DR. W. STORM VAN LEEUWEN AANVAARDE LECTORAAT Gunstige bedrijfsresultaten van de kleine zeevisserij RIJKSWEG TE OEGSTGEEST WERD AUTOKERKHOF Minister op het verkeerde pad Loop der bevolking te Leiden Demmenie 96ste jaargang Woensdag 23 oktober 1957 lOndprwijsaanl |analphabeten Imblpem der Vpr Nat Bevordering Iv modernp [lar.dbouwmpfti I Ontwikkeling v laaq-onrwm- iMdegerieder [Bestrijding 1 veeziekten Bevond er.'-gi I v n. verkeer [Hulp aan kinderen) iBpvoPdenng I v moderne werkmethoden! Verbetering 1arbeidstoe standen [Versteekkenl |van|pningen| 8estTiidinc slavenhand handel in vt vpndemidd Uitwisseling van] weerkundige I gegevens Verbetering rechtstoestand I van de vrouw J Samenwerking op scheepvaart gebied Bevordering v.h intern. PTTverke [Hulp aan I |vlucntelingen| I Veiligheid in het| luchtverkeer Gistermiddag aanvaardde dr. W. Storm van Leeuwen het ambt van lector aan de Leidse Universiteit in de elektro-encefalografie met een ora tie over de betekenis van de elektro- encefalografie by de beoordeling van de verrichtingen der hersenen in nor male en in ziekelyke omstandigheden. Spreker stelde in deze oratie vast, dat de elektro-encefalografie van belang is bij het stellen van de diagnose van ver schillende hersenaandoeningen. De elek tro-encefalografie is daardoor van bete kenis bij verschillende specialismen. Hiervan staat de neurologie op de voor grond, maar tevens moeten in dit ver band genoemd worden de kindergenees kunde, inwendige geneeskunde en heel kunde, terwijl in de toekomst deze methoden misschien in toenemende mate van belang zullen worden voor de psy chologie en de psychiatrie. Verbetering van de diagnostiek zal niet alle engezocht moeten worden in een vermeerdering van het aantal gelijktij dige registraties, maar ook in een verbe terde beoordeling van iedere registratie afzonderlijk. Met behulp van gegevens, verkregen bij patiënten, bij proefpersonen en bij proefdieren zal gestreefd dienen te wor den naar meer inzicht in het ontstaan en de betekenis der potentiaalschomme lingen. De beoefenaar van de elektro-encefa lografie zal vertrouwd moeten zijn met de mogelijkheden en begrenzingen van de methode. Deze vertrouwdheid kan verkregen worden door onder leiding een groot aantal curves op te nemen, de interpretatie daarvan bij te wonen en door literatuurstudie kennis te nemen van de bevindingen van andere onder zoekers. In het tegenwoordige stadium kan het opnemen van elektro-encefalogram- men door ongeschoolden de belangen van de patiënt schaden. Niet alleen kan de mogelijkheid tot het stellen van een diagnose over het hoofd gezien worden, maar ook kan een tekort aan ervaring aanleiding zijn tot het geven van ver keerde interpretaties. Tuiniers- en Bloemistenver. „D. E. V." 70-JAKIG BESTAAN KOMT IN ZICHT De Leidse Tuiniers- en Bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbonden" vergaderde gisteravond in de vergader zaal van Café Aniba. De voorzitter, de heer J. Smit opende deze goed bezoohte vergadering en maakte de uitslag van de tuinenkeuring bekend. Deze tuinwed- strijd is ondanks het slechte weer van de afgelopen zomer, een succes gewor den. De heer P. Meyers legde beslag op de beker door het behalen van 81 pun ten. Hij werd op de voet gevolgd door Th. G. Buis met 78 punten, waardoor de plaquette in diens bezit kwam. Het hoge aantal punten geeft wel aan hoe groot deze keer de animo voor de wed strijd is geweest. Voor de onlangs uitgeschreven chry- santen-kweekwedstrijd