Overname van nog meer bedrijven 537ste STAATSLOTERIJ NEFABOLINEI WOENSDAG 4 DECEMBER 1957 De grootste bezorgdheid Wordenzij aande regering overgedragen? Volgens Nederlandse zakenkringen heeft men zich te Djakarta ook meester gemaakt van Jacobson van den Berg een der grote Neder landse im- en exportbedrijven. Voor het enorme gebouw van de Nederlandse Handel-Maatschappij in Djakarta stonden vandaag leden van de vakvereniging geposteerd, met rode banden om de arm. Naar werd gemeld, voerde het Indone sische personeel onderhandelingen met de directie over de „over dracht". Soortgelijke berichten kwamen ook binnen met betrekking tot de Nationale Handelsbank. De situatie bij Lindeteves is nog verward. Op het hoofdkantoor van de K.P.M. wapperde vandaag nog steeds de rode stakingsvlag. De president van de factorij der Nederlandse Handel-Maatschappy in Djakarta, de heer L. de Jong, deelde aan de correspondent van het ANP mede, dat van morgen het Indonesische personeel van de bank had geëist, dat de leiding van het bedrijf aan hen zou worden overgedragen. De heer De Jong weigerde hieraan te voldoen. Hij zeide, dat de besprekingen met een delegatie van de vakvereniging van bankpersoneel, de „Serikat Boeroeh Bank Indonesia", drie uur hadden geduurd. Op het middaguur werd het gebouw nog steeds door leden van de vakbond bewaakt. De correspondent van Reuter wiist er evenuel op. dat de berichten over de situatie in dc „overgenomen" zaken elk uur anders luiden en met elkaar In strijd zijn. Geen contact w „Dit is liet einde Een correspondent v-~ bracht vandaag een bezoek aan het noe steeds bezette hoofdkantoor van de KPM, waar hij werd rondgeleid door een woordvoer der van het actie-comité van de arbei ders. De toegangshal van dit eeweldige gebouw was geheel gevuld met jongelui, die alle rode banden om de arm droegen. De woordvoerder, die zich voorstelde als de „voorzitter van het comité" zei aan de correspondent: „Laat de mensen in het buitenland weten, dat er geen moeilijkheden zijn. U kunt het zelf zien, alles gaat goed". In het gebouw waren de Nederlandse typisten en klerken normaal aan hun schrijftafels aan het werk. De woord voerder zeide: „We wachten de beslis sing van de regering af. en ik verwacht dat wjj die vandaag zullen krijgen". Een vooraanstaand figuur uit het Nederlandse bedrijfsleven zeide naar aanleiding van de bezetting van de Nederlandse Handel-Ma^tschappfj: „Dit is het einde". „Vriiwel geen en kele Nederlandse firma zal door kun nen gaan, tenzij zij overschakelen op, laat ons zeggen. Engelse banken". Gisteravond werd in het gebouw van de voormalige „Djakarta Club", dat kortgeleden door de organisatie tot samenwerking tussen jeugd en militai ren werd overgenomen, een vergadering gehouden van het Centrale Comité voor de bevrijding van West-Irian waarin de „overname" van de KPM en Geo Wehry werd besproken. Dit comité staat onder leiding van de minister van voorlichting, Soebidjo. Van de zijde der arbeiders was voor gesteld, dat de bedrijven die al door de vakverenigingen ziin overgenomen, aan de regering zullen worden over gedragen en niet aan de Nederlandse eigenaren zullen worden teruggeven. Volgens Reuter heeft minister Soe- dibjo geantwoord, dat de voorstellen van de arbeiders ter overweging aan de regering zullen worden voorgelegd. In de straten in de omgeving van het KPM-gebouw verzamelen zich rustige groepen