Tip Top Taptoe in liet M.O.C. te Voorschoten Bouw van r.k. b.l.o.-scliool en school voor woonwagenkinderen DINSDAG 17 DECEMBER 1957 Lezers schrijven LAATKOMERS VOOR DICHTE DEUR Toen ik vrijdagavond 10 minuten over 8 en plm. 3 min. na aanvang van de voorstelling van Toon Hermans bij de Schouwburg arriveerde, vond ik de deu ren gesloten. Met ongeveer 10 andere laatkomers wachtten wij er vergeefs op, alsnog toegelaten te worden. Het is begrijpelijk, dat het zeer storend is tijdens een programma gehinderd te worden door mensen, die dan nog bin nenkomen. Dat de organiserende vereni ging, K. en O.,- hieraan paal en perk stelt is niet te verwonderen. Er zijn nog te veel mensen, die de gewoonte hebben steeds te laat te komen zonder dat de noodzaak hiervoor bestaat. Kennelijk stelt K. jn O. zich echter op het standpunt, dat de goeden onder de kwaden moeten lijden In het onderhavige geval betekende dit, dat de wachtenden de laconieke mededeling kregen.... 11 uur te moe ten wachten, n.l. tot 9.30 uur! Voor dat doel werd door het personeel van de De woorden „behouden vaart" sier den gisteravond de wand van de long- room van het Marine Opkomst Cen trum te Voorschoten, waar een „tip-top- taptoe" werd geblazen. Die woorden waren niet alleen bestemd voor deze avond, want juist deze dag werd bekend, dat de dagen van het M.O.C. in Voor schoten geteld zijn. Het behouden vaart gold op deze dag zeker ook voor de toe komst van het centrum, dat naar Hil versum gaat verhuizen. Maar gisteravond was het in de long- room zo gezellig, dat er door de hon derden personeelsleden en hun gezin nen nauwelijks aan die verdere toe komst gedacht werd. In deze gezellig heid werden twee evenementen gecom bineerd: het jaarlijkse kerstbal en de opname van AVRO's ..Tip Top Tap toe". Een combinatie die tot een bui tengewoon enthousiast feest aanleiding gaf. Het kwartet van Jan Pieters met zang van Ann Burton liet de schare over de dansvloer zwieren. Dick Engel- bracht met zijn geslaagde imitaties en Rudy Rarrell met zijn kostelijke con ference lieten de zaal telkenmale brul len van het lachen. De Wico's, een zeer onderhoudend accordeon-duo en Joop van de Marei met zijn liedjes bij de gitaar droegen veel tot de uitstekende stemming bij. Regisseur Roel Balten beleefde genoegen aan zijn troep, die voor deze uitstekende verstrooiing voor de Voorschotense militairen en hun gezinnen zorgden. De zaal was aardig versierd onder leiding van de korporaal der mariniers J. van den Berg. De commandant van het centrum, kapitein ter zee R M. Crommelin. for muleerde zijn dank voor de prestaties van de artiesten door het uiten van de wens. hen bij de Kon. Marine in te willen lijven, hetgeen de zaal op ondubbelzin nige wijze onderstreepte. De tonen van het Wilhelmus te mid dernacht brachten spijt, dat de vrolijk heid reeds toen ten einde was. Op de foto tijdens de tip-top-taptoe van links naar rechts de eerste officier kapitein-luitenant ter zee C. A. de Neef, de vlootpredikant ds. J. W. Sepmeyer, diens echtgenote, kapitein ter zee R. M. Crommelin. en enige gasten van de commandant, de heren J. H. A. K. Gualthérie van Weezel. hoofdcommissa ris van politie te Den Haag. jhr. mr. W. M. de Brauw. directeur van de Bataafse Brandwaarborg Maatschappij te Den Haag. en mr. R. A. Utermark. directeur van de Rotterdamse Bank te Den Haag. Foto L.D.Van Vliet. Voorstellen aan Leidse raad In toekomst nieuwe Mytylschool in omgeving van de Anna-kliniek Voor de a.s. maandagmiddag in de Leidse raad te behandelen 29 voorstellen vallen er niet minder dan twintig in de onderwijs-sector. Hieronder zjjn o.a. voor stellen tot de bouw van een r.