn nieuwste film gemaakt naar een novelle van de beroemde Engelse schrijver John Galsworthy. Een beroep wordt er in gedaan op het geweten van onze tijd. Een tijd, waarin het aan zelf voldoening en egoisme niet ontbreekt. Knap spel van O. E. Hasse en Ulla Jaeobsson Zeker men kan waarde hechten aan zijn maatschappelijke positie, men kan trachten zich een goede naam te verwerven en men kan daar bij ook verstandelijk te werk gaan. Maar kan men het geluk van ande ren er voor op het spel zetten? De film, die deze week in het Lido- theater gedraaid ivordt, toont ons, dat er nog steeds lieden zijn, die eer zucht en geldingsdrang stellen boven het geluk van hun medemensen. Het verhaal komt op het volgende neer. De Duitser Lorenz Darrandt keert na tien jaar Russische krijgsgevangen schap naar Hamburg terug. Vervreemd van alles wat het leven aan plezierigs biedt. Zijn broer Ludwig en diens vrouw proberen tevergeefs hem in hun kring op te nemen. Ludwig echter is in alles het tegengestelde van Lorenz: hij is een man met ambities, een knap advocaat. i Een maquette ran het nieuwe complex, met links drie flat gebouwen, rechts bovenaan "en geref. kerk en op de roor- qrond industrie bouw. Arbeidsreserve neemt belangrijk toe IN BOUWSECTOR STIJGT WERKLOOSHEID. Gedurende de week van 6 tot 11 ja nuari is de geregisteerde arbeidsre serve opnieuw belangrijk gestegen, nJ. van 1043 tot 1154; een toename dus van 111. Belangrijk vooral was de stüging van het aanbod van werknemers in de bouwnijverheid, n.l. van 214 tot 253. De omstandigheden, dat verschillende bouwobjecten in een afwerkstadium verkeren, terwijl nog weinig nieuwe ob jecten in uitvoering worden genomen, oefent uiteraard een minder gunstige Invloed op de werkgelegenheid in de bouwsector uit. Voorts is ook het aanbod van on- en mindergeschoolden aanzienlijk toege nomen In januari 1957 was het totaal gere gistreerde aanbod 350. tegen 1154 thans. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat voor een groot aantal werk nemers in de textielindustrie een werk tijdverkorting tot 24 uur per week is toegestaan, dan is het wel duidelijk, dat de toestand op de arbeidsmarkt op het ogenblik reden geeft tot enige bezorgd heid. Een dertigtal werknemers kon worden i tewerkgesteld op objecten voar aanvul- I lende werkgelegenheid, welk aantal in i de komende weken waarschijnlijk nog zal worden uitgebreid- De vraag naar mannelijke arbeids krachten is gestegen van 74 tot 120. Het aanbod van vrouwen is iets af genomen, n.l. van 148 tot 130, terwijl de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten is toegenomen van 128 tot 140. Gelukzoekers PROGRAMMA BIJZONDER KERKEWERK. Als samenvattende titel voor het ge varieerde zondagmorgenprogramma in „Luxor" heeft de Commissie voor Bij zonder Kerkewerk aangekondigd: Ge lukzoekers. Het is de bedoeling dit echt men selijk zoeken van geluk voor zichzelf, maar ook voor anderen in zo breed mogelijk verband te illustreren met bij belfragmenten. Deze zullen door de Lei- denaar Jac- Wijnbeek worden voorge dragen. Dr. P. L. Schoonheim zal op deze bij- belfragmenten een kort commentaar geven, waarbij o.a. verwezen wordt naar het geestelijke geluk, dat b.v. in werken van componisten als Joh. Seb. Bach, doch ook bij schilders en dichters, die ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de dames A. Talma (Den Haag), C. W. Thesingh (Leiden) en de heren H. A. Davids (Den Haag). G. J. van Hagen (Leiden). L. A. M. Hermans (Delft). R. A. Kamerling (Den Haag), W. H. Kleinloog (Voorburg), R. A. Lent- ze (Oegstgeest) en J. Schwartz (USA); semi-artsexamen de heren H. Baart de la Faille (Leiden); G. Brrnt (Voorburg) F. P. Gotsis (Amsterdam); J. C. Hout man 'Wassenaar); E. R. Scheepe (Oegstgeest) en C. C. Verhage (Middel burg): artsexamen de heren P. F. Jas- perse (Den Haag); Ph. J. H. Lamaker Scheveningenen M. Smit (Eindhoven) zich niet alleen door bijbelse gegevens lieten inspireren, maar daarin ook de grond voor hun geloofsovertuiging heb ben gevonden, tot Riting it gebracht. die uitsluitend aan zijn carrière denkt. Wanneer hij zich