Raad van Warmond had slechts een korte agenda af te werken DINSDAG 24 DECEMBER 1957 Wanneer zal (le overweg worden verbeterd? Onder voorzitterschap van burge meester jhr. nir. L. M. von Fisenne kwam de raad der gemeente War mond gisteravond in openbare verga dering bijeen. Afwezig was de heer Van der Voet. Bij de ingekomen stukken was een brief van de N. S. over de spoorweg overgang. De heer Van Vliet sprak er zijn spijt over uit. dat de brief zo weinig inhoud had en dat er nog bij geen benadering was te zeggen wan neer men nu eens tot verbetering zou overgaan. Men besloot nog eens een schrijven 1e doen uitgaan teneinde een bepaalde richtdatum in het voor uitzicht gesteld te krijgen. Om op korte termijn te kunpen voor zien in het nijpende gebrek aan ruimte in het gemeentehuis zal zo spoedig mo- STADSNIEUWS VEERTIG JAAR BIJ DE NED. SPOORWEGEN. De heer P. H. Kooijman, seinhuis wachter bij de Nederlandse Spoorwegen op het Leidse station, hoopt dinsdag a.s. zijn 40-jarig jubileum bij de Ned. Spoor wegen te vieren. Verkeersovertredingen Op 29 augustus was een scheepstim merman uit Den Haag met een auto gaan rijden hoewel hij geen rijbewijs had. Hij had het verkeer ernstig in ge vaar gebracht, daar de remmen ondeug delijk waren. Slingerend had hy over Rijksweg No. 4 te Sassenheim gereden, waarna hij tenslotte tegen een paal be landde. Gisteren stond hij terecht voor het Leidse kantongerecht. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, achtte het een gelukkige omstandigheid, dat deze rit nog zo goed was afgelopen op de drukke rijksweg. Hy eiste voor het rijden zonder rijbewijs f.25 boete of 10 dagen, voor het rijden met ondeugdelijke remmen en het slingerend rijden twee maal f.50 of 'tweemaal twintig dagen. Daar verdachte grote schade had gekre gen, veroordeelde de kantonrechter, mr. Ligtenberg, verdachte tot f. 15 boete of 5 dagen en tot 'tweemaal f25 of 20 dagen. Ëen landbouwer uit Zoeterwoude was op 28 oktober op de Zoeterwoudseweg met een landbouwtrekker, waaraan een aanhangwagen was gekoppeld, met 40 km snelheid uit een uitrit de weg opge reden zonder op het verkeer te letten, waardoor hij met een passerende auto in botsing was gekomen. Deze auto was de weg naar de waterkant afgeduwd. De officier van Justitie, mr. Van der Schans, eiste f.60 boete of 20 dagen. De kanton rechter, mr. Ligtenberg, veroordeelde verdachte tot f.40 boete of 10 dagen. Tenslotte stond een chauffeur uit Span broek terecht, omdat hij op 22 aug. op Rijksweg No. 4 te Oegstgeest met een zeswielige vrachtauto had gereden, waar aan een achtwielige aanhangwagen was gekoppeld, welke niet van deugdelijke bouw was,niet in voldoende staat van onderhoud verkeerde, op zeer onvoldoende wijze was bevestigd en niet van een behoorlijke reminrichïing was voorzien, De vrachtauto slingerde dientengevolge over de weg. De officier van Justitie eiste tegen verdachte, die in opdracht had gereden en niet eigenaar van het vehikel was, f 15 en f 10 boete of 5 en 4 dagen. De kantonrechter veroordeelde hem conform deze eis. Onze stadgenoot, de heer A. van Kapel jr slaagde aan de Protestantse Kerkmuziekschool te Utrecht voor het einddiploma Koordirectie (Testimo nium C). Gisteravond brak in de rookkast van de slagerij Teekens aan de Lange Mare een brandje uit. Ruim 250 kilo spek verbrandde. De brandweer heeft het vuur geblust. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Pieter Jacobus, zn van O. L. Magielsen en G. Veile, René, zn van M. Janssen en G. van Meurs, Stijntje, dr van C. J. Hoo- gendijk en M. E. Deegenaars, Charlotte, dr van J. Lepelaar en A. Arnoldus. Peter Jan zn van J. van der Woude en B. van der Schaaf, Arle Hendrik, zn van G. L. Sala en T. W. Salij, Maria Louise, dr van W. H. Steenbergen en M. M. Speel, Ronald Carl Johannes, zn van C. J. van Hoorn en J, G. Keijzer. Cornelia Catharlna Maria, dr van E. M. Mooren en C. C. Rotteveel. GETROUWD W. Wlersma en A. A. Burlks, H. L. M. Bierhulzen en S. P. M. Stlkkelman, J. J, Schoon en H. M. C. Sweep, J. W. M. van Leeuwen en A. W. Brands, H. N. Lemmer man en J. E. van der Kroft, A. Bon en H, de Ruiter, J. van Klaveren en D. M. Zwart J. M. Vreeken en C. van der Meij. OVERLEDEN I. Dorst. '42 Jaar, man, A. Ellnk Schuur man. 70 Jaar, hulsvr. van R. C. de Lange, M. Keusen, 69 Jaar. hulsvr. van J. T. Sil vester, H. J. Toren, 59 Jaar, vrouw, D. de Bruin, 65 Jaar. man, J. van Walsum. 83 Jaar, wed. van M. H. de Bakker, G. van Eljgen, 45 Jaar, man, W. 't Hart, 79 Jaar. vrouw. gelijk tot plaatsing van een noodge bouw worden overgegaan, zo deelde B. en W. mede. Besloten werd ter voorziening in de behoefte aan vlottende middelen ge durende het jaar 1958 kasgeldieningen aan te gaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten tot ten hoog ste een bedrag van f355.000. Voorts was er een voorstel tot wijzi ging der bouwverordening. Ruim*en zul len niet zonder meer in gebruik kunnen worden genomen in strijd met het uit breidingsplan. Volgens het voorstel zou ontheffing hierop kunnen worden ver leend door B. en W. Dc heer Van Vliet zou dit gaarne in de handen van de raad zien gelegd. Wethouder Dekker veronderstelt, dat B en W. het vertrou wen van de raad genieten en voelt er niet voor wijzigingen te aaan aanbren gen in bepaalde bevoegdheden en taken die bij B. en W. thuis horen. Er waren meerdere raadsleden, die het voorstel liever geschrapt zac^n. Ten slotte werd het aangehouden. B en W. zullen zich hierover dus nog eens be raden. Hierna werd de verhoging van de huren goedgekeurd van een lokaal van het voormalige gemeentehuis en twee arrestantenlokalen van resp f 2ó8 30 en f 123.35 tot f297.05 en f 138 85. Naar aanleiding van het nie* wijzigen van de huur van de eendenkooi van f1200 per jaar merkte de heer Van Vliet op. dat huur geen sluitpost dient te zijn. Dat men dus niet eerst de kos ten en de opbrengsten moet gaan bepa len en dan de huur. maar eerst de huur naar de waarde van het goed. Wethouder Vergeer was vair mening, dat er wel degelijk verband tussen deze zaken moet worden gelegd. Bovendien is B en W van mening, dat de tegenwoor dige kooiker zijn belangen voortreffelijk behartigt en dat men zich ook moreel niet aan een hogere huur zou kunnen wagen. Na een langdurige discussie werd be sloten de huur zo te laten. Over drie jaar zal deze opnieuw worden vastge steld. Benoemd tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim voor de kalenderjaren 1958, 1959 en 1960 werden de heren prof. dr. J. G. M. Wille- brands. M. M. B. Pieterse. J. A. M. Luyten. J. Schipper, D. A. van Beek en C. G. M. Buters. