i>emmeni£ Nieuwjaars advertenties Minister Luns is Tweede Kamer dankbaar voor haar steun Vertrekkend en moeten eerst hun werk correct overdragen Met een enkel woord Agenda 1! DINSDAG 24 DECEMBER 1957 Vervolg van pag. 1 Uiteenzetting van de communist Bakker doet iedereen dubbel slaan van de lach De hele gang van zaken in Indonesië vond de heer Bruins Slot (AR) het con sequent uitleven van de revolutie zoals Soekarno die ziet. Het is de vraag of dit op iets anders kan uitlopen dan communisme volgens Chinees model. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar alle slachtoffers van het regiem. Ook dominee Zandt (SGP) verklaarde dat de gang van zaken in Indonesië was te voorzien om dat Soekarno reeds voor de soevereiniteitsoverdracht sprak: Snijd alle Neder landers de hals af'. Hij drong aan op een volkomen vergoeding van de gemaakte kosten voor repatriëring. Het is niet goed, had ook de heer Bruins Slot gezegd, de stakkers die moeten evacueren te belasten met een schuld van de overtocht als zij in Nederland een nieuw bestaan moeten opbouwen. Daarom drong ook de heer Til anus (CHU) aan op een soepele toepassing van de voorschotregeling. Overigens had de wijze en bezonnen regeringsverklaring op hem een bevredigende indruk gemaakt. Onaanvaardbaar Minister Luns dankte voor de steun die het regeringsbeleid had ondervonden. De uitbreiding van het Indonesische zeegebied zal de rege ring niet aanvaarden. In overleg met Amerika, Engeland en Australië zal naar de beste methode worden ge zocht om dit ter kennis van de rege ring van Indonesië te brengen. De bij de V.N. ingeleide stappen dienen om zo nodig verder te kunnen gaan. Ook indien daarvan geen resultaat kan worden verwacht is het toch een middel om de aandacht van de we reld op de rechtsschendingen in In donesië te vestigen. Van een sterke toon van nationaal zelfbeklag ivas minister Luns zich niet bewust geweest, maar in het nationale parlement zou deze toon passen. Die toon heeft in elk geval niet geklonken in internationaal verband, zoals in de NAVO-confe- rentie. Daar is juist de aandacht gevestigd op de algemene kanten van de ontwikkeling in Indonesië. betoogde voorts dat het eigenlijk gaat om een nieuw streven om de Indonesi sche republiek om»hals te brengen. Alle pogingen om de klok terug te draaien, aldus de heer Bakker, zijn ech ter stuk gelopen op de kracht van het Indonesische volk. Tenslotte deed hij een beroep op het laatste restje gezond verstand in de PvdA, die in staat zou zijn de regering ten val te brengen. Alleen al het wegja gen van Luns (Buitenlandse Zaken) en Staf (Defensie) zou in staat zijn .,een golf van geestdrift" door het land te jagen. Minister Luns sloeg dubbel van de lach en de Kamer lachte mee. Alleen de communisten verklaarden zich tegen de instelling van de commissie uit de Ka mer die voortdurend overleg zal plegen met de regering over de repatriëring. TEGEN GEREDUCEERD TARIEF De prijs voor z.g. NIEUWJAARS ADVERTENTIES in ons nummer van dinsdag 31 december a.s. is 1—15 mm. 11.80 elke mm. meer 10.14 Geef ze spoedig op. De opdrach ten worden in volgorde van bin nenkomst uitgevoerd. Nd 28 december worden geen nieuwjaarsadvertenties tegen dit gereduceerd tarief aangenomen. DE DIRECTIE (Van onze Haagse redactie) Gistermiddag waren te Delft enige jongens aan het spelen rondom een vrachtauto nabij het melkuitgiftestation in de Dirklangedwarsstraat. Toen de chauffeur wegreed, hoorde hij gegil. Hij bemerkte toen, dat hy met zijn wagen over een der jongens was gereden. Het slachtoffer, de negenjarige Gerard An ton Deumers, is in het St.