was de inzending nogal aan de lage kant. De prijzen gin gen naar J. v. d. Berg (24 pnt.) en Th. G. Buis (19 punten). Onder de vrije in zending bevonden zich dit keer afge sneden chrysanten en chrysanten in potten en fruit. De inzenders waren N. Breedijk, J. H. Smit en G. de Bree. Op deze avond kwam in de pauze de feestcommissie bijeen om reeds voorbe reidingen te treffen voor het 70-jarig bestaan van deze vereniging, dat 5 maart 1958 gevierd zal worden. Een bespreking over de bibliotheek en het uitreiken van narcissen voor de kweekwedstrijd, die in februari zal eindigen, besloot deze ver gadering. Halve eeuw bij Cles en Leembruggen Dezer dagen herdacht de heer F. Rol het feit, dat hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Clos en Leem bruggen. Voor het grootste deel van die halve eeuw heeft hij de functie bekleed van baas van de thans opgeheven af deling kammerij. De jubilaris werd namens de directie gehuldigd door mr. C. J. Leembruggen, die zijn uitstekende kwaliteiten schetste hem als dank een geschenk onder couvert aanbood. Van de collega's ont ving de heer Rol een elektrische klok. De jubilaris zal ook nog een huldiging ondergaan door het jubileumfonds, en wel tijdens de jaarlijkse feestavond van dit fonds, die zaterdag aanstaande ge houden wordt. Zestig-jarig zakenjubileum B. J. Huurman Zn. Op 1 november is het zestig jaar ge leden, dat het aan de Herengracht ge- restigde Aannemersbedrijf van de firma B. J. Huurman Zn werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt er die dag van 3.30 tot 5 uur in het Prytaneum (Rapenburg 6) een ;eceptie gehouden. WANDELING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN DE N. B. VAN L. O. Het Kringbestuur van de Wandelkring Leiden en omstreken van de N. B. van O. heeft, nu het wandelseizoen bijna en einde is, kosten noch moeite gespaard leden en belangstellenden dit win terseizoen weer iets anders te presen- eren, n.l. een serie filmavonden, die terzorgd zullen worden door het Ver- rand voor Veilig Verkeer. Gisteren opende voorzitter mr. Bree- ievelt in „Oud-Hortuszicht" de eerste 'vond. Hij heette de aanwezigen welkom ra sprak de wens uit, dat deze avonden nogen bijdragen om de leden een paar lezellige en leerzame avonden te be- iorgen en dat zij tevens de onderlinge 'and tussen de leden zullen verstevigen. De heer S. de Jong gaf namens het 'erbond van Veilig Verkeer een kort 'esumé over de organisatie in het alge meen. Hierna werden drie films van uit kopend karakter vertoond. De eerste 5lm toonde de pedaalridders in optima tarma. De tweede film gaf in fraaie leuren de skisport in Noorwegen in •eeld. Na de pauze volgde de film -Klaar over", die een indruk gaf van jet werk van de jeugdbrigadiertjes, met slot een spannende race tussen Rijkspolitie en een smokkelaar, een echte «ild-wes't film. Een leerzame en sportieve avond, he- Jas door te weinig belangstellenden be nch t. - Bij Koninklijk besluit van 26 sep- imber 1957 is jhr. mr. L. M. E. von hsenne, burgemeester der gemeente barmond, benoebd tot plaatsvervanger 'an het tweede lid van de Pachtkamer *n het Kantongerecht te Leiden. Spreker pleitte daarom dat, evenals in verschillende andere landen, ook in Nederland van de beoefenaars van de elektro-encefalografie gevergd wordt, dat zij op doeltreffende wijze opgeleid zijn, alvorens zij zelfstandig curves registre ren en interpreteren. Na de oratie volgde een receptie in de ontvangstkamer van de Academie. Oude vrouw misbruikte nonnenkleed Bedelend en biddend De Rijkspolitie te Vaals heeft giste ren een 70-jarige vrouw uit Amstenrade, die als non verkleed in tal van winkels bedelde met de belofte voor de milde ge vers te zullen bidden, aangehouden. