MAGERE 3-2 ZEGE VAN L.F.C. OP HEKKESLUITER LUGDUNUM Doelman Oudshoorn had geen gelukkig debuut Ripperda greep na harde strijd op de streep de 1-0 winst Ook tweede treffen tegen ASC werd zege voor DOCOS MAANDAG 16 DECEMBER 1957 Slecht voetbal in Leidse derby (Van een onzer verslaggevers) LugdunumLFC toas een tegenvaller! Wie verwacht had dat de kanaries tot duidelijke winst zouden komen, kwam eveneens bedrogen uit. want de Heijmansen wonnen dit plaatselijk treffen op het kantje af: 2—3! Echte derby-cijfers dusmaar daar is dan ook alles mee gezegd. Wellicht sprak de, kou en de felle, van doel tot doel staande, harde wind een be slissendwoordje mee, want noch LFC noch Lugdunum kwam tot aan vaardbaar voetbal. Slechts de spanning, welke na de thee dit treffen in haar ban hield compenseerde in geringe mate het gemis aan aantrekkelijk voetbal. Voor de rest konden de 2500 toeschouwers zich geen greintje warmenen was en bleef LugdunumLFC een koude geschiedenis! LFC: 2—0 VOORSPRONG De Kanaries (met een invaller voor v. d. Heijden) gingen van start met de wind in de rug. De eerste aanvallen wa ren echter voor de Kikkers, doch de groenwitte stoottroepen hadden van de juiste afwerking nog geen kaas gegeten en hoe verdienstelijk Van Marwijk zich ook presenteerde, doelpuntenmaken ligt kennelijk niet op zijn weg. Aan de an dere kant gingen de geelzwarten lang zamerhand meer en meer tot aanvallen over en doelman De Koning kreeg druk werk. Zij het voorlopig door het onscha delijk maken van harde schoten van verre afstand. De „topfiguren" in de LFC-aanval kregen aanvankelijk geen kans, want zowel Henk Heiimans als zijn broer Aad genoten constante belangstelling van twee kikkers: n.l. Jan Krijgsman en Jan Teen wen. Toch kon de laatste - na ruim 20 minuten spelen - niet voorkomen, dat Aad Heiimans hem voorbij ging en met een hard schot doelman De Koning kansloos sloeg: 0—1 Amateurs Uitslagen standen le KLASSE A DCGZeeburgia 10 Quick'Gouda 11 DWVOSV 1—0 DWV 12 8 1 3 17 23—11 Quick H. 12 6 4 2 16 22—10 DOG 11 6 3 2 15 24—13 OSV 12 5 4 3 14 25—22 Vedox 8 6 1 1 13 18—10 CW 9 5 1 3 11 17—12 Uni'tas 9 2 3 4 7 17—23 UW 9 3 1 5 7 17—22 VOS 10 3 1 6 7 14—24 Gouda 11 1 3 7 5 12—23 RFC 7 2 - 5 4 11—18 Zeeburgia 10 2 1 8 4 12—24 2e KLASSE A LugdunumLFC 23 LaakkwartierVFC 22 Blauw ZwartWassenaar 13 Laakikwart. 11 8 2 1 18 38—22 VFC 12 8 2 2 18 31—13 LFC 11 8 1 2 17 40—19 HBS 12 6 5 1 17 21—11 DOV 10 4 3 3 11 19—18 RKAW 12 4 2 6 10 17—24 VUC 9 3 3 3 9 10—17 HW 11 2 5 4 9 16—22 Vriendensbh. 12 3 3 6 9 3034 Wassenaar 13 2 4 7 8 18—31 BI. wart 12 3 1 8 7 18—31 L/uigdunum 11 1 1 9 3 1442 3e KLASSE A CroimvlietKV C 01 PostduivenGD A 50 Westlandia.Voorburg 32 HPSV—Archipel 3—9 Postduiven 11—17 HPSV 10—8 Archipel 10—15 RVC 10—8 Delft 913 Oronwliet 97 GDA 11—12 Vcorburg 11—6 DHL 8—11 GSV 9—5 Wes Clandia 1010 Aiphia 84 3e KLASSE B VIOS—Rijswijk 1—2 Ripperda'Roodenburg 10 WilhelmusAlphen 05 V VP—Westerkwartier 2—0 CeleritasVVSB 2—0 Hillegom—TYBB 1—2 Roodenburg 1017 Willhelimus 107 Ripperda 12—16 VIOS 10—7 Celeritas 913 Rijswijk 86 TYBB 913 WP 9—6 Alphen 11—12 Westerkrof 10—6 WSB 11—10 Hillegcwn 9—5 4e KLASSE A SVLV—Teylingen 2—5 SJC—Concordia H. 4—4 DOCOS—ASC 4—2 THBWarmunda 22 LisseForeholte 41 Concord. H, 1216 Warmunda 1111 Forehol'.1115 Teylingen 1210 SJC 11—13 DOCOS 11—10 THB 11—13 SVLV 11—7 Lisse 11—13 ASC 11—4 4e KLASSE D ToiiiegïdoDSO 02 MaasstraatPDK 01 WeerdenKranenburg 63 4c KLASSE E Lenig en SnelBoskoop 11 Quick StepsSteeds Volharden 21 Te Werve—DUNO 3—0 De kanaries drukten na deze ope ningstreffer nog even door, maar be paald gesmeerd liep de geelzwarte ma chine niet over het veld. Zo duurde het tot 12 minuten vóór de thee alvorens 02 zich aandiende. Ditmaal was het Henk Heijmans, die met een bekeken kopballetje de uitgelopen De Koning schaakmat zette. 