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs werd de heer W. v. d. Voet benoemd. Aangekocht werden de gronden gele gen in het uitbreidingsplan Oost van W. S. van Noort eh. R. G. M. Strijman tegen de prijs van f. 2.50 per vierkante meter en de hierop gebaseerde in- komstenschade. Met inbegrip van de ge raamde belastingschade kan de uitein delijke vraagprijs van de eigenaren wor den berekend op f. 4508 en f. 47.622 het geen neerkomt op f. 6.70 en f. 9.28 per vierkante meter. Tijdens de rondvraag bracht de heer Wevers dank aan B en W voor de in de gemeente verstrekte kerstgaven. Ir. Driessenstroof POSTHUME HULDE AAN EERSTE ERE-BURGER VAN LEIDEN. Burgemeester en Wethouders hebben aan de nieuwe straat, die de verbinding vonmt tussen de Hooigracht en de Mid delstegracht via het voormalige fabrieks complex der C. V. Tieleman en Dros, alsmede de doortrekking daarvan in de toekomst tot de Herengracht, de naam Ir. DriessenStraat gegeven, zulks naar de op 5 mei 1957 overleden ir. G. L. Driessen, oud-directeur van Gemeente werken en eerste ere-burger van Leidfen. Laatste berichten Soebandrio antwoord' minister Luns Bekrompen opvattingen In een commentaar op de door minis ter Luns voor de Nederlandse volksver tegenwoordiging afgelegde verklaring, waarin hij o.m. zeide, dat de basis voor een gesprek met Indonesië thans wel „zeer smal' is geworden, heeft de Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, mr. Soebandrio, vandaag ver klaard, dat de Indonesische regering over een volledig programma beschikt om aan alle eventualiteiten in verband met het geschil met Nederland over West-Irian het hoofd te bieden, met in begrip van de mogelijkheid „dat de weg van onderhandelingen volkomen geslo ten zal worden". Minister Soebandrio gaf de schuld aan de „bekrompen opvattingen van de Ne derlandse regering voor het scheppen van de huidige situatie in de betrekkin gen tussen Indonesië en Nederland." Hy betoogde, dat de Indonesische regering in haar huidige politiek de oplossing van het geschil niet uitsluitend afhankelijk stelt van hervatting der on- dêrhandelingen. Officiële publikaties INZAMELING KERSTBOMEN Ter kennis van de Ingezetenen wordt gebracht, dat kerstbomen op 2 januari 1958 kunnen werden afgegeven aan de jeugd voor gezamenlijke verbranding op het Schuttersveld of Kanaalweg. Ook kunnen zij worden medegegeven aan de ophaaldienst van huisvuil. De bo men mogen dan echter niet vóóraf aan de openbare straat worden geplaatst, doch dienen aan de ophaalauto's te worden af gegeven. nadat een luid klinkende bel de komst van de vuilnisophaler heeft aan gekondigd. De Directeur Gem. Reiniglngs- en Ontsmettlngsdlen6t. INZAMELING HUISVUIL Op le en 2e kerstdag zal geen huisvuil worden Ingezameld. Men gelieve op die dagen géén emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die per celen, welke gewoonlijk op woensdag wor den bediend, zal nu plaats hebben op za terdag 28 december e k. en uit die per celen. welke gewoonlijk op donderdag worden bediend, op maandag 30 decern" e.k. De Directeur Gem. Reiniglngs- en Ontsmettingsdlenst SLUITING GEMEKENTEIUKE BI REA US Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter openbare kennis, dat het kantoor van de Gemeente-Ontvanger en dat van de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen op 30 en 31 december 1957 voor het publiek gesloten zullen zijn. Nederlandse en Chinese scholen in Djakarta worden gesloten In opdracht van de plaatselijke mili taire commandant van Djakarta, luite nant-kolonel Endang Dachjar, moesten in de hoofdstad 9 Nederlandse en 26 Chinese scholen worden ontruimd. De schoolbesturen kregen opdracht om voor het einde van het jaar aan de afdeling hulsvesting van het bureau van de mili taire gezaghebber in Djakarta rapport uit te brengen over de toestand der ge bouwen. De scholen zullen thans worden ge bruikt voor Indonesische kinderen, die ingevolge een recente beslissing van de minister van Onderwijs de buitenlandse scholen, die zij bezochten, moesten ver laten. De Nederlandse onderwijsinrichtingen, die door deze nieuwe maatregel zijn ge troffen, zijn de Nassauschool. de Prinses Julianaschool, „Salemba", „Kebajoran", de PauI-Kruger-school, de St.