GEKDING Laatste Berichten orgel MAANDAG 23 DECEMBER 1357 Geding dagbladartikel (Speciale berichtgeving). De persident van de Rotterdamse rechtbank mr. J. Ovenvater heeft een Engelse firma niet ontvankelijk ver klaard in haar eis tegen een te Rot terdam verschijnend dagblad, waarbij zij in kort geding stopzetting van de publikaties betreffende deze firma en oplegging van een dwangsom had verzocht. In het ochtendblad van dit dagblad hadden enige tijd geleden geïllustreer de publikaties gestaan, welke de Engel se firma onaangenaam getroffen had den en btrekking hadden op de leveran ties door deze Engelse firma aan het Nederlandse leger. De president heeft de publikatie van het artikel nit een onrechtmatige daad geacht, gezien de achergronden. Even min achtte hij het publiceren van foto's in dit artikel, waardoor de Engelse firma schade zou hebben geleden in haar bedrijf, onrechtmatig. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha H.. dr van H. C. Overbeeke en J. Verschoor. Johanna Th. dr van F. van Nood en G. P. van der Rleij. Robert H. Fr., zn van O. H. Da- broek en W. C. Oudshoorn. Getrouwd: M. W. van Schooten en H. W. Roggeveen. W. Woltz en J. W. Cannoo. Overleden: P. van Eeuwijk. 75 Jaar. echt note van F. van Zandbergen. OEÜSTOEES7 KAARTEN VOOR GROENE KERK Teneinde een te grote toeloop te ver mijden besloot de kerkeraad der Herv. Gem. dit Jaar kaarten beschikbaar te stellen voor de uitvoering van de kantate „In dulci jubilo" op morgenavond in de Groene Kerk zoals zaterdag door ons was gepubliceerd. Deze kaarten zijn van zelfsprekend kosteloos, ze kunnen alsnog worden afgehaald aan het in het kerk blad vermelde adres. WARMOND KERSTFEEST HERV. JEUGD. In ,,'t Trefpunt" kwamen zaterdag avond alle herv. jeugdverenigingen bij een om het kerstfeest te vieren. De avond werd geopend door ds. Van Leeu wen uit Kaag. Er werd volgens de kerstliturgie gehandeld. Tussen de ge zangen door werd gedeclameerd. De heer Vollaard vertelde een kerst verhaal. TAFELTENNIS. T.T.V. „Steeds Vooruit". De uitslagen van de afgelopen week waren: Dames: Gona 1Steeds Vooruit 1 8-2; RTC 1—Steeds Vooruit 2 8—2. Heren: Steeds Vooruit 1BBM 1 5—5; Steeds Vooruit 2—Pit '54 2 6—4; Dolfijn 3—Steeds Vooruit 3 37. De bejaardensociëteit zal op 25 december en 8 januari a.s. gesloten zijn. De eerstvolgende bijeenkomst zal plaats vinden op woensdag 25 januari. Het zal dan juist een jaar geleden zijn dat deze sociëteit werd opgericht. Het Nederlands Kamerkoor zal onder leiding van Felix de Nobel op 20 januari a.s. een concert geven in 't Trefpunt. Het programma wordt later bekend gemaakt. Tijdens de kerstdagen en op nieuw jaarsdag kunnen bij brand slechts de nummers 206 en 201 worden gebeld en niet het telefoonnummer 333. WASSENAAR GEEN VOORRANG VERLEEND De chauffeur van een vrachauto ver leende bij het uitrijden van de Rust en Vreugdlaan geen voorrang aan de op het rijwielpad langs de Rijksstraatweg rij dende 25-jarige bromfietser W. C. J. van Vliet alhier, die bij de botsing een her senschudding, een gebroken neusbeen en een hoofdwond opliep. Hij werd vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den. Tegen de chauffeur werd proces verbaal opgemaakt. KERSTNACHTSAMENKOMST IN DE GEREF. KERK ZIJLLAAN In de Gereformeerde Kerk aan de Zijl laan wordt dinsdagavond van 11 tot 12 uur een kerstnachtsamenkomst gehou den, welke voor ieder toegankelijk is. Spreker is ds. G. van Duinen. Medewer king wordt verleend door het Gerefor