De wast uw was veilig schoner VenhcuSe pep-sels DAMES- en HEREN CONFECTIE Voorstelling van zaken is met de feiten in flagrante strijd isier n.v. Textielhandel ADR. VAN OOY jr. Volken rech terlijk volstrekt onrechtmatig machtsmisbruik Mark boete voor Duitsers, die straat schuin oversteken rniJIH... bij COSTER^1 a. 2e Buffetjuffrouw b. Werkmeisje c. Leerling Kok 25' JERSEYPAKJES 10% korting RREESTRAAT 39 - LEIDEN (recht tegenover Postkantoor) MAANDAG 23 DECEMBER 1957 Onze regering verklaart (Van onze parlementaire redacteur) In aanwezigheid van bijna alle ministers (alleen minister Mansholt was afwezig) heeft minister Luns (Buitenlandse Zaken) vanmiddag in de Tweede Kamer een verklaring afgelegd over de gebeurtenissen in Indonesië. Hij maakte er op attent dat de Indonesische regering in het buitenland de indruk tracht te wekken, dat het optreden tegen de Nederlanders niet in strijd is met het volkenrecht. In werkelijkheid wordt de actie echter gekenmerkt door volstrekt onrechtmatig machts misbruik. Zij wordt gekenmerkt door willekeur. In een memorandum, dat door de permanente Indonesische missie bij de V.N. is verspreid, wordt verklaard, dat de recente maatregelen van de Indonesische regering alle in overeenstemming zijn met het internationale recht en dat de essentiële beginselen van de menselijke rechten daarbij zijn geëerbiedigd. Volgens dit memorandum heeft de Indonesische regering Nederlandse bedrijven tijdelijk onder administratieve controle gesteld met het doel om excessen van de zijde van extreme elementen te voorkomen. Deze Indonesische voorstelling van zaken is met de feiten in flagrante strijd. Indonesiërs die anders willen, kunnen het getij niet veranderen De Nederlandse regering heeft ver zocht aan Indonesië medewerking te ver lenen bij de evacuatie van de Neder landers. Op de desbetreffende toezegging is meermalen inbreuk gepleegd in een mate, die alle perken te buiten gaat. De regering is met toenemende bezorgd heid vervuld over de belangen van de Nederlanders in Indonesië. Zij heeft bij herhaling in Djakarta geprotesteerd te gen het Indonesische optreden, dat in de vrije wereld algemeen is veroordeeld. Dat is ook gebleken in de N.A.V.O.- conferentie. De regering heeft overwo gen, welke andere wegen openstaan voor internationale steun. In de eerste plaats zijn de gedachten uitgegaan naar de V.N. Het is van het grootste belang de V.N. formeel in kennis te stellen van hetgeen in Indonesië voorvalt. De Indonesische regering heeft kort geleden het voornemen aangekondigd een enorme uitbreiding te geven aan het zeegebied rondom Indonesië. Zulk een maatregel is voor zeevarende mogend heden onaanvaardbaar. De Nederlandse regering stelt zich op het standpunt dat zij de Nederlanders, die willen vertrekken, daartoe in de ge legenheid wil stellen. Zij heeft geen ad vies gegeven tot vertrek omdat de om standigheden in de verschillende delen van Indonesië verschillend zijn. Door sluiting van de consulaire vertegenwoor digingen is het vertrek ten zeerste be zwaard. Het internationale Rode Kruis heeft zich bereid verklaard zich ter plaatse te oriënteren. Dank is verschul digd aan de regeringen van Singapore en Australië voor de medewerking aan de evacuatie. De kosten van afvoer uit Indonesië naar Singapore komen voor rekening van de regering, evenals het verblijf in kam pen in Singapore. Wie de overtocht van Singapore naar Nederland niet kan be talen, krijgt een Rijksvoorschot, doch dit wordt beperkt tot hen, van wie betaling redelijk niet kan worden gevorderd en voor wie de werkgever niet kan zorgen. Ook hier te lande zal de aankomst vele moeilijkheden veroorzaken. Er zul len belangrijke kosten mee gemoeid zijn, waarvan de omvang nog niet is te schat ten. Er zijn nog steeds Indonesiërs, die anders willén, maar zij zijn niet in staat het getij te keren. De kwestie Nieuw Guinea is maar een voorwend sel voor het optreden van de Indone siërs. In de schaduw van de onge