De sportbonden, nog wat argwanend, akkoord met nieuwe sportfederatie Eerste steen des aanstoots: de kwaliteitszetels STAN MATTHEWS VERNIELDE ILLUSIE VAN ARSENAL PW-dames en VVS-hereti leden stevige nederlagen Fraaie zege van Hein Donner op Zuidslaviër Matanovic MAANDAG 13 JANUARI 1958 Vergadering Nederlands Olympisch Comité (Van een onzer verslaggevers) „Klinkt ook niet erg overtuigend.Aldus waren de nuchtere woorden van mr. Linthorst Homan, de voorzitter van het Nederlands Olym pisch Comité, toen de vergadering zaterdagmid dag in de Haagse Dierentuin met applaus moest bekrachtigen, dat zij verheugd was over de nieuwe loot aan de Olympische stam: de sportfederatie. Helemaal nieuw was zij niet meer, want de leden van het NOC de sportbonden hebben reeds enkele maanden de tijd gehad met de knappe brochure over de reorganisatie van het NOC op de schoot aan hun toekomstige nieuwe „baas" te wennen, maar helemaal vertrouwd met de ge dachte was men kennelijk nog niet. Nu het NOC alleen nog maar Olympische zaken wil behartigen en het samenbundelen van de sport in Nederland aan deze sport zelf wil overlaten, zit men kenne lijk een beetje met deze nieuwe vrijheid. Het kostte mr. Linthorst Homan tenminste heel wat moeite zaterdagmiddag om de tongen van de afgevaardigden der Nederlandse sportbonden los te krügen over een materie, die in haar draagwijdte en haar consequenties zo veel omvattend is, dat er toch wel wat over te zeggen was. En het is, dat de NOC- praeses zo'n gevat en slagvaardig spreker is, anders was deze vergadering waar schijnlijk in een labyrinth van verwarring terecht gekomen. De contouren van de Nederlandse Sportfederatie, die in de komende jaren de sport en de lichamelijke opvoeding zo'n krachtige stimulans moeten geven zodat eindelijk ook de regering eens wakker wordt en de sport daadwerkelijk gaat steunen, inplaats van een simpele subsidie van f 25.000.weg schrappen de strakke lijnen van die nieuwe insti tuut zijn ons na de vergadering van zaterdagmiddag nog vrij vaag. En ons niet alleen, getuige de spaarzame woor den hieraan door de afgevaardigden van de sportbonden gewijd. De man, die dit overkoepelende instituut gestalte moet geven, hebben we zaterdagmiddag nog niet ontdekt. Schuchter en... Toen de sportbonden schuchter en naar het ons voorkwam een tikje arg wanend als schildpadden, die de kop uitsteken het woord verlangden, was dat eigenlijk om bezwaren te laten ho ren tegen het voorstel van de reorga nisatiecommissie om in het te vormen bqstuur kwaliteitszetels beschikbaar te stellen voor de confessionele en ideolo gische sportbonden. De heer Zinniq Bergmann (Hockeybond) was degene, die de kat de bel aanbond. Hij was het ook, die vond dat men het stichten van dadelijk zo'n groot instituut moest uit stellen tot later, hij zag liever een fede ratie komen in klein verband om good will te verwerven. De heer Schroder (KNVB) beperkte zich het betoog van de heer Z. Bergmann simpel te onder strepen. De afgevaardigde van de Kon. Ned. Roeibond kwam ook schuchter met de vraag of men niet dadelijk te veel wilde en dr. Van Dijk (KNWU) vroeg of het wel de juiste tijd was om het te doen, of men niet beter kon wachten tot de grote Nederlandse voetbaltoto er was om dan meten ruim in de contan ten te zitten, inplaats van met een door de heer Van Houtenvoorgerekend be drag van