meerde Jongenskoor onder leiding van Gerard Akkerhuis. De groeiende arbeid van de Stich ting Alliance Zendings Centrum „Pa- rousia" te Naarden heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien, met mede werking van het hoofdbestuur der Christian and Missionary Alliance te New York, een groter pand aan te kopen en wel ,,Het blauwe dak" te Wassenaar, Rijksstraatweg 426. Het gebouw wordt in gebruik geno men op 27 december a.s., terwijl de of ficiële opening later zal 'volgen. De di recteur, rev. W. Könemann. zal de al gehele leiding krijgen in dit nieuwe centrum. MARKTBERICHTEN LISSE. 21 december. Gladlolenveillng De aanvoer van gladiolen was nog groot terwijl de handel best was. Alles werd vlot verkocht. Hoewel de kwaliteit wat minder was. waren de prijzen niet lager. GLADIOLEN 8/10 6/8. Abu Hassan 8/10 2.40, Acca Laurentia 2,00. Agnita 1.95, Akerendam 1,80. Allard Pierson 2.20, Ame rican Express 1.90, Aristocrat 1,95 1,50, Gen. Eisenhower 2.40 1.50, Joh. van Ko nijnenburg 3.75 2,50, Klreking 8/10 2.50. Firmament 2,00. Gold Dust 2.00. Joh. Strauss 2,70, Memorial Day 1,90 1.40, Nieuw Europa 6/8 2,10, Pactolus 1.20. Pri de of Holland 2,10 1,45, Rosa van Lima 3,40, Salman's Glory 2.30, Sneeuwprinses 1.50 1,10, Spotlight 8/10 3,30, Washington 2,90. Sans Souci 2,10 1,35, Vanguard 6/8 1,40. Winston Churchill 8/10 2,00. BIJGOED: Lillum Tigrinum Splendens 18/20 f 11,90. idem 16/18 f9,20. idem 12/14 f 5,35, Montbretia krokosmiaflora f 1.50, Montbretla Fantasy f 1,20, Pioen Offici nale f 25,- ROTTERDAM, 23 december. Vee markt. Aanvoer in totaal 950, vette koei en en ossen 559. varkens 391. Prijs in cents per kg.: vette koeien le kw. 300/315. 2e kw. 270/290, 3e kw. 250/ 260, varkens (lev. gew.) 163, 161, 158. RIJNSBURG. 21 december. Bloemen veiling FLORA. Tulpen per bos: Krelage 140-165, Superbe 150-170, Copland 350- 360, Winter Queen 240-245, Yellow Poppie 140-160. Wintergold 160-175, W. Sail 140- 160. Finland 135-150. Hlllegarda 145-150. Narcissen: Helios 60-70, Golden Harvest 110-115, Earley Glory 70-85, Cragford 65- 80. Tulpen met bol: Brill. Star 620-880. W. Due 650-770. Berlin 500-540, Hyacinten m. bolPink Pearl 25-32, Anna Marie 28-38, L'innocence 40-56, Bismarck 20-25. Ostara 25-32. Anjers: sim rood 36-42. sim roze 37- 43. sim wit 44-53. Elizabeth 34-38. Fresia: Buttercup 105-150. wit 115-160. Pr. Irene 120-170, Blauwe Druifjes 40-49 cent per bos. Waarschuwinq aan Nederlanders Aan het werk blijven Dg militaire woordvoerder van Noord- Sumatra heeft vandaag verklaard, dat de Nederlanders zich niet aan hun ver antwoordelijkheid mogen onttrekken bü het goed functioneren van de door de regering overgenomen bedrijven. Hij zeide: „Daar er aanwijzingen zijn dat Nederlanders, wier ondernemingen onder regeringstoezicht zijn gesteld, trachten zich aan alle verantwoordelijk heid te onttrekken, wordt er met na druk op gewezen, dat het werk als nor maal voortgang moet hebben op de Ne derlandse. door de regering overgenomen bedrijven". Driehoekshandel Volgens gewoonlijk welingelichte krin gen heeft sinds het ontstaan van de po litieke woelingen in Indonesië, de drie hoekshandel tussen Hongkong, Malakka en Indonesië een grote omvang gekre gen. Grote hoeveelheden in Hongkong vervaardigde manufacturen, metalen voorwerpen, wollen mutsen, nylon tan denborstels en andere dagelijkse beno digdheden vinden via Malakka en langs „particuliere transportkanalen" hun weg naar Indonesië. Daarentegen is er, als gevolg