G R I E PI Chefarine 4 Burgemeester Steenbakker vierde zijn 40 jarig jubileum Buitengewone raadsvergadering en receptie in Benthuizen 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nog krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt baat waar andere middelen falen! Gelijke spelen voor Zijl en LGB tegen resp. GZC3 en SZPC Kan incident in Windscale in de toekomst voorkomen worden? WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 OPHEFFING WONINGNOOD. De heer D. van Leeuwen wees er in het bijzonder op, dat de woningbouw in de afgelopen periode goede vooruitgang heeft gemaakt, zodat er op het ogenblik zelfs kans bestaat dat deze nood geheel wordt opgeheven. Verder kan de burge meester met tevredenheid terug zien op het feit, dat hij altijd een sluitende be groting heeft kunnen aanbieden. De heer D. van Soest wees er op, dat de burgemeester niet over één nacht ijs gaat en dat zijn voorstellen altijd gedegen zijn. De heren A. M. Slootmaker en A. Voorwinden boden eveeens hun geluk wensen aan. De loco^secretaris, de heer G. J. A. Runsink, bood namens het gehele ge in eentepersoneel de gelukwensen aan. Hij wees er op, dat er nog veel te doen is en hij zegde ook voor de toekomst alle medewerking toe aan de burgemeester. De heer P. de Vrij tenslotte verzocht de aanwezigen de burgemeester en zijn ge zin de zegenbede uit psalm 134 toe te zingen. Daarna bood hij namens de raad, het gemeentepersoneel, de gemeentelijke geneesheer, het onderwijzend personeel en de rijkspolitie een vier-kleurenpot- lood en een zilveren kandelaar met drie kaarsen aan. TWEE WENSEN. Burgemeester Steenbakker wees er op. dat hij zich als ideaal gesteld had secre taris te worden in een plattelandsge meente, om daarna te trachten burge meester te worden. Dat is wel iets an ders gelopen, want hij kwam van Bos koop, waar hij hoofdcommies was, direct als burgemeester naar Benthuizen. Spr. bracht dank aan allen, met wie hij had periode itgenoté. Kostbare geschenken en vele bloemstukken De heer J. J. Steenbakker Morilyon Loijsen, burgemeester van Bent huizen en Moerkapelle en secretaris van Benthuizen herdacht gisteren het feit dat hij 40 jaar geleden in overheidsdienst trad. Ter gelegenheid van dit jubileum werd gisteravond in Benthuizen een speciale raads vergadering gehouden, waarna een zeer druk bezochte receptie plaats vond. Het heeft de heer en mevrouw Steenbakker niet aan belangstel ling ontbroken en ook bij de herdenking van dit jubileum binnenkort in de raad van Moerkapelle zal men kunnen vaststellen dat de burge meestersfamilie zeer gezien is. De raadszitting werd geopend door de loco-burgemeester, wethouder C. van Gaaien, die het oudste en het jongste raadslid, resp. de heren D. van Leeuwen en A. Voorwinden, verzocht de familie Steenbakker binnen te leiden. Als eerste spreker voerde daarna wethouder Van Gaaien het woord, die herinnerde aan de tijd, dat burgemeester Steenbakker als volontair werkzaam was, zonder sa laris dus. Na de verschillende rangen te hebben doorlopen, volgde de benoe ming van de heer Steenbakker tot bur gemeester van Benthuizen. U hebt U al tijd volkomen onpartijdig getoond, als- dus spreker, en daardoor is de goede geest in de raad bewaard. Er zijn in de afgelopen 11 jaar vele werken tot stand gekomen in de gemeente en er zou nog veel uitgevoerd worden, wanneer de be stedingsbeperking geen roet in het eten gooide, De heer Van Gaaien besloot zijn toespraak met het aanbieden van zjjn hartelijke gelukwensen en de wens, dat de burgemeester nog veel zou kunnen doen voor de gemeente. Na mens de gemeente bood hy de heer Steenbakker de gebruikelijke enve loppe met inhoud aan. samengewerkt in de afgelopen en betrok daarbij ook zijn echtgenol die hij de mentor van vele zaken noemde. Mjjn grootste wens is, aldus de bur gemeester, dat de Woningruimtewet 1947 zal worden opgeheven, omdat die dan overbodig zal zijn geworden. Daar naast ligt er voor Benthuizen spe ciaal de wens de bouw van een Groene Kruis-gebouw. Tenslotte bracht de heer Steenbakker dank aan alle aanwezigen, die door hun komst luister hebben bijgezet aan de viering van het jubileum. VIJF