f135.000.voor de eerste twee jaar te moeten beginnen. De heer S. de Wit (watersport) was ook niet bepaald enthousiast en Jan de Vries (Zwem- bond) zag ook al bergen in de voorgge- stelde bestuursconstellatie. Krachtig antwoord Het was alles by elkaar geen krach tige oppositie meer een gepruttel doch het antwoord van mr. Lint horst Homan liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Of het wel de juiste tijd was om een Nederlandse Sportfederatie in het leven te roepen? vroeg hij. Het was de hoogste tijd. In de sport zowel als in de lichame lijke opvoeding van Nederland heerst een noodtoestand. Wat de bedenkingen van sommige afgevaardigden tegen kwaliteitszetels voor confessionele en ideologische bon den betrof: als hij in hun plaats was en men begon al met wantrouwen, zou hij niet eens om de groene tafel wil len plaats nemen. De wat mr. Lint horst noemde „gescheidenheid in het volk" is er nu eenmaal en daarmee dient men realistisch rekening te houden. De heer Lotsy steunde mr. Linthorst Homan door aan de vergadering te ver tellen hoe dat allemaal in de KNVB is meegevallen en men hier niet anders meer zou willen. Een en ander kon de heer Zinniq Bergmann toch niet ten volle overtuigen hetgeen hem deed voor stellen genoemde bonden een adviseren de stem te geven. Een voorstel, dat mr. Linthorst Homan ook niet wilde aan nemen. Het was voor hem alles of niets. Een mislukt gesprek met deze bonden zou ons aldus mr. Linthorst Homan veel verder achterop brengen. „En wij willen niet dat de achterstand nog gro ter wordt dan ze al is." Onder de druk van deze woorden ging de vergadering er tenslotte mee akkoord, dat het be stuur van het NOC de besprekingen zou J. J. Korpershoek lid van verdienste NOC De in de lichamelijke opvoeding ver grijsde Rotterdammer J. J. Korpershoek is door het NOC zaterdagmiddag met de hoogste onderscheiding veréerd die er bij het comité bestaat, namelijk het lid maatschap van verdienste. Het NOC kent er slechts twee: de heren Lotsy en Broekhuizen. „Ik wist niet, zei de heer Korpershoek, die van deze onderscheiding diep onder de indruk was, dat er voor zo weinig arbeid zo'n grote beloning bestond". Doch allen, die hier waren, wisten, dat de heer Korpershoek dit slechts zei uit bescheidenheid. Hij is een van de vurig ste voorvechters geweest voor de in Ne derland zo stiefmoederlijk bedeelde lichamelijke opvoeding en was daarvoor een van haar beste advocaten. Het reor- ganisatieraoport van het NOC is zonder de puntige interpretatie van de heer Korpershoek ondenkbaar en beide be grippen werden dan ook steeds door mr. Linthorst Homan in één adem genoemd. De interland voetbalwedstrijd Ne derland—Portugal, welke door de KNVB voor 3 of 4 mei a.s. (te Rotterdam) op de agenda was geplaatst, gaat niet door. De Portugese voetbalbond heeft mede gedeeld dat de nationale ploeg voor dit 1 weekeinde niet vrij te kunnen maken. De KNVB zal thans proberen een an dere tegenstander voor een wedstrijd omstreeks die tijd te vinden, doch dit wordt naar de heer Brunt ons zei steeds moeilijker. openen, met het doel om op 1 januari '59 tot boedelscheiding te kunnen over gaan. Dat wil zegen: om te beginnen kan de nieuwe sportfederatie haar in trek nemen bij het NOC zodat nog niet direct naar een eigen huis behoeft te worden omgezien. Het was aanvankelijk de bedoeling om een en ander