Burgemeester Van Kinschot opent Leids verkeerslokaal Leidse Buitenschool nam afscheid van bestuursleden S6ste jaargang Vrijdag 25 oKtOuer it>S7 Zesde blad no. 29274 Burgers opvoeden tot goede weggebruikers In tegenwoordigheid van vele genodigden is gistermiddag het verkeerslokaal van de afdeling Leiden van het Verbond voor Veilig Verkeer, gevestigd in de voormalige Bank van Lening aan de Nieuwsteeg, in gebruik genomen. Genodigden jle ongetwijfeld belangstelling hadden voor de doelmatige inrichting van dit lokaal, die wier interesse toch nog meer uitging naar de moderne, geheel auto matische, verkeerstafel. Het was verboden, doch hoe gaarne hadden zij zich over gegeven aan dit „spel" met autootjes, lichtjes, tram en trein. Jeugdherinneringen kwamen boven Onder hen, die hiervan vervuld waren, aerkten wij o.m. op de burgemeester, hr. mr. F. H. van Kinschot, de gemeen- secretaris, mr. J. Bool, de commissa- is van Politie, de heer J. Dreeuws. de lrecteur van de Ambachtsschool, de ieer C. Brilman, de commandant van ie Brandweer, de heer S. W. Hagedoorn, okter J. G. Bazuin van het Genees- undig Schooltoezicht, dr. ir. M. Roo tschoon, gem. inspecteur van het inderwijs, een deputatie van de afd. eiden van de Ned. Ver. voor Model ouw. een vertegenwoordiger van het oofdbestuur van het Verbond voor eilig Verkeer, van welk Verbond ook e voorzitter van het district Zuid-Hol- md aanwezig was en vertegenwoordi- ers van enkele vervoersondernemingen. De voorzitter van de afd. Leiden van iet Verbond voor Veilig Verkeer, de eer J. Machielsen, die allen hartelijk elkom heette, achtte dit moment van root belang in de historie van de aatselijke afdeling. Moest men het in et verleden stellen met een voor ver- eersonderwijs totaal ongeschikt lokaal, eze nieuwe ruimte voldoet aan zeer oge eisen. Bovendien heeft men thans beschikking over een zeer moderne trkeerstafel, waarvoor spreker hulde racht aan de Leidse modelbouwers, een oorrangstestbord en heeft men ook de •legenheid om verkeerstrips te verto- m. Het gemeentebestuur dankte spre- ;r voor het afstaan en de restauratie in dit lokaal, terwijl zijn dank mede Itging naar de directeur, docenten en terlingen van de Ambachtsschool, die jrgden voor de onderbouw van de ver- perstafel, en de promotor van het ge- eel, de hoofdagent van Politie, de heer F. S. Voerman. Dit nieuwe verkeerscentrum, aldus de heer Machielsen, zal de plaats zijn, waar inet inspanning van alle krach ten, getracht zal worden de burgers van Leiden tot goede weggebruikers op te voeden. Leiden is, uit verkeersoogpunt gezien, een gevaarlijke stad en draagt helaas bij tot het groot aantal verkeersonge vallen, dat dagelijks in den lande ge registreerd wordt. Nog steeds stijgt het percentage: Voor i gehele land is het in de eerste 6 aanden van dit jaar vergeleken met ïzelfde periode in het vorig jaar met gestegen. Het percentage doden :eeg zelfs met 16.8%. Ongeveer 1600 ensenlevens zullen naar te ver achten is aan het einde van dit jaar betreuren zijn. De bevolking van een ïheel dorp. Een vergelijking met grote rampen, elke het Nederlandse volk hebben ge- offen, toont wel aan, hoe erg het met verkeersonveiligheid is gesteld. Voor n groot deel schreef spreker dit toe jn de ongedisciplineerdheid, de onver- hilligheid, de bravour, kortom de on- ichaafdheid van vele weggebruikers, jvendien spelen hierbij de onvoldoende