Laatste Berichten Raadsstukken van Voorschoten MAANDAG IS JANUARI 1956 Straaljager in botsing Een piloot gedood In de gemeente Rilland-bath zün van ochtend twee vliegtuigen neergestort na met elkaar in botsing te zyn geweest. Het ene toestel kwam neer in het Schor re buiten de dyk en het andere in de Kreekrakpolder. Het vliegtuig, dat in het Schorre terechtkwam, vloog in brand. De brandweer uit Rilland-Bath is naar dit toestel gegaan om de brand te blussen. De beide vliegers hebben met de schietstoel de toestellen verlaten. Nader wordt gemeld, dat een der vlie gers dood is aangetroffen in het water. De luchtmachtvoorlichtingsdienst heeft medegedeeld dat het ongeluk is gebeurd vlak nadat vier „meteor 8"-toestellen van de op Woesdreoht gevestigde jadht- viiegopleiding van de Kon. Lucshtmadht van deze 'basis waren gestart. De vier toestellen vlogen in üwee paren. Een van het achterste paar toestellen, bestuurd door een leerlingvlieger, vloog, toen het een linkerbocht maakte om dichter bij het voorste paar te komen, van onder tegen zijn partner aan. Dit gebeurde op 2000 voet hoogte. De vlieger van het aangevaren toestel verliet dit door middel van de schiet stoel; hij kwam heelhuids op de grond Het vliegtuig stortte neer bü de Schor ren en brandde uit. De leerling-vlieger sprong niet. Hij kwam met zün toestel terecht in de Schorren tussen Rilland-bath en de haven van Woensdrecht. Het toestel ex plodeerde, de leerling-vlieger kwam om het leven. Ontslagen bij de Gero (Speciale berichtgeving) In de Gerofabriek te Zeist worden deze week 39 werknemers ontslagen en in de fabriek te Nieuw Weerdinge 15 man. De ontslagen, die voor een deel betrekking hebben op minder valide ar beidskrachten, zijn gegeven na overleg met de vakorganisatie en onderne mingsraad. De Gerofabriek deelt naar aanleiding van deze ontslagen mee, dat in het laatste half jaar de productivi teit in het bedrijf in snel temipo sterk is gestegen door mechanisatie en werk methode-verbetering. In het begin wer den de hierdoor vrijkomende arbeids krachten na^r andere afdelingen van het bedrijf overgeplaatst. Thans is dit niet meer mogelijk, zodat het bedrijf zich genoodzaakt heeft gezien een aan tal werknemers te doen afvloeien. Van gevolgen van de bestedingsbeperking, alcfus de Gero, is geen sprake. Zeven arrestaties in Zuid-Korea In Zuid-Korea is maandag de voor zitter van de Vooruitstrevende (opposi tie) Partij, Tsjo Bong-Ahm, gearres teerd. Hij is een voormalig communist, die in 1945 het communisme de rug toe keerde. Later is hij minister van Land bouw en vice-voorzitter van de Natio nale Vergadering geweest. Tsjo werd gearresteerd wegens illegaal wapenbezit en onder verdenking van inbreuk op de Nationale-Veiligheidswetgeving. Er zijn nog zes leiders van de Voor uitstrevende Partij gearresteerd, onder wie de vice-voorzitter en het enige lid der partij in de Nationale Vergadering. De partij op twee na de grootste van het land staat de „vreedzame vereniging van Korea" voor. Vakcentralen over de toenemende werkloosheid De besturen van de samenwerkende vakcentralen (NVV, KAB en CNV7) heb ben per telegram aan de ministerraad kennis gegeven, dat ze zich in hun van daag gehouden bestuursvergaderingen hebben bezig gehouden met de toene mende werkloosheid. In afwachting van nader overleg over de te voeren werkgelegenheidspolitiek in het algemeen, dringen zij er bij de raad van ministers op aan, op korte termijn over te gaan tot het uitvoeren van meer openbare werken in de gebieden waar de stijging van de werkloosheid het grootst is. DS. C. C. VAN DER FLIER OVERLEDEN Ds. C. C. van der Flier, predikant bij de Hervormde Gemeente te Lemelerveld I is op 47-jarige leeftijd overleden. Ds van I der Flier werd op 17 september 1944 te Wittewierum (Gr.) in het prediktambt I bevestigd en op 23 november 1947 werd hij predikant in Lemelerveld. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA. De gemeenteraad van Voorschoten is bijeengeroepen tegen vrijdagavond 17 januari a.s. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot tweede wijeiging organisatieverordening brandweer; voorlopige vaststelling be- drijfsrekeningen 1956: id. gemeentereke ning 1956; voorstel inzake de bouw van 72 woningwetwoningen in de Vlietwijk; voorstel inzake het structuurplan voor de Leidse agglomeratie; beschikbaar stelling van e enkrediet groot f 342.50 voor de inrichting van een stemlokaal; beschikbaarstelling van een krediet groot f250 voor aanschaffing materia len voor verkeersonderwijs; garande ring van hypothecaire geldleningen in het kader van het besluit bevordering eigen woningbezit; betaling van kosten vah herstel wegens schade aan het dak van de Herv. Kerk. WARMOND Jubilea bij Padox-Panagro Zaterdagmorgen had in de kantine van Padox een huldiging plaats van vijf werknemers. Het betrof de heren J. de Koning (35 jaar). W. Zoutendijk. H. Sie- val, A. Visbeen en J. v. d. Kerkhof (12 jaar). Behalve de directie van Padox en Panagro merkten we onder de aanwe zigen nog op de burgemeester van War mond. Nadat de jubilarissen met een auto van huis waren gehaald werden aan de ingang van de kantine hun echtgenoten bloemen aangeboden. Als eerste spreker was aan de beurt de di recteur van Panagro, die alle jubilaris sen lof toezwaaide. De heer Koning mocht uit handen van de heer Kalemink een gouden polshor loge ontvangen en de heer Visbeen een etnveloppe met inhoud. Hierna kreeg de directeur van Padox. de heer De Zeeuw het woord, die in het bijzonder de ove rige drie jubilarissen toesprak. Deze zijn werkzaam bij Padox. Ook deze jubilaris sen kregen de gebruikelijke enveloppen. De heer J. Bekkering sprak namens de personeelsvereniging en speldde het ge bruikelijke insigne op de borst van de jubilarissen. De burgemeester bood de heer De Koning de gouden medaille en het getuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid en de andere heren de bronzen medaille aan. De heren De Koning en Visbeen dank ten voor deze huldiging, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. WARfMONDS FANFARE De Muziekvereniging Warmonds Fan fare hield in 't Trefpunt 'haar 35ste al gemene ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Ouwehand, openide deze bijeenkomst. Hij noemde het afgelopen jaar e»en goed jaar voor de vereniging. Het aantal leden is stabiel gebleven. De penningmeester, de heer J. Söhrier, kon nog een batig saldo melden. ZOETERWOUDE FEESTAVOND ST.-JANSFANFARE. Gisteren bood de St.-Jansfanfare aan haar donateurs een feestavond aan in het Parochiehuis aan de Schenkelweg. De avond werd begonnen met de Manoeuvre-mars van P. A. Stens, waar na de voorzitter, de heer C. P. J. Paar- dekooper. een welkomstwoord sprak. Vervolgens werden uitgevoerd Saint- Tripton van Arthur Ney. de Suite des Danses populaires van Hendrik Altink. de Postkoets van Jos Cleber en de Clubmars van P. B. Bisselink Hierna kreeg de burgemeester als bescherm heer het woord. Hij dankte de heer Paardekooper. die op vrij hoge leeftijd nog de moed heeft gehad het voorzit terschap tc aanvaarden en de fanfare weer tot bloei te brengen. Ook bracht spreker dar' aan de directeur, de heer van Veen. De toneelafdeling van de R.-K. Har monie en Zangvereniging St.