Hongarije (een jaar na de opstand) door drie obscure figuren geleid Dapper en trots volk overgeleverd aan bewind van marionetten Kadar, Marosan en Revesz Groep gewetenloze potentaten Sleutelstad leed tegen Robben verwachte nederlaag (6—2) WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 Wie zijn de marionetten, die thans in Hongarije het heft in handen hebben, nu het juist een jaar geleden is, dat de opstand in Hongarije uitbrak? Een duidelijk antwoord vindt men in „Magyar Szó", het tijdschrift van de Hongaarse vluchtelingen hier te lande, dat normaal in het Hongaars verschijnt, maar ter gelegenheid van de herdenking van de eerste verjaardag van de opstand in het Nederlands is gepubliceerd. Deze extra-uitgave wordt geopend met een artikel van minister-president dr. Drees en bevat verder tal van bijdragen van uiteen lopende aard over Hongarije, zijn politiek en cultuur. Onder de titel „Het duistere trio" lezen wij in dit nummer: Vluchtelingen in Nederland gaven speciaal blad uit „De marionetten die de laatste maan den op hoog niveau, in letterlijke en fi guurlijke zin, Hongarije namens het Kremlin hebben bestuurd zijn de mi nisterpresident Janos Kadar, de minis- terpresident-plaatsvenvanger György Marosan en de minister van Defensie en politie Géza Revesz. Indien men voor de tweede wereld oorlog voorspeld had, dat zulk een ob scuur trio nog eens zou regeren over leven en dood van miljoenen Hongaren, dan had men U voor gek verklaard. Ja, indien een jaar of twee geleden zelfs in communistische kring was beweerd dat deze drie thans de absolute macht over de vazalstaat Sovjet-Hongarije zouden bezitten, dan hadden ook communisten U niet geloofd. Kadar zat immers toen nog in de ge vangenis als „verrader" en „Titoist", na dat hij in 1949 zijn voorganger als mi nister van Binnenlandse Zaken, Laszlo Rajk, aan de galg had geleverd. Kadar had moeten bekennen, na een afschu welijk proces waarin hij door de AVH- beulen gemarteld is als weinig andere communisten ooit door „kapitalistische" politiebeulen gefolterd zijn, dat hij een spion en samenzweerder was in dienst van de afvallige Tito van Joego-Slavië. Toen Kadar uit de gevangenis terug kwam was hij zo nerveus en veranderd, dat men meende hem voorlopig niet meer te kunnen gebruiken in de poli- Hongaarse opstand gisteravond in de Ridderzaal herdacht „Deze bijeenkomst wil een verma ning zjjn, dat de strijd, die het vorige jaar in bloed is gesmoord, ons waak zaam moet houden. De strijd, die stof felijk is onderdrukt, is in de geest nog een vuur, dat niet wil doven". Met deze woorden heeft vanavond de voor zitter van de Hongaarse Federatie, dr. Banki, in de Ridderzaal in Den Haag een plechtige bijeenkomst ge opend ter herdenking van de Hon gaarse vrijheidsstrijd. Een diepe stilte heerste ln de histo rische zaal, waar zich onder de bijna 450 belangstellenden de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, mr. Jonk man en dr. Kortenhorst, vele Kamer leden en minister-president, dr. Drees, bevonden, toen Helene Oosthoek met een declamatie uit het werk „Aansporing" van M. Vorosmarthy de bijeenkomst opende. Daarna sprak minister mej. dr. M. A. M. Klompé een rede uit ter inleiding van de documentaire film „Hongarije in de vlammen", die gisteravond voor het eerst in ons land werd vertoond. De minister zei o.m.: „Wat er ge beurt in Oost-Europa, in China en el ders, is een uitdaging aan ons