TIP VAN BOOTZ Het koperen regeringsjubileum Kerkelijk Leven van dr. W. Drees dinsdag gevierd t>emmeniE JERRY BEY EN TURK JR. EINDIGEN GELIJK VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 Vergezeld van zyn echtgenote was de minister-president, dr. W. Drees, dins dagochtend in één der fraaie kamers van zijn departement het lijdend voorwerp" van een korte herdenking van het feit, dat hy gedurende 12'4 jaar aaneen mi nister van de Kroon is geweest. Een aantal ambtenaren van zijn de partement en enige topfunctionarissen van de onder het departement van Al gemene Zaken ressorterende diensten hadden zich verzameld, toen de secre taris-generaal, mr. C. L. W. Fock aller gevoelens vertolkte en zeide, dat men de drang niet had kunnen weerstaan aan dit koperen jubileum aandacht te beste den. Er zijn wel ministers geweest, die langer dan tien jaren dit ambt bekleed hebben, maar nog nimmer was er een minister, die aan één stuk zulk een tijd aanbleef. Minister Mansholt is de enige, die dr. Drees hier evenaart, doch dit neemt niet weg dat alle records gebroken zijn. Mr. Fock uitte de hartelijke wens. dat dr. Drees nog lang en in ieder geval ge durende deze parlementaire periode, recordhouder zou blijven. Hij uitte zijn Links- en rechtsaf Bij het naar links- of naar rechts af slaan moet tydlg duidelijk richting wor den aangegeven; deze aleemene regel geldt voor alle rijdend verkeer. Vóór U van richting verandert dient U zich er van te overtuigen dat U dit kunt doen zonder het overig verkeer te hinderen of in gevaar te brengen. Dus altijd van te voren in de achter- ultspiegel kyken, en naar links en rechts: fietsers en bromfietsers kyken natuuriyk ook om! Rydt NOOIT „achter de richtingaan- wyzer of uitgestoken arm aan", dus eerst kyken! Naar links: Letten op het verkeer achter en naast U - richtfngaanwyzer of linkerarm uitsteken op het llnkerge- deelte van de weghelft gaan rijden verplicht voor snelverkeer en toege staan voor het overige verkeer) even tueel voorrang verlenen aan het verkeer op of naby het kruispunt, en de bocht ruim nemen Naar rechts: Ook alweer, letten op het verkeer achter en naast U rich- tingaanwyzer of rechterarm uitsteken zoveel mogelijk rechte gaan rijden voorrang verlenen aan eventueel recht- doorgaand verkeer dat zich naast U be vindt (let speciaal op als zich rechte van U een vrijliggend rijwielpad be vindt) de bocht kort nemen. Speciaal op een weg met een inten sief fiets- of bromfietsverkeer moet een automobilist, scooter- of motorryder tijdig in de file „langzaam verkeer" gaan rijden. Het dwars door een stroom fietsers of bromfietsers „breken" is gevaariyk en verboden. Auteurspr ij s vra ag Voor bevordering vrede Daartoe in staat gesteld door het Joh. J. Smit-fonds te Amsterdam, heeft de staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen voor Nederlandse au teurs prijsvragen uitgeschreven voor een verhaal of biografie en voor een le- kespel welke zullen kunnen bijdragen tot de bevordering van de vredesge- dachte en de wil tot samenwerking tus sen de volkeren. Een jury is Ingesteld, welke de staats secretaris voor 1958 van advies zal die nen bij de toekenning van de prijzen voor letterkundig werk. dat zal kimnen bijdragen tot de bevordering van de vredesgedachte. In deze jury zijn be noemd tot lid en voorzitter: B. Verhoe ven te Arnhem. Lid: mevr. Hella S. van