lDO gleed wat dichterbij portclub Enschede moest eer met PSV delen Rijnsburgse Boys versloeg met 5 1 het Woerdense Sportlust LORRAINE CRAPP VERSLOEG COCKIE GASTELAARS te jaargang Maandag 6 januari 1958 Derde blad no. 29333 J an modderballetten en zivempartijen ion drie dagen vorst.tegen het weekeinde edende dooi.en tot overmaat van ramp op dag een constant drenzende regen.Het meer dan de velden konden hebben. Zelfs in :redivisie werden twee terreinen onbespeelbaar daard. Daardoor kon in Breda de strijd tussen C en Amsterdam niet doorgaan. En bleef cteur Van Bessem gespaard r de modderpoel, waarin het 1 van het Olympisch Stadion ctwijfeld herschapen zou zijn, meer Blauw WitVVV ge- ►ld was. Maar voor het ove- lieten terreinconsuls en jidsrechters normaal spelen, is nu eenmaal geen sport voor Ijes, het wedstrijdprogramma niet in het gedrang komen, voetballen. Voor zulke argu- tten is iets te zeggen. Na afloop stappen de Iers onder de al of niet warme douche, spoelen i goed af en het leed is voor hen geleden. De einknecht zit met de problemen, hoe het veld ir behoorlijk te krijgen, maar meestal is daar wel een oplossing voor te vinden. Maar hoe b.v. in Utrecht nog twintigduizend enthousias- zijn te vinden, die in zulke barre weersom- idigheden gezondheid en kleding in de waag- lal willen stellen om DOS—'Feyenoord te zien voor vele niet-voetballiefhebbers wel moeilijk legrijpen zijn. Verrassende nederlaag van Feyenoord terreinen in het zuiden hadden de woeste aanvallen van Koning Winter 1 het algemeen iets beter weerstaan. Ook in Eindhoven waren de omstandig- »n iets gunstiger dan in Amsterdam of Den Haag. Zo kon het gevecht tussen ditmaal weer met Trevor Ford en de herfstkampioen Sportclub Enschede roeien tot een uitstekende, faire, maar toch zeer mannelijke voetbalwedstrijd, rna een ieder vrede kon hebben met de 11 puntenverdeling. Toen de gasten drie minuten door Van der Wel de leiding namen, dacht iedereen aan een Chedese zege, maar de thuisclub vocht verbeten terug en zowaar vijf minuten 1 rust bracht Coen Dillen de balans weer in evenwicht. Het gelijke spel gaf rerhouding in het veld goed weer. Maar wanneer Ford een klein beetje meer k gehad had Toen zij na een klein half uur spelen met 0—2 achterstonden, zag het er echt niet naar uit, dat het een debacle voor de Rotterdammers zou worden. Maar de Maasstedelijke defensie kon het tempo niet meer bijhouden, vooral stopper Hans van der Hoek werd steeds zwak ker. En naarmate de tijd verstreek wer den de gaten in de verdediging steeds groter. Het werd tenslotte 6—2. Wellicht een beetje geflatteerd, maar zeker ver diend. De triomf van een snelle, be weeglijke voorhoede. Daarvan zijn in de eredivisie nog meer voorbeelden te geven. Zoals bij de strijd tussen MVV en Ajax. De altijd zo oer- solide Amsterdamse defensie werd in de eerste helft reeds driemaal gepas seerd. De ergste vijand was de kleine invaller-linksbuiten Bergholz, die zelf één doelpunt voor zijn rekening nam en tweemaal rechtsbuiten Coenen in staat stelde Pieters Graafland naar het net te sturen. Toen het eenmaal 30 stond lieten de gasten hun defensieve houding eindelijk een beetje los, maar het was reeds te laat. Hun pogingen om een beter resultaat te behalen, misten elke overtuiging. Nog een ander voorbeeld. De stoere en degelijke ploeg van GVAV was mach teloos tegen het technisch begaafde Fortuna. Het sterke wapen van de Gro ningers is de lange pass, die echter een uitstekende beheersing vereist om op Inelle voorhoedes 1 de meerderheid DS is door de uitstekende en waar- verrassende 62 zege op Feyenoord (klommen tot de derde plaats op de flUst. De kanaries hebben gistermid- op het zware veld een aantrekke- en levendige partij voetbal gespeeld. Chocolade pasta Arm NOAD van Kees van Dijke Het arme NOAD van Kees van ijke, dat zo aardig bezig was uit i benauwdheid omhoog te krabbe- n, heeft tegen Sparta letterlijk in t modder moeien bijten. 