nu met de terugge keerde Lorenz bemoeit is dat niet uit broederlijke genegenheid. Het is veeleer zijn slechte geweten, dat hem hiertoe dwingt. De Russen immers zochten in dertijd een L. Darrandt, namelijk Lud wig. Loi-enz was het onschuldige slacht offer gewordenDezelfde Lorenz leerde na zijn terugkomst een meisje I „met een verleden" kennen. Twee men sen zonder huis, twee mensen die ge strand zijn in een wereld van burger- lijke conventie. Wanda komt uit het oosten. Als vluchtelinge is zij in Ham burg verzeild geraakt en onder invloed gekomen van een man, die geen scrupu les kende en haar diep vernederde. Toen hij op een dag spoorloos verdween be gon het kind een nieuw leven. De man keert evenwel terug en wordt door Lo renz op Wanda's kamertje, waar hij binnen wist te dringen, aangetroffen. Zijn gehele verschijning bezoedelt het meisje. Lorenz, die zich aanvankelijk liet beledigen, verliest op een gegeven ogenblik zijn zelfbeheersing met alle noodlottige gevolgen van dien. Hij gaat onmiddellijk naar zijn broer om diens raad in te winnen. Ludwig. die door de daad van zijn broer zijn eigen carrière bedreigd voelt, belooft alles te doen om hem te helpen. Het toeval komt Ludwig te hulp. Een onschuldige wordt ernstig van de moord verdacht. Alle bewijzen zijn tegen hem. Nu begint het duivels dubbelspel van Ludwig. Tegen de l elofte van Lorenz in, ver waarloost hij de verdediging omdat hij weet, dat zijn broer vrij zal uitgaan, wanneer de bedelaar schuldig verklaard wordt. Daar Lorenz echter de schuld geheel op zich neemt, stelt Ludwig zich in verbinding met Wanda. Zij moet ge durende de tijd vóór het proces Lorenz een beetje „levenskunst" bijbrengen, wat volgens Ludwig vooral de kunst van het vergeten betekent. Zij moet hem zoda nig aan het leven binden, dat het hem later niet meer mogelijk zal zijn, zich ervan los te maken. Wat voor Ludwig een gewaagd en vertwijfeld spel om zijn loopbaan is. betekent voor Wanda het leven zélf, dat zonder Lorenz voor haar geen waarde meer heeft. Ludwigs koude berekeningen schijnen uit te komen. De verdachte wordt, on danks zijn betuigingen van onschuld, schuldig verklaard en veroordeeld tot 10 jaar tuchthuisstraf. Maar Wanda haalt geheel onverwacht een streep door de lierekening van Ludwig. Een vrouw kan in haar liefde tot het uiterste gaan en de gevolgen hiervan heeft hij over het hoofd gezien. Om de last van het gewe ten van Lorenz af te wentelen en het ergste te voorkomen, heeft Wanda in een schrijven aan de Justitie zichzelf van de moord beschuldigd, omdat zij zich in morele zin verantwoordelijk acht Hierna maakt zij een einde aan haar le ven. Zonder Wanda is ook voor Lorenz liet leven waardeloos. Haar r<ood breng? ]heni tot de uiterste consequentie.--. Men zal uit bovenstaande regels be grepen hebben, dat men de film niet be hoeft te gaan zien om eens „een avondje gezellig uit" te zijn. Toch kunnen wij niet anders dan dit vér boven de mid delmaat uitstekende produkt van de Duitse filmindustrie aanbevelen. O. E. Hasse speelt in deze film de rol van de succes ajagende advocaat, die in zijn egoisme de twee geliefden een zinloze dood tegemoet laat gaan om zijn eigen plaats in de maatschappij niet in gevaar te brengen. Een acteur, die weet wat er van hem verlangd wordt. Ulla Jaeobsson creëerde op subtiele wijze een tot wan hoop gedreven Wanda. Het zal velen onbekend zijn, dat Ulla Jaeobsson een in Zweden geboren filmster is, die door haar huwelijk Ne derlandse is geworden. Enkele jaren ge leden trouwde zij met de Nederlandse schilder en graficus Frank Lodeizen. net echtpaar woont (hans in een dorpje in de Betuwe. Nog een aardige bijzonderheid is. dat in ..Die Letzten werden die F.rsten sein" de rol van de uit Rusland terug gekeerde Lorenz gespeeld wordt door de steeds meer op de voorgrond tredende Maximilian Schelt, w broer van Ma ria SchelL Eveneens een film van uitzonderlijke schoonheid, tevens een film, waarin ook héél weinig gesproken wordt, ondanks het feit, dat zij de bekroning verwierf voor het „best vertelde verhaal", is „Het Nét". Daarin spreekt te sterker