-k. meisjesschool voor B.L.O. aan het Philosophen- pad en de stichting van een r.-k. school voor woonwagenkinderen nabij het woon wagenkamp aan de Haarlemmerweg. VOORSCHOTEN HEK GESLOOPT. I Het oude hek, dat totaal vervallen i was, voor de St.-Laurentiuskerk aan de 1 Leidseweg is gesloopt. Daarmee is tevens verdwenen de naam „Herdershoeve", die in dit hek was aangebracht. I Nu de firma gebrs. G. en P. Niersman een nieuw hek zouwen zal deze zinvolle naam wel voorgoed verdwenen zijn. Overigens zal de Leidseweg met een nieuw hek voor de R.-K. kerk wel weer een verbeterd aanzien krijgen. KINDEREN VIERDEN FEEST. Een (verlaat?) Sinterklaasfeest werd zaterdag gevierd door de kinderen van de buurtvereniging .Hecht door Recht" Blijkens de door het schoolbestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera aan het College overgelegde plannen t.a.v. de BLO.-school zal het te stichten gebouw omvatten tien leslokalen, een gymnastiek lokaal, een leskeuken. een waskeuken en een overblijflokaal. Het schoolbestuur is in het bezit van de nodige urgentiever klaring. Aangezien een wettelijke regeling van het buitengewoon lager onderwijs in voorbereiding is, dient naar het oordeel van B. en W. de medewerking te wor den verleend in de vorm van een jaar lijkse vergoeding, zulks voor de tijd. dat de stichtingskosten niet ingevolge wet telijk voorschrift op andere wijze dooi de overheid zullen worden vergoed. De vergoeding kan worden bepaald op 2/3 deel van de jaarlijks voor de bouw ver schuldigde annuïteit. Naar verwachting zal de provincie een jaarlijkse bijdrage verlenen van het resterende 1/3 gedeelte van de annuïteit. Ook voor de bouw van de school van woonwagenkinderen is de vereiste urgen tieverklaring afgegeven. De kosten van de bouw en inrichting zullen naar raming f. 160.000.bedragen. Bij deze bouw hebben B- en W. ge bruik gemaakt van de mogelijkheid, door de regering geboden, om voor de financiering van urgente scholenbouw de medewerking van het rijk in te roe pen. Van de Minister van Onderwijs, K. en W. is inmiddels bericht ontvangen, dat de financieringsmiddelen, nodig voor het stichten van deze school, kun nen worden aangevraagd bij de N.V- Bank voor Nederlandse Gemeenten. NIEUWE MYTYLSCHOOL T.a.v. de bouw van een nieuwe Mytyl school merken B. en W. op. dat het on derwijs aan deze school niet tot zijn recht kan komen, zolang zij is onderge bracht in enkele lokalen van het school gebouw aan de Zuidsingel. Mede in ver band met een te verwachten toeneming van het aantal leerlingen achten zij het stichten van een nieuw gebouw met vier leslokalen en twee vaklokalen in de omgeving van de Anna-kliniek urgent. Aangezien een wettelijke regeling van het buitengewoon lager onderwijs in voorbereiding is, dient de medewerking naar het oordeel van B. en W. te worden verleend in de vorm van jaarlijkse ver goedingen. zulks voor de tijd, dat de kosten niet ingevolge wettelijk voor schrift op andere wijze door de overheid worden vergoed. In yerband met de huidige financieringsmoeilijkheden zal de bouw van de school voorlopig ver moedelijk niet kunnen worden verwe zenlijkt. B. en W. achten het daarom wenselijk, dat voorshands met laatst genoemde vergoeding zal worden vol staan. De financiële consequenties zullen nader worden geregeld. UITBREIDING SCHOOLGEBOUW Bovendien is er een voorstel om het reeds toegestane krediet, ad f. 126.000, voor de uitbreiding van de chr. school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Antonie Duycklaan met drie leslokalen en een vaklokaal, te verhogen met een bedrag van f. 22.250; idem om mede werking te verlenen tot de uitbreiding van de Chr. B L.O.