e 1 V zilveren sterren 3 H 2 2 2 BB H H H 69 H e e H 2 H 2 6 H H 2 ÜB •8 H ft H KRUISWOORDRAADSEL PUZZEL no. 1 O 55 6 BB PLUK de uit het prijzen-firmament Het jaar 1957 zal in de geschiedenis geboekstaafd staan als het jaar. waarin de mens de deur naar het heelal openstootte. Nu reeds enige maanden cirkelen door menselijk vernuft ontworpen en door menselijke techniek gelanceerde kunstmanen door de wereldruimte. Deze historische gebeurtenis heeft uiteraard een stempel gedrukt op de prijsvraag, die wij de traditie getrouw aan het einde van het jaar lanceren: ditmaal in de vorm van een puzzel-satellietje" dat tien vernuftige instrumenten vervoert: tien puzzels van uiteenlopende aard en verschillende „zwaarte". .Zoals andere jaren zijn de puzzels zo gekozen, dat iedere puzzelaar, met welke voorkeur dan ook, er iets van zijn gading tussen kan ontdekken en dat ook de minder grote bollebozen in het puzzelen aan hun trek kunnen komen naast de keien die op enkele opgaven ook wel de nodige energie zullen moeten spuien. Er zijn twee groepen van prijzen: prijzen per puzzel, namelijk voor iedere puzzel een eerste prijs van f. 10. en drie prijzen van f.5. en voorts prijzen voor hen. die de meeste puzzels goed hebben opgelost, namelijk een eerste prijs van L 100.een tweede van f. 75.een derde van f.50.een vierde "van f.25.en nog vijf prijzen van f. 10.— en twintig prijzen van f. 5. In totaal zijn er dus f. 250.aan puzzelprijzen en f.400.aan prijsvraagprijzen, in totaal f.650. waar voor 69 prijswinnaars in aanmerking komen. Voor bijzonder verzorgde of originele oplossingen kunnen eventueel nog extra prijzen worden uitgeloofd. Bij de prijstoekenning zal er op worden toegezien, dat aan niemand meer dan één prijs wordt toegekend. Daar om zullen wij eerlijkheidshalve eerst de hoge prijzen toekennen en dan bij de toekenning afdalen naar de lagere prijzen, teneinde te voorkomen dat een ..grote" prijs iemand ontgaat omdat hem reeds een kleinere prijs is toegekend. Aangezien het nazien en registreren van de oplossingen en het toekennen van d^ prijzen bij een dergelijke inge wikkelde prijsvraag van tien puzzels uitermate ingewik keld is, moeten wij als voorwaarden voor deelneming als eisen stellen dat: 1. iedere deelnemer de oplossing van alle puzzels waar aan hij mee doet in één enveloppe verstuurt: 2. buiten op iedere enveloppe met oplossingen duidelijk wordt vermeld hoeveel oplossingen hierin worden verzonden; 3. buiten op iedere enveloppe naam en adres van de inzender worden vermeld; 4. duidelijk buiten op iedere enveloppe wordt vermeld ..prijsvraag". Oplossingen dienen uiterlijk maandag 13 januari a.s. te 13 uur in het bezit te zijn van de redactie. Witte Singel 1 te Leiden. Zo spoedig mogelijk na de sluitingsdatum zullen wij de oplossingen van de puzzels en de namen der prijs winnaars publiceren. Over de prijstoekenning kan nader hand niet worden gediscussieerd of gecorrespondeerd. Slechts abonnees van ons blad kunnen naar de prijzen meedingen. Horizontaal 1. spoedig 5. gesmolten gesteente 7. Aziatisch land 10. werken met cijfers 13. bevlieging 15. noodsein 16. radio-omroeporganisatie 19. weegschaal 21. verstikken 23. teken van vrolijkheid 25. bouwstenen van de materie 27. strijdperk 29. bevel tot stoppen 30. voertuig 31. geweldig groot 33. voor 34. van de Antillen 38. eveneens 40. zijkant 42. voorzetsel 43. Engels voegwoord 44. voedsel opnemen 45. afsluiting 46. voorzetsel 47. lengtemaat 48. klein diertje 49. bekende figuur uit luchtvaartkringen 51. bodembegroeiing 54. kledingstuk 57. wonde 59. in gezelschap 60. waarin wij nu leven 64. aanwijzend voornaam woord 65. voedsei 67. tweeklank 68. landbouwwerktuig 69. figuur in een rechtsgeding 71. een dag in het verleden 73. dikke delen van bladeren 75. vervoeging van een werk woord dat iets met armen zorg te maken heeft 77. luid spreken 78. vissoort 79 staaf 81. vlug 82. kracht 85 gewricht 86 metaalhoudende grond 87. kleine cape Verticaal: 1. Romeinse groet 2. lui 3 zuurachtig 4. oppervlaktemaat 6. strijdperk 8. geestdrift 9. plaats in Italië 11. dageraad, tevens een van de zonnepaarden 12 reiziger op vast traject 13. bevlieging 14 hoffelijk 17. naderend 18. plaats in Amerika 20. reddingsmiddel voor piloten snel vliegtuig omroepvereniging leeg liefkozing loopvogel rond buitenwerk uiteinde van voormaliga pier plat vaartuig meisjesnaam bergplaats meisjesnaam martelwerktuig uitgedroogd boom uitroep ontberen negatief voorvoegsel bijwoord riviertje in Nederland sneuvelen Europees land waaruit een groot deel van west-Nederland bestaat roem de mensen over het algemeen verder naar beneden dier vlug voorzetsel versieringsmotief insect smalle opening dier uitholling in een muur Ierse verzetsorganisatie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13