ennis der verkeersregels en de toene- inde verkeersintensiteit een grote I bij. Teneinde in deze onbeschaafdheid en ivoldoende verkeerskennis verandering brengen, laat het Vakbond geen po ng onbenut, om veilig verkeer te pro- igeren. GEVRAAGD: LEDEN! Helaas beschikt de afdeling, met nog en 1400 leden en een minimum con- Ibutie van f. 1.per jaar, slechts er beperkte geldmiddelen, terwijl nog le wensen, als b.v. een projectie-appa- at en de uitrusting van de verkeers- igadiertjes met een witte jas, tot de vervulbare behoren. Verlangens, waar- lede enkele duizenden guldens zijn imoeid. In dit verband deed spreker over de lofden van de aanwezigen heen een ingend beroep op de Leidse burgerij :h als lid bij het Verbond (secreta- aat Zonneveldstraat 10) aan te sluiten. De burgemeester, die hierna in de legenheid werd gesteld het lokaal te enen en de verkeerstafel in gebruik stellen, was eveneens sterk onder de druk van de bravour, de roekeloosheid, stommiteit, van velen, die aan het :keer deelnemen. Spreker was van ening, dat zo wanneer ieder zich ge- :oeg als een heer in het verkeer, het aantal ongelukken belangrijk zou ver minderen. Hulde bracht de burgemees ter aan het Verbond, dat reeds zoveel aan verkeersopvoeding heeft gedaan en nu met dit lokaal zijn mogelijkheden jziet uitgebreid. Grote bewondering had ook de burgemeester voor het technisch vernuft van de Leidse modelbouwers, die met de inrichting van deze tafel terecht trots kunnen zijn. Instructeur Voerman gaf tenslotte een toelichting op de mogelijkheden van de verkeerstafel. waarover wij gisteren reeds uitvoerig schreven, en de beteke nis van het voorrangstestbord. FILMAVOND LISSONE LINDEMAN Het Passage- en Reisbureau Lissone Qdeman organiseerde gisteren een Imavond in de grote zaal van „Den archt". De heer J. H. Koch heette de nwezigen hartelijk welkom en wees op t nut. van een voorlichtingsbijeenkomst als deze, welke in het bijzonder wordt legd voor hen, die met emigratieplan- n rondlopen. Ook zij, die familieleden den vreemde wensen te bezoeken, nnen van deze samenkomst profiteren ius de heer Koch, die er voorts met idruk de aandacht op vestigde, dat het rstrekken van inlichtingen over emi- atie uitsluitend de door de regering ngewezen instanties is toevertrouwd, st reisbureau, dat alle adspirant-emi- anten nauwkeurig registreert, is er om passages te verzorgen, vragenlijsten andere formulieren te helpen invul- adviezen inzake het verpakken en :zenden van huisraad te geven en eemd geld en reischèques te verstrek- n. In "het bijzonder wijdde spreker lige aandacht aan de bezoekersreizen, iarvoor steeds meer belangstelling be- iat. Na deze inleiding worden films rtoond over Australië, Canada en de S. De eerste rolprent laat zien van lke betekenis de grote Murray-rivier een groot deel van zuidoost Austra- i. Dank zij een goed bevloeiingssy- em kan er in die streek veel land- üw en veeteelt uitgeoefend worden, wijl langs de rivier vele industrieën ontstaan. Overigens moet in Austra- dat een betrekkelijk jong land is, veel pionierswerk verricht worden, eiend waren de opnamen van de orme bosbranden en de even ver lokkelijke zandstormen, die het land nnen teisteren. De tweede film, die iraaid werd, was getiteld: „Zo is Ca rta". Zij was in kleuren opgenomen en een algemeen beeld van het leven in uitgestrekte gebied op het Ameri- 3n.se continent. Als intermezzo