Begroting 1958 van Zoeterwoiule heeft tekort van f 146.324 MAANDAG 11 NOVEMBER 1957 Tien jaar personeelsvereniging L.M.O. Het was 4 november tien jaar geleden, dat de N. V. Melkinrichting Menken te Wassenaar haar personeelsvereniging oprichtte. Als doel der vereniging werd voorge steld de band onder elkaar te verste vigen door het houden van ontspan ningsavonden. Dit doel is, nu er tien jaren achter de rug zijn. voor honderd procent geslaagd. Het is zelfs niet al leen bij ontspanningsavonden gebleven. Naast een voetbalclub ontstond er een kaartclub en ook voor de kinderen van het personeel wordt op feestdagen uit stekend gezorgd. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de personeelsvereniging werd er zaterdag in het St.-Anthonius Club huis een feestavond gehouden, waaraan vele radio- en televisie-sterren mede werkten. Alle aanwezigen, en in het bijzonder de directeur, de heer L. Menken en echtgenote, werden door de voorzitter van de feestcommissie, de heer A. Hun- telman, welkom geheten. De heer A. Huntelman nodigde aller eerst de bestuursleden met hun dames op het podium. Zij werden allen ver rast met een geschenk en bloemen. De voorzitter van de personeelsverenigin, de heer H. Haanstra, kreeg en pick-up-in- stallatie aangeboden voor zijn zeer ver dienstelijk werk in het huidige bestuur. De directeur, de heer L. Menken, sprak ook een kort woord en memoreerde de oprichting van de personeelsvereniging L.M.O. Spreker noemde het van groot belang, dat er een goede geest bij het personeel heerste en overhandigde aan de voorzitter een gift voor de kas. De heer H. Haanstra sprak een dank woord tot de directie en gaf een over zicht van de afgelopen tien jaar. Pennywhistle blues VOOR K. O.-LEDEN GEDRAAID In de K. en O.-filmserie „zwart en wit zwart op wit" werd zaterdagmiddag in het Luxor-theater „Pennywhistle blues" vertoond. Deze alleraardigste rol prent is gemaakt door de negerregisseur Donald Swanson. De film is opgenomen in Alexandra Township, een voorstad van Johannesburg, waar een mengel moes van Afrikaanse stammen gehuis vest is en waar evenals elders op de wereld van alles kan gebeuren. In te genstelling tot „Verloren grenzen" en „Tranen over Johannesburg", welke films het rassenvraagstuk tot onder werp hebben, is „Pennywhistle blues" niet veel meer dan een bekoorlik en naïef sprookje, waarin uitsluitend ne gers voorkomen. Een apartheidsfilm dus, welke veel gemeen heeft met de veelbe sproken „Grazige Weiden", doch op een minder hoog peil staat. Mevrouw Wie- lek-Berg, die voor de aanvang van de voorstelling een inleiden woord sprak, vestigde er de aandacht op, dat de re gisseur alleen maar primitieve mensen, in dit geval negers, als spelers heeft willen accepteren. Zij imiteren niet en zij pretenderen niet. Zij zijn dus volko men onmachtig om kitsch, in welke vorm dan ook, te leveren. Mevrouw Wielek noemde „Pennywhistle blues" een soort zwaan kleef aan geval van oorzaak en gevolg. Terecht! Immers het gaat in deze rolprent voornamelijk om een som gelds, dat in de kerk van Alexandra gestolen wordt, weer terecht komt, nogmaals verloren raakt en daar door steeds weldaden veroorzaakt. De goeden worden beloond, de kwaden ge straft. Donald Swanson is er wel btfzon- der goed in geslaagd in zijn film tal van geestige en verrassende vondsten te verwerken. Een fluitspeler blaast de ver schillende fragmenten met „Penny whistle blues" over vrywel de gehele wereld in deze melodie bekend aan een. Kortom Swansons werk verschaft, zoals mevrouw Wielek trouwens ook zei. geen kinderachtig, maar wel veel kin derlijk plezier. En is