Televisie draait jeugdwerk nek om Jeugdwerk is voortdurend staan op een ander front Geen algemene beschouwingen meer in Oegstgeester raad! WOENSDAG 30 OKTOBER 1957 Leidse Herv. Jeugdleiders bijeen Met het doel om de leiders een leidsters voor de aanvang van het winter seizoen een gezellige avond te brengen, waarin ook een woord van opwekking en bemoediging wordt gesproken, organiseerde de Centrale Commissie voor het jeugdwerk der Leidse hervormde gemeente, gisteren een dergelijke avond In de foyer van de Stadsghoorzaal. ANIMO JEUGDWERK LOOPT STERK TERUG Ds. G. van Veldhuizen heeft ontmoedigende ervaringen De ernstige noot op deze avond werd gebracht door ds. G. van Veldhuizen uit Rotterdam, die het een en ander over zijn werk in Crooswijk vertelde. Het werk onder de jeugd in Crooswijk was van zeer grote omvang. Spreker noemde dit werk uitermate zwaar, doch toch veel voldoening geven. Het ls niet alleen het kind te hebben op de zon dagsschool, maar óók de sport en spel- wereld, het persoonlijk gesprek enz. zijn van het grootste belang. Zou het kind deze ondergrond missen, dan is de kans zeer groot, dat het vol komen weg zou zinken in het drijfzand van de maatschappij. Sport is dan ook een belangrijk onderdeel van het Jeugd werk. Het kind leert immers door de beoefening van sport en spel de team geest kennen. Men is een lange tijd met dit werk in Crooswijk enthousiast bezig geweest. Het is opgebouwd uit zorgvuldige proefne mingen; men heeft cursussen opgericht om mensen voor het jeugdwerk op te leiden. In Crooswijk legde men zo beslag op een grote groep jeugd, die anders maar op straat zwierf. Er werden danscursus- sen opgericht en zelfs een bloeiende boksclub. Hoewel dit laatste op het eer ste gezicht een beetje vreemd aandoet, vertelde ds. G. van Veldhuizen, dat de jongens hierdoor het drinken, roken en andere minder gunstige dingen achter wege lieten omdat ze in „training" wa ren. Ook het huisbezoek noemde spreker van zeer groot belang en zag dit als een eerste vereiste van het jeugdwerk. Men heeft dit werk in Crooswijk zes jaar lang op een enthousiaste manier gedaan, maar ineens is het clubbezoek over de gehele linie pijlsnel omlaag ge gaan. Van de 300 zondagsschoolkinderen zijn er nog maar 90 over! Van de nieuwe cur sussen moest de helft wegvallen en de deelname was nog maar minimaal. W. Nieboer 40 jaar bij PTT Gisteren vierde de heer W. Nieboer, Pieter de la Courtstraat 69, zijn veertig jarig dienstjubileum by de P.T.T. De heer Nieboer is steeds in de Sleutelstad werkzaam geweest. Hy begon veertig jaar geleden als telegrambesteller en is momenteel als besteller 1ste klas inge deeld bij de voorsortering op de bestel lerskamer. Gistermiddag kreeg hy in zijn woning bezoek van de directeur van het Post- en Telegraafkantoor, de heer J. Habermehl, die hem gelukwenste met het heuglyke feit en hem bedankte voor de vele diensten, die hy in de loop der jaren de P.T.T. heeft bewezen. De er- kentelykheid van het bedryf kreeg tast bare vorm in een oorkonde met gratifi catie. Namens het jubileumfonds kwam de heer J. Evers een geschenk onder couvert aanbieden. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. examen God geleerdheid de heer W. J. Overdiep (Zeist); voor het kand. examen F' Wis- en Natuurkunde de heer A. Mossel (Lei den) kand. examen F Wis- en Natuur kunde mej. M. J. van der Vlugt (Schie dam) doet. examen Scheikunde de heer R. E. Adney (Nymegen); kand. examen K Wis- en Natuurkunde mej. A. M. Nieuwenhuys (Oegstgeest)kand. ex. K' Wis- en Natuurkunde de heer F. B. Klynstra (Leiden); doet. examen Geolo gie de heer W. F. J. Kleinsmiede (Lei den) kand. examen A Wis- en Natuur kunde de heer P. J. de Bruyn (Leiden) kand. examen A' Wis- en Natuurkunde de heer C. Ie Pair (Leiden); doet. ex. Natuurkunde de heer A. J. Surjadi (Leiden)kand. examen L Wis- en Na tuurkunde mej. H. F. Hageman (Oegst geest) en de heer P. F. Veen (Leiden); doet. examen Biologie de heer J. Men- nema (R'dam). FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen Bevallen: De Jonge—Veenland, dr., Den Haag; Moll—Tromp, dr., Utrecht; Beelaerts van Blokland—Lindsey Renton dr., Tanganjika; Plantenga—Heybroek, dr., Djakarta; Van der MadeSix, zn., Djakarta; Petschi—Minahan, zn., Lon den. Getrouwd: J. Douma en W. C. F. SuermondtRuysch, Soest; dr. L. Boom- gaart en H. J. C. van Dyk, Den Haag. Overleden: T. DieperslootSchuyt, vr. 54 jr., Rotterdam; A. SchullerCo hen, vr. 96 jr., Amsterdam; W. van Wyk, m. 66 jr., Rotterdam; N. J. Vos—De Wit, vr. 67 jr., Alblasserdam; W. E. barones van Lynden van Horstwaerde—Bein- hauer, vr. 63 jr., Oosterbeek; G. de Jong, m. 80 jr., Woudenberg; G. M. Huyskamp m. 62 jr., Amsterdam; M. H. Huyskamp m. 68 jr., Amsterdam; J. J. Roos, vr. 92 jr.. Den Haag; A. Spittuler—Beneder, vr. 70 jr.. Amsterdam; J. W. Leffelaar Smits, vr. 60 jr., Amsterdam; W. G. van Oyen. m. 64 jr., Den Haag; M. L. van den Heuvel tot Beichlingen Gezegd Ba- tolotti Rynders—Hubenet. vr. 90 jr., Apeldoorn; A. MerckelRotgans, vr. 66 jr., Den Haag; N. A. van Wichen— Briedé, vr. 54 jr., Ryswyk. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN, 20 ofct. Groenteveiling: waapeen A per kist 300 450. B per kist 230280, Idem fyn per kist 270330, bloemkool A 18.0030.00, idem B 10.0015.00. groene kool 850900 breekpeen per kist 140, spruiten 1881. rode kool 410. en andy vie 3123 cent. RIJNSBURG. 29 ofct. Boemen veil lng FLORA. TroschrysuntenCha/teworth 80 95. Corona 85105, Superform 7085, Sil via 75—90 Blanche 110—115. W. Hope 100>110 Millersdale 90105, W. Diamant 90105; Brightness 105110; S. Pimk 100 115, Normandie 4555, Harwood 50 €0 Golden Bouquet 5365, Minerva 80— 90 Filmster 6075. Babs 6585. Mos quito 4048. Bright Eye 3840. Bounty 3442. Pi«nkne6S 8085. alles per bo6, Chrysanten geplozen; Migoli 1416; W. Dlamont 1417, Ohoco 2022, S. Pink 19—24. Medaillon 20—27, Delmare 25—28. per stuk. We zyn gaan zoeken, vervolgde ds. G. van Veldhuizen en hebben tot onze ver bazing gevonden, dat de televisie de oor zaak is van het sterk teruglopen van de animo van de jeugd voor de jeugdclubs. De televisie is bezig het jeugdwerk de nek om te draaien. De jeugd zit tot 's avonds laat voor het televisietoestel en moet dan zondags uitslapen, waardoor de zondagsschool erby inschiet. Op de filmclubs kwam byna niemand meer, omdat men het thuis ook kan zien. Men krijgt de Jeugd 's avonds niet meer naar een club of cursus. Bovendien, komt vaak het gezin door de aanschaffing van het televisietoestel onder geweldige financiële druk te staan, waarvan spreker enige frappante staaltjes vertelde. DE MOED NIET VERLIEZEN! Op de vraag: wat moeten we doen als de zaak Instort, is het eerste antwoord: de moed niet verliezen. Het is altyd nog de moeite waard om met de helft van de clubs door te gaan. Vervolgens zal men moeten zoeken naar nieuwe activi teiten, want ook dit werk is een voort durend staan op een ander front. Spre