MAASDAM'S SLAGERIJEN Gesprek Adenauer-Smirnoff op receptie van Bondskanselier Nog steeds onstuitbare drang om uit Indonesië te evaeueren Doch ernstige organisatiemoeilijkheden Hongaren zijn het eens met liet standpunt van Deen Bang-Jensen extra voordelige aanbiedingen van prima Hollands spek ^penstraat 20 Haarlemmerstraat 21* MAANDAG 6 JANUARI 1958 „Zeer interessante en leerzameminuten Russische ambassadeur stelt vakantie weer uit (Van onze correspondent ln West-Duitsland) Bondskanselier Adenauer is gisteren 82 jaar geworden. Van circa 10 uur in de ochtend tot in de late namiddag heeft hij in zijn Bondskanselarij, het Saleis Schaumburg in Bonn, een druk- ezochte receptie gehouden, die door een feestmaaltijd werd onderbroken. Ontelbaar veel mensen uit allerlei kringen hebben hem hun gelukwensen aangeboden. Adenauer was door bijna zijn gehele familie omringd. Meer dan een dozijn kleinkinderen keken met grote ogen naar de vele in het zwart geklede oudere mensen. Soms speelden de kleinste kin deren krijgertje tussen de benen van de gasten door. Adenauer heeft er de laat ste tijd een gewoonte van gemaakt ieder jaar op 5 januari zoveel mensen bij zich te ontvangen. Het is vanzelfsprekend dat hem dat toch moet vermoeien. De minister van Defensie, Franz Josef Strauss, vroeg daarom of dit niet de meest inspannende dag van het hele jaar voor hem was. maar Adenauer ant woordde: „helaas niet". Politieke com plicaties baren hem immers vaak grote zorgen. Doorgaans begint hij al vroeg in de morgen te werken en vaak kan men nog tot laat in de avond de lichten in zijn werkvertrek zien branden. Het opmerkelijkste op de verjaardags- reeeptie is geweest, dat Adenauer elrca 8 minuten onder vier ogen met de Sov- jetrussische ambassadeur Smirnoff Kerkelijk Leven GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen (4de pred. pl.) P. Visser te Tilburg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Artesla (Californië) (Old Chr. Ref. Church) M. Baan te Dordrecht. Vrijzinnigheid niet geruisloos liquideren VER. VRIJZ. HERV. HEEFT NOG STEEDS EEN EIGEN OPDRACHT „De Vereniging van Vrijzinnig Her vormden in Nederland is zich bewust, dat zü nog altijd een eigen opdracht heeft, en dat die opdracht niét is om de vrijzinnigheid nü. na Barth en Kraemer, zo geruisloos mogelijk te liquideren. Dit wordt in bepaalde krin gen rechts van ons gevraagd en hiervan worden wij door sommige lieden links beticht". ™,Ald,HS. dr' A de Wilde in „Kerk en Wereld officieel orgaan van de Vrijzin nig Hervormden in Nederland. De schrijver meent duidelijk te zien, dat de gonzende opvlucht van de theolo gische eskaders van Barth en de zijnen bezig is over te gaan tot een landing op dat grote terrein waar al zovele oude machines in rij en gelid staan opgesteld, het terrein van de theologische geschie denis of hoe men het noemen wil. Jagertjes van vrijzinnig type scheren rond. Met andere woorden: na een periode van sterke nadruk op de traditionele formuleringen schijnt een nieuwe perio de aangebroken, waarin het streven voorzit om het christelijk belijden in levend contact met de huidige ontwik keling van wetenschap en wijsbegeerte tot uitdrukking te brengen. In Neder land is niet alleen een remonstrants werkverband actief, maar ook een vryzinnig-hervormd werkverband is aan de gang. zo zegt dr. De Wilde. Wij zullen daaroip zeker niet datgene doen wat men in bepaalde kringen der kerk van ons schijnt te verwachten, namelijk de band los maken die ons verbindt met theologische speurders, die buiten de geijkte paden gaan. Wij weten dat wij niet, terwille van voorbijgaande theologische opvattingen, de grenzen van de kerk mogen verengen en ver nauwen, zodat bijvoorbeeld volgelingen van Albert Schweitzer