Vreugdevuren laaiden in Leiden VRIJDAG 3 JANUARI 1958 Duizenden kerstbomen op de brandstapel De heer M. A. Reinalda opgenomen in hospitaal (Van onze Haagse redactie) De heer M. A. Reinalda (69) oud commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, oud-burgemeester van Haarlem, lid van de Raad van Sta te en voorzitter van de Nederlandse fe deratie voor vluchtelingenhulp, is in verband met een hartaanval opgenomen in het Centraal Militair Hospitaal te Den Haag. Zijn toestand, die aanvan kelijk ernstig was, zou momenteel min der zorgwekkend zijn. Kerstboomverbranding! Een jaarlijks feest voor de kinderen. Vanaf de ver schillende verzamelplaatsen in de stad marcheerden zij onder toezicht van ouderen en in de meeste gevallen met muziek voorop naar het terrein van de brand, waar velen hun oude kerstbo men reeds in de loop van de dag had den afgegeven. Met het door de jon gens en meisjes aangevoerde licht ont vlambare materiaal vormde zij 's avonds een reusachtige berg van groen. Giste ren waren er voor het eerst twee ver brandingsplaatsen. De Leidse Jeugd Actie, waarvan de organisatie ook dit keer weer uitging, had nl. behalve het Schuttersveld verder nog de beschik king gekregen over een groot stuk grond nabij de Lammebrug. Dank zij veler medewerking, o.m. die van een aantal gemeentelijke autoriteiten, is men er wederom in geslaagd van de kerstboom verbranding in Leiden een spectaculaire gebeurtenis te maken en van het een maal ontstoken vuur een vreugdevuur. Omstreeks kwart over zeven vertrok de jeugd in optocht van de verzamel plaatsen Moest voor de kerstboomver branding op het Schuttersveld worden ongesteld in het Kooipark en op de Hoge Morsweg ter hoogte van het ge bouw van de Stud. Roeivereniging ..Njord" de jongelui, die het feest aan de andere kant van de stad wilden vie ren hadden opdracht gekregen om vóór de Petruskerk aan de Kamerlingh Onneslaan en in de Willem Klooslaan bijeen te komen. In opgewonden stem ming sleepten zelfs de allerkleinsten de groene kerstversiering achter zich aan. Op deze wijze droegen ook zij bij aan het welslagen van de avond. Bomen, welke vanwege hun omvang onmogelijk meegetrokken konden worden, werden per vrachtwagen naar het Schutters veld vervoerd en aldaar op de grote hoop gegooid. Nadat de kinderen tot achter de touwen waren teruggeleid en enkele brandweerlieden een gemakke lijk ontvlambare vloeistof bij emmers tegelijk over al het groen hadden gego- Oud-directrice van het Diaconessenhuis In Apeldoorn, waar zij de laatste jaren woonde, is overleden zuster Louise van den Brink, die van 22 sep tember 1917 tot 31 januari 1945 be sturend zuster van het Diaconessen- huis is geweest. Zuster Louise werd in Rouselare (Bel gië) geboren, waar haar vader predikant was. Na enige tijd in Curasao vertoefd te hebben werd zij behulpzaam in het ziekenhuis ,3ethel" te Delft, waarna zij voor verdere opleiding in de verpleging werkzaam was in het grote ziekenhuis te Utrecht. Zuster Louise vertrok hierna naar Engeland en arbeidde daar een jaar in de praktische verpleging. Op 1 november 1909 verbond zij zich als verpleegster aan het Diaconessenhuis alhier. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Anita, dr van D. M. Brouwer en P. van Straaten, Jeroen Cornells Theodorus, zn van N. W. Koelewijn en G. van Kempen. Caroline, dr van H. Renia en D. Toledo, Martinus Johannes, zn van J. A. Haans en H. G .E. de Wlldt. Wilhelmina Petro- nella, dr van T. Bakker en H. A. Bakker, Maria Johanna, dr van T. Bakker en H. A. Bakker, Roelof, zn van R. van Egten en H van der Linde. GIJsberta Maria, dr van B. A. Olthol en A. G. Westerveld. Wilhel mus Jacobus, zn van A. A. Jenster en M. J. de Voogd, Jacob, zn van D. Pattiapon en M. M. Kroon, Lydla Tine, dr van H. M. C. van Rooy en J. J. W. de Ruiter, Nlco- laas Cornells Matheas, zn van N. J. van Staalduinen en N. J. E. van Wlnsen. GETROUWD K Mostert en J. H. Pieters. P. W. van Leeuwen en J. van der Heijden, J. P. de Lange en P. C. T. Reizevoort, J. J. de Boer en C. H. van Tongeren, J. Florijn en C. Bavelaar, J. W. Blokzijl en C. Otto, R. H. J. Landegent en K. Ekkerman. OVERLEDEN H. Buurman, 83 Jaar, man, A. van Am sterdam. 86 Jaar. man, J. E. Theunlssen. 81 Jaar, vrouw, D. W. van der Kemp. 65 jaar man. A. W. J. Schild. 2 dagen. zoon. P van der Kloot. 84 jaar, man. M. van Riet. 73 Jaar, echtgenote van M. Bloem. A M. Starre. 78 Jaar, echtgenote van W. H. den Doper. P. Smit, 60 Jaar. man, A. van der Tuijn. 62 Jaar. man. Officiële publikatfes UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Lelden brengt ter openbare kennis, dat met Ingang van 4 Jaunarl 1958 tot en met 17 Januari 1958 ter gemeentesecretarie. afde ling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111), voor een leder ter Inzage zal liggen een plan van uitbreiding met betrekking tot gronden, gelegen tussen de spoorbaan Leiden-Haarlem en de Boerhaavelaan. na der aangegeven op de kaart, gemerkt KIIK-1535b (partiële uitbreidingsplan ..Leiden-Houtkwartier-zuld") met bijbe horende bebouwingsvoorschriften, een en ander vastgesteld door de Gemeenteraad ln zijn vergadering van 23 december 1957. met Intrekking van een gedeelte van het uitbreidingsplan van 6 november 1933. sedert gewijzigd, en van een gedeelte van het partiële uitbreidingsplan ..Lelden- Boerhaavelaan,\ vastgesteld bij raadsbe sluit van 26 september 1955. Lelden, 3 Januari 1958 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT ten was het grote moment aangebro ken. waarop een tiental jongelui voor zien van op het terrein beschikbaar ge stelde fakkels toestemming kreeg om de brandstapel to ontsteken. Zij deden dat maar al te graag! Reeds na enkele ogenblikken laaide het vuur. dat ondanks de ijzige koude een weldadige warmte verspreidde, hoog op. gevolgd door een op de noordoosten wind voortdrijvende vonkenregen. De menigte baadde in een zee van licht. Veel te vlug naar de zin van de meeste kinderen, die met glunderende gezich ten naar de brand hadden gekeken, bleef van de vuurzee slechts ëen dun laagje smeulend as overHet ver brand ingsfeest was weer voorbij. Zowel de brandweer als de politie Kerstboomverbranding op het Schuttersveld: een fantastisch schouwspel van vonken en vuur. (Foto L.D./Van Vliet) kweten zich voor de zoveelste maal op voortreffelijke wijze van de hun opge legde taak. Ook zij hebben er voor wil len zorgen dat de Leidse jeugd op een fijne avond kan terugzien en nu al naar het volgende jaar verlangt. Zij nog vermeld dat burgemeester jhr. mr. F H van Kinschot eerst de ver branding van kerstbomen op het nabij de Lammebrug gelegen terrein heeft bijgewoond en kort daarop die op het Schuttersveld Zuster Louise van den Brink overleden Al heel spoedig na haar indiensttre