'J. Bijna kwam nog 03. doch de inzet van Franken, na de zesde corner, werd door Jan Teeuwen op de doellijn on schadelijk gemaakt. Ook zagen wij nog een poging van Aad Heijmans, doch Jan Teeuwen belette binnen de lijnen enigs zins te fors de doorgang naar het doel. Geen doelpunt dus, ook geen penalty, want arbiter Bonneveld uit Amsterdam wimpelde protesten weg! Tenslotte drukte Franken bij het scheiden van de eerste helft nog eenmaal de bal tegen de deklat, toen De Koning reeds gesla gen was. LUGDUNUM IN OFFENSIEF De kikkers, die met Van Gulik voor de verhinderde Pet in het veld waren ge komen. begonnen na het warme bakje een hevig offensief. Daarbij gesteund door de harde wind verschenen Van Marwijk c.s. veelvuldig voor de veste van doelman Oudshoorn, die naar onze Henk Heymans scoort LFC' tweede doelpunt in de wedstrijd tegen Lugdunum. (Foto L.D./Van Vliet) smaak toch niet een doelman ls van grote allure. Zeker, deze middag althans, géén grote indruk maakte. De eerste 20 minuten bleef de nul voor Lugdunum echter op het bord staan, want verder dan een serie corners en wat gemiste kansen kwamen de kikkers aanvankelijk niet. Wij schreven het reeds: doelpunten maken komt nog al tijd niet in het Lugdunum voetbalboek voor. En wij betwijfelen dan ook sterk of Van Marwijk c.s. aan een treffer wa ren toegekomen als niet doelman Ouds hoorn in de 27e minuut verzuimd had uit te lopen. Dit stelde J. Zandbergen in staat van dichtbij 12 te scoren. Drie minuten duurde de vreugde in het Lugdunum-kamp en de hoop op een draw leek verkeken, toen Henk Heijmans 13 fraai inschoot. Leek verkeken, want vijf minuten later zorgde een grandioze misgreep van doelman Oudshoorn, na de zesde cor ner van Lugdunum. ervoor dat de spanning gelijk weer volop binnen en buiten de lijnen terugkwam. Mizee was de maker van 23 en Lugdunum accepteerde dit presentje uiteraard dankbaar. De resterende 10 minuten volgde een spannende strijd, doch LFC gaf de winst niet meer uit handen. Bijna kwam zelfs nog 24. doch Aad Heijmans verzuim de. vijf minuten vóór tijd. aan alle on zekerheid een einde te maken. De Ko ning had namelijk weinig moeite met de te zacht ingeschoten bal. Zo eindigde dit weinig verheffende - sportieve duel - dus in een 32 winst i voor LFC. Wél verdiend, maar de ka- naries zullen zondag a.s. tegen mede- i kandidaat VFC iets héél anders moeten 1 laten zien om te kunnen blijven mee doen. Of was men nog onder de indruk van de 22 score uit de eerste derby Alphen benutte de kansen beter (Van een onzer verslaggevers) Het wil ons voorkomen, dat de Alphen-aanhang meer tevreden zal z(jn met de 50 overwinning, die het eerste elftal bij Wilhelmus behaalde, dan over het vertoonde spel van hun favorieten in deze ontmoeting. Dat Alphen deze wedstrijd met zo'n duidelijk verschil heeft weten te win nen, dankten de Rijnstreekbewoners voornamelijk aan het feit, dat de thuisclub er vrijwel niets van terecht bracht. De voorhoede liet de gemak kelijkste kansen onbenut! De thuisclub opende met een fel of fensief, dat het ergste voor de Alphe- naren deed vrezen. Het liep echter met een sisser af, doordat de voorhoede geen raad wist met de doelpuntrijpe kansen, waartoe Jansen c.s. voldoende gelegen heid boden. Tot tweemaal toe slaagde de nu linksachter spelende Leeuwenhoek erin de bal uit de doelmond te trapp toen doelman Jansen reeds geslagen was. Na 20 minuten spelen wist Alphen zich wat aan de druk te ontworstelen en toen men reeds bil een der eerste