,Liz'on ,Phil'voor de Amerikanen BRITS KONINKLIJK BEZOEK AAN AMERIKA BEGONNEN Kerkelijk L ie Geref. Kerk Katwijk-Rijn BRITSE FYSICI BENADEREN BEHEERSTE KERNFUSIE Achteruitgang in kwaliteit sleuteltjes; wiee wtct chb indola COLOR FRICTsOM wedstrijd! UW KARPER - UW ADVISEUR Krsr11 13, °egst»ee5t- DONDERDAG 17 OKTOBER 1957 Canada toont hiermede eigen identiteit Koningin Elizabeth van Engeland en Peins Philip zijn gistermiddag op het vliegveld van Williamsburg gelandwaarmee hun bezoek van zes dagen aan de Verenigde Staten een aanvang heeft genomen. Volgens het Canadese blad „Montreal Herald" stond Scotland Yard met het oog op ontvangen dreigbrieven aan de Koningin erop, dat er „buitengewone veiligheidsmaatregelen" voor het konink lijk bezoek aan de V.S. zouden worden getroffen. Deze zouden onder meer eruit bestaan, dat de bagage van het koninklijk gezelschap bjj aankomst te Williamsburg aan een onderzoek met röntgenstralen wordt onderworpen en dat vijfhonderd rechercheurs maandag de route van de Koningin In New York beveiligen. Volgens het blad was uit de dreigbrie ven verband met de anti-Britse bewe ging der Ierse republikeinse partij ge bleken. Toen het Canadese vliegtuig landde dreunden er 21 kanonschoten als be groeting over het veld. Een menigte van tienduizend mensen sloeg de aankomst gade. Na de ontvangst door de gouver neur van de staat Virginia en een in spectie van een erewacht reed het koninklijk gezelschap naar het 40 km verder gelegen historische eiland St. Jamestown, waar men een bezoek bracht ter gelegenheid van de herdenkingsfees ten van deze eerste vaste Britse neder zetting in de nieuwe wereld (nu 350 jaar geleden). De Koningin zat in Eisenhowers limousine, welke een plastic dak heeft; men vermoedt dat zü ondanks het stra lende weer uit veiligheidsredenen niet in een open auto reed. Onmiddellijk voor en achter deze reden open auto's met rechercheurs. De bagage van het koninklijk gezelschap had men in Otta wa op bommen nagezien. Onze Londense correspondent tekende hierbij het volgende aan: Nu de Westelijke diplomatie op het ogenblik weinig mogelijkheden schijnt te bezitten voor nieuwe initiatieven ter doorbreking van de impasse in de ver houdingen tot het Oosten en Engeland en de Verenigde Staten daardoor weer in de pas gaan marcheren, en de Rus sen als eersten hun entree deden in de wereldruimte, is het bezoek van Konin gin Elizabeth aan Amerika een nieuw symbool van het samengaan van de Engels-sprekende naties, temeer omdat eve u NED. HERV. KERK Beroepen te Atoknum D. H. Schollen te Heerewaartten. Aangenomen naar Ouw- eterhauüe (toez.) C. Naiu/ta, vicaris te Drachten, die bedankte voor Surbuister- veen. Benoemd tot hullppredt'ker te Epe (Geld.) D. Evefieems, hulpprediker te Dok- kum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Aalsmeer J. M. Visser te Dokkiuim. FONDS TOT STEUN VAN EX-ROOMS-KATHOLIEKE GEESTELIJKEN Het hoofdbestuur van de Vereniging „Protestants Nederland" heeft een spe ciaal fonds opgericht teneinde bijstand te kunnen verlenen aan rooms-katholie- ke geestelijken, die om principiële rede nen de Roomse Kerk verlaten. De be doeling van het opgericht „Reformatie fonds" is hen over de eerste moeilijke tijd, waarin zij zich moeten aanpassen aan hun nieuwe omgeving, heen te hel pen. zij daarbij