Geesink Europees kampioen Anton alle categorieën Nederlandse ploeg op tweede plaats in teamwedstrijd LEIDERS ALTIOR EN DOSR DEELDEN DE WINST Wiho loopt een punt uit maar Wibo 2 deed het nog heter Dubbel succes voor De Halter MAANDAG II NOVEMBER 1957 Onrecht van Parijsuitgewist Het „onrecht van Parijs" is uitgewist. Een beetje beduusd, doch met een brede glimlach op zijn kaken liet Anton Geesink zaterdagavond in de Energiehal te Rotterdam de stormachtige toejuichingen van de 3000 toeschouwers over zich heen gaan: de Utrechtse reus had op imponerende wijze de hoogste Europese titel - het kampioenschap ..alle categorieën" heroverd op Bernard Pariset, de Fransman, die hem in 1955 door een grove arbitrale vergissing onttroond had. De finalepartij tussen de twee sterk contrasterende judoka's - Pariset reikt met zijn lengte van 1.60 meter nauwelijks tot de schouders van Geesink - is een uiterst emotioneel gevecht geworden. Pariset ging het duel met Geesink kennelijk zonder illusies aan. De geraf fineerde Fransman trachtte voortdu rend. zoals bijna alle Franse judoka's, risico's te vermijden door de strijd naar de rand van de mat te verplaatsen. Gee sink. wiens conditie aanmerkelijk beter was, wenste dat duidelijk niet. Na iedere „break'' klemde hij zijn handen hoog in de kraag van zijn tegenstander vast, met de opzet deze naai- de mat te trek ken en daar een houdgreep aan te leg gen. Pariset begreep het gevaar - en met al zijn listen bevrijdde hij zich uit de knellende greep. Hij dwong daarmee Geesink een andere taktiek toe te pas sen. De Utrechtenaar deed dat. Steeds opnieuw zette hij zijn gevaarlijkste wa pen, de tiende heupworp 'minder flit send dan vroeger) in en tenslotte for ceerde hij daarmee kort voor het einde van het gevecht de beslissing. Uit het publiek klonk opeens een kreet: Pariset vloog zonder verweer door de lucht en plofte met zijn rug op de mat. Het pres- tigeduel was" gestreden. Anton Geesink was Europees kampioen. OOK BONTE KAMPIOEN De strijdlustige Hagenaar Koos Bonte zorgde voor een verrassing in de titel strijd der lichtgewichten. Na achter eenvolgens de Duitser Schiessleder (be slissing scheidsrechter), de sterke Frans man Leduc (eveneens beslissing scheids rechter) en de Belg Durieux (verwur ging) te hebben uitgeschakeld, behaal de hij in de finalepartij een prachtige zege op Lample - een voortreffelijke Franse judoka, die een overwinning op beslissing had bereikt in de halve fina les tegen de oud-kampioen, de Neder lander Jan de Waal. Lample had in deze halve eindstrijd een ..directe" strijd ontweken en de uitspraak ontlok te. ondanks zijn pogingen tot een been worp, dan ook veel kritiek. In de finale paste Lample dezelfde taktiek toe. het resultaat was een boeiende, enerverende strijd, die door een verrassende tweede beenworp van Bonte, die voor de eerste keer aan de Europese titelstrijd deelnam werd beëindigd. Een derde Nederlands succes - bij de middengewichten - werd voorkomen door de veelzijdige Fransman Rigal. In de finale tegen Hein Essink zette hij na enkele