hoorde maatregelen die thans in Indo nesië worden genomen, is de basis voor een gesprek wel uitermate smal geworden. De regering oordeelt het niet geschikt speculatieve beschou wingen te houden over wat erin Indo nesië verder zal gebeuren. De vergadering werd hierna enige tijd gschorst alvorens de gelegenheid te openen tot debat. '.Van onze correspondent in West-Duitsland) De politie-agenten ln Noordrijnland-Westfalen zullen het druk krijgen, want er worden nieuwe strafbepalingen ingevoerd die ten doel hebben het nog altifld verbijsterend hoge aantal verkeerson gelukken omlaag te druk ken. De agenten zullen er als de kippen bij moe ten zijn om de zondaars onmiddellijk te beboeten. Niet alleen gemotori seerde weggebruikers, maar ook voetgangers zullen in hun beurs moe ten grijpen, als ze het verkeer in gevaar hebben gebraoht. Iedere voet ganger, die een straat niet op de kortst moge lijke wijze oversteekt, zal een mark boete moeten betalen! Een mark betaalt ook iemand, die alleen of met anderen op de hoek van een straat of een weg blijft staan, waardoor het vrije uitzicht wordt be lemmerd, iemand, die op buitenwegen of op stra ten zonder stoep aan de rechterkant inplaats van (zoals sedert kort voor geschreven) aan de lin kerkant loopt, en een fietser, die geen bel heeft of een vuilgeworden re flector op zijn achter spatbord. Een automobilist, die zijn wagenpapieren thuis heeft gelaten, of zijn richtingaanwijzer niet uitsteekt, als hij van richting verandert, fiet sers, die naast elkaar rij den, en automobilisten, die onnodig veel lawaai maken en zonder nood zaak toeteren, moeten drie mark betalen. Automobilisten, die door hun manier van rijden het verkeer niet vlot la ten verlopen en andere weggebruikers last be zorgen, kunnen met vijf mark worden beboet. De Engelse vierling, van naar rechts, Bridge. Elizal Frances en Jennifer Good, bij doen van kerstinkopen, waarbij acht handen bepaald wel „KERSTBOEK 1957". Bij de N.V. Drukkerij „De Spas stad" (Haarlem) verscheen het nestad Kerstboek 1957" (een jaa: weerkerende uitgave). De inhoud staat uit een verzameling kerst- dere lectuur, in grote variatie en fraaie foto's of tekeningen, met losse reprodukties van schilderijen veelkleurendruk. n.l. ..Aanbiddin; herders" (Murillo) en Sledevaart (F gois Boncher). Onder de vele litters voor de komende kerstdagen maak: welverzorgde uitgave een uitstekend! druk. BEAUJOLAIS 1955 CH. BARBE 1953 CH. FONRAZADE St. Emllion 1953 ENTRE DEUX MERS GRAVES SUPÉRIEURES SHERRY DRY PALE ARNSBY PORT COSTORICO (met Vermoutglas) FRAMBOZEN BESSENWIJN (met borrelglas) RODE LANDWIJN WITTE LANDWIJN By 12 flessen de dertiende gratis. f3.— f3.10 f3.75 f2.75 f3.05 f4.35 f5.25 f4.45 f2.55 f 1.80 f 1.90 Steenstraat 8 - tel. 21361 Herenstraat 6 - tel. 30069 Haarl.str. 204 - tel. 21611 Verder binnen- en buitenlands gedistilleerd tegen vastgestelde verkoopprijzen. Wij vragen voor onze LUNCHROOM (eerste jaars) Persoonlijke sollicitaties dagelijks aan de afde ling Personeelszaken, 4e etage. VROOM DREESMANN Zoek voor mijn vrouw met 4 kinderene van wie 3 schoolgaand: GEMEUBILEERDE WOONRUIMTE per 1 januari 1958 of later, voor ca. lVi jr.. in Leiden of omgeving. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 3201 en nü nog een zakje Pep-Seis! Ja mevrouw, ze staan voor U klaar in de winkel. Zo'n paar zakjes Pep-Seis komen altijd van pas. Groot en klein smullen van die verrukkelijke knabbeltakjes' van Verkade. Ze zijn heerlijk bij de thee, bij een aperi tief, bij de soep __-en ook zó uit het zakje. Let op de Pep-Seis doos bij uw winkelier. Prijs per zakje Verkade Pep-Seis smaken op ieder uur van de dag. JAPONNEN VESTEN TRUIEN PULLOVERS REGENMANTELS WINTERMANTELS DEMI'S KOSTUUMS REGENJASSEN Speciale aanbieding Desgewenst termijnbetaling mogelijk volgens wettelijke bepalingen van 15 handgeld. Koop vroegtijdig - koop in de ochtenduren. Koop voordelig. KOOP NU. SLEUTELTJES werk aan huis van atel modezaak. Brieven bur. van dit blad no. 2181 k. Gevraagd wieg met. toebeh. en een 1-pers. kapokmatras, ln zeer goede staat. Brieven bur. van dit blad no. 2198 k. HTS.