10% DE HAAN GODDIJN ECHTE KORTING WIJ BIEDEN U de beste merken HUIZEN SPECIALE VERKOOP BAD DOEKEN EEN GOED BEGIN BIJ DE LICHTHAL mT Loggers ter liet beter Aanvoer platvis zeevisserij deden dan de treilers van rond- en gedaald Australische zwemsters komen in augustus naar Nederland Nederlander wil schatten bergen in de Zuidafrikaanse zeebodem VARIA KOOP VOORDELIG KOOP NU! LEIDENS BEST GESORTEERDE ADRES B. RAAPHORST Haarlemmerstr. 291-293 Leiden, tel. 26190 George Gussenhoven Brieven op advertenties onder nummer VRIJDAG 3 JANUARI 1958 In de eerste week van november kon de visserij op zeevis (geen haring) door de ongunstige weersomstandig heden praktisch niet uitgeoefend worden. In de rest van de maand was een regelmatige visserij mogelijk. De treilers gingen in de loop van de maand over van de haring- naar de zeevisserij. De vangsten waren matig. Door de loggers op zeevis werden be tere uitkomsten bereikt. In de kottergroep namen ruim 60 stuks deel aan de haringvisserij in de Zuid. De kotters, die de treilvisserij op zeevis uitoefenden, maakten over het algemeen bevredigende besommingen. Het aanbod van rondvis schommelde om de 2.000 ton en lag op een lager vlak dan in oktober (2.300 ton). Ook de aanvoer van platvis liep terug en wel van 1.502 tot 1.350 ton. De aanvoer van makreel vertoonde voor de tijd van het jaar een normaal beeld. Er was namelijk 1.141 ton aan de markt, waarvoor de prijs wisselde van f 0.20 tot f 0.64 per kg Ruim 90 ton werd wegens het niet behalen van de mini mum aanvoerprijs doorgeleverd aan de vismeelindustrie. De uitvoer van ma kreel bedroeg 70 ton. Ook in november was schelvis meteen aanbod van 1.158 ton kwantitatief de belangrijkste zeevissoort. Er werd van f 0.16 tot f 1.74 per kg. voor betaald. Slechts 19 ton behoefde te worden op gehouden. Uitgevoerd werd 132 ton schelvis. Kabeljauw werd in geringe hoeveel heden aangevoerd. Er was slechts 281 ton aan de markt. Er bestond veel vraag naar en er werden dus hoge prij zen betaald, wisselend van f 0 20 tot f2,88 per kg. Ruim 115 ton kabeljauw kon worden uitgevoerd. Doordat aan de treilvisserij op verse zeevis door een geringer aantal kotters dan gewoonlijk werd deelgenomen, liep het aanbod van schol terug van 884 ton in oktober tot 789 ton in de verslag- maand. Voor deze vissoort bestonden goede afzetmogelijkheden, hetgeen re sulteerde in hoge prijzen, namelijk van f 0.32 tot f 1.80 per kg. De export van schol bedroeg 185 ton. De produktie van tong was in novem ber met 399 ton slechts een weinig lager dan in oktober (407 ton). De afzet leverde zoals gebruikelijk geen moeilijk heden op. Een belangrijk deel van het aanbod werd geëxporteerd (348 ton). De afslagprijzen bleven hoog en variëer- den van f 1 40 tot f 5.60 per kg. De uitvoer van zeevis ontwikkelde zich in november 1957 gunstig. De uit- voertotalen waren respectievelijk 1.300 ton en f 1.8 miljoen. Afnemers waren o.m. België (540 ton). West-Duitsland (266 ton). Groot-Brittannië (183 ton). Frankrijk (106 ton), Italië (79 ton) en Zwitserland (28 ton). In november 1956 werd 1 007 ton zeevis met een waarde van f 1.4 miljoen geëxporteerd. De invoer van verse en bevroren zee vis bereikte in november 1957 het totaal van 506 ton voor een waarde van f 543.000. In de overeenkomstige maand van 1956 waren deze totalen respectie velijk 692 ton en