geen plaats meer zouden hebben, aldus dr. De Wilde. heeft gesproken. Met geen enkele ande re prominente buitenlandse diplomaat heeft hij gisteren een zo lang gesprek gevoerd. De toon tussen de beide staats lieden was opvallend hartelijk. Toen het onderhoud ten einde liep zei Adenauer: „Wij moeten nog eens met elkaar pra ten", waarop Smirnoff spontaan ten antwoord gaf: ,,Dat hoon ik ook, Herr Bundeskanzler". Smirnoff verklaarde naderhand, dat de conversatie met de Bondskanselier ,,zeer interessant en leerzaam" was geweest, en dat men het over het antwoord had gehad, dat Adenauer nog op de laatste brief van Boelganin moet geven, en over de ver houding tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie. Smirnoff zelf had. voordat de kerst dagen waren aangebroken, zijn allang van te voren vastgestelde vakantiereis naar Rusland uitgesteld. Men acht het hier in politieke kringen bijzonder be langrijk, dat hij, zoals hij zei, zijn verlof thans wederom heeft uitgesteld. „Men moet van iedere minuut gebruik maken" aldus Smirnoff, „om verbeteringen in de betrekkingen tussen West-Duitsland en mijn vaderland te brengen". Vragen ever afvuurbases van raketten De Tweede Kamerleden de heren Calmeyer, Patijn, Korthals, Duynstee en Roosjen hebben aan de minister van Buitenlandse Zaken en voor Defen sie schriftelijk de volgende vragen ge steld. 1. Heeft de regering kennis genomen van de persberichten naar aanleiding van de in december j.l. te Parijs gehou den conferentie van regeringsleiders der NAVO-landen, waaruit zou blijken, dat de Nederlandse regering zich, met die van enkele andere regeringen, in be ginsel bereid zou hebben verklaard op het eigen grondgebied afvuurbases van raketten voor middelbare afstanden te doen aanleggen, terwijl zulks door an dere regeringen, met name die van Noorwegen en Denemarken, zou zijn af gewezen? 2. Wil de regering in dit geval mede delen. of deze voorstelling van zaken juist is en, indien zulks niet zo mocht zijn, uiteenzetten tot welk resultaat de conferentie in dit opzicht heeft geleid? MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 6 januari. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1888. Vette koelen en ossen 1098. Varkens 790. Prijs per kg.: vette koeien le kw. 300320. 2e kw. 280—300. 3e kw. 260—275; varkens (lev. gew.J 169 167 165. (Van onze correspondent in Djakarta) Er Is nog steeds een niet te stuiten drang onder de Nederlanders in Indone sië, dat land te verlaten. Dit vernamen wjj van de zijde van de organisatie, belast met de evacuatie. Het aantal evacué's dat repatrieert op een voorschot van de Nederlandse regering is nog steeds zo groot, dat men de stroom nauwe lijks kan verwerken. Niettemin is een aantal voor de evacuatie van Neder landers gecharterde schepen niet-volgeboekt uitgevaren. Dit is geen gevolg van een verminderde belangstelling om naar „huis" te gaan, maar er zjjn verschil lende factoren, die thans de evacuatie ongunstig beïnvloeden. In de eerste plaats staat men kriti scher tegenover de wijze van evacuatie dan in het begin van de vorige maand, toen men elkaar verdrong om Indone sië te verlaten. Verder zijn er moeilijk heden met het transport van het bin nenland naar Tandjong Priok, Tandjong Perak en Belawan. Ook de geringe soe pelheid, die wordt betracht bij het uit reiken van uitreisvisa en het huisves tingprobleem in de havenplaatsen van inscheping werken stagnering van het vertrek der Nederlanders in de hand. Bovendien is het onmogelijk, dat de evacuatie-organisatie binnen enkele we ken is uitgegroeid tot een foutloos functionerende instantie. Een voorbeeld van een kritischer Instelling ten aanzien van de wijze van evacuatie, is de ver minderde bereidheid gebruik te maken van