Nieuwjaars- advertenties Geleerden in Lahore bijeen voor de bestudering van de Islam Kerstrede Koningin Elizabeth voor TV kreeg een goede pers Geen trek in eten? Meer dan 320 doden bij diverse ongelukken en relletjes De "Zweden leggen defensief zeer sterk nadruk op het luchtwapen RECHTZAK ES i Agenda VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 In de historische stad Lahore, in Pakistan, komen deze week vele geleerden van naam, die zich bezighouden met de studie van de Islam, bijeen voor een internationale conferentie, die door de president van Pakistan, Iskander-Mirza, geopend zal worden. Er zal tevens een tentoonstelling van islamitische kunst ln Lahore worden gehouden. Voor Nederland zijn aanwezig prof. dr. G. W. J. Drewes, hoogleraar te Leiden, dr. C. A. O. Nieuwenhuijze, docent aan het Institute of Social Studies in Den Haag en prof. dr. J. Schacht, eveneens hoogleraar te Leiden, die zich van de Verenigde Staten, waar hij aan de Columbia-universiteit gastcolleges heeft ge geven, naar Lahore heeft begeven. Twee Leidse hoogleraren onder de afgevaardigden Het voornaamste onderwerp van ge sprek vormen de problemen waarvoor de mohammedaanse gemeenschap zich thans geplaatst ziet. De samenspraak biedt de niet-mohammedaanse deelne mers gelegenheid tot rechtstreeks contact met mohammedaanse geleerden, waar door zij kennis kunnen maken met het hedendaagse moslems denken. De isla mieten kunnen hunnerzijds de stand punten van de andere geleerden beter leren kennen, zodat men hoopt, dat vele misvattingen over de islam, die in de niet-mohammedaanse wereld bestaan, kunnen worden gecorrigeerd. Niet alleen de interne problemen van de islamitische wereld zullen onderwerp van gesprek vormen, maar ook de be trekkingen van de islam met de rest van de wereld. Er zal over de volgende punten van gedachten worden gewisseld: Islamitische cultuur: wat bedoelen wy daarmee?; wat betekenen moderne denk beelden en sociale waarden voor de moslemse gemeenschap?; de rol van Overstromingen op Ceylon50 doden Zware overstromingen, die grote delen van Ceylon hebben geteisterd, hebben tot dusver aan minstens vijftig personen het leven gekost. Ongeveer 250.000 per sonen zjjn dakloos geworden. Sinds de dag voor Kerstmis heeft het voortdurend geregend en men verwachtte gisteren, dat het slechte weer nog wel even zou aanhouden. Premier Bandaranaike heeft India dringend verzocht hefschroefvlieg- tuigen en medicamenten te zenden. Tengevolge van grondverschuivingen werden vele mensen levend begraven. Doordat de dijken van een stuwmeer van 250 vierkante kilometer het begaven, verdronken talrijke mensen. Het weg-, spoor- en telegraaf verkeer is ernstig ontwricht. Norma Talmadge overleden Norma Talmadge, een der bekendste filmsterren uit de dagen van de zwij gende film, is dinsdag, op de leeftijd van zestig jaar te Las Vegas in de Ameri kaanse staat Nevada, tengevolge van een hersenbloeding overleden. Norma Talmadge en haar twee zusters Constance en Natalie behoorden tot de allereerste sterren van het witte doek. Norma speelde haar eerste filmrol op veertienjarige leeftijd. Haar eerste grote rol kreeg zij in de verfilmde versie van Dickens' bekende boek ,,A tale of two cities" (Tussen Lon den en Parijs). Hierna werd zij een van Hollywoods meest vooraanstaande film- speelsters. Norma Talmadge trad tussen 1914 en 1930 in meer dan vijftig films op. Zij verdween van het witte doek, toen de sprekende film haar intrede deed; hier van heeft zij er niet meer dan twee ge maakt. Norma Talmadge werd als een van de rijkste filmsterren beschouwd. Op een tijdstip, toen de belastingen nog laag waren, verdiende zij 7500 dollar per week. De Franse pionier op het gebied van de film Charles Pa thé is woensdag te Monaco op 93-jarige leeftijd overleden. HU is de oprichter van de Pa thé film- maatschappü (in 1898), die thans nog door zijn zoons wordt bestuurd. Pathé begon in grammofoons, nadat hij op de markt een fonograaf van Edison had gekocht. Conflict in Amerikaanse communistische partij Het nationale uitvoerende comité van de Amerikaanse communistische partij heeft geweigerd de resolutie te onder schrijven, die de vorige maand in Moskou door vertegenwoordigers van twaalf communistische partijen is goedge keurd. In deze resolutie werd de leiden de plaats van de Sovjet-Unie in de com munistische wereld opnieuw erkend en elk „revisionisme" in deze wereld veroor deeld. Verder is vernomen, dat het natio nale uitvoerende comité stopzetting be oogt van de publikatle van het commu nistische dagblad „Daily Worker". Vol gens de New York Times heeft de hoofd redacteur van het blad echter gezegd, voor het voortbestaan van zyn blad te willen vechten en in elk geval zelf te willen bepalen wanneer de verschijning zal worden gestaakt. AFP acht het waarschynlijk dat de „Daily Worker", die een oplage heeft van nog geen zesduizend exemplaren, zal verdwijnen, temeer daar de commu nistische partij is verdeeld in een groep, onder leiding van William Foster die trouw is aan Moskou en een groep on- afhankelijken onder Gates. IJtihad en de omvang der wetgeving in de islam; de islamitische staatsopvat ting; de houding van de islam tegenover de wetenschap; de staathuishoudkunde in de sociale structuur van de islam; grondbezit en eigendomsrecht in de islam; de invloed van de islam op ge schiedenis en cultuur van het Westen; de houding van de islam tegenover an dere godsdiensten; de bijdrage, welke de islam kan leveren tot de wereldvrede. Nieuwe koers op Cyprus De nieuwe gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, die 31 december naar Lon den gaat voor overleg, zal volgens de Daily Mail de Britse regering voorstel len, aartsbisschop Makarios van Cyprus vilt te nodigen voor besprekingen in Londen, de prelaat toestemming te ge ven zich in Cyprus op te houden en hem, Foot, te machtigen naar Athene en Ankara te gaan om zich op de hoogte te stellen van de standpunten van de Griekse en Turkse regering over Cy prus. Superconstellation in zee gestort: zeventien doden Maandagavond is 90 km. ten noorden van Honoïoeloe een Superconstellation in de Stille Oceaan gestort. Het toestel behoorde aan de Marine en vervoerde eenentwintig personen. Marinevaartui gen slaagden erin vier overlevenden aan boord te nemen, onder wie de comman dant van het toestel Guy Howard. HU kon geen enkele verklaring voor het on geluk geven en wist slechts mede te de len, dat de Tier motoren van zijn vlieg tuig plotseling op hetzelfde ogenblik stilstonden. In de Britse pers is veel aandacht besteed aan de manier, waarop Koningin Elizabeth haar kerstboodschap voor de televisie heeft uitgesproken. De socialis tische „Daily Herald" schrUft onder de kop: „ZU hield rekening met de critici", dat de vorstin „rechtstreeks, eenvoudig en menselijk" was en dat alle stUfheid uit haar optreden was verdwenen. De „News Chronicle" spreekt van een persoonlyk succes voor de Koningin. De „Daily Mail" en de „Daily Express" laten zich in de zelfde zin uit. Alle stijfheid was uit haar optreden verdwenen De vorstin zei o.m.: „Ik kan u niet op het slagveld voorgaan, ik stel geen wet ten op en ik spreek geen recht, doch ik kan wel iets anders doen, namelijk mijn hart en myn toewijding schenken aan de bewoners van deze oude eilanden en van alle landen, die deel uitmaken van ons gemenebest van naties. Ik doe een beroep om hen een voor beeld te geven, dat de oprechten van hart overal ter wereld zal bemoedigen". De Koningin, die by het uitspreken van haar boodschap alleen achter haar schryftafel zat, verklaarde te hopen dat haar verschUning voor de televisie haar toespraak „persoonlijker en directer" zou maken. „De snelheid, waarmede