mensen in de vrije Westelijke wereld. Wij moe ten laten zien hoe men een gemeen schap kan bouwen, waarin de mens zich geborgen kan voelen, maar daarnaast vrije mens kan zijn met eigen verant woordelijkheid, eigen geestelijke vrijheid, kortom waarin deze mens persoon kan zijn. Aarzelend nog zijn de stappen, die wjj op deze weg zetten. Wü zjjn daar mee niet klaar, ja wjj staan eerst aan het begin. Dit is geen zaak voor poli tici alleen. Het gaat hier om het in zicht en de wil van iedere mens op de plaats waarop hij staat. Het gaat om de wijze waarop de mensen elkaar tegemoettreden, zich in elkanders le venspatroon willen verplaatsen en el kander werkeljjk tot naasten willen zijn". De vertoonde film, die een overzicht geeft van de Hongaarse geschiedenis en een aangrijpend beeld geeft van de ge beurtenissen van het vorige jaar, is sa mengesteld door Karpat-film, een in München gevestigde organisatie van ge vluchte Hongaren, uit authentieke op namen, die voor een deel uit Hongarije werden gesmokkeld. Staande hoorden de honderden aan wezigen het na afloop van de film ten gehore gebrachte Hongaarse volkslied aan. De lange stilte, die daarop volgde voordat men de Ridderzaal begon te verlaten, was er een bewijs van, hoezeer de film de dramatische ontwikkelingen van een jaar geleden ln herinnering had gebracht. De avond werd gegeven onder auspi ciën van de Stichting Hongaarse Fede ratie in Nederland, de Nederlandse Ver eniging van Ex-politieke Gevangenen (uit de bezettingstijd) en de Nationale Federatieve Raad van het Voormalige Verzet Nederland. Regisseur Rosselini met Ingrid Bergman herenigd Na een scheiding van tien maanden sloten de Italiaanse filmregisseur en -producent Roberto Rosselini en zijn echtgenote, de bekende filmactrice In grid Bergman, elkaar gistermiddag op het vliegveld Orly bij Parijs in de armen. Het paar leek uitermate ver heugd over het weerzien. Samen reden zij naar Parijs. Tevoren had Rosselini in Genève, waar hij een tussenlanding maakte met het toestel uit India op een persconferentie met grote beslistheid de geruchten tegengesproken over een romance met een schone uit India, die hem daar als scriptgirl bij het opnemen van zijn nieuwe film terzijde had ge staan. Geruchten over echtscheiding noemde tój ppvi" en belachelijk. Over zijn weerden met Ingrid zei hij: „Dit is geen verzoening, daar er tussen ons nooit een misverstand is geweest. Het is slechts een gelukkig* hereniging". tiek. Zijn communistische vrienden re habiliteerden hem, met excuses, en ga ven hem een plaats in de nieuwe partij leiding juist omdat hij zo zwaar geleden had. Dat deze man nog eens als super verrader in dienst van de Sovjets treden zou, had toen niemand kunnen voorzien. Minister-president Nagy benoemde hem tot lid van zijn revolutiekabinet in de eerste week van de opstand. Men dacht dat hij als „martelaar" aan de zijde van de bevrijders zou staan, doch op 1 no vember reeds verdween hij uit Boeda pest, op geheimzinnige missie. Later bleek dat hij naar de NKVD, de Rus sische geheime politie, was overgelopen en door generaal Serof was aangewezen om de revolutie te verraden De tweede hoge verrader is de minis terpresident-plaatsvervanger Marosan, een voormalige bakkersleerling die in de socialistische vakverenigingsarbeid omhoog klom, tijdens de oorlog in het verzet waardevol werk deed, later ech ter naar de communisten overliep die hem betere