ker was van mening dat het jeugdwerk In deze eeuw de meest diepe wisselingen heeft ondergaan. Bovendien mag de opdracht van God, om de Jeugd van Hem te vertellen, nooit verwaarloosd worden. De jeugd van Ne derland mag niet in de steek gelaten worden. Bazar Herv. Rembrandtwijk In het gebouw „Rehoboth" aan het Rapenburg wordt vandaag een bazar gehouden ten bate van de Herv. Rem- brandtwyk. De opening werd vanmid dag door ds. J. de Wit verricht. Deze heette de vele dames, die op dat ogen blik aanwezig waren, van harte welkom en zette in het kort de bedoeling van deze verkoopdag uiteen. Hy wees erop, dat het wykwerk o.m. de zorg voor de ouderen en voor de jongeren omvat. Daarvoor is zeer veel geld nodig. Ds. De Wit twyfelde echter niet aan het wel slagen van de bazar. Er zal vast en zeker behooriyk wat geld binnenkomen, temeer daar dit als een graadmeter van de liefde voor het wykwerk, dat zich overigens steeds meer uitbreidt, be schouwd kan worden. Spreker dankte in het byzonder de beide herv. vrouwen groepen voor al het voorbereidend werk, dat in de afgelopen maanden verricht moest worden. Hy hoopte, dat de be zoekers iets van hun gading zouden vin den en wenste tot slot allen goede zaken toe. Reeds ln de vroege middaguren wer den er tal van kosteiyke, sieriyke en kunstig vervaardigde artikelen vlot van de hand gedaan. Er is voor elck wat wils. Behalve de kalenders van de Ver. tot verspreiding van de Heilige Schrift, die men tegen een zelf te bepalen bedrag, mee naar huis kan nemen, zyn er ver schillende huishoudeiyke artikelen en allerlei soorten brei- en haakwerk te koop. Ook aan de nodige attracties ont breekt het op deze bazar, die tot van avond tien uur geopend is, niet. Tot slot vertelde ds. G. van Veldhui zen nog iets van het geheel wegvallen van de traditionele kerkband in Croos- wyk. Van de veertig kinderen wordt er nog maar één gedoopt, en van de honderd huwelyken hebben er maar drie iets met de kerkelyke bevestiging te maken. Men hoopt door de z.g. „verteldiensten", deze onkerkelijkheid wat terug te brengen. Tenslotte sprak spreker de hoop uit, dat alle leid(st)ers hun beste krachten aan het jeugdwerk zouden geven, want de kans die er vandaag nog is, kan reeds morgen verdwenen zyn! IN LEIDEN NOG NIET ZO ERG De heer J. v. Leeuwen, penningmeester van de Herv. Jeugdraad, vertelde hierna dat het gelukkig in Leiden niet zó erg is gesteld, met het jeugdwerk als in Crooswyk. maar zoals het spreekwoord zegt: voorkomen is beter dan genezen. Een woord dat ook vari toepassing is op het jeugdwerk. De heer J. v. Leeuwen riep de mede werking van leid(st)ers en kerkeraad in om het herv. jeugdwerk zo enthousiast mogelyk door te zetten. Het verdere deel der avond werd ge vuld met enkele ontspanningsfilms. Elk wat wils op bazar van kinderhuis „Chr. Jeugdhulp" Toiletartikelen, huishoudeiyke artike len, kruidenierswaren, boeken baby- en kleutergoed, fruit, textielEn nog hebben wy niet alles opgenoemd, dat men kan kopen op de bazar, die ook vanavond en morgenavond nog geopend is in het Kinderhuis „Chr. Jeugdhulp" aan de Zoeterwoudse Singel 98. Met elke beurs kan men er terecht en ieder be drag is goed besteed, want de baten komen ten goede aan de kinderafdeling van het tehuis. Maandenlang is men er voor in de weer geweest. Leidsters, huis genoten en kinderen hebben iedere week een avond afgestaan om de aant rekke- lyke artikelen te vervaardigen, die nu in hun bonte verscheidenheid op de