vele aspecten van het leven thans veranderen, heeft velen een gevoel van verlatenheid gege ven, zU kunnen niet uitmaken wat zij nu moeten vasthouden en wat prys geven en zy weten niet hoe zich de voor delen van het nieuwe eigen te maken, zonder het beste van het oude te verlie zen. Doch het zijn niet de nieuwe vin dingen, die de moeilijkheden oproepen. Deze worden veroorzaakt door onnaden- kenden, die achteloos eeuwenoude idea len weggooien, alsof het oude en ver sleten machinerieën zijn. Als zij hun zin kregen, zouden de godsdienst en de maatstaven voor het zedelijk gedrag in het persoonlijke en openbare leven zon- Gehuwde ambtenares kan in dienst blijven Staatsblad 527 bevat een besluit tot wyziging van 't Algemene Rijksambte narenreglement, welke tot gevolg heeft, dat ingaarude 1 januari a.s. de bU het Rijk in dienst zijnde gehuwde ambte nares niet meer behoeft te worden ont slagen. Gehuwde vrouwen kunnen van die datum af door het Ryk in dienst genomen worden. Probeer dan vooraf eens een flesje RIVELLA. Dét wekt de eetlust op en bevordert de spijs vertering. Maakt Uw eten dubbel smakelijk. En bovendien... non-filling, dus nooit dat „volle" gevoel. Werkelijk een ideale alcoholvrije tafeldrank! RIVELLA is een natuurprodukt uit melk. Sprankelend goudgeel! Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven Op eerste kerstdag zijn in de Ver enigde Staten.ongeveer tweehon derd personen door verkeersongelukken om het leven gekomen. Branden verg den het leven van 26 mensen en 21 per sonen vonden op andere wyze de dood, zodat woensdag in totaal bUna 250 Amerikanen op gewelddadige wijze het leven verloren. Een ontploffing aan boord van het Braziliaanse Jacht „Witte Zwaan" heeft aan dertig opvarenden het leven gekost. De explosie deed zich voor, toen het jacht zich ter hoogte van de haven Salvador in de Braziliaanse staat Bahia bevond. Het vervoerde een lading vlieg- tuigbenzine. Aan boord bevonden zich verscheidene studenten, die op weg waren naar hun ouderlijk huis om daar het kerstfeest te vieren. By een ontploffing in een vuurwerk fabriek te Buenos Aires Argentinië zijn in de nacht van dinsdag op woens dag zestien personen om het leven ge komen. Na de ontploffing brak brand uit. De fabriek had wegens het maken van vuurwerk voor Kerstmis vergun ning voor overwerk gekregen. Te Runaway Bay aan de noordkust van Jamaica, is woensdag een ben zineauto ontploft. Toegesnelde dorpelin gen werden door de snel om zich heen grijpende vlammen verrast met het ge volg, dat tien van hen zijn omgekomen en zeventig gewond. De drie inzittenden van het voertuig wisten ongedeerd te ontsnappen. Op eerste kerstdag zijn in Johannes burg (Z u i d - A f r i k a) 20 negers dood gestoken bU relletjes. Meer dan 800 ne gers liepen verwondingen op. Er werden ook enkele blanken gewond, ofschoon de strijd ging tussen verschillende groe pen negers. Bij onderlinge gevechten in Port Elizabeth kwamen vUf negers om het leven. der meer terzUde worden geschoven. Het begrip eerlijkheid staat volgens hen ge lijk met dwaasheid en het najagen van het eigenbelang zou in de plaats komen van zelfbeperking", aldus Koningin Eli zabeth. „WU hebben thans een speciale moed nodig en dit is niet de dapperheid van de soldaat op het slagveld, doch de held haftigheid die ons vastberaden doet op komen voor alles, waarvan wy weten dat het goed is, voor alle dingen die eerlijk en waarachtig zyn. Wij hebben de moed nodig, die weerstand kan bie den aan het bijna onmerkbaar om zich heen grijpende maatschappelijke bederf, dat de cynici verspreiden, opdat wy de wereld kunnen tonen, dat wij de toe komst niet vrezen". (Van ornze correspondent in Stooklholm) De Zweden zUn trots op hun lucht macht. BU officiële gelegenheden ge ven zy graag een show en toen Ko ningin Juliaina een bezoek aan Stock holm