werd n filmpje over voetbal in de V.S. en mada vertoond, terwijl na de pauze n fraaie rolprent in kleuren over de- ates de aandacht van de aanwezigen lge tijd wist te boeien. Ds. S. L. VERHEUS VOOR DE RADIO. Ds. S. L. Verheus, Doopsgezind predi kant alhier en studiesecretaris van het Internationaal Verbond voor Vrijzinnig Christendom, zal morgenochtend in het programma van de V.P.R.O. van 10.05 tot 10.20 uur de morgenwijding ver zorgen. OPRICHTING REGIONALE KERKELIJKE COMMISSIE? De Centrale Kerkeraad der Leidse Hervormde Gemeente zal de Kerkeraden van Oegstgeest, Leiderdorp en Voorscho ten uitnodigen voor een samenspreking, om 'te trachten tot oprichting van een regionale kerkelijke commissie te komen. De vier gemeenten groeien steeds meer naar elkander toe en zullen binnen af zienbare tijd één huizenzee worden. Daarom is het naar het oordeel der C. K. gewenst om geregeld contact met elkan der te houden, om een doelmatige en efficiënte kerkelijke organisatie op te bouwen. VOORSCHOTEN De 16-jarige Amsterdamse kantoor bediende, mej. E. J. Roelvink uit de Su- matrastraat in Amsterdam-Oost, heeft het leven verloren, nadat zij per fiets was aangereden door de aanhangwagen van een zware vrachtauto op de Hoge- sluis, de brug over de Amstel in de Sarphatistraat. De burgemeester, jhr. mr. F. H. I bond voor Veilig Verkeer, de heer van Kinschot, wenst de voorzitter J. Machielsen, geluk met de opening van de afd. Leiden van het Ver- van het verkeerslokaal. I (Foto L.D./Vain Wet) Met woorden van grote dank en waardering Het was gisteren een bijzondere dag voor ,,De Leidse Buitenschool" zoals deze Vereniging in de wandeling dooi de stadgenoten en in de omgeving van Leiden meestal wordt aangeduid. Het is vrijwel algemeen bekend, dat deze Vereniging ten dienste van de Leidse jeugd sedert 1921 op initiatief van wijlen prof. dr. E. Gorter, een buiten school beheert, waaraan in 1931 een kleuterhuis is toegevoegd. De Leidsche Buitenschool is een combinatie van buitenschool en herstel lingsoord; als zodanig is de bestemming gedurende vele jaren geweest: een ver blijf voor pre- en posttuberculeuse kinderen, die op advies van het districts consultatiebureau voor tuberculose, in Katwjjk worden verzorgd en opgevoed. De opname van zeer jonge kinderen in het kleuterhuis geschiedde op de zelfde basis. Enkele jaren na de tweede wereld oorlog is de doelstelling van de school ruimer geworden; hetzelfde geldt ook voor het kleuterhuis. Dit hield mede verband met de beduidende afname van het aantal t.b.c.-gevallen. De indicatiestelling is nu zo dat be halve pre- en posttuberculeuse kinderen, ook kinderen voor wie om medische en/of opvoedkundige redenen een verblijf in de buitenschool of in het kleuterhuis nood zakelijk wordt geacht opgenomen wor den. De „bevolking" van de beide tehuizen bestaat thans dan ook slechts nog voor een klein gedeelte uit pre- en post- tuberculeuze kinderen. Deze omschake ling maakte het volgens het inzicht van het bestuur noodzakelijk om de leiding over te dragen aan een sociaal medicus. Redenen van andere aard gaven aan leiding tot verdere mutaties in het be stuur, die op 23 mei j.l. hun beslag kregen. Op genoemde datum traden n.l. mr. Fr-Br-L; Gunning, de heer E. H. Moens en mr. J. Gerretsen, respectievelijk voor zitter. penningmeester en secretaris af. Het nieuwe dagelijks bestuur bestaat thans uit