dat tegenwoordig niet heel wat waard? Vooraf draaide o.m. een filmpje over de wederopbouw van het in de afgelo pen oorlog zo zwaar geteisterde War schau. JAN VAN HOOF-GROEP BESTAAT 12JAAR De padvindersgroep Jan van Hoof hield zaterdag in het clubhuis „Wester kwartier" een feestavond, die in het teken stond van het 12%-jarig bestaan Na de gebruikelijke opening sprak de voorzitter van de groepscommissie, de heer D. J. Brands, een woord van wel kom, in het bijzonder tot de heer G. Steinbach van de Leidse Jeugdactie. Hierna volgde de revue „Klaar voor U". Na een goede opening werd een aar dige indruk gegeven van een Surinaamse dans. Het „Kampavontuur" werd even eens aardig gespeeld. Na de pauze luisterde een verkenner de zaal op met accordeonmuziek. Een spel met de ouders oogstte hierna grote bijval. Na de gebruikelijke sluiting werd de avond besloten met het zingen van „Hoort zegt het Voort". Zowel welpen als verkenners kunnen terugzien op een gezellige avond. Na dit officiële gedeelte volgde een bont cabaret-programma, dat door het gezelschap „Luna" gepresenteerd werd. Hansy Pallieter en haar witte kraaien in de muzikale openingsshow zorgden al spoedig, dat de stemming er inkwam. André Meurs zorgde voor de vlotte con- férances en Tonny Huurdeman zong enige cabaretliedjes, waarvan wij „De drie brieven" wel het meest geslaagd vonden. De imitator Frans van Ousschoten bracht vna zijni mitaties de verschil lende Nederlandse artiesten op het to neel. Ook deze avond ontbraken Gerry j Overleq over inkomens der en Ferrv. 'fcwpp mpt. guitaar laagst bezoldigden Minister Algera voor onderzoek opgenomen (Van onze Haagse redactie) De minister van Verkeer en Water staat. mr. J. Algera. is voor onderzoek in het Haagse Ziekenhuis Bronovo op genomen. De minister had al enige tijd klachten, maar wegens drukke werk zaamheden kon deze opname eerst na de Deltawet in de Tweede Kamer ge schieden. De klachten van de bewinds man wijzen niet op een ziekte van ern stige aard. Over pnkele dagen zal hij zijn werkzaamheden hervatten. en Ferry, twee dwazen met niet, terwijl „The Dutch Rolling "stars", met een rolschaatsenshow het klapstuk van de avond vormden. Vedere meie werkenden waren Ad Veen en zijn cla- violine en Gery en Marion met staaljes op de evenwichtsbalans. Het was een uiterst beschaafd en goed programma. Onder de uitstekende lei ding van de heer J. Heemskerk, m.m.v. de muzikale omlijsting van Ad Veen, was er nog bal tot 2 uur, waarnaiedereen weer voldaan naar huis kon gaan. Gezien het overleg, dat thans wordt gevoerd in en met de Stichting van de Arbeid tot verbetering van de inko mens-positie der laagstbezoldigden, zulks in verband met de recente stijging van de indexcijfers der prijzen, is de re gering bereid over datzelfde onderwerp het overleg in de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken te openen. Aldus heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken, Bezits vorming en PBO mede namens de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid geantwoord op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Van der Zanden. LEIDERDORP L D C. In de vierde ronde van het persoon lek kampioenschap van Leiderdorp was de grootste verrassing wel dat de Nadat de Jaaverslagen waren goedge- huidige kampioen C. A. Deegenaars een keurd het verslag van de pennng- verrassende nederlaag leed tegen J. van i meester gaf een voordelig saldo aan van Sandy-k. Verder waren de uitslagen i 1152.30 werd het woord gegeven volgens de verwachting. C. A. Deege- aan mej. Van Woerden uit Rijswijk, i naarsJ. van Sandyk 0—3. A. Bloemen- Deze