tafels in het kinderhuis liggen uitge spreid. De bazar is echter niet alleen op de verkoop afgestemd. Men kan er zich ook vermaken aan de sjoelbak, met het visspel, met het raden naar de naam van een pop, met het graaien in een grabbelrok als variatie op de byna onvermydelyke ton en tenslotte kan men de moede benen even rust gunnen in een gezellig eethoekje, dat in een zaal boven is ingericht. Als een byzondere attractie is er een originele tentoonstel ling van „grote meesters" en het is waariyk een dubbeltje waard om deze uitermate exclusieve show te bewonde ren. Deze bazar werd vanmiddag ge opend door de presidente van het be stuur van het tehuis, mevr. I. Geelker ken—Brusse. Proeven met Australische en Japanse raketten De Austi iische minister van Bevoorrading, Beale, heeft vandaag be kend gemaakt, dat een in Australië ont worpen tweetra psraket waarmee een proef is genomen op het proef terrein van Woomera, een hoogte van 130 kilometer heeft bereikt. De raket, die was uitgerust met elek tronische apparatuur, kwam 150 kilo meter van de plaats, waar zy haar baan was begonnen, weer op de aarde terecht. Uit Japan wordt gemeld, dat men er daar in geslaagd is een raket van twee en een halve meter en vyftig kilo tev ervaardigen, welke een snelheid kan bereiken van anderhalf maar het geluid (dat zich voortplant met een snelheid van 333 meter per seconde). „Hot heeft geen zin verlanglijst te maken" Hoewel het by de behandeling van de gemeentebegroting wel eens voorkwam, dat een bepaalde fractie afzag van het houden van algemene beschouwingen, is thans in gezameniyk overleg besloten de begroting voor 1958 alleen artikelsgewys te behandelen, zodat wy dit jaar verstoken zullen blyven van een opsomming van wensen en het aangeven van de ontwikkelingslyn voor de naaste toekomst. Hoewel dit enerzyds te betreuren valt, is het anderzyds begrijpelyk dat een ge meenteraad die door bepalingen van de Centrale Overheid meer en meer aan banden wordt gelegd, weinig behoefte gevoelt om verlanglystjes te produceren, waarvan men te voren weet, dat het verloren moeite en tyd is. Dat dergelyke symptomen wyzen op de steeds geringere invloed van een gemeentebestuur op de gang van zaken binnen de eigen gemeente is zonder meer duidelyk en be- denkeiyk. De raad komt op 13 november a.s. des avonds om 7 uur byeen. Uit hetgeen be handeld werd door de afdeling tot on derzoek van de begroting blykt dat er weinig discussie te verwachten is. B. en W. hebben reeds hun memorie van ant woord aan de leden van de raad gezon den. Op de vraag of reeds bekend is wanneer het regionale woonwagenkamp er zal komen werd meegedeeld dat dit niet bekend is. Behalve de samenwer kende gemeenten zyn er verschillende ministeries by betrokken. SUBSIDIES De subsidie-aanvragen vormen een afzonderlyk punt op de agenda en het is te verwachten dat daarover wel zal worden gediscussieerd, omdat B. en W. het radicale standpunt hebben Ingeno men alle nieuwe subsidie-verzoeken af te wyzen. De vraag doet zich hierbij voor of de soms jarenlang bestaande subsidies nog eens onder de loep geno men moeten worden. Er is nl. reeds een stem opgegaan alle oude subsidies te schrappen, zoals die aan Steun Wettig Gezag en aan Militaire Tehuizen omdat beweerd wordt dat hier geen taak voor de gemeente ligt, daar deze zaken het Rijk aangaan. B. en W. onderschryven deze bewering niet en willen de sub sidies handhaven. POLIO-INENTING Wat de inentingen betreft