dr. J. T. Buma, waarnemend directeur van het Nederlands Instituut voor Preventieve Geneeskunde, voor zitter, en uit de heer J. M. J. Morsink, wetenschappelijk 'medewerker van de zelfde instelling, die het secretariaat op zich genomen heeft. In de vacature van penningmeester is tot nu toe nog niet definitief voorzien. Het bestuur in zijn nieuwe samenstel ling meende niet beter te kunnen doen dan hulde en dank te brengen aan de afgetreden bestuursleden temidden van de kinderen en het personeel van de beide inrichtingen te Katwijk. Daartoe verzamelden de bestuurs leden en hun dames een vertegenwoor diging van de „Oudervereniging", de di rectrices van het kleuterhuis en de bui tenschool en de heer H. Martijn, oud administrateur van de Vereniging zich gistermiddag in het kleuterhuis. Als eerste spreker kwam de nieuwe voorzitter, dr. J. T. Buma, aan het woord, die de verdiensten van mr. Gun ning, die sedert 1930 de vereniging eerst als secretaris en daarna als voorzitter heeft gediend, van de heer E. H. Moens, die vanaf 1931 als penningmeester op trad en van mr. J. Gerretsen, die vanaf 1954 secretaris was, in het licht stelde. Veel kwam tot stand, vooral in de dertiger jaren, toen het kleuterhuis dank zij mr. Gunning en de heer Moens ge opend kon worden. De heer J. C. van Schaik, wethouder van onderwijsaangelegenheden. die se dert de oprichting deel van het bestuur heeft uitgemaakt sloot zich hierbij aan. In het bijzonder memoreerde de heer Van Schaik de moeilijke tijden, die de vereniging in de oorlogsjaren heeft door gemaakt. Het was in deze periode, dat het bestuur toch de zaken gaande wist te houden, door de buitenschool naar Leiden en het kleuterhuis naar „De Keyenberg" te Renkum over te plaatsen. Het waren vooral weer de heren Gun ning en Moens. die dit mogelijk maak ten. Mejuffrouw C. Crèvecoeur, directrice van „De Buitenschool" gaf, mede uit naam van haar collega 'mejuffrouw Ta- Jaarvergadering van 't Nut Woensdagavond hield het departe ment Voorschoten van het Nut, onder voorzitterschap van dr. J. F. Sirks, zijn jaarlijkse ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer W. J. A. H. Boot. bleek dat het ledental het vorige Jaar weer belangrijk is toegenomen, n.l. van 166 tot 224. De begroting gaf een klein tekort aan. maar de penningmeester, de heer W. Duyts achtte dit niet. verontrustend, daar met een 40-tal nieuwe leden dit tekort reeds gedekt Is. De kas commissie sprak haar waarde ring uit voor het keurige werk van de penningmeester en verleende hem dé charge „cum laude". Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren Dijkstra en Harms. De bespreking van de ingevulde en quête-formulieren had een levendig ver- -loop. Uit de discussie bleek dat het to neelgezelschap „Utile Dulci" uit Schie dam het meest in de smaak gevallen was, zodat besloten werd aan „toneel" in het komende winterprogramma een ruime plaats te bieden, aangevuld met lezingen, film en muziek. Met betrek king tot laatstgenoemde gingen de ge dachten van het bestuur uit naar het optreden van een zgn. „orkestklasse", jongeren die bijna afgestudeerd zijn aan een conservatorium. WARMOND H. VAN LEEUWEN JUBILEERT. Op 29 november a.s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer H. van Leeu wen als brievenbesteller in dienst trad bij de Posterijen te Warmond. De heer Van Leeu'-"»eft zich ge durende deze jaren getoond als een hulpvaardig mens, die op nauwgezette wijze zijn taak met opgewektheid ver vulde en die, waar nodig, steeds de hel pende hand bood. INENTING KINDERVERLAMMING. De inenting tegen de kinderverlam ming in deze gemeente kan een succes genoemd worden. Er werden 83 oproe pingen verzonden, waarna 69 kinderen werden ingeënt. Van de 14 absenten wa ren verschillende kinderen door ziekte niet in staat zich te laten inenten. Hier voor zal alsnog een gelegenheid worden gegeven. De goederenveiling t.b.v. de R.