f 689 000. Leveranciers waren o.m. België (106 ton). Denemar ken (92 ton). West-Duitsland (182 ton) en IJsland (105 ton). Ontslagen bij Jaarsma (Speciale berichtgeving) Bij de haardenfabriek E. M. Jaarsma te Hilversum, zijn 31 personeelsleden ontslagen. Hoewel de huidige slapte hierbij ook een rol heeft gespeeld, is de voornaamste oorzaak de grote verande ring in het produktie-proces, waardoor voor een aantal slijpers geen emplooi meer bestaat. Het publiek blijkt steeds meer de voorkeur te geven aan olie- stook, met het gevolg dat de fabrikage van oliestook-kaehels bij Jaarsma thans reeds meer dan twee maal zo groot is als de produktie van kolenhaar den. Daardoor behoeft veel minder slijpwerk te worden verricht, waardoor het bedrijf een teveel aan slijpers had. Snelle afvoer evacué's uit Singapore „Als u nagaat, dat van de 1500 evacué's uit Indonesië, die tijdens mijn verblijf van 14 dagen in Singapore daar zijn aangekomen en op Rijksvoorschot rei zen, er bij mijn vertrek slechts 200 nog niet waren doorgereisd, moet de con clusie zijn, dat de afvoer nogal snel gaat". Dit zeide vanmiddag dr. H. Hui- zonga van de directie Volksgezondheid, die de afgelopen nacht in Nederland is teruggekeerd na gedurende 14 dagen in Singapore een onderzoek te hebben in gesteld naar de gezondheidstoestand van de evacué's. Onbekend" vliegtuig boven Timor Het Indonesische ministerie van voor lichting heeft vandaag in een nationale radiouitzending medegedeeld, dat een „onbekend vliegtuig" onlangs wapens heeft uitgeworpen boven het gebied van Koepang, de hoofdstad van Timor. In de uitzending werd gezegd: „Onze waakzaamheid is geboden tegen tekenen, dat onze vijand tracht zijn weerstand in ons land zelf te versterken, hetzij door subversieve bewegingen, hetzij door gewapende strijdkrachten Voorts werd gezegd, dat dit wordt be wezen door het uitwerpen van wapens in het gebied van Koepang en „door de toegenomen activiteiten van benden op verscheidene plaatsen in West-Ja va, Borneo en Celebes". Volgens de radiouitzending zijn in Koepang na het afwerpen van de wa pens arrestaties verricht. De minister-president van India, Nehroe, heeft op een persconferentie In antwoord op vragen medegedeeld, dat „er bi) het komende bezoek van Soekarno aan India geen plannen zijn om met het Indonesische staatshoofd enige bespreking te wijden aan het Nederlands-Indonesische geschil over West-Irian". „We zijn echter oude vrienden en zul len vele dingen kunnen bepraten", voegde Nehroe hier aan toe- Hij ont kende dat er enig verzoek van Neder land was om de kwestie Nieuw-Guinea met Soekarno op te nemen Deelneming aan kampioenschappen De volledige Australische dameszwem- plaatsen, heeft de KNSB de vereni- ploeg zal in augustus naar Nederland komen om deel tc nemen aan de Neder landse 7wemkampioensehappen. De Australische zwemsters komen van 18 t/m 26 juli uit op de spelen van het Britse gemenebest, welke in Cardiff worden gehouden. Daarna komen ztf naar het Europese vasteland om te star ten op de kampioenschappen van Ne derland Duitsland en Italië. De Nederlandse kampioenschappen, die op 8, 9 en 10 augustus door een nog aan te wijzen vereniging worden geor ganiseerd. zijn niet internationaal, zo dat de Australische dames buiten mede dinging zullen deelnemen. De Australische zwembond zal met het oog op de