VAL DA! BENEDENETAGE OF HUIS Amerikaanse leger-kunstmaan binnen dertig dagen? Leidse volkstuinders zagen films MEER VROUWEN IN DE B.B. Ontmoeting met een sneeuwman Koninklijke Mij PeT&erttiute, n.v. TIEL DAGMEISJE MANNEQUIN TYP1§TE ENIGE MEISJES voor de huishoudelijke dienst VLEES VLEES v. TILBURG DONDERDAG 16 JANUARI 1958 Spoetnik II nog half jaar in heelal Het Amerikaanse leger zal binnen 30 dagen een kunstmaan afschieten, aldus heeft generaal Robert Wood, directeur van de onderzoekingsdiensten van het leger na een redevoering in de staatsuniversiteit van Noord-Carolina gezegd. De tweede spoetnik, die op drie november werd gelanceerd, zal nog minstens zes maanden om de aarde blijven cirkelen. Dit is, naar Tass meldt, de verwach ting van Boris Koekrain, de plaatsvervangende voorzitter van de astronomische raad van de Sovjet Akademie van Wetenschappen. In de afgelopen nacht draaide de tweede spoetnik voor de 1045ste maal om de aarde. De Verenigde Staten zullen spoedig in staat zyn een kunstmaan met een „be talende lading" in een baan rondom de aarde te brengen, die, als er een derde trap aan wordt toegevoegd, gebruikt kan worden voor verkenning van de maan, aldus heeft generaal-majoor Schriever, de commandant van de afdeling raket ten van de Amerikaanse luchtmacht meegedeeld. De „New York Times" meldt, dat de Verenigde Staten in het voorjaar van 1959 een kunstmatige aardsatelliet voor militaire verkenningsdoeleinden in de lucht hopen te brengen. De satelliet zou worden uitgerust met een kop, waarin fotografische uitrusting zou worden aangebracht. Hiermede zou het mogelijk zijn foto's te maken van fabrieken of raketlanceerbases in de Sovjet-Unie. De kop zou naar de aarde teruggeschoten kunnen worden. Volgens de „New York Times" is dit project verleden week in een besloten zitting van de senaatsondercommissie voor de militaire paraatheid besproken. Indien de „Thor" wordt omgebouwd en voorzien wordt van brandstof van zeer grote energie, waaraan thans wordt gewerkt, kan een begin worden gemaakt met de verkenning van Mars en Venus. Belangrijk kernfysisch onderzoek te Amsterdam Het wetenschappelijk onderzoek, dat prof. dr. J. Kistemaker in het labora torium voor massaspectrografie te Am sterdam verricht, met het doel het win nen van energie uit de in ons land veel voorkomende grondstoffen, nl. waterstof en lithium, kan een wereldprimeur voor Nederland worden en een omwenteling betekenen op het gebied van de kern energie. Dit researchonderzoek in Am sterdam heeft er onder meer toe geleid, dat de Euratom heeft afgezien van een groots project voor dit onderzoek in Frankrijk, dat twintig maal zo duur zou zijn. Men is met dit onderzoek op de goede weg en er zyn aanwijzingen, dat het research-werk tot goede resultaten zal leiden. In het Amsterdamse labora torium wordt gebruik gemaakt van de grootste isotopen-scheider van Europa. De directeur van de kernenergie heeft grote verwachtingen van deze ontwikkeling voor de gehele wereld. Deze mededelingen deed de wethouder voor het onderwijs, mr. A. de Roos gis termiddag in een vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad tijdens de behandeling van een voorstel tot aan koop van grond aan de Kruislaan in Amsterdam-Oost voor de bouw van een nieuw laboratorium voor massaspectro grafie. Het voorstel werd aangenomen. Uitreiking M. Nijhoffprijs In het oude raadhuis van de gemeen te 's-Gravenhage aan de Groenmarkt zal zaterdag 25 januari 's avonds om half negen een bijeenkomst van het Prins Bernhard Fonds aanvangen waar de M. Nijhoff-prijs zal worden uitge reikt. De vorige