-Hippolytus- ziekenhuis aan zijn verwondingen over leden. Vermoedelijk is de jongen op de trekstang tussen trekker en aanhang wagen gaan zitten en er afgevallen toen de auto ging rijden. Lapwerk Het is moeilijk de Nederlanders buiten Djakarta te helpen nu onze consulaire vertegenwoordigingen gesloten zijn. Er zijn echter nog wel enige contacten mo gelijk. Men heeft contact met plaatse lijke comité's. er is contact, met plaatse lijke scheepvaart-agentschappen, er wordt getracht ambtenaren uit te zen den en steun uit te keren via bank- agentschappen. Maar dat blijft alles lapwerk en daarom heerst er bezorgd heid. Onzin De minister wilde niet ingaan op het communistisch betoog omdat de heer Bakker (CPN) een gans andere taal had gesproken dan de overgrote meerderheid van het volk en de regering. De be richtgeving uit Indonesië had de heer Bakker ..de grootst mogelijke onzin" ge noemd en van de regeringsverklaring zei hij dat deze vol insinuatie zat. Hij Hon verzoek van V.N. garen negeren De Hongaarse delegatie bij de Ver enigde Naties heeft de speciale V.N.- commissie voor Hongarije medegedeeld, dat zy niet in staat is een verzoek van de commissie aan de Hongaarse regering over te brengen, waarin gevraagd wordt om een zo menselijk mogelijke behande- van de deelnemers aan de opstand van vorig jaar oktober, zo is gisteren in New York bekendgemaakt. Hongarije erkent n.l. de V.N.-commissie niet. aangezien zij zich „in de Hongaarse binnenlandse aangelegenheden mengt en dus in strijd is met het V-N.-Handvest". Daarom wil de hij de brief niet naar Horvath door zenden. Interview met minister Maengkom Er mogen geen verstoringen plaatsvinden (Van onze correspondent in Djakarta) De Indonesische regering zal er geen enkele Nederlander van weer houden Indonesië te verlaten, indien hij wenst te vertrekken, maar als hij een belangrijke positie bekleedt in een zaak of een onderneming, moet hij zijn werk eerst correct overdragen, zodat een vlotte voortgang van de onderneming kan worden gegarandeerd en de produktie niet wordt verstoord. Daarom moet ook deze Nederlander de normale uitreis-procedure volgen, die gewoonlijk twee tot drie weken in beslag neemt, maar nu afhankelijk is van het enorme aantal Nederlanders, dat wenst te repatriëren. Dit vertelde mij gisteren minister van Justitie, Gustaaf Maengkom, in wiens gezelschap zich ook de secretaris-gene raal van zijn ministerie, Besar, bevond. Maengkom zeide, dat, wanneer alle des kundigen van een Hollandse onderne ming of vestiging tegelijkertijd zouden weggaan, dit tot ernstige verstoring van het werk op de betrokken onderneming zou leiden. In dergelijke gevallen kon de militaire regeling voor deskundigen, indien noodzakelijk, in werking treden. Als gevolg van de staat van oorlog en beleg kunnen buitenlanders in rege- ringsdienst worden geplaatst, indien de plaatselijke militaire commandant zulks noodzakelijk oordeelt. Wy richtten onze vragen tot minister Maengkom in verband met de verden king. in Nederlandse kringen gerezen, dat de Indonesische regering het ver trek zal verhinderen van Nederlandse experts, die de omstandigheden in In donesië nu te ongunstig beschouwen om hun werk voort te zetten, maar wier massale evacuatie de Indonesische eco nomie sterk zal beïnvloeden. Deze ver denking ontstond o.m. door een verkla ring van de immigratie-autoriteiten te Bandjermasin. dat „Nederlandse onder danen. die belangrijke posten bekleden in Nederlandse maatschappijen, niet naar hun land zouden worden gerepa trieerd, omdat hun diensten nog steeds nodig zullen zijn". Voorts vertelde een voorlichtingsambtenaar van het eerste militaire district in Noord-Sumatra te Medan, daarbij verwijzend naar een toe spraak van de militaire commandant Gintings, dat „aan Nederlanders niet is toegestaan zich te onttrekken aan hun verantwoordelijkheid de zaken aan de gang te houden". Gistermorgen is een goederentrein op een onbewaakte overweg op een uit- j sluitend voor goederenverkeer gebezigd baanvak tussen Udel en Weert in botsing j gekomen met een vrachtwagen, waarvan de aanhangwagen gegrepen werd. De lo comotief werd zwaar beschadigd en het spoor over een afstand van 20 m. ver nield. Het Algemeen Nederlands Verbond zal zijn 60-Jarig bestaan op vrijdag 2 mei te Den Haag en op zaterdag 3 mei te Dordrecht vieren. Te Nijmegen is vrij plotseling op 69- Jarige leeftijd overleden de heer P. A. Versloot, musicus. Deze