arbeiders, terwijl versterkte patrouilles hun wachtposten innamen. Met machinegeweren gewapende mili tairen bewaakten een nabijgelegen spoorwegovergang, terwijl andere troe pen met gevelde bajonet de wacht be trokken bij het gebouw, waar de natio nale opbouwconferentie wordt gehouden, dat op enkele honderden meters van het hoofdkantoor van de KPM is gelegen. Bij de overname van het bedrijf van Geo Wehry weigerde de directie de sleu tels van de boekhoudafdeling af te geven. Hoewel het leger gisteravond een ver bod tot overname van Nederlandse be drijven zonder machtiging der rege ring heeft uitgevaardigd, is het nog niet duidelijk of dit verbod ook geldt voor de bedrijven, die reeds werden bezet. verboden voor Hollanders De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, de heer R. Pekelharing, heeft vandaag verklaard, dat de be richten welke vandaag door de Neder landse missie zijn ontvangen over de boycot-acties tegen de Nederlanders en speciaal die in Oost-Java, „aanlei ding geven tot de grootste bezorgdheid, indien die acties worden voortgezet". Voor het bekende restaurant „Boge- rjjen", dat ligt aan de drukste winkel straat van Bandoeng is gisteren een bordje geplaatst met de mededeling „verboden voor Hollanders". Dit was een van de uiterlijke tekenen van de boycot actie tegen de Nederlandse onderdanen in de stad. waar twee jaar geleden de Afro-Aziatische conferentie werd gehou den. „Bogerijen" was generaties lang het trefpunt van de Nederlandse planters in West-Java. en van de Nederlanders, die in Bandoeng hun vakantie doorbrach ten. Thans zijn ook de telefoonaansluitin gen van de Nederlanders in Bandoeng geblokkeerd, ook die van het Nederland se consulaat aldaar. Staking trof alle bedrijven Volgens uit alle delen van Indonesië ontvangen berichten, heeft de 24 uurs staking bij de Nederlandse bedrijven, die maandag met goedkeuring van de regering werd gehouden, die dag het werk by alle Nederlandse bedrijven in het gehele land volkomen stil gelegd, zowel op het gebied van de handel, als op dat van de scheepvaart en de pro- duktie. Alle rubber-, thee-, koffie- en suikerondernemingen op Java, de olie- bedrijven op Sumatra en de Neder landse handelsfirma's op alle grote eilanden werden er door getroffen. Ook Escomptobank Een woordvoerder van de Nederland se diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta deelde vandaag mede, dat het hoofd der Nederlandse diplomatieke missie, de heer H. Hasselman de laatste twee dagen heeft getracht een onder houd te hebben met of de secretaris-ge neraal, of de waarnemend minister van Buitenlandse Zaken. Ziin verzoeken daartoe werden tot dusver echter niet ingewilligd. KP.M stelt vertrek uit De KPM heeft het vertrek van zes van haar schepen uit Singapore naar Indonesië uitgesteld. Thans twintig verdachten De plaatselijk militair commandant van Djakarta. luitenant-kolonel Endang Dachjar, deelde vandaag mede. dat in verband met de aanslag op president Soekarno thans 20 personen zijn gear resteerd, waaronder ook degenen, die de handgranaten hebben geworpen. Allen hebben een bekentenis afgelegd. Overste Dachjar was nog niet bereid hun namen te noemen, noch te zeggen tot welke groepering zij behoren. Een aantal an dere verdachten wordt nog opgespoord. Maatschappijen gereserveerd De directies van diverse maatschap pijen. die rechtstreeks worden getroffen door de