-Matthias uit Warmond voerde hierna op het spel in drie bedrijven „De terugkeer van Suuske Perdaems". B. en W. hebben de raad een voorstel doen toekomen om opnieuw 72 woning wetwoningen en bovendien 24 garages te bouwen in de Vlietwijk. Deze nieuwe woningen zullen gebouwd worden in aansluiting op de geprojec teerde 73 woningen. Ze zullen bestaan uit vier blokken met drie woonlagen en zijn ontworpen door het architecten bureau E. F. G- mosman te Rotterdam. Er komen drie typen woningen n.l. voor 4, 7 en 11 personen met resp. 2, 3 en 5 slaapvertrekken. Er zullen bij deze flats 24 garages, 2 kinderspeelplaatsen en 2 extra ruimten gebouwd worden, die eventueel als dagwinkel of winkelhal kunnen worden verhuurd. Ieder der woningen zal in de onder bouw een bergruimte van 6 m2 krijgen. In de woningen zelf zijn geen bergruim ten. De grondprijs wordt voorlopig geraamd op f. 26.50 m2, dat betekent in totaal f. 180.242.# De totale bouwkosten, incl. van de garages, zijn begroot op f. 1.130.291. De gemiddelde huur van de woningen wordt voorlopig geraamd op f. 11.60 per week. De huur van de garages is berekend op f. 20 per maand, die van de extra ruimten op f. 2.85 per week. De huren zullen uiteraard eerst definitief kunnen worden vastgesteld als de werkelijke bouwkosten bekend zijn. B. en W. stellen de raad voor: a. over te gaan tot de bouw van 72 woningen en 24 garages: b. uit het grondbedrijf te nemen 6399 m2 grond voor f. 169.573.50; c. voor grond- en bouwkosten beschikbaar te stellen f. 180.242 en f. 1.130.291; d. voor de aan schaffing van boillers beschikbaar te stellen f. 27.360; e. de Rijks voorschotten aan te vragen en te aanvaarden; f. jaar lijks 7% van de jaarhuur te reserveren; g. voor de exploitatie een jaarlijkse bij drage uit 's Rijks kas aan te vragen. NIEUWE SCHOOL De Bank van Ned. Gemeenten heeft uit de woningbouwlening 1957 een be drag van f. 223.000 beschikbaar gesteld, bestemd voor de bouw van een acht- klassige R.-K. Jongens- en Meisjesschool in de Vlietwijk. Daardoor kan nog in 1958 met de bouw begonnen worden. OPHEFFING HULPBRANDPLOEG In 1952 is aan de Rijndijk een hulp brandweerploeg gevestigd, bestaande uit 8 man, die hun materiaal opgeslagen hadden nabij het perceel Rijndijk 210. Vier brandwachts achtten het oefen schema een te zware belasting en deze hebben inmiddels hun ontslag aange vraagd en verkregen. Het is niet moge lijk gebleken de ploeg weer te complete ren. Voor een goed onderhoud van het materiaal is het gewenst, menen B. en W., dat het ondergebracht wordt in de brandweer-garages aan de Molenlaan. Zij stellen de raad daarom voor te be sluiten de hulpbrandploeg aan de Rijn dijk op te heffen, temeer, daar gebleken is, dat sinds het aanbrengen van de halve spoorboomafsluiting het wachten bij de overgang nabij de Vink tot een minimum is beperkt. Dat wachten was indertijd aanleiding voor de Rijndijk een hulpploeg in te stellen. STEMLOKAAL In verband met de uitbreiding van de gemeente is het noodzakelijk een nieuw stemlokaal in te richten, waarvoor B. en W. de raad een krediet vragen van f. 342.50. VEILIG VERKEER De Vereniging voor Veilig Verkeer, die beschikt over een door de gemeente be schikbaar gesteld verkeerslokaal, waarin een fraaie eigengemaakte verkeerstafel is opgesteld, vraagt nu de medewerking voor de aanschaffing van een projectie* apparaat. De vereniging is zelf in staat de helft van de kosten te betalen. Gelet op het grote belang van goed verkeers onderwijs, stellen B. en W. de raad voor f. 250 beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een projectie-apparaat met toebehoren. PARTICULIERE WONINGBOUW B. en W. vragen de raad een principiële uitspraak inzake de uitvoering van arti kel 7 van het besluit bevordering eigen woningbezit en vast te stellen, dat de stichting of aankoop van woningen voor zelfbewoning niet meer afhankelijk ge steld zal worden van de vragen of de woning al dan niet met het N.V. Bouw fonds van Ned. Gemeenten is gebouwd en of de aanvrager al dan niet econo misch aan de gemeente is gebonden of daar woonachtig