bracht, waren ar meer dan hon derd toestellen in de lucht. Van tyd tolt tijd wordt ook zo maar een de monstratie gegeven, (hetgeen dan voor iedere Zwedd een soort bevestiging is dait er toch Iets met de belastinggel den wordt gedaan. Overtuigender echter dan de demon stratie in de luciht. is een bezoek aan een Zweeds militair vlegveld. Wij zijn er onlangs geweest en mochten de seoonden tellen van het ogenblk. dat alarm werd gegeven totdat de toestel len de lucht in waren. Van de toestellen was niiets te zien. Hangars zyn er trouwens ook niet. want alle machines stonden „ergens" in een berg, die door een 20-30 meter dikke graniet-laag werd beschermd tegen een Land te duur verkocht (Van onze Haagse redactie) De Economische Strafkamer van de Haagse Rechtbank heeft een ex-tuin der uit Honselersdijk thans wonende te Duisburg veroordeeld tot f. 1.000- boete. Een 44-jarige makelaar in land te Poeldijk werd eveneens veroordeeld tot een boete van f. 1.000.alsmede tol een maand voorwaardelijke gevange nisstraf. Belde verdachten hadden zich schuldig gemaakt aan ontduiking van de wet vervreemding landbouwgronden. Culturele prijzen provincie Groningen De beroepsprijs van de culturele prij zen van de provincie Groningen is voort het jaar 1957 toegekend aan de kun stenaar Jahan Dijkstra te Groningen en de amateurprijs aan de heer J. S. van Weerden te Leens. De Commissa ris der Koningiin in de provincie Gro ningen, mr. W. A. Offerhaus, zal op 17 februari in de Statenzaal van het Provinciehuis de prijzen uitreiken. De heer Johan DUkstra ontvangt de prijs voor het totaal van zyn veelzy- dlige activiteiten en het vele dat hy ge daan heeft ter bevordering van de be langstelling voor de beeldende kunst. De heer J. S. van Weerden ls gepen- sionneerd hoofd ener sahool te Leens. Hij heeft zijn vrye tUd en werkkracht gewijd aan de cultuur en de culturele verheffing van de provincie Groningen. Naast het werk, dat door hem voor de gesohiedschryving is verricht, moet ztyn belangstelling voor de culturele en sociaal-economische ontwikkeling van het heden worden genoemd. Prinses Gracia van Monaco tijdens haar toespraak voor de radio van het Prinsdom, waarin zij opriep tot steun aan de acties ten bate van de tienduizenden vluchtelingen, die nog over de gehele wereld in kam pen verblijven. de schoen waar uw voet zich in thuis voelt VAN BEINUM IN ZIEKENHUIS e De dirigent van het Concertgebouw orkest Eduard van Beinum, die enkele dagen geledten in een ziekenhuis te Lo6 AnzCles is opgenomen, zal daar twee weken blijven voor „voorgeschreven rust". Zyn arts zeide, dat hU niet volledig hersteld is van een aanval van Aziati sche griep, de hij voor zijn vertrek uit Amsterdam gehad heeft. VENEZOLAANSE ONDERSCHEI DINGEN VOOR NEDERLANDERS O. F. baron Bentinck van Schoonbe ten. die van 1952 tot 1956 gezantsdhaps- raad was bij de Nederlandse ambassade te Caracas, is tot officier in de Vene- zolaanse „Orde van de bevrijder" be- noemd. Jhr. mr. E. O. van Suchtelen. die van 1952 tot 1955 als gezantschapsattaohé aan de ambassade was verbonden, is tot ridkier ln dezelfde orde benoemd. Fa. G. C. HULST, Donkcrsteeg 21, tel. 20992 „DE VOORUITGANG", Haarlemmerstraat 192 Telefoon 23178 Fa. P. J. v. d. ZANDEN, Breestraat 77 - Tel. 21189 Examens in faculteit der godgeleerdheid Het breed moderamen van de Gene rale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft zich schriftelijk tot de minister van O., K. en W. gewend naar aanleiding van diens wetsontwerp om voortaan houders van het diploma eindexamen Gymnasium B of Staatsexamen'B, het recht te geven examens af te leggen in de faculteit der godgeleerdheid Op grond van principiële overwegin gen verzoekt het breed moderamen de minister dit wetsvoorstel terug te ne men. Het voegt aan zijn schrUven nog de opmerking toe, dat. het wetsvoorstel vele gymnasiumleerlingen