van de verwarde situatie in Indonesië, slechts weinig handel tussen Indone sië en Hongkong. Zakenlieden in Hongkong slaan de situatie in Indo nesië met bezorgdheid gade. Zij vre zen, dat deze nog slechter zal worden, tenzij de ontwikkelingen een andere wending mochten nemen. Kerstviering in Singapore De manschappen van leger en ma rine van Engeland en Malakka treffen voorbereidingen voor de viering van Kerstmis door de bijna 1000 Neder landse evacuees, die in de twee quaran tainekampen in Singapore zijn onder gebracht. In het kamp Woodlands, van de Kon. Marine van Malakka. hebben de man schappen van de marine 300 cadeautjes bijeengebracht, die voor de Nederlandse kinderen aan de kerstboom worden ge hangen. In het legeropleidingskamp Changi zullen kerstversieringen worden aange bracht. terwijl aan de evacuees een kerstdiner, en aan de kinderen een thee partijtje en bioscoopvoorstelling zullen worden aangeboden. Steun van Oest-Duitsland De Oostduitse ambassadeur in com munistisch China, R. Gyptner. heeft vandaag in Peking verklaard, dat zijn regering bereid is „uitgebreide mate riële steun aan het Indonesische volk te geven in zjjn strijd tegen het kolo nialisme". Het is het leidend beginsel van de buitenlandse politiek zijner regering om morele, politieke en materiële steun te verlenen aan de strijd tot „uitroeiing van het kolonialisme", aldus Gyptner. De ruilhandel met Singapore De minister van Handel, Soenardjo, heeft verklaard, dat de regering „tot dusver" nog niet heeft overwogen eniger lei handelsovereenkomst met Singapore te sluiten. Hij zeide, dat de regering in beginsle geen ruilhandel toestaat en dat hij niet op de hoogte was van berichten uit Singapore, als zou de regering toe stemming hebben gegeven aan de auto riteiten in Borneo tot het aangaan van een „rubber voor rijsttransactie" met SSingapore. Uit Padang, de hoofdstad van Mid- den-Sumatra, werd vandaag gemeld, dat 1000 ton produkten van buiten landse ondernemingen uit Padang naar Europa zjjn verscheept, om daar tegen andere goederen te worden ge- riuld, o.a. tegen essentiële goederen als rjjst, krantenpapier en textiel. Import radiotoestellen GROSSIER KRIJGT ONGELIJK (Speciaüe berichtgeving) De president van de Rotterdamse rechtbank mr. J. Overwater. heeft uit spraak gedaan in de zaaik. die de firma Fbi'liips te Eindhoven had aar/hangïg gemaakt in kort geding tegen een Rot terdamse groothandelaar, due in West- Du itslan'd door de Duitse fabriek van de firma Philips vervaardigde rad'io- toestelïen bij een Duitse grossier had' gebracht en deeze toestellen, na invoer langs legale weg. hier te lande had ver kocht bènedlen de prijs, welke de firma Philips te Eindhoven had vastgesteld. In zijn vonnis heeft de president de verkoop van deze Duitse Philipstoestel- len verboden .gelijk de firma Philips te Eindhoven had geest. Hij achtte het optreden van de handelaar onrecht matig doordat hij hardnekkig inbreuk gemaakt, heeft, op de prijs voorschriften van de firma Philips ien achtte d'it op treden in strijd met de goede gebrui ken in het zakelijke verkeer. De presdent heef; voorts de eis van f 10 000. die gevraagd werd als dwang som voor elk radiotoestel, dat nog door de handelaar zal worden verkocht, aan de firma Philips toegewenen Baby in dekentje gestikt i"Speciale berichtgeving) Gistermorgen deed een echtpaar te Soest de tragische ontdekking dat zijn v.er maanden oude baby dood in het wiegje lag. Het is gebleken dat het kindje in de