baantjes gaven. Marosèn viel eveneens enkele jaren in ongenade, doch beroemde zich later erop dat hij de man geweest is die in de nacht van 23 op 24 oktober van vorig jaar de Sov- jetlegers te hulp geroepen heeft Marosdn, een forse prater en drinker, een warhoofd eigenlijk die zich altijd als prater en opschepper heeft laten ge bruiken. heeft deze zomer tijdens een toespraak voor studenten gepocht: „Al steken jullie je in miljoenen meters na tionale kleuren (van de vlag), en zingen jullie van de morgen tot de avond na tionale liederen, het zal je niets baten. Mijn waakzame politie heeft alleen in de maand juni 1200 Hongaarse saboteurs en samenzweerders gearresteerd". Toen in het begin van 1957 de Oosten rijkse communistische partij haar „par tijcongres" hield, wilde minister Maro- sèn even naar Wenen komen om de makkers aldaar toe te spreken. De re gering te Wenen stak daar echter een stokje voor, en weigerde de minister een visum een unicum in diplomatieke omgangsstijl! omdat hij zich schan delijk gedragen had tijdens de bloedige dagen van het bevriende Hongarije De minister van Defensie, Révész, is een in Rusland opgeleid generaal die in zijn leven meer jaren in de USSR door bracht dan in zijn vaderland. Als sa menzweerder en moordenaar week hij in de twintiger jaren uit Hongarije uit, na de radenrepubliek van Béla Kün te hebben gediend als executeur. In 1945 keerde hij naar zijn land terug als ko lonel in het Rode Leger. Daarna ver toefde hij herhaaldelijk voor speciale scholingscursussen in de Sovjet-Unie. In de generale staf van het Hongaarse leger trad hij bijna nooit op de voorgrond, omdat hy zich met inlichtingenwerk en „zuiveringen" bezig hield. Toen hij be gin 1957 tot bevelhebber van het leger werd uitgeroepen, hadden de meeste Hongaarse officieren nog nooit van hem gehoord, laat staan dat het publiek hem kende. Het is een norse, bleke, ruwe potentaat, het prototype van de hard handige en gewetenloze „bons" die alle regimes dient welke de beste politie machtsmiddelen hebben. Aan deze drie obscure karakters is een dapper, fier, trots volk overgeleverd totdat bij een volgende uitbarsting deze heersers aan de hoogste boom zullen komen te hangen, indien zij althans niet van te voren tijdig in een gepantserde auto de grens naar het Oosten zullen hebben gehaald INDONESISCHE TOURNEE VAN GEORGETTE HAGEDOORN EEN SUCCES Zoals gemeld maakt de chansonnière Georgette Hagedoorn een tournee door Indonesië, waarbij zij o.m. voor de daar gevestigde kunstkringen optreedt. Van de 50 in Indonesië te geven voorstellin gen, heeft onze landgenote er thans 28 achter de rug. Naar de kunstenares bericht is zij over deze tournee zeer tevreden. Overal vindt Jules Moch hoopvol over ontwapening Frankrijks deskundige op ontwape- ningsgebied, Jules Moch. heeft gisteren in de Politieke Commissie der Algemene Vergadering van de V.N. verklaard, dat hij, hoewel hij enige vertraging in het bereiken van een akkoord voorzag, de hoop toch geenszins opgaf. Moch spoor de de vergadering aan de ontwapenings resolutie van de 24 Westelijke landen te aanvaarden. Hij waarschuwde de Poli tieke Commissie ertegen een weg uit de impasse te zoeken alleen door maatrege len, de procedure betreffende. Dat was ook de reden waarom Frankrijk niet kan ingaan op de Indiase voorstellen om de samenstelling van de ontwapeningscom missie der twaalf landen en van de sub commissie der vijf