is. Het besluit bevordering eigen woning bezit betekent enerzijds een beperking, anderzijds een verruiming van de tot vóór de totstandkoming aanwezige mo gelijkheden tot het garanderen van leningen ten behoeve van particuliere woningbouw. Voor de goede orde delen B. en W. in hun voorstel nog mede. dat zij uitdruk kelijk vast stellen, dat het voorstel uit sluitend betrekking heeft op de uitvoe ring van de Rijksregeling en naar.hun mening los staat van het vraagstuk van de bezitsvorming, dat door enige leden van de raad in studie zal worden geno men. DAK HERV. KERK Het dak van de Herv. Kerk heeft de laatste jaren zeer geleden, o.m. door stormschade en door het neervallen van leien van de gemeentetoren, toen deze nog niet gerestaureerd was. De schade, die lekkages veroorzaakte, is inmiddels hersteld, hetgeen geschied is door de aannemer, die de restauratie van de toren verzorgde. De kosten zijn vastgesteld op f. 900. De verzekerings maatschappij, waarbij de gemeente ver zekerd is tegen wettelijke aansprakelijk heid tegenover derden, heeft gezegd in dit geval geen uitkering te kunnen doen, omdat niet meer vastgesteld kon worden, wanneer en hoe de sohade aan het dak is ontstaan. Bovendien kunnen gedeelten van de kosten gerekend worden te be horen tot het normale onderhoud. De verzekeringsmaatschappij is echter zo welwillend geweest f. 250 in de kosten by te dragen. B. en W. stellen de raad voor de over blijvende kosten voor gezamenlijke reke ning van gemeente en kerkvoogdij te nemen. De kerkvoogdij heeft zich met deze voorgestelde regeling akkoord ver klaard. De gemeente Voorschoten heeft op nieuw van de Kroon ontheffing verkre gen tot het hebben van een eigen alge mene begraafplaats. Nu geldt de onthef fing tot 1 januari 1960. G.S. van Zuid-Holland hebben nu het raadsbesluit d.d. 2 maart 1956 goedge keurd. waarbij besloten werd in de Vliet wijk een derde gymnastieklokaal te stichten. B. en W. delen de raad mede. dat zij, na nogmaals deze kwestie onderzocht te hebben, hebben besloten geen nieuwe pogingen te doen om te komen tot in voering van schoolmelk op de scholen. De schoolbesturen van de bijzondere scholen hebben alle opnieuw bericht, dat zij zich zullen blijven verzetten tegen invoering van schoolmelk. Naar aanleiding van een verzoek uit de raad om papieren handdoekjes te gaan gebruiken op de openbare scholen, delen B. en W. mede. dat dit gebruik een uitgaaf van ongeveer f. 75 per jaar vraagt. Zij zullen zorgen voor aanschaf fing en hebben de besturen van de bijzondere scholen geadviseerd te over wegen eveneens tot invoering over te gaan. Eerste keus voor Prins Bernhard (Speciale berichtgeving) Prins Bernhard heeft de eerste keus uit een nest met leeuwen in de Rotter damse diergaarde Blij-dorp. De leeuw Gabdia, welke de Prins van Haile Selassi ten geschenke heeft gekregen is vader geworden van vier leeuwinnetjes en een leeuwtje. De moeder. Bigone, dochter van een Meneating leeuw uit Kenya, heeft haar kindertjes verstoten. Het vijftal wordt nu door een hond gezoogd. Volgens goed gewoonterecht heeft de Prins die Gabdia in diergaarde Blij-dorp heeft ondergebracht, de eerste keus uit het nest. Fuchs op beter terrein Dr. Vivian Fuchs, de leider van de Britse Zuidpoolexpeditie, heeft zondag gemeld, dat hij vyftig km. heeft afge legd en nu nog ongeveer 325 km. van de Pool verwijderd is. Hij voegde hieraan toe, dat het terrein beter werd en de temperatuur vijftien graden Celsius on der nul bedroeg. Als hij met dezelfde snelheid blijft vorderen, zal hij tegen het volgende weekeinde de Pool bereiken. „Miss Naarden" in arrest Zaterdagmiddag is op Schiphol gear resteerd het 17-jarige Naardense meisje (Miss Naarden), dochter van een café houder en mannequin van beroep, dat zonder