jaren is de prys uitgereikt aan: 1955 Aleida G. Schot en Bertus van Lier, 1956 James J. Holmes en in 1957 aan mr. H. W. J. M. Keuls. De voorzitter van het fonds, prof. mr. G. J. Wiarda, zal de bijeenkomst openen. De voorzitter van de jury, Antoon Coo- len. brengt vervolgens het algemeen juryrapport. De jury wordt gevormd door Antoon Coolen. Bert Bakker, dr. J. Hulsker, mr. J. Kalff, mr. E. Straat en de heer J. Hendrick Mulder, secretaris. Nadat de prys zal zijn uitgereikt en de bekroonde een kort antwoord zal heb ben uitgesproken, draagt Max Croiset voor uit het vertaalde werk van de be kroonde. Het gemeentebestuur van 's- Gravenhage biedt tenslotte een receptie aan. Later zal dan met een verbeterd ruimtevaartuig een reis rondom de maan en terug naar de aarde worden ondernomen, aldus generaal Schriever. Met behulp van een grote raket in de vorm van de „Titan", voorzien van een tweede en een derde trap met brand stof van zeer grote energie, kunnen zwaardere voorwerpen in een baan rondom de aarde worden gebracht, zoals grotere bemande kunstmanen. Nog een gegadigde voor Anne Frank-rol Onder de gegadigden voor de hoofd rol in de film van Anne Frank's dagboek bevindt zich nog een tweede Neder lands meisje. Met Marianne Sarstadt komt nu ook het Utrechtse meisje Willy Koopman in aanmerking. Willy is een 13-jarig donker typetje, woonachtig te Utrecht, leerlinge van het Kon. Conser vatorium in Den Haag. Tydens het. be zoek van Owen Mclean aan Nederland behoorde Willy tot de vele meisjes die een auditie kregen, maar de publikatie van haar door Fox in Amerika versprei de foto als een van de zes gegadigden was voor de familie Koopman een vol komen verrassing. 200 muziekkorpsen naar Kerkrade In Kerkrade heeft men thans de ba lans kunnen opmaken voor het in augustus a.s. te houden derde wereld muziekconcours nu de inschrijftermijn op 1 januari j.l. is gesloten: In totaal hebben 200 binnen- en buitenlandse ama teurmuziekkorpsen zich voor deelne ming aangemeld. Dit is het grootste aantal muziekkorpsen dat in Nederland ooit byeen is geweest. Zy omvatten ge zamenlijk bijna 10.000 muzikanten, van wie meer dan driekwart uit bui tenlanders zal bestaan. Uit Nederland hebben 33 harmonieën en fanfares een reis naar Kerkrade aangekondigd. Ruim de helft hiervan, namelijk 17, bestaat uit Limburgse muziekkorpsen. TERUGLOOP AKTENBEZIT LAGER ONDERWIJS Uit de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde gegevens in de statistiek van het Lager Onderwijs 1957 „de bevoegdheden der leerkrachten" blijkt, volgens een mededeling van het ministerie van Economische Zaken, dat het aktenbezit by het onderwyzend per soneel van het lager onderwys de laatste jaren sterk teruggelopen is. Zo bezat in 1950 nog 52% der hoofden en onderwy- zers by het V.GL.O. de hoofdakte, in 1953 was dit 48% en in 1957 42%. Uitwijzing van de heer De Wit WAARSCHUWING VAN DE I.A.P.A. De voorzitter van de „Inter American Press Association" heeft in een telegram aan gouverneur Speekenbrink van Cura sao verklaard, dat het uitwyzingsbevel aan de journalist A. de Wit beschouwd zal worden als een aanval op de pers- vryheid. Voorzitter O'rourke van de I.A.P.A. dringt er by Gouverneur Spee kenbrink op aan het uitwyzingsbevel in te trekken. Zoals bekend wordt de heer De Wit, die redacteur is van het blad „Dagelykse beurs- en nieuwsberichten" beschuldigd van ondermyning van het regeringsgezag, de arbeidsvrede, de vriendschappelyke betrekkingen tussen de bevolkingsgroepen van Curagao en de goede betrekkingen tussen Curagao en zyn buurlanden. De heer De Wit woont ai meer dan 17 jaar