wordt vergezeld van de Cana dese premier en zij in de eerste plaats als de Koningin van Canada naar Washington komt. Canada wenst geen louter verlengstuk van Amerika te wor den en laat thans op ondubbelzinnige manier blijken, dat het ondanks geogra fische nabuurschap een eigen identiteit bezit. Dit kan slechts heilzaam zijn voor een realistische verhouding. Koningin Elizabeth is ondanks haar werkelijke en vermeende tekortkomin gen ongetwijfeld de aangewezen figuur om te spreken tot de fantasie van het Amerikaanse publiek. De kranten noe men haar familiair „Liz" en haar echt genoot, de voortvarende hertog van Edinburgh „Phil". De Amerikanen stel len in de kleinste bijzonderheden uit het leven van het Engelse Koningspaar belang. Het bezoek is de beste remedie tegen de in de Verenigde Staten nog bewust of onbewust heersende afkeer van Engeland, welke nog stamt uit de tijd toen Amerika nog een Britse kolonie was. Het is ook een feit, dat koninklijke bezoekers aan de Verenigde Staten en ook Canada zich in deze jonge landen met hun tekort aan traditie losser en gemakkelijker kunnen bewegen dan in hun eigen land. De algemene atmosfeer leidt daartoe. Dat neemt niet weg dat ook degenen, die hun handen wringen over een zekere ouderwetsheid van het Britse koningshuis, toch niet graag zou den zien, dat de vertegenwoordigers daarvan zich slechts als gewone burgers zouden gedragen. Nieuw-Guinea-kwestie Niet-vreetlzame oplossing Aroedji Kartawinata, de voorzitter van de kleine islamitische partij „P.S.I.I." en tevens vice-voorzitter van het Indonesische Parlement, heeft ge pleit voor verbreking der diplomatieke betrekkingen tussen Indonesië en Ne derland en voor maatregelen tegen het Nederlandse bedrijfsleven in Indone sië, indien het geschil over westelijk Nieuw-Guinea door tussenkomst van de V.N. niet op vreedzame wijze kan worden opgelost. „Indien onze strijd voor het terug krijgen van West-Irian (Nieuw-Guinea), door tussenkomst van de V.N. mislukt dan wel door Nederland niet naar be horen wordt beantwoord, is er voor ons geen ander alternatief dan over te gaan tot een „andere dan vreedzame" koers", aldus Aroedji Kartawinata, die daaraan toevoegde, dat deze koers uit het nemen van maatregelen op het economische en financiële vlak tegen de Nederlandse be drijven in Indonesië zou moeten bestaan. Als mogelijkheden noemde hij het „bevriezen van door Nederlanders be heerde ondernemingen, het bevriezen van hun kapitaal, een verbod voor Ne derlandse schepen om Indonesische havens aan te doen, en de liquidatie van de K.P.M.. Mocht dit niet voldoende zijn, dan zou Indonesië de diplomatieke betrek kingen met Nederland kunnen verbre ken. AANBEVELINGEN VAN KANTONRECHTER. In overleg met het bestuur van de kring van kantonrechters heeft de re gering een wetswijziging opgesteld en aa nde Tweede Kamer aangeboden om kantonrechters in te schakelen voor een vacature van kantonrechter. Het ambt van kantonrechter heeft zich vooral de laatste jaren zodanig ontwikkeld zegt minister Samkalden in de toelich ting dat hij het opmaken van een aanbeveling het oordeel van ervaren kantonrechters niet behoort te worden gemist. Getuigenis van verdienstelijk musiceren Toen we het Zeister Blindenkoor „Bartimèus" in Katwijk aan Zee ont moetten, troffen we daar in de