-Angela- school. de Heilige Hartschool en twee christelijke scholen van de christelijke onderwijsvereniging. Noord-Suir.atraanse olievelden „nationaal" Tijdens een bezoek aan Noord-Su- matra, heeft de chef-staf van het leger, generaal-majoor Nasoetion de olieterreinen nabij Pangkalan Bran- dan tot „nationale olieterreinen" ge proclameerd. De chef-staf heeft een aantal leger officieren benoemd tot lid van de raad van bestuur van de „nationale oiieter- reinen", een naamloze vennootschap, waarvan alle aandelen in handen der regering zijn. Het hoofdkantoor van de BPM in Djakarta, die concessiehoudster is voor deze terreinen, had geen commentaar op dit bericht. LEIDERDORP Kerstzang op straat Voor de gezamenlijke kerstzang waar over in ons blad van 19 december j.l. een uitvoerige mededeling verscheen en die dank zij het gunstige weer plaats kon hebben op het daarvoor uitgekozen terrein naast de Herv. Kerk bestond grote belangstelling. Het grote grasveld had door het plaatsen van kerstbomen de nodige sfeer gekregen en alles werd door schijnwerpers verlicht. Medewerking aan deze zangdienst werd verleend door de Harmoniekapel Leiderdorp, het Herv. Kerkkoor Hart en Stem. het Geref. Zangkoor Excelsior en het R.-K. Kerk- en Jongenskoor. Er werden vijf bekende kerstliederen gezamenlijk gezongen. Het R.-K. Kerk koor zong „Rorate Caeli". Tussen de zangnummers door werden enkele schriftgedeelten gelezen. Ds Hon- nef las uit Jesaja en pastoor Kouwen- hoven uit Johannes 1. Ds. Dijk las Lucas 1—7 en later burgemeester van Diepe- ningen daarop het geboorteverhaal op getekend in Lucas 2 8—20. Het geheel nam niet veel meer dan een half uur in beslag. Niettemin was het een stemmingsvol gebeuren en In drukwekkend vooral was deze massale samenzang. Het was een goede inzet van het komende kerstfeest. Jaarvergadering Ver. Ziekenhuisverpleging GUNSTIGE VOORUITZICHTEN De Vereniging voor Ziekenverpleging „Leiderdorp-Zoeterwoude H.R." hield de jaarvergadering in „Het Witte Huis". De voorzitter, de heer L. C. Snel, open de de bijeenkomst, die matig was be zocht. Na lezing van de notulen, volgden en kele mededelingen van het bestuur. Hieruit bleek o.a., dat het ledental sta tionair blijft en dat het bestuur voorne mens is uit de aanvullende verzekering aan de daarvoor in aanmerking komen de leden brilmonturen en steunzolen te verstrekken. De leden gingen hiermede akkoord. Deze verstrekkingen zullen geen verhoging van de bijdrage vorderen. De controle-commissie had een schrif telijk verslag uitgebracht. Blijkens de cijfers van het jaarverslag kon het jaar 1956 met een klein voordelig saldo wor den afgesloten n.l. f. 227.56. De totale ontvangsten over dat jaar waren f. 25.188.70 en de uitgaven f. 24.961 14. Het kapitaal der vereniging bedroeg op 1 januari 1957 f. 9.454.20. Als nieuwe leden van de controle-commissie werden aangewezen de heren W. de Graaf en J. van Tongeren. De aftredende bestuurs leden, de heren L. C. Snel, A. Cats en C. J. Kluiters, werden allen herkozen. Hierna werden door de administrateur van de vereniging, de heer C. M. J. Riet veld, enkele mededelingen gedaan over de vermoedelijke cijfers van 1957 en hieruit bleek, dat 1957 dan, na verschil lende minder gunstige jaren, eindelyk eens een beter jaar voor de vereniging zal worden. De ontvangsten zullen van wege de plaatsgehad hebbende contribu