-er 26 jaar, werkz. b(1 de I.K.I. zoekt 2 Jan. een goed gemeub. zit-sl.k. te Voorscho ten, Leiden of omg., met of zonder pension. Brieven met voll. inl. s.v.p. bur. van dit blad onder no. 3185 k. Gevr. wlnkeljuffr. voor 3 dagen per week. Banketbak kerij L. P. van Egmond, Vliet Z.Z. 14. Rijnsburg. Tel. 2634. R3 wy betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals ra dio's. stofzuigers. pick-ups, gram.motoren. elektr. moto ren, meubelen, fietsen, brom- en motorfietsen, auto's enz. In- en verkoop G. van Vliet, Janvossensteeg 34. Gevr. nette «asjes, worden geheel opgemaakt en verstelt, ook stoppen en breien. Brieven bur. van dit blad no. 2268 k. Wegens huwelijk der vorige gevraagd, flinke, zelfstandige hulp in de huishouding. Rust huis Huize Welmoed. Noord- elndsplein 2 B, Leiden. Jongensfiets gevraagd. Cobetstraat 38. Tel. 21976. Gevraagd werkster voor 2 ochtenden per week, die bij haar aan huis ook wekelijks een 1-persoons wasje verzorgd. Te Leiderdorp. Brieven bur. van dit blad no. 3202 k. AANGEBODEN R] Kerstkransdozen, Taartran- den. caLsses, bonbonzakjes, kerstzakken, cellofaanlint. goudkoord. kerstzegels, kerst lint, chenille-kerstmannen, kerstpapier zijdevloei, houten lepeltjes .houten vorkjes, cel- lofaanwol, fruitschalen, zilver- Eapier. cellofaanzakjes. kerst- ulst enz. Papiergroothandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Spoed. Door vertrek aange- len Fridor radio en onder- zetkast met Joboton platen- wisselaar, 1 J. oud, samen f250. Alexanderstraat 7. Pak mee Vauxhall W.vvern 1951 met kaohel en spotlight, moet weg, prijs slechts f 475. Te zien bij Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4 A. Leiden. Tel. 25259. Bij geen gehoor 26782. Gazelle motorbakfiets met J.L.O. motor, 145 cc., zonder bak. banden z. g. a. n. wordt te koop aangeboden. Bevr.: Hoefstraat 11, Leiden. Aangeb. Xaumnnn haiul- naaimach., i. z. g. st. compleet met kap, prijs f 65. Singer handnaaimach. 1. pr. st., prijs f 35. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 32027. H B. z. a. een meisje van 15 Jaar voor een werkhuis, alleen voor de morgenuren. Brieven bur. van dit blad no. 3132 k. Yerenbed, kapokmatras, 2- pers. ledikant met Auplng spi raal. pracht stoelen met fau teuils. wascommode, kachel, gashaard, gaskachels. fraaie open haard. W. F. Kooreman. 9. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Let op tel. 23261. H Te koop aangeb. kleine keu rigs woning. Leeg te aanvaar den. Groepskaart vereist. Te bevr.: Vestestraat 152. Dinsdagmarkt. Dames, voor de kerstdagen, praohtige ka toenen onderjurken met brede kanten strook van 8.98 nu 3.98. Damespetticoats m. strook wijd model, alle maten 2.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Beschaafde vrouw biedt zich aan voor onverschillig wat, nu of later. Ook thuiswerk. Br. bur. v. d. blad no. 2274 k. Gratis boekje „Waar weten schap en natuur elkaar ont moeten". Zendt een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27, Hilversum. f| Alba Lien wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Leiden Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrijwielen, voor jongens en meisjes, met remnaaf, 5 kleinen. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2. Leiden; Kerkstraat 48 Noordwijk; Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. Bloembollen voor Uw tuin. 200 prima bollen voor slechts f 11.50. Half pakket f6.50. Vlieland, Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. Q Voor Uw kerststukje, groen mos 40 ct. Bemoste takjes 25 ct. Denneappels 20 ct. enz. Vlie land, Nieuwe Rijn 50, bij het Gangetje. Vindt U een kerststukje duur? Dat hoeft niet. Maak het zelf. Met een prikker ln een schaaltje maakt U de mooiste dingen voor weinig geld. Vlie land. Nieuwe Rijn 50. Maak Uw huls gezellig met de kerst. Met een paar stukjes kurkschors of berkebast geeft U Uw kamerplanten een heel ander aanzien. Vlielands Zaad- handel. Nieuwe Rijn 50 t/o. 