beenworpen een goede (achtste) heupworp in, die de Nederlander fataal werd. De Italiaan Tempesta - een luid ruchtige, opgewonden knaap - werd kampioen bij de zwaargewichten. De Nederlanders hadden in deze ca tegorie weinig kansen. In de wedstrijden om de titels der eerste- en tweede dan's waren vooral de prestaties van de Engelse- en Duitse judoka's opmerkelijk. De koele Brit Newman werd titelhouder bij de eerste dan's door in een boeiende eindstrijd - vol raffinement en bewegelijkheid - op beslissing van de Fransman Nottola te winnen en de Duitser Sineck kampioen bij de tweede dan's door een triomf met een houdworp. waaruit de Engelsman Petherbridge zich niet kon bevrijden. TWEEDE DAG Frankrijk heeft op de tweede dag zijn toppositie in het Europese judo volko men verspeeld. De als favoriet be schouwde ploeg - kampioen in 1955 - werd in de teamwedstrijden reeds in de de tweede ronde door België uitgescha keld. De positie van Frankrijk werd op Im ponerende wijze overgenomen door Ne derland. Op de twee belangrijkste num mers werd een kampioenschap behaald (Geesink: „alle categorieën) en een tweede plaats bereikt (teamwedstrij den). Bovendien werden Geesink en Koos Bonte kampioen bij respectievelijk de 4e dans en de lichtgewichten en ein digde Essink in de middengewiehtsklas- se op fle tweede plaats. Een prestatie, welke die van Engeland (twee titels en een tweede plaats) on van Frankrijk Anton Geesink in actie tijdens de Europese judokampioenschappen. (een titel en vier tweede plaatsen) dui delijk overtrof. Bijzonder fraai vooral was de tweede plaats van onze landgenoten in de teamwedstrijden. Fraai door de strijd lust en tactische instelling, waarmee werd gestreden. De eervolle plaats was in belangrijke mate te danken aan de prestaties van de beide debutanten: Van Ierland (drager slechts van een bruine band) en de stevig gebouwde Aanraad. De uiterst spannende wedstrijden tegen België en Duitsland werden door hen beslist - en daarmee bereikte Nederland de finale, die het slechts door een wazz- ari in de slotpartij van Gleeson tegen Aanraad van de stijlvolle en technisch zeer bekwame Engelse formatie verloor (2—1). TWEEDE TITEL VOOR GEESINK Anton Geesink werd zonder strijd kampioen der 4de dans. Maar pas na dat teamleider Gé Koning een protest had ingediend tegen het besluit van het EJU-bestuur om geen titel toe te ken nen. omdat na een blessure van Picard en het terugtrekken van Courtine in deze categorie slechts één judoka was overgebleven. De jury accepteerde op reglementaire gronden het standpunt van Koning terecht. Toen het monde linge protest schriftelijk was bevestigd, wilden de Fransen Courtine alsnog la ten aantreden, maar manager d'Herdt kon dit met veel tact voorkomen. De smaad was reeds te groot geweest De jeugdige Belg Daniel Outelet - een voortreffelijke stijl, fel aanvaller en vooral sterk in het grondgevecht - was onbetwistbaar de sterkste judoka der 3e dans. In de eindstrijd had hij weinig moeite met de dappere Duitser Reiter. Koersen Mereveld De uitslagen van de gasteren