landen te wijzigen. Hij wees er voorts o.m. op, dat het Russische voorstel om alle strijdkrachten naar het land van oorsprong terug te trekken zou betekenen, dat de Russische troepen slechts een paar honderd kilo meters, n.l. tot de Russisch-Poolse grens, zouden behoeven terug te trekken, maar dat de Amerikanen een 6000 km. over de oceaan terug zouden moeten. Moch zei tenslotte, dat er geen sprake kan zijn van ontwapening zonder controle en evenmin kan er sprake zijn van controle zonder vrijheid van handelen voor in specteurs om in de Sovjet-Unie te reizen. Dodelijke ongevallen aan boord van schepen In het Binnengasthuis te Amsterdam is overleden de 34-jarige arbeider A. de Rover, die op 9 oktober op de bodem van een droogkamer van een tankschip aan de Klaprozenweg in Amsterdam zij volle zalen en de reacties zijn zowel n°c>rd ernstig gewond werd aangetroffen. - - De man moest werkzaamheden aan boord verrichten. Men vermoedt, dat hij toen in het donker een luik heeft ge opend van de lager gelegen droogkamer, menende dat dit een deur was. Hij stapte naar binnen en stortte vijf meter om laag naar de bodem van de kamer. In hetzelfde ziekenhuis is overleden de 66-jarige wachtsman D. Dijkhuizen, die op een bij de Amsterdamse Droogdok- maatschappij liggend schip, bekneld was geraakt tussen een hek en de poot van een rijdende kraan. van Nederlandse als van Indonesische zijde allerhartelijkst, zodat zij niets van „een kloof" bespeurt. Op het ogenblik is Georgette Hage doorn druk bezig liedjes in de „Behassa" (de Indonesische taal) in te studeren, omdat deze naar haar zeggen zulke aar dige teksten en melodieën hebben. Ongeveer 17 december zal de chan sonnière met haar begeleider Pierre Verdonck in ons land terugkeren en zich voorbereiden op de vele voorstellingen, die haar in januari te wachten staan. Water polocompetitie De eerste wedstrijd in de wintercompetitie van de KNZB bracht Sleutelstad gisteravond in het water tegen de Robben uit Hilversum. Deze hoofdklasser ver scheen met Invallers voor de jeugd-internationals Hermsen en De Boer, maar met de internationals Lamme en Luchs. Bij Sleutelstad ontbrak keeper Binne- kamp, wiens plaats werd ingenomen door de anders midvoor spelende Brouwer. De uitslag werd tenslotte 62 in het voordeel van de Hilversumse ploeg. Deze was vrijwel de gehele wedstrijd in de aanval, terwijl Sleutelstad zich moest be palen tot verdedigen, afgewisseld met enkele uitvallen. Door slecht plaatsen waren de Hilversummers dan echter meermalen in staat in te grijpen. Zo mislukten dus de combinaties, die in vergelijking met die bij de tegenstander door Sleutelstad ln een te laag tempo werden' uitgevoerd. De verdediging kreeg, vooral in de tweede helft, echter meer vat op het spel en toen scoorden de Robben slechts eenmaal. Direct na het beginsignaal trokken de Robben ten aanval en na enige tijd scoorde Harrie Lamme van dichtbij 0-1. De Hilversummers bleven opdringen en het werd 0-2, toen Harrie Lamme een snelgenomen vrije trap nog sneller door tikte achter Brouwer. Een verdedigings- fout bracht Lamme en De Jong tegen één Sleutelstad-verdediger. Even wipte mm De kruidenier H. Blokland in Neder-Hardinxveld kreeg dit voor jaar per abuis een zak ongebrande pinda's. Voor hij ze terugstuurde nam hij er vier uitdie hij in een onverwarmde kas plantte. Nu heeft hij een aardige oogst van Neder landse pinda's. Hij gaat het expe riment