Lelyveld-Haasse te Amsterdam, B. van Eyselsteijn te Ryswijk. mr. P. J. ïlden- burg te Leiden. Joh. van der Woue te Velp, en tot secretaris: H. J. Michael te 's-Gravenhage. Voorts is bij beschikking van de staats secretaris een Jury ingesteld welke hem voor 1958 van advies zal dienen by de toekenning van pryzen voor een leke- spel. dat zal kunnen bijdragen tot de be vordering van de vredesgedachte. In deze jury zijn benoemd tot lid en voor zitter: Joh. de Meester te Amsterdam. Tot lid: mevr. H. W. Boersma-Smlt. H. Albach. B. Groeneveld. L. Hoefnagels, allen te Amsterdam. En tot secretaris: A. J. E. Odijk te s-Gravenhage. ONDERHOUDSWERKEN AANBESTEED G. S. van Zuid-Holland hebben te Den Haag aanbesteed het. onderhouden in het jaar 1958 van de wegvakken Zoeter - meer-Leiden en Hoge Rijndijk met zy- tak naar Boskoop in de gemeenten Zoe- termeer - Leidschendam - Zoeterwoude- Bleiswijk - Benthuizen - Hazerswoude - Waddlnxveen - Boskoop. Er waren 13 biljetten binnengekomen. Laagste inschrijfster was de fa. S. van 't Verlaat en Co te Giessendam voor f. 156.260. Op é*n na langste inschryf- ster fa. H. Rienstra te Nieuwerkerk a d. IJssel voor f. 158 200, Hoogste inschrijf- ster fa. Gebr. Streefkerk en Zonen te Ameide voor f. 190.000. vreugde erover, dat ook mevrouw Drees, die de nadelen van hetgeen nu herdacht werd, zo vaak zal hebben ondervonden, by dit jubileum tegenwoordig kon zijn. Als aandenken bood spreker een antiek koperen bakje met bloemen aan. Dr. Drees zeide byzonder verrast te zyn, ging in enkele woorden zyn minis terschap na en zeide dat de eerste Jaren na de oorlog wat werk betreft, de zwaarste waren. Na de oorlog zeide dr. Drees is de stemming in ons volk scherper geweest, dan hy aanvankelijk verwacht had. Maar spreker was dank baar, dat hy aan de noodzakelijke sa menwerking, die er is ondanks de scher pe tegenstellingen, heeft mogen mede werken. Hy uitte ten slotte zyn waar dering voor de harteiyke woorden van mr. Fock en de goede verstandhouding ten departemente. Dynamische wetgeving verkeer is noodzaak Het is dringend nodig, dat een dy namische verkeerswetgeving, zoals door minister Algera overwogen, tot stand komt, aldus deskundigen van de A.N.W.B. Een hernieuwde verkeerswetgeving dient overzichtelyk en duidelyk te zyn voor de weggebrunker en afdoende ge formuleerd voor politie en justitie. Tot dusver is er kenneiyk geen opdracht tot systematische aanpassing van de wet aan de dynamiek van het verkeer. Ge wezen wordt, daarby op de sinds 1952 hangende voorrangskwestie van reChts- komende achteruit rydende auto's (hoe wel in 1953 een grote wijziging van de wet tot stand kwam), de kwestie van de verkeerspleinen, het voorsorteren by kruising, splitsing of inrit met al of niet rechtepasseren. de beveiliging van fietsen met rood reflecterend materiaal inplaats van met witte spatborden, het zijdelings markeren van opleggers en aanhangers van vrachtauto's ten be hoeve van dwarsverkeer en het. ver plicht voorhanden hebben van rood re flecterend materiaal by panne of on geval dn donker. Ook het aangeven van begin en einde der 50 km. zones in be bouwde kommen behoeft, dringend voorschrift, terwijl, om nog enkele voorbeelden te noemen, het gele ken teken van bromfietsen en het (instellen van speelstraten niet lang meer op zich kunnen 'laten wachten. Aldus deskundi gen va-n de AJNWB, die zich zeer