Oude Kerk een nagenoeg duizendkoppig auditorium. Nu gisteren het Amsterdams Blindenkoor in Katwijk aan den Rijn voor ons stond, had de zoveel kleinere Geref. Kerk onbezette plaats ruimte in overvloed. Weliswaar kon een voetganger niet anders dan druip nat dti gebouw bereiken. Echter, de vereniging "„Blinden-Penning" houdt heden nog een ver- koopdag van handwerk van blinden en daar kan ieder alsnog gevoel van sympathie omzetten in daad van sympathie In de programma-pauze heeft de heer H. Smallegange als contact-leider de aanwezigen toegesproken over de nood der blinden, die in tegenstelling tot bijv. een watrsnoodramp een blijvende nood is. Maar men stelle het woord nood niet gelijk met het woord klacht. Een eeuw en langer terug was praktisch de aal moes de tegemoetkoming tegenover de blinde en die aalmoes was erger dan de blindheid zélf. Dat is nu wel anders! Wanneer het vrijdag is in het Amster damse Blinden-instituut. is daar de dag van het loonzakje en het te ontvangen loon is een normaal loon, dat gezins- onderhoud kan insluiten. Door hun lof waardig produktief werk hebben de blinden deel aan de arbeidsvreugde. Er zijn echter onder hen ook inva liden en bovendien, al helpt de over heid ook mee, het totaal der kosten is begrijpelijk zo hoog dat ondersteuning van overal noodzakelijk is. Medelijden wijzen de blinden af. maar medeleven hebben zij broodnodig. Hèt musiceren van het Amsterdamse Blindenkoor mag het getuigenis van verdienstelijkheid niet onthouden worden. Anders dan bjj „Bartimèus" ls ook de koorleiding in handen van een blinde. Maar eigenlijk is „in han den van" een niet toepasselijk beeld. want Piet Meyer leidt aan de piano en de gebarentaal zijner handen zou niet effectief kunnen worden waarge nomen. Wat het koor vertolkte was o.a. van Bach. Mozart en Roeske. Het deed evenwel ook een aantal zijner leden solo voor het voetlicht treden, te weten twee sopranen, een mezzo en een alt. een violiste en een declamatrice. Van de vocalisten, die o.m. liederen van Dvo rak en een geestelijke zang van de diri gent brachten, bleek de mezzosopraan verreweg de expressiefste. De violiste streek op gevoelige wijze een Romance van Campagnoli en het Largo van Han del. terwijl de declamatrice bescheiden en ook wel fijntjes van hoger genoem de heer Smallegange een „Gebed voor de wereld" voordroeg. De pianobegeleidingen werden door de dirigent verzorgd, die eveneens solo. in een Inpromptu van Schubert (G groot, op. 90). liet horen hoe hij het warme binnenleven van een compositie afluis tert. De uitvoering werd bijgewoond door de predikanten de Valk en Mackenzie, die van hun kant de bijdrage van hun herderlijk gezag schonken om de bete kenis van de avond tot meer recht en gelding te doen komen. V. Laboratoriumtemperatiiur van 5 miljoen graden Celsius bereikt in Harwell (Van onze correspondent te Londen) Britse atoomgeleerden van het onderzoekcentrum Harwell zijn er in geslaagd door middel van nucluaire reacties temperaturen van vijf miljoen graden Celcius te ontwikkelen, waardoor het mogelijk wordt de geweldige energie van de kernfusie zoals die in de H-bom onge controleerd vrijkomt dienstbaar te maken aan de vrede. Engeland ligt hiermede voor op de Amerikanen en Russen. De laatsten zijn er in geslaagd temperaturen van een miljoen