voortzetten. De heer Blok land met een deel van zijn oogst. de bal van hand op hand, tot De Jong hem voor het inleggen had: 03. Voor 0-4 zorgde Nico Luchs en de vijfde wilde De Jong wel maken toen een volkomen fout geplaatste bal nem in vrije positie bracht. Zoals gezegd, na de rust kreeg de Leidse verdediging meer vat op het Hil versumse spel. Bovendien verrichte Brouwer in het Leidse doel bijzonder goed werk. De Leidse aanvallen waren echter te weinig gevaarlijk, ook al door dat invaller-midvoor Erades volkomen werd uitgeschakeld. Toen dat een keer onreglementair gebeurde kreeg hij een vrije worp. waaruit Wim van" Zijl met een keurig schot het eerste Leidse te- genpunt scoorde 1-5 Geruime tijd bleef deze stand ongewijzigd, tot. een snelle combinatie tussen De Wit en Luchs de laatste in staat stelde gemakkelijk 1-6 te scoren. Hieruit blijkt dat De Wit, die midachter speelde, zo af en toe ook naar voren trok. Toen hij dit weer deed en Wim van Zijl de bal wist te onder scheppen. terwijl de Leidse aanval was blijven liggen, werd het tweede Leidse doelpunt gemaakt. Aat. Kapaan was er de maker van. Brouwer kreeg nog enige scheten te verwerken, wat hem góed af ging. waarna het laatste fluitsignaal weerklonk. Belgisch elftal tegen Frankrijk Voor de wedstryd tegen Frankrijk te Brussel voor de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal op zon dag a.s. is het Belgische elftal als volgt samengesteld: Doel: Leysen (Berchem Sport); ach ter: Dries (Berchem Sporti en Van Brandt (Lierse SK); midden Mees (Antwerp FC». Nelissen (RSC Ver- viers) eri Mathonet (Standaard CL); voor: Piters (Standard CL), Givard (Standard CL), Delire (ROC Charle roi). Van den Berg (Union St. Gil- loise) en Richard Orlans (ARA Gan- toise). Coppens is reserve! Frankrijk behoeft slechts een gelijk spel te behalen om zich te klasseren voor het eindtoernooi. Danlon-schaak toernooi De uitslagen van de vijfde en tevens laatste ronde in het internationaal Dan- lonschaaktoernooi luiden: mevr. C. Chaude de Silans (Framkrijktmevr. F. Heemskerk 1—0; mej. C. Benini (Ita lië)—mevr. A. van der Veen 1—0; mej. C. Stegemanmevr. F. Rinder (Did.) 0—1. De einduitslag luidt: 1 mej. Benini 4l2 pnt.; 2. mevr. Heemskerk 3'2 pnt.; 3. en 4. mevr. Rinder en mevr. Chaude de Silans elk 3 pnt.; 5. mevr. van der Veen 1 pnt. IN MEMORIAM Bok de Korver lieeft kostbare erfenis nagelaten Heel Rotterdam zong: „Meisjes, geeft een lekkere zoen op Bok's voetbalschoen Bok de Korver, wiens overlijden wij gisteren In een deel van onze edities ge meld hebben, heeft een kostbare erfenis nagelaten. Geen erfenis in contanten, maar een kostbaar stuk levensgeluk voor de jeugd. Want zo heeft hij tot op hoge leeftfjd altijd de voetbalsport gezien. Bij De Korver nooit geweeklaag over „ach, ach, wat was het vroeger toch goed en wat is het tegenwoordig slecht". Bij alles wat er veranderd is, hoorde je hem alleen maar brommen: „als jullie de jongens maar gelegenheid geven om te voetballen. Wanneer wij in de jaren, dat hij zich nog voor de gang van zaken in de voetbalsport interesseerde, met hem spraken over hoofdklasse, seml-profes sionalisme besprong hij nooit als een Sint Joris zijn paard om het „monster" te verdelgen, maar dan rimpelde er iets om zijn ogen van: „kan dat in Nederland, zonder de jongens die een balletje willen trappen, al te veel schade te berokke nen?" En wanneer hij daarvan maar zeker was, mocht