gebeurtenissen in Indonesië, zijn in het algemeen zeer behoedzaam en ge reserveerd in hun uitlatingen. Zij wen sen zich in het huidige stadium van commentaar op de getroffen maatrege len te onthouden. Men acht de berich ten over de ontwikkeling nog te vaag om zich een juist beeld van de toestand en de te verwachten ontwikkeling te verschaffen. Uiteraard worden de pers berichten uit Indonesië met intense be langstelling gevolgd. Voor de directie van de Nederlandse Handel Maatschap pij was het bericht van hedenochtend over de overname van het bedrijf door Indonesisch personeel volkomen nieuw. Verwarde berichten uit gebied van Ifni De berichten uit het gebied van Ifni blijven bijzonder verward. Het Marok kaanse blad „Al Alam" wist gisteren te vertellen, dat de Marokkaanse guerilla- strijders hun opmars naar de stad Sidi Ifni voortzetten en de Spaanse tegen stand in kracht afnam. Voorts meldde het blad, dat de Marokkanen de Spaan se bezetting van de enclave met buit gemaakte kanonnen hadden beschoten. „Eenvoudig belachelijk", was het com mentaar van de Spaanse autoriteiten in Sidi Ifni. Zy ontkenden, dat het Marokkaanse bevrijdingsleger het gebied onder vuur had. De Spaanse regering zou zelfs gis teren toestemming hebben gegeven het vliegveld Sidi Ifni weer open te stellen voor de burgerluchtvaart. Inmiddels wordt op het diploma tieke vlak ook stevig touwgetrokken. De Spaanse regerirj ontkende hevig, dat de kwestie-Ifni iets te maken zou hebben met de Spaans-Marokkaanse verdragen, die in april 1956 zijn gesloten. Volgens Spanje hebben deze akkoorden betrek king op het Spaanse protectoraat in Marokko, maar niet op het gebied van Ifni. Een woordvoerder van de Marok kaanse Koning zei echter, dat Spanje verantwoordelijk was voor de moeilijk heden door de schending van de over eenkomsten van 7 april 1956. De Marokkaanse Kroonprins, Prins Moulay Hassan, heeft in een vraagge sprek een onmiddellijke oplossing voor de moeilijkheden aan de hand gedaan. Deze guerilla-oorlog zou volgens hem zeker ten einde zijn. als Spanje de en clave aan Marokko overdroeg. Als Fran co zoiets beloofde, zou hij, de Kroon prins. er voor zorgen, dat alles verder via diplomatieke kanalen geregeld werd. Van druk uitoefenen op de Spanjaarden zou er in de toekomst geen sprake zijn. De Kroonprins deelde mee, dat zijn land er mee heeft ingestemd de zaak aan het Internationale Gerechtshof in Den Haag voor te leggen en de uitspraak als bin dend te aanvaarden. Volgens hem is het verdrag van 1860, op grond waarvan Ifni aan Spanje werd afgestaan, voor twee uitleggen vatbaar. De eerste Russische reactie in het orgaan van het Russische ministerie van Defensie was een veroordeling van de Spaanse houding, die als kolonialistisch wordt bestempeld. Verkiezingen in Sumatra Bij de regionale verkiezingen, welke in Zuid-Sumatra zijn gehouden, heeft blij kens de eerste voorlopige ontvangen uit slagen de islamitische partij Masjoemi de leiding met 17.000 stemmen in Palembang, tegen de communisten 5.000. de nationalisten 3.000 en de islamitische Nahdatoel Oelama 6.000. In de Lampongse districten kreeg de Masjoemi 10.000 stemmen, tegen de communisten 3.000. In het oliecentrum Praboemoelih kre gen de Masjoemi en communisten resp. 3.754 en 2.378 stemmen. In Pangkalpinang, de hoofdstad van Banka, verwierven de communisten 1.700 stemmen, tegen 1.600 stemmen voor de Masjoemi en 1.700 