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vrouw reeds vele jaren het kloosterhabijt heeft misbruikt om al bedelend aan de kost te komen. Zij werd in Vaals op de openbare weg aangehouden, waarna haar kloosterkleren in beslag werden genomen. Gezien haar ouderdom is zij later weer vry gelaten, nadat proces verbaal was opgemaakt wegens oplich ting en bedrog. Het gedrag van de pseudo-non wekte argwaan bij een Vaalse winkelier, die haar een kleinigfheid had toegestopt. Deze waarschuwde de politie, die dis creet een onderzoek instelde. In tal van Limburgse dorpen is deze vrouw een bekende verschijning. Zij speculeerde op de achting, die klooster zusters in Limburg genieten en wist door haar gebogen verschijning en haar ge rimpelde gezicht steeds medelijden op te wekken. De vrouw was vroeger portierster bij een Belgische kloosterorde. Deze orde werd echter in 1942 naar Frankrijk over geplaatst, doch zij mocht niet mee en keerde naar Nederland terug. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND GeborenIngnd Th. dr van P. G. van der Swatow en W. H. Th. Larners; Johan nes. an van P. Bakker en E. van Riefli; Jo hannes, zn van H. Neuteboom en H. Vls- been; Marcel, zn van Ch. H. EndieveM en E. M Stammers. Ondertrouwd: J. G. Verver en H. Steeds L. F Ooertse en L. van de Vlekkert. Overleden B. die oKndmg, 78 jaar wed van P. E. W. Blok. Egyptische godheden in beeldende kunst Eerste najaarslezing Museum van Oudheden Over de Egyptische godheden In de beeldende kunst hield dr. W. D. van Wijngaarden gister avond de eerste der najaarslezingen in het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg. Van geen godsdienst der oudheid, al dus spreker, bezitten wij zulk een over vloed van materiaal als van de Egypti sche godsdienst. Van de ongewone hoe veelheid der Egyptische goden zijn tal loze beelden van verschillend materiaal en afbeeldingen op de monumenten van alle tijden tot ons gekomen. Daarnaast kennen wij deze goden ook uit mythen en verhalen, waarvan de tempelopschrif ten en papyrusteksten ons een hele reeks hebben bewaard. Daarin denken en handelen de goden als mensen; zij zijn onderworpen aan menselijke levens voorwaarden; hun lotgevalllen herinne ren aan menselijke toestanden en erva ringen. DIERENGESTALTE OUDSTE VORM. In overeenstemming daarmede treden de goden van de vroegste tijden af op de monumenten in menselijke gestalte op. Dit is echter niet de oudste vorm, waarin de Egyptenaren zich hun goden gedacht hebben. Daar zij vele hunner goden voorstellen als mensen met die- renkoppen, neemt men aan, dat de die rengestalte de oudste vorm van vele goden is, omdat men in de dieren meen de geheimzinnige en bovennatuurlijke krachten te bespeuren, waaruit zich de verering van een bepaald dier, waarin zich de godheid openbaarde, ontwik kelde. Deze diervorm wilde men later niet geheel opgeven, waaruit de goden met dierenkop ontstonden. In de beeldende kunst zijn deze gods dienstige voorstellingen tot waarneem bare uitdrukking gebracht. Aan de hand van een aantal lantaarnplaatjes behan- SCHOOLARTI KELEN Haarlernmerstraat169 delde spreker de wijze, waarop de voor naamste godheden in en op de kunst werken werden weergegeven en hoe de Egyptenaren