heeft in de winter 1955/1956 als #cn5 a9ltatiecn aanslagen tot ge- Egyptische communistische partij daal—J. Marijt 0—2, H Verhoogt—A. 17-jarige deelgenomen aan de Elfste- i vangenisstraffen van 1 tot 7 jaar. Even later joeq een toeschouwer uit Dieseraad 2—0. A. v. d. ZwanA. Spies den-tocht. Zij heeft hier een geestige 2—0. S. Tienstra—C. Verwey 2—0 j beschrijving van gema-akt, die door haar werd voorgelezen. Bt RGEKLMKE stand i £>e voorzitter overhandigde haar als Geboren: Christoffel H. M. Th., zn van J dank een boek. P. J. Remundt, en J. van Meygaarden, Na de pauze vertoonde de heer Van j Nadat het hoge militaire gerechts hof te Cairo een aantal Egyptische communisten had veroordeeld we- begonnen de veroordeelden in de met gaas afgeschoten ruimte van de rechtzaal te juichen ..Lang leve de de rechtszaal. die het blijkbaar niet zo op het communisme had voorzien, een kogel door de tralies. Maria J., dr van A. M. J. van Velzen en Mierloo uit Lisse een kleurenfilm over toe™™';, f de °P dc banen van d« Üsclub te Lisse dert C„ zonen ten l. C Bulens en A. M gehouden wedstrijden. Mr. Heusdens. die aftredend was, wer in het dagely'ks bestuur herkozen. Over een voorstel tot contributiever hoging werd langdurig egdiiscussieerd. Men kwam niet tot een akkoord. FEESTAVOND ST.-ODILIA De R.-K. Blinden'bond „St.-Odilia", afdeling Leiden en omstreken, hield een pr op agand a -fees tavond in de zaal van hotel „De Zon" te Warmond. De Damestoneelfvereniging K.A.V. uit Leiden, kwam voor het voetlicht met het toneelstuk Het blanke negermeisje" van T. J. Rostink. Dit stuk behandelt het negerprobleem. Het werd door de dames op uitstekende wijze opgevoerd. Een 4ui applaus viel de spelers na af- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN judtLtih Leonora, dr van M. J. de Vries en ÏT. Coppens, Bert Jan, an van K. Hoet- me.r en G. Gaasbeek, Saskïa, d-r van J. W. Elgeman en T. A. Nekeman; Arnoldus Pe trus Vlotor Maria, zn van C. V. P. J. Sor- mani en J. A. M. Blelis; El-ly. dr van R. Kok en J. M. van der Tomnekreek; J-acoby dr van J. Treur en F. Ve-rgunst, Ernestine Maria, dr van J. E. van Dinter en G. T. Borst;' Gerda Theresda, dr van J. E. van Dinter en G. T. Borst; Jacobus Hendrikua zn van J. H. Helelndoorn en M. H. vaa don Hoek; Ewald AndTé. zn ran C. Tan en W. Pas; Johanna Hendrlka Wilhelm-Ina, dT. van H. J. W. Ravesteljn en H. W. va» Noort. GETROUWD J. C. Kruijt en C. Sakkers; J. Kraaien eo M H Fles. OVERLEDEN FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: De Haan-Faesy, d., Eindho ven; Blickman-Thoolen, z., Amsterdam. Getrouwd: lr. J. A. Smit en H. Schef- fener, Overveen; M. J. H. Heere en Ch. P. Felkema, Leeuwarden: J. H. v. d. Stadt en D. Dil, Zaandam; mr. ir. F. C. Rauwenhoff en H. C. Schattinga, Rot terdam; ir. J. Weersma en H. S. Vrolijk, Johannesburg (Z.-Afrika); J. Binneveld en M. W. Holtzapffel, Rotterdam. Overleden: P. Frankenberg, m., 65 j., Den Haag; E. M. H. Adriani-Hovy, vr„ 84 j. Utrecht; H. L. A. van Yperen- Bertram, vr., 65 j.. Rotterdam; G. A. v. Sprang, m., 74 j., Dordrecht; M. J. Otto- Krohof, vr. 79 j., Den Haag; M. J. Alt- mann-Koopman, vr. 89 j.. Den Haag; M. Ch. J. Heerooms, m„ 63 j., Naarden; J. Zeeman. m„ 93 j„ Bussum; D. Spran- gers-Van Nieuwkuyk, vr., 75 JAmster dam. Louwerse. Ondertrouwd. A. J. Sleval, 27 Jaar en H S. Schaap, 26 Jaar. Getrouwd- J. de Groot en A. C. Brussee ()E( 1ST JEF.S7 Doden herdacht Wapenstilstandsdag Op de begraafplaats van het Groene Kerkje werden vanmorgen ter gelegen heid van Wapenstilstandsdag de geval lenen uit de eerste en tweede wereld oorlog herdacht. De dames van