ding volgde haar aanstelling als opera- tiezuster en toen in 1917 de vacature van directrice ontstond, door het over lijden van zuster L. Meijer, werden haar verdiensten voor het Diaconessenhuis beloond door haar benoeming tot direc trice van deze ziekeninrichting. Op 31 januari 1945 legde zij haar functie neer om van een welverdiende rust te gaan genieten. OVER TAS GESTRUIKELD Gistermorgen omstreeks half twaalf is in het station een 75-jarige inwoonster van Haarlem, die uit de trein stapte, over een op het perron gevallen tas ge struikeld. Zij liep een linker enkelfrac tuur op. De E.H.D. zorgde voor transport naar het Academisch Ziekenhuis. VRACHTAUTO IN VOORTUIN Bestuurder was dronken In de afgelopen nacht is op de Heren straat een vrachtauto in de voortuin van een huls gereden. De bestuurder, die OEüSTOEESl BURGERLIJKE STAND Geboren Marijke Y dr v. R M. Smits en J J Dinant. Jozefus H A., zn van J T Ludlage en A. J M Vester. Maria, dr \an A. Middeldorp en A den Duik. Dirkje dr van A. Rijsdam en J Mastenbroek. Gert J.. zn van M J. de Vogel en J. Stig- ter. Otto Gzn van O W J. Leget en J. T Inklaar. I Ondertrouwd: B Broers en W J Kop- I pier. J D. van Bokkum en J C. Jansen. Getrouwd: J. Emmers en E. J. te Paske, C J van Rossem en A. M. E van Dunne. J H T. Mulder en C. H Landzaat. H. J i Vreeburg en L. S. M. v. d. Werf. J. Stor- diau en F. M. Rijnbende. Overleden: C. C. Pont. 90 Jaar. M. H. Jansen. 65 Jaar. H. Compeer, 61 Jaar. M Kroeze. 71 Jaar. E. C. M. v. d. Zon. 84 Jr. Verbranding van kerstbomen De gewoonte om na nieuwjaarsdag de i kerstbomen te verbranden begint ook hier ingang te vinden. De stapel bijeen gebracht kerstgroen was althans bedui dend groter dan vorig jaar. Met mede werking en onder tpezicht van de politie waren heel wat jongelui bijeengekomen op het terein aan de Wyttenbach, waar eerlang de tweede openbare school zal verrijzen. De kille mistige a vend kon niet verhinderen dat ook tal van oude ren het grillige vlammenspel kwamen aanschouwen. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand december werd aan het postkantoor alhier ingelegd f. 68.435,88 en uitbetaald f. 107.910.51. WASSENAAR Ruiterlijk afscheid De leden van de Landelijke Rfjvereni- ging Koningin Emma, hebben met een ruiterhulde afscheid genomen van hun voorzitter, de heer G. van der Marei. Zij verzamelden zich 's middags te paard met het vaandel voor zijn wo ning en staken de trompetten. Toen de heer Van den Marei aan zijn deur ver scheen werd hy toegesproken door de vice-voorzitter. de heer P. van Straalen, die cr aan herinnerde, dat hij tot de op richters van de vereniging behoorde en 23 jaar en 8 maanden in diverse func ties zijn krachten aan haar wijdde. On der het aanbieden van een fraaie oor konde betuigde spr. hem hiervoor harte lijke dank. Mevr. v. d. Marei werd met bloemen bedacht. Gevallen De 22-jarige R. J. Naes- sens uit Den Haag, bestuurder van een scooter nam op de splitsing van Duin weg en Duinvoetlaan een te scherpe bocht, waardoor hij kwam te vallen en een sleutelbeenbreuk opliep. Hij werd naar het gemeenteziekenhuis te Den Haag vervoerd. Nieuwjaarsrecepties burgemeester Burgemeester en baronesse Van Wijn- bergen-Michiels van Kessenich gaven op nieuwjaarsdag aan de burgerij ten raad- huizè De Paauw gelegenheid tot het wis selen van gelukwensen, waarvan een 300-tal ingezetenen, onder wie