was in Nijmegen dirigent van het Bach-koor en sinds 25 jaar directeur van de Nijmeegse Volks muziekschool. Bovendien was hij direc teur van muziekverenigingen in Arnhem en Druten. Als dirigent van het Bachkoor leidde hij Jaarlijks de uitvoering van de Matthaus Passion te Nijmegen. In de ouderdom van 73 jaar is te Oosterbeek overleden Jhr. mr. dr. Th. W. C. Calkoen. oud-vlcepresident van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. De teraar debestelling is gisteren in stilte geschied Het 4-jarig meisje Alida Buddink uit de Beuningcnstraat te Amsterdam, is gis termiddag. toen zij daar plotseling de rij weg overstak, aangereden door 'n vracht auto. Zij werd ernstig gewond en was bij aankomst in het Wilhelmlnagasthuis reeds overleden. De belangstelling voor de 4e inter nationale tentoonstelling „De Suiker", die van 22 tot en met 30 april 1958 in het RAI-gebouw te Amsterdam za] worden gehouden, is zeer groot. De grote RAI-hal is reeds geheel volgeboekt; en uitbrei ding is gezocht in de nevenhallen. Tot lector in de perswetenschap aan de Vrije Universiteit is, benoemd, dr. E. Diemer te Rotterdam, hoofdredacteur van het dagblad „De Rotterdammer". Gistermiddag is op Schiphol geland de KLM-„Viscount" „Daedalos". gezag voerder was de heer Hawkins. Dit is het negende en laatste toestel van de serie door de KLM bestelde „Vlckers" Viscount 803" machines. BUITENLAND Op het vliegveld van Damascus, de hoofdstad van Syrië, zijn gisteren drie Russische vliegtuigen geland, waarvan een een geschenk is voor president Sjoe- krl el Koewatly. De twee andere toestel len zijn aan de Syrische luchtvaartmaat schappij, die staatseigendom is. geschon ken. De vliegtuigen hadden een Syrische economische delegatie aan boord, welke Moskou en Praag heeft bezocht. Een verzameling van 35 schilder stukken van de hand van Winston Churchill is per vliegtuig te New York aangekomen op weg naar Kansas. City voor de eerste tentoonstelling van werk van Churchill in Amerika, welke daar de volgende maand geopend wordt De stuk ken worden later tentoongesteld in New York en Washington en elders. Een staaf goud als kerstcadeau U behoeft er natuurlijk niet aan mee te doen, maar U valt aan de andere kant ook niet uit de toon al U er wèl aan meedoet. Het mode-cadeau met Kerstmis is dit Jaar in West-Duitslandeen staaf goud. Nu ja. niet overal, en niet in heel West-Duitsland, en niet in alle kringen. Maar er zijn toch bepaalde, hoge, althans hoog-gesalarieerde, kringen, waar men elkaar zoiets geeft. Op de Königsallee in Düsseldorf die kostbaarste aller winkelstraaten, kunt U het moois bewonderen. Staven van 50 en 100 gram, keurig verpakt in een lederen etui, liggen er uitgestald. De grote zijn wat goedkoper (relatief dan altijd) dan de kleine; 100 gram krijgt U voor 525 mark. voor 50 gram betaalt U 265 mark. Wilt U het geheel dan nog een „persoonlijke noot" geven, dan kunt U de initalen van de gelukkige, die U ermee wilt bedenken, in de staaf laten gTa veren. Wie kort na de Duitse capitulatie dit land leerde kennen, de eindeloze puin hopen, de bewoners in kelders wonende, in herinnering heeft, realiseert zich opeens hoe ver die dagen nu wegliggen. Het waren de jaren waarin menig kerst maal bestond uit brood en aardappelen. Eerlijk gezegd, aan die gouden staven als kerstcadeau doen er niet zo heel ve len mee. En de overigen, de verstandige burgerij, noemt hen smalend: „Wirt- schaftswunder-snobs". Maar een wandeling langs de winkel straten van meaiige Westduitse stad overtuigt van de enorme afstand tussen, de aardappelen-en-brood van 1947 en het leven van thans. Met een goud- en deviezenvoorraad van 24 miljard mark lijkt West-Duits land van welvaart uit zijn voegen te barsten. Tochzij, die zich het meest ongerust maken, zijn de Duitsers zelf. Zij vrezen op zijn minst, dat dit niet kan blijven. De industriële produktie is in de eerste negen maanden van 1957 met 5,6% gestegen. De gemiddelde ar- beidswek werd intussen van 49,1 uur tot 46,2 uur