belangrijke wedstrijden in Car diff uiteraard de sterkste ploeg afvaar digen, zodat de Nederlandse zwemwe- reld in augustus kennds zal kunnen ma ken met Lorraine Crapp, Dawn Fraser, de beide wereldrecordhoudsters en ver der met o.a. Faith Leech, Sandra Mor gan en Ilsa Konrads, de Jongste Austra lische ster. Op dat. het normale aantal van zes Nederlandse zwemsters de gelegenheid zal blijven behouden zich in de finale te Arts in hoger beroep Bevestiging van vonnis (Speciale berichtgeving) In hoger beroep heeft voor de Rotter damse rechtbank terecht gestaan een 51-jarige arts uit Rotterdam, die in augustus j.l. door de kantonrechter was veroordeeld tot twee maal f. 750 boete. Hij had namelijk zonder daartoe toe stemming van de inspecteur der Volks gezondheid te hebben verkregen, tand heelkundige handelingen verricht bij patiënten die afkomstig waren van een tandtechnische inrichting, die reclame maakt. De arts was in appèl gegaan omdat hij meende onschuldig te zijn. gingen, die voor organisatie van de kampioenschappen 1958 gevoelen, als voorwaarde gesteld, dat zij de beschik king hebben over een bassin met 8 banen. Amerikaanse steun voor Indonesië OP LANDBOUWKUNDIG GEBIED. Een hoofdambtenaar van het Indo nesische ministerie van Landbouw, Soenardjo, heeft medegedeeld, dat In donesië een bedrag van tien miljoen roepiahs uit de tegenwaarderekening van Amerikaanse hulpverlening zal ontvangen. De fondsen zullen volgens Soenardjo worden aangewend voor het vernieu wen van de rubberaanplant op Indo nesische ondernemingen. De plannen om de Nederlandse spoor wegmaatschappijen in Indonesië te na tionaliseren zijn overgedragen aan de Nationale Veiligheidsraad, aldus heeft de secretaris-generaal van het ministe rie van verbindingen, Abdul Moetalib Danoeningrat, meegedeeld. De Indonesische regering heeft enige jaren geleden plannen opgesteld om de particuliere spoorwegen over te nemen tegen een bedrag van 86 miljoen roe piahs. De betrokken maatschappijen zouden echter destijds dit aanbed heb ben afgewezen. De Westduitse ambassadeur in Dja karta, dr. H. Allardt, heeft vandaag een onderhoud gehad met de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. dr. Soebrandrio. Volgens welingelichte kringen heeft Soebrandrio tijdens dit gesprek de hoop uitgesproken, dat de Westduitse rege ring haar houding op economisch gebied Jegens Indonesië na de Indonesische actie tegen Nederland niet zal wijzigen. Voor honderden miljoenen guldens aan tin, ivoorzilver en goud in oude tvrakken (Van een speciale medewerker) De heer W. van Wienen, een man, die reeds vele spectaculaire scheepsbergingen op zijn naam heeft staan en ook niet minder spectaculaire karweien onder water, ja zelfs onder vele meters zand op de zee- of kanaalbodem, heeft weer een nieuw project onder handen: de berging van de lading uit een aantal wrakken voor de Zuidafrikaanse kust en in de riviermondingen aldaar. Van de regering van Zuid-Afrika heeft deze Bussumse scheepsberger reeds de bereidverklaring gekregen hem bergingsrechten op gunstige condities te verlenen en wanneer alles verloopt zoals de heer Van Wienen verwacht, zal hjj in het late najaar van 1958 met het werk kunnen beginnen. Ons najaar is immers voor Zuid- Afrika lente en het begin van een periode van ongeveer acht maanden, waarin de weersomstandigheden ongehinderd werken voor de bergers in de baai voor Kaapstad mogeltyk maken. Gunstige voorwaarden In deze wateren liggen waarschijnlijk vele honderden wrakken, deels nog uit de zeventiende eeuw, deels ook geladen met kostbare goederen: tin, ivoor, zil ver, goudOok whisky komt nog op een wrakkenilijst voor. De schatting van de waarde van deze soheepslad'ingen is, berekend op basis van de tegenwoordige noteringen. 