-school aan het Plantsoen met de vier lokalen, die zijn vrijgekomen door de verplaatsing van de tot voor kort aldaar gevestigde kleu terschool. BENOEMING GEM. INSPECTEUR LICH. OEFENING Op 20 september 1954 besloot de raad over te gaan tot benoeming van een Gemeentelijk Inspecteur van het On derwijs. In de praktijk is het n.l. wen selijk gebleken door een speciaal daar voor bevoegde functionairs toezicht te doen uitoefenen op het onderwijs in het vak lichamelijke oefening op de kleuter scholen en de lagere scholen, alhier. De didactiek van dit vak, dat in de hogere leerjaren wordt onderwezen door vak leerkrachten met een middelbare oplei ding, heeft een zo snelle ontwikkeling doorgemaakt, dat het nodig is applica tiecursussen te doen geven voor het on derwijzend personeel zonder een spe cifieke opleiding voor het vak lichamelijke oefening, dat het onderwys in dit vak geeft aan de kleuters en de leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 van de lagere scholen. Het komt B. en W. voor. dat aan deze functionaris tevens de taak van de hui dige ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding buiten schoolverband kan worden opgedragen. Zij zijn van oordeel, dat de heer J. C. F. Coers, thans amb-J tenaar voor de lichamelijke opvoeding buiten schoolverband, in aanmerking komt om te worden benoemd tot Ge meentelijk Inspecteur van de lichame lijke oefening. Voorts zullen de volgende benoemin gen aan de orde worden gesteldde heer J. H. Pompe tot onderwijzer aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Pieterskerkstraat; mej. A. H. Janse van Mantgem tot onderwij zeres aan de openbare lagere school aan de Drie Octoberstraat; tot tijdelijk leraar in het godsdienstonderwijs aan de gem. bedrijfstechnische school, kapelaan W. Lemmers; tot tijdelijk leraar in de alge meen vormende vakken aan deze school, de heer A. A. M. Walter; alsnog tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 1957-1958 aan de Gem. Hogere Burgerschool voor Meisjes met 6-jarige cursus en afdeling Middel bare Meisjesschool: a. mej. J. M. W. van Wecrlee tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde, zulks met ingang van 1 september 1957; b. de heer J. A. van Gelderen tot tijdelijk leraar in de natuurkunde; c. mej. M. L. A. Groen- hoff, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; d. de heer G. J. Meyer tot tijdelijk leraar in de geschie- nis; e. mej. M. K. Young tot tijdelijk lerares in de wiskunde en f. de heer G. de Zeeuw tot tijdelijk leraar in de wis kunde; idem aan het Rembrandt- lyceum: a. mevr. dra. H. E. Visser-Kos ter tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde en b. de heer S. Lopes Cardozo tot tijdelijk leraar in de ge schiedenis en tot tijdelijk leraar in de Franse taal en letterkunde aan het Gymnasium dr. H. Zwanenburg. OVERPLAATSING VAN LEERKRACHTEN Verder is er een voorstel, dat voorziet in de overplaatsing van enkele leer krachten, t.w. a. de