FILIAALCHEF Mej. M. MARTIJN ALLEENWONENDE DAMES TYPISTE een melkreep gratis VAN HOUTEN cacao in Spectaculaire B.B.-oefening groot verband in de Rijnstreek Verwachtingen vogelexpositie in Noordwijk zijn hoog gespannen JONGEMAN als BREIER aftimmerwerk Nu bij 1 blik Poederkoffie (Spar) 248 cent 250 gram Croquette biskwie v®or 10 cent h"52^'*' lO0/ IV 10 zegelkorting opalle Spar-artikelen bijv: DONDERDAG 24 OKTOBER 1957 Gisteravond heeft de Bescherming Be volking Kring Z.-H. III onder leiding van de commandant, de heer A. Ros, een oefening gehouden in groot verband, die zich voornamelijk afspeelde in de gemeente Alphen en gedeeltelijk in Ha- zerswoude Rijndijk. Met deze oefening is tevens de on langs officieel geopende nieuwe comman dopost onder de Gemeentelijke Nijver heidsschool voor Meisjes in gebruik ge nomen. Uit alles bleek, dat deze com mandopost een grote aanwinst betekent. Vele noodwachters zijn in de verschil lende ploegen bij deze oefening inge schakeld. Deelgenomen werd door de ploegen uit Pijnacker, Hazerswoude, Aar- landerveen, Koudekerk, Nieuwkoop, Al kemade, Boskoop Woubrugge, Moer- kapelle, Leiderdorp en Alphen. De gehele oefening werd in het don ker gehouden. Verondersteld werd, dat de rampen zich afspeelden in Alphen, o.m. in het Hazeveld en omgeving, waar bominsla gen de inzet van blokploegen noodza kelijk maakten, die later steun ontvingen van twee eenheden brandweer en een reddingsploeg voor gewondenvervoer. In de omgeving van de Da Costaschool werd verondersteld, dat bommen inge slagen waren. Eerst traden daar de ge combineerde blokploegen op en verleen den o.m. de mannen uit blok 's-Mole- naarsbrug hulp. Andere ploegen snelden hier te hulp, o.m. drie eenheden brand weer. In Aarlanderveen was een verpleegte huis getroffen, dat verondersteld werd te staan halverwege de provinciale weg. Brandweer en andere ploegen deden hier eveneens hun werk, alsmede een ploeg van de EHBO en een reddingsploeg voor moeilijk bereikbare slachtoffers. Tenslotte was het nodig, dat in de Van Foreestlaan tegen bominslagen en bran den werd opgetreden. Hier moest een mobiel geneeskundig team worden in gezet. Ook in de commandopost bleek een ieder voor zijn of haar taak berekend. Hoe nuttig overigens deze oefeningen wel zijn bleek duidelijk uit de later ge houden besprekingen in Hotel Centraal, waar de gemaakte fouten werden be sproken. De oefening duurde van 7.15 tot 9 uur. De oefeningen werden om. bijgewoond door de burgemeesters van Leiderdorp en Alkemade. B.B.-oefening in „Groenesteijn" In het kader van de grote kring-oefe ning van de Bescherming Bevolking Kring Z.-H. III, die gisteravond in een deel van de Rijnstreek gehouden is, vond ook in het uitbreidingsplan „Groe nesteijn" aan de Hoge Rijndijk een oefe ning plaats, waaraan in totaal tachtig personen medewerking verleenden. Tal van diensten en ploegen van de B B. te Hazerswoude en overige deelnemende ge meenten werden ingezet bij de „ramp" in „Groenesteijn". De verbindingsdienst zetelde in Hazerswoude in het gemeente huis. Verondersteld werd, dat een auto colonne door bommen was getroffen. Het opvangcentrum voor de gewonden was gevestigd in het nabijgelegen Paro chiehuis. De brandweerkorpsen uit Moerkapelle en Koudekerk deden ook hier voortreffe lijk werk, evenals die uit Hazerswoude. De gehele oefening aan de Rijndijk stond onder leiding van de heer Kriek, hoofd Zelfbescherming Rijndijk. In het parochiehuis volgde een be spreking van de oefening onder leiding van de heer Steijnes. De loco-burgemees- ster, de heer C. A. van Dam, sprak een woord van dank. Ook de Noord-Molukken wensen autonomie De Noord-Molukken wensen thans ook meer autonomie, evenals de andere bui tengewesten van Indonesië. Een delegatie van drie man uit de Noord-Molukken brachten gisteren een bezoek aan functionarissen van de Indo- Explosie te Amsterdam Desastreuze gevolgen (Speciale berichtgeving) De binnenstad van Amsterdam werd vanmorgen omstreeks half tien opge- geschrikt door een heftig-dreunende explosie. In het loodgietersbedrijf van de firma Wouters, aan de Spuistraat, welke werkplaats verhuurd was aan een filrma in neon-verlichting, aan de over- züde gevestigd, had men bij een open brander vloeibaar propaangas van de ene fles in de andere overgegoten. De gevolgen waren