delen B. en W. mede, dat de „Entgemeenschap Oegstgeest" de uitvoering van de polio vaccinaties op zich heeft genomen. Voor de in 1955 geboren kinderen werd door het Ryk vaccin beschikbaar gesteld. On geveer 85 der in dat jaar geboren kin deren uit onze gemeente hebben één van de drie voorgeschreven injecties ge kregen. De tweede en derde injectie volgen in november a.s. en in mei 1958. Daarna vindt het vaccineren plaats van vóór 1955 geboren kinderen. Verscheidene leden van de raad vrezen dat de verdergaande groei van de gemeente een inkrimping van het aantal arbeiders by gemeentewerken wel eens niet zou kunnen gedogen en dat zy alsdan maatregelen voor uit breiding zullen voorstellen. B. en W. houden vol dat het hoofd stuk van gemeentewerken besnoeid moet worden. Mocht onverhoopt verwaarlO' zing optreden dan zullen nadere voor stellen komen en dient de post „onvoor ziene uitgaven" aangesproken te worden. In dit verband maken B. en W. melding van een meevaller omdat de uitkeringspercentages uit het ge meentefonds voor 1958 hoger kunnen worden begroot. Het voordelig verschil is f 33.647.88 waarmee de post „on voorzien" kan worden verhoogd. BIJZONDER GYMNASTIEKONDERWIJS Gevraagd naar een uitvoerige motive ring van het voorstel tot het staken van de proefneming met byzonder gymnas- tiekonderwys en de suggestie om de ouders, die daartoe in staat zyn, de werkelyke kosten daarvan te laten be talen, delen B. en W. mede bereid te zyn hun voorstel in te trekken en de kostprys in rekening te brengen aan de ouders. Minvermogenden betalen de helft en onvermogenden niets. Op deze wijze zal het ten laste der gemeente komende bedrag slechts gering zyn. SPORT Naar aanleiding van gestelde vragen wat door de gemeente voor sport in de ruimste zin des woords jaarlyks wordt uitgegeven, blijkt dat de uitgaven be dragen f2546.58 en de inkomsten <ter- reinhuren) f 1928.zodat de sportbe oefening in Oegstgeest slechts f 618.58 bedraagt. Het zwembad Poelmeer ls daarby buiten beschouwing gelaten. De voorgestelde verhoging van de hondenbelasting vindt geen algemene instemming. Tenslotte zy nog vermeld dat de mu ziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst een toelichtend schryven in zond betreffende het ingediende sub-1 sidleverzoek. Kunstmaan zichtbaar Vandaag zal de raket van de kunst maan te zien zijn om 18.17 uur op on geveer 41 graden hoogte in het noord westen. Morgen, 31 oktober, kan de raket in dezelfaè richting worden verwacht om 18.00 uur. De kunstmaan zelf verschynt van daag zeventien minuten later, maar is alleen met een kijkertje te zien. Prof. mr. Lieftinck komt voor besprekingen Prof. mr. Lieftinck, de oud-minister, komt in ons land besprekingen voeren met de regering en met de directie van de Nederlandsche Bank. Zondag a.s. gaat hy weer terug naar New York- Vanzelfsprekend heeft prof. Lieftinck vooral de laatste tyd de monetaire ont wikkeling in Nederland aandachtig ge volgd. Hij was van mening dat de toe stand alhier verbeterd is hy enige maanden geleden. Afscheidsparade voor generaal Hasselman Ter gelegenheid van het eervol ontslag per 1 november als chef van de Gene rale Staf van generaal B. R. P. F. Hasselman is vanochtend In Soester- berg een afscheidsparade gehouden, bestaande uit de ceremoniële inspectie en een défilé, beiden uit gevoerd op de Kolonel van Rooyenweg. Per jeep nam generaal Hasselman de inspectie af van de langs de zuidzijde van de weg opgestelde