schepen, die de repatriërenden eerst naar Singapore brengen, waar zy in doorgangskampen worden gehuisvest in afwachting van verder transport naar Nederland. Men voelt er weinig voor zich twee maal te moeten inschepen, eerst in Indonesië en vervolgens nog eens in Singapore. Men geeft dan ook de voorkeur aan een schip dat direct naar Holland gaat. Vooral de Euro- Aziaten beschouwen hét verblijf 'n Singapore als zeer onaangenaam. Zfj vrezen dat zjj van Singapore hun reis per vliegtuig zullen moeten voortzet ten, met als gevolg dat zjj het meeste van hun eigendommen moeten achter laten, die dan later per schip volgen. Ook zijn er Nederlanders die een toe lage hebben in buitenlandse valuta, een „deviezenpakket". Na een ononderbroken verblijf in Indonesië hebben zij het recht hun passage in roepiahs te betalen. Maar wanneer het eerste deel van de reis slechts tot Singapore gaat, moeten zij de rest in buitenlandse valuta beta len, waardoor zij voor hun reis van Singapore af afhankelijk zijn van de voorschotregeling van de Nederlandse regering. Personen in Oost-Java moeten boven dien toestemming hebben van de mili taire commandant om hun bezittingen mee te mogen nemen. Wanneer zij die toestemming niet op tijd krijgen, moeten zij hun passage op het laatste moment afzeggen. Hetzelfde is het geval met de uitreisvisa. Ongeveer 100 passagiers, die hadden geboekt voor de „Waterman", waren niet op tijd aan boord omdat zij onderweg waren opgehouden. Op het laatste ogenblik heeft men alles in het werk gesteld om de lege plaatsen aan te vullen. Als gevolg van de sluiting van de Nederlandse consulaten zijn er ern stige moeilijkheden in de organisatie van de evacuatie. In veel steden moet een man al het werk verrichten. Deze stand van zaken in aanmerking genomen, kan het als geslaagd worden beschouwd, dat vorige week alleen per schip reeds 2000 evacué's Tandjong Priok konden verlaten. Vier schepen, de „Roma", Himalaya", „Grote Beer" en „Zuiderkruis", zullen in de komende weken de evacuatie voortzetten. De laatste twee schepen zullen de pendeldienst op Singapore verzorgen. Beroep op Hammarskjöld om de lijst met hun namen (als getuigen) te vernietigen In Zwitserland wonende Hongaren, die verklaringen hebben afgelegd ten overstaan van de V. N.-commissie voor Hongarije en wier namen niet bekend zjjn, hebben zaterdag een beroep gedaan op secretaris-generaal Hammarskjöld, om de lUst, waarop hun namen staan te vernietigen. In een brief aan Ham marskjöld waarschuwen zij ervoor, dat publikatie van de lijst, zelfs ln kringen, die in nauw contact staan met Hammarskjöld, levensgevaar kan betekenen voor een aantal schuldeloze mensen ln Hongarije. „Onschuldigen in gevaar" De Hongaren nemen het in de brief op voor de Deense functionaris van de V. N. Bang-Jensen, die geweigerd heeft Hammarskjöld geheime documenten te overhandigen met betrekking tot het on derzoek van de V. N.-commissie naar de Hongaarse opstand. Zoals bekend is Bang-Jensen hierom de vorige maand ontslagen. De Hongaren doen Ham marskjöld, ingeval deze van mening is, dat hij de lijst moet hebben, het voor stel een overeenkomst te sluiten met de Sovjet-Unie, waardoor betrokkenen, on der supervisie van de V.N. en het Int. Rode Kruis, Hongarije kunnen verlaten. „Als de Russen 200 300 mannen, vrouwen en kinderen uit Hongarije laten vertrekken, zou de hele kwestie onmid dellijk geregeld zijn", aldus de brief. Sommigen van ons waren slechts be reid met de V. N.