inge nomen betonen met het nieuwe, posi tieve standpunt van minister Algera op het gebied van de verkeerswetgeving en -regehng. GEREF. KERKEN Beroepen te Wieringen N. H. Heiner, kand. te Ter Aar. Aangenomen naar Sprang W. B. van der Meulen. kand. te Amsterdam, die bedankte voor Bozum, Broek onder Akkerwoude en voor Oost- hem. Bedankt voor Diever H. Veenstra te Veenwoudsterwal. Ds. L. Rlngnalda te Borne, die het beroep naar Bandoeng aannam, ontving thans van de kerkeraad aldaar bericht, dat deze hem. gezien de situatie ln Indonesië, van zyn gegeven woord ontslaat. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zaandam D. Henstra te Oud-Beyerland. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Boskoop J. B. Bel te Krab- bendyke, die bedankte voor Wolfaarts- dyk. Onreinheden in Uw bloed Teroorzaken die Rheumatische Pijnen. Daarom zal xo'n bloedzuiverende Kroschenkuur U goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat bevry- dende gevoel dat over U komt. naar mate de aansporende werking zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo Uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pyn vallen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen by Uw apotheker of drogist. Tien bruinvissen in drie weken gevangen Met de kerstdagen zUn in ons land teruggekeerd twee leden van een expe ditie. die gedurende drie weken ln de Kleine Belt, het water tussen Jutland en Fünen ln Denemarken, heeft ge jaagd op een der moeliykst houdbare dieren ter wereld, de bruinvissen. De heer W. H. Dudok van Heel. leider van de expeditie en wetenschappeiyk amb tenaar van het Zoölogisch station der Nederlandse dierkundige vereniging in Den Helder, die tezamen met de con servator van het Texels museum, de heer G. J. de Haan, terugkeerde, ver telde dat men heeft getracht een twin tigtal van deze zoogdieren te vangen, met het doel ze te gebruiken voor we tenschappeiyk onderzoek. Het resultaat van de expeditie, die werd uitgevoerd met medewerking van ervaren Deense brulnvisjagers, was een vangst van tien exemplaren, waarvan er drie mee naar Nederland zyn gebracht ten einde er varing op te doen met het moeiiyke transport dezer zoogdieren. De expeditieleden zullen begin ja nuari naar Denemarken terugkeren, om te trachten het vereiste aantal te van gen. Enkele dieren zyn bestemd voor het museum op Texel, een ander deel voor een bassin ln Harderwijk, waar het publiek ze zal kunnen observeren, de rest gaat naar het Zoölogisch sta tion. De financiering van deze expeditie kwam. wat het wetenschappeiyk ge deelte betreft, tot stand met medewer king van de Nederlandse Vereniging voor Zuiver Wetenschappeiyk Onder zoek te Den Haag. Schiphol zat in de mist Vliegtuig near Londen terug Niemand van de 59 Nederlandse evacués die, aan boord van een „Super Constellation" van de KLM. hadden ge- hoopt op tweede kerstdag, in ons land te zullen terugkeren, had enkele weken 1 geleden kunnen verwachten, dat in Lon den een deel der kerstdagen zou moeten worden doorgebracht. De eerste van vier extra-toestellen die de KLM heeft ingelegd op de iyn Bang kokAmsterdam arriveerde gisteroch tend boven Schiphol, dat echter in een dichte mist gehuld lag. Geruime tijd bleef het toestel ln de lucht op beter weer wachten, maar tevergeefs. Het werd tenslotte doorgestuurd naar Lon den. waar het minder mistig was dan in Nederland. Met andere vliegtuigen of per boot zullen de passagiers van dit vliegtuig nu later uit Londen naar ons land komen. N.5. bestellen zestig autobussen Waarde I [U miljoen De Nederlandse Spoorwegen hebben by de DA.F.