heer W. F. van Wei zen, hoofd van de openbare school aan de Zuidsingel B, naar de openbare Mon- tessori lagere school aan de Roodenbur- gerstraat la; b. de heer A. van der Neut, hoofd van de openbare school Zuidsin gel A, naar de openbare school aan de Zuidsingel; c. mej. E. M. D. F. Bekkers, onderwijzeres aan de openbare school aan de Zuidsingel A, naar de openbare school aan de Zuidsingel; d. mej. P. J. Sloos. onderwijzeres aan de openbare school aan de Zuidsingel A. naar de openbare school aan de Zuidsingel; e. de heer H. Kors, onderwijzer aan de open bare school aan de Zuidsingel A, naar de openbare school aan de Zuidsingel. teM9. .y456d,r.arterOSS Eervol ontslag zal worden verleend aan mej. M. M. v. d. Sluijs, onderwij zeres aan de openbare school aan de Maresingel. Ter voorziening in een drietal vaca- turets in de Raad van Beheer van de Sportstichting, stellen B. en W. de vol gende dubbeltallen: a. 1. P. F. S. Bieg- straten, te Leiden. 2. J. Smeding, te Leiden, namens de R.-K. Sportcentrale. district Leiden; b. 1. J. A. Noordenbos, te Oegstgeest. 2. J Labordus. te Leiden, namens de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Athletiek Unie: c. 1. W. P. Leenen. te Leiden. 2. J. C. Mol, te Leiden, na mens de verenigingen van leraren en onderwijzers, die hier ter stede op het gebied van de lichamelijke oefening werkzaam zijn. Een bedrag van f. 1950 wensen B. en W. beschikbaar te stellen voor het bij plaatsen van een fietsenstalling van de HBS voor Meisjes aan de Garenmarkt. Tenslotte komen de volgende voorstel- j len in de onderwijssector in behande- j ling: het geven van een voorschot op de I exploitatievergoeding voor de Geref. Ulo school aan de Asserstraat over het jaar 1957; het aanbrengen van een herzie ning in de pensioenregeling voor het bij zonder kleuteronderwijs en het geven van een explotatievergoeding voor bij zondere scholen voor GLO. VGLO. ULO en BLO over het jaar 1954. VERHOGING ALGEMENE UITKERING Zoals B. en W. de raad in hun gelei- debrief van de gemeentebegroting voor 1958 hebben medegedeeld, is bij K. B. aan de Tweede Kamer een ontwerp \an wet aangeboden, waarin wordt voorge steld de bestaande regeling omtrent de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten nog voor 1958 te hand haven. In genoemd wetsontwerp was evenwel een regeling opgenomen, vol gens welke het de gemeenten onmoge lijk zou worden gemaakt te pogen voor 1958 in het genot te komen van een sub jectieve verhoging van de bestaande al gemene uitkering uit het gemeentefonds. Zoals bij de openbare behandeling van de begroting voor 1958 evenwel reeds tot uitdrukking is gekomen, voorziet het hierboven genoemde ontwerp van wet in de mogelijkheid van herziening met in gang van 1958, van de basisbedragen van de algemene uitkering uit het gemeen te fonds. In afwachting van de totstandkoming van de wet voor 1958 stellen de minis ters van Financiën en van Binnenlandse Zaken. Bezitsvorming en Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie thans de gele genheid open tot het indienen van aan vragen om een herziening als bovenbe doeld. Het spreekt in het licht der budget taire positie van de gemeente voor 1958 wel van zelf. dat B. en W. de raad thans voorstellen van de thans geboden gele genheid gebruik te maken. In deze geest wordt dan ook een voorstel gedaan. Behalvé dat B. en W. een aanvulling willen aanbrengen in de Verordening