81 was 5 score, toen de spelers, van wie Ikelen nog nauwelijks voor hun gen moeder herkenbaar waren ider de douche kropen. En de ainers maar puzzelen. Kees van Ijke: of hij verzuimd heeft van- voren een behoorlijke portie zwa- i Rotterdamse klei naar Tilburg i brengen - Dennis Neville: of hij .et het opstellen van deze voor- >ede Hosselaar, De Vries, v. Ede, an der Gijp en Van Linstee de ian is geweest met de gouden rm" Dat NOAD geen elftal heeft om iht Engels wintervoetbal te spe- n en Sparta wel is met deze uit- ag echter afdoende gebleken, elfs in de chocoladepasta, waar- het veld van het Kasteel al loedig was veranderd, zagen de partanen nog altijd kans behoor- jk uit de voeten te komen, ter- ijl de meeste Tilburgers de indruk aakten in de modder weg te zui- i. Een kwestie van geaardheid van lichamelijke conditie? We ten het aan de voetbalwijzen over lerop het afdoende antwoord te wen. Merkwaardig in dit schouw- lel was wel. dat de Rotterdammers ider de Tilburgers, de ex-Feije- ïorder Schuyer en de ex-Xerxaan entie zich bij de abnormale om- andigheden nog het beste aan- isten. Schijf-schieten is het op deze tanier wel geworden. De wedstrijd as nog geen anderhalve minuut ld of reserve keeper De Rooy vam te laat uit het Tilburgse doel 1 Van Ede lepelde de bal netjes ter hem heen. Een kwartier kre- !n de Tilburgers de tijd om wat irug te doen, wat Kentie bijna ge- ikte. Toen was Tony van Éde, die ch op de midvoorplaats kiplekker lelde, weer aan de beurt. Het erd 20 en enkele minuten later lor Bosselaar, die zich op de cbtsbuitenplaats minder kiplek- )r voelde, 30. Hoog opspringend irgde Van Linstee er één minuut lor de rust voor, dat deze met een -0 voorsprong inging. Toen was beurt aan Wim van der Gijp, die 1 kort bestek na de rust de stand 60 bracht en een kwartier na b rust was een regelrechte blun- Sr van Walhout voor Piet de Vries in welkome gelegenheid zijn aan tel in de buit op te eisen (7-0). En U zult het geloven of niet, laar daarna gingen nog een paar looie scoringskansen door „prut- ii" verloren. Het zelfde geldt - en it was erger - voor Louer, die in een heel open doel nog niet ge- neg had om de eer te redden. Daarvoor zorgde gelukkig de links- Innen Van Osch. (71). Dat was tg niet het einde. Een achtste üelpunt van Tony van Ede werd >or scheidsrechter la Croix voor litenspel afgekeurd, terwijl het tslist binnen was, maar wie daar- p let is een kniesoor. Bovendien teeg Tony van Ede. tien seconden tor het einde, toch nog de kans de edstrijd te besluiten, waarmee hij fcgonnen was (81). Er waren of- Icieel 8 duizend bezoekers, waar- lee wij niet zeggen willen dat ze Oemaal het einde hebben hijge- "oond. Daarvoor was het te nat Alles bij elkaar was de oogst van gisteren in de eredivisie niet ongunstig, maar de uitzonderlijke omstandigheden hebben wel voor vreemde uitsla gen gezorgd. Wat te denken van de 84 over winning van Sparta? En de 