't Gangetje. Laat de vogels bulten niet verhongeren. Vetbollen geven weerstand tegen koude. Per stuk 25 ct. Bij 10 stuks 1 gra tis. Strooizaad 43 ct. per 1/2 kg. Pinda's 35 ct. per 1/4 kg. Vlieland Nieuwe Rijn 50. Gouden dames-, heren- en verlovingsringen. armbanden, colliers enz. In ruime keuze. Vanaf f 1.50 per week. Crediet- service. Rijn- en Schiekade 58. Tel. 31067. Cassettes-couverts Alles met prima service. BI Zet Uw mooie witte kerst cyclamen niet in een schreeu wend lelijke slerpot. Wij heb ben snoezige witte plastic pot- schermen met los bakje in 4 maten. Vlielands Zaadhandel. Nieuwe Rijn 50 t/o. 't Gange tje. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met 6ohoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. Verhuur zonder chauffeur. Volkswagens en Hillmans. f 6 per dag en 6 cent per km. Zondere verdere kosten. Utrechtse Jaagpad 16 A. Autorjjles f 5 p. uur, ln nieuw verwarmd materiaal. Autorijschool John. Rem merswaal Utrechtse Jaagpad 16 A. Tel. tijdelijk 31140. Een slecht kerstrapport? Onderwijzer heeft nog enkele uren vrij voor het geven van bijlessen en hulp bij huis- wérk, tegen normale vergoe ding. Brieven bur. van dit blad onder no. 2028 k. B Horloges, wekkers, klokken, van elk model worden door ons snel en vakkundig op eigen atelier gerepareerd. Eventueel afhalen en bezorgen. Fa. Jan M. Pierrot. Maarsmanssteeg 21 Leiden. Tel. 20778. Kanaries te koop, prima zan- 1 gers. vanaf f 12.50. ook oranje- I rood. wit en citroen, ook pop- pen. Werner. Terweeweg 22. Qegstgeest. Te koop old-flnlsh met salontafel. T© bevn Hooigracht 32. Vrouwen die de Ki kennen breien nooit mi de pennen.* Knittax br chines met 198 naalden draadgeleider, 't Breimat huls. Haar 1.straat 196 A, den. Vraagt een demons! Solex Standaard p. m. f 17.30, Solex de f399.50, p. m. f20.24 ine all risk verzekering. S Station. Gebr. Huismat gewoerd 6668, telef. 31 Alle motoronderdelen motorsloperij Cor Hekkelaan 223, Den Haag foon 11.45.01. Te koop aangeb. contrabas, t. e. a. b. Te Spleghelstraat 29. Aangeboden Morris 1954 met gerev. motor en we banden. Tel. 23700. S| Citroen Sport '49 aan en, in goede staat, primi tor en banden. Hoge Ri; 68, Zoeterwoude, naast o Witt© Huis. Radio-grammofoonroi Wegens omstandighede: koop radio-grammofoonm met 20 platen naar kern Prijs f 120.Te bezicb: Voorstraat 20, Leiden. Te koop verrekijker statief, lang 130 cm. verg! 20 x, f 35. 1 stel leren schoenen 6.50, 6-armlge kroon old-flnlsh f 15. Te Herengracht 73. Te koop een avom blauw, maat 42 en Sophiastraat 61 A. Iedereen Is entliousiaf wij Uw matras overtn met damast, éénpers. 19.50, tweepers. f 26.50. bedden -tapij tenmagazijn. 98. Vrouwensteeg 9, tel. Te koop slaehtkonynf delige vogelkool, petro kachel (vergasser). Rijndlj Voorschoten. Studente biedt aan PI hoogtezonapp., type MlH VB. f47 (nieuw f76.50)." gebruikt. Hoogl. Kerkgr, Woonboten te koop as Meerdere woonboten me plaatsen, Zaandam, Ue Leiden, omg. Den Haag. P van f 7.000 tot f 30.000. Arkenibouw „Merafto", Ki weg t/o. de Munt, Utreeft 030 - 31173. Flitefoto's met Kerstn ouwejaar door ons advies geslaagd. Reeds vanaf fl flitser. A. G. Ober. fotobi Hoogl. Kerkkoorsteeg 5.1 t.o. St.-Elisabeth zieke: Hooigracht. Donkere dagen voor mis. Breng gezelligheid t woning met onze mooie i kooien. Wij hebben bijpas standaards en muurhangi Loop U eens binnen bi) land, Nieuwe Rijn 50 t/e Gangetje. Een sieraad in Uw tuit onze vogelvoederhuisjes. zo'n mooi. sterk vogel) doet U uzelf en de vogels genoegen. Vlieland N Rijn 50. Vetbollen,' pü strooizaad. Een student geeft bij Frans, natuur- en schelt Br. bur. v. d. blad no. 1 DIVERSEN ■I A'dam-Oost. Bolkstr. 1' nw.bouw, flatparterre. I mers. douche, Br. keukt balkons, vrije voor- en ad tuin, huur f 70 p. m. Tel. 5

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8