op het eiland. Twintig mensen dakloos door brand te Rotterdam (Speciale berichtgeving) Een korte, maar hevige brand In een oud pand aan de Eendrachtsstraat te Rotterdam heeft vanmorgen 20 men sen dakloos gemaakt. In een keuken op de tweede verdieping is het vuur ontstaan, waarschynlijk door kortsluiting in een elektrische kachel. De keukengordynen vatten vlam, waarna het vuur niet meer te stuiten was. Binnen korte tyd kraaide de rode haan op de tweede en derde verdieping van het pand, waar niets meer te redden viel. De bewoners wisten zich met behulp van de ijlings toesnellende buren allen in veiligheid te brengen op het platte dak. De Stichting Bevordering Bescher ming Bevolking zal in februari en maart een actie gaan voeren onder het motto: „Meer vrouwen by de B.B.". Volgens de oorspronkelyke op zet waren voor de BB 200.000 personen nodig. Hiervan zijn er thans 167.000 aanwezig, waarvan er 116.000 volledig zyn opgeleid. Het behoeftecyfer is in middels echter gestegen tot 242.000 en er moeten in de naaste toekomst bo vendien nog 7.000 plaatsen worden be zet in de nieuwe a.b-c.-dienst (een atoom-verkenningsdienst en atoom- ontsmettingsdienst) Zo zyn steeds meer mensen nodig op het thuisfront en zal het moeilyk wor den steeds een beroep te blijven doen op de mannelyke bevolking. Gelukkig blyken de vrouwen, waarvan het reservoir, waaruit kan worden ge punt, veel groter is. elke functie in de B.B. te kunnen vervullen. Nu reeds ver vullen 34.500 vrouwen in de BB. een functie, hiervan zyn 7.500 vrouwen in de medische dienst en de sociale verzor ging, zodat 27.000 vro.uwen op andere Tournee Ned. Studenten Orkest Het Nederlands Studenten Orkest, waarin 23 Leid see studenten meespelen, zal - naar gemeld - voor de zesde maal sedert zyn oprichting in 1952 een tour nee door ons land maken. Vanaf de 20ste januari tot het einde van deze maand zullen 9 concerten in verscheidene ste den van ons land worden gegeven. Het uit 70 studenten bestaande orkest treedt het eerst op in Bergen, waar reeds se dert het begin van deze maand dagelyks wordt gerepeteerd in de aula van het Sint-Anthonius gesticht. Het programma omvat werken van Corelli, Mozart, Bonsel en Saint Saens. De 2e symfonie van Bonsel, die eind vo rig jaar is gecomponeerd, zal voor het eerst worden uitgevoerd op 20 januari in ,,De Rustende Jager-' te Bergen. Ach tereenvolgens zal het NSO uitvoeringen geven in Groningen. Hengelo, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en tot slot. 31 januari in het Concertgebouw te Amsterdam. Dirigent is ook dit jaar weer Jan Brussen. De baten van het tournee 1958 zullen ten goede komen aan de stichting „Het Nederlands Studentensanatorium" te Laren en het Akademisch Genootschap „Petronella Moens" voor hulp aan blin de studenten. Men streeft er n.l. naar om de hulp aan deze studenten - thans ruim 30 - te verbeteren en hen in staat te stellen door middel van bandopnamen en grammofoonplaten de colleges te vol gen. Komsomolskaja Prawda. het orgaan van de com munistische jeugd in de Sovjet-Unie, heeft woens dag een gesprek gepubli ceerd met de leider van een Russisch wetenschap- pelyke expeditie. A. G. Pronine, die in de afge lopen zomer het gebied van de gletsjer Fedt- sjenko in Pamir heeft on derzocht. Pronine vertelt, d*t hij op 10 augustus van het vorige jaar aan de rand van de gletsjèr arriveerde. Toen wy het dal van de rivier de Baliandkiik be reikten, stelden wy vast, dat de gletsjer in sterke mate teruggeweken was en dat een deel van de bed ding van de rivier zicht baar was. aldus Pronine, toen opeens werd myn aandacht