slaap is gestikt in het dekentje. \fl*prtontle voor kantoorinrichting voortaan Breestraat 11 STADSNIEUWS Originele kerstfilm voor K. en O. in Luxor-theater Met de film „Het wonder van de 34ste straat" hebben de Amerikanen bewezen, dat het inderdaad nog mogelijk is het kerstgegeven op moderne en originele wijze te variëren. Zaterdagmiddag draai de deze rolprent voor K. en O. in Luxor. Of het talrijke jeugdige publiek alles tenvolle begrepen en In elk geval op de juiste wijze heeft weten te schatten, menen wy te moeten betwijfelen. Daar- I voor droeg deze film toch weer te veel I het kenmerk van een sorookje-voor-vol- wassenen en liet regisseur Sea ton te vaak op goedmoedige wijze de draak steken met typisch-Amerikaanse toe standen. Hoe dit zij. het verhaal van de I kerstman, die in zichzelf gaat geloven I en zelfs voor de rechtbank volhoudt, dat hij inderdaad de kerstman is en dan nog I wel de enig echte, is een verrukkelijke I vertelling, die voor de stedeling nog aan charme wint door de achtergrond van een groot warenhuis en alles wat daarbij I behoort. Alles komt op zijn pootjes te- reert. want de jeugdige advocaat van kerstman Kringle weet op overtuigende wijze te bewijzen, dat de pretentie van zijn cliënt gerechtvaardigd is. M. J. Smit overleden Na een kortstondige ongesteldheid is gisteren op 55-jarige leeftijd overleden de heer M. I. Smit, ambtenaar aan het Gewestelijk Arbeidsbureau, i De heer Smit was lid van het hoofd- bestuur van de Ned. Ver. van ex-poli- tieke gevangenen in oorlogstijd en oud- 1 voorzitter van de Woningbouw- en Buurtvereniging „De Tuinstadwijk". LISSE I Bloembollenveiling H.B.G. OMZET VAN RUIM 19 MILJOEN In de veilingzaal hield de Coöperatieve Bloembollenveilingvereniging HBG een ledenvergadering, waarvoor zeer grote belangstelling bestond. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer D. van Egmond, bracht de secretaris, de heer P. S. van Leeuwen, het jaarverslag uit. waaruit bleek, dat de totale omzetten over het boekjaar 1956 '1957 f 19.200.000.bedroe gen. Vergeleken met het boekjaar 1955/ 1956 betekende dit een meerdere omzet van f 700.000.—. Uit de behaalde winst werd 1 van de ledenomzet bestemd voor de ledentegoedrekening, uitmaken de een bedrag van ruim f 32.000.—, ter wijl het restant bestemd werd voor de algemene reserve. Het bestuur deelde nog mede, dat de aanvoeren tijdens het lopende boekjaar weer belangrijk hoger waren dan in het afgelopen boekjaar. De verkoopomzet in geld ligt uiteraard lager door het veel lagere prijspeil tijdens de zomerhandel. De gladiolenveilingen hebben echter een zodanige vlucht genomen, dat deto- tale omzet bij de HBG over het lopende boekjaar naar alle waarschijnlijkheid niet veel lager zal uitkomen. Besloten werd tot verkoop van enige stroken grond aan de gemeente Lisse over te gaan. Dit betreft het voor de gebouwen liggende plein en de er langs gelegen Tulpenstraat, echter onder voor waarde dat de veiling HBG ruime par keergelegenheid beschikbaar wordt ge steld, terwyl voorts nog een strookje grond aan Kamsteegs Automobielbedrijf te Oegstgeest zal worden verkocht. Bij de bestuursverkiezing werd de af tredende secretaris, de heer P. S. van Leeuwen, met zeer grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer Z. v. d. Burg werd als com missaris met algemene stemmen herko zen. terwijl in de commissie, belast met het nazien der jaarcijfers de heer G. Vreeburg werd benoemd. VALKENBURG J. D. van der Meer overleden In