toestemming van haar ouders met een 31-jarige klant van haar vaders zaak, uit Huizen, naar Schotland was vertrokken. Zij was in gezelschap van haar vader, die zijn dochter uit Schotland had ge haald, en haar vriend. Deze laatste werd eveneens door de Kon. Marechaussee in arrest genomen, die het tweetal aan de op Schiphol aanwezige Naardense po litie overgaf. De man zal voor de officier van .Justitie worden voorgeleid als ver dacht van schaking. Hij is in een schei dingsprocedure gewikkeld. Het meisje zal, na verhoor, aan het ouderlijk gezag worden teruggegeven, hoewel haar wel ten laste zou kunnen worden gelegd ver valsing van de handtekeningen van haar ouders om aan een paspoort te komen. Scooter reed op colonne militairen in Een scooter uit Maarn, is zaterdag avond ingereden op een colonne mili tairen, die te Maarn op het kruispunt Quatre Bras marcheerde langs de Doornse weg in de richting Amersfoort. De bestuurder liep hierbij zware inwen dige kneuzingen en enige hoofdwonden op, waarmee hij naar het ziekenhuis de Ligtenberg in Amersfoort werd ver voerd. Een van de militairen liep een beenbreuk op en werd overgebracht naar het ziekenhuis Oog in Al ft Utrecht. De scooter reed de colonne achterop, maar heeft deze waarschijnlijk niet op gemerkt door de koplampen van een tegenliggende bestelauto uit Bunschoten. Hoewel de colonne voor en achter de voorgeschreven seinen voerde, reed de scooter een van de achterste militairen aan, die kwam te vallen zonder noe menswaardig letsel op te lopen. Vervol gens kwam de scooter in botsing met de genaderde bestelauto waardoor de scoo ter met de bestuurder midden tussen de militairen terecht kwam. Vele militairen kwamen ten val en de verwarring was groot. Nadat de militairen geholpen hadden de gewonden te verzorgen, ver volgden zij hun mars. De scooter en de bestelwagen werden flink beschadigd. Verkorte werkweek bij Philips Hilversum (Speciale berichtgeving) Het aantal werknemers van Philips Telecommunicatie Industrie te Hilver sum voor wie werktijdverkorting is aan gevraagd, zal in de naaste toekomst nog aangroeien. De gevolgen van de vermin derde produktie in de sectie metaalbe werking die onderdelen fabriceert, werkt nu door in andere afdelingen van het bedrijf, in het bijzonder de montage. Daarom zal ook daar in bepaalde ge vallen een verkorte werkweek worden ingevoerd, welke dan tot 30% uur zal zijn teruggebracht. In totaal zullen over enige tijd deze maatregelen voor de fa brieken te Hilversum en Huizen tezamen 1250 werknemers omvatten. GEEN „GEORGANISEERDE" VALENTIJNDAG MEER I De vereniging „De Nederlandse bloe- mistenj" te Den Haag zal dit jaar ter- gelegenheid van 14 februari, Valentyn- l dag. geen bloemenhulde organiseren op basis van door derde voorgedragen land- genoten. De vereniging is van mening dat haar streven om ieder jaar tenmin- ste eenmaal, ook de vaak ogenschijnlijk i kleine, daden van zelf opoffering te be- i lonen, ingang heeft gevonden. Zij ver wacht nu dat de Valentyndag bij het oubliek zodanige bekendheid heeft ge- kregen, dat men persoonlijk deze groei- I enöe traditie zal willen voortzetten. AANBESTEDING EN GUNNING De architecten, de heren J. J. S,: inter jr. en R. v. Straten, hebben namens N.V. Het Motorhuis. Morssingel lb, onder hands aanbesteed het bouwen van een werkplaats, magazijn en showroom met 6 galerijwoningen aan de Stationsweg. Er werd (van hoog tot laag) als volgt ingeschreven; fa. Bik en Breedeveld, Leiden f. 472 000; N.V. Aann My. Pana gro, Warmond f. 462.500; N.V. Wernink's Beton Mij. Leiden f. 436.855; A. C. v. d. Oever, idem f. 418.620; Gebr. Zitman, Zoeterwoude f. 408.000; H. Korswagen en Zn.. Leiden f. 403.800; J. van Riet, idem f. 402.000; M. v. d. Bent en Zn., Wasse naar f. 389.000; Voordouw