onderdelen, zowel van de parate troepen als van de depots en scholen, die tezamen alle wapens en dienstvakken van de Kon. Land macht vertegenwoordigden. De totale troepensterkte bedroeg 5000 man. De parade-commandant, belast met de opstelling van de troepen en de in spectie-route en met de leiding van het défilé, was generaal-majoor II. M. G. J. Lentz, inspecteur der opleidingen en tevens inspecteur der infanterie. Tegenover het podium stonden opge steld het jachthoorn- en tamboerkorps van het garderegiment jagers en het tamboerkorps van het garde-regiment fuseliers „Prinses Irene". Tot de genodigden behoorden uitslui tend de hogere commandanten, die on der bevel staan van de bevelhebber landstrydkrachten. Grote Amerikaanse melkorder in Nederland Wederom is by inschryving voor de levering van melk en melkprodukten aan de in Duitsland, Italië en Frank- ryk gelegerde Amerikaanse troepen een grote order in ons land geplaatst waarby door Nederland gedurende het eerste halfjaar 1958 een hoeveelheid van 20 miljoen liter melk en melkpro dukten geleverd zal worden. Het Nederlandse deel van de totale leverantie werd uitsluitend opgedragen aan Sterovita die voor de uitvoering van deze opdracht de melk betrekt uit het Domogebied in Drente. Opdrachten werden tevens gegeven aan Denemarken, Duitsland, Frankryk en Oostenryk. De Nederlandse ambassadeur in Engeland mr. D. U. Stikker heeft gisteren in Londen het Netherlands House geopend, een verblijf voor werkende Nederlandse meisjes in Londen. Mr. Stikker tekent het gastenboek onder het toeziend oog van mej. Zonden uit Leiden, die thans in Londen werkt en in het nieuwe gebouw woont. Poging tot vergiftiging? Oostduitse politieman wilde Westduitser bedwelmen De Westberiynse politie heeft vandaag een lid van de Oostduitse veiligheids politie gearresteerd. De arrestant, de 27- jarige Erhard Zehner, heeft bekend een functionaris van de te West-Berlyn ge vestigde, anti-communistische „Stryd- groep tegen onmenselykheid" te hebben willen bedwelmen en ontvoeren. Zehner werd 23 dezer gearresteerd. Hy had die dag een samenkomst met zyn aanstaan de slachtoffer afgesproken. Nederlandse industrie bouwt mee aan kernreactoren De directie van de Verenigde Machine Fabrieken (Stork-Werkspoor) vertrouwt, zoals zy onlangs heeft meegedeeld, mede te kunnen werken aan de bouw van kernenergiecentrales in Nederland. Naar zij thans bericht, zijn aan Stork en Werkspoor diverse belangrijke onder delen opgedragen voor de hoge-flux reactor, die in de gemeente Zijpe by Petten (N-H) zal worden gebouwd. Het betreft hier onderdelen en pijpleidingen van speciaal aluminium en verder pom pen en toebehoren. Voor de stalen reac torhal, waarvan de firma De Vries Robbé te Gorinchem hoofdaannemer is. zal Werkspoor tevens een aantal delen vervaardigen, waaronder twee personen- sluizen van bijzondere constructie. De V.M.F. vermeldt dit in aansluiting op een bericht van de vorige maand in zake de samenwerking vay, Stork-Hen- gelo met de Engelse firma Babcock en Wilcox op het gebied van de bouw van kernenergiereactoren. Stork en andere V.M.F.