graden Celsius te bereiken. De enorme betekenis van het in Harwell gedane werk is dat het schaarse en kostbare uranium in de toekomst als atoombrandstof door gewoon water zal kunnen worden vervangen. De grote hitte kon wor den vrijgemaakt door de fusie van atomen van z.g. zware waterstof. Dit is het beginsel waarop de H-bom berust, terwijl op gelijke wijze de zonne-energie wordt vrijgemaakt. Een kleine veertig liter water zal in een kernreactor van deze aard dezelfde energie kunnen leveren als tien ton steenkool. Deze energie zal gemakkelijk in elektriciteit kunnen worden omgezet. Nobelprijs voor de Franse auteur Camus De Nobelprijs voor letterkunde voor dit jaar is toegekend aan de Franse schrijver Albert Camus, „voor zijn be langrijke litteraire werk, dat de vraag stukken belicht, waarvoor het geweten van de mens zich heden ten dage ge steld ziet". Camus zal ruim tweehon derdduizend Zweedse kronen (ongeveer 160.000 gulden) ontvangen. De uitrei king geschiedt op 10 december tijdens een plechtige bijeenkomst te Stockholm, waarbij de Zweedse koninklijke familie aanwezig zal zijn. Al het werk van Camus die in 1913 in Algiers is geboren is doordrongen van de gedachte, dat het menselijk be staan ongerijmd is. maar dat het de moeite waard is de strijd tegen dit ab surde aan te binden. Voor zijn boek „La Peste" kreeg hij in 1947 de prijs van de critici. Hjj behandelt daarin het pro bleem van het kwaad. In het in 1942 verschenen „L'étranger" plaatst Camus de mens tegenover de wereld en zijn medemensen, een absurd mens in een absurde wereld. Verder verschenen van zijn hand „Mythe de Sisyphe", „Le Rebelle" (1954), „La Chute" (1956), „l'Exil et le royaume" en „Reflexions sur la guillotine" (1957). Hij heeft ook toneelstukken en essays geschreven en journalistiek werk gedaan. Met Jean- Paul Sartre, een van zijn eerste bewon deraars, heeft hij een levendige polemiek gevoerd naar aanleiding van het essay „l'Homme Révolte", waarvan de hoofd persoon ongetwijfeld Camus zelf was. Het Kremlin komt de boeren tegemoet „Kapitalistische" wending... In de Sovjet-Unie is een nieuw systeem voor levensmiddelenvoorziening ingevoerd, aldus blijkt uit een in Parijs ontvangen vlugschrift. Teneinde de leden van de Kolchozen te bewegen meer te produceren dan de normen van de officiële plannen voor schrijven, heeft de Russische regering besloten alle landbouwoverschotten ter beschikking te stellen van de plaatselijke bevolking. Deze overschotten werden tot nu toe verdeeld volgens de behoeften van de verschillende Russische repu blieken. (Na veertig jaar schijnt het Kremlin eindelijk in te zien, dat de boe ren zich wel willen inspannen, maar er dan ook zelf de vruchten van willen plukken. Hetgeen een bedenkelijke zwen king in „kapitalistische" richting bete kentRed. „L. D.") Door deze maatregel zal de calorieën- waarde van het dagelijks rantsoen in de periode van 1957 tot 1960 met 20 cent verhoogd kunnen worden, zo menen de Russische autoriteiten. Dit rantsoen blijft echter voor wat suiker, vis, fruit en groenten betreft, nog gedurende een bepaalde periode beneden de wetenschappelijk vastgestelde nor men, aldus het Russische vlugschrift. Al honderd doden in rampgebied Valencia In Spanje wordt gevreesd, dat circa honderd mensen in het overstromings gebied van