en Hoogstra ten, Oegstgeest f. 371.500; A. Ph. Kuyl, Voorschoten f. 368.230; Gesman en Zoe- temeijer. Alphen a. d. Rijn f. 362.890: D. Versloot. Nieuwerbrug aan den Rijn f 361.900; N.V. Ingenieur Bur voor Bouwnijverheid, Haagsche Schouw, Oegstgeest f. 350.900. De directeur van Gemeentewerken heeft het restaureren van het gemeente lijk-archiefgebouw aan de Boisotkade gegund aan J. Bekooy, alhier. De 4y2 meter lange sloep ran de Capellahet kustvaartuig dat vo rige week in de buurt van het licht schip Texel met man en muis is vergaan. De sloep werd door een vissersvaartuig ontdekt en is voor lopig in Oude-Schild ondergebracht Indonesië staakt betaling pensioenen De ministeries van Buitenlandse Za ken en van Financiën maken bekend: De regering van de Republiek Indo nesië heeft doen weten, dat met in gang van 28 december 1957 geen beta lingen ten laste van de Indonesische geldmiddelen meer zullen plaats vinden ter zake van de pensioenen en daar mede in aard overeenkomende perio dieke uitkeringen, alsmede wachtgelden verschuldigd aan gewezen burgerlijke en militaêro overheidsdienaren vain Indo nesië die vain Nederlandse nationaliteit zijn. In verband hiermede heeft de minis terraad een analoge beslissing geno men als toen, ingaande 1 mei 1956, De Indonesische regering besloot de onder- werpelijke uitkeringen nog slechts voor 1/3 gedeelte ten laste van Indonesië te betalen. By wijze van voorlopige voor ziening zal van de zijde der Nederlandse regering voor de betrokkenen worden bijgepast datgene, waarin de Indonesi sche regering in gebreke blijft, voorzover het gegarandeerde pensioenen en wacht gelden betreft tot het gegarandeerde be drag Om administratief-technische re denen kunnen de betalingen niet dade lijk worden aangepast en zullen dus de lopende betalingen nog korte tijd moeten worden voortgezet. Indien nodig zal ver rekening later volgen De pensioenen zullen thans volledig door Nederland worden betaald en der halve onderworpen zijn aan de Neder landse loon- en inkomstenbelasting. De Indonesische overgangsbelasting is ter zake uiteraard niet meer van toepas sing. BEURSOVERZICHT Unilever flauw Amsterdam 13 januari. De beurs zette vandaag slecht in. De I berichten over het snel groeiende werk lozen cijfer, vormen zeker geen stimu- 1 lans voor de aandelen. Ook het hier en I daar verkorten van de arbeidstijd, als mede de aanhoudende ontslagen van personeel zijn factoren, die het publiek niet inspireren om tot aankopen ter beurze over te gaan Het tegendeel is eer der waar. Hiervan hadden vanmiddag de unilevers te lfjden. Hoewel de han del niet» groot was werd, door gebrek aan steunorders, de koers bij de ope ning van de markt bepaald op 307. Hier na volgde nog een daling tot 305%, waarop de koers weer kon aantrekken tot 306'2 tegen de slotkoers van vrijdag 314%. In de niet-officiele beurshandel van zaterdagmorgen werd voor de aan delen nog 311 betaald. Aan de hausse van verleden week is in dit fonds van daag wel een einde gekomen. Dë Philipspapieren kwamen er met een koersverlies van gemiddeld S'c goed af. Aku's stelden zich 1% punt lager, terwijl KLM zelfs een paar dubbeltjes hoger dan vrijdag noteerde. De aanhoudend lagere koersen in Wallstreet, tengevolge van gebrek aan stimulerend bedrijfsnieuws, droegen in Amsterdam tot de lagere koersen bij. Kon. Olies schommelden rond de f. 142.40 ofwel f. 1.60 lager en f. 0,50 beneden pa riteit. New York. De activiteit in deze aandelen was zeer gering. Zwitserland bood enige steun. Gunstige berichten blijven ook voor de Scheepvaarten uit; ook hier was groot gebrek aan affaire en kooplimites waar door de koersen zich over de gehele linie lager stelden. Maatschappij „Nederland" 1262 -412Van Nievelt -4, terwijl aan delen Rotterdamsche Lloyd, KPM en Scheepvaart Unie circa 2 punten lager noteerden. Cultures totaal verwaarloosd. Ver. Deli's gaven vandaag een reactie van circa 2 punten te zien. Ook Amsterdam Rubber verloor 2% evenals HVA's. Staatsfondsen stil en gemakkelijk. WISSELKOERSEN Amsterdam, 13 januari Londen 10.58%10.59% N York 3 78% 3 79%; Montreal 3 83^—3.83,V Parijs 89 97% 90.071 jBrunei 7 56*4—7 57'.; Frank furt 89.8689.91Zürich 86 34%—86 39% Zürich (vr. fr.) 88.41%88 46%: Stock holm 72.9973 04; Kopenhagen 54.69'.