ergelende het wethouderspensioen, wen sen zij ook een toeslag te verlenen op het pensioen van gewezen wethouders, zomede van hun weduwen en wezen. Ten laste van de gemeente wensen B. en W. met de N.V. Bank voor Neder - landsche Gemeenten te 's-Gravenhage een 4 14 7» geldlening aan te gaan. Idem met deze Bank overeen te ko men. dat het krediet in rekening-cou rant ingevolge de overeenkomst, met de Bank gesloten de 19de april 1952. voor het jaar 1958 wordt vastgesteld op f. 3.500.000. Voorts komen de volgende voorstel len deze middag in behandeling: het van de Donklaan en omgeving. De kin deren speelden zelf toneel, ze werden onthaald op speelgoed en snoep en Sint-Nicolaas kwam ook nog even! „ROCOCO" SPEELDE TONEEL. De toneelgroep „Rococo" van de sport vereniging Rouwkoop gaf een voorstel ling van „Binki, een blank negermeisje". Het stuk behandelt de tegenstelling tus sen blank en zwart. Onder regie van de heer D. Vijlbrief kwam er een uitste kende vertolking van. De opbrengst van de tombola werd deze avond ter be schikking gesteld van de toneelvereni ging „Het Masker", dat bij de brand van de vorige week al haar attributen in vlammen zag opgaan. Een bijzonder aar dige attentie! De heer Van Ballegooien van „Het Masker" dankte verrast hier voor. De heer Perfors opende de avond met. ee nbijzonder welkom tot het be stuur van het U.V.V., „Het Masker" en van de toneelvereniging D.O.B. uit Leiden. BLKGEKLIJKE STAND Geboren: Cornelia J. M. dr van S. C. Mens en C. E. H. Kouwenhoven. Marjolel- ne* G.. dr van A .Wolvers en E. G. Kris. Marja IJ., dr van S. Schaap en W. Land stra. Ondertrouwd: J. C. vand er Kooij en G. E. Does. Getrouwd: A. L. van der Kroft en C. Kuperus. Overleden: J. van der Meer. 96 Jaar. echtgen. van M. van Boheemen. J. van den Eikhoff. 64 Jaar echtgen. van J. C. Vroom, S. Gerrits, 85 Jaar echtgen. van P. Bergman. DIPLOMA S VEILIG VERKKEER Sleohts 14 cursisten hadden zich dit najaar opgegeven voor het volgen van een cursus Veilig Verkeer, te geven door de heer Robbertsen. Dertien deelnemers hebben het tot een examen gebracht, waarvan er 11 sliaag>den. In een bijeenkomst in „De Gouden Leeuw" heeft de voorzitter van de afde ling Voorsohoten, de heer mr. F. C. R. Drossaart Bentfort, de diploma's uitge reikt. De heer J. P. Peeters dankte de instructeur namens de deelnemers, on der aanbieding van een boekenbon. ter wijl mevr. Robbertsen bloemen kreeg- Spreker betreurde het. dat er zo weinig belangstelling voor deze cursus is ge weest. Esn hersengymnastiek tussen de cur sisten en een groep, gevormd u-it leer kracht envan diverse sdholen, werd door de oursistien gewonnen. In de tweede helft van januari zal de Vereniging voor Veilig Verkeer op nieuw een cursus organiseren, waar voor. naar zij hoopt, meer belangstel ling zal bestaan. STADSNIEUWS JEUGDTONEEL IN KERSTVAKANTIE In de a.s. kerstvakantie zullen onder leiding van de Leidse jeugdactie en in samenwerking niet de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, de traditionele jeugdtoneelvoorstellingen worden ge geven. De toneelgroep Nieuw Jeugd Toneel Arena" verzorgt op 27 en 28 december in de Stadsgehoorzaal in totaal 4 op voeringen van het toneelspel „Hoera voor Zon en Regen"! INSTALLATIE JEUGDGROEP DIERENBESCHERMING Morgenmiddag wordt van 3 tot 5 uur in het Anthonius Clubhuis een bijeen komst gehouden van de afdeling Leiden van de^ Ned. Ver. tot bescherming van Dieren. In