600 tot 800 miljoen gulden. De heer Van Wienen vertelde ons. dat hjj met een wrak in de zg. Woods tock- baai (het meest landinwaarts gelegen deel van de Tafelbaai) wil beginnen. In dit waarschijnlijk uit de achttiende eeuw afkomstige schip zou zioh een la ding tin en mogelijk ook ivoor tot een waarde van ongeveer 5.5 miljoen gulden Surinamer bekent nog niet De verdachte van de moord in de Haagse Johan Gramstraat, de Suri naamse kamerhuurder, zal morgen voor officier van Justitie worden geleid. De man weigert nog steeds zich over deze moord uit te laten. Het onderzoek van de politie heeft aan het licht ge bracht. dat hij in Willemstad is geboren. In 1955 is hij in een krankzinnigenge sticht verpleegd geweest. De man is 2 jaar geleden in ons land gekomen. Uit Curacao is hij eerst naar Genua gegaan en heeft vervolgens wat door Europa gezworven. Zo is hij o.a. in Berlijn ge weest. Hij heeft ook pogingen gedaan om in het vreemdelingen legioen te wor den opgenomenn. De sectie op het lijk van het slacht offer heeft een wonde van 9 centimeter diepte in de hals aangetoond, waarbij de slagader werd geraakt. Mededeling van de N.V. Amsterdam Rubber De directie van de N.V. Rubber Cul tuurmaatschappij „Amsterdam" heeft in een vandaag gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhou ders medegedeeld, dat haar ondernemin gen aan de Indonesische instanties zijn overgedragen. Wij kunnen, gezien deze situatie, geen nadere gegevens verstrekken over de huidige gang van zaken van ons bedrijf in Indonesië, aldus de directie. Medegedeeld kan worden, dat de eva cuatie van vrouwen en kinderen van onze bedrijven in volle gang is en dat reeds meer dan 4/5 van het aantal rechtstreeks zowel als via Singapore op weg is naar Nederland. De directeur, de heer D. F. W. Langelaan, is. twee weken in Singapore geweest om behulpzaam te zijn bij de evacuatie. Thans verblijft de adjunct-directeur, ir. D. C. C. baron van Boetzelaer, nog aldaar. De staf in Indonesië is volgens onze laatste berichten nog ten behoeve van het bedrijf werkzaam onder directieven van de beheersinstantie, aldus de directie. bevinden. Zou deze onderneming slagen, I dan zaü terstond worden doorgegaan met de berging uit een aantal andere wrakken in dezelfde omgeving. De heer Van Wiemen beschikt reeds over een lijst, waarop in t-otaa'l tegen de 200 wrakken staan vermeld, teruggaande tot ongeveer 1660. In het verleden zijn reeds tal van po gingen tot berging gedaan, maar tel kens weer stuitte men op de moeilijk heid, dat het wrak onder drie. vier me ter zand ligt en daardoor met de .klas sieke" bergingsmiddelen niet bereikt kon worden. Met de door de heer Van Wienen uitgevonden slipzand-zuigin- riohting, die in de praktijk bij een moeilijk reparatiekarwei aan een gas- zinkeT onder de bodem van het Noord zeekanaal haar bruikbaarheid reeds heeft bewezen, zal dit zeer wel mogelijk zün. De heer Van Wienen denkt zelfs in ongeveer