het Oor- logsgravencomité hadden reeds voor de aanvang van het plechtigheid bloemen op de verschillende graven gelegd. Behalve de leden van het Oorlogsgra- loop dan ook ten deel. vencomité waren aanwezig de adoptan- j Met een gezellig dansje werd de ten van de graven, enkele collectanten 1 avond besloten en voorts een deputatie van de Marine Electronische Bedrijven te Oegstgeest. VEGADERING K.A.B. Mevrouw SmitsWitvliet hield een her- Onder voorzitterschap van de heer S. denkingstoespraak. waarin zij er o.m. op p. van Ryn kwam de afdeling van de wees. dat in de afgelopen 39 jaar zeer KAB te Warmond in vergadering veel is veranderd. De mens beheerst byeen. In zyn openingswoord sprak de thans de stof. Hij kan deze macht ten voorzitter een bijzonder woord van wei- goede of ten kwade gebruiken. Is het kom tot de diatricisbestuurder, de heer eerste het geval dan pas zullen miljoe- van der Veld. Medegedeeld werd, dat nen doden werkelijk in vrede kunnen hat Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen rusten. Na deze toespraak werden twee zal WOrden gegeven op zaterdag 30 no- minuten stilte in acht genomen. Mevr. vember a.s. in hotel „De Zon" E. J. Hannemavan Maasdijk bad tot £)e eerste winteruitvoering zal plaats slot het Onze Vader. hebben op 16 en 17 november a.s. Ook Ki APROOsrni i fptf- f stq i maandelijkse conferenties zu-llen KLAPKOOSCOLLECTE. f. 579 deze maand weer een aanvang nemen De klaprooscollecte, welke zaterdag ook en wel op dinsdag 19 november- in Oegstgeest is gehouden, heeft aldaar De beer Van der Veld hield vervol- f. 579.40 opgebracht. WARMOND T.T.V. „STEEDS VOORUIT" De uitslagen van de afgelopen week waren Dames: Steeds Vooruit 1Ova 2 82; Steeds Vooruit 2—Sportief '54 1 3—7. Heren: Steeds Vooruit 1ATTC 2 5—5; LPSV 2—Steeds Vooruit 2 6—4; Avanti 1Steeds Vooruit 3 46; Scylla 5Steeds Vooruit 3 2—8. Voor het diploma vakbekwaamheid drogist en tevens het Middenstands examen slaagde te Amsterdam mevrouw P. van BentemMeskers. Ontploffing aan Ierse grens: tenminste vijf doden Hedenochtend zijn bij een ontploffing, die een huis aan de Ierse grens verwoest heeft, minstens vijf personen om het leven gekomen. Men vermoedt, dat een zesd eslachtoffer nog onder het puin j ligt. Tussen de resten zijn zes machine geweren gevonden. Het huis ligt op het grondgebied van de Ierse republiek, niet ver van Newry in Noord-Ierland, waar onlangs leden van het buiten dew et gestelde Ierse Republikeinse leger aanslagen gepleegd hebben. De politie meent, dat een bom in het huis per ongeluk is ontploft. Eerste steen van joods centrum in W.-Berlijn gelegd Gisteren is in Berlijn de hoeksteen gelegd van een joods centrum, door de stad gefinancierd, op de plek, waar de nazi's precies 19 jaren geleden de synagoge in vlammen lieten opgaan. De president van West-Duitsland, Theodor Heuss, zei te hopen, dat de oprichting van het centrum een teken was, dat de joden opnieuw wortel schoten in Duitsland en hun vertrou wen hadden herkregen in de toekomst van het land. De boodschap van Heuss werd voor gelezen op een overdrachts-plechtigheid onder voorzitterschap van de,. burge meester van Berlijn. Willv Brandt. Een papierrol in de eerste steen aan- 800 raadsels met antwoorder, waarvóór gebracht memoreert, dat het bestuur van I elk jaar in het winterseizoen weeer. grote de stad besloten had, een cultureel cen- blijkt te bestaan. trum voor de joodse gemeenschap in I .t5S n.,y"l! "t™. d.