-fabrleken te Eindhoven 60 autobussen ter waarde van ruim 1V4 miljoen guilden besteld. Deze auto bussen zyn bestemd voor sta dis- en in tervocale diensten. zy hebben de uit stap vóór de vooras, zodat ze geschikt zijn voor één-mans-bediening Het be reft hier een by de D.A.F. gCheel nieuw ontworpen busohassis met een capaci teit voor 57 personen Inclusief de be stuurder. De bussen worden uitgerust met een DAR.-motor van 130 pk. Wereldraad van Kerken WAAROM SYNODE DER GEREF. KERKEN IN INDONESIË ZICH AANSLOOT. De Synode der Geref. Kerken in In donesië heeft een verantwoording opge steld voor haar besluit tot aansluiting by de Wereldraad van Kerken en deze onlangs bekendgemaakt. In deze „rekenschap van gevoelen", bestemd voor de leden van haar kerken, ontlenen wij enkele gedeelten. Het samen-zyn in Christus van allen die de Heiland liefhebben als hun zalig maker is grondslag en voorwaarde voor alle oecumenisch besef Er kunnen geen twee lichamen van Christus zyn: is Christus soms gedeeld? Er kunnen ook geen twee kerken van Christus zijn. Deze gedachte is in het licht van de Schrift absurd. Nu de Wereldraad allen oproept, die de Here Jezus Christus belijden als God en Zaligmaker, om voor zyn deel enigs zins tot uitdrukking te brengen de een heid, door deze Zaligmaker gesticht, en daarby blykens zijn uitingen zich tel kens en hoe langer hoe meer beroept op de Heilige Schrift, hebben de Geref. Kerken van Indonesië dan ook ge meend. aan deze oproep op schriftelijke grond gehoor te moeten verlenen. Deze oproep kan immers nooit betekenen.dat wy de belijdenis aangaande kerk zouden prijsgeven of veranderen De Werelraad van Kerken bedoelt niet de una sancta te zyn, maar de eenheid der gelovigen op enige wijze tot openbaring te brengen. Wy treden dus met onze belijdenis aangaande de kerk gelijk die ligt uitgesproken in art. 27, 28 en 29 van de Nederlandse Geloofs belijdenis in het gezelschap van nage noeg alle kerken op aarde. Wy hebben daarby niet de bedoeling de saamge- komen kerken om te smelten tot één wereldkerk met één confessie. Wel is de confessié voortdurend onderwerp van 1 gesprek. De basisformule (ontleend aan Tit. 2 13) „Jezus Christus. God en Heiland", Is by de opzet van de Wereldraad als eerste stap op de weg naar een confes sioneel-uitgangspunt te waarderen. De verantwoording eindigt met te ontkennen, dat. de leden-kerken direct verantwoordelijk zijn voor de uitspraken van de Wereldraad. „Deze uitspraken staan", zegt hij, „onder de kritiek van de leden kerken, zy moeten bovendien door hun waarheidskarakter, in over eenstemming met de H. Schrift haar kracht en waarde bewyzen". NEDERLANDSE ZIONISTENBOND Op de eerste en tweede kerstdag is de 55ste Jaariykse algemene vergadering van de Nederlandse Zionistenbond ge houden in het Minervapaviljoen te Amsterdam. Tot de gasten behoorden de gezant van Israël, de heer H. Cidor, de consul van Israël te Amsterdam, de heer R. G. Glnthon, alsmede de chef van het orga nisatiedepartement van de „Jewish agency' te Jeruzalem, de heer Zvi Lurie. Laatstgenoemde hield in de avondzit ting een referaat over het onderwerp „Zionisme na zestig jaar van strijd en na