-bedryven gaan zich voorbereiden op een nieuw technisch tydperk, dat van de kernenergie. In dit verband mag evenwel niet on vermeld blyven, dat Babcock en Vil- cox, waarmee Stork reeds vele jaren nauw samenwerkt op het gebied van de conventionele stoomketelbouw, gaan meewerken aan de bóuw van de groot ste kernenergie-centrale ter wereld. Deze centrale, te vervaardigen in op dracht van de Engelse overheid, krijgt een vermogen van liefst 500.000 kw. De Rykspolitie te Helden heeft een 35-jarige man uit Meiel en diens 16-ja- rige inwonende dienstbode gearresteerd j op grond van het vermoeden, dat zy be- i trokken zouden zijn by een poging tot vergiftiging van de echtgenote van de man. Zij zyn te Helden opgesloten en j zullen binnenkort voor de officier van I Justitie te Roermond worden geleid. BEURSOVERZICHT Alleen Koninklijke Olies vast Amsterdam, 30 oktober. De betere koersen uit Wallstreet heb ben alleen invloed gehad op de aande len Koninklijke Olie. die op de niet- officiële ochtendbeurs vandaag werden verhandeld op prijzen van f 164.50 tot f 166 50. De officiële beurs opende van middag voor de olie-aandelen op f 167.30, op welk niveau zo ongeveer ook werd ge sloten De slotkoers gisteren bedroeg f 162.80. De hoge prys voor de aandelen was hoofdzakelyk het gevolg van aan kopen op kleine schaal in een zeer dunne markt voor rekening van Londen en Parys. Het fonds boekte niet alleen een winst van f 4.50 op gisteren, doch lag tevens f2.50 boven pariteit New York. Het publiek bleef nog steeds uit de markt. Om de aanstaande emissie van de Koninklijke Shellgroep te doen sla gen, is het van groot belang dat de koers van de aandelen Kon. Olie zeker niet naar beneden gaat. De activiteit in de vorige hoeken van de internationale waarden was mini maal. De gloeilampenaandelen konden ruim 2 punten winst noteren, doch Uni levers haalden de prys 343 van de och tenduren niet, deze aandelen openden op 342 en sloten op circa 340, of wel 1 punt beneden gisteren. Aku's pryshou- dend, KLM nam 30 ct. van het gisteren geleden verlies terug. In de scheepvaarthoek was het van daag wel heel erg stil en behoudens een koersverbetering van 2 pet voor de aan delen Rotterdamsche Lloyd, viel er over de overige fondsen heel weinig te ver melden. De woningbouwlening trok weer enige belangstelling en werd verhandeld op 1001a tot peteen fractie beter dus. Aan de koersdaling van de Indone sische fondsen kwam vandaag een ein de, Amsterdam Rubbers en HVA's frac- tioneel beter. Hoewel de positie van de gulden reden geeft tot optimisme, waren de staats fondsen, by gebrek aan orders eerder iets luier. De weekstaat van de Neder landse Bank werd ter beurze gunstig ontvangen, doch de positie van het Rijk vertoont echter nog een vraagteken op deze weekstaat, aldus de beurs. OEGSTGEES1 COMMISSIE VOOR BIJSTAND VOOR DS. HUBEEK. Nadat in maart van dit jaar de cen trale Kerkeraad van de Ned. Hervorm de gemeente te Leiden een orgaan van bijstand voor ds. W. J. H. Hubeek in stelde. heeft nu ook de Centrale Ker keraad van de Ned. Hervormde gemeente alhier aan deze voorganger van de Ver eniging van Vrijzinnige Hervormden Leiden/Oegstgest een commissie van bijstand in het pastoraat toegevoegd. In deze commissie zullen als ouder ling zitting hebben de heren P. den Besten en J. Kalsbeek. VGORSCHGTEN W.S.V. „DE ZWERVERS". De wandelsportvereniging „De Zwer vers" organiseert op zaterdag 9 novem ber a.s. een ..Sint-Nicolaaswandel- tocht". Sinterklaas zal zelf daarbij te genwoordig zijn. De Zwervers hebben zich verzekerd van de medewerking van de Kon. Ned. Ver. voor E.H B.O, en van de harmonievereniging „St.-Lau- rentius". Om halfvier zal Sinterklaas van het kinderhuis „Nieuw-Voordorp" vertrekken, voorafgegaan door „St.