voor de Nahdatoel Oelama. Onze helmen worden in West-Duitsland gemaakt De stalen buitenhelmen voor de Kon. Landmacht zullen worden vervaardigd by een Duitse industrie in Ahlen (Westfalen). Het directoraat Materieel Landmacht heeft deze order geplaatst via een Nederlandse exportfirma. De Verenigde Blikfabrieken hebben geen gebruik gemaakt van de gelegenheid om een aandeel in deze order te ver krijgen. .Bogerijen" Ministerieel overleg Samenwerking tussen Belgische en de Nederlandse luchtmacht De ministers voor Defensie van Nederland en België hebben gisteren te Brussel een bespreking gehad. Bij dit onderhoud waren Nederlandse en Belgische deskundigen tegenwoordig. Zy hebben vastgesteld, dat het wen selijk is de grootst mogelijke samen werking tot stand te brengen tussen de Nederlandse en Belgische lucht macht. Zü zijn overeengekomen, dat bepaalde comité's tegen door hen vastgestelde data rapport zullen uit brengen over de realisatie van de sa- menwerking inzake de opleiding der vlieger en de vorming van technici en specialisten voor beide strijdkrachten. Een ander comité, samengesteld uit deskundigen van beide landen zal de vraagstukken van de logistiek behande- „overgenomen'" Het aantal Nede-land^e bedrijven, dat door het Indonesische personeel is „overgenomen", bedraagt thans zeven. Ook de Escomptobank in Djakarta on derging dit lot. Volgens ontvangen berichten zou op verschillende van deze bedrijven het werk normaal doorgaan. Alle bezoekers worden' echter door leden van de vak bond voor controle van hun papleren aangehouden. Manchester Guardian: Wat doen Buitengewesten (Van onze correspondent te Londen) De „Manchester Guardian" wijdt vanochtend een kort hoofdartikel aan Indonesië. Ook dit blad is van me ning, dat indien president Soekarno's bedreiging om de levensader met Ne derland door te snijden wordt uitge voerd, de Indonesiërs gevaar lopen hun eigen keel af te snijden. Het optreden tegen de K.P.M moge de nationalistische wrok bevredigen, maar het reizen zal er door worden be moeilijkt. Hoewel Indonesië over rijke welvaartsbronnen beschikt, is het op het ogenblik niet in staat een gunstige betalingsbalans te verdienen, temeer daar de rjjkere eilanden thans voor eigen re kening handel drijven. Zonder Neder landse efficiency en kapitaal zal de economie nog meer verzwakken. Doch de belangrijkheid van de Nederlanders voor het Indonesische welzijn vormt een extra reden om tot onteigeningen over te gaan. Economische omstandigheden hebben nationalisten nog nooit tot voorzichtig heid gemaand, zoals Algerije en Suez bewijzen. Landen kunnen lange tijd voortsukkelen, al worden zij armer en armer. Tegenwoordig kunnen nationalis ten altijd hopen, dat Russische hulp hun pad zal effenen. Niettemin kan de Indonesische rege ring zich ernstig hebben verrekend. Wij weten nog niet wat de Buitenge westen denken. Zoals vroeger zo vaak is gebleken, kunnen zij het gevoel heb ben. dat terwijl Java de gebaren maakt, zij zelf de prijs moeten betalen. In dat geval zullen Indonesië's mid delpuntvliedende krachten eerder toe nemen dan afnemen. len. Voor de studie van de standaardi satie van het materieel werd een per manent comité opgericht, dat direct met zijn werkzaamheden zal beginnen. Voorts werd besloten een gezamenlijke commissie voor de veiligheid in de lucht op te richten. De ministers voor Defensie van Ne derland en België