de verwerkelyking'. Hierin gaf hij een historisch overzicht en besprak de huidige problemen van zyn land. De debatten ter vergadering handel den hoofdzakelijk over onderwerpen van organisatorische aard. Er werd een I nieuw bondsbestuur gekozen, waarvan het voorzitterschap en het secretariaat worden vervuld door resp. de heer J. Elzas en mevr. dr. E. Mendes da Costa- Vet. Geen herbenoeming van ds. M. A. Krop ALS LERAAR CHR. H.B.S. TE GRONINGEN In de vergadering van de centrale kerkeraad in de Martinikerk te Gronin gen heeft ds. M. A. Krop, Studentenpre dikant. by de rondvraag aandacht ge vraagd voor een persoonlijk feit. Hij heeft medegedeeld, dat hy byna tien jaar werkzaam is geweest als leraar voor enige uren godsdienstonderwys aan de tweede christeiyke h.b.s. te Gronin gen. Nu heeft het bestuur van de Ver eniging voor Christeiyk Middelbaar Onderwys te Groningen, waarvan deze tweede h.b.s. uitgaat, hem medegedeeld, dat hy tegen 1 september van het vol gend jaar niet zal worden herbenoemd en dat hy na 1 Januari as. geen les meer behoeft te geven, niet vanwege het onderwys als zodanig, maar om zyn predikatie in de jeugddienst van 8 sep tember j.l. Ds. Krop heeft het bestuur medegedeeld dit besluit zeer te betreu ren. doch aan het verzoek te zullen voldoen om de verhoudingen zuiver te houden. DS. KROP SPRAK OVER DE DANS Het betreft hier een ook by het Ikor verschenen preek in de jeugddienst ge titeld; „In Gods nabUheid wordt ge danst". Hierin wordt in aansluiting op de onlangs in Groningen gehouden kerkedagen de gedachte uitgewerkt, dat het voor de christeiyke gemeente levens- noodzakeiyk is geen kloof te laten bestaan tussen geloofsleven en levens stijl. De adat waarby de dans verboden is functioneert in vele gevallen niet meer. De kerk moet er voor waken ook op dit punt geen gespletenheid te laten bestaan. CONFERENTIE HERVORMD-GEREF. PREDIKANTEN. De hervormd-geref. predikanten be leggen op 8 en 9 januari in „Woudscho- ten" te Zeist een conferentie. Als re ferenten zullen optreden dr. H. Jonker, hervormd predikant te Amsterdam met het onderwerp: „De plaats van het ge zin in de huidige samenleving", ds. L. Blok uit Capelle a/d IJssel, onderwerp: „Zekerheid des geloofs" en prof. dr. J. Severyn uit Bilthoven met het onder werp: „Het gezin en het kerkeiyk leven". (Advertentie) KANTOORMEUBELEN Haarlemmerstraat 184 Telef. 21400 Rectificatie Mevrouw De Joode te Warmond deelt ons mede, dat de on langs door ons gepubliceerde foto bij een verslag van schaatswedstryden te Den Haag niet die van Egbert van 't Oever was, maar die van Cor de Kreek. CRICKET Teslmatch Z.-Afrika-Australië Zuid-Afrika heeft dinsdag de eerste innings van de testmatch tegen Austra lië gesloten op de stand 47U runs voor 9 wickets. Maandag hadden de Zuid- Afrikanen 222 runs gescoord voor het verlies van 2 wickets. In de eerste innings heeft zich vooral John Waite. de wicket-keeper der Zuid- Afrikanen, onderscheiden; hij scoorde in totaal 115 runs (11 x 4) en had daarvoor ruim 5 uur nodig. Waite begon dinsdag met Jack Mcglew die op de eerste dag 100 n.o. had ge scoord. Mlar Mcglew kon hem niet lang steunen. Op een score van 108, (1x6, 12 x 41 werd hy door Simpson gevangen. De geduldig battende Russel! en Dean en de sterk aanvallende Roy Mclean wa ren daarna de partners van Waite. De Australische aanval imponeerde niet. Nochtans maakte