de beelden en afbeeldingen hunner goden gebruikt hebben ter ver siering van hun tempels, graven en an dere monumenten. Daaruit blijkt, hoe de Egyptenaren zich hun omgang met de goden voorstellen, waarbij onderscheiden dienen te worden de voorstellingen, waarbij de godheid handelend, helpend en beschermend optreedt en die, waarbij de mens door offer en gebed contact zoekt met de godheid. Ondanks de grote hoeveelheid goden beelden bezitten wij, aldus dr. Van Wijn gaarden, echter geen eigenlijke cultus beelden. Wij kennen deze wel door enige antieke modellen en reliëfs, doch de voorwerpen zelf zijn verloren gegaan en een juiste voorstelling daarvan ont breekt ons. Huisvrouwen bijeen Onder leiding van haar presidente, mevrouw C. HagemanVerhagen, kwam de afdeling Leiden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gistermiddag in de boven zaal van „Het Gulden Vlies" bijeen. Op de agenda stond vermeld een lezing met demonstratie, verzorgd door de Propa- ganda-stich'ting Consumptie-aardappelen te Den Haag. Geen wonder dus dat de belangstelling van de zijde der huisvrou wen groot was. De heer Oversier ver telde als eerste spreker allerlei bijzon derheden over de aardappel, welke zo vele rijkdommen onder zijn schil ver- Een zojuist uitgebracht rapport van de afdeling Visserij van het Landbouw- Economisch Instituut geeft een over zicht van de bedrijfsresultaten van de kleine zeevisserij over de jaren 1954 en 1955, met een voorlopige berekening voor 1956. De kleine zeevisserij wordt in het byzonder met kotters uitgeoefend op de Noordzee ten westen van de Wad deneilanden. In het algemeen zijn deze vaartuigen eigendom van een of meer van de opvarenden. Van de totale waarde van de aanvoer van de Neder landse zeevisserij is ruim een vierde deel van de kleine zeevisserij afkom stig. 250 SCHEPEN Uit het rapport blijkt, dat in de af gelopen jaren gunstige bedrijfsresul taten werden bereikt, hetgeen tot de bouw van nieuwe kotters heeft geleid. De vloot bestaat thans uit ongeveer 250 schepen, waarvan de helft niet ouder is dan 10 jaar. Het zijn kotters met een motorvermogen van 75 tot 200 pk en een beperkt aantal oudere log gers met een groter motorvermogen. borgött houdt en daarom onmisbaar in onze voeding is. De heer Van Dijk op zijn beurt demonstreerde op welke wijze de huisvrouw met aardappelen om kan gaan. Een aantal schotels werd door hem samengesteld. Na de pauze werd een fraaie kleuren film over de aardappel gedraaid. Twee-en-twintig wagens ep eikaar, geen persoonlijk letsel Gisteravond omstreeks kwart over zes heeft zich op de Rijksweg Amsterdam- Den Haag onder Oegstgeest een botsing voorgedaan, waarbij in totaal 22 auto's betrokken waren! Persoonlijk letsel is echter niet toegebracht. De oorzaak van deze gecompliceerde botsing was het treffen van een autobus van de NZHVM, die in de richting Am sterdam reed, en een personenauto, die in de richting Den Haag reed. Zeven auto's, die achter de autobus reden, schoven daar na de botsing bovenop. Op deze voertuigen reden achtereenvolgens nog groepjes van drie, vier en twee auto's in. Van het verkeer in de richting Den Haag voegden zich nog twee auto's bij de voertuigenchaos. Uiteraard is door deze botsing op een van de drukste wegen van ons land een grote verkeersopstopping ontstaan, die door de politie, tien man sterk, echter spoedig werd opgeheven, nadat de bij de botsing betrokken wagens met kraan- wagens in de berm waren gezet. Hierbij is