-commissie voor Hon garije samen te werken op voorwaarde, dat onze namen niet gepubliceerd zouden worden, zelfs niet in kringen, die in nauw contact staan met de secretaris-ge neraal, omdat de Russen overal agenten hebben, aldus de brief. De Hongaren merken dan op, dat Bang-Jensen naar hun mening juist heeft gehandeld, omdat hij hun beloofd heeft niemand de lijst met namen te laten zien. Zij dringen er bij Ham marskjöld op aan Bang-Jensen de lijst te laten vernietigen en geen stappen tegen hem te ondernemen. Zij verzoeken Hammarskjöld via de Deense regering op hun schrijven te antwoorden. In een afzonderlijke brief zeggen de Hongaren Bang-Jensen dank voor zijn optreden. „Deltaplan kwam te laat" Ongeveer 170 archeologen, voorname lijk amateurs, zijn dezer dagen in Amersfoort bijeengeweest voor de cor- respondentendagen van de Rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonder zoek. O.a. kwam de „ramp van 1953" aan de orde. De inleiders, de heren W. P. G. Wiese uit Hoorn en H. J. Calkoen uit Velsen, kwamen daarbij tot de conclusie, dat men met het Deltaplan veel te laat is. Rampen, zoals één zich in 1953 aan onze kust heeft gemanifesteerd, doen zich voor om een periode van 550 jaar. We leven nu in de top van een periode waarin de zee plotseling een veel hogere stand kan aannemen. De inleiders stel den bovendien vast. dat Nederland eeuwen voor de Romeinse tijd bewoond moet zijn geweest. Bij de stormramp in 1953 kwamen namelijk aan het strand bij Schoorl geploegde akkers bloot waar uit kon worden geconcludeerd, dat in de loop der eeuwen de kustlijn van ons land geweldige veranderingen onderging. FAMILIEBERICHTEN ONTLEEND AAN ANDERE BLADEN. Bevallen BoeleEschauzler, d.. Slik kerveer; Van Lookeren de Campagne van Renterghem, d., Willemstad (Cura sao); Schaddvan Leeuwen, d.. Bus- sum. Getrouwd: G. van Schagen en R. A. Roosma, Amsterdam: A. D. Drost en J. M. Knottenbelt. Hengelo: W. K. A. Walrave en E. Geerlings. Kjeller, Noor wegen: A. J. Neijman en H. L. J. van 't Hoff, Rotterdam: H I. Wharton en M. A. S. de Fremery. Den Haag. Overleden: jhr. P. H Verspijck, m.. 55 j.. Den Haag: J. M. Landegent—Hoo- genboom. vr.. 37 j.. Haamstéde: L. W. de Jong—Vermande, vr., Perth (Austr.); dr. J. Ch. Kindermann. m.. 83 j.. Co- lombier (Zwits.): M. N. Klaverweide- van Heijst, vr., 56 j.. Apeldoorn: W. R. Weise. m.. Den Haag. A. M. Scheltes, vr.. 75 j., Den Haag; C. H. van Harder wijk. m„ 83 j.. Tilburg; mr. F. L. Kleyn, m., 33 j., Scheveningen. Vragen over verhouding NederlandIndonesië Bemiddeling van Hammarskjöld Het lid der Eerste Kamer, de heer In 't Veld, (PvdA) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de regering niet van oordeel, dat zij hoezeer de door de Indonesische regering gebruikte methoden tot verwe zenlijking van haar wensen afkeuring verdienen toch niets mag nalaten om verdere verslechtering van de Neder lands-Indonesische verhoudingen tegen te gaan en tot normale betrekkingen te komen? 2-, de regering voorts niet van oor deel dat zij overeenkomstig haar verklaring in de Tweede Kamer van 23 december j.l.: ondanks alles nog immer tot besprekingen met de Indone sische regering bereid te zijn het zo spoedig mogelijk aanknopen van bespre kingen bevorderen moet? 3. Is de regering verder niet van oor deel, dat zij goed zou doen de bemidde ling van de secretaris-generaal van de V.N. in te roepen om tot een gesprek met de Indonesische regering te komen? 4. Is de regering bereid mocht zij tegen zodanig beroep op de secretaris generaal van de V.N. overwegende be zwaren koesteren dan mede te delen langs welke andere weg zij zich voorstelt Harsono waarschuwt De legerwoordvoerder in Djakarta, majoor Harsono, heeft verklaard, dat krachtige maatregelen zullen worden genomen tegen diegenen, die tüdens de afwezigheid van president Soekarno de regering omver zouden willen gooien. Intussen heeft premier Djoeanda on middellijk na het vertrek van de presi dent een speciale bijeenkomst bijeenge roepen, welke werd