c WIJ WETEN WAT WE WILLEN EN WE WETEN WAAROM! n Geringe belangstelling voor de bedrijfs E.H.B.O.-wedstrijden Slechts 5 ploegen in Alphen aan het teerk Kerkelijk Leven mode-schoenen degens »lt 9 VCrS' f - - .V BB* v. ÜÈtP" Pi 1 JU De teruggang, welke vorig jaar reeds te constateren was in de animo voor deelname aan de bedrijfs E.H.B.O.- wedstrijden, die de afdeling Alphen aan den Ryin van de Ned. Ver. voor Eerste Hulp bij Ongelukken aan vankelijk met zoveel succes nu reeds organiseert, heeft zich ook dit jaar voortgezet. In totaal namen er nu slechts vijf ploegen deel, vier van Na Samsom N.V. en een combinatie Van OortOosthoek. Dat deze matige belangstelling ook sterk afbreuk deed aan de spanning laat zich gemakke lijk begrijpen. Toch werd er in Cen traal met enthousiasme gewerkt. Het gelukkig fictieve ongeval betrof enkele bouwvakarbeiders, een opperman en een metselaar, die werden gewond door een losschietende steigerplank. De jury bestond uit de artsen Platteschor, Van der Steen en Veenendaal. Hun puntenwaardering was als volgt: 1. Samsom C 326 pnt., 2. Samsom B 315 pnt., 3. Samsom D 307 pnt., Sam som A en de combinatie kwamen beide op 280 punten en kregen na loting resp. de 4e en 5e plaats. De puntenwaardering voor de leiders was: 1. J. Boomstra, Samsom A 56 pnt., 2. G. v. Leeuwen, Samsom D. 53 pnt., 3. G. Zinjel, Samsom C, 52 pnt., 4. W. Koppe, gem. ploeg, 46 pnt., 5. J. Baart Samsom B 45 pnt. Dokter J. H. Veenendaal. als woord voerder van de jury. gaf een korte be schouwing over het gepresteerde, dat over het algemeen wel goed was te noemen. De heer J. van Brummen, voorzitter van de afdeling, reikte de prijzen uit. De doktoren kregen een bakje fruit. De heer A. Marbus, secretaris van de Rode Kruisafdeling, die steeds de on gevallen opstelt, kreeg een rokertje. De wisselbeker werd vorig jaar defi nitief door de ploeg van de gemeente bedrijven (die nu ook schitterde door Na (le brand op de „Nieuw Amsterdam" Gistermiddag is de „Rijndam" van de Holland-Amerika-Lijn in Rotterdam teruggekeerd, teneinde passagiers van de „Nieuw-Amsterdam" aan boord te nemen. Aan boord van de „Ryndam" bevonden zich 415 passagiers. Op de „Nieuw-Amsterdam" hadden 150 pas sagiers voor de eerste klasse geboekt en 329 voor de toeristen- en kajuit klasse. Van deze 329 zyn er gistermid dag 271 op de „Rijndam" overgestapt, 13 blijven op het vertrek van de „Sta tendam" over enkele dagen wachten, negen gaan per vliegtuig en vier pas sagiers met schepen van andere rede rijen naar Amerika. De overige heb ben nog geen beslissing genomen. De „Ryndam", die omstreeks zeven uur de haven van Rotterdam verliet, had toen 686 passagiers aan boord. Daarbij komt dan nog een aantal pas sagiers, dat in Ie Havre aan boord zou komen. Deze passagiers gingen vannacht met de veerboot naar Southampton en schepen zich vandaag aan boord van de „Rijndam" in met de passagiers, die in deze Engelse haven wachtende zijn op de „Rijndam". Verwacht wordt, dat de „Rijndam" bij het vertrek uit Southamp ton 750 passagiers aan boord zal hebben. De 150 eerste-klaspassagiers, die op de „Nieuw-Amsterdam" geboekt hebben, zouden voor het grootste gedeelte in Le Havre en Southampton aan boord gaan. Naar schatting 25 van hen gaan over naar de eerste klasse van de „Ryndam". De overigen hebben passage op schepen van andere maatschappijen geboekt. Al dus deelde ons mr. H. N. Dutilh, direc teur en chef passage van de H.A.L. mee. Men heeft aan boord van het toeris tenschip „Rijndam" extra personeel ge plaatst. Een deel van de lading van de „Nieuw Amsterdam" gaat ook met de „Rijndam" en de rest a.s. vrijdag met de „Sloterdijk". Men neemt thans aan. dat de oorzaak van de brand aan boord van het vlag- geschip kortsluiting is geweest. De toeristenreis van dit schip naar de Westindische wateren en -eilanden, die op 1 november a.s. in New York zou aanvangen, maakt nog onderwerp van bespreking uit. NED. HERV. KERK Be-roepen te Westenvoort W. J. Gumming laatstelijk prediikant te Se-marang Aan genomen naar Aaleuni (toez.) J. F. G. Ankersmi't te Kolloimerawaag. Bedankt voor Lopik H. C. Bultman te Dussen. GEREF. KERKEN Beroepen te Avereest W. de Graaf te Almkerk. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Driebergen J. van Doorn te Ermelo en H. van Leeuwen te Arnhem. Beroepen te MldiwoUda (Old.) J. H. Gar- laer te Zxitphen. Aangenomen naar Chatham (Ontario, Canada) (Free Ohr. Ref. Church) C. Noondegraaf te 's-Gra- veiud'eel naar Miiddelhamis M. C. Tanls te Urk. Be-dankt voor Del-fit G. J. B-uys te Fapendreoht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP MeJ. Da. E. Franken-Liefrink te Nieuwe Niedorp is benoemd tot directrice van ..Heerewegen" te Zeist. GEREF. KERKEN (Onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Sohifldwolde W. de Graaif te G lessendarn-Neder-Hairdllnxiveld BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Centrum G. Veg- ter te Groningen-Noord. JUBILEUM DS. D. J. COUVEE Ds. D. J. Couvee, gereformeerd predi kant te Axel, viert a.s. maandag zijn 40- jarig ambtsjubileum. Ds. Couvee aanvaardde op 28 oktober 1917 het predikambt te Ridderkerk. In 1921 vertrok hij naar Meppel, in 1924 naar Brussel, in 1927 naar Rotterdam, waar hij tot 1946 werkzaam was. Op 16 Juni 1946 bevestigde ds. A. B. W. M. Kok van Zaamslag hem in zjjn tegenwoor dige gemeente. Thans heeft ds. Couvee op zyn verzoek van de classis Axel eervol emeritaat ont vangen. SCHOOL VOOR HEBREEUWSE TAAL- EN LETTERKUNDE Begin november zal te Rotterdam onder auspiciën van het Vooraziatisch genoot schap „Ex Oriente Lux" een begin wor den gemaakt met cursussen van de in oprichting zijnde school voor Hebreeuwse taal- en letterkunde. Deze zijn bedoeld voor studerenden en toehoorders, die ge ïnteresseerd zijn in de Hebreeuwse tekst van de bijbel, de staat Israël en de Dode Zeerollen. Als studieleider zal Max Rei- sel. doctor in de Semitische letteren, op treden. afwezigheid) gewonnen. Maar de firma N. Samsom N.V. stelde een nieuwe be schikbaar, die door de heer J. B. Sam som aan de aanvoerder van de win nende ploeg, de heer Zinjel. werd uit gereikt. Utrechts jongetje spoorloos verdwenen (Speciale berichtgeving) Op 22 juni van dit jaar heeft de 9- jarige Wim de la Parra, woonachtig te Utrecht, de ouderlijke woning verlaten. Sindsdien werd nooit meer iets van de jongen gehoord. Hij had geld van zyn ouders gekregen om naar de bioscoop te gaan, maar volgens verklaringen zou de jongen het laatst in de omgeving van het AmsterdamRijnkanaal zijn gezien. De Utrechtse politie neemt aan dat het knaapje verdronken is, waarby ech ter vreemd aandoet, dat het water zijn prooi nog steeds niet heeft losgelaten. Maar de familie van de jongen houdt er nog steeds rekening mee dat hij zou zijn ontvoerd. Zij zou daarvoor bepaalde redenen hebben. Het knaapje is, volgens de familie, nogal leergierig. Men houdt het voor mogelijk dat hij ergens privé-onderwijs krijgt of onder eigen of valse naam er gens in of buiten het land een school bezoekt. Om daar over enige zekerheid te krijgen, is een dezer dagen in alle schoolbladen in Nederland een foto plus signalement van het knaapje gepubli ceerd, een oproep, waaraan de politie medewerking heeft verleend. Tweedaagse staking in Argentinië Argentijnse soldaten, mariniers, ma trozen en politieagenten hadden gisteren de wacht betrokken op strategische pun ten te Buenos Aires, waar een groot deel van de fabrieken niet werkte tengevolge van een 48-uurs staking. In de export slachterijen en de havens lag het werk dinsdag, de eerste dag van de algemene 48-uur staking, geheel stil. De meeste treinen, die arbeiders uit de voorsteden naar de fabriekswijken van de Argentijnse hoofdstad brengen, reden op tijd. Het openbaar vervoer in de stad ondervond wel veel hinder, maar de particuliere autobusdiensten werden normaal onderhouden. Waarnemers in de Argentijnse hoofd stad gaven dinsdag als hun mening, dat in de eerste ronde van de grote kracht meting van de vakbeweging met de re gering de laatste aan de winnende kant schijnt te zijn. Ruim vyftig personen zijn opgebracht, omdat zij postten, stakings- oproepen aanplakten of kopspijkertjes op de weg strooiden om lekke banden te veroorzaken. Berichten uit de provincie gaven het zelfde beeld, al was daar wel meer be drijvigheid in de industrie, in