tieverhoging aanzienlijk meer zijn, ter wijl de uitkeringen vermoedelijk bedui dend lager zullen worden. De reserve zal daarom aan het einde van 1957 zeer zeker belangrijk zijn toegenomen. De voorzitter sprak over deze loop van zaken zijn vreugde uit. Van grotere ver zekeringen op dit terrein was herhaal delijk beweerd, dat kleine verenigingen moeilijk zouden kunnen bestaan, daar het draagvlak te klein is. Hij heeft nooit willen toegeven, dat dit juist zou zijn. Daarom is hU nu verheugd en hij ziet voor de vereniging, die in maart a.s. 35 Jaar bestaat, ook voor de toekomst wel weer perspectief. Bij de rondvraag werd erop aange drongen, dat de eerstvolgende jaarver gadering weer zoals gebruikelijk in het voorjaar zou worden gehouden. Kar «roe ten, die ook du jaar weer worden rondgebracht aan zieken, ouden van dagen en thuiszittenden zul len vanmiddag worden ingepakt in het gebouw Eikenlaan. Het rondbrengen zal plaatsvinden de 2e kerstdag 's morgens. Voor het eerst gaat het rondbrengen van deze Kerstgroeten uit van de Her vormden Gereformeerden en Rooms- Katholieken gezamenlijk. Medische dienst De dienst word't op beide kerstdagen waargenomen door dokter H. A. Blaauweruciraad, Hoge- waard 4. tel. K 1714 - 203. VOORSCHOT EH Medische dienst Van dinsdagavond 8 uur tot eerste kerstdag 24 uur voor spoedgevallen: dr. Th. J. Thies, Leidse- weg 51, telef. 2520; tweede kerstdag tot vrydagochtend 8 uur ds. F. H. W. Swen, Veurseweg 20. telef. 2520. Voor wijkverpleegster: beide dagen Gezondheidscentrum, telef. 2177. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Mattheus C., zn van M. C. Kool en Cl. E. Rakers. WASSENAAR H. Dam nam afscheid van chr. onderwijs In de bovenzaal van de school aan de Bloemcamplaan werd afscheid ge nomen van het hoofd vn de Christe lijke School, de heer II- Dam, die de pensioengerechtigde leeftijd behaalde. Tevens werd kennis gemaakt met het nieuwe hoofd, dc heer A. Kieft. Dr. H. J. Honders hield een verhan deling over het christelijk onderwijs, dat door de heer Dam 25 jaren in Was senaar werd gediend, een tijdvak, waarop het schoolbestuur met grote erkentelijkheid terugziet. Zijn onder wijs. dat niet werd gekenmerkt door conservatisme, was altijd meer gericht 1 op het welzyn van het kind, dan op hetgeen de ouders van hem verlang den. Met woorden van hartelijke dank bood hij mevrouw Dam bloemen en de heer Dam een couvert met inhoud aan. Ds Honders verwelkomde vervolgens de heer Kieft. die werd gekozen uit 52 sollicitanten. Wij vertrouwen hem gaarne het onderwijs toe. zei spr.. die mevr Kieft bloemen aanbood De burgemeester constateerde, dat de heer Dam een mooie taak had door het bijbrengen van wetenschap gepaard an een diep christelijk geloofsleven. Hij kan zich verlaten op de wetenschap, dat hij ook buiten de school een hoog geachte figpair is. In de kring van schoolhoofden was hij een bindende factor. Diverse spreeksters en sprekers voer den nog het woord, o a. dr. Duohateau, inspecteur by het lager onderwys, dr. H. Sohilp namens de Inspectie van het Christelyk-Nationaal Onderwijs, men. Nagtglas namens de ouders, de heer D van Barneveld, die namens het perso neel een pick-up aanbood, de heer W. F de Bree, die namens de kring van schoolhoofden een boekenbon overhan digde, de heer W. C Valkenburg, die als vertegenwoordiger van het perso neel van de andere chr scholen ook een cadeau anbood. De heer Dam sprak een uitvoerig dankwoord, waarna de heer Kieft een verhandeling hield over creatieve ex pressie en ds G van Duinen sloot ef.opl.1en