gehouden draveryen luiden: Amerongenprijs; 1. Victrix V (W. Leeu wenkamp) (1.34.1); 2. Venna Axfcit; 3. Ubina. Tot.: wi. 12.00. pl. f 1,50, f3.60. f 5.gek. f 6,60. cov. f 13.10. Sluitmgsprijs: 1. Wanda van Qonny (A. R. Nottelman) (1.32.6); 2. Wala; 3. WL1- schot. Tot., wi. f 1.50, pl. fl,10. fl,3«> I 4,40, gek. f 3,cov. f 3,30. Benshoppnjs: 1. Vina van Barke (G. Brouwer) (1.31.2); 2. Vlaamsche Gaai S.. 3 Vaja Con Dic>6. Tot.: wi. f7.90. pl. f2 40 f 1.60, f2,60, gek. f3.—, cov. f5.—. Driebergenprijs1. Umber (N. J. Bloem- saat) (1.28.3); 2. Peter Hiamover; 3. Sibyl- lia Holland. Tot.: wi. f2.50, pl. f 1,70, t 12,80, f3,90, gek. f 14,—cov. f40,—. Revanche der Grote Prijzen: 1. Roland (P. A. Strooper) (1.24.4); 2. Pretty Boy; 3. SLrona. Tot.: wi. f 1,60, pl. f 1.10 f1,10. i 1,20, gek. f2,10, cov. f2,40. Hooglandprijs. 1, Sonja Zora (J. Wage naar Jr) (1.26.8); 2. Rosa; 3. Reglna Spencer. Tot.: wi. f6.80. pl. f2,30. f3.10. f2,—. gek. f 16,40. cot. f 10.— Jutphaasprijs (voor amateurrijders)1. Petronella Spencer (W. A. Boomgaard) (1.26.4); 2. Oeke; 3. Quick Fire. Tot.: wi. 119.30. pl. f 7.20. f 13.10. f 4.80. gek. f 14.10 oov. f 36!60. De twee myl van Mereveld: 1. Tabor (A. R. Nottelman) (1.28.1); 2. Typhoon; 3. Sammy Mars. Tot. wi. f 1.60. fl.lO. f 1,10. f 1.10, gek. f3.90. cov. f3.40. Totalisatoromzet f 150.918.50. Natuurlijk prijs Wanneer U kauwt, kan het niet missen. U blijft kalm t en nervositeit verdwijnt. Kauw voor concentratie. Bovendien: Wrigley P.K. smaakt zo lekker. Advertentie De Hel van Deurne en het „Koperen Dingetje"! België staat nummer één op de lijst! van onze buitenlandse voetbalcon tacten. De wedstrijden dateren reeds I van 1905. In dat jaar werd in Ant- werpen voor de eerste maal om het „Koperen Dingetje" gespeeld. Van 84 wedstrijden won Nederland er 39, België 27. 18 ontmoetingen eindigden gelijk spel. Er werden 368 doelpunten gemaakt, waarvan 202 door Neder land. *'.nsixcr?i WIELRENNEN. Swift De vierde rit van de najaars competitie gaf als uitslag: A- en B-klasse, 58 km in 1.22.52: 1. C. Plasmeijer; 2. H. v. d. Laan; 3. L. Sikking; 4. Th. de Vromen; 5. G. Regehard; 6. P. Otto. C-klasse, 36 km in 55.17: 1. D. Kralt; 2. A. v. Kempen; 3. J. v. Kesteren; 4. B. Slingerland. D-klasse, 24 km in 44.58: 1. B. Zoet; 2. N. Kooien. Koersen Hilversum De uitslagen van op zaterdag gehou den draverijen luiden: Leo Fallprijs. 1. Vico BS (Th. H. Kooy- man) (1.35.-j; 2. Virtue Hanover; 3. Veld- ull S. Tot.- wi. f56,80. pl. f8.40, f2,10. fl.70. gek. f5.70. cov. f6.80 Die Kaiserinprijs 4e serie: 1. Sagne d'Or (S. J. van Leeuwen) (1.25.3); 2. Oeke; 3. Speedy Lady. Tot.: wi. f5.80, pl. f2, f3.30, f3.90, gek. f 19.30. cov. f 10.90. 