de com missaris der koningin, mr. J. Klaasesz, gebruik maakten Het college van B en W. ontving zoals gebruikelijk donder dagmiddag het volledige gemeenteper- soneel, althans voor zover het niet door Moties Lucas aangenomen (Van onze parlementaire redacteur) In de Tweede Kamer is vanmiddag ge stemd over drie moties van de heer Lucas (K.V.P.), die afsplitsingen zijn van de zeer lange motie, die hij eerst had ingediend. De eerste motie, waarin de regering wordt verzocht van de hogere belas ting opbrengst geen deel (20 miljoen) af te dragen aan de gemeenten en provincies, werd met 66 tegen 62 stemmen aangenomen. Vóór stemden K.V.P., C.H.U. en A.R., met uitzondering van de heer Ger- brandy. Tegen stemden V.V.D., P. v. d. A., C.P.N. en de heer Gerbrandy (A.R.i De V.V.D. stemde tegen omdat zij eerst wilde weten «aarvoor de 20 miljoen werden bestemd. De tweede motie, waarin het oordeel wordt uitgesproken, dat de vervroegde afschrijving niet verder moet worden beperkt, werd bij zitten en opstaan aan- genomen. De derde motie, waarin wordt gezegd, dat het al of niet weder invoeren van de 1 investeringsaftrek opnieuw in overwe ging behoort te worden genomen in het kader van de tegen april aanstaande in uitzicht gestelde industrialisatienota. werd eveneens bij zitten en opstaan aan genomen. Voor en tegen de tweede en de derde motie stemden dezelfde leden als bij de eerste motie. Minister Hofstra had tevoren ver klaard met de moties akkoord te gaan. Er is dus twintig miljoen beschikbaar gekomen voor verzachting van de be lastingverzwaring. Over de keuze hiervan wordt verder gediscussieerd. J. Neijenhuys VEERTIG JAAR BIJ MUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE Groot en bijzonder hartelijk was giste ren de belangstelling, welke zich con centreerde rond de persoon van de heer J. Neijenhuys, die het feit herdacht, dat hij voor veertig jaar in dienst trad bij het Museum van Natuurlijke Historie. In de morgenuren waren het de direc teur van het Museum, prof. dr. H. Boschma, de adj.-directeur, dr. H. Blóte, dr. L. D. Brongersma en leden yan de wetenschappelijke staf, die de jubilaris in zfjn woning aan de Drie Octoberstraat gelukwensen aanboden, 's middags ge volgd door een zeer druk bezochte recep tie. Namens de Avro de heer Neijen huys is gewestelijk bestuurder was de heer J. C. v. d. Kaa aanwezig, terwijl de heer D. van der Kwaak de felicitaties aanbood van de Leidse Avro-propagan- disten. Verder toonden deze middag hun belangstelling de heer W. F. Neuteboom, die namens curatoren van de Leidse Universiteit de jubilaris de gebruikelijke jubileumgratificatie in het vooruitzicht stelde, de echtgenote van ds. P. Kloek, die namens de hervormde wijkgemeente „Staalwijk" aanwezig was, de heer W. Duk namens de afdeling Leiden van de Bond van Hogeronderwijspersoneel, het voltallig personeel van het Museum van Natuurlijke Historie en vele vrienden en bekenden van de familie Neijenhuys. Verraste de Personeelsvereniging van het Museum de jubilaris met een club fauteuil, ook vele bloemstukken en ge schenken werden overhandigd. Een be wijs van medeleven mocht de heer Neijenhuys ook ontvangen van de Leidse Ambachtsschool, waar hij in de avond uren vele jaren een administratieve functie vervulde. Opening Morswijk-sociëteit In navolging van de Herv. Wijkge- meenten Staalwijk en Rembrandtwyk zal nu ook volgende