Mcckiff een goed debuut; hy nam 5 wickets. w.o. die van de eerste vier batsmen, voor 125 runs. Australië scoorde in de 28 minuten, die dinsdag nog restten 15 runs. De Australiërs vochten verbeten op de derde dag. nadat hun eerste vier wickets voor 62 runs verloren waren gegaan. In antwoord op de Zuidafrikaanse eerste innings van 470 voor negen (ge sloten) stonden zy bij het sluiten van het spel op 307 voor zeven, wat zeggen wilde dat de follow-on vrywel zeker is vermeden. Zij hebben daarvoor nog slechts 14 runs nodig. Richie Benaud '80 n.o.). Collin Mc Donald (75) en Bob Simpson (60) speel den de hoofdrollen bij het Australische herstel, nadat het vinnige pace bowlen van Peter Heine het begin van de in nings volkomen ontredderd had. Heine zond vier van de Australische leidende batslieden naar de kant voor slechts 32 runs. Ddrie van zijn slachtoffers werden uitgevangen door wicketkeeper John Waite. Heine eindigde de dag met 5 voor 58. Oud en Nieuw? Daar hoort 'nTip van Bootz bijl Dat is een oude, gezellige traditiemet de feestdagen Tip van Bootz. Het apéritief dat het hart verwarmt en alles dubbel feeste lijk maakt! Seinpost-toiiniooi te Noordwijk Australië wint Daviscup-finale De Ver. Staten hebben te Melbourne de eerste twee enkelspelen in de Chal lenge Round van de Davis-Cupcompeti- tie tegen Australië verloren. Uitslagen: Malcolm Anderson (Austr.) versl. Barry Mackay (Ver. St.) 6-3. 7-5. 3-6. 7-9, 6-3: Ashley Cooper (Austr.) versl. Vlc Seixas (Ver. St.) 3-6, 7-5, 6-1, 1-6. 6-3. Vandaag wonnen Mervyn Rose en Mel Anderson ook het dubbelspel van Seixas en Mackay (6-4, 6-4, 8-6), zodat Australië een beslissende 3-0 voorsprong heeft bereikt en in het bezit blijft van de Davis Cup. (Van onze schaakmedewerker) Het Seinpost-toernooi, georganiseerd door de Noordwykse Schaakvereniging Daniël Noteboom, kreeg ln de laatste ronde nog #een emotioneel karakter. Koploper J. Turk, die aan remise ge noeg had om als eerste te eindigen, leed een onverwachte nederlaag tegen M. D. Etmans. Door deze gang van zaken kon Jerry Bev, die in een span nend gevecht over Marfjt zegevierde, geiyk met Turk jr. komen. Ook Turk sr. moest een nederlaag incasseren. Verduyn wist de volle winst binnen te halen en legde beslag op de derde plaats- W. G. Demmendal versloeg W. F. Schuss die door een misrekening een stuk verloor. Na afloop van de wedstrijd werden de data vastgesteld van de twee beslis- singspartyén, die J. Turk en Jerry Bey zullen spelen om de Noordwykse trofee. Bey lootte wit en speelt maandag 30 de cember de eerste party in het clubge bouw van Philidor. De tweede party zal in Noordwyk worden verspeeld. De eind- stónd luidt: 1. en 2. J. Turk en Jerry Bey 5 pnt.; 3. J. Verduyn 4'i pnt.; 4. en 5. W. G. Demmendal en M. D. Et- mans 4 pnt.: 6. W. F. Schuss 3 pnt-; 7. L. W. Turk 2'é pnt.; 8. G. Maryt 0 pnt. Zoals gebruikelyk, worden, gelijktydig met de laatste ronde om de Seinpost beker. de traditionele kerstwedstryden in vierkampen gehouden. In de eerste groep van de hoofdklasse behaalde de LSG-er R. D- Westra de eerste prijs. In de eerste klasse zag de jeugdige C. C- Berg (Philidor) zich de eerste prys ontgaan, maar in de tweede klasse B wist H. Sluyts (Philidor) de volle winst meer naar Leiden te nemen. De overige stadgenoten deden het dit maal niet zo best. Kandidatentoernooi Schaakkampioenschap Te Utrecht is het