teruggebracht. En op het hoog tepunt der seizoenwerkloosheid waren er 400.000 werkzoekenden en dat na dat het land in enige jaren tijds 11 mil joen vluchtelingen uit Oost-Duitsland heeft opgenomen! Ongekunsteld De charme van het ongekunstelde was een te duidelijke en te zeer bij voorbaat meegerekende factor in Jan Naaijkens' kerstspel „De tocht naar de stal" om de magerte van de tekst geheel te kunnen bedekken. Aanvankelijk was dat wel het geval en kon het rechtstreeks van het Vrijthof te Hilvarenbeek uitgezonden spel bekoren, zij het in de bizarre men geling van komisch én ontroerend. De beelden waren weinig verrassend. Het schilderachtige Vrijthof met de groteske groepen er op had gerust wat dynami scher en effectiever mogen worden be- bruikt: een close-up van een schapekop bijvoorbeeld of van de kameel. Maria op de ezel kwam niet één keer scherp in het beeld. Maar de moeilijkheden met de belichting waren natuurlijk ook zeer groot. Slechts twee beelden troffen: een close-up van mgr. Bekkers, die voor de vijftiende-eeuwse toren een epiloog sprak en een overzichtsbeeld, schuin over het Vrijthof, van de aan het slot van het spel wegwandelende menigte. De opbouw van het stuk lezing van de tekst van M President Tito van Joego-Slavië ls voornemens, de verdere winter rust te houden op het eiland Brioni. waar hij zijn buitenresidentie heeft. De president zal daar verder behandeld worden voor de spitaanvallen, waaronder hij lijdt. De be handeling daarvan heeft volgens een of ficieel bericht goed succes. Tot maart of april zal Tito zfjn werkzaamheden be perken tot het ontvangen van gasten en diplomaten. Patrick Maltland, een der acht „Suez-rebellen" is teruggekeerd ln de conservatieve partijfractie in het parle ment. na enige tyd onafhankelijk conser vatief te zijn geweest. De Suez-rebellen trokken hun steun aan de regeringspartij in mei Jl. in uit protest tegen de politiek ten aanzien van Egypte, die zij niet krach tig genoeg vonden, en tegen dreigende ontwikkelingen in het politieke beleid met betrekking tot Cyprus. President Nasser van Egypte heeft ln een rede over Radio Cairo gezegd, dat de Westelijke mogendheden buiten Egyp te een Egyptische „Quisling-regering" hebben ingesteld, die het huidige Egyp tische regime zou moeten omverwerpen. De twee voornaamste leden van deze re gering zouden zijn Mortada el Maraghl, oud-minister van Binnenlandse Zaken onder de monarchie, en Hoessein KJairy, een lid van de voormalige koninklijke fa milie. Dag Hammarskjöld, de secretaris generaal van de Verenigde Naties, is reeds geruime tijd eredoctor in de rechten van de Universiteit van Stockholm. Het had hem echter tot nu toe steeds aan tijd ontbroken om de bul van deze onderscheiding in ontvangst te komen nemen. Dezer dagen was het echter zo ver. Prof. Nial, deken van de juri dische faculteit, overhandigt de bul aan de secretaris-generaal, terwijl in het midden prof. J. Eric Alm- quist toeziet. In de nacht van zondag op maandag heeft de Franse politie 445 Algerijnen ge arresteerd die ervan verdacht worden tot organisaties van verzetslieden te beho ren. Enkele wapens en geld zijn ln be slag genomen. Staat van oorlog afgekondigd Het Indonesisch parlement heeft gisteren een presidentieel decreet, waarin de staat van oorlog wordt af gekondigd, aanvaard. Bij de stemming onthield de Masjoemi zich, omdat men een uitgebreider bespreking verwacht had. Het decreet dient ter vervanging van de aankondiging van de staat van oor log en beleg, welke, naar premier Djoe- anda verklaarde, gevaarlijke elementen bevatte. Onder andere was de formule ring van de wet op de staat van oorlog en beleg een Nederlandse erfenis, aldus Djoeanda. Hij verklaarde verder dat het af kondigen van de staat van oorlog noodzakelijk is, daar de Indonesische regering „beschikt over de bewyzen dat het land met geweld wordt be dreigd". Premier Djoeanda verzocht de minis ter van Defensie onmiddellijk de maat regelen te treffen welke een afkondiging van de staat van oorlog