getrokken door een buitengewone ver schijning op een rotsach tige verhevenheid. Eerst dacht ik aan een beer. Toen ik nog eens goed keek zag ik echter, dat het een op een mens ge lijkend wezen was. Het liep een beetje voorover gebogen en droeg geen kleren. Het lichaam was zeer dicht grys-rood be haard, een stevige gestalte met zeer lange armen. De „sneeuwman" kwam uit een spelonk, liep een twee honderd meter en ver dween achter een rots- Ik had hem vyf tot acht mi nuten kunnen gadeslaan. Drie dagen later zag Pronine de sneeuwman nogmaals, op dezelfde plaats. Hy liep weer recht op, maar verdween toen snel in een rotsspleet, ver moedelijk een spelonk. Een nadere verklaring van Pronine geeft de Kom somolskaja Prawda niet. plaatsen in de organisatie werkzaam zyn. Hiervan zyn 20.000 in de 9.137 blok- ploegen, die in elke stad of dorp de eer ste stoot moeten opvangen. In de commandoposten, waarvan er meestal ondergronds 150 in werking zyn, zyn ruim 2.000 geoefende vrouwen in dienst. Door de nieuwe actie van de Stich ting krijgt de Nederlandse vrouw de gelegenheid te tonen by nood in geen enkele functie van de hulpverlening te willen en te kunnen ontbreken, al dus de heer H. B. Verwayen, hoofd vertegenwoordiger van de Stichting aan het einde van een tweedaagse conferentie te Barneveld ter inleiding van deze actie- KNAC vraagt regels en géén wensen Inzake aanduiding van maximum snelheid De verwarring omtrent de aanduidin gen voor de maximumsnelheidsvoor- sehriften is de laatste maanden opnieuw toegenomen, doordat zowel voor de 50 km.- als de 70 km-limiet begin en einde op steeds meer verschillende manieren worden aangegeven. Aldus de KNAC, die wel bereid is in de nieuw toegepaste manieren een loffelijk streven naar dui delijker bebakening te zien. maar die opmerkt, dat deze manieren veelal een wettelijke basis missen en in elk geval schade doen aan een vóór alles noodza kelijke uniformiteit. De KNAC betreurt het dan ook ten zeerste, dat de minister van Verkeer en Waterstaat dezer dagen in een brief aan de gemeentebesturen een aantal wen sen voor betere aanduidingen naar vo ren heeft gebracht, inplaats van einde lijk duidelijke wettelijke voorschriften te geven. De ernstige onvolkomenheden in de maximumsnelheidsregeling blijven nu bestaan. Doordat sommige gemeenten wel en andere niet aan 's ministers wen sen zullen voldoen, duurt de verwarring onverminderd voort. De minister heeft in de betreffende brief aanbevolen, om langs wegen met een 70 km-limiet het bord ,.Max. 70 km' uur toegestaan" te herhalen bij elke verharde zijweg. Tevens wees hij op de wenselijkheid om de overgang van 70 naar 50 km aan te geven door middel van een rond bord met. rode rand en met op het witte veld het getal 50. De mogelijkheid om dit laatste bord ook in te voeren als de officiële aanduiding by de bebouwde komgrenzen. zou de minis ter nog nader in studie nemen. ZORG VOOR JEUGDIGE GEREPATRIEERDEN Het bestuur van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap heeft op alle hoofdbe sturen van de 56 aangesloten jeugdor ganisaties en -instellingen een drin gend beroep gedaan, om waar zulks maar even moeelyk is jeugd en jonge ren onder de landgenoten die uit Indo nesië repatriëren, in de kring van de verenigingen, clubs en andere vormen van jeugdwerk op te nemen. Het is voor deze jeugd dikwyls moei lijk zich aan de totaal nieuwe verhou dingen aan te passen, maar als zij in het werk van de speeltuin-organisaties, clubhuizen, etc. met hun mede-jonge ren in direct contact komen, wordt de I aanpassing zowel voor henzelf, als voor de gezinnen dikwyls