kandidaten-toernooi voor het persooniyk schaak-kampioen schap van Nederland voortgezet met de partyen uit de vierde ronde. De resultaten waren: Orbaandr. Barendrecht VzVz\ Jonk manir. Van Donk uitgesteld: Crabben- damVan Scheltinga 01; Quakkelaar Bredewoud 01; Binkir. Van Steenis 01 (w.n.o. van Bink); Van Weezei Van Perlo VzVz. De afgebroken party uit de tweede ronde tussen Quakkelaar en lr. Van Steenis eindigde in remise. Voorts werd de afgebroken party uit de derde ronde tussen ir. Van Steenis en Bedewout uit gespeeld. Deze werd gewonnen door ir. Van Steenis. Bink verloor omdat hy twee uur te laat in de zaal verscheen: hy had zich in het aanvangsuur vergist. Tweede kerstdag werden enkele afge broken partijen uitgespeeld. De resulta ten waren: Eerste ronde: Van WeezeiJonkman 01; Van PerloCrabbedam 01. Tweede ronde: OrbaanVan Perlo 1—0. Derde ronde: lr. Van DonkBink: opnieuw afgebroken. Vierde ronde: Jonkmanlr. Van Donk 1—0. De stand is: 1. Orbaan, 3Vz punt (uit 4 partyen); 2. dr. Barendregt, 3 pnt en 1 afgebr. party (5); 3. Van Scheltinga, 3 pnt (5); 4/5. ir. Van Steenis en Bredewout, elk 2Vz pnt (4); 6/7. Jonkman en Crabbendam, 2 pnt (4); 8/9. Bink en ir. Van Donk 1 pnt en 1 afgeb. party (4); 10/11. Van Perlo en Quakkelaar. Vz pnt en 1 afgebr. partij (4); 12. Van Weezei, V pnt (4). De eindstanden luiden: Hoofdklasse A: 1. R. D. Westra 2V> pnt.; 2. G. Prahl (Amsterdam) 2 pnt.; 3. A. Humer (Den Haag) 1 pnt.; 4. drs. F. Knuttel (Den Haag) V pnt. Hoofdklasse B: 1. B. W. Bekker (Am sterdam) 2Vz pnt-: 2. P- P. Rozenheek Jr. (Amsterdam) IV» pnt.; 3- en 4. J. Sleeboom (Noordwijk) en dr. W. L. Groeneveld 1 pnt. Hoofdklasse C: 1. en 2. G. W- de Vries (Amsterdam) en T. Slagt jr. (Halfweg) 2 pnt.; 3. en 4. C. Huisman (Den Haag) en P. J. Preenen Vz pnt. Hoofdklasse D: 12. en 3. P. Bedijn (Noordwyk), J. Koet en C. v. Dyk allen 2 pnt.; 4. J. Janzen (Amsterdam 0 pnt. Hoofdklasse E: 1. en 2. F. M. Abra hams (Den Haag) en W. v. d. Geer (Hoofddorp) 2 pnt.; 3. en 4. A. Leenheer (Noordwyk) en Th. P. v .d. Berg 1 pnt. Eerste klasse A: 1. P. J. Stouthart (Rotterdam) 2 pnt.; 2. P. F. Janzen 1 pnt.; 3. J. T. v. d. Geer (Hoofddorp) 0 pnt-; 4. I. Kruts niet opgekomen. B: 1. W. Byi (Rotterdam) 2V pnt.; 2. C. C. Berg 2 pnt.; 3. N. W. C. Stuifzand (Wassenaar) 1 pnt.; 4. J. Kerkmeester (Huizen) V pnt. Tweede klasse A: 1. J. Roos (Zoeter meer) 3 pnt.; 2. en 3. H. Slechtenhorst en J. v. d. Bos (Noordwijk) lbi pnt.; 4- W. v. Rooyen (Noordwyk) 0 pnt. B: 1. H. Sluyts 2Vz pnt.; 2. R. A. Munneke (Winschoten) IV pnt.; 3. en 4. G. C. Mariano (Noordwyk) en D. J. Keuning (Hoofddorp) 1 pnt. C: 1. en 2. W. Bin- nendyk (Rynsburg) en J. A. G. Verkuyl 1 pnt-; 3. en 4. H. Veenstra (Noordwyk) en H. de Groot (Breezand) 2 pnt. Derde klasse A: 1., 2. en 3. P. Hoek (Noordwyk), K. Verstraate (Rotterdam) en J. Bouwmeester jr. (Noordwyker- hout) allen 2 pnt.: 4. Th. J. Ham (Leid schendam) 0 pnt. B: I. J. ter Haar (Wassenaar) 2 pnt.; 2. G. Vink 1 pnt.; 3. M. v. Vuurde (Noordwyk) 0 pnt. De spelers zonder plaatsnaam komen allen uit Leiden. HENGELSPORT Visveren. 