voorschrijft. De stafchefs van de Indonesische strijd krachten worden bekleed met het hoog ste gezag. Nadat het besluit over de afkondiging die bij presidentieel decreet geschiedt, door het Parlement genomen was, ging de vergadering uiteen tot 12 januari Spoedig Brits antwoord Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld. dat de Britse regering spoedig zal antwoorden op de demarche van In donesië over het gebruik door Neder landse oorlogsschepen van de marine haven van Singapora. Hij voegde hieraan toe: „wy staan in contact met de regeringen van Neder land en Indonesië". Nog dit jaar thuis De KLM zal trachten de uit Indone sië vertrokken vrouwen en kinderen van de KLM-assistentiegroep bij de „Ga- roeda Indonesian Airways", onder meer met behulp van door de KLM van derde gehuurde vliegtuigen zo spoedig mogelyk naar Nederland te doen brengen. Er be vinden zich thans in Singaparo reeds 118 vrouwen en kinderen van leden van de KLM-assistentiegroep- Op 26 decem ber worden daar per boot uit. Djakarta nog 225 personen verwacht. Het ligt in de bedoeling dat al deze, ongeveer 350, vrouwen en kinderen nog voor het eind van het jaar naar Nederland zullen worden gebracht. Verzachtende quarantaine De gezondheidsdienst in Singapore heeft de quarantainemaatregelen, welke zaterdag werden ingesteld op Neder landse evacué's uit Indonesië, die met speciale of gecharterde vliegtuigen zijn aangekomen, verzacht. Zij. die zelf ac commodatie kunnen vinden, hebben vol ledige bewegingsvrijheid. Gisteren kregen 69 evacué's, die met speciale toestellen waren aangekomen, verlof zich vrij te bewegen, daar zij zelf accommodatie hadden gevonden. Zij, die geen accommodatie hebben, zullen ech ter nog naar het kamp worden gezon den, ondanks het feit dat luchtreizigers zijn vrijgesteld van quarantainebeper kingen. Onbeschaamd en verachtelijk In een hoofdartikel acht de „Syd ney Morning Herald" het van de In donesische regering een grote onbe schaamdheid om aan te nemen dat Australië zal berusten in roofzuchtige handelingen terwille van het door In donesië gestelde feit, dat dat land voor Australië de eerste verdedigingslinie vormt. Australië werd stellig niet gedreven door zelfzucht, toen het steun verleende aan Indonesië in de worsteling voor vrijheid van dat land, noch werd de Australische steun aan de uitvoering van het „Colomboplan" ingegeven door eigenbelang. Australië heeft er wel be lang bij. een buurman, waarmede het vriendschappelijke betrekkingen onder houdt. als staat stevig gegrondvest te zien en eveneens, om aan zulk een land hulp te verlenen om zijn moeilykheden te overwinnen. „Maar" aldus het blad „van de vriendschap en de goede wil van Australië kan alleen maar te veel worden gevergd door de hardnekkig heid, waarmede de Indonesische rege ring haar onrechtmatige actie tegen de Nederlandse belangen voert. Australië zal stellig nimmer in over weging nemen, zich te lenen voor een verachtelyke koehandel zoals Indone sië die blijkbaar voor ofen heeft Kleine boeren in China onder druk De Chinese regering is een nieuwe campagne begonnen om het toezicht op de ongeveer vijftien miljoen kleine boe ren te versterken, die nog niet gewon nen zijn voor het stelsel van coöpera tieve boerderijen. Volgens de regering behoort 97 procent van de boeren tot deze coöperaties. De staatsraad heeft deze coöperaties opgedragen, te melden, wanneer boeren de belastingen ontduiken, particulier hun oogst verkopen in plaats van aan de staatsinkooporganisaties en de in structies de regering ten aanzien van het zaaien niet opvolgen. De schuldigen zullen „zo nodig worden gestraft". Waarnemers herinneren eraan, dat vele boeren groenten verbouwen die veel geld opbrengen in plaats van granen, waarvan de oogst tegen lage prijzen door de staat wordt opgekocht. Negen doden bij schietpartij in Makassar De legerwoordvoerder in Makassar heeft bekend gemaakt, dat zondag jl. tijdens een schietpartij tussen twee plaatselijke militaire afdelingen in Makassar acht