bijgewoond door de chef-staf, generaal-majoor Nasoetion, de minister van Binnenlandse Zaken Sa- noesi Hardjadinata, de minister van Handel prof. Soenardjo, en de eerste vice-premier mr. Hardi. Tevoren had Djoeanda een bezoek gebracht aan de waarnemend president mr. Sartono. Noch Djoeanda, noch Sartono waren na afloop van dit onderhoud bereid daarover enige mededeling te doen. Masjoemi tegen laster De voorzitter van de anti-commu nistische Masjoemi heeft vandaag ge waarschuwd tegen de „terreur van laster", welke sinds weken in enkele dagbladen in Djakarta wordt gevoerd. „Speel niet met vuur", aldus Natsir in zijn verklaring. Moh. Natsir zeide, dat de atmosfeer vergiftigd is door het uiten van be schuldigingen en lasterlijke en provo cerende berichten over de leiders en leden van de Masjoemi. „De partijraad van de Masjoemi heeft bij verschillende gelegenheden de aan dacht van de regering op deze lasterlijke berichten gevestigd, doch de terreur is alleen maar toegenomen". Brutale roofoverval (Speciale berichtgeving) Hulpgeroep klonk in de nacht van zaterdag op zondag in de Robert Fruinstraat te Rotterdam. Enige man nen troffen er de 48-jarige houtbewer ker F. L. van Beek in deerniswekkende toestand aan. HU was het slachtoffer van een brutale, maar mislukte roof overval geworden. Het slachtoffer was neergeslagen door enkele onbekende mannen, die zich uit de voeten maakten toen hulp opdaagde. De heer Van Beek verloor het bewustzijn en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn linkeroog was opgezwollen en bovendien had hij in het eenzijdige ge vecht een hoofdwond opgelopen. Van morgen kon hU het ziekenhuis verlaten. De daders heeft men nog niet kunnen aanhouden. „De lasteraars voelen zichzelf kenne lijk machtiger dan de autoriteiten in de hoofdstad", aldus Natsir. ,,zy schijnen er de mening op na te houden, dat de Masjoemi en haar leden elke dag mogen worden gesard en be schimpt". Westduitse lening aan Zuid-Sumatra In een door hem te Tandjoengkarang, in Zuid-Sumatra gehouden openbare redevoering, heeft de militaire comman dant van Zuid-Sumatra, luitenant-kolo nel Barlian vandaag onthuld, dat West- Duitsland aan Zuid-Sumatra een lening van 25 miljoen mark heeft aangeboden. Barlian voegde hieraan toe, dat West- Duitsland dit geld onmiddellijk beschik baar zou stellen, als de monetaire raad in Djakarta aan de Westduitse regering bepaalde garanties zou verstrekken. Vol gens Barlian heeft de centrale regering haar standpunt in deze aangelegenheden nog niet vastgesteld. Nieuw laagtepunt Het dekkingspercentage van de Bank Indonesia heeft de afgelopen week een nieuw laagtepunt bereikt. Volgens de jongste weekbalans van de Bank Indo nesia zjjn de Indonesische goud- en deviezenreserves gedaald tot 11.77 van de geldcirculatie en andere opeisbare verplichtingen. Eind januari 40 der Nederlanders terug Naar de correspondent van het ANP in Djakarta uit kringen van de Neder landse diplomatieke vertegenwoordiging heeft vernomen, zal eind januari onge veer 40 van de Nederlandse gemeen schap in Indonesië, die op 1 december 48 000 personen bedroeg, naar Nederland zijn vertrokken. In december repatrieerden 10.000 Ne derlanders, en in deze maand zullen er 7000 per boot en ongeveer 2000 per vliegtuig vertrekken. Een uitverkocht Concertgebouw luisterde geboeid naar jazzpianist Erroll Garner Het dikke telefoonboek van New-York is een van de belangrükste attributen in de garderobe van de jazzpianist Er roll Garner tüdens zün reizen door de wereld. Niet omdat Garner er behoefte aan heeft al zijn vrienden in die wereldstad op te bellen, maar louter omdat deze kleine linkshandige pianist de piano krukken in de meeste concertzalen te laag en te ongemakkelijk vindt Vandaar