week in het Mors- kwartier een sociëteit worden geopend. Het is n.l. gebleken, dat er ook in deze wijk behoefte bestaat aan een gelegen heid, waar de ouderen elkaar regelmatig kunnen ontmoeten. Deze gelegenheid is er nu en wel elke dinsdagmiddag in het wijkgebouw van de Maranathakerk. Een leeftijdsgrens is niet vastgesteld. De opening zal op 7 Januari as. worden verricht door ds. H. J. van Achterberg. De heer F. C. Wieder Jr., sinds 25 j maart 1949 adjunct-directeur van de N.B. Boekhandel en Drukkerij v/h E J. Brill, is benoemd tot directeur van deze vennootschap. In zijn plaats is tot adj.- directeur benoemd dr. B. A. v. Prooedi). de. vindt deze driejarige peuter. STADSNIEUWS Teraardebestelling H. Buurman Op de begraafplaats ..Rhijnhof" vond hedenmiddag de teraardebestelling plaats van de heer H. Buurman, die de zer dagen op 83-jarige leeftijd overleed. De overledene was indertijd een voor aanstaand figuur in het gereformeerd kerkelijk leven van de Sleutelstad. Behalve de familie kwam oa. in de stoet mede dr. E. J. Westerink. geref. predikant alhier. Toen de kist de aula werd binnengedragen speelde de orga nist de heer H. de Pres. op verzoek Gez. 50. Als eerste spreker trad naar voren de oudste zoon van de overledene de heer J. Buurman uit Leiden. Hierna trad naar voren dr. H. J. Wes terink, geref. pred. alhier. Deze sprak naar aanleiding van 1 Corinthe 15. De organist speelde Gez. 17 (geref. bundel) Hierna werd het stoffelijk overschot uit gedragen en in het familiegraf bijgezet. De predikant sprak hierna de begra fenisliturgie uit en bad het Onze Vader, waarna de oudste zoon een dankwoord sprak FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: De VriesKranenburg, d. Den Haag; Kater—Weening, z. Amster dam; Pon—van Wagensveld, d. Amers foort; RienstraDaamen, d. Amsterdam. Getrouwd: H. J. Smith en E. H. Bijle- veld, Den Haag. Overleden: S. M. E. Krul-Burton vr. 61 j. Den Haag: J. Beyer, m. 58 j. Hat- tem; prof. dr. B. J. van der Plaats, m. 69 j. Maastricht: J. Reijenga. m. 69 j. Rot terdam; W. J. J. M. Rademaker, 58 j. Schiedam; C. J. Daane, m. 70 j. Rotter - damen H. A. N. du Mée, m. 62 J, Zand- voort; B. C. S. Criel, vr. 68 j. Buiksloot; D. van der Veen—Lorenz, vr. 84 J. Nieu wer Amstel; C. Wertheimde Vries. vr. 79 j. Eindhoven; M. Schalij vr. 79 J. Am sterdam-zuid; J. P. Jongbloed, vr 57 j. Amsterdam; H. L. A. van Poelvoorde Zandée. vr. 74 j. Den Haag. onder invloed van sterke drank verkeer de. was niet in staat de bocht van de Herenstraat naar de Tulpenstraat op de juiste wijze te maken. Hij reed met zijn wagen over een stenen afscheiding, die over een lengte van vier meter vernield werd. terwijl ook enkele heesters er alles behalve goed van af kwamen. De vrachtauto, die in de tuin tot stilstand kwam. werd aan de voorzijde ernstig be schadigd. De man werd ter ontnuchte ring in het politiebureau ingesloten. de dienst was verhinderd. Voor de uitste kende plichtsvervulling in het afgelopen jaar betuigde de burgemeester namens het college van B. en W„ de gemeente raad en naar verwacht mag worden ook namens de burgerij dank. Hij wees erop dat het niet belangrijk is welke taak ieder hunner vervult, maar wel de wijze waarop dit geschiedt. Na een uitweiding over het karakter van de gemeente be sloot hij met de opmerking, dat de sa larissen van de ambtenaren de voort durende aandacht hebben