-K. Kerk heeft opgebracht een bedrag van ruim f.4000. Tot deurwaarder te Amsterdam is benoemd de heer L. Hage. De heer Hage is vele jaren commies dienstgelei- der bij de directe belastingen geweest en was gestationeerd in de gemeente War mond. GEHEIME KERSTLOTERIJ. Gezien het succes van de geheime paasloterij, durven de verkenners van de St.-Tarcisiusgroep het aan ook een ge heime kers'tloterij te organiseren. Het is trouwens wel een noodzaak. Want door de welwillendheid van de leveran cier hebben de verkenners zich vier tent enkunnen aanschaffen maarer zijn er nog slechts twee betaald. Dat was mogelijk door die paasloterij. Nu hoopt men uit de opbrengst van de kerst loterij de andere twee 'te kunnen betalen. De prijzen van deze loterij bestaan uit eieren en vijftien vette konijnen. WASSENAAR Uitvoering D.V.S. In het Verenigingsgebouw gaf de Wassenaarse 'Accordeonvereniging DVS gisteravond haar najaarsuitvoering. De leer J. van der Heiden opende namens het bestuur en begroette speciaal de ere-voorzitter, de heer J. G. Hasekamp. Hij deelde mee, dat de vereniging mo menteel zonder voorzitter is doordat de heer H. de la Rie om gezondheidsrede nen als zodanig moest bedanken. Dit aftreden is voor de vereniging een grote slag geweest. Voor de pauze werd een tiental num mers, waaronder veel nieuwe, uitstekend ten gehore gebracht. Na de pauze was het programma gewijd aan de vrolijk heid onder de titel „Circus DVS". On der de tonen van het circusorkest tra den op alle figuren, welke tot het cir cus behoren op n.l. een dompteur met zijn Bengaalse tijger, een gedresseerde chimpansee, een acrobaat, stalknechten enz. De leden hadden het circus op werkelijk zeer aardige wijze opgezet en oogstte daarmee evenals met hun pres taties op de accordeon groot succes. Tuinbouwstudieclub hoorde praatje bij een plaatje De Wassenaarse Tuinbouwstudieclub -hield gisteravond een vergadering in de bovenzaal van café Beijerbergen. De voorzitter, de heer A. den Haan. sprak een woord van welkom, speciaal tot de heer W. Stippelenburg uit Den Haag, gekomen voor een praaatje by een plaatje. De vaststelling van denotulen herin nerde de voorzitter aan het aanstaande 25-jarig bestaan en deelde mee. dat be sloten was jubileum te vieren op de jaarlijkse feestavond begin 1958. Hier- Jordaanse bevolking gewaarschuwd De Jordaanse regering heeft vandaag de burgerbevolking gewaarschuwd op alles voorbereid te zijn. De instructies voor burgerlijke verdediging, die In de hoofdstad Amman zijn uitgegeven, om vatten maatregelen voor luchtbescher ming. Het ministerie van Bevoorrading heeft de apothekers in Jordanië opdracht ge geven te zorgen dat zij voorraden vol doende, voor een maand in huis heb ben. Prof. Zijlstra naar atoomcentrum in België De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, zal morgen op uit nodiging van de Belgische regering een bezoek