- Laurentius" en gevolgd door diverse wandelgroepen. Via de Sophiakade, Nieuw Voordorpstraat. Tolstraat, Vliet- zicht. Raadhuislaan. Leidseweg, Treub- straat. Voorstraat gaat de stoe^ naar de Veurseweg, waar by het bollenbedryf van de gebrs. Eggink het startlokaal gevestigd is. BURGERLIJKE STAND Geboren; Paula G. H. cLr van J. M. vam Spronsen en H. Gips; Nicolette, dr van N. de Water en N. Sollle; Jacobus J., en Pe trus N.. zns van P. N. vajn Wissen en A M. v. d. Klugt; Karei J.. zn van P. J. Se- gaar en J. Bakker; Arie F. F., zn van J. schruittershoei en A. H. Vernes; Frederlk H. G. en Dirk G. H. B., zns van F. H, G. de Groot em G. Gi'liam; Peter, zn van E. Zevenbergen en D. Stember. Ondertrouwd. A. Toet en A. Solleveld; J. H. Dozy en J. E. M. Lubbers. Getrouwd: W. L. Olaessea, 30 Jaar en P. M. Freeze, 23 Jaar. Beurs van Amsterdam Woensdag 30 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '53 3% 83% 83A Grootboek obl. 3% 74 L 74 L Ned. '47 3% (3) 79iè 79A Ned. '51 3% 85% - Ned. '53 (3%) 82 H 82}JL Ned. '56 3% 8211 82} J Ned '48 3% 77% 77% Ned '54 3% 79% 79% Ned '55 I 3% 79% 79% Ned. '55 H 3% 81% 81% Ned "37 3 78% 78% Ned. W8. lening 6% 100% 100}} Dollarlng '47 3 87 86% Investeringscert. 3 88 88A Ned 62-64 3 87A 87 Cert NWS 53 Indië *37 A 3 83% 83% Grootboek "46 3 81 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. 33% 33% Nat. Handelsbank 85% 85% Ned. Handelmy. 145 145 Amst. Rubber 56% 56% Deli My .en (Ver.) 60% 60% H.VA96% 96% Java Cult31 30% Senembah 39 40 Vorstenlanden 18 17% AK U 157% 156% Berkel's Patent (v.) 175 175 Calvé Delft cert. 268% 296 Kon Pap v Gelder 180 180 Hoogovens cert 257 254 MüUer en Co. N.B. 300 301% Med Kabelfabr 240% 240 Philips 233% 235 H Philips pref 136% 135% Unilever341 339% Wilton Feyenoord 200 201 Blllton 2de r 202 B 202 Dordtse Olle gew 752% 774% Kon Petr. <f 20.163.80 167.80 idem <50 A t 20.— 162.85 167.15 Holl Amer iyn 141% 141 Java China Paket 135% 135% KX M98.70 98 90 Ned Stoomv My 130% 131 Kon Paket My 125% 126 Ned Stoomv My. 159% 160 Nievelt Goudx cert. 165 166% v Ommeren cert 212 212 Kon Rott Lloyd 135 137 Ned Scheepv Unle 134 133% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam 47 «3%» i 83% 83% Den Haag 1937 I 3 76% Leiden 1947 86B R'dam -37 i-m 3% 84% 84 Industr. Obligaties Philips Dollar lng '51 91 9G Premieleningen A'dam '53 3 98 91 A'dam '51 2% 76 A'dam '56 I 2% 74% 75% A'dam '56 n 2% 82% 82% Eindhoven '54 2% 77 Enschede '54 2% 74 73% Den Haag '52 I 2% 81% idem 2% 82% 82% R'dam *52 I 2% 83% 86% idem II 2% 81% Utrecht '52 2% 85% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 187% 187% HBU cert. 177% 177 Rott Bank 157% 157% Twentsche Bank 160% 160% Industrie Ondernemingen Albert Heyn215 Borneo Sum H My 47 47% Ned G en Sp fabr 166% 168 Kon. Ned. Grofsm. 95 Internatio70 69% Rott Droogdok My 438 B 440% Tieleman en Dros 9% Ned My Walv vrt 4950 Spoorwegen Dell Spoorweg My 10% 10% Amerik fondsen Canadian Pacific R 26A 26% Intern Nickel 70% 73 Anaconda 45 46% Bethlehem Steel 39% 41 Cities Service 51% 52% General Motors 37% 38,^ Kennecott 82% 83% Republic Steel 45% 46% Shell Oil 68 69% Union Pacific 24% 24% Un States Steel 54% 55% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 29/10 Edeimet Kon AA 53 53 Pref w a idem 64 290 290 Holl Constrcctle 295 lng our vBouwnyv 119GB Int Kunststof! Ind 35% 35% Leirtsche Wolsptnn 165 162 L Sikken? Lakfabr '53 378 370 Ver rouwfihri^icen 151 147 Wernink s Bet-onm 68 68 Van WU> Textiel 72 B 82GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9