desastreus. De ge hele inventaris van de werkplaats als mede die van de woning op de eerste etage werd vernield. Brokstukken van raamkozijnen en deuren vlogen weg en de Spuistraat werd bezaaid met glas scherven. Een viertal mannen, aanwezig in de werkplaats op het moment van de ontploffing, liep kreunen rond. ten gevolge van de opgelopen verwondingen. Door een openstaand luik tussen de werkplaats en de eerste verdieping sloe gen de vlammen onmiddellijk naar bo ven, waar een vrij grote brand ontstond, die zich verder uitbreidde naar de tweede en derde etage. Onmiddellijk rukten (brandweer en GGD uit. De gewonden werden naar het Binnengasthuis vervoerd, waar twee hunner na behandeling weer huiswaarts konden keren. De heer H. Wouters Sr. en de werkman D. Garand moesten worden opgenomen. De brandweer heeft met negen stralen van twee motorspuiten de brand in een uur tijd kunnen bedwingen. De schade kan aanzienlijk worden geacht. nesische regering, bij wie zij hun beklag deden over schaarse toewijzingen en een „uit de 'tijd geraakt koloniaal bestuur". De delegatie klaagde er voorts over, dat bijna alle toegewezen gelden ge bruikt worden voor ontwikkelingspro jecten op Ambon en dat zeer weinig zyn weg naar de noordelijker gelegen eilanden vindt. Federatie voor V.V.H. PROVINCIALE DAG TE DORDRECHT „De provincie Zuid-Holland zal in de toekomst nog anderhalf miljoen mensen meer moeten herbergen. Dat dit bijzon dere problemen en moeilijkheden met zich mee brengt, is begrijpelijk en daar om is het noodzakelijk de krachten samen te bundelen". Dit zeide mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land, in zijn redevoering op de provin ciale dag van de Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning, die gisteren in het gebouw Kunst min te Dordrecht is gehouden Mr. Klaasesz zeide verder, dat in dit ver band de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening belangrijke taken kunnen wachten en dat onderling contact en samenwerking op verschil lend gebied, of dat nu is bij calamiteiten of bij de bestrijding van maatschappe lijke en sociale problemen, niet gemist kunnen worden. Verheugend vond hij het, dat de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening bereid is de overheid steun te verlenen bij haar streven de toekomstige ontwikkeling in goede banen te leiden. Waardering voor de arbeid van de Federatie zeide ook de burgemeester van Dordrecht, mr. J. A. H. van der Dussen, te hebben. Hij her innerde o.m. aan het werk. dat de Fe deratie in verschillende plaatsen ver richt heeft ten behoeve van de vluchte lingen. Jongen in Zwolse stadsgracht verdronken (Speciale berichtgeving) Gisteravond is de 9-jarige Gerrit Zunneberg uit de Van Karnebeekstraat te Zwolle, in de sadsgracht verdronken. Hij was met twee vriendjes aan de wa terkant aan het spelen. Het ventje liet een boot in het water drijven, waaraan een touw was bevestigd. Op een gegeven ogenblik misten de beide anderen Ger rit. De politie haalde de knaap uit het water en vervoerde hem naar het zie kenhuis. Het bleek echter te laat om de levensgeesten weer op te wekken. Klein Avifauna bijeen De Vereniging van Vogelliefhebbers „Klein Avifauna" te Noordwjjk hield in „Ons Gebouw" een druk bezochte vergadering, welke deze keer in hoofd zaak was gewjjd aan de bespreking van de volgende maand te houden vogeltentoonstelling. Na het welkomstwoord van de voor zitter, de heer W. de Haas, bracht de heer J. Wassing verslag uit van de bijge woonde bondsvergadering. De Nieuwe Bond van Ver. van Vogel liefhebbers, waarbij ook „Klein Avi fauna is aangesloten, zag in korte tijd haar aantal afdelingen verdriedubbeld. Daardoor beschikt zij over een nog groter korps specialisten dan voorheen. Deze zullen op de vergaderingen komen spre- Dierenhulp bij rampen De Nederlande Vereniging tot Be scherming van Dieren heeft gisteren on der leiding van de voorzitter, dr. mr. W. Hugenholtz, een kaderconferentie ge houden over de hulpverlening aan die ren bij rampen. Een der sprekers was dr. S. C. Zwart, dierenarts in Den Haag, die pleitte voor een betere rege ling van de B.D.R. De resultaten zijn zi. tot nu toe niet bevredigend, in hoofd zaak door onvoldoende medewerking van de daarvoor in aanmerking komende dierenvrienden, als gevolg van onvol doende kennis der