deze bijeenkomst zal de jeugdgroep van de afdeling worden ge- uistalleerd Na afloop van deze plech tigheid krijgen de jongelui een ontspan ningsprogramma aangeboden, waarin Gereldini optreedt. VERHOGING VENTVERGUNNING Onder leiding van de heer Stikkelo- rum kwam gistel avond de afdeling Lei den van de Centrale Vereniging voor ae Markt-, straat- en rivierhandel in de Kleine Burcht bijeen. Tijdens deze vergadering werd uitvoerig van ge dachten gewisseld over de verhoging van de ventvergunning in Leiden voor het jaar 1958. Hoewel deze maatregel kritiek ontlokte, bleef men vertrouwen stellen in het bestuursbeleid Het be stuur werd in zijn geheel herkozen, ter wijl. twee nieuwe bestuurders de ge lederen kwamen versterken. Medege deeld werd nog. dat de afdeling het af gelopen jaar een ledental van elf leden boekte. schouwburg de koffiekamer ter bëschlk- I king gesteld, als schrale troost, j Ik meen, dat het nuttig is, het bestuur van deze vereniging er op te wijzen, dat deze houding niet alleen van weinig soepelheid getuigt, maar bovendien aller minst elegant is. Wat b.v. te denken van de arts die nog onverwacht een ernstige zieke moet be zoeken en ziclt daardoor iets verlaat? Met redelijke argumenten blijkt K. en O. echter geen rekening te houden. Hierbij moet ik opmerken, dat het sto ren van een cabaretvoorstelling, waar veelvuldig het daverend gelach van de bezoeker klinkt, heus niet zo ernstig is! Deze mening werd kennelijk gedeeld door de manager van het gezelschap, de heer Muriloff, daar deze desgevraagd direct en spontaan een poging deed het kleine groepje binnen te laten, aange zien zijnerzijds hiertegen in het geheel geen bezwaren waren Het personeel van de Schouwburg hield echter voet bij stuk. omdat K. en O. nu eenmaal deze instructies had ge geven. En wat de vertegenwoordiger van K. en O. betrof, die zat in de zaal en was dus niet te bereiken. Ik signaleer hier een betreurenswaar dig standpunt, dat deze vereniging aller minst siert. Bovendien onverstandig, omdat een dergelijke starre houding de leden beslist niet tot de zo noodzakelijke donaties en subsidies inspireert! I Voor een tiental mensen, die óók voor hun plaatsen hadden betaald, was het een grote teleurstelling en een verloren avond. L. VAN LEEUWEN. Fagelstraat 10, Leiden. Moeilijkheden op Ambon De legerwoordvoerder In Djakarta heeft medegedeeld, dat op Ambon, In Oost-Indonesië „moeilijkheden" zjjn uit gebroken. De woordvoerder weigerde de aard van de „moeilijkheden" mede te delen, doch hij reide dat de plaatselijke militaire autoriteiten de situatie in de hand heb ben. Volgens Indonesische persberichten zou in Zuid-Oost-Celebes het bendewe zen weer zijn opgelaaid en zouden 40.000 mensen, die uit hun woonplaatsen zijn gevlucht, door honger worden bedreigd. De woordvoerder weigerde echter op dit bericht commentaar te leveren. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) I Prijs in cents per kg.: vette koelen le kw. 300/318, 2e kw. 270/295, 3e kw .255/ 265. vette kalveren 280/300, 260/280, 240/ i 250. slachtpaarden 210, 190. 175. j Prijs in guldens per stuk: graskalveren le kw. 415. 2e kw. 300. 3e kw. 250, nuch tere kalveren 75, 60 50, biggen 40 30 25, I schapen 100, 90, 80. lammeren 95, 70, 60. kalfkoelen 1125, 1000. 800. melkkoeien 1125 1000. 800. vare koeien 850, 700. 