2e serie- 1. Sunny Williams (A. G. Hes- keti (1.23.9); 2. Tiende van Zora; 3. Ot to H. Tot.: wi. f5.90, pl. f 1,90. f 1.40, gek. f 10.80. cov. f4,50. Finale; 1. Ralph Erebus (J. Hof) (1.24); Tiende van Zora; 3. Oeke. Tot. Voetbal in Afdeling Leiden (Van onze LVB-medewerker) Een record aantal toeschouwers heeft kunnen zien. dat de beide koplopers, Altior en DOSR, elkaar maar heel weinig in kracht ontlopen. Wellicht, dat velen de Veenstreekbewoners met dit 22 spel te kort gedaan zien, gelet op de meer derheid in de tweede helft, maar niet vergeten mag worden, dat de thuisclub in de eerste helft van deze titanenkamp het meest aan bod was. De punten zfjn eerlijk verdeeld, zodat de strijd om de leiding in de Afdeling volkomen open blyft. Dit kan wat de onderste plaats betreft niet gezegd worden, want hier werd V'TL met een 13 nederlaag tegen Rouwkoop zo mogelijk nog steviger de rode lantaarn in handen gedrukt. Stompwijkse Boys haalde een punt uit de ontmoe ting tegen Rijpwetering, waar het eveneens 22 werd. Het derde gelijke spel kwam weer uit Oude Wetering, waar noch de Boys. noch Sint Bernardus tot een doelpunt kon komen en de vraag gesteld mag worden of de doelen wel op het veld geplaatst waren. De plaatselijke ontmoeting tussen LDWS en Oranje Groen eindigde in een 23 zege voor de bezoekers. AltiorDOSR Nimmer zagen wij zo veel mensen in Langeraar bij een voet balwedstrijd als gisteren het geval was. Toen in de tiende minuut de uitgelopen doelman Sassen de bal ergens in het backgebied kwijt raakte, was het voor midvoor Van 't Hart een koud kunstje de scor ete openen: 0—1. Altior kwam i evenwel terug en na enkele hoekschop - pen genomen te hebben, wist Versluijs een goede combinatie op de juiste wijze af te ronden: 1—1. Zeven minuten voor i de pauze werd het zelfs 2—1, toen T. i Sassen het van de lat terug springende a. i LHiut <vu üuia, o. i w l >vi. f2,10 pl. f140 fl.70 f2.40 gek. f 6.20. i leer langs de DOSR-doelman schoot. Na de thee gaf DOSR de toon aan en kre gen W. v .d. Jagt c-s. het lang niet ge makkelijk. Het duurde echter toch nog tot acht minuten voor het einde voor opnieuw naar het net moest. Spil d. Jagt ging hierbij niet helemaal vrij uit, omdat hij de richting van een schot veranderde, iets waarop doelman Sassen pi. cov. f 4.60. Madame de Pompadourprijs1. Truax (J. Wagenaar) (1.30.-); 2. Veratondca; 3. Theo Scott. Tot.: wi. f 10.70, pl. f3,50. f2.30, f5,00. gek. f3,30, oov. f5,70. Die DollarprLnzessinprijs: 1. Truda Trot- han (W. H. Geersen) (1.26.3); 2. Sandra; Tot., wi. f 1.60, pl. f 1,20, gek. f4.10, oov. f 17.90. _b: 1. Prinses Zora (J. naar jr) (1.24.4); 2. Q. Bascom; 3. Rethy j Htott'lanidiia. Tot.; wi. f4,30. pl. f 1,60, f 1,80 f2.10, gek. f 16,70, cov. f6,10. Totaal omzet totalisator f 65.902.50. 3. Upupi f6.—. fi.wv,. 6—, Theaterprijs: 1. Prinses Zora (J. Wage- niet kon rekenen: 22. Tafel tenn iscompeti tie De stryd in de hoofdklassen belooft dit seizoen heel wat spannender te worden dan de laatste jaren het geval was, omdat het met de absolute hegemonie van de Amsterdamse clubs Sparta en Nedlloyd afgelopen schijnt te zijn. Momenteel is in groep A Wibo de primus inter pares, terwijl in groep B.Wibo 2 het landskampioen Sparta danig lastig maakt. Wibo 1 behaalde een gemakkelijke zege op Sparta 2, dat alleen maar tot winst punten kon komen door overwinningen van H. Onnes en L. Stoop op Brons geest. Het pleit niet voor de kracht van Quick, dat