hebben hun grote vol doening uitgesproken over de wijze waar op de besprekingen verliepen en over de mogelijkheden van samenwerking tussen beide luchtmachten. Men kwam overeen de commissies regelmatig te laten werken. De beide ministers zullen geregeld op de hoogte worden gehouden van de vorderingen. Schilderij van Ten Oever in Zwolle terug Het aan de 17de-eeuwse Overijsselse schilder Hendrick ten Oever toege schreven schilderij, dat destijds voor enkele tientjes aan een opkoper werd verkocht, is thans in Zwolle terug. Het wordt nu tentoongesteld in het Pro vinciaals Overijssels Geschiedkundig Museum aan de Melkmarkt. In het Bejaardentehuis te Zwolle stond het schilderij, dat een familiegroep met stadsgezicht voorstelt, ongeveer 3 jaren op zolder, na lange tijd in de bestuurs kamer te hebben gehangen. Toen deze kamer werd opgeknapt kwam het doek op de rommelzolder terecht. Het bleef daar tot januari jJ. De directrice wilde wat oude zaken opruimen en vroeg de Zwolse antiquair-opkoper J. Ruitenberg te komen kijken. Deze bood vijf tot zes tientjes voor het schilderij, en dan nog hoofdzakelijk voor de lijst van 1 bij 1,30 meter. De directrice ging hiermede ak koord. Niet lang hierna verkocht hij het doek aan de Zwolse antiquair C. van der Kamp, die het nog in januari doorver kocht aan de antiquairsfirma B. Katz in Dieren. Deze liet het schilderij, waarin enige gaten zaten en dat zeer vuil was, i restaureren. De directeur van het museum te Zwolle, de heer Joh. W. Schotman, deed daarna de ontstellende ontdekking, dat het stuk uit het Bejaardentehuis te Zwolle was verdwenen, toen hij daar het schilderij wilde bezichtigen en het te leen wilde vragen voor de aan Ten Oever gewijde tentoonstelling, die in augustus in het museum te Zwolle werd gehouden. Het bestuur van het tehuis wist zelf niet dat het een Ten Oever bezat, „Monu mentenzorg" echter wel. Bouw herv. pastorie Koudekerk aanbesteed Gistermorgen werd in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk aanbesteed het bouwen van de pastorie. In totaal waren er dertien inschrij vers met de volgende bedragen: Stigter, Leiden f. 79.150; Van Riet, Leiden 70.000; Magri, Alphen f. 67.917; Donker, Alphen 67.800; Hennipman, Leiderdorp f. 65.888; Van der Linden en Zn., Gouda f. 65.230; Hortensius. Ha- zerswqude f. 64.990; Blazer, Rijns'ater- woude f. 64.980; Wenting, Alphen f. 64.200; Gebr. den Ouden, Alphen f. 62.400; Combinatie Vonk-Quartel-de Groot, Hazerswoude f. 61.500; Van Noort, Benthuizen f. 61.500; Tromp, Alphen f. 60.630. De gunning is aange houden. Geen bulletins meer over Eisenhower Stevenson niet naar Parijs Zolang president Eisenhowers gezond heidstoestand zo uitstekend blijft vorde ren als thans het geval is, zullen er geen mededelingen meer worden verstrekt, al dus heeft het Witte Huis gisteravond bekendgemaakt. Gisteren heeft de pre sident o.m. een onderhoud gehad met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, en met de leider van de Democratische partij, Stevenson. Ook trad hjj, later, op als voorzitter van een vergadering van Republikeinse en De mocratische leiders van het Congres, waarop gesproken is over plannen tot versterking van de NAVO. Intussen heeft Stevenson, die, zoals men weet, tweemaal kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap is geweest, maar beide keren door Eisenhower werd verslagen, een uitnodiging van president