van B. en W. en dat ook de gemeenteraad, zoals nog onlangs bleek, op het standpunt staat van een redelijke beloning. BURGERLIJKE STAND GeborenPeter, zn van A. Sluimer en C. P. Varkevisser. Maria J. H. G., dr van P. C. van der Horst en J. H. van der KleiJ, Robert F., zn van J P. Ruygrok en M J. E. Llngerak, Philip C. S. A zn van J. O. van Helsdingen en P. J. Haringhul zen. Roelandia M.. dr van G. van Reenen en J. H. Janssen. Frederlk J. A., zn van L. F. A van Agtmaal en M. P. A. ten Brink. Eduard. zn van J. Nleuwenhof en J. E. Sep, Frank P., zn van R. H. Meijer en A M. F Mönnich. Getrouwd: J. M. C. van der Garden en A J. C Waelpe B. Vrijburg en M. van Leeuwen. G. H. Bilderbeek en G. Onder- delinden. A. M. van de Poel en J. M KulJ- pers. J. Kautz en C. A. Oostdam. A. K. H. Lakemeler en E. K. Junker. Overleden: J. C. M Both. 76 Jaar. echt- gen. van C. den Duimen. J. R. T Immlnk 99 Jaar wed van F W. Stutterhelm, L. E. Eeustls. 84 Jaar. wed. van Jhr J. Loudon. BEURSOVERZICHT Holland-Amerikalijn vast AMSTERDAM, 3 Januari Van de Scheepvaartfondsen lagen vandaag aandelen Holland-Amerika Lijn bij de opening zeer vast in de markt met een koerswinst, t.o.v. gisteren, van 7 punten: tegenover de vraag was hoege naamd geen aanbod. Aandelen Konink lijke Boot, die 1 pet hoger op 125. open den. liepen op tot 130. Trouwens de overige fondsen trokken tegen het slot van de beurs alle aan. Per saldo moes ten KPM 1 punt, vergeleken bij de vorige slót-prijs, prijsgeven. Scheepvaart Unies na een zwak begin op 104%. nog frac- tioneel boven gisteren op 106%. In de Cultuursector vertoonden aande len Verenigde Deli een opvallende koers winst van 3 pet op het bericht uit Mon tana (VS.), over het aanboren van een rijke gasbron aldaar, waarbij de Ver enigde Deli Maatschappijen belangen hebben. Er bestond vandaag meer be langstelling voor de aandelen dan de vorige dagen. Amsterdam Rubber goed prijshoudend. De dividendpassage van de Senembah (v.j. 7 pet) was op de koers van de aandelen niet van invloed. Integendeel, het fonds kon zich ruim 1 pet verbeteren op betere perspectieven in verband met een te stichten dochter maatschappij in Zwitserland voor de financiering van schepen, aldus het ver schenen jaarverslag. De internationale waarden vielen te gen. niet zo zeer voor aandelen Kon. Olie. die 1 gulden beneden gisteren noteerden, doch wel voor de papieren van Philips en Unilever. Kon. Olie op circa f. 146 lagen nog iets boven pariteit in Amerika. Hoewel Wallstreet vast was afgekomen, vormden de Olie-aandelen aldaar een uitzondering met eerder lagere koersen. De binnenlandse olie- Industrie in Amerika, t.a.v. de grote voorraden aldaar baart nog veel zorgen. Amsterdam paste zich volkomen aan bij de slotkoers in New York. De handel was gering, terwijl de prijs niet veel ver schilde met die van de morgenuren. Philips werden verhandeld op 231%, een puntje hoger dan gisteren, doch 2 punten lager dan in de morgenuren. Unilevers lagen wat onder druk, ge deeltelijk door Londen en gedeeltelijk van publieke zijde. Het fonds daalde van 312% tot 310%, tegen een prijs van 314 in de morgenuren en een slotkoers van gisteren van 311. Aku's, die gisteren vast in de markt lagen, verbeterden op goede vraag circa 4 punten. KLM hield goede hoogte op f. 97, 1 gulden hoger. Staats fondsen onveranderd. In verband met de a.s. emissie van de Dordtsche Petroleum verwacht men ter beurze te zijner tijd een aanbod van de claims. De koers van de aandelen werd vernomen op 730 (736). WISSELKOERSEN Amsterdam. 