nog in hoofdelijke stemming te brengen, tot iemand op de gedachte kwam het met applaus te onderstrepen. Welnu, dit applaus was het dat mr. Linthorst Homan de woorden in de mond gaf, waarmee wij dit verslag be gonnen, doch even later revancheerde de vergadering zich, al was het maar om de reorganisatiecommissie, die ber gen werk heeft moeten verzetten, hulde te brengen. Loterij Voorts heeft de heer v. d. Houten nog medegedeeld, dat er voor de Olympische Spelen 1960 weer een loterij op stapel staat 50.000 loten a f 0.50 waarover nog nadere mededelingen zullen komen en dat de Olympische Dag van vorig jaar door de hitte op die dag slechts een batig saldo van f 3000.heeft opgebracht. Tenslotte heeft mr. Linthorst Homan voorgesteld om nu de regering niet met een sportnota is gekomen zelf zo'n document samen te stellen en dit te bestemder plaatse te deponeren. Mis schien dat dit de regering van haar dwaling ten opzichte van de noden in de sport kan genezen. GVAV-doelman Koops onder schept op fraaie wijze een aanval Van Amsterdam. Voetbal in Engeland De vjjf directeuren van het Londense Arsenal en dé meer dan veertig spelers van de beroemde club van wjjlen Herbert Chapman hebben vrijdagmiddag uren lang gesproken over de slechte resultaten van de „Gunners" in de laatste wed strijden. Aanvoerder Dave Bowen heeft het bjj die gelegenheid plechtig beloofd: hij en zijn mannen zouden zaterdag, op eigen terrein de strjja tegen Blackpool, hun uiterste best doen om de nederlagen-reeks te breken. Het had er aanvankelijk alle schijn van dat Bowen ditmaal zijn mannen regel recht naar een grote zege zou voeren. Met 20 leidden de „Reds" al, na amper 12 minuten spelen, dank zij doelpunten van midvoor David Herd Maar er speelde één man in het team van Blackpool, die geheel alleen de illusie van de Londenaren kon vernielen. Die ene man wasStanley Matthews. De bijna 43-jarige „wizard of the game" heeft die illusie vernield. Ondanks het modderige veld heeft hü de defensie van Arsenal met zijn befaamde passes steeds weer voor onoplosbare problemen gesteld. Het was uit een mes-scherpe pass van Stanley dat Ray Charnley de achter stand tot 21 verkleinde. Het ongeluk wilde dat de Londense stopper zelf voor de gelijkmaker zorgde. Twaalf minuten na de hervatting speelde deze, van ruim 20 meter afstand, terug op doelman Jack Kelsey. Even was Kelsey uit ba lans en op dat moment suisde de bal langs de verblufte keeper in het doel. Maar nog was het rtiet genoeg. Reeds hadden de tienduizenden op de tribune zich met een gelijk spel verzoend, toen amper een minuut voor tijd Ray Charnley met een kopbal z(jn tweede doelpunt scoorde waardoor de stand 23 werd. De ironie van het lot wilde, dat het de eerste maal in de geschiedenis was dat Blackpool op Highbury over Arsenal heeft gezege vierd. Luton Town, het team dat verleden week in de derde bekerronde met maar liefst 30 door de derde divisieclub Stockport County werd geklopt, deed het ditmaal bijzonder goed. Het dwong lei der Wolverhampton Wanderers op eigen terrein nog wel een gelijk spel af. Het wordt steeds moeilijker voor de „Wolves" om hun positie te handhaven. Het team speelt niet meer zo „gemakke lijk" als in de eerste helft van de com petitie. Toch heeft Wolverhampton al tijd nog een veilige voorsprong van 6 punten op nummer twee, Preston North End. Preston maakte van de gelegenheid gebruik om één punt op de leiders in te lopen. Het won met 3—1 van runner-up West Bromwich Albion. En heeft daar door de tweede plaats in de eerste divisie van deze club overgenomen. Wolverhampton heeft thans 40 punten uit 26 wedstrijden. Preston 34 en West Bromwich 33. League-kampioen Man chester United bezet, met 32 punten, de vierde plaats. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Arsenal—Blackpool 23; Aston VillaSunderland 52; Bolton Wande-J rersLeicester City 2—3BurnleyTot tenham Hotspur 2—0; Chelsea—Ever ton I STANLEY MATTHEWS 31; LeedsManchester United 11; Manchester City—Nottingham Forest 11; Newcastle UnitedBirmingham City 12; Preston North End—West Bromwich Albion 3—1; Sheffield Wed nesdayPortsmouth 42; Wolverhamp ton WanderersLuton Town 11. Op het terrein van Laren werd za terdagmiddag een oefenwedstrijd ge speeld tussen een heren-bondsteam en de eerste klasser Laren, die aantrad zonder Loggere, maar versterkt was met Hooghiemstra en Decker. Het bondsteam won met 31. Volleybal competitie Het weekeinde is voor het Leidse volleybal niet bepaald gum tig geweest. De beide Leidse topploegen, die zaterdag in het strijdperk traden, n.l. de dames van P.W. (hoofdklasse) en de heren van VVS (overgangsklasse) kregen van hun resp. tegenstanders AMVJ (A'dam) en Voorburg een 30 nederlaag te incasseren. De nederlaag van PW liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De Amsterdamse dames waren gebeten op een revanche voor de verrassende 31 nederlaag die zij hier in Leiden leden. ADO leed in Venlo tegen VVV een 2-0 nederlaag. Op de foto ziet men een van de Venlose aanvallen op het doel van Kok. Van meet af overdonderden zij de PW dames met een hoog tempo. De pass was steeds zuiver, de smash dodelijk. In mi nimum van tijd stond PW acht. negen punten achter. Flink verdedigen aan Leidse zijde brengt bij 118 voor AMVJ de spanning even terug. Even maar, want de gastvrouwen voelen hét gevaar, gooien er nog een schepje op en met 1510 is de eerste set voor AMVJ. In de tweede set zijn zij onweerstaanbaar. Het blok bestaat voor hen niet. Smash na smash is raak. Het wordt een demon stratie, 150! voor de Amsterdamse ploeg. De derde set blies AMVJ stoom af. maar desondanks kon PW niet tot set-winst komen. 158 voor AMVJ. VOORBURG—VVS De Houtrust-hal ligt de Leidse ploegen niet. En dat is niet zo verwonderlijk. Het gymnasium, waar zij hun thuis wedstrijden spelen is in vergelijking met de Houtrust-hal. de dag bij de nacht. In het Gymnasium een duidelijk met wit- Competitie Leidse Volleybal Bond Het inhaalprogramma van de afgelo pen week bracht weinig wijzigingen in de standen. In de tweede klasse vielen de twee gelijke spelen van NCV op, waar door de Noordwij kers weer wat ruimer adem kunnen halen. De brandweerman nen blijven aan de winnende hand. Het was echter jammer dat de big-match tussen De Vlam 1 en Oranje Groen 1 moest worden uitgesteld omdat er hier ter stede brand was uitgebroken. In de komende drie weken staat de competitie in de Leidse afdeling stil en is alle aandacht gevestigd op het jaar lijkse wimpeltoernooi. De uitslagen van het inhaalprogramma luiden Dames eerste klas: Nw. Brunhilde 1— Or. Groen 1 31. Heren eerste klas: Kangoeroes 1 GGV 1 3—1: Prof. Wijk 2—Donar 1 2—2. Heren tweede klas: Rouwkoop 1NVC 1 2—2; Donar 2—LD 1 3—0; KVC 2— VVS 