Eisenhower om de komende NAVO-top- conferentie in Parijs bij te wonen, van de hand gewezen, tenzij er zich „ontwik kelingen van een dwingend karakter" zouden voordoen. Stevenson deelde me de. dat hij niet kon instemmen met alle Amerikaanse voorstellen, welke daar ge daan zullen worden. „Ik zou daar geen gezag hebben, terwijl men myn naam toch zou verbinden aan beslissingen, welke ik mogelijk niet altijd zou goed- keurer zonder mi) daartegen in het openbaar te kunnen verzetten. Overigens wil ik hiermede niet de indruk vestigen, dat ik het oneens ben met 't standpunt, dat de Verenigde Staten op de komende conferentie zullen innemen. Het tegen deel is waar: ik ben het eens met de meeste voorstellen, die de Amerikaanse afvaardiging aal doen", aldus Stevenson. K e r k e I ij k Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Ouderkerk aan den IJssel K. van de Pol te Veenendaal. Aangenomen naar Rotterdam-Delfshaven (vac. A. Adria- ni) W. Vos te Mensingeweer naar Lem mer F. H. Kuiper te Goënga - naar Kloos ter-Ter Apel H. van Nleuwenhulze. vicaris te Borger, die bedankte voor Twlsk. Bedankt voor Schellulnen W. Vroeglnde- wey te BleyswijK. GEREF. KERKEN Beroepen te Bozum W. B. van der Meu- len. kand. te Amsterdam. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zaandam D. Hens tra te Oud- Beijerland. Bedankt voor Rozenburg J. H. Carller te Zut.phen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Zeist H. Rijksen te Vlaar- dingen. Eeuwfeest Duits Evang. Gemeente te Den Haag De Duits-Evangelische Gemeente te "s-Gravenhage viert vrydag haar hon derd-jarig bestaan. Zij werd opgericht nadat de Herv. Gemeente niet meer een Hoogduits predikant wilde beroepen en nadat een request aan de Koning om Geschenk Ned. Antillen voor minister Struycken Minister-president dr. W. Drees en een gezelschap bekende figuren uit de kringen der autoriteiten, handel en in- dustrie uit de Ned. Antillen waren aan wezig, toen gisteravond de heer Norman Chumaceiro aan minister A. A. M. Struycken diens portret aanbood, ge schilderd door prof.' G. V. A. Röling, waarop de huidige Nederlandse minister van Binnenlandse Zaken is afgebeeld als gouverneur van de Ned. Antillen. De gelden voor dit schilderij zijn bijeenge bracht door een comité te Willemstad, onder voorzitterschap van de oud-minis ter van Onderwijs, de heer Sprockel. Het mr. Struycken aangeboden portret is bijna identiek aan dat, hetwelk thans in het gouvernementshuis te Willemstad hangt bij de ry van afbeeldingen van vroegere gouverneurs van de Ned. Antil len. Het schilderij stelt mr. Struycken voor in ambtskostuum als gouverneur, met de data van zyn bestuursperiode: 1951 1956. Burgemeester van Lemmer verongelukt De burgemeester van Lemsierland (Lemmer) is vannacht om half één bij Fellega (gem. Lemsterland) met zijn auto gesliipt en om het leven gekomen. De Amerikaan Owen M heeft gisteren in Amsterdan auditie gehouden voor een i gegadigden naar de hoofdrol v te vervaardigen film over Frank. Vier van de meisjes t\ de besprekingen van het seen Van links naar rechts Lili va Bergh. Anita Klein. R. Kikke heer Mclean en Hanneke Mul zulk een beroep mogelijk te makei afgewezen. Tot haar stichters bt Groen van Prinsterer, Capadose, kay, Elout van Soeterwoude, gra£ Bylandt, jhr. Six en baron van Pa dei zelve lid van de Herv. Kerk 1 maar voor de Duitse handwerk die in groten getale in ons land