62 zege van DOS op Feyenoord en als dat nog niet genoeg is wat van de 1 7 overwinning van Fortuna in Groningen? In Den Haag bleef de ADO-aanhang gespaard voor een van die onaangename, verrassin gen, die op verschillende plaatsen uit de modder tevoorschijn kwa men. Scheidsrechter Roomer wil de namelijk niet van afgelasten weten en stuurde de spelers van ADO en Elinkwijk het zwembas sin in. Men kon het terrein in het Zuiderpark moeilijk anders noe men. ADO zwom in de eerste helft net iets beter dan de gasten en kon dat be kronen met één doelpunt. In de tweede helft had den Utrechtse gasten zich beter aangepast en in de vertoning, die weinig meer met voetbal te maken had, gaven zij nu verder de toon aan. Keer op keer namen de Utrechtse voorwaartsen een moedige duik in de vette modderbrij, maar zij had den geen geluk. De Haagse defensie kon stand houden. En zo bleef ADO heer en meester in een wedstrijd, die het onder normale omstandigheden zeker ook gewonnen zou hebben. En kon daardoor één punt inlopen op een gelijkspelend Enschede. maat te kunnen worden gesneden. En juist die beheersing ontbrak in de mod der, terwijl spelers als de lichte Jan Notermans en de razendsnelle Carlier en Angenent zich heerlijk thuis voelden. Geen wonder, dat de Groningse verdedi ging radeloos werd onder de rappe acties van die ongrijpbare Geleense aanvallers. De uitslag (1—7) tekent het verschil in techniek. De triomf dus van een be weeglijke voorhoede. Tenslotte even naar het uiterste zui den. waar een technisch op een hoger plan staand Rapid JC te sterk was voor het enthousiast vechtende BW. Vlak voor tijd konden de Bosschenaren door Max van Beurden nog de eer redden, maar toen had doelman Saris na een lange onderbreking weer eens onder de lat reeds viermaal de trieste gang naar het net moeten maken. Scheidsrechter had laatste woord! LUGDUNUM MAAKTE VERGEEFSE REIS Lugdunum en onze verslaggever maak ten een vergeefse reis naar het Vrien- denschaar-veld in Culemborg. Want on danks het feit, dat de consul ter plaatse het terrein in de ochtenduren in be speelbare toestand had aangetroffen - het was toen nog droog weer! - en daar van de Lugdunum-secretaris in kennis had gesteld, bleek het terrein kort vóór de aanvang onbespeelbaar. De aanhoudende regenval gedurende de late ochtenduren was hieraan uiter aard de schuldige en de arbiter kon niets anders doen dan beide ploegen binnenhouden. Zó ging Lugdunum on- verrichterzaken huiswaarts en had de verre (dure) reis dus voor niets ge maakt. Een van de vele benauwde mo menten voor het Tilburgse doel in de wedstrijd Sparta-NÖAD. Arbiter liet in kleedkamer tossen (Van een onzer verslaggevers) Hoewel het zaterdagmiddag niet be paald een temperatuur was om met plezier naar een voetbalwedstrijd te gaan kijken, hebben de aanhangers van Rijnsburgse Boys aan de ontmoe ting tegen Sportlust toch nog een prettige herinnering overgehouden. De geel-zwarten wonnen n.I. met 5—1 en stelden zich daarmee voorlopig veilig. Het terrein was behoorlijk bespeelbaar, maar toch een weinig hard, waardoor de bal „springerig" was, een omstan digheid waaraan de thuisclub zich overigens vrij redelijk aanpaste. Sportlust maakte een zwakke indruk en lijkt te drijven op zijn voortreffelijke midhalf Schelling, die dan ook 't grote struikelblok was voor de geelzwarte aan val. De scheidsrechter liet in de kleed kamers tossen, wel een bewijs, dat het buiten allesbehalve