brengen aan het atoomcentrum te Mol in België. Hij zal vergezeld zijn door de direc teur-generaal voor de energievoorzie ning en de industrialisatie dr L. Kra mer en de ambassadeur van België in Nederland, baron F. X. J. M. G. van der Straten-Waillet. Het gezelschap zal ontvangen worden door de Belgische minister van Econo mische Zaken Rev en de Nederlandse ambassadeur te Brussel. FAMILIEBERICHTEN ontleend aan andere bladen. Bevallen: Huidekoper—Kluwer, zn., Velp; Van der Berg—Vixeboxe. zn„ Sao Paulo; Tekenbroek—öfner. dr.. Kaap stad. Overleden: K. Hijmans. m. 76 jr., Am sterdam; L. S. Petit—De Gruiter, vr. 79 jr., Den Haag; P. J. Bakhuysen Schuld—Bakhuysen, vr. 89 jr., Den Haag; P. J. Landry, m. 73 jr., Den Haag; G. Weverink—Floor, vr. 84 jr., Amster dam; prof. dr. W. E. de Mol van Oud Loosdrecht, m. 69 Jr., Diemen; Ch. L. Taylor—Van Bennekom, vr. 88 jr., Haar lem; J. R. R. Scheller, m. 61 jr., Wies- baden; M. J. van Smaalen—Van Balen, vr. 86 jr., Rotterdam; Ek Y. van Wijn gaarden, m. 54 jr., Oisterwijk; J. Vervat m. 72 jr., Rotterdam; J. M. Straub. m. 71 jr., Rotterdam; Ch. Kohier, m. 90 jr. Hilversum; E. Timmermans—Golhof, vr. 85 jr., Schiedam. „Weet wel wat je waagt" zaterdag a.s. in Avifauna Zaterdag 2 november a.s. vindt in de bovenzaal" van Avifauna de opname plaats van een deel van het door de VARA op die avond uit te zenden tele visie-programma. Het betreft hier het populaire ..Weet wel wat je waagt" met Theo Eerdmans als de vragensteller. Verder werken aan dit programma mede het dansorkest „The Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman. Karin Kraaykamp. de VARA tv-om- roepster, zal ook aanwezig zijn om de verschillende nummers aan te kondigen. voor werd een commissie van voorberei ding benoemd. In verband met zijn vertrek uit de gemeente bedankte de heer A. Groene- wegen als bestuurslid. Het bestuur stelde ter vervulling van deze vacature de heer J. Jongeneel voor, die met algemene stemmen werd gekozen. Nadat nog enig door de heer J. C. van Keppel meegebracht materiaal was be keken en besproken, was het woord en de daad aan de heer Stippelenberg, die niet minder dan tweehonderd dia's had meegenomen, fraaie opnamen uit aller lei streken. Om maar iets te noemen: Westproekpark en Zuiderpark. de Leid se Hortus, Huis te Lande te Rijswijk, De Gimborn in Doorn, de Veluwe, enz. De verzameling was niet alleen mooi, maar ook leerzaam door de zeldzame soorten, die getoond werden. De dankbetuiging van de voorzitter voor het geboden genot was alleszins op zijn plaats. V. en D. verzorgde modeshow in Avifauna Dank zU het Initiatief van de plaat selijke bedrijfsverenigingen hebben gisteravond een groot aantal dameB echtgenoten en verloofden van bU deze verenigingen aangesloten leden In Afivauna een modeshow kunnen bijwonen, waarvan de uitvoering in handen was van Vroom en Dreesmann N.V. De deskundige voorlichting werd gegeven door de heer E. Lucas te Leiden. Een wel zeer uitgebreide collectie jur ken, japonnen, avondtoiletten van de eenvoudigste tot de meest exclusieve modellen is de dames getoond. Ook in mantels werden een keur van modellen in diverse kwaliteiten getoond, waarbij de duurste bontmantels niet ontbraken. Naast fabrikaten van eigen bodem was ook een plaats ingeruimd voor de im- port-dameskleding. Het nieuwste was de vertoning van mantels met kragen van geverfd bont. terwijl ook de „zak- of