voor de B-afdeling aal doen kiezen, waardoor vijandelijke aanval. In de stuurhut zaten de pilloten te wachten op een sein tot. vertrek. Alles ging eigenlijk nog veel vlugger dan wy voor mogelijk hadden gehou den. Krachtige jeeps trokken de ma chines uit de berg. Tijdens de vaart I sprong de motor aan en een 1% minuut na het sedn was de eerste machine al in de lucht, terwijl de laatste slechts een miinuut later de hoogte inging. Binnen 60 seoonden waren namelijk I a Me machmes uit de berg. Het Zweedse lucht/wapen gaat gelei delijk aan een steeds belangrijker plaats innemen. In 1926 besteedde men slecht 5 van de defensie-uitgaven voor het luchtwapen, thans nadert men de 40 De begroting voor het ludht- wapen streeft zelfs volgend jaar voor bet eerst diie voor het leger voorbij. Daarbij moet dan nog in aanmerking worden genomen, dat de begroting dit Jaar ca 1.680 miljoen gulden bedroeg en dat het volgend jaar 2.055 miljoen zal worden gevraagd. Over de verschuilende toestellen heb ben de Zweden weinig geheimen. Het meest bekende type is .X>e vliegende ton", de J 29 F. van Saab. een ge vechtstoestel. dat iets over de 1000 km./ uur haalt. De nadhtjagers. de Havilland Venom. J 33. zullen worden vervangen door het Zweedse model J 32 B. ge naamd ..De Lans", een toestel voor 2 personen. „De Lans" komt ook van de Saab-fabrieken. De maximum snel heid bedraagt 1100 km./uur. Nieuwe bijeenkomst Soekarno Hatta? President Soekarno en oud-vice- president Moh. Hatta zullen nog voor het vertrek van Soekarno naar India een ontmoeting hebben De bijeen komst van deze twee nationale leiders zal ook worden bUgewoond door leden van regering en parlement. Volgens de betrokken zegslieden zal tUdens dit onderhoud worden gezocht naar de meest geschikte vorm van samenwer- ring tussen Soekarno en Hatta. De vorige week rapporteerde naar bekend een door het parlement inge stelde speciale commissie niet geslaagd te zijn in haar taak van het vinden van de beste vorm van samenwerking tussen de beide leiders. Volgens deze zegslieden zyn de tech nische regelingen voor het houden van de nieuwe bespreking toevertrouwd aan het Kabinet. Zij voegden er aan toe, dat nog niet vaststaat wanneer de bUeen- komst zal' worden gehouden, doch zU gaven te kennen, dat het zal zyn voor dat de president naar India vertrekt. Arrestaties aanslag op Soekarno Volgens het ln Singapore verschynen- de blad, Utusan Malayau, aldus U.P. hebben de Indonesische militaire auto riteiten twee functionarissen van de Ma- leise Overzeese Jeugdliga gearresteerd in verband met de moordaanslag op president Soekarno. Voorts is met zekerheid de voortvluch tige Loebis als een van de samenzweer ders tegen het leven van Soekarno ge noemd. Loebis, zou hebben samenge werkt met de bulten de wet gestelde Daroel Islam, die gezworen heeft een islamitische staat in Indonesië op te richten. Het bericht meldde voorts dat een van de Indonesische studenten, Daeng 8aa- don Mohamed. die eerder was gearres teerd omdat hij ervan verdacht werd een handgranaat naar 8oekarno te hebben geworpen, vroeger op Malakka is ge weest. Hij zou, naar verluidt, in connectie hebben gestaan met de twee gearres teerde leiders van de Maleise Overzeese Jeugdliga. Nationale Raad besprak rijstsituatie De Indonesische Nationale Raad heeft tijdens een vanmorgen gehouden zitting de rUstsituatie besproken. Na afloop van deze vergadering deelde de vice-voorzitter, Roeslan Abdoelgani mede, dat nog geen oplossing voor dit probleem Is gevonden. De besprekingen zullen op een later op de dag te houden nieuwe bijeenkomst worden voortgezet. BUITENLANDSE ONDERNEMINGEN TERUGGEGEVEN De militaire gezaghebber van Besoeki, ln Oost-Jajva, heeft opdracht gegeven om vier cultuurondernemingen aan hun vroegere reCh'tmat.ige eigenaren terug te geven Het betreft hier twee onderne mingen