lekker was. De Rijnsburgers hadden het eerst het wind- voordeel en nadat Van Egmond een redelijke kans voorbij had laten gaan. kopte Van Maris, die het op de mid voorplaats niet slecht deed, uit een voorzet van Van Zuilen nummer één achter de Woerdense doelman. De Sportlust-doelman had het meerdere malen flink te kwaad met de op de har de grond veel effect aannemende bal. Eenmaal sprong de bal over hem heen in het doel, maar deze treffer werd af gekeurd wegens ongeoorloofd aanvallen. Het werd 2—0, toen een van de Sport- lust-verdedigers het leer uit een voorzet van Van Zuilen in eigen doel werkte. Aan de andere kant stond doelman Heemskerk uitvoerig aan het koude weer te denken. HU kreeg vrijwel niets te doen. Met de rust in het zicht kwam er nog een doelpunt, toen v. d. Ven een voorzet van Van Zuilen op de juiste wijze behandelde: 3—0. Na de rust kwam Sportlust wat meer in de aanval, maar de opzet was zwak. Hoewel de voorhoede van de Rijnsburgers de fout maakte de bal te lang bU zich te hou den. kwamen er aan die kant toch nog doelpunten. Door Van Egmond en Van Maris werd het 50. Sportlust redde tenslotte de eer uit een strafschop. Slechts één wedstrijd Zaterdagcompetitie in Voor de zaterdagcompetitie van de K.N.V.B. is slechts één wedstrijd ge speeld, en wel de wedstrijd Rijnsburgse BoysSportlust '46 (district west 2, 3e klasse A). Rijnsburgse Boys won met 5—1. De overige wedstrijden werden in ver band met de slechte gesteldheid der ter reinen, afgelast. Eerste treffen in Sydney Expert Frank Guthrie echter zeer verrast over zwemmen van Nederlandse Het eerste treffen tussen de wereldrecordhoudster Lorraine Crapp en Cockie Gastelaars is in Sydney in een overwinning van de Australische zwemster geëindigd. Op de openingsdag van de kampioenschappen van Nieuw Zuid Wales in het North Sydney zwembad (55 yards, brak water) kwamen Cockie Gastelaars en Corrie Schimmel op de 220 yards vrjje slag uit tegen Lorraine Crapp (Olymp. kampioene 400 meter) en Sandra Morgan. Lorraine Crapp werd eerste in 2 min. 21.4 sec. De tjjd van Cockie Gastelaars die tweede werd, was 2.22.8. Sandra Morgan, het 15-jarige zwemstertje dat deel uitmaakte van de 4 x 100 meter wereldrecordploeg, tikte als derde aan met een ruim verschil vóór Corrie 'Schimmel. Het wereldrecord staat op naam van Lorraine Crapp met 2.19.1. Het Neder lands record op de 200 meter (1.168 me ter minder dan 220 yards) is met 2.22.6 in het bezit van Corrie Schimmel. Deze tUd werd in december 1956 op een 25 meterbaan in Naarden gemaakt en rela tief is de prestatie van Cockie Gaste laars dus beter. De 2.22.8 van de Schiedamse zwemster ligt onder de limiettud, welke voor het Europees record 200 meter op 2.23.7 is! gesteld. De prestatie van Cockie kan echter niet voor erkenning als Europees record in aanmerking komen aangezien de LEN evenals de FINA heeft besloten alleen records op meterafstanden te er kennen, wanneer zij op een baan van 50 meter zijn gemaakt. Wat de deelneming van de Neder landse meisjes betreft, worden de wed- stryden in Sydney dinsdag a.s. voortge zet met de 440 yards vrUe slag. Dawn Fraser, de wereldrecordhoudster en Olympisch kampioene op de 100 me ter vrye slag, komt niet op de wedstry- den in Sydney uit. Zij zal de Nederlandse zwemsters pas in Melbourne ontmoeten. „BIJZONDERE KLASSE" Frank Guthrie, de trainer van Lor raine Crapp, toonde zich na afloop verrast over het zwemmen van Cockie