wat gemakkelijker. I Gezellige bijeenkomst Enkele honderden volkstulnders kwa men gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" byeen. De Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen hield daar namelijk een propaganda-film- avond. waarvoor als spreker was uit genodigd de heer P. Visser. Deze be kleedt het voorzitterschap van het Algemeen Verbond van Volkstuinders verenigingen in Nederland. Zowel voor als na de pauze werden films, die betrekking hebben on de liefhebberij, gedraaid. De voorzitter van de Leidse Bond, de heer A. Zaalberg, opende de avond met een hartelijk woord van welkom. Hy toonde zich zeer verheugd over de grote opkomst. Er was dan ook inderdaad een bijzonder klein aantal plaatsen, dat onbezet bleef. De voorzitter wees nog op het doel van de bijeenkomst, n.l. de ver steviging van de onderlinge band gedu rende de wintermaanden. Voorts wekte hy de leden op om steeds belangstelling voor het werk van de organisatie te blijven tonen. Vooral nu er in de naaste toekomst belangrijke wyzigingen in de structuur van Leiden en omgeving te verwachten zyn dienen de volkstuinders op de bres te staan. De heer Visser vertelde in zyn toe spraak o.m. het een en ander over de geschiedenis van het volkstuinwezen in ons land, terwijl hy verder de aandacht vestigde op hetgeen in de afgelopen decennia op het gebied van volkstuinen reeds is bereikt. Het is inderdaad juist, da' het volkstuinwezen, dat zich steeds aan verschillende omstandigheden heeft weten aan te passen, eerst na de wereld oorlog zulk een enorme vlucht heeft genomen, doch de liefhebbery wordt hier toch in ieder geval al ruim vierhonderd jaar beoefend. Spreker wees er echter op, dat het tui nieren vroeger over het algemeen bittere noodzaak was. Slechts de allerarmsten kregen immers een stukje grond toege wezen. Zij deden het werk op de tuin bepaald niet om van de natuur te kun nen genieten! Het karakter van het volkstuinwezen is dus wel sterk veran derd. Nu toch is er slechts sprake van een gezonde vrye tijdsbesteding. In de jaren, die liggen tussen 1918 en 1940 men zag in deze periode meer en meer de recreatie op de voorgrond treden heeft de organisatie zich voortdurend beyverd de overheid te overtuigen van de noodzaak om zoveel mogelyk volks tuinen te verkrijgen. De heer Visser toonde zich zeer ver heugd over het feit, dat Leiden sinds de vorige zomer een permanent volkstuin complex ryker is en dat er plannen be staan om te komen tot een tweede vaste tuin. Hy hoopte, dat de tuinen er in alle opzichten verzorgd zullen blijven uitzien, ook al bevinden zij zich niet op een per manent complex. Wat we in de toekomst nog kunnen bereiken daar moet iedere volkstuinder aan meewerken, zo besloot de heer Visser zyn met aandacht beluis terde toespraak. Daarna werd de film „Oase aan de stadsrand" vertoond. Zy geeft een dui delijk beeld van de nuttige functie van het volkstuinwezen als vorm van vrye tydsbesteding en openluchtrecreatie. In fraaie kleuren is de film „Rhapsodie in fruit" opgenomen. Deze rolprent werd reeds eerder op de avond vertoond. Nie mand minder dan de acteur Cees Laseur had er een hoofdrol in te vervullen! Van de andere films zullen de aanwezigen eveneens wel genoten hebben. De volks tuinders kunnen op een geslaagde con- taotavond terugzien. A.R.-partij 100.000 leden Bij de ledenwerfactie van de Anti-Re volutionaire Partij is gisteren het 100.000ste lid. de heer J. A. v. Hoven te Apeldoorn, ingeschreven. De actie, die in het najaar 1957 be gon. heeft een goed verloop en leverde reeds meer dan 6.000 nieuwe leden op, zo deelde men ons van de zijde van het bestuur der A.R.