militairen en een bur ger werden gedood. Voorts werden nog enige personen gewond. De plaatselijk militair commandant heeft alle troepen in Makassar doen consigneren, terwijl een avondklok werd ingesteld van 's avonds zeven tot 's mor gens vijf uur. Volgens de legerwoordvoerder was het incident een gevolg van een „persoon lijk meningsverschil, dat tot een exces was uitgegroeid". Volgens „Antara" zal de militaire commandant van Zuid-Celebes het meningsverschil, dat de achtergrond van deze schietpartij vormt, regelen. Advertcntlp VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 Stadhuisplein: Samenzang van Kerst liederen. 7.157.45 uur nam. Nomateg (le Binnenvestgracht 21): Chr. Jeugdver. UKS. Kerstspel „De Vier schaar". 8 uur nam. Oegstgeest (Irene). Kerstwij ding Geref. Kerk. 8 uur nam. WOENSDAG Stadszaal (grote zaal)Kerstfeest Leger des Herts 6 uur voorm. Luxor-theater. Bijz. Kerkewerk Herv. Gem. Kerstspel „De Vierschaar" 10.30 uur voorm. Gerecht 10. Eredienst Soefi-beweglng. 11 uur voorm. DONDERDAG Schouwburg: Jeugdtoneel Chr. Hofland. „Repelsteeltje". 2.30 uur nam. Hogewoerd 175. Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Kerstshow m.- m.v. Johny Jordaan e.a. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgroep Jacquet van Bijlevelt. „Pukkel en Pukkel". 8 uur nam. VRIJDAG Stadszaal (grote zaal): L.K.K. „Voor Al len". Soloplanist Jan Smeterlin. 8 u. nam. Stadszaal (grote zaal)Toneelgroep Arena brengt „Hoera voor zon en regen". 10 uur voorm. en 2.30 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (grote zaal): Toneelgroep Arena speelt „Hoera voor zon en regen" 2,30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen Tentoonstelling van tekeningen, i voor esthetische vorming. Werkdagen 5 en 7—9 uur nam. en (Vrouwenkerksteeg 12) van tekeningen, de School Rijksmuseum Geologie en V d - - - - Mineralogie Werfpark 1) .Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart 1958). Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25) Foto's van Erich Salomon. Werkdagen van 25 uur (t/m 18 Januari). BIOSCOPEN Trianon: „Tante's laatste stunt" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en beide kerstdagen 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zoek het maar uit" a.l. Werkda gen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag en beide kerstdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor: „De babysitters van de marine" a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag en beide kerstdagen 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Dwars door Parijs" 14 Jaar. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Vakantie-mati nees 2.30 uur „Donald Duck en zijn vriendjes". Rev: „Het vuur van de haat". 14 Jaar. Dinsdag 2.30, 7.15 en 9.15 uur; beide kerstdagen 2,30, 4.45. 7J.5 an fljj» uur. Lucas, gevolgd door speluitbeelding daar van was te statisch. En indien het spel van de Hilvarenbekers al ongekun steld was, dan was het toch tevens niet geïnspireerd. Men kan geïnspireerde ongekunsteldheid niet by voorbaat vast leggen. Al bij al was het dus mager, maar toch wel aardig. In het voorprogramma interviewde Van Kampen het reisduo Glissenaar— Pennaerts. dat onlangs is teruggekeerd uit Noord-Afrika en de Nieuw-Guinese missiebisschop mgr. Tillemans. Jan Hof- stra praatte zyn „Open Doekjes" weer dicht en had met uit Indonesië terugge keerde acteur Bob Verstraete een ge sprek. dat bepaald stuntelig was waar de beide heren meenden politieke klipjes te moeten omzeilen. Rusland ontkent mislukking Spoetnik III Radio Moskou heeft gisteravond te-' gen gesproken, dat in de Sovjet-Unie een (mislukte) poging is ge'daan een derde spoetnik te lanceren. De radio citeerde de Russische Akade- mie van Wetenschappen als zegsman van deze tegenspraak. Radio Moskou knoopte hieraan een beschouwing vast over de berichten, die omtrent zulk een lanceer-poging cir culeerden uit Amerikaanse bron. Vol gens de uitzending was het doel dier be richten, de Amerikaanse reputatie, ge