ook, dat zaterdagnacht in het Concertgebouw te Amsterdam, waar „De Debussy van de jazz", zoals hy door de jazzcritici in Amerika wordt genoemd, zo spoedig mogelijk tot een gesprek met de Indonesische regering te komen? Van welingelichte zijde wordt onze aandacht erop gevestigd, dat er geen enkel verband bestaat tussen het stellen van deze vragen en het feit. dat de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjöld, vorige week in een pers conferentie heeft verklaard, zich van alle commentaar over Indonesië te willen onthouden om geen schade toe te bren gen aan eventueel bestaande mogelijk heden om zijn diensten te verlenen. zijn eerste en enige concert in ons land gaf, het bewuste boek in de pauze door tientallen bewonderaars kon worden be keken. Erroll Garner, schalks rondkijkend en duidelijk hoorbaar meebrommend tijdens zijn spel, hield de toehoorders in de totaal uitverkochte concertzaal er waren zelfs tientallen liefhebbers uit België overgekomen ruim anderhalf uur lang geboeid. Dat zijn optreden, waarbij hij begeleid werd door de bassist Eddie Calhoun en de drummer Kelly Martin Xzij vormen tezamen het „Erroll Garner Trio"), op prijs werd gesteld, bleek wel uit het daverende applaus na ieder nummer. Hjj speelde o.m. tal van eigen com posities. Waarschynlijk zal Garner tegen het eind van dit jaar wederom een concert in Nederland geven. Zaterdagmiddag hebben heel wat meer Amsterdammers, zij het onbewust. Gar ner kunnen beluisteren. Dat was bij zijn bezoek aan het carillon van de oude Kerkstoren, toen hij de verleiding niet kon weerstaan om na een nncert door beiaardier C. Roelofs, zijn kunnen ook eens te proberen. Eerst heel voorzichtig met één hand het oude schotse liedje „Auld Lang Syne" en daarna samen met de beiaardier een canon spelend. Wegens verminderde export van vet spek en mager spek hebben wij deze week VET GEROOKT SPEK 0.80 MAGER GEROOKT SPEK 1.25 MAGER PEKELSPEK 1.10 DOORREGEN SPEKLAPPEN 0.70 MAGERE SPEKLAPPEN 1.10 Stukje vers MAGER SPEK 1.10 RUNDVLEES KALFSVLEES VARKENSVLEES Mooie LAPPEN 1.70 KALFSLAPPEN 2.30 KARBONADE MAGERE LAPPEN 2.— Kalfsfricandeau 2.75 1.70 - 1.90 - 2.10 RIBLAPPEN 2.10 KALFSPOELET 2.— FRICANDEAU 2.50 ROSBIEF, vanaf 2.50 KALFSGEHAKT 2.— HAMLAPPEN 2.50 SOEP-en BLINDEVINKEN SAUCIJSJES 1.40 HACHEEVLEES 1.70 100 gram, p. st. 0.50 SLAVINKEN GEHAKT halfom 1.30 100 gram p. st. 0.35 200 gram HAM 90 cent Lamsvlees beperkt voorradig. WEEKRECLAMES I 100 gram HAM 1 samen i 200 gr. PEKELVLEES I 100 gr. gebr. GEHAKT I 82 ct. 90 cent Onze heerlijke ROOKWORST, per 500 gram1.25 3 PAK MARGARINE 90 cent. sleuteltjes GEVRAAGD w Wil betelen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's. stofzuigers, plck-ups. gram.motoren. elcktr. moto ren. meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk en meisje voor de morgenuren. Mevr. Ehrhardt, Joh. Evertsenlnan 10 Oegst- geest. telef. 24050. 3 jongedames, b. b. h. h., zoe ken gestoff. kamers met keu ken of gebruik van keuken, in Lelden. Brieven bur. van dit blad onder no. 3314 k. BI Jongelui met. trouwplannen zoeken etage of andere woon ruimte te Leiderdorp. Brieven bur. van dit blad no. 3310 k. O Meisje of werkster gevraagd. Mevr. Volker, Laan v. Aren- stein 10, Oegstgeest. R Werkster gevraagd. 2 och tenden per week. Hoge Rijndijk 198. BI Juffrouw zoekt gestoffeerde kamer met stook- en kookge legenheid, b. b. h. h. Brieven bur. van dit blad no. 3257 k. Gevraagd Iedere maandag en donderdag auto's, motorrijwie len, woonschepen, muziekin strumenten. huisdieren. Vraag, ruil, aanbod. Proefnummer gratis. De Favaugepleln 53. Zandvoort. Telef. 