Valencia om het leven zijn gekomen. Gisteren zijn zeven hefschroef- vliegtuigen van het Amerikaanse vlieg- dekschip „Lake Champlain" bij het red dingswerk ingeschakeld, die levensmid delen overbrachten naar geïsoleerde plaatsen. De stad Valencia biedt een troosteloze aanblik. In de straten staan een vijf honderd zwaar beschadigde auto's. De stad is verstoken van vers water en benzine. Brood is schaars. In enkele delen van de stad is de elektriciteits voorziening hersteld. Marines, een dorpje waar dinsdag zes mensen om het leven zijn gekomen, is gisteren ontruimd. Het loopt gevaar be dolven te worden door een heuvel, die door het water ondermijnd is. Vier Spaanse ministers hebben het rampgebied gisteren bezocht. Kaasdag in Alplien Gisteren is in hotel Centraal een keuring gehouden van zomerkaas, verzorgd door de Kaasdag-commissie, samengesteld uit de drie plaat selijke landbouwstandsorganisaties onder voorzitterschap van de heer J. Rijlaarsdam C. Czn. Het aantal inzendingen was dit keer minder dan vorige jaren: er werden 49 kazen ter beoordeling ingezonden. Opmerkelijk was, het daarbij, dat de kwaliteit van de ter keuring aan geboden kaas minder was dan vorig jaar, zodat dit keer meer dan voorheen met een tweede soort gekwalificeerd moest worden. De jury stond ook nu weer onder lei ding van de heer ir. A. Schrooder, Rijks- zuivelconsulent te Gouda en diens as sistenten, de heren Joh. Nusselder uit Gouda en P. v. d. Berg uit Gouderak. Namens de kaashandel zaten in de jury deheren J. v. d. Giessen uit Bodegraven en W. van Baren uit Woerden. Het gemiddelde der puntentoekenning lag ook lager dan voorheen. Thans be droeg dit 84.3 tegen vorig jaar 86,7 punt. Twintig kazen kregen het predikaat 1ste soort, vijfentwintig 2de soort en vier kazen 3de soort. RESULTATEN De keuring gaf het volgende resultaat te zien: D. C. Joha, Alphen, 100 punten benevens medaille van „De Producent"; J. Kempen, Aarlanderveen. 98 pnt.; M. Hoogendoom, Woubrugge 96 pnt.; B. C. Kortmann, Alphen aan den Rijn 92 pnt.; Jac. Rijlaarsdam, idem 92 pnt.; A. Ver- bey, idem 90 pnt.; P. Kwakernaat, idem 90 pnt.; J. J. Verkleij, idem 90 pnt.; J. v. Dorp, Hazerswoude 90 pnt.; C. G. v. Veer, Aarlanderveen 90 pnt.; Gebrs. Oudshoorn, Alphen aan den Rijn 90 pnt.; J. W. de Hertog, Alphen a. d. Rijn 90 pnt.; J. A. Straathof, Alphen a. d. Rijn 89 pnt.; N. v .d. Akker, Alphen a. d. Rijn 89 pnt.; J. de Bruyn, Boskoop, 88 pnt.; G. C. Kraan, Alphen a. d. Rijn 88 pnt.; J. J. Oostdam, Alphen a. d. Rijn 88 pnt. deze krijgt het lepeltje toege kend onder voorbehoud, dat d$ inge zonden kaas in de goede bereidingsweek is gemaakt C. J. Bontekoe. Boskoop 87 pnt.; F. J. Kempen, Alphen a. d. Rijn 86 pnt.; J. de Jong, Alphen a. d. Rijn 86 pnt. De inzenders van eerste soort kaas ontvingen een herinneringslepeltje of een ander geschenk als herinnering aan deze dag. EIGEN MERK VOOR BOERENKAAS Tijdens de des avonds in hotel Cen traal, onder leiding van de voorzitter van de Kaasdagcommissie, de heer J. Rijlaarsdam, gehouden bijeenkomst, deed de heer D. Heijkoop. voorzitter van de Bond van Kaasproducenten, o.m. mededeling, dat binnen niet al te lange tijd een eigen merk voor de volvette boerenkaas ingesteld zal wor den, zulks ter bescherming van deze kaas en ter onderscheiding van de vol vette