hemdjurk" niet ontbrak. De show werd zeer op prijs ge steld. Aan het eind van de show sprak na mens de dames en de organiserende be drijfsverenigingen de heer Van der Wolf woorden van dank tot de directie van Vroom en Dreesmann en de manne quins, die een aardige attentie ontvin gen. Het is de bedoeling in het voorjaar van 1958 opnieuw een dergelijke show te organiseren. BEURSOVERZICHT Lager in kalme markt AMSTERDAM, 25 oktober. De beurs verkeerde vandaag in een af wachtende houding. Na een bewogen week met flinke koersfluctuaties, gaf men er vandaag de voorkeur aan geen nieuwe posities aan te gaan, mede in verband met het naderende weekeinde. Er was trouwens heel weinig reden om zaken te doen, door gebrek aan nieuws. New-York gaf een teleurstellende slot- koers te zien voor de aandelen Kon. Olie en hierdoor waren de aandelen van middag op het Damrak aanmerkelijk lager op rond f. 162 tegen gister f 166,50, Geopend werd op f. 161.30 en gesloten werd circa 1 gulden hoger, waardoor de pariteit van New-York ongeveer bena derd werd. Parijs had het te druk met de stakin gen aldaar en aangezien het publiek vrijwel uit de markt bleef was de acti viteit in de oliehoek minimaal. Ook de overige beurzen interesseerden zich maar weinig voor de internationale fondsen. Philips op een gemiddelde van 234 moesten de gehele winst van giste ren prijsgeven. Ünilevers 339 na een opening van 341 vertoonden voor een korte tijd wat activiteit door aankopen voor Londense rekening, waardoor de koers steeg tot 344. De vreugde was van korte duur, zodat rond de 340 gesloten werd tegen gisteren 345. Aku's verloren 2 punten. KLM ruim 1 gulden lager. De Scheepvaarten trokken nauwelijks de belangstelling van de beurs en waren fractioneel lager. De Staatsfondsen bijna zonder affaire, konden de koersen van gisteren goed handhaven. In ver gelijking met de vorige dagen, liet de notering voor de Woningbouwlening vandaag lang op zich wachten. Uitein delijk werd er gehandeld op 100 5/8 het geen 1/4 lager is bij de vorige prijs. De Indonesische sector lag vrijwel geheel verlaten. Amsterdam Rubbers en HVA's iets beneden gisteren. Daartegenover Verenigde Deli's een fractie hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 25 oktober Londen 10 63%—10.64. New York 3 79ft—3.79ft. Montreal 3 94%—3.94%, Parijs 89 75— 89.85, Brussel 7.59',27.60. Frankfurt 90.28—90.33, Zürioh 86 65'2—86.70' ZÜ- rioh (vr. fr.) 88.46%88.51 Stockholm 73.40%—73.45%. Kopenhagen 5486— 54.91, Oslo 53.I6V2—53.21'i, Milaan 60.6660.71 Wenen 14.59—14.60. venraat van het kleuterhuis en het per soneel van beide instellingen, uiting aan haar gevoelens van dankbaarheid voor de hulp en de steun van het afgetreden dagelijks bestuur ondervonden. In het bijzonder wees zij erop, dat de goede onderlinge verstandhouding en de harmonieuze samenwerking tot dusver reeds tot gevolg hebben gehad, dat niet minder dan 1300 kinderen in de beide tehuizen konden worden opgenomen, wat vrijwel steeds tot zeer goede resul taten heeft kunnen leiden. De heer Van Steenbergen, voorzitter van de Oudervereniging, bracht de dank van zijn organisatie over. Ook in deze kring leeft het besef, dat het afgetreden dagelijks bestuur in hoge mate dank verdient voor het vele werk dat verricht werd. De heer H. Martijn. oud-administra teur van de vereniging, werd door vele sprekers in de huldiging betrokken. Uiteraard