f den werden, een weg naar de baanden. De gemeente heeft zich in grote sympathie van ons Vorstf mogen verheugen. Koningin schonk de kerk bijbels en Prins H placht in het kerkgebouw van de meente aan het Bleyenburg te 'i venhage het H. Avondmaal te gebr De huidige voorganger, pastoi Keatzke, is de twaalfde in de r dient de kerk sedert 1936. Het eeuwfeest zal zondagmorge een kerkdienst worden gevierd behalve pastor Kaetzke ook zal vo< praeses Wischmann, de opvolgei Niemöller, namens de Evang. Kir Duitsland. Maandagavond zal d meente in Pulchri Studio een fees bijeenkomst houden en dinsdag Duitse ambassadeur in de amb; een receptie geven. DS. F. DON OVERLEDEN In de ouderdom van 59 jaar is dag te Middelburg overleden dis. F hervormd predikant aldaar. I Ds. Don studeerde theologie a I Leidse Universiteit en die te UI j In 1935 werd hij kandidaat in G land. Op 11 augustus van dat jaaj vaardde hij het predikambt te O 'pelle. op 14 juli 1946 werd 'hij pre< te Middelburg. Zijn stoffelijk overschot zal za om twee uur op de algemene ba plaats te Middelburg, na afloop rouwdienst in de Nieuwe Kerk s worden ter aarde besteld. DE SINT BIJ MINISTER ALG Vanochtend heeft S.-Nioolaas m onafscheidelijke knecht op een door 's-Gravenihage ook (het Mlinl van Verkeer en Waterstaat niet ten, waar de bisschop van Myr kort bezoek bracht aan minister i Bij deze gelegenheid betuigde di zijn waardering voor de poging activiteiten van de mnister ten ai van de bevordering van de verkef ligheid. 11e lijst 4e klas HOGE PRIJZEN 11044 119 273 383 469 472 497 584 944 12054 079 245 261 312 328 362 463 604 659 713 917 919 13123 438 4S6 688 731 758 14188 254 551 598 692 795 818 892 939 954 18014 050 147 250 321 453 626 650 713 798 844 871 897 965 997 1609S 150 176 224 337 467 485 490 606 629 822 941 965 17123 295 3S9 444 458 479 635 737 798 847 883 18095 136 229 259 294 307 323 368 454 482 566 693 709 804 856 925 19200 250 366 461 684 68S 832 972 989 997 20018 048 060 077 211 3£9 582 615 628 722 836 871 916 917 21109 126 157 289 404 462 466 479 538 541 3819 5227 11227 f 1000 15S0 10285 17051 17647 400 2784 2843 2941 7573 10967 14084 15309 17358 21368 200 2092 3919 4252 5167 5647 6080 6951 18797 19789 20966 9578 12573 I34!3 I342! 13615 14870 15000 15401 15572 17055 PRIJZEN VAN ƒ80— 1044 047 105 111 416 438 505 537 585 618 643 694 744 831 840 936 961 2038 067 178 570 694 751 807 938 3053 071 089 119 176 294 316 386 436 614 624 643 667 763 844 874 944 4031 039 117 165 313 345 362 545 593 649 831 894 #064 095 122 145 187 307 415 494 583 654 743 790 956 6000 6036 290 380 389 407 469 496 536 538 539 561 696 *21 7143 165 420 496 572 910 920 932 8161 204 346 435 524 599 608 620 662 690 747 851 872 9046 076 144 230 280 314 324 439 640 944 10111 142 200 246 262 468 488 578 632 805 929 955 "675 730 NIETEN 1011 131 150 172 189 194 196 289 304 320 349 397 409 424 445 456 498 546 589 612 638 656 702 723 749 787 832 836 843 881 897 905 925 *004 018 020 042 066 080 099 113 139 154 185 212 230 263 301 335 340 341 347 360 383 395 436 473 482 526 530 539 568 586 643 651 671 685 690 737 762 785 791 885 925 960 969 981 3016 041 065 067 080 093 135 150 152 219 221 226 238 270 271 279 281 289 310 338 347 351 378 381 397 445 526 543 548 550 571 611 684 722 751 774 788 816 847 864 870 883 891 925 933 938 956 967 980 4004 029 055 076 080 084 0S6 138 148 166 192 224 264 293 361 