de ouderdom van 78 jaar is in onze gemeente overleden de heer J. D. van der Meer. die jarenlang godsdienst onderwijzer in de hervormde kerk was. De heer Van der Meer werd op 11 april 1879 in Friesland geboren en werk te aanvankelijk in het bakkers- en later in het boerenbedrijf. Op latere leeftijd ging hij studeren voor godsdienstonder wijzer in de Ned Herv. Kerk. In decem ber 1914 werd hij als zodanig geëxami neerd. Op 1 november 1915 werd hij be noemd tot voorganger van de hei-vorm de evangelisatie in Blijham (Gr.), waar hij o.m. ene christelijke school stichtte. Vijf jaar later vertrok hij naar Tje- mariim in Friesland, waar hij bleef tot hij in 1928 werd benoemd tot hulppre- Extra-vliegtuigen naar Amsterdaf De KLM zal deze week, ten behoeve van het vervoer van uit Indonesië ge- evacueerde Nederlanders vier extra- vluchten van Bangkok naar Amsterdam uitvoeren. Deze vluchten zullen worden gemaakt met „Super Constellations" die ieder over 77 passagierszitplaatsen beschikken. De passagiers die reeds op andere wjjze van Singapore naar Bangkok zijn gereisd, zullen op respectievelijk 25, 27, 28 en 30 december a.s. van Bangkok met deze vliegtuigen naar Amsterdam vertrekken. De KLM heeft, te beginnen met deze week, de vliegtuigen op de routes naar en van Singapore. Bangkok en Tokio zo veel mogelijk ingericht in de toeristen- uitvoering, waardoor per week in elke richting 142 extra-plaatsen beschikbaar zijn. „Het platteland houdt zich gaaf Plechtige inwijding vernieuwd N.H. Kerk Zoeterwonde De toren v^n de Ned. Herv. Kerk van Zoeterwoude overdekt thans een ver jongd orgel, in een onlangs door restauratie ook verjondge kerk. Dit is weer een tegen te meer van cultureel verantwoordingsbesef. Zou het waar zijn dat men wel waakt over de bedehuizen en het orgelbezit, maar het kerkelijk leven in verval geraakt? Misschien zegt de toren neen, het platteland houdt zich gaaf... Men heeft de plechtigheid der orgel inwijding sober willen houden. De presi dent-kerkvoogd K. van der Vliet, heette notabeien en medewerkers welkom, maakte technische gegevens over het in strument bekend om het vervolgens aan ds. Van Embden over te dragen als voorzitter van de Kerkeraad. die het met woorden van dankbaarheid aan vaardde. De kerk, aldus de predikant, is hetg ebouw waar we God mogen loven en dit doen wij in samenzang en met in schakeling van het orgel als instrumen tarium. De avond stellen wij dan ook verder in het teken van zang en muziek. Moge blijken dat het orgel "doet wat de kritiek doorstaat. Aan Hans Boelee als de gast-organist werd ten slotte ver zocht de orgelsleutel in ontvangst te ne men. Deze organist liet terstond het volle werk pubelen in zijn voorspel tot Ps. 146 die gezongen zou worden na lezing van Ps. 150 en gebed. Een preludium dat naar wij menen ontnomen is aan het werk van Jan Zwart. Hier bleek zonder meer al van de hel derheid van de nobbele timbres. Geluk kig niet van die spits afgegrensde, agressieve helderheid, die een poos mode werd en waarvan men toch een beetje terugschrikt, omdat de warme gloed er aan ontbreekt. Hier in Zoeterwoude ho ren we een welluidende, zeer zuivere, maar inderdaad ook warme toon die volmaakt in harmonie is met de hoge kerkruimte, onder welks gewelf de toon rustig kan uitbloeien en resonans vindt. De orgelklank moet op sprekende en be heersende wijzen de ruimte vullen zon der zich nochtans op enigerlei wijze op te dringen, waardoor een geval van on behagen zou ontstaan. En