3477, Werkmeisje of vrouw ge vraagd voor 5 ochtenden per week. van 8.3011.30. Loon nader overeen te komen. Tetterode, Geversstraat 27, Oegstgeest. B Solex bromfiets te koop gevraagd, in prima staat zijn de. AanbiedingenVarkevls- sersrtraat 231, KatwUk a. Zee. 13 Mie kan 2 dames aan thuis werk helpen? Brieven bur. van dit blad onder no. 4159 k. ES Net meisje gevraagd voor hulp in de huish. leeft, niet ben. 17 Jaar. Aanm. mevT. Hen- nipman. Hoofdstraat 50. Lei derdorp. B Meisje gevr. voor halve dagen. Plet Helnlaan 2, Oegst geest. n Gevraagd nette werkster voor vrijdag- of zaterdagoch tend. f 1.per uur. Mevr. v. Driest. Marelaan 39. Oegst geest. AANGEBODEN 83 Aangeb. zit- en slaapkamer, gestoff. met vaste wastafel en gas. voor direct of later. Om geving Vogelenbuurt. Brieven bur. van dit blad no. 3383 k. BI Prima orgel, zwaar eiken bureau-ministre. llts-Jumeaux, mahonie en eiken m. Auping spiralen, prima schrijfmach., kookkachel, wascommóde, ko peren lusters. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Let op tel. 23261. B Houten krukjes, rond en vierkant p. st. f 1.95. kolenze- ven passend op Uw vuilnisbak p. st. f2.10. salamander ka chels, vuurduivels, kachelpij pen. ellebogen en alle onder delen. A, J. Hartwijk, Nwe. Beestenmarkt 7-9-4, tel 26627 Leiden. H Te koop aangeb. Renault. 1 tons gesloten bestel. 1953'54. Goed onderhouden. 1. pr. st. Prijs f 1750. Kasstraat 1. Was senaar. Tel. K 1751 - 4908. Te knop aangeb. 2-wlelige patates frlteswagen op Lucht banden met kogelkoppeling, oplooprem verlichting. be drijfsklaar met complete in ventaris. wegens dubbele za ken. Prijs f 1250. Kasstraat 1. Wassenaar. K 1751 - 4908. B Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met. damast, éénpers. vanaf 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapljtenmagazijn. Mare 38. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. B Alba Men wasmachines f395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Leiden. Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. fij Haard te knop. Te bevr. Fam. Kiel. Magd. Moonsstr. 45 Tussen 7 en 8 uur 's avonds. B Vrouwen die de Knittax kennen breien nooit meer op de pennen. Knittax breima chines met 198 naalden en draadgelelder. 't Breimachine huls. Haarl.straat 196 A. Lel den. Vraagt een demonstratie! f! R(|wlelen f 25 goedkoper, norm restant kinderrijwie len voor jongens en meisjes, met remnaaf. 5 kleuren. Volle garantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2. Lelden. Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. B Tuin- en bloemzaden. Soort- echt en hoge klemkracht. Bij vroegtijdige bestelling 20% korting. Vraagt onze prijs courant. W. Segaar en Zn.. Dlefsteeg 8, Lelden. B Horloges, wekkers, klokken, van elk model worden door ons snel en vakkundig op eigen atelier gerepareerd. Eventueel afhalen en bezorgen. Fa. Jan M. Pierrot. Maarsmanssteeg 21 Leiden. Tel. 20778 E? Goed tehuis gez. v. mooie bast. fox. 4 m. en 2 gladh. hondjes, 7 w. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3309 k B Solex Standaard f 349.50. p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50. p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr .Hulsman, Ho- gewoerd 6668. telef 31292. B 200 bloembollen voor slechts f 11.50, bloeien allemaal. Half pakket f 6.50. Vlieland's Zaad- handel. Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. B Alvorens rijles te gaan ne men. bij wie dan ook, vraag zeker eerst of de rijschoolhou der ^gediplomeerd ls door de B Gouden dames- heren- en verlovingsringen. armbanden, colliers enz. In ruime keuze. Vanaf f 1.50 per week. Crediet- servlce. Rijn- en Schlekade 58. Tel. 31067. Cassettes-couverts Alles met prima service. B Aangeboden weinig gebruik te skilaarzen, maat 43 voor f25. Nieuwe Union vulpenset voor f20. Boshulzerlaan 14. Tel. 30810. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag, tele foon 11.45.01. B Meisje biedt zich aan als verkoopster of voor hulp ln de huishouding. Liefst ln Voor schoten. Brieven bur. van dit blad onder no. 3303 k. B Kunstschaatsen met schoe nen, maat 38/39 aangeboden. Te bevragen: Hogewoerd 99. B Aangeb. Stnger handnaal- mach. i. pr. st. Prijs f 45. Sin ger handnaaimach. 1. g. st. Prijs f 35. Herenstraat 23. Lei den. Tel. 32027. B Aangeb. per 1 febr. geni. zit- en sl.kam. m. gebr. v. keu ken en douche, op goede stand te Noordwij kerhout. Brieven bur. van dit blad no. 3206 k. B Te koop vier Meehelse stoe len pas overtrokken. Geen op kopers. Na 6 uur. J. Ph. Vlle- genthart. Aloëlaan 41. Leiden. Tel. 26403. S| SchrijDiiaeh. „Remington" offermach. f 95. „Remington" Standard f 79 en f 120. Brede wagen f 165. Volledige garan tie. Resedastraat 2. Leider dorp. tel. 24191. B Aangeboden een z. g. a. n. elektrische jazz-gitaar. Titus Brandsmalaan no. 46. (Haagweg). JBI Kostuumnaaister biedt zich aan voor kostuum- en veran- derwerk voor hele of halve da gen. Brieven bur. van dit blad onder no. 3259 k. B Te koop Herder (reu), 6 m. oud. vogelvollère met tropische vogels en 2 kanariepoppen. Langestraat 41 Leiden. B Over te nemen een grote haard met mantel en plaat. Plantage 5 A. B Te koop aangeb. woonhuis te Katwijk a. Zee, Paul Kru- gerstraat 22. Binnenkort leeg te aanvaarden. Te bevragen: Jan Tooropstraat 58. Katwijk aan Zee. B Te koop Jaarsma haard. Dr. de Bruynestraat 25, Lei derdorp. B 2 positiepakjes met kan- goeroerok. mt. 44 door omst. weinig gedragen. Joh. Evertsen- laan 23. Oegstgeest. N Fongers lierensportflets met 3 versnellingen en trommel- remmen f 95. jongensfiets f 45. Philips radio BX 410 A van '55 van f 395 voor f 100. sleestof zuiger 125 V. compleet f 30. vloerkleed f 12.50. Jullanastraat 50. B Nieuw voor Leiden. Patates frites met vleesragoüt per por tie 35 ct. Voor kalfscroquetten loempia's, vleesgehakt enz. naar de vakman „Sam's Snackroom", Vrouwenkerk- koorstraat 7, Lelden, bij de Haarl straat. Dinsdags geslo ten. B Biedt zich aan net r.-k. meisje, 19 Jaar, voor 4 midda gen p. w. om behulpzaam te zijn in winkel. Onverschillig welke branche. Liefst Leiden, of Voorschoten. Brieven bur. van dit blad no. 3376 k. B Solex ln prima staat, tevens moderne kinderstoel, zo goed als nieuw en aanban gwagentJe voor 2 kinderen. Tegen elk aannemelijk bod. Schelpen kade t/o. 41, Leiden. B Te koop kloostertafel met Dessokleedje. 3 fauteuiltjes m. Dessokussens. stel kamerstoe len, handnaaimachine, kope ren kroonlamp. Te bevragen: Commandeurspad 2, Katwijk d. d. Rijn. B Te koop aangeb. een Duitse Herder, zwart dek 4 maanden oud, met band en riem. Te bevragen 's avonds na 7 uur. D. Klok, Prinses Marijkelaan 02. Katwijk aan den Rijn. Te koon aangeb. Vauxhall- ellx 1950'51. kleur zwart, in- en uitwendig 100%. Niet van nieuw te onderscheiden. Uiterste prijs f 1250.—. Kas straat 1, Wassenaar. K1751 - 4908. DIVERSEN B Radiotechnicus repareert Uw radio, televisie e.d. 's avonds bi) U thuis. Brieven bur. van dit blad no. 3384 k. B Verloren zaterdagmiddag een groen leren damesporte- monnaie met inhoud, van Rijnsb.weg naar Haarlemmer straat. Gaarne tegen beloning terug te bezorgen: Roodborst- straat 16. Tel. 25094. B Heeft U een feestje of brui loft. Wij verzorgen Uw avond met bandrecorder en micro foon. Nieuwste platen. Prijs billijk. Brieven bur. van dit blad onder no. 3387 k. B Wonlngruil. Nieuwbouw be nedenwoning. bevat 2 kamers, kexiken, tuin en schuur, te rullen tegen grotere woning Br. bur. v. d. blad no. 3262 k. B Ruil. Aangeboden heel huls, 2 kamers, keuken, gang. bov. 2 slaapk. en zolder, tuin met schuur. Brieven bur. van dit blad onder no. 3390 k.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4