men wat hem betreft rustig zijn gang gaan. Sportsplinters De Finoe tennisploeg, welke op 27, 28 en 29 oktober a.s. te Helsinki in het toernooi om de Koning Gustaaf-beker tegen Nederland uitkomt, bestaat in clusief de reserves uit: S. Salo, R. Nyyssonen, H. Ahlberg en L. Krause. - In de Franse tafeltennisploeg (he ren), die zondag tegen Nederland uit komt. is een wijziging gekomen De Pa- rijzenaar Ghergie vervangt Roothooft, die wegens ziekte niet kan meespelen. Er was immers toch al zoveel veran derd. Om bij een paar recente gebeur tenissen uit het jongste verleden aan te knopen: Bok is ook een blauwe maan dag lid geweest van de elftal-commis sie. Maar toen op een zekere dag laten we zeggen Pieterse als spil werd geko zen. terwijl hij Jansen had aanbevolen, stuurde hij een lakoniek briefje naar Den Haag met de mededeling, dat hij verder voor de eer bedankte. Zo deed men dat vroeger. De Korver had niet voor niets te bijnaam van Bok. Hij had horens en kon ermee stoten. Voor de 1913-wedstrijd tegen Enge land op Hontrust zei Chadwick, die het Nederlands elftal trainde: - my goodness, die mister De Kroot (Hung de Groot) skiet helemaal verkierd - Hoe bedoelt U?, vroeg Bok. - Well, zei de befaamde Engelsman, - hij skiet met de boitenkaant fan sain foat - Nou, zei Rok. - wat is daar op te gen. Zo heeft hij honderden doelpun ten gemaakt en gaat U dat alstublieft niet veranderen, want dan komt er niets van terecht". De Engelsman haalde de schouders op alsof hij wilde zeggen: daarvoor moet je in Holland zijn, om zo iets te horen. Maar dezélfde Hugo de Groot bezorgde de Engelsen met de „boitenkant" van zijn voet de schrik van hun leven. Als tegenwoordig een jongen in een Nederlands elftal speelt en hij moet er voor naar Yokohama, dan is er. geloof ik, geen patroon die tegen hem zegt: ..Dat doe je dan maar in je eigen tijd". In de dagen van De Korver ging dat nog iets anders. Hij was gemeenteamb tenaar en heeft heel wat van zijn vrije dagen aan buitenlandse reisjes opgeof ferd. Maar mr. Zimmerman, die in die tijd burgemeester was van Potterdam, begreep dat zelfs een voetballer als de Korver vakantie nodig had. tot er ano nieme brieven binnenkwamen, waarin gevraagd werd of" de gemeente soms te veel geld had TEGEN H.V.V. Natuurlijk is Bok de Korver nooit stopperspil geweest. Maar we zouden met Shakespeare kunnen zeggen: what is in a nameEr moest eens een wedstrijd gespeeld worden tegen HVV, dat toen in Feith een machtige midvoor had. En als wij zeggen „machtig", dan bedoelen we dat ook, want Feith eiste een behoorlijk stuk speelveld op voor zijn kolossale gestalte. Vóór de wedstrijd gaf De Korver een van de Spartanen de opdracht de machtige HVV-er te schaduwen en hij deed dat als de beste detective, die er ooit op een voetbalveld te vinden is geweest. Toen de wedstrijd afgelopen was, kwam Feith naar De Kon'er en zei: „Als je dat nog voetbal- len*noemt!" EnBok schaamde zich voor wat hij gedaan had. Feith had ge lijk. vertelde hij later, dat was geen voetballen meer. Je denkt bij De Korver maar aan doelpunten, die hij heeft helpen voorko men dan aan die hij zelf gescoord heeft. Maar één staat er met gouden letters in de annalen van Sparta ge grift als: HET DOELPUNT VAN BOK We schrijven 1912 en het ging er om wie kampioen zou worden: Sparta of DFC. Sparta had aan een gelijkspel vol doende tegen Ajax. maar tot 4 minuten voor het einde stond zij met 1-0 