dankbaar gebruik gemaakt van de flikkerlichten, die de politie kortgeleden ter beschikking heeft gekregen juist voor situaties als deze. De materiële schade die bij de mas sale aanrijding is ontstaan, is groot. Met de kleinere schepen worden korte reizen van enkele dagen gemaakt, met de grote vaartuigen reizen van zes da gen. De treilvisserij op platvis (tong en schol) is de basis van het bedrijf. Daarnaast werd in de zomermaanden met kleinere kotters de snurrevaar- visserij uitgeoefend. Dit is een Deense methode van zeevisserij op platvis, welke de laatste jaren echter weinig werd uitgeoefend. Van groot belang voor moderne kotters is de yle-haring- visserij. Dit is de zeevisserij op haring langs de Belgische en de Franse kust gedurende enkele wintermaanden. ZEER CONJUNCTUURGEVOELIG Van de aanvoer geeft het rapport een uitvoerig overzicht. De treilvisserij op verse zeevis heeft voornamelijk betrek king op tong en schol. Ofschoon de tong slechts een derde deel van de gehele vangst uitmaakt, bedraagt de opbrengst ervan ongeveer twee derde van de totale opbrengst van de verse zeevis. Voor de afzet van de tong is men in hoofdzaak aangewezen op export. De economische positie van de kotters is dientengevolge zeer conjunctuurgevoelig. Na 1954 zijn de tongvangsten per kot ter aanzienlijk gedaald, doch dank zij de gunstige conjunctuur konden de prij zen dermate stijgen, dat de totale op brengst ongeveer gelijk bleef. De bedrijfsresultaten waren volgens het rapport de afgelopen jaren voor de kotters gunstig. Voor de loggers van schipperseigenaren bleven de uitkomsten achter bij die van de kotters. Van de totale kosten is bijna de helft bestemd voor de bemannning. Een an dere belangrijke post is motorbrandstof, waarmede ongeveer een zevende deel van de kosten gemoeid is. Van de uitgeoefende takken van vis serij valt onmiddellijk het gunstige bedrijfsresultaat op van de ijle-haring- vissery van de grote kotters. In het byzonder voor de moderne kotters van Urk was de afgelopen jaren de ijle haringvisserij van groot belang. Gisteravond werd in de Ridder zaal te Den Haag een herdenkings avond van de Hongaarse vrijheids strijd gehouden. Deze avond is de eerste van een serie bijeenkomsten welke van 22 oktober tot 3 novem ber plaats zullen hebben. Op deze bijeenkomst werd voor de eerste maal de documentaire film Hongarije in vlammen" in Nederland vertoond. Deze avond werd o.m. bijgewoond door v.l.n.r. mr. J. A. Jonkman, mevr. Jonkman, mevr. Reinalda. M. A. Reinalda, dr. WDrees en mej. dr. M. A. M. Klompé. W. F. Smolders 80 jaer BEKENDE FIGUUR IN DE KRING VAN HAMONIE- EN FANFARE CORPSEN. Een in de Leidse muziekwereld, spe ciaal in de kring van de harmonie- en fanfarecorpsen bekende figuur, de heer W. F. Smolders, wordt a.s. vrijdag 80 jaar. Talrijke jaren was de heer Smol ders o.m. dirigent van de Harmonieka pel „Trouw en Durf". In deze kwaliteit heeft hij steeds verdienstelijk muzikaal werk gedaan en zich een goed mentor voor zijn instrumentalisten betoond. Het was ook onder zijn leiding, dat „Trouw en Durf" vele jaren achtereen op 3 ok tober bij de uitdeling van haring en wittebrood de muziek op het Waaghoofd verzorgde. Thans woont de heer Smol ders aan de Vondellaan 12, waar het hem a.s. vrijdag zeker niet aan belang stelling zal ontbreken. Uiteraard hangen de bedrijfsresulta ten van de ijle-haringvisserij af van de vangst- en afzetmogelijkheden. De afzet van ijle haring werd de laatste jaren be gunstigd door de geringere vangsten van de haringdrijfnet- en treilvisserij dei- rederijen. 