maar net met 6—4 van het zwakke Povac kon winnen. Nedlloyd won, zoals verwacht mocht worden, met 8—2 van VTV. Wifra moest tegen een herboren Luck Raek met een 55 ge noegen nemen. In groep B belaagde Wibo 2 lands kampioen Sparta zozeer, dat de Amster dammers tenslotte blij mochten zijn met het gelijke spel. dat ze voornamelijk dan ken aan het feit, dat Goudsmit ongesla gen bleef. PSV liep een flink stuw van de laatste plaatsen weg door een forse 8—2 zege op Maasstad. Datzelfde geldt ook voor Scylla, dat een kostbare zege op OTTC behaalde, waarbij de grootte van de overwinning frappeert. Alleen v. d- Voort moest met een nederlaag ge noegen nemen. De stand in de hoofdklassen is nu: Groep A Groep B Wibo 4—8 Sparta 1 4—3 Sparta 2 4—6 Wibo 2 4—6 Wifra 4-6 Scylla 4—5 Nedlloyd 4—5 Smash 3—4 Quick 4-4 PSV 4-4 Luck Raek 4—3 Batswingers 4—2 VTV 4—0 Maasstad 3—2 Povac 4—0 OTTC 4—0 twee overwinningen van v- d. Laken plus het dubbel tot drie punten kwam- De Hagenaars worden echter dicht op. de hielen gezeten door DOCOS, dat alleen maar twee punten achter staat, omdat het een wedstrijd minder speelde. Van DOS 1 wonnen de Leidenaars, die het zonder Steenbergen moesten doen, met 6—4. Invaller v. d. Berg bleef zonder winst, maar verder kon van de Dossers alleen Feitsma het nog maar tot een zege brengen op Grimbergen. Wibo 4 verloor van Treffers 2 met 6—4. Voor Wibo won Voskuijl van Jos v. d. Meer en v. d- Horst won eveneens van deze Treffersman en bovendien nog van v. d. Zwet. Ook het dubbel was voor Wibo. Salamanders wacht nog steeds op de DOSR Rouwkoop Altior LDWSOranje Groen Deze ont moeting is een stevige geworden, waarbij men elkaar de punten fel betwistte. Tegen de verhouding in nam Oranje Jj Groen door Rijsdam met een hard schot j Gr de leiding, maar Schreuder bracht de - partijen weer op gelijke voet, 1—1, ter wijl dezelfde speler even later het leer uit een voorzet van Siera in het doel liep: 2—1. Na de thee zorgde Rijsdam spoedig voor de gelij"kmaker. Toen Jor- dens een kwartier voor het einde met een vrij scherp schot zijn elftal weer aan de leiding had geholpen, 2—3, stond men deze niet meer af. Scheidsrechter Bak- visch had de wedstrijd goed in handen. VTLRouwkoop Uit een penalty wegens hands van een der Leidse backs. Smit, kwam Rouwkoop voor de pauze aan een 0—1 voorsprong. Na de thee plaatste de Leidse halfspeler Blok de bal tot schrik van doelman Van Meurs in het eigen doel, 0—2. Wel kwam VTL, dank zij een doelpunt van v. d. Wijn gaard uit een voorzet van Holverda, tot 1—2, maar toen daarna in de laatste minuut de Voorschotenaren toch weer uitliepen, was voor de Leidenaars de wedstrijd verloren: 1—3- Weteringse BoysSt.