aanvallen succes had uit een schot van De Vries, ging het iets beter lopen in het Alphen- elftal. Alphen bleef in de aanval en toen Van Oort zich snel door de Voor- burgse achterhoede wist te werken, bleek hij ook in staat aan de bal de juiste richting te geven: 02. Zowel de doel- verdediger van Wilhelmus als van Al phen moest zich hierna laten vervangen, waarbij voor Alphen Britsemmer onder de lat kwam. In de tweede helft probeerde Wilhel mus wijziging in de stand to brengen, maar rustig wist de Alphen-achterhoede deze pogingen te verijdelen. Na een kwartier spelen was het weer Van Oort. die de roos trof (03), waarna ook deze Alphenaar naar de kleedkamer verdween en veteraan D. IJkema het elftal kwam completeren. Het spelpeil zakte hierna nog meer, nadat eerst IJkema met een kopbal de stand op 04 had gebracht. Toen ieder reeds lang naar het einde van deze partij verlangde, wist IJkema nog eenmaal wijziging in de stand te brengen 05, welk doelpunt niet hele maal vrij van buitenspel was. Scheids rechter Dogger gaf echter doelpunt en floot spoedig daarna voor het einde. Eerste nederlaag van Roodenburg Beslissing viel twee minuten voor tijd (Van een onzer verslaggevers) Het trotse record van Roodenburg is niet meer. Hetgeen zeggen wil: de blauwzwarten kregen de eerste nederlaag in dit seizoen te incasseren. Was VVSB de eerste ploeg, die de lange tijd gehandhaafde nul van de lijst schoot, het Haarlemse Ripperda eiste gistermiddag, na harde strijd, de eer op zich de eerste „bedwinger" van de Leidse opmars te kunnen noemen. Overigens viel de beslissende klap eerst op de streep, want terwijl 00 als eindscore op ieders lippen lag, haalde Ripperda twee minuten vóór tijd, de volle winst binnen. Géén fraai doelpunt maar dat deed er niet toe. Een-nul dus en daar bleef het bij. Door de bank genomen niet eens on verdiend ook! L'en öueï tegen een nog ongeslagen tegenstander is voor elke ploeg een extra stimulans om er een schepje bo venop te gooien. Zo óók voor Ripperda dat op een prima wedstrijd kan terug zien en mede door de 10 zege zelf nog een klein kansje op de titel heeft behouden. Jammer was dat tijdens deze bikkelharde, doch bepaald niet unfaire strijd enkele knapen zich niet ontzagen om achter doelman Keere weer ..vuurwerk'' te deponeren! Op het prima bespeelbare veld ver kenden beide elftallen de wederzijdse posities. De eerste kans was voor Roo denburg. toen na een algemene aanval Henny Choufour de bal uitstekend voor de doelmond bracht. Helaas, het gehele binnentrio liet deze unieke kans - in de derde minuut - achteloos ongebruikt. De aanvallen van de Haarlemmers waren echter eveneens niet zonder gevaar en nadat eerst Schreuders juist over de lat had gekogeld, mikte Houtkamp beter. Doch deze treffer (na 17 minuten spe len) was off-side, zo zei arbiter Posthu- ma. Roodenburg werd door deze actie kennelijk wakker geschud en vele aan vallen rolden nadien op de Ripperda- veste aan. Meestal geleid door de snelle Choufour. doch de afwerking liet alles STIMULANS te wensen over en verder dan een bui tenspelgoal van Van Groeningen kwam blauwzwart niet. Nee. er ging deze mid dag géén stootkracht uit van de Leidse aanval en met Ripperda in de aanval kwam de rust zonder doelpunten. HENSEN: UITSTEKEND De tweede helft begon met een aan vallend Roodenburg. doch de schoten van Van Rooyen, Abrahams en Van Cfcoenincen misten hun doel. Langza merhand verflauwden onze stadgenoten en Ripperda kwam steeds méér voor de veste van Keereweer. Gelukkig stak linksachter Hensen in topconditie en was hij een onneembare vesting voor de Ripperda-aanvallers. Keereweer stopte achtereenvolgens