3 3—0; US VA 2—HVL 3 9—3 (regl.)NVC 1—PSVA 2 2—2. Heren derde klas: Kangoeroes 2 WAVOC 1 2—2; HVL 4—De Vlam 2 9—3; Prof. Wijk 4—KVC 3 3—1; De Vlam 1—Or. Groen 2 3—9 (regl.)WPSS 1—HVL 4 1—3. Heren vierde klas: VOGEL 1—LD 2 2—2. Leidse Mixed Hockey Club Het slechte weer van de afgelopen dagen heeft de eerste competitiedag van het nieuwe jaar danig in het water doen vallen. Niet alleen werd een zeer groot aantal wedstrijden afgelast, maar zag men tijdens de ontmoetingen die wei doorgingen, zelden hockey van klas se. Het tweede herenelftal van Leiden bracht het in een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd niet verder dan een gelijk spel tegen het eerste VCL-team (2—2). De uiterst snelle voorhoede der gasten kon slechts met moeite in bedwang worden gehouden; de aanvallen van Lelden wer den te weinig over rechts geleld en van de geboden kansen werd sporadisch ge bruik gemaakt. Pilaar speelde een goede partij als centerhalf. Een derde Lelds doelpunt werd wegens buitenspel afge keurd. Het tweede dames-elftai speelde van het begin af een verloren wedstrijd tegen Groen Geel 2, dat over alle linies beter hockey te zien gaf. Weliswaar is de score 2—5 enigszins geflatteerd, maar toont toch duidelijk, dat de Groen Geel defensie het Juiste antwoord op de Leid se aanval had gevonden. Het tweede jongens-elftal won met aanzienlijke cijfers van de Rijswijkse Juniores (60) en het was een plezier om te zien hoe deze adspiranten op listi ge wijze hun veel grotere tegenstanders keer op keer de loef af staken. Het tweede Meisjesteam won overtui gend van HGC (4—0)zoals gewoonlijk was Marjan van Rijssel topscorer; zij maakte alle doelpunten. Verdere uitslagen: Heren: Leiden 5Strawberries 4: 30; Leiden 8Groen Geel 10 3—1. Jongens: Leiden EHGC F 41. te lijnen afgebakend speelveld. In de Houtrust-hal een duidelijk afgebakend badminton-veld. rode en gele lijnen, en daarbuiten, praktisch onzichtbaar, de volleybal-lijnen. De Haagse ploegen zijn met dit speelveld langzamerhand ver trouwd geraakt, al zullen ook zij er be slist niet prettig spelen. VVS had even als enige weken terug HVL en PW 2 volle sets nodig om ietwat te acclama- tiseren. Deze sets gingen dan ook vrij vlot naar Voorburg, dat geen enkele maal tegen een achterstand behoefde aan te kijken. In de 3e set kwam VVS eindelijk los. Men slaagde er nu in de smashes binnen het speelveld te houden. Tot 116 blijft de Leidse hoop op ten minste een gelijk spel bestaan. Dan komt er een serve-misère bij Karamoy c.s. Zes maal faalt die, dat wil zeggen dat elke speler een servebeurt onbenut liet. niet ,.in" wist te krijgen. De Voor burgers laten zich die buitenkansjes niet ontglippen. Van 11—6 wordt het via 1210. uiteindelijk 1512 voor Voor burg. Een zege. die ondanks de Leidse handicap, toch in alle opzichten ver diend mag worden genoemd! IJSHOCKEY. Hoky-team versloeg Bad Nauheim Het Hokyteam heeft gisteren in Den Haag een 94 zege behaald op de Duitse ploeg Bad Nauheim. De tussenstanden van deze wedstrijd, die gold voor de Cunningham Cup competitie, waren 3—3, 2—1, 4—9. De gehele wedstrijd zijn de Nederlan ders sterker geweest. Dank zij het goede werk van de Duitse achterhoede, waarin Kowarik zeer sterk speelde en keeper Strolow uitblonk, heeft het de Hoky- ploeg echter moeite gekost de zege te behalen. Uitblinkers waren ook nu weer de Ca