een kwartier door de zandlaag heen te zijn. Zfjn inrichting bestaat uit een lucht- sftMskaimer boven water en een werk kamer met open bodem onder water, verbonden door een zg. stygbuis met elektrische lift, waardoor de werkka mer onder water, zodra deze boven het wrak is gebracht, bereikt kan worden. Door een spoelinriahting wordt het zand weggespoeld en kan de werkkamer door de zandlaag heen op het „te be handelen" object worden geplaatst. Door het inpersen van lucht onder overdruk (tegengehouden door de zand- massa's buiten de werkkamer) ontstaat beneden een luchtbel, waarin men kan werken. Zoals men zich zal herinneren, zou de heer Van Wienen met ditzelfde ap paraat ook op het vermaarde Lutine- wrak zijn gaan werken, doch door tegenslag met zijn financiers is hier van vorig jaar nog niets gekomen. De heer Van Wienen blijft echter met zijn gedachten ook nog steeds met het.Lu- tine-goud bezig. Als Zuid-Afrika een maal een suoces zou zijn geworden Volgende nazomer denkt de heer Van Wienen zich met een ploeg van 26 man Nederlands personeel derwaarts te be geven. De bergingscondities zijn in elk geval gunstig: 15 van de opbrengst voor de Zuidafrikaanse staat en nog eens 15 voor de douane en fiscus, dan blijft er nog altijd 70 voor de bergers. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! illllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Elektronisch hulpmiddel tegen verkeersopstoppingen Technici van de Londense vervoers maatschappij hebben een uniek hulp middel uitgevonden ter voorkoming van verkeersopstoppingen, de Bus Electronic Scanning Indicator (Besi) genaamd. De apparatuur is aange bracht op de route van bus 74 (van Camdentown naar Putney) en men hoopt, als de resultaten van he-t expe riment aan de verwachtingen beant woorden het systeem uit te breiden tot de andere routes. Langs de route van bus 74 zijn, aan beide zijden, vier „zoekers" geplaatst. Deze zoekers wer pen een lichtstraal uit. die wordt te ruggekaatst door „katte-ogen" die hoog op de voorkanten van de bussen zijn aangebracht. Deze teruggekaatste stralen wekken in de zoekers foto- elektrische impulsen in codevorm op, die worden versterkt en langs een te lefoondraad naar het hoofdkwartier van de Londense vervoersdienst wor den gezonden. Hier worden de impulsen vertaald ln het identificatie-nummer van de bus en op een scherm gepro jecteerd waardoor de positie van elke bus langs de route bekend is. Indien er gaten in de busdienst vallen of de bussen te dicht achter elkaar komen te rijden kan de controleur telefonisch instructies geven voordat er werkelijk van een verkeersopstopping sprake is. London Transport heeft reeds een aantal aanvragen van vooraanstaande vervoersmaatschappijen in Engeland en het buitenland voor dit „Besi"- systeem ontvangen. MARKTBERICHTEN BARNEVELD. 3 Januari. Pluimvee- markt. Aanvoer 47.000 stuks. Handel re delijk. Prijzenslachtklppen f 2,00-2,05, per kg, slachtkulkens f 1.95-2.15, per kg., kalkoenen f 2,70-2,80 per kg. oude hennen f 3,50-5.25 per stuk, tamme konijnen f3,50 tot f 9.00 per stuk. hazen f 4.00-8.00 per stuk. fazanten f 3,50-3,75, wilde konijnen f 2,50-3.25. LEIDEN. 3 Jan. Kaasmarkt. Aange voerd 17 Goudse partijen. Notering Goud se le kwaliteit f 2,09-2.16. 2e kwaliteit f 2.00-2,08. Handel matig. LEIDEN. 3 Jan. Veemarkt. Aange voerd 2 stieren, 25 melkkoeien. 