werden de nodige souvenirs aangeboden. Na afloop van het meer officiële ge deelte werd een rondwandeling door het kleuterhuis gemaakt, waarna het gezel schap in de buitenschool door de kin deren werden ontvangen, die wuivend met hun kleurige vlaggetjes het Buiten school-lied aanhieven. Door de leerlingen van de hoogste klasse werd een speciaal voor dit doel geschreven toneelstukje opgevoerd, dat door de aanwezigen ten zeerste gewaar deerd werd. Aan het slot boden de kinderen albums met klassewerk als blijvende herinnering aan het afgetreden dagelijks bestuur aan. Een gezellig samenzijn besloot deze bijeenkomst. Beurs van Amsterdam Vrijdag 25 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 83'A 83V* Grootboek obl. 3% 75 Ned. '47 3% (3) 79ft 79% Ned '51 3% 86 Ned '53 (3%) 83 83 Ned. '56 3% 82% 82% Ned. '48 3% 77V* 77% Ned. '54 3% 79% 79% Ned. '55 I 3% 79% 79% Ned. '55 II 3% 81% 81% Ned. '37 3 78 y4 Ned. W.B. lening 6% 100% 100% Dollarlng '47 3 86 87 Investeringscert. 3.. 88% 88% Ned 62-64 3 87-% 87% Cert NWS 53% Indië '37 A 3 84 ft 84 Grootboek '46 3 81 ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 341/4 34% Nat. Handelsbank 86% 85% Ned. Handelmij. 146% 146 Amst. Rubber 61% 60% Dell Mij .en (Ver.) 62 ft 61% H.VA98% 98% Java Cult 31% 32 Senembah 41B 42 Vorstenlanden 19 18% A.K.U159Ü 158 Berkel's Patent (v.) 176 l&O Calvé Delft cert. 275% 273 Kon. Pap. v. Gelder 182 183 Hoogovens cert260 260 Müller en Co. NJ. 308 301% Ned Kabelfabr247 243 Philips 239% 234% Philips pref138% 137% Unilever344% 340% Wilton Feyenoord 200 200 Biliton 2de r 198 200 Dordtse Olle gew 772 751% Kon Petr. (f 20.—) 167.50 163.40 idem (50 a t 20.—) 166.55 162.40 Holl Amer lijn 145 145 Java China Paket 139 138 KLM101.70 100 Ned Stoomv MU 131% 130% Kon. Paket Mij128 126% Ned Stoomv My. 162% 162 Nievelt Goudr. cert. 169 167 v. Ommeren cert 216 213 Kon Rott Lloyd 136% 135 Ned Scheepv Unle 134% 133% NIET -ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 83% Den Haag 1937 1 3.. 76% Lelden 1947 86B R'dam '37 I-HI 3% 86 85% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 88 89 Premieleningen A'dam *53 3 90 A'dam '51 2% 76 77 A'dam '56 I 2% 75 76 A'dam '56 H 2% 81% 81% Eindhoven '54 2% 77% Enschede "54 2% 73 74 Den Haag '52 I 2% 83% idem II 2% 83% R'dam '52 I 2% 84% idem n 2% 83% Utrecht '52 2% 85 84% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Amst. Bank 188 189% H.B.U. cert180% 180 Rott. Bank 159 160% Twentsche Bank 158% 161% Industrie Ondernemingen Albert Heyn220 215 Borneo Sum. H. Mij 53 53 Ned G. en Sp fabr 167% 168 Kon. Ned. Grofsm. 96 95 Internatlo74% 74% Rott. Droogdok My. 431 436 Tieleman en Dros 9%B Ned. My. Walv.vrt. 54 51 Spoorwegen Deli 8poorweg My 10% 10% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 26 H 26% Intern. Nickel71% 69% Anaconda 44% 43 H Bethlehem Steel40% 40% Cities Service 55 53 General Motors 38% 38% Kennecott85 83 ft Republic Steel 45% 45% Shell OU 70 70% Union Pacific 24% 24% Un. States Steel 55ft 54% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K. 24/10 Edelmet Kon. AA 52% 53 Pref. w.a. idem 64 Electrolas B 290 295 Holl Constrcctle 295 Ing bur. v Bouwnyv 119GB Int. Kunststof! Ind 35% 36% Leidsche Wolsplnn 160% 162 Sikkens Lakfabr '53 368 367 Ver Touwfabrieken 157 155 WernInk's Betonm 67 67% Van wyk Textiel 72GB 72%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 17