-Party mede. Bijna f 200.000 op gironummer 308 (Van onze Haagse redactie) Naar wy vernemen is op gironummer 308 van de Stichting „Hulp aan landge noten in Indonesië" gevestigd te Den Haag in totaal totnutoe bijna f. 200.000 aan giften binnengekomen. De rijbewijzen-affaire: Ged. Staten tekenen cassastie aan (Van onze Haagse redactie) Ged. .Staten van Zuid-Holland hebben cassatie by de Hoge Raad aangetekend tegen een uitspraak van de president van het Haagse Gerechtshof inzake de rybewijzen-affaire. Zoals gemeld weigeren acht provin ciale griffies teruggave van een rijbe wijs. dat tijdens een door de rechter opgelegde ontzegging de geldigheid heeft verloren. Ook de Zuidhollandse griffie volhardt in deze weigering zodat een delinquent, wie deze omstandigheid treft, opnieuw rij-examen moet doen. De Haagse recht bank kwam tijdens een civiel proces tot de conclusie, dat een Haags importeur, die op instigatie van de ANWB de zaak aanhangig had gemaakt, dat provinciale besturen verplicht zyn een nieuw rybe- wijs af te geven aan iemand, wiens oude rijbewijs is verlopen in de periode ge durende welke hem de rijbevoegdheid krachtens een gerechtelijk vonnis is ont zegd. Van deze beslissing kwam het provinciaal bestuur van Zuid-Holland in appèl by het Haagse Gerechtshof, dat indertijd een dergelijk principieel vonnis in deze affaire wees. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 16 Januari. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andyvie 28-59, kroten, gekookt 10-16, boerenkool 11-30, rode kool 7-11, gele kool 9, groene kool 8-16, postelein 22. prei 10-22, stoofsla 14-25, spruiten B 20-44, uien 11-18, waspeen 14-23. witlof 46-73. per 100 stuks: sla A 13.70-16.10, Idem B 7.80-12.00, per 100 bos: selderie 10-11. BARNEVELD. 16 Januari. Elerveillng SVE. Aanvoer 627.680 stuks. Handel kalm. Pry zen eieren: 54/60 gram f 12.49-13.69. 60/63 gram f 13.79-14.18. 63/66 gram f 14.35-14.72. 66/69 gram f 14.82-15.36, al les per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Elerveillng Barne veld. Weekaanvoer ongeveer 950.000 stuks. Handel kalm. Pryzen eieren: 54/60 gram f 12.62-13.70, 60/63 gram f 13.91-15.27, 63/ 66 gram f 14.37-14.71, 66/69 gram f 14.92- 15.32, alles per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer 1.500.000 stuks. Na kalm begin redeiyke handel. 60/66 gr. f 13.80-14.65, kiloprys f 2.27, 56/60 gram f 13.25-13.80 kiloprys f2,31. Plulmveemarkt. Aanvoer ongeveer 57.000 stuks. Pryzen slachtklppen f 1.95-2.00 per kg., slachtkuikens f 1.80-2.00 per kg. zwa re kuikens boven 2 kg. f 2.05-2.10 per kg, oude hanen f 3.00-5.25. per stuk, oude een den f 1.00-1.40 per stuk. tamme Jonge dui ven f 0.65-0.75 per stuk. tamme konynen f 3.00-8.25 per stuk. Handel ln kippen re- delijk, ln kuikens matig. BOSKOOP. 15 Januari. Coöp. Veren. „De Boskoopse Veiling". Diversen per tak: Pru- nustrllobatakken 13-22, Forsythia le srt 48-60, ld. 2e srt 25-38. Magnollaknoppen, per knop 42, Diversen per bos: Prunustrl- loba 60-85. Mahonlablad 27-48. Androme- dablad 51-55, Forsythia 1.10-1.50. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Januari. Groenteveiling: waspeen A export per kist 3.30-6.30, idem A binnenland per kist 3.30-6.20, idem B per kist 2.50-3.80. boe renkool 13.00-20.00, spruiten A 28.00-40 00 idem B 15.00-19.00, Idem geschoond 47 00- 54.00. groene kool 7 00-11 60, witte kool 7.70-8.60, rode kool 6.80-9.80, uien per kist 2.80-3.20, gele kool 7.30, knolselderle 10.00- 17.00, sjalotten 25.00-31.00, prei 15.00-18.00 ROELOF ARENDSVEEN, 15 Januari. Bloemenveiling: Fresia's 42-66, Blauwe Druifjes 16-23, Narcissen: Earley Glorie 35 tot 50. King Alfred 54-55. Carlton 41-49. Fortuna 36-44, Tulpen: Sulfer Triumph 62-75, Krelage 47-61, Fred Moore 6!