goede schoten van De Kruif en Harms. Behoudens enkele mis lukte pogingen van de Leidse Houtbe woners bleef Ripperda aan bod. De Leidse defensie hield echter stand en toen elkeen zich verzoend had met een 00 score, viel 2 minuten vóór tijd de beslissing ten. gunste van de thuisclub. Het was Harms, die zijn ploeg de zege schonk, toen doelman Keereweer eên hard schot van dichtbij gelost, niet on der con'role kon krijgen De terugko mende bal liet Harms niet ongebruikt: 1—0. Vierde klussers amateurs Feyenoord's tweede doelpunt in de wedstrijd tegen NAC. Eén dode en vele gewonden Tribunes bezweken in Glasgow en Florence Tijdens de voetbalwedstrijd Clyde Celtic, welke zaterdag voor de Schotse league te Glasgow is gespeeld, heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Toen Celtic zeven minuten na de af trap de score opende, drong een ge deelte van het publiek juichend naar voren. Hierdoor bezweek een muur, die ter afscheiding van veld en publiek diende, en honderden toeschouwers, de meeste schooljongens, werden mee gesleurd. De jongens kregen het puin en de brokstukken van de muur over zich heen, en velen werden aan de benen gewond. Van één van hen werd de borst kas ingedrukt. Van alle kanten schoot hulp toe. Toeschouwers, politie?genten en spelers werkten met hun handen en met planken om de jongens te bevrijden, en in de koffiekamer onder de grote tribune, die als tijdelijk ziekenhuis dienst deed. verleenden meer dan twin tig dokters uit het publiek de eerste hulp. Ook tal van volwassenen liepen bij het ongeluk meer of monder zware verwondingen op. Later werd door de po litie bevestigd dat één van de jongens, de 12-jarige James Ryan, tijdens het vervoer naar het ziekenhuis was gestor ven. In totaal moesten 45 slachtoffers naar het ziekenhuis worden gebracht. IN ITALIË. Tydens de wedstrijd FiorentinaJu- ventus is de leuning van een tribune be zweken, met het gevolg dat honderden toeschouwers van ongeveer drie meter hoogte vielen en op het publiek voor de tribune terecht kwamen. De wedstrijd werd zo spoedig mogelijk hervat op last van de politie, die be vreesd was, dat anders een paniek zou uitbreken onder de 70.000 toeschouwers. En zo werd er reeds weer gespeeld ter wijl nog altijd personen op de tribune, in weerwil van hun vertwijfelde pogin gen, door het gat in de leuning gedrukt werden en op de spartelende mensen beneden vielen. Intussen waren uit alle delen van de stad ambulances in aan tocht, maar het gegier van de sirenes werd overstemd door het gejubel van het publiek, toen Fiorentina, tien mi nuten na het ongeluk, het winnende doelpunt scoorde. De uitslag werd 21. Volgens sommige berichten zouden in totaal meer dan 100 personen in zieken huizen zijn opgenomen, van wie twintig ernstig gewond zouden zijn. Geen voetbal in afdelingen Leiden en Gouda De wedstrijden voor de competitie van de afdelingen Leiden en Gouda van de KNVB werdeai in verbaJid met de gesteMheid der terreinen afgelast. Docos-ASC Ook de tweede wedstrijd tussen Docos en ASC is In het voordeel van de Bos- huizerkadebewoners uitgevallen. Van een overwicht van één der partijen was gc-en sprake, maar de voorhoede van de thuisclub, met v. Marwijk als uitblinker, was net iets gevaarlijker cn dat gaf in de tweede helft de doorslag. Bij ASC was rechtshalf v. d. Waals wel de beste man. De achterhoede van de roodzwarten was niet bijzonder op dreef en liet nogal eens een steek j vallen. De thuisclub had het eerste succes. Uit een voorzet van rechtsbuiten v. Marwijk werd de bal door linksbuiten Mazurel. geheel vrijgelaten, achter keeper Spoor gekopt: 10. Vrij spoedig daarna profi teerde rechtsbinnen Vreeken van een foutje in de Docos-verdediging en was de stand weer gelijk: 1—1. De strijd bleef open, dan weer was de thuisclub in de aanval en het volgende moment ASC. Toch nam Docos opnieuw de leiding na ongeveer een half uur spelen, door een uitstekend schot van behoorlijke af stand van linksbinnen v. d. Berg: 21. Maar weer was het Vreeken, die, na goed doorzetten, voor de gelijkmaker zorgde: 2—2. Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting was ASC iets meer in de aanval. De aanvallen van de thuisclub waren echter gevaarlijker en na 10 minuten had v. Marwijk keeper Spoor voor de derde maal gepasseerd: 32. De roodzwarten probeerden alles om deze achterstand weer weg te wer ken. De Docos-achterhoede hield echter stand. Na een half uur spelen in de 2e helft viel de beslissing. Van Marwijk bouwde een goede aanval op, die hij ten slotte zelf besloot met een voor Spoor onhoudbaar schot: 4—2. SJCConcordia Onder de uitstekende leiding van de heer Nijhuis bond SJC in Noordwijk de strijd aan met Concordia uit Hillegom. Hoewel SJC het eerst de sterke wind in de rug had, namen de gasten toch na 10 minuten spelen door Visser de leiding. Toen kort daarop een der Hillegomse "^htersoelers de bal in 't strafschopge bied met de hand speelde, voltrok Köe- lewijn het vonnis: 11. Dezelfde speler maakte even later een tweede doelpunt: 21, waarna Th. Kret uit een vrije schop op de middenlijn met een enorm hard schot deze voorsprong tot 31 ver grootte. De Noordwijkse voorhoede bleef doordrukken met 't gevolg, dat uit een voorzet van Deijnveld Nic. de Ridder in eens kon inschieten: 4—1. Hierna kwam Concordia wat meer in de aanval en nadat eerst Kees Alkemade op de doel lijn redding had gebracht en daarna de paal nog een tegendoelpunt van Con cordia in de weg had gestaan, slaagde De Koning er in de ruststand op 4—3 te brengen. Bij een aanval op het SJC-doel raakte doelman De Lincel gewond, waarna linksachter Roeleveld de plaats onder de lat in nam. Hoewel hij enkele malen goed werk deed op deze voor hem vreemde plaats, moest hij toch nog twee maal de bal uit het net halen, voor tref fers van Visser en Ras. De 44 werd ook de eindstand. De wedstrijd werd door meer dan 2000 toeschouwers bijgewoond. SVLV—Teylingen Het feit, dat d: thuisclub met niet minder dan vier invallers de strijd moest aanbinden tegen Teylingen. is voor het grootste deel oorzaak geworden van de overigens volkomen verdiende 25 ne derlaag. Teylingen opende met de koude, harde wind in de rug. wat niet verhinderde, dat Piet v. d. Velden de score voor SVLV opende: 10. Hierna begon de Sassemse aanval op temperatuur te komen, met gevolg, dat SVLV op eigen helft werd terug gedrongen Het waren vooral Van Kesteren en Hooijmans, die de fouten in de Voorschotense defensie op de juiste wijze wisten uit te buiten Vier rr.aal schoten zij daarbij met scherp, zodat de rust met 14 in ging. Ook in de tweede helft wist SVLV niet het luiste tegenspel te vinden en bleef Teylingen domineren Beide partijen slaagden er nog eenmaal in de roos te treffen, waardoor de eindstand 2—5 werd voor de mannen van v. Veelen. THBWarmunda Het dikwijls wel wat te hard spelende THB heeft kans gezien in het laatste kwartier een dreigende 0—2 nederlaag geheel weg te werken. Vooral in de eer ste helft, toen Warmunda de wind in de rug had, hebben de Haarlemmers voort durend op eigen helft gespeeld. Uit een hoekschop, goed door Van Hulst geno men, wist Montagne ineens in te schie ten: 01. Warmunda behield ook hierna het beste van het spel, maar toch duurde het nog tot kort voor de pauze voor een goed sluitende combinatie tussen Velte- naar en