schokt door de mislukte pogingen in d« V.S. ietwat te schragen. Een van de vooraanstaande Ameri kaanse raket-ontwerpers, J. K. Bossart, directeur van de afdeling astronautiek van de Convair-fabrieken, heeft ver klaard, dat „indien we onze geest erop richten wij de maan binnen een of twee jaar per raket zouden kunnen bereiken". Bossart, die de Atlas-raket voor de luchtmacht heeft ontworpen, verklaarde dat zijn maatschappij een studie maakt van mogelykheden tot reizen naar de maan of zelfs verder. Daling Indonesische goud- en deviezenreserves De Indonesische goud- en deviezen reserves zijn van 14.78% de vorige week, gedaald tot 13.19% van de geldcircula tie en andere opeisbare verplichtingen. De voorschotten van de Bank Indo nesia aan de regering zijn met 282 mil joen gestegen tot 14.350 miljoen roe- piaha. De geldomloop steeg met 228 miljoen tot 13.534 miljoen roepiah. De activa van het deviezenfonds ver minderden met 168 miljoen tot 1.797 miljoen roepiah. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilli Wanneer U al eens een reddings- haak van de L.R.B. gebruikt om Uw hoed uit het water te vissen, leg hem dan tenminste weer op z'n plaats! IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIII Voor Rijksambtenaren: huurcompensatie over 6 maanden (Van onze. Haagse redactie). Naar wij vernemen, wordt er naar gestreefd de Rijksambtenaren ln de laatste week van januari of de eerste week van februari van het volgend jaar de huurcompensatie uit te keren over de eerste zes maanden van 1958. Bovendien, als het wetsontwerp 'tot tijdelijke verhoging van de kinderbij slag tydig wordt aangenomen, zal de extra-uitkering van 10 cent per dag per kind bij het bedrag aan huurcom pensatie worden opgeteld, ook overdo periode van zes maanden. De dienst der hulsartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot don derdagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren 's-Gravesande, de Jong, Mas tenbroek, den Haan en van Wingerden en van donderdagmorgen 8 uur tot vrijdag morgen 8 uur door de doktoren Verhoef, Pieterse. Postel, Jansen en Langezaal. Te Oegstgeest van hedenmiddag 6 uur tot woensdagnacht 12 uur door de dok toren Hugenholtz sr en Jr, tel. 20390 en van woensdagnacht 12 uur tot vrijdag morgen 8 uur door doktor van Walchren, tel. 22030. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt waargenomen door: Apotheek Douza, Douzastraat 31, tel, 21313; Apotheek Nieu we Rijn 18, tel. 20523 en Apotheek Oegst geest. Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. Op 1ste kerstdag 25 december ls van 's ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur al leen geopend Apotheek Nieuwe Rijn, des nachts van 25 op 26 dec. zijn geopend: Apotheek Douza, Apotheek Nieuwe Rijn en Apotheek Oegstgeest. Op 2e kerstdag 26 december zijn van 's- ochtends 8 uur tot 's avonds 12 uur ge opend: Apotheek „Tot Hulp der Mensch- held" Hooigracht 46, tel. 21060 en Apo theek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Vanaf 's avonds 12 uur zijn geopend: Apotheek Kok. Rapen burg 9, tel. 24807. Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" en Apotheek Oegstgeest. By geen geboor by Uw batsarts of specialist bel op dokterstelefoon 2222<- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 k 4 fi p. e<N Helsinki geh. bew. z 3 3 1 Stockholm sneeuw zw 4 0 n.l Oslo regen z 2 2 2 Kopenhagen regen zw 4 2 6 Aberdeen onbewolkt wnw 7 2 0 Londen zwaar bew. ono 2 7 0.9 Amsterdam regen zo 4 4 0.2 Brussel onbewolkt ZZO 5 6 1 Luxemburg geh. bew. zo 3 3 1 Parijs regen zo 3 6 4 Bordea.ux regenbui z 5 5 13 Grenoble zwaar bew. zzw 10 11 0 Nice regen nno 3 7 21 Berlijn zwaar bew. zzo 4 1 0.1 Frankfort licht bew. no 2 2 Munchen onbewolkt zzo 2 -3 0 Zürich licht bew. z 2 -8 0 Genève motregen windstil -3 0 Locarno sneeuw windstil -1 1 Wenen geh. bew. ozo 6 -3 0.1 Innsbruck licht bew. w 5 -3 0 Rome half bew. zzo 6 9 1 Ajacclo regen zw 2 5 9 MAUÖÏÖA awaar bew. azw 3 13

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2