2U OCT. DAG VAN DE VERENIGDE NATIES INVLOED VAN DE VER. NATIES IN HET DAGEL'JKSE LEVEN De auto van minister Mansholt. die gistermiddag rijdende op de autoweg nabij het benzinestation in de gemeente Zwammerdam plot seling doordat Z.E. de macht over zijn stuur verloor de linkerrijbaan op schoot dwars door de heg, de beide andere rijbanen overstak en tenslotte in de bosjes enkele meters lager langs de weg tot stilstand kwam. Minister Mansholt die zelf aan het stuur zat stapte rustig uit. en liep de weg terug naar het ben zinestation vanwaar hij een garage opbelde de wagen weg te halen en een taxi bestelde, waarmee hij zijn reis naar Den Haag voortzette. Minister Mansholt heeft wel groot geluk gehaddat juist de rij banen in de richting Utrecht geheel vrij waren. Toen wij nauwelijks een half uur later deze opname maakten zou een dergelijke slipper beslist niet zo goed zijn afgelopen! GEVESTIGD D. J. Denkeen en fam. constr. bankwer ker, Titus Braimdsmaiaain 86, J. Vermeer en faan. techm de Slttierlaan 75. W. Pouw en fam., havenarbeider Meidoonnstraat 53; J. W. A, Hijdra en farn nabuuirsteentoe- weriker, Kapteynstraat 20, P. Fursrtner en fam, aim. ambtenaar, Tiitus Bramdsma- laan MC; N. Krult, monteur, Witte Singel 12a; E. F. Kansten, Piet Paaltjenspad 1; J. G. J. de Jong, procuratiehouder, Rijnsbur- gerweg 18; A. A. Winsenlus, Witte Singel 94; A. L. Dentener, verpleegster-maatech.- weritster Hugo de Grootstraat 10; G. J. de Leeuw, Nw Beestenmarkt lia; H. H, C. V. Breitbairth Oude Vest 47; E. de Vin, Kat- seretraat 38; J. C. Blom, Zoeterwoudse- eiingeil 59; P. C. DuLniinok Rijnsburger weg 95; A. Gallis geb. van Ruitenbeek Willem Kl'ooslaan 4; G. Bortuzzo, granietwerker. Potgdeterlaan 10; T. A, Pleij, leraar, Lage Rijndijk 106; S. M. Erasmus, de L. de Kan- terstraait 32. H. A. de Way, kleuterleidster Schelpenkade 32a; G. J. Logiteniberg, be drijfsleider, Loremtzkade 52; F. Bruinsma, Piet Paalt jenspad 2; J. G. vredenibregt, J. d'e Wlttstraot 14; J. G. van Dorssen Le- vend'aafl 8; J. Siemonsma timmerman Kor tenaerstiraat 7C; W. Iv de Jong, van 't Boffstraat 20; P. W. T. Smit, de Si/tteriaam 114; S. A, Matze, kantoorbediende. Hoge Rijndijk 5; J. van den Berg, Kagerstraat 16; J. Waimsteker, Witte Singel ME. M. N'lkkels, Plet PaaJltjenspad 3- J. J. K. Poll Piet Paaltjenspad 5; P. J. de Kort. War- monderweg 9; E, C. van der Meulen, Wit te Singel 8- N. J. Calls, landbouwer, Prin senstraat 72; A. F. C. C. van Noije, hulp ln de hudsih. Oranjestraat 2; P. W. van On deren Mariênpoelstraat 20; J. H. F, van Valderen Leuivenstraat 9; F. Papa, Hart manstraat Hl; C, H. van Sluijs, kok KM, Woordeinde 2a; H. Proeme, Plet Paaltjens pad 3; N. Begemann, Htoogi. Kericgrt. 29: G. A. Volwater elektro-monteur, Koestr. 4a. F. H. van Werkum, militair KM, Ter- weepark 4- F. T. Dijkema, Piet Paaitjens- (Foto Lux/Alphes») pad 7| E. M. SdbMte. Herenstraat 83; J. C. E van der Valk Bouman Rijn- en Schlekade HM-; J, J. van Dalen geb. van Santbrink. Stadhouders!aan 32; C. J. Bleeker Hooigracht 97a; C. G. IJssel de Schepper geb. de Bruyn Oulboter, Garen- markt 2, M. L. Wagenaar, Groenhovenstr. 6; H. van Vreden. Rijn- en Schlekade 67; J G. Meijer. Stleltjesstraat 62; J. Mets, militair KM, Noordeinde 2a; R. Ockerse. mdQltair KM, Kanaal weg 99. L. Hoekstra apothekeres. Rijn- en Schlekade 11 to; M. C. P Prins, 11. verpl.. RIJnsburgerweg 10. VERTROKKEN H. J. Gelissen en fam. van. Lammen - sohansweg 2.1 naar De Bilt U., Zonnepl. 