nadezen Dell St. John en Ed Zukiwski, die enkele malen toonde, dat hij over een buitengewoon goede techniek be schikt. Ook goalie Oliver speelde een goede wedstrijd en wist enkele zeer moei lijke schoten uit zijn doel te houden. Van de Nederlandse spelers waren Loret, Van Rhede en Klein de besten. De doelpunten werden gescoord door Zukiwski (4 x), St. John (3 x) en Klein (2 x). Het bestuur van de Nederlandse Ski Vereniging heeft Jack Quaring uit Maastricht officieel Ingeschreven voor de wedstrijden om het wereldkampioen schap alpine nummers., dat van 2 tot en met 9 februari in Bad Gastein (Oos tenrijk) zal worden gehouden. Er is een kleine kans dat Nederland nog door een tweede skiër zal worden vertegenwoor digd. Hoogovenschaaktoernooi In hef Hoogovenschaaktoernooi, heeft de strijd zich over het alge meen zeer gunstig ontwikkeld voor de Nederlandse deelnemers. Kampioen Jan Hein Donner behaalde gisteren in de ere-groep een fraaie overwinning op de Zuidslaviër Matanovic, waarmee hij zijn kansen op de grootmeester-titel aanmerkelijk vergrootte. Het publiek reageerde met een hartelijk applaus een zeer grote uitzondering bij een schaaktoernooi. Bovendien kwamen de jeugdige Nederlandse schakers in de lagere groepen tot knappe resultaten, vooral Roessel in invitatiegroep 2. De belangstelling ging zondagmiddag uiteraard uit naar de strijd tussen Ma tanovic en Donner in de ere-groep. In de Caro-Kann-opening. die Donner vol gens de moderne opvattingen behan delde. verkreeg de Zuidslavische groot meester een iets betere stelling. Onze landgenoot wist echter op een gegeven ogenblik door een serie prachtige, tac tische manoeuvres in het voordeel te komen en hij dwong daarna op fraaie wijze de winst af. De Nederlandse kam pioen is op het ogenblik uitstekend in vorm. Dr. Max Euwe verwacht dan ook in de komende dagen nog talrijke goede prestaties van hem. De partij tegen O'Kelly en Stahlberg werd, evenals in het Hoogoveentoernooi- 1957, een salon-remise. Vorig jaar had den beiden slechts tien minuten nodig voor achttien zetten, ditmaal werd dé strijd in precies hetzelfde aantal zetten ....en in dezelfde tijd afgewikkeld. Het enige verschil: in 1957 werd de party op 13 Januari gehouden, ditmaal op 12 januari Dr. Euwe bouwde tegen Bouwmeester een goede stelling op en scheen een over winning te zullen behalen. Onze groot meester won een zwakke pion op d6, maar daarna forceerde Bouwmeester handig een afruil. Er ontstond een re mise-stelling en na 31 zetten werd het punt gedeeld. Van Scheltinga en Milic behandelden een gecompliceerde party zeer goed. Na enkele verwikkelingen volgde een alge mene afruil en tenslotte na 25 zetten remise. In de party Pirc-Pilnik geschiedde weinig opmerkeiyks. Na 27 zetten werd het eeuwig-schaak en dus remise. In Invitatiegroep 2 leiden na de vierde ronde onze landgenoot Roessel en de Zuidslaaf Fuderer. zy hebben beiden 3 punten. Toran (Spanje), dr. Baren- dregt en Kramer delen met elk 2 pun ten de derde plaats. Cortlever bereikte de beste resultaten in invitatiegroep 3. Hy won zyn drie par tyen. Jongsma en Bredewout staan als tweede geklasseerd, elk met 2 punten uit 4 partijen. Ook de Hongaar Sandor behaalde de volle winst. Hij staat in invitatiegroep 4 op de eerste plaats (3 p. uit 3 partyen). De West-Duitser Klaeger is met 21-. p en een afgebr. party uit vier partyen tweede en de Fin Salomaa derde (2M: p. uit 4 partijen). De rangschikking in de twee hoofdgroepen zyn: Hoofdgroep 1: 1. Branicki (Polen) 3p. 3 partyen. 