't Hof hield haar vierde wedstrijd by Aalsmeer. De vangst was slecht. De uitslag luidt: 1. J. Volkers met beker: 2. J- v. Went.: 3. J. Pret; 4. A. Monteba; 5. H. v. Went; 6. A. v. IJgen; 7. I- Monteba grootste bliek; 8. B. v. ReUn; 9. W. v. Went; 10. W. de Bruin. Leidse Schaakbond De laatste part yen van het toernooi om het persooniyk kampioenschap van de Leidse Schaakbond zyn tot een be slissing gekomen. Zoals te verwachten was won F. Teleng (Leiderdorp) zyn af gebroken partij van E. Ketting (Phili dor), die door deze nederlaag uitgescha keld werd van beslissingspartijen met. W. F. Schuss. Laatstgenoemde heeft zich nu definitief geplaatst. In de eerste klasse B werd de partij J. PaddingG. P. Sluiter als niet meer van belang zynde, remise gegeven. De uitgestelde party in de 2e klasse A tussen C. Berg (Philidor) en L. J. Groe nendijk (Leiderdorp) werd door Be:-? gewonnen, die in zyn groep als eerste eindigde. Volledigheidshalve vermelden wy van beide groepen de definitieve finalisten: Eerste klasse: 1. R. D. Westra: 2. V/. G. Demmendal; 3. mr. lr. J. Westra: 4. W. F. Schuss; 5. W. Donker; 6. M. D. Etmans en 7. Jerry Bey. Tweede klasse: 1. C. Berg; 2 E. J. Kerkhoven; 3. M. G. Segaar: 4. J. Buis; 5. J. J. Piket en 6. J. J. B. Braggaar. HUISSCHAKERS De eindstanden van het toernooi voor „Huisschakers", georganiseerd door de Leidse Schaakvereniging Philidor, lui den: Groep A: 1. J. W. Slieker 4V4 pnt; 2. J. P. M. Kok 4 pnt; 3. D. Bonnet 3% pnt; 4. en 5. P. J. de Groot en G. Teeuw 1 pnt; 6. J. v. d. Steur 0 pnt. Groep B: 1. S. Boelsma 4 pnt; 2. C. Oosterom 3V pnt; 3., 4. en 5. W. de Hen, Y. Wielinga en J. Mertens allen 2% pnt; 6. R. E. Frans 0 pnt. In de finale hebben zich geplaatst: Slieker, Kok. Bonnet. Boelsma en Oos terom. Om de zesde plaats zal nu wor den gestreden tussen de drie spelers, die allen in de tweede groep met 2Vz pnt. gelijk eindigden. Gezien het spel van de jeugdige Oosterom, tydens de voorwed- stryden, geven wy hem de beste kans zich by de overigen te voegen. NOAD heeft in Tilburg gelijkBossche aanval op het NOAD- BW en Engel en de Wilde van gespeeld tegen BW: 3-3. I doel. Van links naar rechts Huis- I NOAD. De foto geeft een beeld van een mans, Looze en Brekelmans van I Sportsplinters Het bandsteam .Den Haag", dn 9 een aanmerkelijk gewyzigde opstelling, heeft op tweede kerstdag in een ijs- hookeywedstrijd om de Cunningham- beker een 91 nederlaag geleden tegen de ploeg van Bad ToeHz. De Italiaan Duilio Loi, Europees kampioen lichtgewicht, heeft te Milaan in een titelgevecht over 15 ronden op punten gewonnen van de Fransman Fe lix Ohiocca. Bij goed weer en op een veld in uitstekende staat heeft Rapid JC op tweede kerstdag geiyk gespeeld (1—1) tegen Partizan uit Belgrado. De Zuid- slaven waren over het algemeen iets sterker, maar zy overdreven hiun fraaie combinaties, zodat de verdediging der gastheren in laatste instantie steeds verydeftend kon ingrijpen. Het dames- en het heren team van de Zuidafrikaanse studentenclub Pro- teas" hebben te Enschede hockeywed- stryden gespeeld tegen comibinatieteams samengesteld uit spelers van P.W. en DX.S. De dames van Proteas wonnen met 63 (ruststand 20). De wedlstrijd tussen de herenteams eindigde in een geiyk spel: 00. Te Parys is een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen Frank rijk en BulgarUe. De ontmoeting ein digde in een gelijk spel: 22. Bij de rust hadden de Fransen met 10 de leiding. Het jaariykse hockey toernooi van Zwart Wit te Breda is gewonnen door Laren, dat in de finale Kampong met 2—0 versloeg. Proteas (Zund-Afrika) eindigde op de dorde plaata.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6