-'.?, Hlllegarde 58-68, Golden Harvest 82-1.06, V. d. Eerden 80-94. Wintergold 62-69. Cr. Imperial 61-75, Scarlet Wonder 50-52, Rose Copland 85-1.00. White Sail 63-88. Lustige Witwe 91-94, Earley Queen 48-64. Pink Gem. 59-61, Yellow Gem. 75-77 per bos, Am. Anjers 13-24 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 15 Januari. Groenteveiling: witlof 1 46.00-52.00, Idem 2 35.00-37.00. RIJNSBURG, 15 Januari. Bloemen veiling. Tulpen per bos: Krelage 55-68, Wintergold 65-80. Copland 90-1.20, Golden Harvest 70-1.00, Preludium 70-85. W. Sail 80-1.05, Hlllegarde 60-70. Earley Queen 55- 70. V. d. Eerden 75-95. Cr. Imperial 65-80, Yellow Gem. 70-75, Fr. o. Nansen 75-80, King of the Yellow 1.20-1.30, Sirius 1 10- 1.15, Hyacinten: L'innocence 16-22, Bis marck 12-16, Ostra 11-17, Pink Pearl 15- 24. Jan Bos 14-20. Delftsblauw 13-16. Pr. Irene 12-15, Narcissen: Helios 34-42, Carl ton 48-60, King Alfred 50-54, Golden Har vest 50-60, Poetaz L. 80-90. Scarlet Eleg. 50-60. Blauwe Druifjes 29-38 cent per bos. Krokus 1.20-3.00 per 100, Chrysanten 60-80 per bos. Fresia 70-95 per bos. An jers 15-25 cent per stuk. TER AAR. 15 Januari. Groenteveiling witlof 1 45-57. Idem 2 35-45. Idem stek 5- 26. spruiten 26-32. waspeen 10-12, boeren kool 16. kroten 8-9, glasandijvle 51-59. prei 10-15, alles per kg., knolselderle 9-18 per stuk, boerenkool 90-1.10 per kist. „ROZEBOTTEjv FLIPJES ROZEBOTTELGELEI! Oergezond en bijzonder lekker Boordevol vitaminen! Geef Uw kinderen, juist in deze zonarme winter, extra vitamine C. Geef ze rozebottelgelei van „De Betuwe" op de boter ham èn als „snoepje" elke avond een lepel voor 't naar bed gaan. Dat brengt zon in de winter. gevraagd, v.g.g.v. in kl. gezin, modern huis. oliestook enz. Hulp van werkster aanwezig. Salaris en werktijden nader overeen te komen. Mevr. PRINS, Pr. v. Wied- laan IA, Wassenaar, telefoon k 1751—2537. HACHMER voor ROTAN MEUBELEN, WIEGEN en SCHUIMPLASTIC Kraaierstraat 15 en 17 Telefoon 31500 Opleiding - D.M.O. Glamour Dept. Vraagt vrybl. inl. Frankenstr. 2 - Den Haag Tel. 551642 - Erk. Opl. Inst. ...DE LEKKERE ANTISEPTISCHE KEEL- PASTILLE VERKOUDEN VLUG... Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de Inhoud reage ren <o.a drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd. SPOED. Gevraagd vrije met tulnje o. h. zuiden, eventueel gestoffeerd. Urgentieverklaring aanwezig. M. HOMBERGEN - apotheker Mandemakerssteeg 19 - Leiden - Tel. na 6 uur 20552 HANDELSKANTOOR in Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding een Leeftiid circa 18 iaar. Zij die tevens ervaring hebben op admini stratief gebied genieten de voorkeur. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 5165 Gebr. Breestraat 58 naast Stadsgehoorzaal verkoop verhuur Sanatorium „Rotterdamsch Zeehospitium" Katwijk aan Zee Voor spoedige indiensttreding worden gevraagd Sollicitaties te richten aan de Adjunct-Directrice. RIBLAPPEN, geen 1.89, f 1.79 MAGERE LAPPEN, geen 1.89, fl.79 BRAADLAPPEN. geen 1.89, fl.79 ROSBIEFSTUK, geen 2.18, f 1.98 ROSBIEFLAPPEN, geen 2.18, f 1.98 BIEFSTUKLAPPEN, geen 2.18, f 1.98 BRAADSTUK, geen 2.18, f 1.98 KALFSLAPPENf 1.95 KALFSFRICANDEAU f 2.18 KALFSHAMLAPPEN f 2.29 GEHAKT h.o.hf0.99 Alles per 500 gram. Soeppakket: 200 gram POELET n 00 200 gram GEHAKT 100 gr. BOTERHAMWORST 100 gram HAM, samen 0.75 200 gram HAM f0.89 HAVENPLEIN 1

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4