Gastelaars. „Zjj is van bijzondere klasse, haar tijden zullen in de ko mende weken nog veel beter worden", was zijp oordeel. Hij voegde eraan toe, dat Lorraine had gezwommen voor wat zij waard was, maar dat ook zij haar topvorm nog niet heeft be reikt. De Sun Herald, een dagblad in Syd ney, schreef, dat de Nederlandse zwem sters haar eerste start in Australië onder verre van gunstige omstandig heden maakten. „Behalve het gemis aan wedstrijden in grote open bassins gedu- N. de Ren 25 jaar secretaris van Lugdunum Zaterdag a s. viert de heer N. de Ren zijn zilveren jubileum als secretaris van Lugdunum. Ter gelegenheid hiervan zal in het clubgebouw een receptie worden gehou den op zaterdagmiddag a.s- van 4.30 tot 6.30 uur. Nederland-Denemarken wordt waarschijnlijk lichtwedstrijd Reeds enige tyd geleden zyn de KNVB en de Deense Voetbalbond tot overeen stemming gekomen omtrent een wed- stryd Nederland—Denemarken in de herfst van dit jaar. De KNVB had als datum voorgesteld: zondag 23 november. De Deense bond heeft thans medegedeeld in verband met de competitie-moeiiykheden in Dene marken niet op zondag te kunnen spe len. De bond stelt voor de wedstrijd op woensdag 15 oktober of op woensdag 12 november vast te stellen. Als lichtwed- strUd dus. Naar wy van de zyde van de KNVB vernemen, zal het bondsbestuur zich binnenkort over dit Deense voorstel be raden. Er zal waarschyniyk geen be zwaar tegen het spelen op woensdag avond zyn. Ook het voorstel van Denemarken, om op 8 oktober 1958 in Kopenhagen een wedstryd tussen de jeugdploegen (tot 23 jaar) van Denemarken en Nederland te doen spelen, zal door het bondsbestuur worden besproken. GEWICHTHEFFEN Spartaan verloor van Robot In de competitie gewichtheffen heeft De Spartaan in Den Haag met 38 kg verschil verloren van Robot, dat hier door de leiding veroverde. Onze stad genoten staan nu op de tweede plaats. Donderdagavond a.s. binden de Sparta nen in hun clubgebouw aan de Boom- markt de stryd aan met het Haagse Simeon. Aanvang 8 uur, toegang vry. Doelman Van Pelt van Feyenoord had in Utrecht geen beste dag. Niei minder dan zes maal moest hij de gang naar het net maken. Op de foto ziet men de eerste treffer van DOS. Microkorfbalcompetitie De resultaten van de tweede dag van de microkorfbalcompetitie van de LKB zijn: Senioren: Afdeling l: Fluks A—KNS A 03. De Danaiden AZuiderkwartier A 43. Vic. Oriëntis AFluks A 25, Zuiderkwartier A—KNS A 2—0, Vic. Oriëntis ADe Danaiden A 06. Afdeling 2: Crescendo A-De Danaiden B 10, De Algemene AVic. Oriëntis B 12. Fluks BCrescendo A 2-1, De Da naiden B—De Algemene A 1—1, Vic. Oriëntis BFluks B 30. Adspiranten: Afd. 1: KNS 1—Cres cendo 1 3—1, De Danaiden 1—De Alge mene 1 10. Fluks 1—Vic. Oriëntis 1 0—0, De Algemene 1—KNS 1 0—1. Cres cendo 1—Fluks 1 24, Vic. Oriëntis 1— De Danaiden 1 01. Afdeling 2: Fluks 3—De Algemene 2 3—0. Vic. Oriëntis 2—Fluks 2 1—1. Zui derkwartier—KNS 2 80. De Algemene 2—Vic. Oriëntis 2 0—0, KNS 2—Fluks 3 03, Fluks 2Zuiderkwartier 15. GEEN COMPETITIEKORFBAL Alle door de KNKB en de LKB vast gestelde competitiewedstrijden werden afgelast. De inzet van de KNKB-korfbalpool blijft staan tot de volgende week. HENGELSPORT Visvereniging 't Hof hield haar laat ste competitiewedstrijd te Sassenheim. De vangst was slecht. De uitslag luidt: 1. J. v. Went jr. 2355 gram, kampioen 1957/1958. 