het spel der „ogen" van de hoofdspelers: de bijzon der mooie Rosanna Podesta en Crox Alvarado. Twee mannen en één vrouw. Twee mannen, die één en dezelfde vrouw liefhebben, terwijl zij slechts één van hen liefheeft. Zij leven gedrieën verborgen in een hut aan het Mexicaanse strand, object voor de prachtigste opna- men. De twee mannen worden door de politie gezocht. Doch voordat deze hen i vindt, heeft zich reeds het hartstoch- I telijk drama tussen de beide mannen om de éne vrouw afgespeeld. Een biologerend drama in een para dijselijke natuur, het gevolg van opeen gehoopte conflictstof. Ondanks het wat trage tempo een film. die juist door de zwijgzaamheid der hoofdvertolkers, waar door de dreigende, loerende spanning te sterker spreekt, een diepe indruk maakt. Het verhaal eindigt tragisch, maar kón het anders? De aan Debussy en Ravel herinne rende subtiele muzikale illustratie har monieert merkwaardigerwijze uitstekend bij dit op zichzelf melodramatische, ont stellende gegeven, dat meesterlijk is uit gewerkt en een sieraad voor de Mexi- Franse tekst) ge noemd mag worden. Er komen adembe nemende scènes in voor, in schril con trast tot de entourage, waarin de regis seur met een ware hartstocht voor de verrassende natuur volledig is opgegaan. En Rosanna Podesta is een actrice, voor wie men graag alle Hollywoodse „glamourgirls" door haar natuurlijke en nu eens niet valse schoonheid volkomen vergeet! Twee films. In vele opzichten har moniërend en daarom passend ir. één programma, dat een onverwacht ci neastisch evenement inhoudt! KANTOOR BENODIGDHEDEN Haarlemmerstraat 169 Kerkelijk Leven Regering heeft nog geen standpunt De regering heeft nog geen standpunt bepaald inzake de subsidiëring van de kerkenbouw. Dit wordt meegedeeld in de Memorie van Antwoord aan de Eer ste Kamer over de algemene politieke beschouwingen inzake de begroting Ter bevordering van een juiste oordeelvor ming heeft de minister van Binnen landse Zaken het rapport „regeling bij dragen kerkenbouw" toegezonden aan dertien kerkgenootschappen en aan zijn ambtgenóten die bij deze kwestie in het bijzonder zijn betrokken. Hij heeft de betrokkenen gevraagd hun zienswijze kenbaar te maken. Crematie prof. dr. J. Lindeboom HOOGLERAAR. PREDIKER. ORGANISATOR Velen volgden gistermiddag op weg naar het crematorium Westerveld de baar met het stoffelijk overschot van prof. dr. J. Lindeboom, oud-hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, die maandag vrij onverwacht in een trein is overleden. Bij de aanwezigen waren vele hoogleraren uit Groningen, predikanten. afgevaardigde van de V.P.R.Ovan vrijzinnig hervormde, kerkelijke en andere instellingen, waar aan de thans overledene zijn krachten heeft gegeven. Prof. dr. J. Th. Vos sprak als enige in de aula. N alezing van Matt. 25. zei hij, dat men „niet bijeengekomen was om prof. Lindeman te danken voor het geen hij voor velen is geweest, maar ook om de harten te verheffen tot Hem. tot wie hij is heengegaan Uit verschillende levensovertuigingen is men bijeengeko men en rrien realiseert zich weer eens extra hoe prof Lindeboom op verschei dene gebieden gewerkt heeft Hij was hoogleraar hetgeen niet in de eerste plaats betekende docent zijn. maar ook geleerde. Buiten de universiteit is hij veelvuldig opgetreden. Hij was prediker, zielzorger, organisator, journalist enz. Daarover mag men zich verwonderen, maar men mag hem ook bewonderen voor de wijze waarop hij dat alles deed. Prof. Lindeman was een grote werk kracht met veel plichtsbesef, die op velerlei gebied leiding gaf". Onder orgelspel van „Tochter Sions freue dich" van Handel daalde de kist, waarna prof. Vos nog enkele woorden van dank sprak namens de familie. GOUDEN DOCTORATEN Maandag is het 50 jaar geleden, dat dr. K. L. O. van der Goes, geboren e Meester Cornells en than.- wonende te 's-Gravenhage aan de Leidse Universi teit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Dinsdag herdenkt dr. H. W. Massink. geboren te Anrhem en thans wonende te 's-Gravenhage een zelfde feit.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 3