*, Berlijn op te richten, ter vervanging dru* ren de pers van „Van Slnterkl.HV« er, van rt„ 1 Pieterbaas" door S. Abramsz een tiental NIEUWE UITGAVEN Bij de UI tg every P. van Beltaum Azn te Amsterdam versoheen (ln twee deeltjes* de zevende druk van P. Louwerse's „Bes te kinderen, zeg eens vlug" in totaal gens een lezing over het Midden Oosten. WASSENAAR liedjee met muziek verlucht met foto's va® do SJnterklaasin tocht in Amsterdam Ruiterwedst rijden „Koningin Ennna" Vergadering K.N.S.B. Onder voorzitterschap van mr. J. Heusdens hield de K.N.S.B. -geweest Zuid-Holland 'haar 64ste jaarvergade ring in „De Stad Rome" te Warmond. De voorzitter richtte een bijzonder woord van welkom tot de vice-voorzit- ter van de K.N.S.B., de heer Wesselo en de vertegenwoordiger der N.V.H.B.S.. de heer De Roo. De voorzitter deelde mede, dat het gewest als onderdeel van de K. N.S B. thans 25.000 leden telt. Twee clubs hadden bedankt, maar er waren er ook twee bijgekomen, t.w. Leiderdorp en Krimpen aan de Lek. Een gelukkig feit noemde hij het dat het gewest tihans beschikt over negen trainings centra. Voorts deelde de voorzitter mede. dat de heer Slingerland als waarnemend secretaris fungeert, aange zien de heer Van Dissel wegens familie omstandigheden in Amerika vertoeft. Bijzonder verheugend noemde spre ker het feit, dat de heer Korteland van de afdeling Alblasserdam zoveel initia tief aan de dag heeft gelegd, dat er al daar een fraai clubhuis is verrezen. Als beloning hiervoor oveiihanigde de voor zitter hem de zilveren ere-meaille van het gewest. Op de buitenplaats Voorlinden werden door de leden van de Landelijke Rijver- eniging Koningin Emma onderlinge sa mengestelde ruiterwedstrijden gehouden, waaraan tevens een wedstrijd was ver bonden voor de Rijkspolitie en de Haagse gemeentepolitie, voorts het af leggen van een veiligheidsproef door ruiters van Zuidhollandse en Brabantse landelijke ryverenigingen, om het pro- Zwemfestijn in Wassenaar ™nalalEk\TR'°cnschap De uitslaRCn De Zil- Samengestelde wedstrijd (dressuur. De R.-K. Zwemvereniging vermeeuwen'' had voor zondagmiddag in het Sportfondsenbad een programma samengesteld met zwemwedstrijden tus sen Raket Delft. LGB. Leiden, Swift, van de „op misdadige wijze" vernielde synagoge. „De stad-Berlijn tracht met de bouw van dit centrum een heel kleine beetje goed te maken, wat in de nazi-jaren op zo misdadige wijze is verwoest" luiden de woorden op de papierrol. De papierrol is ondertekend door bur gemeester Brandt en door de voorzitter van de gemeenteraad Kurt Landsberg. Het culturele centrum zal verrijzen in de Fasanenstrasse, in het midden van Berlijn, even voorbij de Kurfürsten- damm, de hoofd-boulevard van de stad. In de nacht van 9 op 10 november 1938 plunderde en vernietigden Duitse nazi-stormtroepen, op hevel van de regering, zoveel mogelijk joods eigen dom. Daarbij werden bijna alle syna gogen verwoest. Er waren ongeveer 650.000 joden in Duitsland, op het moment, dat de nazi's aan de maeht kwamen. Heden zijn er niet meer dan ongeveer 25.000. GELDKISTJE MET f 1600 GESTOLEN. springen, lichte cross) ruiters Koningin Emma Groep A: 1. P. van der Marei op Ro- land 5 f.; 2- mevr. E. van der Marei op I (Van onze Haagse redactie) Den Haag en de Zilvermeeuwen, een po- Spencer 6 f-; 3. J. van der Marei op O 'sNachts is in een pharmaceutische lowedstrijd tussen de eerste teams van Gerda 11 f.; 4. mevr. S. Hooymans op groothanwel aan het Westeinde te Den Raket en de Leidse Golfbrekers en di plomazwemmen voor A. en B. Voor het diplomazwemmen A slaagden 35 leden en voor B 22. De uitslagen waren voorts als volgt: 50 meter schoolslag meisjes: R. van Baarle. Raket. 44 sec.. H. Smeets, Zil vermeeuwen, 46 sec., H. Lupker, Raket, 46.4 sec. 50 m. schoolslag jongens: G. Bavelaar, Raket, 39.7 sec., J. Jongma. Zilver meeuwen. 