aan deae prettige voorwaarden is in Zoeterwoude voldaan. Daar valt van goed en mooi wijsw erk te getuigen en het zijn de or gelbouwers Van Leeuwen uit Leiderdorp die daarvan de uitvoerders waren. Er bevinden zich tien registers op het éne manuaal, naast pedaal. Bij oordeel kundige programmakeus kan men er aardig op concerteren of een benaderend beeld van composities geven. Zo waren de presentaties van Bachs Klein Preludium met Fuga in F en Handels 5de concerto, die Boelee o.m. vertlokte. zeker aanvaardbaar. Alleen zal het kleurbeeld wat uniform moeten zijn. De dispositie luidt: trompet 8'D. trom pet 8'B. mixtuur 4-6st, oktaaf 2". speel- fluit 4". quint 3 2/3, oktaaf 4 holpijp 8'. bourdon 16'. prestant 8'. Boelee's Oegstgeester koor „Die Rhijn- sanghers" was mede als gast aanwezig en zong o.m. Kothe's boeiende „Dulcis memoria" en suggestieve Engelse hym nen. De plaatselijke koren ..Sancta Lu cia-' en „Zingt den Heere" hebben even eens de stemmen verheven en onder een hunner dirigenten Bruckners's onvol prezen ..Locus iste" etn Mozarts Vesper- juweel ..Laudato Dominiumten gehore gebracht. Het ligt niet in onze bedoeling, gezien het karakter van de bijeenkomst, in kri tische zin over de verrichtingen van ko ren en organist te berichten. Wel moet even verwezen worden naar de omstan digheid van de samenzang van een rooms-kathoiiek en een protestants koor, dit betekent toeh iets meer dan „vreed zame eo-existentie" in een dorp! Waar en wanneer zullen we dat weerom ont moeten? V. Internationale hulp van „De Hoop" Bij alle Nederlandse vissersschepen, die in deze dagen voor het kerstfeest naar de thuishaven stomen, om daar het eind van het vangselzoen „bebouwe teelt" te vieren, bevond zich ook het hospitaalkerkschip „De Hoop", dat van 21 mei j.I. af. de dag waarop de jaeht op de haring begon, niet van de zijde van de vissende gemeenschap op de Noordzee is geweken. Het afgelopen seizoen is voor ..De Hoop" een bijzondere tijd geweest, waar van het hoogtepimt de medische hulp verlening was tijdens de griepepidemie, die ook over dp Noordzee waarde. In to taal werden 867 Nederlandse. 863 Noor se. 95 Westduitse. 4 Poolse. 1 Belgische en 3 Oostduitse patiëntenu behandeld. In het scheepshospitaal lagen in totaal 148 zieke en gewonde vissers, waarvan 36 buitenlanders. De scheeparts noteerde 812 verpleeg- dagen. De tandarts telde van november tot december 200 behandelingen. Ook be manningen van Oostduitse treilers rie pen voor hun zieke kameraden de hulp van .,De Hoop'' in. In de tijd dat de Ne derlandse drijfnetvisserij stil lag stoom de ,.De Hoop" naar de Lofoten om daar de Noorse vissers medische hulp te ver lenen. Dit experiment acht men schitte rend geslaagd. Het zal in de eerste maanden van 1958 worden herhaald. BEURSO VERZICHT Stille markt AMSTERDAM. 23 docember De beurs verkeerde vandaag reeds in een vakantiestemming in verband met de a.s. kerstdagen. Morgenochtend, dins dag, wordt er beurs gehouden avn 10.30 uur tot 11.30 uur. De handel had van middag niet veel te betekenen. De affai re in aandelen Kon. Olie zal hoofdzake lijk vanuit Europa moeten plaatsvinden voor wat betreft de arbitrage zaken. De 176 firma's in de V S., die deel uit maken van het syndicaat in verband met de a.s. emissie van de Kon. Shellgroep, mogen niet. in aandelen Kon. Olie handelen zolang het syndicaat nog niet ontbonden ia. Hierop wordt, door de Securities (Deze pag ls gedeeltelijk gecorrigeerd! Regeringscrisis vermeden (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 101 tegen 26 stemmen het wetsont werp aangenomen tot verlaging van het Rijksdeel in de premie voor de werkloos heidsverzekering. Tegen stemden WD, AR en CPN. Donderdagmiddag had minister Suur- hoff gedreigd met het aftreden van de regering indien het wetsontwerp niet zou worden aangenomen. De heer Van Eibergen AR) verklaarde voor de stem ming. dat het aan de orde stellen van de kabinetscrisis zijn fractie met wrevel had vervuld. Daarom zou zij haar stem aan het wetsontwerp niet geven. De heer Van Maastrigt (CHU) zei. dat zijn fractie geen kabinetscrisis wil riskeren. Daar voor is de betekenis van het wetsontwerp te gering. Voorzien van pruik en baard en gekleed in het kostuum voor de rol van Birger Jail, een van de legen darische stichters van Stockholm in de twaalfde eeuw. begeeft kroon prins Carl Gustaaf zich naar zijn school voor de opvoering van het historische spel over Birger /ar/. deel uitmakend van jaarlijkse festi viteiten in de Zweedse hoofdstad Exchange Commission, een strenge con trole uitgeoefend. Aandelen Kon. Olie lagen iets lager op f. 14650 in de markt doch ruim f. 1 boven pariteit New York. Het buitenland toonde nog enige belang stelling. Het verlies t.o.v. vrijdag bedroeg circa f. 1. Aandelen Philips openden een puntje lager op 222' 2, stegen tot 2234 en verlieten de markt op 223. een fractie lager dan de vorige slotprijs. Unilevers hadden van een gering aanbod te lijden, doch hiertegenover werd geen voldoende steun geboden met als resultaat, lagere koers. Het fonds daalde van 30414 tot 302 om zich tegen het sluiten van de beurs te herstellen tot 303. Het verlies bedroeg bijna 4%. Aku's 1 puntje lager op 136, KLM goed prijshoudend, f. 94. De scheepvaarten hielden zich zeer goed, Holland-Amerikaly'n plus 2, KPM na een lagere opening plus 1% evenals Van Ommeren en Scheepvaart Unies. Ook hier was de handel minimaal. Van de cultures opende Amsterdam Rubber 1% hoger op 44 1/4, doch verliet de markt op 43, vrijwel onveranderd bij de vorige slotprijs. Deli Maatschappij min 114% op 54, HVA's onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam. 23 december Londen 10 58%—10 594. New York 3 78%—3 794 Montreal 3 84,3S3.84tY Parijs 90 20— 90 30. Brussel 7.56-%7.57%. Frankfurt 90.0590 10, Zürch 86 41—86 46, Ztlrich' (vr tr.) 88 42—88 47, StookJhoïm 73174 —73224. Kopenhagen 54.724—54 774, Oëlo 52 91—52 96. Milaan 80514— 60 564. Wenen 14.544—14 554. diker te Abbenes. Op 67-jarige leeftijd kreeg hij eervol ontslag. Hij vestigde zich toen te Oosterwierum. waar hij tot 1 september 1950 hulpprediker der herv. gemeente was. Sinds 1951 woonde hij in Valkenburg. De heer Van der Meer heeft veel werk gedaan voor de C.H.U. en na de oorlog heeft hij sterk geijverd voor de fusie tussen CH.U. en A R De begrafenis heeft heden te Span niim plaats gehad. Ds. D. Lekkerkerker uit Valkenburg heeft de rouwdienst ge leid. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen: Bevallen: Van HemmenStapel, z. Johannesburg; GostelleZajde, z. Am sterdam: Kühne—Van Diggelen, z. Am sterdam. Getrouwd: W. E. Mulder en J. Uitten- bogaard Naorden; E. P. Thai Larsen en J. H. White, Washington: ir. J. P. Brom berg en M. A. Westenenk, Amsterdam; A. de Geus en J. Piersma Gouda; ir. C. Caderius van Veen en I. J. van Waveren, Heemstede; G. Hennemann en A. J. W. Bennink, Deventer; P. van Kleeff en M. Dil, Zaandam; mr. A. H. Talma Sthee- mann en D. E. Kessier, Amsterdam; J. Spaanstra