-Bernardus Het puntloos gelijk spel bewijst dat in deze ontmoeting voor het spel van de aanvals- linies geen al te hoog cijfer kon worden uitgereikt. De verdedigingen bleken in elk opzicht de baas. waarbij echter de Groenendijkse achterhoede enkele ma len lat en palen te hulp moest roepen. RÜpweteringStompwijkse Boys Nadat Jos Bakker voor de Rippers ge scoord had. kwamen de Stompwijkers toch nog in de eerste helft, dank zij het feit, dat de achterhoede van de thuis club enkele malen stond te schutteren, tot een 1—2 voorsprong. In de tweede helft vocht Rijpwetering verbeten voor een gunstiger uitslag, welke door de hard werkende Bernardus achterhoede lange tijd verhinderd werd. Toch slaagde Wil Bakker erin de ver diende gelijkmaker op zijn naam te brengen: 2—2. De stand in de eerste klasse is nu: LDWS 6—6 St.-Bernardus 6—6 Alph. Boys 7—3 Stompw. B. 6—2 VTL 7—0 7—13 7—10 5— 9 7— 9 Weter. Boys 7— 7 Rijpwetering 7— 7 TWEEDE KLASSERS Het leidende KRV heeft in de span nende strijd tegen ZLC een veer gelaten door met een magere 1—1 uit de bus te komen. De Katwijkers hebben echter ge protesteerd tegen het niet toekennen van een doelpunt, dat vlak voor het einde werd gescoord, in eerste instantie door scheidsrechter Schroder goedgekeurd was, maar daarna op appèl van de Leid se grensrechter werd afgekeurd, wegens buitenspel. Een tweede protest van KRV zal de protestcommissie minder hoofd brekens kosten, omdat de strafschop waarover het ging door Roos naast werd geknald. UDO en VVOA deelden in een puntloos gelijk spel, wat ook nu weer van de Kagers een goede prestatie genoemd kan worden. Het derde gelijke spel kwam bij VNL, dat met Leidse Boys acht doelpunten eerlijk deelde. Stand KRV SJZ ZLC MMO UDO 7—11 6—10 7— 9 5— 6 Unitas L. VN A Leidse Boys VNL VVOA 7—6 6—5 7—4 7-4 6-3 ZATERDAGAFDELING Alphia verzuimde in deze afdeling de kans te grijpen om gelijk in punten met Woubrugge te komen. De Heulbewoners verloren op eigen terrein van Alphen, zij het slechts met 0—1. Enkele tiental len meters verder moest NSA de winst aan het bezoekende Hazerswoudse Boys laten, dat met 1—3 tevreden was en zich daardoor op de tweede plaats herstelde. Alphia—Alphen Alphen bleek met de wind als bondgenoot, in de eerste helft aanzienlijk sterker. De aanvallen van Alphia waren echter eveneens ge vaarlijk. Tot drie minuten voor de pauze bleef de stand 0—0. Toen plaatste de Alphen-rechtshalf de bal in de Alphia- doelmond, waar de doelman misgreep, doordat de rechtsback de bal van rich ting veranderde: 0—1. Een verstandig spelend Alphen elftal schonk hierna met succes de meeste aandacht aan de ver dediging. waardoor het einde met een kleine Alphen zege kwam. NSAHazerswoudse Boys Een vrij gelijk opgaande strijd met een iets beter schietende Hazerswoudse Boys voor hoede, dat was het wat de eerste helft te zien gaf en waarin de Boys aan een verdiende 0—2 voorsprong kwamen. In de tweede helft wist A. Veenstra tegen te scoren, maar toen de Boys daarna weer tot twee doelpunten verschil uit liepen. was het pleit beslecht: 13. De stand: Woubrugge Hazersw. B. Alphia Sleutels 6—10 7— 9 7— 8 7— 8 Alphen TAVV NSA Kagia 7-8 6—7 7-2 7—2 leefde, toen de Scylla voorsprong van 20 overwinningen van Van Zoe- len en Verkerk op resp. De Smit en Versteegh door een nederlaag van Van der Voort, niet best op slag deze wedstrijd, tegen een agressieve Van Veghel tot 21 werd gereduceerd, ver dween in de daaropvolgende