230 vette koelen, 21 vare koelen. 47 vette kalveren, 60 nuchtere kalveren. 30 vette schapen, 1148 vette lammeren. 30 varkens, zeugen 267 schrammen, 689 biggen, 5 geiten, to taal 2554. Notering melkkoeien f 800-950. vette koelen schoon gewicht f 2.50-3.00, vare- koelen f 600-800. vette kalveren levend gewicht f 2.00-2,70. nuchtere kalvergn le vend gewicht f 1,30-1,60, vette schapen f 80-95, vette lammeren f 80-100. drachtige zeugen f 225-300, schrammen f 60-95, big gen f35-42. Handel: voor melkkoeien rustig, vette koelen kalm, vare koelen stil. graskalveren kalm. vette en nuchtere kalveren stug, vette schapen en vette lammeren stug, zeugen, schrammen en biggen redelijk. ROELOFARENDSVEEN. 2 Jan. Bloe menveiling: Blauwe Druifjes 18-21, Nar cissen: Earley Glorie 52-65, Carlton 62-65, Tulpen: Wintergold 62-75. White Sail 72- 81, Hlllegarde 68-75, Rose Copland 110- 126, Krelage 60-77, Lustige Wltwe 110- 114, Earley Queen 62-78, Imperator 70-79, Preludium 80-100, Roland 115-120 per bos, Am. Anjers: sim roze 33-40, sim rood 32- 37, Brenner 25-31 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 Januari Groenteveiling: waspeen A export per kist 4.90-6.10, Idem A binnenland per kist 3.40 tot 7.10, Idem B per kist 3.00-4.00. sprui ten A 48.00-50.00, Idem B 18.00, knolsel- derle 7.00-13.00, gele kool 6.30-7.10, rode kool 5.00-6.60, andijvie 46.00. RIJNSBURG, 2 Jan. Bloemenveiling FLORA. Tulpen per bos: Arlstos 60-70, Krelage 60-85, W. Sail 80-105. Wintergold 70-85, Superbe 90-120, Lustige Wltwe 90- 115, Golden Harvest 90-125, Hlllegarde 70- 85, Cr. Imperial 65-80, Earlev Queen 70- 85. Olaf 70-80, Ralf 80-85, Cdfcland 110- 125, Demeeter 115-120, Tulpen met bol: W. Sail 720-810. Earley Queen 740-780. Cr. Imperial 700-730, Hyacinten: Pink Pearl 14-21, Bismarck 11-16, Ostara 12-18, An na Marie 16-24, Delftsblauw 14-21, J. Bos 28-36, L'innocence 26-32, Narcissen: He lios 40-53, Golden Harvest 70-80, Earley Glorie 60-64, Agnes 40-53, Cragford 60-68 Fresia: Buttercup 60-75, wit 65-80, Blau we Druifjes 24-36 cent per bos. Krokus WOERDEN. 3 Jan. Kaasmarkt. Aan gevoerd 1 partij. Geen notering. 240-330 cent per 100. KOFFERSCHRIJFMACHINES STANDAARDSCHRIJFMACHINES TELMACHINES Volledige garantie Prima service. Vrouweilsteeg 1214 Leiden Teleioon 26800 Onze bekende prachtige BADDOEKEN bieden wij U aan, zolang de voorraad strekt, tegen VERRASSENDE PRIJZEN Waarde 3.95, nr thans SLECHTS Waarde 3.50 o zx thans SLECHTS a*®3 Waarde 2.95. t AH thans SLECHTS *.*3 Waarde 2.75, om thans SLECHTS u Waarde 1.75, mq thans SLECHTS 1 Bovendien ontvangt U bij elke 10 gld. die U besteedt, een WAARDEBON van 1 GULDEN te koop: te LEIDEN: a. d. Herestraat no. 55, bev.: 4 kamers, keuken, ruime zolder, tuin, boven 1 kamer bewoond dame alleen. Direct vry te aanvaarden. Urgentie Huisv. Bureau gewenst. Te OEGSTGEEST: a. d. Wijttenbachweg no. 107, bev. 4 kamers, keuken, tuin, prima onderhouden (juist gerestaureerd). Vrü te aanvaarden. (Mogelijk woning- ruil met Leiden.). Te bevragen: Commanditaire Vennootschap J. J. DE CLER ZOON - Rünsburgerweg 31E-—154 (Geen telefonische Inlichtingen). welke direct van Uw koopbon wordt afgetrokken. Van 2 januari af op al onze BEKENDE VERLICHTINGSARTIKELEN o.a. KRONEN - KAPPEN - ELEKTR. KLOKKEN - SCHEMERLAMPJES - WAND LAMPJES - STRAAL- en ZONNEKACHELS - OLD FIN. en