2/3. G Gimena (Sp.) en Apking (Ned.) 2 uit 4 Hoofdgroep 2: 1. Rons (Ned.) 3H uit 4: 2. Ditt (W.-Dld 3 uit 4; 3 Slisser Heren, le klasse: BMHCHilversum i (Ned 2 p. en 1 afgebr. party uit 4 Hockey-uitslagen 11; Be FairAmsterdam 11; SCHC -Delft.se Staids 1—2. 2e klasse C: Leiden 2—VOL 2—2. Daanes, le klasse: Be FairGooi 20; BDHCHhlversum 9—0. In de damesgroep bezetten de Hon gaarse Langos en mevr Chaude de Silans (Fr.) de eerste plaats, elk met 2»a p. en 1 afgebr. party Mevr Benini I (It.) is met 2 p. en 2 afgebr. partqen derde. De Nederlandse kampioene, mevr. Heemskerk staat met 2 punten uit 4 partyen op de vyfde plaats. UITSLAGEN De uitslagen van zatsrdag lulden: Ere-groep (Invitatiegroep 1): Matano vic (Z.-Sl.Plrc (Z.-Sl.) i4; Donner (Ned O'Kelly de Galway (België) 1 i; Stahlberg (Zweden)Mille (Z.-Sl i j i; Van Scheltinga (Ned.)Euwe (Ned.) afgebr.: Bouwmeeeter (Ned.)Pilnlk (Ar gentinië) i1. Invitatiegroep 2: Golambek (Eng. Roessel (Ned 01; Czernlak (Isr Or- baan (Ned.) afgebr; Wade (N.-Zeeli Kramer (Ned.) 01: Toran (Spanje) Fuderer (Z.-Sl.) J; Barendregt (Ned.) i Rellstab (W.-Dld.) J. Invitatiegroep 3: Gereben (Hong I Poulsen (Denemarken) afgebr.; Brede- wout (Ned.)Jongsma (Ned.) V4; Soul- - tanbejeff (Belg.)Cortlever (Ned.) uit gesteld; Van Seters (Belg.)Bozlc (Z.- Sl.) afgebr.; Benl (Oostenr.)Perez 1 (Sp.) 1—0 Invitatie-groep 4: Klaeger (W-Did.) Palomaa (Finl.) 10; Van Geet (Ned.) Langeweg (Ned.) afgebr.; Sohnelders (Nee.)Kostlc (Z.-Sl.) 01; Saemlsch (W-Did.)Sandor (Hong.) 01; Dlemer (W.-Dld Mulder van Leens Dijkstra (Ned.) afgebr. Damesgroep: Chaude de Silans (F.) Roodzant (Ned.) 10; Benlnl (It.)—Lan gos (Hong.) afgebr.; Van der Veen (Ned.) —Heemskerk (Ned.) 01; Slnka (Hong.) Bruce (Eng.) J1; Bacic (Z.-Sl.)La- zarevlc (Z.-Sl.) 01. Uitslagen van zondag (4e ronde) Eregroep: Plrc (Z -SI.) PUnlk (Arg.) H; Euwe (Ned.)Bouwmeester (Ned.) O'Kelly (Belg.)Stahlberg (Zwe den) J—i; Mille (Z.-Sl.)—Van Scheltin ga (Ned.) J—i Matanovic (Z.-Sl.)Don ner (Ned.) 01. Invitatie-groep 2: Roessel (Ned.)Rell stab (W.-Dld.) 1—0; Fuderer (Z -SI.) Barendregt (Ned.) 1—0; Kramer (Ned Toran (Spanje) Orbaan (Ned Wade (N.-Zeel 01; Golombeg (Eng Czernlak (Israël) afgebr. Invltatle-groep 3: Poulsen (Den Perez (Sp.) afgebr.; Bozlc (Z-SI Benl (Oostenr afgebr Cortlever (Ned i—Van Seters (België) 1—0; Jongsma (Ned Soultanbej eff (België) l—0; Gereben (Hong.)Bredewout (Ned.) 01. Invltatle-groep 4; Palomaa (Finland) Mulder van Leens Dijkstra (Ned 1- Sandor (Hong.)Dlemer (W-Dldi 1—Ó- Kostlc (Z.-Sl.)Saemlsch (W -Did afl gebr.; Langeweg (Ned -Schneiders (Ned i afgebr.; Klaeger (W.-Dld Van Geet (Ned.) afgebr. Damesgroep: Roodzant (Ned.)Laza- revlc (Z.-Sl.) 0—1: Bruce (Eng.)—Baclc (Z-SI J—l; Heemskerk (Ned.)Slnka (Hong.) 1O: Langos (Hong.i—Van der Veen -Ned i I—0: Chaude de Silans (Fr Ben:ni (Italië) afgebr De stand in de ere-groep Is nu: 1/2/3. Donner (Ned.i, Bouwmeester (Ned en Stahlberg (Zweden) elk 2( pnt.- 4 '5/6n. O'Kelly -Belg Matanovic iZ- S1 PUnlk -Arg.) en Plrc (Z.-Sl elk 2 Dnt 8. dr Euwe -Ned.) II o. en 1 af. Kbï?kMV.ParUI: 0 Mille (Z.'-Sl) 14 pnt; 10 Van Scheltinga (Ned.) J pnt. en 1 af gebr. party.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7