Slkking met een keihard schot van de laatste besloten werd, dat doel trof: 0—2. Ock in de tweede helft waren aanvan kelijk de eerste aanvallen voor de War- monders, maar naar mate de tijd ver streek. werden de pogingen van de Haarlemmers om tot een doelpunt te komen feller. Dat men hierbij meerdere malen de grens van het toelaatbare overschreed, viel te betreuren. Toen rechtsachter Van Seggelen verzuimde in te grijpen, kon de THB-linksbuiten doelman Terbeek met een hard schot passeren: 1—2. Vijf minuten voor het einde werd het zelfs nog gelijk, toen men in de Warmunda-defensie opnieuw verzuimde in te grijpen en de linksbin nen de partijen gelijk kon trekken: 2—2. Dit werd ook de eindstand. LisseForeholte Op wel zeer duidelijke wijze heeft Lisse zich onder de kampioensgegadig den gerangschikt door de returnwedstrijd tegen koploper Foreholte met 4—1 te winnen. In de eerste tien minuten waren beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd en werd iedere meter grond fel bestre den. Toen echter de Lisse-defensie een steekl iet vallen, was de linksbinnen van Foreholte er direct bij om zijn club met een goed gericht schot de leiding te be zorgen: 0—1. Onmiddellijk hierna ging Lisse tot een felle tegenactie over en r.a een half uur ontstond onder groot ent housiasme de verdiende gelijkmaker, toen v. Kesteren met een fraai schot succes had. Lisse bleef het beste van het spel behouden en vlak voor de rust was het dezelfde speler, die handig gebruik maakte van een blunder der bezoekers, om voor de tweede maal de Lissenaren reden tot juichen te geven, 2—1. Foreholte kreeg na de rust het voor deel van de wind en algemeen werd ver wacht, dat de Voorhouters spoedig de gelijkmaker zouden scoren. Maar de Lis senaren wisten het getij te keren en vooral de rechtervleugel kwam tot volle ontplooiing. Ton Boon was wel de uit blinker, die als een volleerd jongleur overal doorheen switchte en toen hij een goede kans van Theo Castien kreeg, profiteerde hy onmiddellijk hiervan. 3—1. Het vierde doelpunt was wel het mooiste van deze belangrijke bollen streek-derby. toen Boon verschillende Foreholte-spelers wist te passeren, de doelverdediger incluis: 4—1. Wassenaar won van Blauw Zwart Dank zjj vooral goed spel In de eer ste helft is Wassenaar erin geslaagd de derby tegen Blauw Zwart met 1—3 te winnen. Niemand van de vele be zoekers. die dit plaatselijk treffen bij woonden zal durven beweren, dat de mannen van Piet Remmerswaal deze overwinning niet toekomt. Bij Blauw Zwart had de 42-jarige spil Klaas van Leeuwen het niet gemakkelijk tegen de steeds weer ten aanval trekkende Wassenaarse voorhoede. Wassenaar, dat het eerst de wind in de rug had, nam vrU spoedig door Uit- tenbogaard de leiding en behield het beste van het spel, waarbij duidelijk aan het licht kwam, dat de Blauw-Zwart spil niet voldoende steun ondervond van zijn beide backs, terwijl ook de Invaller doelman Peeters nogal eens een steek liet vallen. Schoten van Prosman en Uittenbogaard bleven hierna met meer geluk dan wijsheid uit het doel. Toch wist Prosman nog voor de thee een tweede treffer te plaatsen, toen de Blauw-Zwart-doelman te laat op zijn lage schot reageerde: 0—2. Aan de andere kant behoefde de Wassenaar doelman vrijwel niet in actie te komen en kon hij de tamme schoten van Van Dongen en Meijer gemakkelijk verwer ken. Na de thee kwam Wassenaar op nieuw flink in de aanval en toen na tien minuten spelen Benny Hilgeman een missen van Klaas van Leeuwen en de Blauw-Zwart-achterspeler Oudshoorn op de juiste wijze wist af te straffen (0—3), ging Buitelaar zijn grootse aandacht aan de verdediging besteden. Hierdoor