achter. Een recente foto van Bok de Korver. genomen toen hij Rotter- clam's burgemeester verving, tijdens de uitreiking van de Zilveren Bal. Doe Hans, Sparta's poeët, heeft er een onsterfelijk stuk proza aan gewijd, aan de ontroering, de begeestering van het publiek, toen Bok dat doelpunt scoorde, waarvoor heel Rotterdam zong: Meisjes, geef een lekkere zoen. op Bok de Kor- ver's voetbalschoenTot z'n 40ste heeft De Kon-er voor Sparta gespeeld en in 31 internationale wedstrijden kwam hij uit. Tijdens zwemwedstrijden te Moskou heeft de Rus Vladimir Strujanov op de 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk zo wel het wereldrecord als het Europees record op zijn naam gebracht. H(j zwom het nummer in 5 min. 12.9 sec. Het oude wereldrecord stond sedert 3 augus tus van dit jaar op naam van de Ame rikaan Gary Heinrich met 5.15.6 Leidse Schaakbond Voor de eerste klasse stonden gister avond twee wedstrijden op het pro gramma, t.w. LSG 2LSG 3 en Alphen 1Leiderdorp 1. Het derde tiental van het Leids Schaakgenoot schap bood kranige tegenstand en wist de nederlaag tot 64 te beperken. Aan het eerste bord van het tweede tiental verloor mr. ir. J. Westra door tijdsoverschrijding toen hij in een gewonnen eindspel met twee plus pionnen vergat zijn klok tijdig in te drukken! Leiderdorp 1, dat zijn debuut in de eerste klasse maakte, deed het lang niet slecht. Bij de stand 54 voor Alphen werd één partij ter arbitrage opgezon den. Alphen „claimde" deze partij op remise, Leiderdorp op winst. De algehele uitslagen luiden: Alphen 1Leiderdorp 1: D. Postuma J. M. J. v. d. Valk 10, C. BruntJoh. de Jong 10, L. KantebeenP. van Wijnen '4W. v. d. RoestF. Teleng 01, H. Postrector J. C. de Groot '2'4, A. KooyA. v. Klaveren afgebr., A. H. HooyerP. C. v. d. Leek 1414, p. de Jong—W. Goedhart 1—0, J. de Hoed Chr. Sterk '4—'2, G. Schuilenberg—S. E. Willems of Brilman 01. Totaal (voorl.) 54. LSG 2LSG 3: Ir. mr. J. WestraF. J. Hooftman 01, J. P. W. Weyermars R. Westra 01, J. BootM. Bloem (resj 10, dr. J. B. Wilterdinkdr. S. A. Nieuwzwaag 1—0, T. Blangé—P. F. Jan zen 10, G. J. LührmanP. S. Anes 10, C. Elzenga—R. Zeven 01, dr. J. H. MeilinkP. v. d. Bosch 10 A. de Rooy—J. H. F. Foppen O—l, M. M. Segaar—Th. v. d. Oord sr. 1—0. Totaal: 64. Sassenheim 1 boekte in de 2e klasse B een goede 6)42)4 overwinning op SPW 1, waarbij één party werd afge broken. In deze zelfde afdeling wist NZH een verrassende 6)43)4 zege op het sterke eerste tiental van Zwarte Pion te behalen. Voor de trammensen, die dit seizoen voor het eerst in de 2e klasse uitkomen, betekent deze victo rie een belangryke winst! De gedetailleerde uitslagen zijn: Sassenheim 1SPW 1: J. J. den Bak J. P. de Vries 10, C. v. d. LipI. Kruts 01, M. KoppenaalJ. Vink 10, C. Kramer—H. van Os 0—1, F. van Dijk A. H. Huussen afgebr., C. van Nieuw koop—J. A. G. Verkuyl 1—0, B. van Meygaarden—J. van Oosten 1—0, ir. R. VenemaC. Visser 10. P. de Kier—H. van Weizen J4—'4, G. Marinus—J. Leen- derts 10. Totaal (voorl.): 6)22)4. NZHZwarte Pion 1: A. HensingW. J. Kales 1—0, M. J. Goudriaan—P. Bevk 1—0. H. Tijsterman—H. van Diemen )4—'4. A. Vletter—J. Goedemans 1—0, H. Binnendijk—B. van Vliet )4—14, J. Schoneveld—G. Scholte 0—1, L. J. Gou driaan—P. Langeveld 1—0. A. Ravens- bergen—S. van Ruiten 1—0, D. Schone veldP. H. Brouwer '4—'2, W. Binnen dijk—N. v. d. Mey 01. Totaal: 6)4— 3'4.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5