— 54 74'=Oslo 52.89—62 94; Milaan 60 43% —60 481*. Gistermiddag is de bekende waarbij hij uitgeleide werd gedaan Nederlandse luchtvaartpionier Ma- door dc directeur van de lucht-1 tinus van Meel naar Parijs vertrok- haven.' de heer U. F. M. Dellaert ken voor een luchtvaartherdenking, (rechts). Natuurlijk ging hij per vliegtuig. I MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 13 Jan. Veemarkt Aan voer ln totaal 2016. vette koelen en ossen 1269, varkens 747. Prijs ln cents per kg.: vette koelen le kw. 300/320, 2e kw. 270/295. 3e kw. 250/ 270, exportvarkens 168. 166, 164. Beurs van Amsterdam Maandag 13 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned '53 3% 87 87% Grootboek obl 3% 74 Ned '47 3% <3) 85 85 Ned '51 3»i 88 88% Ned '53 (3%) 86% 86% Ned '56 3 Mr 86H 86,», Ned 48 3V, 80% Ned '54 3V4 81% 81H Ned '55 I 3% 82 A 81% Ned '55 II 3% 84% 84% Ned '37 3 81% 82 Ned W.B lening 6% 105% 106 Dollarlng '47 3 90 90 Investeringscert 3 90Hi 90% Ned 62-64 3 90% 90Vs Cert NWS 60% B Indië '37 A 3 84% 84% Grootboek '46 3 80% ACTIEVE AANDELEN Clt Handl en Ind B 23% 23 Nat Handelsbank 72% 72 Ned HandelmU 141 142% Amst Rubber 42% 40% Deli My en (Ver.) 60A 57% H V A 88 85V4 Java Cult 21 Senembah 42% 42 Vorstenlanden 10% 10% AKI) 152% 149% Berkel's Patent (v) 182% Calvé Delft cert 250 246 Kon Pap v Gelder 175% 173 Hoogovens cert 243 241% Miiller en Co NB 304% 299% Ned Kabeltabr 222 216 Philips 237% 234 Philips pref 147 146% Unilever 314% 306% Wilton Feyenoord 209% 207 Biliton 2de r 179% 176 Dordtse Olle gew 707 695 Va Kon Petr <t 20-) 145— 143 50 idem (50 a f 20 143 90 142.50 Holl Amer HJn 139% 138 Java China Paket 113 KLM 98 50 98 60 Ned Stoomv Mil 131 129% Kon Paket My 103% 100% Stoomvaart Mil Ned 131 126% Nievelt Goudr cert 153 148% v Ommeren cert 200 200% Kon Rott Lloyd 117 115 Ned Scheepv Unie 111 109% NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov en Gem leningen Adam 47 <3%> 3 87% 87% Den Haag 1937 I 3 80 Leiden 1947 a b R'dam "37 I-III 3% 86 87Y4 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 94 Premieleningen 90 B 91 B 82% 83% B A'dam '56 I 2% 79 80 B A'dam '56 n 2% 87 88 Eindhoven "54 2% 78% B 78% Enschede '54 2% 80% 80 Den Haag '52 1 2% 89 B 90 B Idem n 2% 89 89 R'dam '52 I 2% 86% 87 89 B 90 B Utrecht '52 2% 92A 91% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen 193 195 H-B.U eert 170% 171% 163% 168% Twentsche Bank 155% 158 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 187 B 190 B Borneo Sum H My 33% 34 Ned G en Sp fabr 162 166 Kon Ned Grofsm 100 99 Internatlo 57 56% Rott Droogdok MU 441 456 Tieleman en Dros 8 B Ned MU Walv.vrt 55 52% Spoorwegen Dell Spoorweg My 7 7 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 23H 24% Intern Nickel 71% 71 41% 40A Bethlehem Steel 37% 36% 49% 48% General Motors 35% 34% 80% 78% Republic Steel 40% 39% 64A 63% 25% 24%exd» Un States Steel 52% 51% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen v K 10/1 Edelmet Kon AA 49 Pref w.a idem 56 G 56% Electrolas B 285 HoU Constructie 305 Ing our v Bouwnyv 115B Int Kunststof! Ind 34% 34% Leldsche Wolspinn 155 Sikkens Lakfab f»ó 372 Ver louwtahriekei 141 G 141 G Wernink's Betonm 62 62% Van Wijk Textiel 73

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9