het bijzon der in kleine werkplaatsen. De legermoeilijkheden in Noord-Sumatra Nieuwe troepen uit Djakarta De Indonesische chef-staf van de Landmacht, generaal-majoor Nasoe- tion, die zich in verband met nieuwe gebeurtenissen in het territoriale com mando van Noord-Sumatra in Medan bevindt, heeft maandag aan de troe pen in Noord-Sumatra strikte orders gegeven, dat zy geen legereenheden mogen ontwapenen of leden van de weermacht van Noord-Sumatra mo gen aanhouden of gevangen nemen. Nasoetion zeide, dat alleen militairen, die zich aan criminele overtredingen hebben schuldig gemaakt, gearresteerd mogen worden, doch dan uitsluitend door de militaire politie. De woordvoerder van het hoofdkwar tier in Djakarta, majoor Harsono. die Nasoetion naar Medan heeft vergezeld, deelde gisteren nog mee, dat de militaire commandant van Noord-Sumatra, luite nant-kolonel Djamin Gintings „spoedig" zyn commando weer op zich zal nemen. Gintings had zijn hoofdkwartier in Me dan verlaten, nadat zich zaterdag in hadden voorgedaan. Aan het Medanse blad „Soeara Andalas" deelde Gintings mede aan de chef-staf te hebben gerap porteerd. dat in zyn commando een „indisciplinair optreden" had plaats ge had. Inmiddels heeft Nasoetion enige mu taties aangebracht in het regionale commando, als maatregelen ter bevor dering van een „vreedzame oplossing van de nieuwe ontwikkelingen". Gisteren zijn in Medan per schip nieuwe troepen uit Djakarta aange bracht. Nasoetion zeide, dat hun komst in geen enkel opzicht verband hield met de jongste ontwikkelingen. Hy weigerde hun aantal bekend te maken en wilde ook niet zeggen hoe lang zij in Noord-Sumatra zullen blyven. Nu weekblad in Djakarta tot sluiting gedwongen Vandaag heeft de militaire comman dant van Djakarta, majoor Endang Dachjar, een verschijningsverbod opge legd aan het weekblad „Marinjo" in Djakarta. Het geldt voor onbepaalde tyd en werd ingesteld voor de handhaving van openbare rust en orde. De vorige week onderging het dagblad „Indonesia Raya" in Djakarta reeds hetzelfde lot. VARIA De mensen die met Pasen in South- port (Engeland) een balilonwedstryd organiseerden, zitten wat verlegen met de brief, die zij ontvingen van de winnaar van deze wedstrijd. Jozef Nisiolek in Polen. Deze had twee pond, ongeveer twintig gulden, toe gestuurd gekregen, omdat hij de bal lon had opgestuurd die het verst was gekomen. Nu schrijft hij al- volgt terug: „Hartelijk dank voor de prys van twee pond, maar nu zou ik nog graag honderd gram thee heb ben, wat goede leren dames'hand- scihenen en dan zou ik ook een mo torfiets erg op prijs stellen of een auto of voldoende Britse ponden om deze dingen te kopen". Tenslotte schrijft hy nog, dat hij de volgende keer graag een grotere prys zou hebben. Juist voor de charmante vrouw heeft Swift de nieuwe serie najaars-modellen ontworpen. Met liefde en smaak werd ieder modelletje verzorgd. Een goed gekozen Swift-schoentje maakt uw najaars-garderobe dan ook tot een volledig succes. Let op Swift in de schoen-etalages. Vs Hi V» j.vf.r.v" '\/V' - - W-. 'A - - - •u - "t '^J^ÉSKL; Grote doos 58 ct Grote bus 115 ct Verkrijgbaar in de kleuren i geel, bruin, rood en wit Onze meubeltjes blijven veel langer mooi Want Peli is heuse voeding voor al wat hout is! Peli tovert zonneglans op meubelen en vloeren én... biedt blijvende bescherming met een vocht en vuilwerend waslaagje. Wij wéten wat er In die Peli-doos zltt Alle wrijfwas lijkt op... wrijfwas: éis daarom PELI. Alleen dén heb! u de garantie op kwaliteit. Wie Peli kiest, kiest zékerheid 1 En die doos Is heus niet In één heer leegt Ook daarom juist Peli. Eén likje... luchtigjes uitwrijven... klaér! Minder gezwoeg, en meer eer van uw werk... zó goed, zo voordelig is Peli! Houtworm krijgt geen kans meerl Elke houtworm slaat op de vlucht voor Vlidosol: een ontdekking van de Peli-laboratoria. Uw mooie, dure meubeltjes blijven gaaf en glanzend als niéuw 1 Ga met Peli zonneglans de winter Int Koop mórgen die grote, voordelige doos en zet alles fijn (en véflig!) in de Peli. En zie zélf: wat maakt die zonneglans alles toch gezelligf

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13