378 380 401 407 431 539 563 568 579 596 604 610 619 653 665 677 694 727 774 780 805 856 901 927 929 940 958 964 5037 061 065 072 105 112 118 119 136 143 146 155 185 186 217 231 286 301 309 343 350 365 367 378 409 461 475 519 534 556 578 580 703 710 711 808 834 858 898 936 939 969 «019 053 064 094 118 139 176 184 224 256 2J3 277 287 306 311 339 350 370 392 453 465 579 581 652 692 834 837 855 904 917 934 950 985 1080 119 125 203 208 229 235 244 272 287 294 330 339 414 447 497 509 536 592 637 680 691 709 732 795 800 839 897 958 993 8012 032 047 068 079 081 102 113 130 180 182 220 232 28S 292 316 352 360 374 394 411 416 459 521 536 540 541 550 561 593 622 650 668 686 776 812 815 823 832 835 856 877 879 907 929 980 •033 044 056 086 103 225 291 309 321 358 369 389 398 436 480 481 489 504 506 533 543 549 551 565 586 600 607 636 657 694 766 785 826 852 914 924 928 972 10000 10073 096 115 125 128 144 191 195 212 224 252 263 305 313 350 405 428 486 511 547 587 631 720 755 770 780 791 797 851 869 912 933 964 11014 040 072 096 098 208 235 252 278 286 336 369 392 412 451 461 467 468 479 499 560 605 665 699 707 720 757 825 831 838 865 929 935 978 984 12014 024 036 043 070 129 144 156 177 214 268 337 352 353 399 413 474 479 480 487 493 527 567 581 629 648 698 705 777 805 836 845 897 900 918 928 938 13033 037 044 072 146 148 164 165 171 184 1S9 260 266 2S3 306 325 351 367 371 411 430 481 492 509 520 523 531 558 601 619 642 654 671 710 724 756 768 793 8S3 913 956 957 963 971 978 14014 044 056 069 105 187 196 217 218 239 271 285 293 322 327 339 393 426 429 462 468 496 512 563 595 636 658 672 724 750 764 792 807 837 906 913 932 944 15020 038 051 067 107 113 134 202 210 318 331 342 350 354 382 404 413 432 459 502 566 627 668 671 673 739 743 802 841 843 870 893 894 906 937 1G001 020 052 089 107 110 124 126 129 140 197 227 291 297 305 345 391 395 422 439 442 484 517 560 592 691 692 713 760 763 785 898 802 993 803 835 848 852 863 867 884 896 17002 017 084 104 126 135 139 147 167 231 242 239 320 327 333 372 434 425 490 501 509 519 567 572 582 592 593 606 620 622 677 681 689 701 706 714 718 746 768 834 840 891 968 18081 103 153 171 219 227 251 279 306 404 446 467 468 486 504 508 525 564 571 595 602 639 686 755 778 783 812 828 840 842 849 862 903 961 986 19008 056 063 095 131 227 248 249 299 324 394 408 444 454 458 471 524 526 571 607 621 672 673 696 749 759 766 782 806 822 857 S8S 905 909 914 932 937 046 954 998 20005 008 014 025 073 137 196 206 214 254 255 264 278 387 520 523 583 613 622 648 650 715 718 719 724 749 788 813 823 837 872 895 939 964 969 981 21000 21057 099 113 134 146 162 184 194 233 275 299 343 350 351 361 366 473 611 729 744 753 868 890 904 DEKKLEDEN Verhuur. Vf ZEILMAKERIJ TRC L- Haven 14 VOORSCHOTEN tê Rouwkooplaan 8 Buitengewone Algei vergadering van aai i houders op 20 decern m 11.30 uur ten kantoi vennootschap, waar de da voor aandeelhoude visie ligt. de raad commissar: *3 Gebr. Paes Breestraat 58 naast Stadsgetu verkoop vi Hotel Café Restaui 'T KARREWII vraagt WERKST voor 1 dag in de we Zich te melden Steenstraat 55 - 9l Door het verbindend 1 van de enige uitdeling! C£ het faillissement van ki GERARD HERMA) nC SPLINTER, aamiemer, handelende de naam G. Splinter wonende te Leiden, a w Nieuwe Ryn no. 65a, digd. m* Leiden, 4 december 195' De cure Mr. J. C. DE VI

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8