partijen van Van Zoelen en Verkerk als sneeuw voor de zon. Clubkainpioenschappen keurturnen Klaas Boot nog altijd de sterkste turner De in Amersfoort gehouden vereni gingskampioenschappen keurturnen hebben een dubbel succes opgeleverd voor „De Halter" uit Alkmaar. De herenploeg van deze vereniging slaagde erin de titel te prolongeren en de dames onttroonden Doves uit Heiloo. Bü de heren bleek Klaas Boot nog eerste winst. Ook ditmaal bleef deze „end sterker, dat het enige gevaar voor vprrp want. Vripndpnschaar won met, v. Hij klasseerde zich op vier van de zes onderdelen als eerste. Mede door het De beide Scyllanen «aren zo „vertui- verre, want Vriendenschaar won met 7—3'2. Ook DOS 2 kwam niet tot winst en moest in Treffers 1 met 8—2 de meer- een verrassing door hun resp. tegen- 1 standers lag in mogelijke onderschatting hunner zijds. Verkerk had die onder- Kole, die zowel van Heemskerk won. In de overgangsklasse F handhaafde Batswingers 2 zich fraai aan de kop door een 7—3 zege op ATTC, dat alleen door dere erkennen. Hier was het n.b. invaller Schatting een tikkeltje in zijn partij Wout als Nico tegen van Veghel en dat kostte hem 1 I game. Een 2e persoonlijke overwinning I leverde die vergissing van Verkerk de I OTTC-speler echter niet op. Het dub- I belspel leek Van Zoelen/v. d. Voort, de beproefde Scylla-combinatie, nog te ont gaan. Hun grotere vastheid en routine gaven de balans net het beslissende tikje naar Scylla-zijde, Zaterdagavond a.s. speelt Scylla thuis, Galgewater, om 8 uur tegen landskam pioen Sparta 1. Voor Sparta komen uit Goudsmit, Gimbel en Loek Stoop. Een zege voor de Leidenaars mag niet wor- den verwacht, een gelijk spel zit er 1 evenwel in. Scylla verpletterde OTTC (9—1) Van Zoelen c.s. hebben op het zwakke OTTC een even gemakkelijke als ruime overwinning geboekt. Spanning is er in deze wedstrijd, waarin Van Zoelen weer ongenaakbaar was en Verkerk met zijn solide verdediging evenals zijn captain voor drie winst punten zorgde, geen moment geweest. De hoop, die in het OTTC-kamp op kampioen uitstekend. Hij verwierf hier 9,85 pnt., de hoogste waardering van de gehele wedstrijd. De eindstand van het verenigings kampioenschap heren luidt: 1. De Hal ter (Alkmaar) 320.65 pnt.; 2. Hercules Hebe (Enschede» 316,10 pnt.: 3. Olympia (Amsterdam) 310.20 pnt.; 4. PSV (Eind hoven) 298,35 pnt. Bij de dames bleek „De Halter" over steeds onbetwist Nederlands sterkste <*n homogene ploeg te beschikken Er I waren geen uitgesproken uitblinksters, turner te zijn. doch de gemiddelde prestatie lag zó hoog, dat de Alkmaarse meisjes met ruim ver schil kampioen werden. Het beste persoonlijke resultaat be haalde mej. L. Majolee van Doves uit Heiloo met 47.45 pnt. Haar clubgenote Thea Beekman werd goede tweede met 47,05 pnt. Eindstand dames: 1. De Halter (Alk maar) 273,05 pnt.; 2. Doves (Heiloo) 268.90 pnt.; 3. Hercules Hebe (Enschede) 259 pnt.; 4. PSV (Eindhoven) 258,05 pnt.; 5. KDO (Amsterdam) 243,05 pnt.; 6. V. en K. (Enkhuizen) 233,30 pnt. en van Lammers kon „De Halter" met vier punten verschil op „Hercules" Hebe uit Enschede de titel veroveren. Klaas Boot behaalde in totaal 57,70 pnt., Blits 56.60 pnt, Winands 56.05 pnt. en Van Galen 56 pnt. Vooral aan het rek was onze nationale vV' if Het eerste doelpunt van Ajax in idoor Donald Feldmann. V.in.r. Piet I Van Helden (no. 4), Feldmann en de wedstrijd tegen NAC, gescoord I v. d. Kuildie reeds ligt te juichen.] doelman De Moor. Leidse Biljartbond lste klas: DOS 1—De Drei Pottekens 1 4—2; 't Centrum 1 (Alphen)—Rijnegom (Zoeterwoude» 4—2; De Spijkerbak 1 De Vriendschap 1 4—2; De Spijkerbak 1- De Carambolé A 24; TOG 1UVS 1 4—2. 2de klas: 't Spoortje 1—'t Zuid 1 6-2; De Spijkerbak 2—DVH 1 Roelofarends- veen» 6—2; DOS 2—Dp Heul 1 (Alphen) 62De Morschpoort 1De Carambolé 3 71; Rijnegom 2TOP 1 62. 3de klas: U VS* 2—'t Centrum 2 0—8; De Morschpoort 3De Morschpoort 2 6—2: Rijnegom 3—De Spijkerbak 3 1—7; De Vriendschap 2MBO 1 26; 'tZuid 2—DVS 1 4—4. 4de klas: 'tVierkantje 1—De Caram bolé 4 4—4; TOG 2—Ik Leer Nog 1 (Zoeterw.) 8—0; DVH 2—De Morsch poort 4 6—2; Royal 1 (Alphen)—'t Zuid 3 6—2. 5de klas: MBO 2—DVS 2 4—4 (regle mentair»; Ik leer Nog 2De Valk 1 0—8; TOP 2—De Vriendschap 2 26; De Spijkerbak 4—De Carambolé 5 08; De Drei Pottekens 2UVS 3 44. 6de klas: De Vriendschap 4—Royal 2 2-6: De Morschpoort 5-'t Centrum 3 4-4; UVS 4—TOG 3 5—3; De Carambolé 6— De Heul 3 6—2; DVS 3—'t Spoortje 2 4—4. In de strijd om de wisselbeker wist de B V. De Morschpoort definitief de ZHB-beker te winnen. Zij legde 5 maal in totaal beslag op deze prijs. De B.V. De Spijkerbak kwam in het definitief bezit van De Medaillehuis- beker. Waterpolonieuws Sleutelstad had zaterdagavond het tweede zevental naar Gouda gestuurd om het daar op te nemen tegen het eerste van de Gouwe uit Waddinxveen Tegen deze ploeg, in de afgelopen zo mercompetitie kampioen der tweede klasse, behaalden onze stadgenoten een gelijkspel: 1—1, Door veel overtredingen wegens hard spel en staan in het ondiepe deel van het bad, was het een rommelige wedstrijd, waarin Sleutelstad zich een iets betere ploeg toonde en dat in doel punten uitdrukte. De scheidsrechter keurde echter het tweede doelpunt af en zo werd het 11. Beide ploegen speelden de bal vrijwel steeds naar de midvoors, die dan voor de doelpunten moesten zorgen. De Leidse midvoor Jan Dool deed dat, toen Piet Erades een vrije worp op hem plaatste. Toen was de eerste helft al voor een groot deel versteken en van enig over wicht van een der ploegen was geen sprake. Na de hervatting scoorde Hennie Doove voor de tweede maal, doch vol gens de scheidsrechter was de bal niet geheel de doellijn gepasseerd. In de tweede helft wijzigde het spelbeeld zich niet. totdat de Leidse ploeg met 6 man moest spelen. De stand bleef echter voorlopig ongewijzigd mede door goed keepen van Hans Bouwmeester. Bij een Leidse aanval kreeg Jan Dool zelfs nog een vrye kans maar hij had de bal niet goed onder controle. Tenslotte moest de Leidse verdediging toch capituleren en stond het 1—1, waarna heel gauw het einde kwam.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 10