fabriekskaas. Begrijpelijk, dat deze mededeling met algemene In stemming werd vernomen. De heer Rijlaarsdam herinnerde voorts in zijn openingswoord aan het tien-jarig bestaan van de Kaasdag: tevens vond hij het een teleurstelling, dat zowel het aantal inzendingen voor deze keuring als de kwaliteit waren terug gelopen. De heer Schrooder bracht rapport uit over de bevindingen van deze keuring. Hij wees er hierbij op, dat het publiek in het algemeen niet steeds de kaas koopt op de smaak, maar vaak ook af gaat op kleur en aanzien. Spreker wekte op in elk opzicht te blijven streven naar een zo goed mogelijk produkt. De heer Heijkoop gaf vervolgens en kele adviezen ter verbetering van de boerenkaas, die met grote aandacht be luisterd werden. De avond werd besloten met de ver toning van een uitstekende film over Zwitserland, waarna de heer Rijlaars dam woorden van dank sprak tot allen, die aan het slagen van deze Kaasdag 1957 hebben meegewerkt. AANGEBODEN Bad en geiser, mahonie cilinderbUTeau, 1-pers. spira len, litsjumeaux. 2-pers. ka pokmatras, pracht open haar den, zware Mechelse tafel en andere soorten, gTOte eiken kast, Mechels bureau, bureau- minlstre. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. Let op tel. 23261. Aangeb. Singer handnaal- machine. 1. z. g. st.. compleet met kap. prijs f 65.met ga rantie. Herenstraat 23. Leiden. Tel. 32627. f| Opel Ol.vmpla 1951 met eurlngrapport, stuurschake- ling, kachel, prima banden f 1275.Julianastraat 12, Leiden. Net kosthuis aangeb. met huiselijk verkeer, alles inbe grepen f 25 per week. Direct te aanvaarden. Brieven bur. v. d. blad onder no. 6306 k. Bromfietsen aangeb. Kap- tein Mobylette met bolle tank f 160. Berlnl M 21 f 135, Berinl M 21 de luxe f400. Varkevisserstraat 66 Kat/wijk a. Zee. Tel. 2795. Rijschool Krultv. d. Hoo- gen. Rijles in luxe- en vracht wagen autobus. Tevens luxe verhuur Dahllastr. 2, Waard- straat 37. Telef. 31143 of 24246 Skoda Roadster, 2-pers. sport, cabriolet, uitstekende staat. Julianastr. 12, Lelden. Puch motorrijwiel 1956, z. g. a. n. 800 km. gelopen. Nieuw prijs met access, plm. f 1850. nu f 1350.Kan gefinancierd worden, 's Avonds na 7.30 uur. Calandstraat 41. Te koop of te ruil aangeb. Mercedes Benz 1951, 170, 4 cll., In pr. st, met kaohel en radio f1450. Kan gefinancierd wor den. 's Avonds na 7.30 uur. Calandstraat 41. M Te koop 2-zlts bankstel. Papelaan 15. Voorschoten. Heeft U een feestje? WU verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei enz. Natuurlijk Het Emaillehuls, Haarlemmerstraat 160—165 B. Kanaries. Kanaries broed *56 en '57 met 3 maanden schriftelijke garantie voor de zang. Niet goed dan retour. J. Karei, Sxeenstraat 21. Tel. 20629. Wasmachlnefabriek beeft snelwaanachlnes met lichte emaille beschadiging, gloed nieuw met garantie, f 125 en f 145. Langzaamwassers f 259. Centrifuges f 150.Desge wenst afbetaling. DepotSluis straat 11. Lelden. Tel. 25466. Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrijwie len. jongens- en meisjes- met remnaaf, 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa Dusoswa. Turf markt 2. Lelden. Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. Alba Llen wasmachines f 395 met sneldiroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa Turfmarkt 2. Leiden. Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. Moderne mensen slapen ln moderne ledikanten. Cleopa tra van Auptng, divanbedden, ledikanten, opklapbedden van Lemafa. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 f| Z. g. a. n. motoroverall te oop, van f 52 voor f 20, maag- riem f 5, paar Jongensschoe nen, z. g. a .n„ m. 35 f4. Liefst voor 9 uur. 4e Groeneeteeg 90, Lelden. Solex Standaard f 349.50, d. m. f 17.30. Solex de Luxe 1 399.50, p. m. f 20.24, inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 6668. telef. 31292. H.M.W. duhbelzlt bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Hulsman. Hogewoerd 6668. i Naaimachines kunt U oteral kopen. Kwaliteit en service krijgt U bij Dernee. Haven 7. Tel. 25365. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke- lljike betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. Het Nederlandse klimaat stelt hoge eisen aan de haar- verzorgjng. De kapper is de vakman, die rekening moet houden met de omstandigheden van ons klimaat. Daarbij wordt de kapper gesteund door een grote Nederlandse industrie op kappersgebied: INDOLA. Om de kapper in staat te stellen, nog beter te voldoen aan de hoge eisen, organiseert INDOLA een nationale enquête waaraan een wedstrijd is verbonden. Deelname geheel gratis voor elke vrouw boven 16 jaar. Geen enkele aankoop wordt van U vereist om deel te nemen. HAAL EEN FORMULIER BIJ UW EIGEN KAPPER. De prijzen bestaan uit: 50 Haarverzorgingsabonnemen- ten ter waarde van f 150.- elk en 1000 gratis Color Friction behandelingen. Wot is COLOR FRICTION vérfT waard nor Uw haar levendiger, jeugdiger, stra- lenSrr^wordL Daardoor blijft her haar rn harmomt Denk'u'duwuet,C da'color Fricuon a„«n dien, om ^«h" en »"g te werken. Ook „aruurkieurrg h„r wordt door deze behandeling zoveel <-„i«r Friction is een modern haarverzorgingsprodukt tihién Uw kapper is bevoegd on, d,e behandehn, roe te passen. modern haarkleurmiddel (geen Krap bjj kas! Toch een Jas, Jack, vest, trui of pantalon voor dames, heren en kinderen dank zij onze kredietservice, v. Delft, Steenstraat 45. Een-twee-drie. De nieuwe Berlnl M31 met D.K.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zyp. Haarlemmerstraat 295. Maarden, kachels, fornuizen, televisie, radio, wasmachines, centrifuges, stofzuigers rijwie len, textiel. lederen Jassen enz. Gem. betaling. Inlichtin gen: Nlc. Bamlng, Kersen straat 22. Bev. ond.es geeft bijlessen aan leerlingen van de lag. school en de le en 2e klas ulo Brieven bur. van dit blad onder no. 4630 k. Zoekt een motor? Jawa '52, 250 cc., 1. pr. st. f 600. Jan van Goyenkade 20. 2de hands rijwielen. Mels- Jesrijwiel. jongens, damessport. herenrywlel met een jaar ga rantie. in prima staat. Lage prijzen. H. Geenjaar Hoge woerd no. 71. Salamander kachels, alle maten, emaille kachels, kook kachels. haardkachels, gasra- dlatoren, vuurduivels, stook- fornulzen, waterfornuizen, los se potten, roosters potten, rin gen, kit. vuurspecie. Alles voor Uw kachel. A. J. Hartwijk. Nwe. Beestenmarkt 794, Telef. 26627. Herenfiets, groot model, met rem- of versnellingsnaaf. T. e. a. b. Roodenburgerstr. 