41 sec., K. Walenkamp, LGB, 45.3 sec. 50 m. vrijeslag meisjes: J. Gouwe leeuw. Raket. 33 sec. J. Breedveld. Ra ket, 35.4 sec., E. Scnellart. Swift 36.5 sec. 50 m. vrije slag jongens: G. Bavelaar. Raket. 32.2 sec., P. Ramakers. LGB. 33.7 sec.. B. Gransjean. Zilvermeeuwen. 34.5 sec. 50 m. rugslag meisjes: H. Lupker. Ra ket. 41,2 sec.. A. Timmermans. Raket. 42.4 sec.. G. Bloemendal. Zilvermeeuwen 43.2 sec. 50 m. rugslag jongens: J. Knijnenburg Raket. 37.8 sec.. M. v. Beukering. LGB. 40.2 sec.. B. Gransjean. Zilvermeeuwen, 43 sec. Estafette 4 x 50 m. vrije slag meisjes: Raket 22.22.2, LGB 2.42, Zilvermeeuwen 2.44.6. Jongens: Raket 2.17.5, Zilvermeeuwen 2.35.6, Swift 2.44.3. De polowedstrijd tussen Raket en LGB werd door Raket gewonnen met 7—2. Wanneer men tegenwoordig een gemeentebegroting aan een nadere be schouwing onderwerpt, doet men het beste eerst te zien hoe groot het tekort is. De begroting van Zoeterwoude maakt hierop geen uitzondering. Im mers om de begroting voor 1958 sluitend te maken, moest over een bedrag van f 146.324.96 uit de reserve worden beschikt, hetgeen plm. f 5.000 meer is dan voor 1957. De reserve bedraagt thans nog f 186.550.45. Aan salarissen en lonen was plm. f 11.000 meer nodig. Door de aanleg van enkele nieuwe straten vraagt de straat verlichting ongeveer f 3.000 meer. Aan onderhoud van straten en wegen, riole ringen. vaarten en tertiaire wegen moest f 22.000 meer worden geraamd. Het onderwijs in al zijn vormen, dus ook de uitkeringen aan andere gemeen ten. vorderde een hogere raming van f 10.500. Door de stijging der verpleeg- prijzen in psychiatrische inrichtingen moest de betreffende post worden ver hoogd mt f 6000. terwijl het subsidie voor het burgerlijk armbestuur een ho gere uitgaaf van f7.000 vorderde. De vergoeding per leerling aan de bij zondere scholen kon met f 6.000 worden verlaagd als gevolg van het feit. dat in Leiderdorp een r.-k. lagere school werd gebouwd, waardoor het aantal leerlin gen van de St.Bemardusschool aan de Hoge Rijndijk aanzienlijk terugliep. Door verhoging van de percentages I van de algemene en de belastinguit- I keringen bedragen deze over 1958 on geveer f 19.000 meer dan over 1957. I Hierbij komt nog. dat door het niet uitvoeren van enkele grote kapitaals- werken in 1957. die waarschijnlijk ook in de naaste toekomst nit voor uitvoe ring in aanmerking komen aan afschrij vingen minder kon worden geraamd rond f 30.000. GEEN KAPITAALS WERKEN Opgemerkt moet nog worden dat in deze begroting geen kapitaalswerken zijn geraamd, omdat deze de goed keuring niet kunnen verkrijgen indien er geen vaste geldlening tegenover kan worden gezet. Eventuele kapi taalswerken zullen derhalve Mi be grotingswijziging worden toegevoegu als de nodige middeln hiervoor aanwezig zijn. Tenslotte wordt er op gewezen, dat Zoeterwoude bij de indiening van de begroting 1957. dus eind 1956. reeds een verhoogde uitkering heeft aangevraagd. De ambtelijke molen maalt echter nog steeds zo langzaam, dat hierop nog geen beschikking werd ontvangen. Haag een geldkistene met f 1600 gesto len. Deinbreker verschafte zich toegang door aan de achterzijde van het pand een deur te forceren. Binnen werd een stalen muurkast opengebroken, waarin hetg eldkistje werd aangetroffen. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) Beurs van Amsterdam Maandag 11 november ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Regina 15 f. Groep B: 1. P. van der Marei Pzn. op Piet 5 f.; 2. J. Bloemendaal op Beertje 7 f 3. W Roodenburg N.N. 9 f 4 R. de Roos op Adelborst 10 f. Groep C: 1. L. Hoogendoom 3 f.; 2. W. Nell 7 f. Veiligheidswedstrijd (dressuur, sprin gen, zware cross en mengproef) Jac. v. d. Eyca van de Delftlandruiters met Tarzan 8 f.. reserve-kampioen W- L. Duivenstein uit Loosdlinen met Wodan 12 f. Politiewedstrijd (dressuur, springen. ware cross: 1. hoofdagent G. W. van Kooten op Henk 7 f.; 2. wachtmeester J. Nijmeyer op Ben to 11 f.; 3. hoofd agent W. H. Gouw op Frans 13 f.: 4. hoofdagent E. H. M Eckhardt op Bob en hoofagent C- P. Katsman op Hasso. beide 16 f. FANCY—FAIR NAAICLUB Zaterdag en zondag hield de St.-Lid- wina-naaiclub, onderafdeling van het Vrouwengilde, in het Verenigingsgebouw de jaarlijkse fancy-fair met tentoon stelling. Kapelaan Plantinga opende met een kort woord waarin hij de dames in het algemeen dank betuigde voor haar werk en mevr. v. Beek in het bijzonder voor haar bezielende leiding. In de foyer lagen de tafels vol met bundels goederen bestemd voor de ge zinnen, welke daarvoor in aanmerking komen, terwijl in' de grote zaal een ruim aantal attracties was opgesteld, een van de middelen om de kas gevuld te houden. Aangezien de belangstelling groot was zal de verwachting ten aanzien van de opbrengst van de fancy-fair wel niet worden teleurgesteld. UITVOERING JONGERENKOOR Het ongeveer anderhalf jaar geleden onder leiding van de heer Gerard Ak kerhuis, organist van de Zyllaan kerk. opgerichte Geref. Wassenaars Jonge renkoor gaf zaterdagavond een uitvoe ring in het Deylerhuis. Hieraan werd medewerking verleend door het kinder koor Jubilate, de sopraan Charlotte Hu- son-Rabanus en de pltaniste Gré Ak- kerhuis-Kuyvenhoven. Uitgevoerd wer den werken van Bach. Mozart, Chopin, Andriesen Brahms e.a. Er was voor deze zeer geslaagde avond grote belangstelling. Onder degenen, die kwamen luisteren, bevonden zich ds. ds.a M. P. Feringa en ds. G. van Dui nen. Na afloop werden de dames Huson en Akkerhuis gehuldigd met bloemen. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Gysbertus J. zn van G. J Spierenburg en C. M P. Bos; Agatha A H., üt van C. W. van Velzen en van J. A Ammerlaan; Catharina W. C.. dr van P C. ran der Drift en W J. Hilgersom; In- gTid A. E.. dr van J P. Baak en Th A Uljee; Theodorus J M„ zn van G. van de Wiel en J. M. van Diemen. Ondertrouwd. A. A. Verkley 29 jaar, en NIET-ACTIEVE ORLIG/ G. F. Pieterse. 21 Jaar; J. A. van Rossum Prov.- en Gem. leningen 28 Jaar e<n A. J. M. Opdam. 23 Jaar. i Getrouwd: Th. J Boere en J. A. E. Bens Adam 47 (3 ai 3 g3 dorp; M. J. L. van MaTwljk en H. M. Zand- Den Haag 1937 1 3.. 79B bergen. Leiden 1947 86B Overleden: J. Heyne. 38 Jaar. R'dam '37 I-III 3!£ 83}ï BEURSOVERZICHT Lagere markt met zeer weinig zaken AMSTERDAM 11 November De beurs zette vandaag zeer lusteloos in met over vrijwel de gehele linie la gere koersen. Hieraan heeft wel in het bijzonder meegewerkt het teleurstel lende slot uit New York van vrijdag jl. Volgens bcurskringen aldaar was de markt lager op de meestal omstreeks deze tijd jaarlijks terugkerende belas tingverkopen. De zaken In Amsterdam waren vandaag gemakkelijk op de vin gers van één hand te tellen. De teleur stellende rede van president Eisenho wer van verleden week werkte nog even na. Parijs en Brussel waren gesloten wegens de herdenking van dc wapen stilstandsdag. Hierdoor bleef de activi teit van de arbitrage tot een minimum beperkt Koninklijke Olies lagen op rond d f160. f2 50 beneden pariteit New York en f3.50 beneden de slot- koers van vrijdag jl. behoudens een en kel stuk. dat de arbitrage hier uit de markt nam voor Londense rekening, was er verder niet veel te doen in de