3 januari Londen 10.60%—10 60%. N. York 3.78%—3.79%, Montreal 3.83%—3 84. Parijs 89.95— 90 05. Brussel 7.57%7.58. Frankfurt 90 11 90-16. Zürioh 86.48%—86.53%, Zürich (vr. fr.) 88.4088 45. Stockholm 7305% —7310%. Kopenhagen 5481%—64 86%, Oslo 52 98%—53 03%, Milaan 60.38%— 60 43%, Wenen 14.55—14.56. Men kan nooit vroeg genoeg be ginnen met het volgen van de mo- Zou er van die kamerjas iets in de zak-lijn te maken zijn? Beurs van Amsterdam Vrijdag 3 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 87B 87 Grootboek obl 3% 74 Ned '47 3% (3) 85 84% Ned '51 3% 87 85 Ned '53 (3%) 86% 86% Ned '56 3% 86*4 86% Ned '48 3% 79% 79 Ned '54 3% 80% Ned '55 I 3% 81 Va 81% Ned 55 II 3% 83 83 Ned. '37 3 80yi 80% Ned W.B lening 6% 104% 104% Dollarlng '47 3 90 89 Investeringscert 3 90% 90% Ned 62-64 3 89H 89fl Cert NWS 59% 60 Indië '37 A 3 84 83 Grootboek '46 3 80% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 23 22% Nat. Handelsbank 70 73 Ned. Handelmlj140% 140% Amst. Rubber 40 40% Deli Ml).en (Ver.) 53% 56% H.V.A84% 85% Java Cult21 20 Senembah 42 43 Vorstenlanden 11 10 AX.U142 147 Berkel's Patent (v) 168 171B Calvé Delft cert. 242% 237 Kon Pap v Gelder 170 166 Hoogovens cert241 240 Miiller en Co. N.B 300 303 Ned. Kabelfabr 230 228 Philips 230 Va 231 Philips pref 139% 140 Unilever31m 310% Wilton Feyenoord 197 199 Billton 2de r 174L 166L Dordtse Olie gew 736 730% Kon Petr (f. 20.—147.20 147.20 idem (50 a f 20.— 147.20 146.05 Holl Amer Ifjn 132% 137% Java China Paket 106 112 K.L.M96 97.50 Ned Stoomv Mij 124 130 Kon Paket Mi) 104 102 Stoomvaart Mij Ned 126 126% Nievelt Goudr cert 141 144% v. Ommeren cert 198 199% Kon Rott Lloyd 111% 118 Ned Scheepv Onle 106 106% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 87% 87 Den Haag 1937 1 3.. 78 Lelden 1947 87% B R'dam "37 I-III 3% 87 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 94 Premieleningen A'dam '53 3 85 A'dam '51 2% 80 B 80% A'dam '56 I 2% 75% 77% A'dam '56 n 2% 84% 84% Eindhoven '54 2% 75 75% Enschede '54 2% 76% 77% Den Haag '52 I 2% 85 86 B Idem II 2% 84 B 87 R'dam '52 I 2% 84% Idem n 2% 85 86 B Utrecht '52 2% 90 91B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Amst. Bank 191% 191 HJ3.U cert170 170 Rott. Bank 160 156 Twentsche Bank 155 152 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 182 L Borneo Sum H Mij 31 34 Ned G en Sp fabr 162 164 Kon Ned Grofsm 94 B Internatio 55 56 Rott. Droogdok Mij 425 B 430 B Tieleman en Dros 7% B Ned Mi) Walv.vrt. 56 54% Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 5% 6 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 22% 22A Intern. Nickel 71 y4 71Aexd- Anaconda 39%exd. 42% Bethlehem Steel36% 37 Cities Service 51 50%-enL Genera] Motors 33% 33H Kennecott 78% 79exd. Republic 8teel 40 40%exd. Shell Oil 67% 66exd. Union Pacific 24% 25 Un States Steel 50% 52 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 2/1 Edelmet Kon AA 48 L Pref wa idem 55Lexd Electroias B 280L 276 Hol) Constructie 303B Ing our v Bouwntlv 110L Int Kunststof! (no 34% Leidsche Wolspinn 135%GB 142 Sikkens Lakfab bi- 355B 360 B Ver Iouwfabnekei' 137% 138 Wernink's Betonm 61 Van Wijk Textiel 67B 70

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 9