kon Blauw-Zwart zich wat loswerken en wer den enkele bezoeken gebracht aan het Wassenaarse doel. Kort voor het einde liet scheidsrechter Nuijens nog een Blauw-Zwart-doelpunt aantekenen, zo dat het einde kwam met een verdiende 1—3 zege voor Wassenaar. ZAALHANDBAL TENNIS Om de Davis-cup De Davisploeg van de Verenigde Staten heeft in Brisbane de verwachte zege behaald op België en zich zodoende geplaatst in de ehallengeround tegen bekerhouder Australië. Maar het is een benauwde overwinning geworden, want de Belg Philip Washer slaagde erin de eerste van de laatste twee enkelspelen ln de stand op 2—2 te brengen door in vier sets van Flam te winnen. Het was een sensationele ontwikkeling van de I interzonefinale en het publiek in Bris bane. dat toch al niet erg op de hand van de Amerikanen was. juichte de I Belgen hartstochtelijk toe- Maar de ge routineerde Vic Seixas liet zich door dit alles niet intimideren en hjj versloeg in 1 de laatste en beslissende partij Jackie Brichant. De uitslagen van de beide laatste enkelspelen luiden: Herb Flam (VS) verliest van Philip Washer <B> 2—6. 3—6. 6-0. 3-6. Vic Seixas VS» verslaat Jackie Brichant (B) 10—8, 6- 0, 6-1 De eindronde Australië—Ver. Staten wordt 26. 27 en 28 december te Mel bourne gespeeld. Kleine nederlaag van HVL tegen Hellas HVL heeft ook zyn tweede wedstrijd ln de zaalhandbalcompetitie niet ln winst kunnen omzetten. Het Haagse Hellas won. ondanks het gemis van zijn top-spelers, Van Hel! en Patiwael, die zaterdagavond in het Nederlandse team uitkwamen tegen Saarland, met 10—8. In het veld waren onze stadgenoten niet veel minder dan de Hellenen, maar voor de cirkel schenen zjj aanvankelijk slechts het doel te zien. Schot op schot werd door de Hellas-defensie geblokt en in een eigen aanval omgezet. In die aan val speelden de Hagenaars onder de be kwame leiding van Van Duursen de laatste jaren abonnee op een plaats in de oranjeploeg en ditmaal om onbegrij pelijke redenen gepasseerd beslist beter zaalhandbal. Er werd net zo lang gecombineerd, tot er een schietkans kwam. In de eerste minuut al bewees Van Duursen hoe gevaarlijk hy voor iedere verdediging is. Eén schijnbewe ging bracht Vaillant volkomen uit ba lans. een sprongschot en de stand was 1—0 voor Hellas. Deze snelle treffer ont hutste HVL. De verdediging raakte aan stonds in paniek. Binnen 10 minuten stond Hellas met 5—0 stevig aan de lei ding Toen vond eindelijk Sieval een gaatje in de- Hellas-verdediging. Het harde schot dat hij daardoor joeg, ver raste de Haagse doelman zó volkomen, dat hij geen hand naar de bal uitstak, voor die achter hem ln het net lag. Dit doelpunt gaf onze stadgenoten het zelf vertrouwen terug. Er ontwikkelde zich nu een aardige gelijkopgaande strijd waarin beide ploegen om beurten raak schoten Voor Hellas scoorden Van Duur sen en Vrancken. voor HVL Sieval. Bonte en Lucas. De rust ging in met 7—4 in het voordeel van de Hagenaars. D'rect ra de rust een overrompelend startend Hellas, dat weer vla Van Duur sen. Vrancken en Van Dllk. drie levens grote bressen in de Leidse veste schoot. Met 10—4 leek een débacle voor HVL in wording. Merkwaardig vonden de rood- baadjes Juist by die stand hun beste spel. Van 10—4 werd het 10—8 en wan neer de wedstrijd nog enkele minuten langer had geduurd, zou het een Leidse overwinning, in plaats van een neder laag Tiln geworden. Nu redde het fluit- Isienaal van de scheidsrechter Hellas van een k o. - Zaterdagavond is te Parys de in terland volleybal-wedstrUd Frankrijk— Tsjecho-Slowakye gespeeld. De Tsje chen wonnen in vier sets: 15—10, 15—12 14—16 en 15—6.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7