ijè5è,are oWindf Medische dienst - De medische dienst wordt, op le kerstdag waargenomen door de artsen B. A. Geerlings en H. D. Boer, op de 2e kerstdag door de j artsen Baar; de la Fail'le en De Wit- Raadsvergadering Hedenmorgen i werd '-en openbare raadsvergadering gehouden, waarin werd benoemd tot I onderwijzer aan de Openb. Ulo-school de heer A .J. Grijfland, onderwijzer aan de Openbare Ulo-school te Zuidbroek. Op het kruispunt Hallekensstraat Rozensteinstraat reed de 41-jarige mej. H. R. van Mosseveld alhier door onoplet tendheid tegen een auto. Zij werd met verwondingen vervoerd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Jaarvergadering van Tuinbouwstudieclub Gisteravond werd in de bovenzaal van café Beijersbergen de jaarvergadering gehouden van de Tuinbouwstudieclub Wassenaar. De voorzitter, de heer A. den Haan, opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden en donateurs enigszins achteruit ging. Het verslag van de penningmeester luidde: inkomsten f345, uitgaven f 196,65 batig saldo f 148.35. Aftredend waren de heren J. C. van Keppel, J. C. Nijp en P. Duivenvoorden, van wie eerstgnoemde niet herkies baar. De heren Nijp en Duivenvoorden werden herkozen en in de plaats van de heer Keppel werd benoemd de heer L. van der Hulst. Meegedeeld werd. dat het jaarfeest zal worden gehouden op 7 februari in het Verenigingsgebouw. Hierna werd met ijver begonnen aan het maken van kerststukjes. Josephine Baker, nog altijd be roemd. hoewel zij niet meer als chansonnière optreedtgefotogra feerd in Frankfurt temidden van een groep schoolkinderen met wie zij haar boekje ..De regenboogkin deren" las. De kinderen staken hun enthousiasme niet onder stoelen of banken! MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 24 december. Vee markt. Aanvoer ln totaal 1619. weektotaal 2569, vette koelen en ossen 140, gebrulks- vee 527, vette kalveren 43. graskalveren 150. nuchtere kalveren 546. varkens 8, biggen 13, paarden 24. veulens 3. scha pen of lammeren 148. bokken of gelten 17. Prijs in cents per kg.: vette koelen le kw. 300/318, 2e kw. 270/295, 3e kw. 255/ 265, vette kalveren 280/300, 260/280, 240/ 250, slachtpaarden 220, 190, 175. Prijs ln guldens per stuk: graskalveren le kw. 425. 2e kw. 300, 3e kw 250, nuch tere kalveren 68 52 42. schapen 100 9Q 80. lammeren 95 70 60. kalfkoelen 1225 1000 800. melkkoeien 1225 1000 800. vare koeien 850 700 600, vaarzen 875 750 550, pinken 550 450 350. BEURSOVERZICHT Stille markt Amsterdam, 24 december De affaire op de beurs was vanmor gen uiterst gering. Philips lag na een prijshoudende opening, uiteindelijk circa 2 pomten lager. Aandelen Unileiver gin gen door de 3 x pari-koers. De aanhou dende verkopen door de arbitrage voor buitenlandse rekening, alsmede mid denkoers aanbod door publieke verko pen. waren oorzaak, dat na een open:ng op 300 de koers snel inzakte tot 295 tegen een slotprijs van gisteren 302 De koers kon zich tegen het slot lichtelijk herstellen. Volgens de beurs houden de verkopen van aande len Unilever verband met de inschrij ving op de aandelen Kon. OMe, waar voor gelden worden vrijgemaakt. Alku's fraotioneel lager. KIM. verloor f 1 50 ing>evolge Wallstreet, doch het fonds noteerde op f. 92.50 toch nog f. 1-50 bo ven pariteit New York. Aandelen Kon. Olie daalden van f. 145-50 tot f.145—. De Scheepvaarten voeren in rustig vaarwater met over het algemeen 1 tot 2 beneden gisteren. Staatsfondsen liggen nog steeds vast in de markt. Slechts tegen hogere koer sen kon aan de vraag worden voldaan. De