oliehoek. Aandelen Philips, die verleden weck gevraagd waren in verband met geruch ten over de spoedig te vrwachten gun stige derde kwartaalcijfers van dit con cern. lagen vandaag bij de opening 5 punten lager, tegen het slot van de beurs werd dit verlies tot 3 punten ge reduceerd. Unilevers openden min 7 punten, doch trokken in het verdere beursverloop aan. waardoor het verlies werd verkleind tot 4 procent, Aku's la gen vast in de markt en konden 2 pun ten winst boeken. KLM circa 1 gulden lager. Van de scheepvaarten leden KPM 2 punten verlies, terwijl het merendeel van de fondsen in deze sector fractio- neel lager noteerde Staatsfondsen nauwelijks prijshou dend. evenals de woningbouwlening Van de cultures werden HVA's een tikje hoger geadviseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam. 11 november Londen 10.625b10.6314, New York 3.79,5S— 3 79Montreal 3.947„—3 95'i. Partfs 89.92' 2—90.02 '2. Brussel 7 59—7 59'i, Frankfurt 90.22—9027, Zürich 86.64'.— 86.69'-, Zürich Cvr. fr 88.53'-—88 58'i, Stockholm 73.3473.39, Kopenhagen 54.84—54.89, Oslo 53.1353 18. Milaan 60 67'.260.72'è, Wenen 14 5814.59. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3-/4 83» 6 83 Grootboek obl. 3 73V4 Ned. '47 3'4 (3) 80 80% Ned. '51 3'.- 85'4 82 A 82A 85% Ned. '56 3'- 82 A 82A Ned. *48 3H 78 B Ned. '54 3'.4 7934 79% Ned. '55 I 3l4 7934 79% Ned. *55 II 3'4 81'- 80% Ned. '37 3 79 VB 79% Ned. W.B. lening 6% 101H 101% Dollarlng '47 3 85 A 86% Investeringscert. 3 88% 8813 Ned. 62-64 3 87 A 87 Cert. NWS 53 Indië '37 A 3 833'4 83% Grootboek '46 3 80% 80% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 30 29% Nat. Handelsbank 80 79 Ned. Handelmij 151 151 55H 56B Deli Mij .en (Ver.) 55'- 56% H.VA 92 94 28 28% 35'g Vorstenlanden 15% 15% A.K.U 150 15134 Berkel's Patent (v) 175 179 Calvé Delft cert. 268 267 Kon. Pap. v. Gelder 186% 184% Hoogovens cert 249 255 Müller en Co. N.B. 297 297 y4 Ned. Kabelfabr 241 242% 242% 2391/4 135'4 135V4 336% 332% Wilton Feyenoord 209 V4 209 199 196 Dordtse Olie gew. 75834 Kon. Petr. (f 20.— 164 20 161.30 idem (50 f 20.—) 163 35 160.10 Holl. Amer. lijn 144 144 Java China Paket 137 135 K.L.M 101.15 100.10 Ned. Stoomv Mij. 130% 130 Kon Paket My 123% 121% Stoomvaart Mij Ned 161% 161% Nievelt Goudr cert I68V4 168% v Ommeren cert 208% 209% Kon. Rott Lloyd 136% 136 Ned. Scheepv Unie 134 H 134 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 91 91 Premieleningen 88% 88% A'dam '51 2% 75% 75% A'dam '56 I 2% 74 75% A'dam '56 II 2% 84 84 Eindhoven '54 2% 79 78% Enschede '54 2% 76 Den Haag '52 I 2% 86% 87 86 R'dam '52 I 2% 86 B Idem n 2% 85 85% Utrecht '52 2% 89 V4 89% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank H.B U. eert Rott. Bank Twentsche Bank 197 177 16Hi 167 197 178 164*4 168 Industrie Ondernemingen 83 V* 79 B 843/4 Borneo Sum. H. Mij. Ned. G. en Sp. fabr. Kon. Ned. Grofsm. Internatio Rott. Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. Mij. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern. Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 215 214 45 B 45 175% 179 91 89 65 B 65 468 466 8% 8% 50 51 9 8 25 H 253; 78 75% 47% 46% 40 38'; 51% 50% 37 36% 87 85 45% 44% 67'4 66% 24% 24% 54% 53% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen Edelmet Kon AA Pref w Ji idem Electrolas B 290 Holl Constructie Ing our v Bouwnfjv Int. Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakfab "53 Ver Touwfabrieken VVernlnk's Betonm. Van Wijk Textiel VJL 8/11 52 55 59 61 290 295 119GB 36 35% 160 155 400 390 153 153 70 B 71 74% L 72

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13