15. Aangeb. wintermantel, avondjurk, grijze rok, maat 42, winterjas, zwart kostuum, maat 52. Geen opkopers. Willem de Zwijgerlaan 22 Oegstgeest. Te huur aangeb. een grote en een kleine kamer, vaste wastafel en diepe kast, voor rustig heer of dame. weekend afwezig. Gestoff. of gem. Brie ven bur. v. d. blad no. 4749 k. Te koop Tempo Matador 1950'51, bestel, met Volks wagenmotor. verbruikt 112|, 1 ton op kenteken. Desk. on derzoek toegestaan. C. Brou wer, Haaxl straat 70, Lelden. Een bankstel a f30, tapijt f 10. dubbelplts gasstel f 15. enkelplts 15 Lange Pleters- kerkkoorsteeg 12. Tel. 20095. Biedt, zich aan handige jongem., 22 J., voor alle voork. werkz.heden, 'onverschillig wel ke. I. b. v. rijbew. Brieven bur. van dit blad no. 4753 k. Gestoffeerde zlt-slaapkamer met volledig pension, ln Pro- fessorenwijk. Zeer goede stand. Geen beroeps. Brieven bux. v. d. blad onder no. 4765 k. Te koop kookkacheltje f 15. Zwarte emaille kachel f 35. 5 mahonie stoelen. Hogewoerd 62. M Alle soorten hout, triplex, board enz. enz. Oude Heren gracht 21 (blauwe deuren). Troost. Haven 14. Lelden. Tel. 21664. Te koop raszuivere zwarte poedelpups. Te bevr. v. d. velde, Nw Voordorpstraat 39, Voorschoten. Aangeb. Skoda Cabriolet ln goede conditie. Prijs f 650. 's Avonds na 6 uur. Morsstraat 55. Lelden. Aangeboden 3 plusfours. leeftijd 14 Jaar. samen f 15. Tevens colbertjasje f 15. Belde z. g. a. n. 's Avonds na 6 uur. Morsstraat 55. Lelden. Gestoff. zlt-slaapk. aangeb. ln Vogelenwijk. Huur p. mnd. f 37.50. Brieven bur. van dit blad onder no. 4793 k. B. z. a. meisje van 16 .laar. als leerling verkoopster. Liefst manifacturen Brleve-i bur. v. d. blad onder no. 4800 k. DIVERSEN Bridge. Dame en heer, ruim mldd. leeftijd, wonende ome. station, zoeken 2 beschaafde heren of echtpaar, betere stand, om gezellig bridge- clubje te vormen. Brieven bur. van dit blad no. 4650 k. Rechtskundige adviezen ver zoekschriften, schuldbekente nissen verstrekt en maakt op het raadgevend en bemidde lingskantoor K. W. Wijk. gep. Ins. v. Pol.. Thorbeckestr. 78. Lelden, telefoon 22508. Be handelt vertrouwelijk delicate aangelegenheden. Wnnlngrull. Aangeb. nieuw bouw huis te Sassen he im, 4 kamers, keuken enz. Gevraagd huls te Leiden. Te bevr.: Westeretraat 26, Sassenheim. lieer. 33 J.. zoekt kennis making met degelijke vrouw. Kinderen geen bezwaar. Foto's op erewoord retour. Brieven bur. van dit blad no. 4766 k. Bericht voor de hr. G. Dilk- stra. Brief zaterdag 5 okt. ont vangen. Wegens ziekte adver tentie verlaat. Bij nog nadere kennismaking, adres in Uw bezit. Huweiyk. Wendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemiddel-kantoren. Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter Inzage. Nederlands Bemldd. centrum. Hoofdadm., Postbus 60.37, Amsterdam. Kantoort 's-Gravenhage. Pahudstraat 64. Zat., zond. 2—8 uur, Te huur gevraagd. In omge ving Ijlden, groot huis, ln ruil voor herenhuls Voorburg en moderne driekamer-flat Den Haag. Brieven bur. van dit blad onder no. 4780 k. Weggelopen Airedale Ter rier, reu fors gebouwd, zwart dek. Gaarne inl. of terugbe zorging Dr. D. Ruiter. Hof- Aangel». vrij huls of flatwo ning. nieuwbouw. Den Haag. Gevr. vrij huisje te Oegstgeest of Noordwijk Binnen. Brieven bur. van dit blad no. 6303 k Brieven op advertenties welke naar onze mening niet bonafide op de inhoud reage ren (o.a. drukwerken) wor den niet aan de stellers door gegeven, doch zonder meer vernietigd.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11