9; J. W. Pothaest en fam van Hartesteeg 2a, naar Amsterdam, van M. Broekman- straat 75IH; D. Bruljn geb. Huurman en fam, van Terweepark 4 naar Den Helder, Timorlaan 5; J. Klinkhamer en fam, van Fr. van Mierisstraat 34a, naar Bodegraven Zuidzijde 182; C. W. Tieleman en fam, van Buiggravendaan 73, naar Goor, Acaciastr. 2; B. J. Tholen en fam, van Noordeindes- plein 8a naar Valkenburg, Z-H a.b. ws. Voorschöterweg achter no 25; J. Heems kerk en fam van Pr. Fredienikstraat 18 n. Rijnsburg, Langevaairt 41; L. Hou waart geb. Kramer en fam. van Const. Huygens- laan 41, naar Noordwijk. J. Urlusstr. 34; T. H. Mtihlstaff en fam, van Zoeterwoudse- slngel 19 naar De Bilt Utr. Jupiterlaan 40; F. Vos en fam, van RapentouTg 96, naar Oegstgeest, Hazenibcslaan 5- A. H. Broek- steeg en fam, van Oh. de Bourbonhof 5. n. Hoorn, Draaf singel 1'5; E. Goedbloed van PapengTacht 28 naar Utrecht, Adriaanstr. 47bi6; G, Ritsema van Rapenburg 131. n. Groningen, Ubbo Emimlusslngel 46, H. Kok van Hoge Rijaidijk 9tia naar Rotterdam, Karei Doormanstraat 164 VI; A. G. van Dijk. van P.J. Blokstraat 10, naar Utrecht Oude noord 26; J. Opgelder, van P. de la OouTtstraat 35 naar Culemiborg, Markt 13; A. Wijsman geb. Beutnker, van Salvartors- hof 10 naar Kamenük, Oortjespad A 148; R. Brouwer raai Oude Singel 146 naar Wassenaar, Hoflaan 24; M. Mooten van Besohuiteteeg 5 naar Rotterdam, v. Speyk straat 22a; T. de Vries van Atjehstra'U 83, naar Den Helder, Buitenhaven 5; E. J. van Bergen, van Rapenburg 131 naar Oegst geest, Kamphuizenlaan 8- M. A. van den Bovenkamp van Morastraat 6264 naar Arnhem. Nieuwe Aanleg 43; J. Wieline-i. v. Beemkerksüraat 54 naar Nijmegen, W kanaaldijk 301; R. Tjla van Breestr. 145a naar Groot Brittanmdé; F. van Saazen van Varkenmarkt 7 naar Gennep, Kerkstraat 4; G. H. van de Peppel geb. von Lieben- eteln, van de Gljselaarstraat 17 naar Dok kum, Mounedijk 6; M. L. Hof er. van de Sirtterlaam 93 naar 's-Gravenhage, Buys Ballotstraat 34; J. Vogelaar, van Witte Sin gel 27 naar Noordwijk, Voorstraat 141; C. de la Bretondëre van Boshuizerkade 48. n. Helden L. Beatrixstraat 28; M. W. Filippo van Janvossensteeg 52. naar Zoeterwoude Eiiboutstraa-t 14G. Junker geb Dlrkse v. Oude Rijn M2 naar Hilversum. Vaart weg 1'53 L. G. Niemöller van Herenstraat 83d naar "s-Gravenhage, Kanarielaam 25; A. Til van Spteghelstraat 4 naar Groningen Pa- ramari'bostraat 70; W. H. Noordman, van Boerhaavelaan 10 naar Voorburg, L. Cou perusstraat 34; P. C. Krol van Haarlem merstraat 46 naaT '6-Gra'venhage, Paul Krugerlaan 62>; H. H. Wassink van Oranje gracht 147 naar Voorhout, Toreniaan 17; A. M. Arnoldus van Waldeck Pyrmontotr. 72 naar Breda M. van Ooehoornstroat 1; M Stljger, van Fred, van Eedenlaan 22 n. Driebergen -RijsentourgArnhemsebo ven - weg 301; P. J. van Dam van Noordeinde 2a naar Den Helder, Buitenhaven 5; E J. M. Overdevest van St. Jortssteeg 13 naar Voorschoten, Pr. Bernhairdlaan 49; R. Bor ger, van Dljkstraat 26 naar Duitsland; M. G. Visser van R[jnsburgerweg 10 naar Rot terdam. Bergweg 69b. E. G. van der Ploeg van Ant. Duyctolaan 8. naar Beverwijk Hoorniaan 19; E. C. M. KeidwelIOer van Oude Singel 142, naar Utrecht, Jan van Scorelstraat 2; M. Q. van Velzen geb Beu- gelsddjk. van Medrusastraa.t 9a, naar Lei derdorp Resedastraat 66; L. Breedeveld, van Mediusastraiat 9a, naar LeiderdorpRe-

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3