600. vaar zen 875, 750, 550, pinken 550 450, 350. BEURSOVERZICHT Ogeanimeerde markt Amsterdam, 17 december. De handel ter beurze was vanmiddag over de gehele linie van zeer geringe omvang. Enerzijds bood de arbitrage wat steun voor rekening van Zwitser land in aandelen Kon. Olie, anderzijds was het publiek aan de markt speciaal in aandelen Unl-lever. Het zakennieuws uit Amerika geeft allerminst aanleiding om voor de laatste weken van dit jaar nog optimistisch te zijn ten aanzien van het koersverloop. De belastingver kopen op de beurs te New York speel den een hoofdrol in de flauwe martk al- met de koers in Wallstreet. werden aan delen Kon. Olie vandaag in Amsterdam rond de f 147. verhandeld. Ten opzichte van gisteren belekent dit een koers verlies van ruim f2 terwijl het fonds f 1 beneden pariteit New York noteer de. Philips gaf de winst van 2 punten van gisteren vandaag geheel prijs. In Unilevers was middenkoersaanbod van publieke zijde waartegenover niet vol doende vraag aanwezig was. Hierdoor moesaten de aandelen genoegen nemen met een koersverlies van circa 3 pun ten, Aku's Vi puntje beter op beschei den vraag. KLM verloor f 1,50. De drukte in de Indonesische sector was vandaag belangrijk minder dan de vorige dagen. Amsterdam rubbers open den op 42% en stegen tot 45 1/4. Tegen het slot bleef de koers circa 44%. In Ver. Deli's werd genoteerd 53%-57: bij het scheiden van de markt werd op 53 procent gehandeld. Senembahs verbe terden 2 punten. De Scheepvaarten openden lager ten opzichte van de vorige slotkoers. In het verdere beursverloop konden de koersen aantrekken op publieke vraag in een lege markt. Aandelen KPM die circa 4 punten bij de opening verloren, haalden dit verlies geheel in en sloten iets hoger dan gisteren. Scheepvaart Unies goed prijshoudend doch aandelen Rotter- damsche Lloyd moesten circa 3 punten prijs geven. Java-China Paket werden onveranderd od 115 vernomen KNSM plus 1 De Staatsfondsen bleven zo wel voor kort als voor langlopend papier vanaf het beg'n tot het einde van de beurs wederom vast met levendige han del. Dawes en Younglening vrijwel onver anderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 17 december Londen 10.60%—10.61: New York 3 78%—3.19%; Montreal 3.87,^3.87T7„; Parijs 90.35— 90.45: Brussel 7.57%—7.57?i: Frankfurt 90.12%90.17%Zürich 86 45%—86 50%; Züricfh (vr. fr.) 89 41%89.46%: Stock holm 73.257380; Kopenhagen 54 79% —54.84%; Os-lo 52.99%—53.04%Malaan 60.67%—€0 72%; Wenen 14 58—14.57. aanbrengen van een wijziging en aan vulling van een raadsbesluit inzake de verkoop van bouwterrein aan de zuid oostzijde van de Burggravenlaan; het verlengen van de huurovereenkomst van een gedeelte grond nabij de Haarlem merweg, aangegaan met de heer A. J. Kat, het brengen van een wijziging in de redactie van de intercommunale IZA-regeling Zuid-Holland, ingaande 1 januari 1958 en het thans vaststellen van een partieel uitbreidingsplan „Lei- den-Houtkwartier-zuid". MARKTBERICHTEN LEIDEN. 17 december. Vette varkens- markt. Aanvoer 365 vette varkens. Note ring per kg. levend gewicht: zware var kens f 1.54-1.58, lichte varkens f 1.58- 1.62. en f 1,66, zeugen f 1,44-1,48, handel redelijk. Afloop minder. LEIDEN, 17 dec. Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg.: andijvie 29-62. kroten, gekookt 25, boeren kool 37-42. rode kool 9-13, gele kool 11- 12, groene kool 8-17, postelein 58. stoof- sla 12-17. spruiten A 52-71. B 31-67. uien 10-18. waspeen 13-33. witlof 63-105, per 100 stuks: knolrederie 5-31. sla A 6.10- 12.70. idem B 3 00-9.50. per 100 bos: peter selie 16 en selderie 13 cent per 100 bos BODEGRAVEN, 17 december Kaas markt. Aanvoer 25 partijen. Notering: le soort f 2.18 tot (2.24, tweede soort f2,13- 2.17, extra kwaliteit tot f 2,30. Handel kalm. ROTTERDAM. 