SMEEDIJZEREN LEESLAMPEN en NOG HONDERDEN KLEINE en GROTE KROON-SCHEMER- en LEESLAMPKAPPEN voor al Uw pullen en vazen. Gratis thuisbezorgen in Leiden en omstreken per eigen expeditie. Maatschappij v. Toonkunst 2e Concert Meesterserie woensdag 8 januari, 8 uur Stadsgehoorzaal TRIO PASQUIER Werken van Bach. Mozart, Beethoven en Rivier. Losse kaarten a f 2.50 by de fa. Bender, Hogewoerd en 's avonds aan de zaal. p. - NIEUWE RIJN 59 LEIDEN jgj Bij het begin van het NIEUWE JAAR willen wij onze talrijke clientèle onze welgemeende wensen aanbieden. U tevens dankend voor het vertrouwen weer zo ruimschoots ondervonden. sleuteltjes GEVRAAGD Nette werkster gevraagd voor een of anderhalve dag per week. De Sltterlaan 101. Gevr. Jong meisje, halve da gen, 1 hele. of werkster 2 d. Franchlmontl. 27. Flinke Jonge werkster ge vraagd voor maand., woensd.. vrijdag, van 912 uur. Br. bur. v. d. blad no. 3077 k Alleenstaande jongeman, 21 aar zoekt na 15 Januari een gem. of ongem. kamer. Brie ven bur. v. d. blad no. 3068 k Gerout. typiste I. b. v. schryfmach. vraagt thuiswerk. Ook vertalingen in/uit Duits. Br. bur. v. d. blad no. 3904 k Nette werkster gevraagd, v. g. g. v.. voor 3 ochtenden per week. Tel. 20100. Nette werkster voor 's mor gens 2 x per week. Scholtenstr. 20 (flat), bij Burggraven laan. Kraamrentruni vraagt ge- stoff. kamer. Brieven: Middel weg 38. Tel. 23407. Gevraagd nette serveerster en voor andere werkzaamhe den. Zaterdags en zondags vrij. Haarlemmerstraat 211. Kapster gevr., goed kunnen de werken, voor halve dagen. Verdienste 40 gulden per week. Prettige werkkring. Brieven bur. van dit blad no. 3073 k. Flinke werkster voor maan dag. woensdag en vrijdag van 912 uur gevraagd. Aanmel den: Wijttenbachweg 16, Oegst- geest. Tel. 32733. Gevr. zelfst. hulp In de huish., voor d. en n., bij klein gezin van dierenarts. Storm v. 's-Gravensandeweg 80, tel. 4214 Wassenaar. Mevr. Slllem, Clematislaan 27. Deyleroord, Wassenaar. Tel. 3944, vraagt een dagmeisje ln haar gezin, met 1 schoolgaand kind. Engels meisje, werkzaam by Internat. Organisatie, zoekt per 1 febr. gem. kamer met gebr. van bad, warme maaltijden of gebruik van keuken. Brieven bur. van dit blad no. 3909 k. Voor dag of d. en n. keurig meisje gevraagd. die zich hoofdzakelijk bezighoudt met de verzorging van 3 kinderen. Beslist goede referenties. Br. bur. v. d. blad no. 3157 k Te koop gevr. klnderledl- kantle, grote maat. Tevens wandejwagen. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3124 k. Gevraagd voor d. en n„ In jong gezin met 3 kinderen, net meisje zelfst. kunn. wer ken, v. g. g. v. Brieven bur. van dit blad no. 3156 k. Gevraagd enige nette gerou tineerde thuiswerkers voor het breien van boodschappennet jes. Brieven bur. van alt blad onder no. 3877 k. Patisserie Oude Run 2 AL het gebak van Leiden kunnen wij niet maken, maar wel leveren wij het beste Vermeldt steeds het juiste nummer Dageiyks ontvangen wy brieven op advertenties waarop het nummer van de betreffende adver tentie ontbreekt. Dit geeft aanleiding tot veel vertraging en kan oorzaak zyn dat de inge zonden brief zyn bestemming te laat of in het geheel niet bereikt. Men gelieve er dus voor zorg te dragen, dat het juiste nummer dat in de advertentie voorkomt duidelijk links boven op de enveloppe wordt vermeld.

Leidsch Dagblad | 1958 | | pagina 4