en dr. B. H. Polak. Amster dam; G. Hartman en H. E. Wilemsen. Rotterdam; J. J. A. Mooij en S. Valk. Rotterdam: H. Olsen en M. E. Tichge- laar. Rotterdam; J. J. van Oosterom en M. Kleijn, Rotterdam; K. Panman en A. Hoogeveen, Delft; Th. H. ten Berge en M. Wieringa, Haren; mr. J. C. Eomer en mr. S Dijkstra, Leeuwarden; J. C. Ree- ser en M. P. D. Nanning, Den Haag. Overleden: ir. R. G. Wieringa. m. 37 j Den Haag: J. P. Touw. m. 84 'j. Rot terdam: C. A. Jorissen m. 78 j. Den Haag: H. Ch. Ch. Leupen vr. 79 j. Den Haag; S. E. Smit-Hirt, vr. 89 j. Rotter dam; C. L. Kirchheiner. m. 79 j. Rotter dam: A. Herz, m. 81 j. Naarden: J. W. J. de Haes-Brands. vr. 77 j. Eindhoven; J H. van Bruggen- van het Reve, vr. 56 j. Enschede. Beurs van Amsterdam Maandag 23 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 34 854 B 87'4 Grootboek obl 34 74 Ned '47 34 (3) 84% 85 Ned. *51 34 87b Ned '53 (34) 85% 85}J, Ned '56 34 85% 85% Ned '48 3% 804 Ned '54 34 814 81 Ned '55 I 3% 814 81 Ned. '55 II 34 84B Ned *37 3 79 4 79 Ned W.B lening 6% 103% 103% Dollarlng '47 3 90 894 Investeringscert 3.. 89%L 8911 Ned. 62-64 3 884 88 Cert NWS 59 58% Indië '37 A 3 83% 83 Grootboek '46 3 80%L ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand] en Ind. B 24% 24 Nat Handelsbank 69 69 Ned. Handelmij140 1394 Amst. Rubber 43 V4 43% Deli Mij .en (Ver.) 55B 53% H.VA88 88% Java Cult23 V4 23 Senembah 39 40 Vorstenlanden 124 12% A.K.U137 135% Berkel's Patent (v) 164 165 Calvé Delft cert. 242 233 Koft. Pap. v. Gelder 159 156 Hoogovens cert236 232 Müller en Co. N.B 285 300 Ned. Kabelfabr 220 220 Philips 223 H 223 Philips pref 137 4 138 Unilever307% 3024 Wilton Feyenoord 190 4 191 4 Billton 2de r 181 180% Dordtse Olie gew 731 727 Kon Petr (f 20.—148 40 146 50 idem (50 a f 20.—147.25 145.75 Holl Amer lyn 124 127% Java China Paket 106% 108 K.L.M 94 94 Ned Stoomv Mij 117 1194 Kon Paket My 103 1034 Stoomvaart Mij Ned 124 1244 Nievelt Goudr cert 140% 141 v Ommeren cert 194 198 Kon Rott Lloyd 114y4 114 Ned Scheepv Unie 1034 104% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam 47 (34 3 86% 864 Den Haag 1937 1 3.. 78 Leiden 1947 87 4 B R'dam *37 I-m 34 87 874 B Industr. Obligaties Philip# Dollarlng '51 984 94 Premieleningen A'dam '53 3 83% 84 A'dam '51 24 78% A'dam '56 I 24 74 74 A'dam '56 II 24 82% 824 Eindhoven '54 24 72 B 73 Enschede '54 24 724 Den Haag '52 I 24 824 83 Idem n 24 814 82% R'dam '52 I 24 84% 83% Idem II 24 83% Utrecht '52 2 4 90 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 192 190 4 H3U eert 180% 170%e.d. Rott Bank 159y4 159 V4 Twentsche Bank 154 153 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 186 Borneo Sum H Mij 33 34 Ned G en Sp fabr 160 160 4 Kon Ned Grofsm 92 Internatio 524 54 Rott. Droogdok M(j 425 422% Tieleman en Dros 7% 7% Ned. MU. Walv.vrt. 51 544 Spoorwegen Deli Spoorweg Mi) 8 8 Amerik. fondsen Canadian Pacific R 22% 22H Intern Nickel 72% 714 Anaconda 42% 41 Bethlehem Steel34% 34 Cities Service 514 504 General Motors 32% 32% Kennecott 81 794 Republic Steel 374 36% Shell Oil 69% 694 Union Pacific 25T1» ün States Steel 50 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pref w.a idem Electrolas B Holl Constructie Ing our v Bouwnyv Int Kunststof! Ind Leldsche Wolspinn Sikkens Lakfab 53 Ver Touwfabrieker Wernlnk's Betonm Van Wijk Textiel V K 554 64 GB 2H5 4 303 115 L 34% 134 359 1374 604 64GB 20/12 53 34% 357 B 1374 60% 644

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11