2. I. Monteba 1695 gr.. 3. W. v. Huis 1045 gr.. 4. B. van Rijn 950 gr.. 5. A. Monteba 390 gr.. 6. B. Ouwerkerk 350 gr.. 7. A. van IJgen 310 gr.. 8. J. Koe mans 195 gr., 9. J. Volkers 180 gr., 10. J. Pret 120 gr. Betaald voetbal Uitslagen - standen ERE-DIVISIE i Rapid JC—BW COCKIE GASTELAARS rende de laatste maanden en de ver moeiende reis naar een geheel ander klimaat, heeft het Nederlandse groepje sinds de aankomst in Australië al een volledige rondreis gemaakt langs pers conferenties. radio-interviews en tele visie-uitzendingen", aldus de Sun Herald. GVAVFortuna '54 D O SFeyenoord SpartaNOAD ADOElinkwijk AIWAjax PSVEnschede Enschede ADO DOS 18 10 18 11 Argentijns elftal speelt tegen Amsterdam Naar wU vernemen zal op 27 of 29 mei i.s. het Argentynse voetbalelftal, dat dan op weg is naar de wereldkampioen schappen in Zweden, in het Olympisch Stadion te Amsterdam onder de naam „Buenos Aires" tegen het Amsterdamse elftal uitkomen. De wedstryd is reeds vastgesteld op 27 mei a.s. maar omdat op die dag de ge meenteraadsverkiezingen in Amsterdam worden gehouden, zal de Afdeling Am sterdam van de KNVB proberen de wed strijd te verschuiven naar 29 mei. Mocht dat niet gelukken dan speelt men in ieder geval op 27 mei. Ook enige jaren geleden heeft een Amsterdams voetbalelftal tegen een lan denploeg gespeeld, die deze ontmoeting in het schema van de voorbereiding voor de wereldkampioenschappen had opge nomen. Het betrof toen het Hongaarse elftal, dat onder de naam „Boedapest" in het Olympisch Stadion aantrad. Ajax-Vasas 5 februari in Olympisch Stadion Vertegenwoordigers van Ajax (Am sterdam) en Vasas (Boedapest) zyn in Brussel tot overeenstemming gekomen omtrent datum en plaats van de beide te spelen wedstrijden in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker. De eerste wedstrijd, op 5 februari a.s., wordt gespeeld in het Olympisch Stadion te Amsterdam, aanvang kwart over acht. De returnwedstrijd is op 26 februari in Boedapest. FrankrijkNederland amateurs op 13 april te Laon De Franse voetbalbond heeft bepaald, dat de wedstryd FrankrykNederland (amateurs) die op 13 april a.s. is vastge steld, te Laon (Aisne» zal worden ge speeld). Ajax Rapid JC Sparta Feyenoord MW PSV VVV Fortuna '54 GVAV NOAD Amsterdam NAC Blauw Wit BW Elinkwyk 18 18 10 18 10 19 7 19 18 18 17 18 18 18 17 17 17 18 18 6 2 3 4 7 3 2 6 2 6 6 6 2 8 3 7 5 6 4 6 4 7 4 8 4 9 5 8 1 10 4 9 6 9 2 12 4—1 1—7 6—2 8—1 1—0 3—0 1—1 26 41—24 25 47—28 23 3828 22 34—24 22 40—30 20 43—39 20 4948 19 35—24 19 38—36 18 30—24 18 35—34 16 33—41 14 25—48 13 27—35 13 29—42 12 27—30 12 37—52 10 21—42 le DIVISIE B Sitt&rdiaEindhoven Volewijckers—R i gtersbleek LimburjriaRCH Helmomdia '55—Stormvogels Sitta«rdia 16 10 3 3 Leeuwarden 15 9 3 3 SHS 15 9 3 3 Stormvogels 16 9 2 5 Limlburgia 16 6 6 4 Wageningen 15 6 5 4 Eindhoven 18 7 3 6 Volewyök. 16 6 4 6 RCH 16 6 4 6 Haarlem 15-7 1 7 Helmond. '55 16 5 5 6 Hermes DVS 15 4 3 8 KFC 15 4 2 9 Fortuna VI. 15 3 4 8 Xerxes 15 3 3 9 Rigtersbleek 16 2 5 9 3—2 2—2 2—1 2—2 23 3826 21 3622 21 40—27 20 37—27 18 31—25 17 3629 17 3328 16 27—26 16 32—33 15 25—25 15 28—34 11 27—29 10 20-33 10 27—49 9 19—29 9 25—30 1=1 2e DIVISIE A Longa—De Valk Wi lhelmfcna—Baron i e 2e DIVISIE B Go AheadBe Quick 11 In de eersite divisie A werden alle wedstrijden afgelast. VOETBAL Uitslagen Amateurs 2e klasse A HBSLaakkwartier 33 Co. protest v. Laaklcw.) 3e klasse B CeleritasAlphen 3j Res. 3e kl&ase B A30 2—Wassenaar 2 24

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 7