materie. De chef van de afdeling Organisatie Bescherming Bevolking van het ministe rie van Binnenlandse Zaken, de heer G. J. D. Franken, gaf een overzicht van de ontwikkeling van de B.B. Het vraagstuk van- samenwerking met dierenbescher ming is voorlopig uitgesteld tot men de andere zaken geheel In orde heeft. Maar een nauwe samenwerking zal in ieder geval nodig zijn. ken over diverse onderwerpen aan gaande het houden en kweken van vo gels en alles wat daarbij van belang is. Verder beschikt de bond over een grote collectie geprepareerde vogels, een epidiascoop en dergelijke middelen om de deskundige voorlichting te illustreren. Vervolgens gaf de heer Wassing als voorzitter van de tentoonstellingscom missie een uiteenzetting van de expo sitieplannen van „Klein Avifauna". Deze tentoonstelling van tropische vogels en kanaries zal op 21, 22, 23 en 24 november a.s. in de ruime en goed verlichte zaal van hotel „De Zeeleeuw" worden gehouden. Alle vo gels zullen worden gehuisvest in fraaie, doelmatige kooien, welke worden op gesteld in een smaakvol, naar de na tuur geïmproviseerd park met vijver en volières. Een grote verscheidenheid van fraai gekleurde en soms zeer zeldzame tropi sche vogels en vele kleine zangers zal men kunnen bewonderen. „Avifauna" uit Alphen aan den Rijn zal wederom haar gewaardeerde medewerking verlenen. Deze expositie belooft de mooiste te worden, welke tot dusver in deze streek is georganiseerd. De activiteiten van de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de heren J. Wassing, voorzitter, C. Zwirs, secretaris, C. P. Glasbergen, penning meester, K. Salman, administrateur en J. Barnhoorn, propaganda, laat daarover geen twijfel bestaan. Spontaan werd op deze vergadering aller medewerking toegezegd. Behalve de wisselbeker, welke de heer Glasbergen moet verdedigen, zijn twee extra-wisselbekers beschikbaar gesteld, alsmede verschillende lauwertakken, medailles en andere fraaie prijzen. Er zal in niet minder dan 24 klassen wor den geëxposeerd. Vogelliefhebbers en andere belangstellenden zullen zeker een van genoemde data in hun agenda noteren. Tot besluit van deze belangrijke verga dering werd een stel Japanse Meeuwtjes verloot. F. van Deuren werd de gelukkige winnaar. GEVRAAGD in mooi kruideniersbedrijf te Leiden Zelfstandige prettige werkkring, hoog salaris met aandeel in de winst. Zij, die reeds als zodanig werkzaam zijn ge weest, genieten de voorkeur. Brieven onder nr. 9330 Reclame-Advies- en Adv. Bur. Die Haghe N.V., Plein 11, Postbus 354, Den Haag. GEVRAAGD een Bekend met de KOMETMACHINES. Wij hebben geen stukloon of ploegenstelsel. Goede sociale verzorging wordt geboden. N.V. LEIDSCHE BREIFABRIEK v.h. P. J. VAN POOT CO. 46 LAMMERMARKT 46 AANNEMER met flinke ploeg TIMMERLIEDEN vraagt voor terstond van collega. TELEFOON 32614, LEIDEN Bij De Spar komi u niei óp... maar om s/e koHie Fijnproevers... óp naar de Spar! Voor pure verwennerijSpar-poederkoffie (in-3-tellen-op-tafel) met een trommelvol knappende biskwietjes erbij... voor maar één dubbeltje! Op naar De Spar! Voor de 100% kwaliteit. èn..« voor 10% zegelkorting op alle (méér dan 200) Spar-artikelen Deze week (24 tot 31 oktober) DUBBEL aantal zegels op: Speculaas p soo gr. 100 et, 40 »g.i> Appelstroep beker 64 et. 26 zegels pot 62 ct, 25 zegels Chocoladepudding 2 pakjes zonder suiker .64 ct, 26 zegels met suiker 60 ct, 24 zegels Winterbenbens 20066 ct, 26 zegels Maak hier gebruik van! Wani mei 200 zegels kuni u uw Sparboekje al inruilen voor een gratis gulden. Choc.pasta' v« 104 ct, 21 zegels Eierbeschuit per roi30 ct, b zegels Tom. soep met rijst p*r pot 58 ct. 12 zegels Shampoo P«r llesj* 70 Ct, 14 zegels Ei-shampoo per flesje 75 Ct. 15 zegels Levertraan o,. m.r145 ct, 29 „g.. Pepermunt 2 roii.„25 ct. s *eg.i> Kop.fi bij De Spar - k sparen bij de koop Medisch gediplomeerd chiropodiste Algehele voetverzorging pedicure, massage, manicure MARISLAAN 45 Lelden - Telef. 30157 Gegadigden voor een woning in het CONINCKSHOF, Oude Vest 15, uitsluitend boven 60 jaar, kunnen zich schriftelijk aanmelden: Roodenburgerstr. 25, Leiden. i.b.v. typemachine vraagt THUISWERK. Br. bur. v. d. blad no. 7106. Nog slechts korte tijd bij gelijktijdige aankoop van 2 pakjes PLAATS EEN SLEUTELTJE

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13