regeringsverklaring over Indone sië had op de beurs niet de minste in vloed; toch waren de Cultures iets be ter gedisponeerd. Senembah's werden op 41 en 42 uit de markt genomen voor buitenlandse rekening. De koerswinst bedroeg hier 2 Nationale Handels bank, Cultuurbanken plus Billit-on-II werden onveranderd vernomen. Obliga ties 6 Pegem 102% k 103 (102%) WISSELKOERSEN Amsterdam, 24 december. Londen 10.58%—10.58%; New York 3.78 s— 3.78%; Montreal 3.84%—3 84%; Parys 90 2090.30; Brussel 7.56%7.57%; Frankfurt 90.07—90.12; Zlirich 86.42',— 86.47%; Zürich (vr. fr.) 88.42—88 47; Stockholm 73.16%—73.21%Kopenhn-en 54 72—54.77; Oslo 53.91—53 96: Milaan 60.54%—60.59%; Wenen 14.54%—14.55%. Prinses Marijke tijdens haar op treden in het kerstspel, dat een be langrijke plaats innam in de kerst viering in Palcis Soestdijk. Beurs van Amsterdam Dinsdag 24 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 87% 87% Grootboek obl. 3% 74 Ned. '47 3% (3) 85 85 Ned. '51 3% 851i, 86% Ned '53 (3%) 8574 86% Ned. '56 3% 85% 85H Ned '48 3% 80% 79% Ned '54 3% 81 81% Ned '55 I 3% 81 81% Ned '55 II 3% 84B 83% Ned '37 3 79 79% Ned W.B lening 6% 103% 103H Dollarlng '47 3 89% 89 Investeringscert. 3.. 89 ti 894 Ned 62-64 3 88% 88% Cert NWS 58% Indie '37 A 3 83% 83H Grootboek '46 3 80%L 80% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 24 24 Nat. Handelsbank ..69 70 Ned. Handelmy139% 138% Amst Rubber 43% 44% Deli Mil en (Ver.) 53% 54^ H V A 88% 88 Java Cult 23 22% Senembah 40 41% Vorstenlanden 12% 12 A K U 135% 135% Berkel's Patent (v) 165 165 Calve Delft cert 233 233 Kon Pap v Gelder 156 152 Hoogovens cert 232 230% MUller en Co NB 300 300 Ned Kabelfabr 220 218 Philips 223 221% Philips pref 138 138 Unilever 302 Vi 297 Vs Wilton Feyenoord 191% 191% Biliton 2de r 180% 180 Dordtse Olie gew 727 723 Kon Petr if 20.—) 146.50 146.30 idem (50 a t 20.— 145.75 145.65 Holl Amer lijn 127% 125 Java China Paket 108 KL.M 94 91.85 Ned Stoomv My 119% 118 Kon Paket My 103% 102V» Stoomvaart Mij Ned 124% 125% Nievelt Goudr cert 141 139 v Ommeren cert 198 196 Kon Rott Liovd 114 114% Ned Scheepv Unie 104% 103 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 86% 86 Den Haag 1937 1 3.. 78 Leiden 1947 87% B R'dam *37 I-m 8% 87% B Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94 Premieleningen A'dam '53 3 84 A'dam '51 2% 78% A'dam '56 I 2% 74 74% A'dam '56 n 2% 82% Eindhoven '54 2% 73 72% Enschede'54 2% 72% 75L Den Haag '52 I 2% 83 Idem II 2% 82% R'dam '52 I 2% 83% Idem II 2% 83% Utrecht '52 2% 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 190% 190 H.BU cert170%e.d. 170 Rott. Bank 159y4 159% Twentsche Bank 153 151% Industrie Ondernemingen Albert Heyn186 184 L Borneo Sum. H. My 34 34 Ned. G. en Sp. fabr 160% 161 B Kon. Ned. Grofsm 92 93 B Internatio 54 53 Rott. Droogdok My 422% 422% Tieleman en Dros 7% Ned My Walv.vrt 54% 54% Spoorwegen Dell Spoorweg My 8 Amerik tondsen Canadian Pacific R 22H 22^ Intern Nickel 71% 71% Anaconda 41 '0% Bethlehem Steel.... 34 34% Cities Service 50% 51 General Motors 32% 32's Kennerott 79%- 79% Republic Steel 36% 37% Shell Oil 69% 68% Union Pacific 25^ '4% Un States Steel ..50 49 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V K 23/12 Edelmet Kon AA 53 exd. Prei w a idem Ó4GB exd. Elect iuIm» B Hou Constructie 303 Ing oux v Buuwnyv 115 L Int Kunststott Ino 34% 347 Leidsche Wolspinn 134 134% Sikkens Laktab '53 357 B 356 Ver Touwtabrleken 137% Wernlnk's Betonm. 60% 60 Van Wyk Textiel M 84% 64

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5