van een Belgische cultuurmaat schappij, een van een Franse en een van een Engelse cultuuronderneming. Het 499 ton metende Neder landse motorschip Kroonborgis als 7000-ste schip in dit jaar de Amsterdamse haven binnengelopen. De bemanning werd in het stad huis van de hoofdstad ontvangen. Burgemeester Van Hall (rechts) ziet toe hoe de bemanningsleden het aandenken aan deze reis na mens de vereniging „De Amster damse Haven" bewonderen. TEGEN GEREDUCEERD TARIEF D© prijs voor z.g. NIEUWJAARS- ADVERTENTIES in ons nummer van dinsdag 31 december a.s. is 115 mm. i 1.80 elke mm. meer f 0.14 Geef ze spoedig op. De opdrach ten worden in volgorde van bin nenkomst uitgevoerd. Nó 28 december worden geen nieuwjaarsadvertenties tegen dit gereduceerd tarief aangenomen. DE DIRECTIE de beroepskeuze twee jaar wordt uitge stald. Na het vermoeden te hebben uitge sproken. dat de minister bij zijn wets voorstel ook het vraagstuk van de ver houding van de antieke en de moderne ouiltuiur aan de orde heeft gesteld, merkt het breed moderamen op. dat het het enigermate vreemd vindt dat de minister een raadpleging van de kerken omtrent dit wetsontwerp ach terwege meende te moeten laten. Scheepvaartbesprekingen in „slotfaie"? De Indonesische minister van Scheep vaart. commodore Moh. Nazir, heeft vandaag medegedeeld, dat de onderhan delingen die in Tokio wordten gevoerd tussen een Indonesische regeringsdele gatie en Japanse rederijen, de „slotfase" naderen en dat „vele buitenlandse scheepvaartondernemingen en vele an dere landen zich bereid hebben verklaard schepen aan Indonesië te verhuren. Het was niet alleen Japan", zo zeide hy. VRIJDAG Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Al len". 8oloplanlst Jan Smeterlin. 8 u. nam. Stadszaal (grote zaal): Toneelgroep Arena brengt „Hoera voor zon en regen". 10 uur voorm. en 2.30 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (grote zaal): Toneelgroep Arena speelt „Hoera voor zon en regen". 2.30 uur nam. Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va s Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Oeg6tgeest: zijzaal Willem de Zwljgerkerk. samenkomst uitgaande van de Baptisten Gemeente Lelden. H. Schou ten Jr over het onderwerp: „Het wasvat". 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg 12): Tentoonstelling van tekeningen, de School voor esthetische vorming. Werkdagen 2 5 en 70 uur nam. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) .Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Foto's van Erich Salomon. Werkdagen van 26 uur (t/m 18 Januari). BIOSCOPEN Trlnnon: „Tarzan en de verloren Safa ri". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en nieuwjaarsdag 2,15, 4.30 7 en 9.15 uur. Oudejaarsdag alleen 2.30 uur nam. Rev„Robin Hood". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9 15 uur. Zondag en nieuwjaarsdag 2 30, 4.45, 7.15 en 9.15 u. Oudejaarsdag alleen 2.30 uur nam. Luxor: „Geen gehoor op kantoor", alle leeftbden. Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag en nieuwjaarsdag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Oudejaarsdag alleen 2.30 uur nam. Casino: „Donald Duck" alle leeftijden Dagelijks 230 uur. „De fatale brug'' 14 Jaar Werkdagen 7 en 9.15 uur Zondag en nieuwjaarsdag 4 45. 7 en 9 15 uur Donderdagcyclus: „De wrede Zee Oudejaarsdag s avonds geen voorstel ling. Ltdo: ..Casino de Paris". Alle leeftijden. Werkdagen 2,30. 7 en 9.15 uur. Zondag en nieuwjaarsdag 2.30, 4 45. 7 en 9 15 uur. Oudejaarsdag alleen 2.80 uur nam. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgpest rdt waargenomen door Apothe-k Kok. Ra penburg 9. tel. 24807. Apotheek Tot Hulp tier Menschheld. Hooigracht 46. tel. 21060 en Apotheek Oegstgcest. Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. BU geen gehoor bH Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7