17 december. Vee markt. Aanvoer in totaal 3037. weektotaal 5574. vette koelen en ossen 340. gebrulks- vee 244, vette kalveren 180. graskalveren 214, nuchtere kalveren 575, varkens 75, biggen 62, paarden 102, veulens 7, scha pen of lammeren 514, bokken of geiten 24. Beurs van Amsterdam Dinsdag 17 december ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *53 3% 84% 84% Grootboek obl. 3% 74 Ned '47 3% (3) 84,V 84% Ned. '51 3% 86% Ned '53 (3%) 85 85% Ned. '56 3% 84j| 85% Ned. '48 3% 78jJ 79 Ned '54 3% 80% 80% Ned '55 13% 80% 80% B Ned. '55 II 3% 81% 82 B Ned *37 3 79% 80 Ned. W B lening 6% 103% 103% Dollarlng '47 3 87 87 Investeringscert. 3.. 89A 89 Ned 62-64 3 87,V 87H Cert NWS 58% 59 B Indië '37 A 3 83% 83% Grootboek *46 3 80%L ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 28% 27 Nat Handelsbank 78 74 Ned. Handelmij144 141 Amst. Rubber 50% 43% Deli My en (Ver.) 63% 55% H.VA92% 90% Java Cult26 2b Senembah 43 40% Vorstenlanden 15V* 13 A.K.U139% 138% Berkel's Patent (v) 168 166% Calvé Delft cert. 252y4 248 Kon Pap. v Gelder 170 166 Hoogovens cert240 235 Müller en Co. NJ. 280 300 Ned. Kabelfabr229 222 Philips 229% 224% Philips pref133V4 135 Unilever 324 318% Wilton Feyenoord 195B 191% Biliton 2de r182% 180 Dordtse Olie gew. 747 736 Kon Petr <f 20.—) 150 147 20 idem <50 A f 20.—) 149.40 146.80 Holl. Amer lijn 137% 136% Java China Paket 115 112% K1.M 97.50 95 55 Ned Stoomv Mjj 118% 120% Kon Paket Mjj 103% 103 Stoomvaart My. Ned. 129% 129 Nievelt Goudr cert. 151% 151% v. Ommeren cert. 200% 197% Kon Rott Lloyd 121 117% Ned. Scheepv Unie 110% 110% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen Adam 47 (3%) 3 87% 87% Den Haag 1937 1 3.. 78 Leiden 1947 87% B R'dam '37 l-III 3% 86% 87 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 93 93% Premieleningen A'dam '53 3 85% 85 A'dam '51 2% 7R% 78% A'dam '56 12% 75% 74% A'dam '56 II 2% 81% 81% Eindhoven '54 2% 72% 72% Enschede "54 2% 75 76 Den Haag '52 I 2% 83% 83% Idem II 2% 81% R'dam '52 I 2% 83% 83% Idem II 2% Ri 82 B Utrecht '52 2% 89% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 192% 191 H.B.U cert177% 178% Rott. Bank 159 160 Twentsche Bank 155 154 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 190 Borneo Sum. H. My. 32% 32% Ned. G. en Sp. fabr. 169 168 Kon. Ned. Grofsm. 83 85 B Internatio 55% 55% Rott. Droogdok MU. 433 436 B Tieleman en Dros 7% 7% Ned. MiJ. Walv.vrt. 55% 53% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 8% 8% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24 23% Intern. Nickel 74 72% Anaconda 43% 42% Bethlehem Steel.... 36% 35% Cities Service 54% 52% General Motors 34%exd. 33f« Kennecott 84 82 Republic Steel 40% 39A Shell Oil 72% 72 Union Pacific 25% 25 Un. States Steel 51% 50 Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK. 16/12 Edelmet. Kon AA.. 55% Pref. w.a. idem 64GB Electrolas B 285% Holl Constructie 302 Ing bur v Bouwnljv 115 l Int. Kunststof! Ind 31% 34% Leidsche Wolsplnn 131 %GB 134 Sikkens Lakfab -53 375B 372 Ver Touwfabrleken 136 137GB Wernink's Betonm. 62L 62L Van Wijk Textiel 66 65GL

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9