SPREKERS. Nadat de raadsvergadering was geslo ten voerde burgemeester J. M. M. van Meetelen, burgemeester van Bergschen- hoek, het woord namens de provinciale vereniging van burgemeesters in Zuid- Holland, namens de drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten", waarvan de ju bilaris secretaris is, en namens de col lega's. Hij bood na een geestige toe spraak een rotan stoel aan. Wethouder Van der Tas uit Moerkapelle wilde op deze dag ook niet achterblijven, hoewel Moerkapelle zelf ook het jubileum zal herdenken. De heer In 'tVeld uit Den Haag voerde het woord namens de Ge zondheidszorg, en de heer H. H. Jalink deed zulks namens de technische dienst. Een vertegenwoordiger van de gerefor meerde gemeente bood eveneens geluk wensen aan. De burgemeester sprak een woord van dank. receptR:. Tijdens de daarop volgende receptie boden de verenigingen uit Benthuizen by monde van de heer Runsink, die daarbjj geassisteerd werd door twee meisjes van de jeugdverenigingen, de burgemeester een nieuwe fiets en een schemerlamp aan. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op ds. A. van Eijk, de burgemeesters Smeets van Zoeterwoude, Verkerk van Boskoop, Warnaar van Waddinxveen, Van der Hoeven van Voorschoten en Den Hollander van Hazerswoude. Ook vele gemeente-secretarissen uit de omliggende gemeenten woonden het jubileum van hun collega bij. Verder zagen wij ter ter receptie nog de dijkgraaf van het hoogheemraadschap Rijnland, mr. F.M.A. Schokking, en de secretaris van Rijn land, mr. S. J. Fockema Andreae, de lt.-( kol. Van Gorkom namens het district' Leiden van de Rijkspolitie, mr. dr. F. A. Helmstryd, griffier van Pro vinciale Staten. Namens de C.H.U. waren aanwezig de heer D. van der Kwaak, voorzitter van de Staten- kring Leiden, waarvan burgemeester Steenbakker secretaris is, en de heer S. H. van Eybergen uit Katwijk, lid van de Prov. Staten. Wethouder Van Eyk was wegens ziekte verhinderd de herdenking van het jubi leum bij te wonen. In de raadszaal ston den vele bloemstukken opgesteld. Prinses Beatrix opent polio-revalidatiecentrum Naar wij vernemen zal het magazijn voor kleine wapenen van de Koninklijke Landmacht op de Paardenmarkt te Delft met ingang van 1 november wor den opgeheven. Het magazijn wordt, met ingang van die datum overgeplaatst naar Amsterdam. Het pand zal ter be schikking komen van de Van der Wou- denstichting. die een groot gebrek aan ruimte heeft gekregen, vooral nadat daarin het revalidatiecentrum voor po liopatiënten werd gevestigd dat op 29 oktober door Prinses Beatrix zal wor den geopend. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderen! n Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. Schilder door trein van een viaduct geworpen Gistermorgen is op het spoorwegvia duct in de Tumdorpstraat te Hengelo de 16-jange schildersknecht R. Nadorp uit Hengelo, in dienst van een Arnhems bedrijf, door de trein Zutfen-Enschede gegrepen en van het viaduct geworpen. Hij werd zeer ernstig gewond opgenomen en naar het R.-K. Ziekenhuis overge bracht. De jongen was met een schilder bezig het viaduct -te verven. Er was geen veiligheidsman aanwezig, toen de werk zaamheden werden uitgevoerd. De twee de schilder kon zich met een sprong in veiligheid stellen toen de trein naderde. De wagenbestuurder had de beide man nen niet gezieiydoor de felle zon. VARIA Drie fietsen in één Een Britse rijwielfabrikant tieeft een geheel nieuw idee ten uitvoer gelegd: hy heeft een fiets voor kinderen ver vaardigd, welke dank zij een enkele af neembare bovenstang de keuze biedt van twee verschillende hoogten van de dwarsstang. of een „open" model voor meisjes. Het doel van deze uitvinding is om een veilige fiets voor kinderen op de markt te brengen, welke tevens eco nomisch is voor de ouders, omidat de fiets vele jaren kan meegaan doordat zij in feite met 'het bind meegroeit! Zes polowedstrijden in Spaardersbad Op de speelavond van de kring Gouwe-Rijnstreek in het Spaardersbad in Gouda gingen gisteravond zes Leidse zeventallen te water voor even zoveel wedstrijden voor de kring wintercompetitie. „De Golfbrekers" waren met vijf zeventallen naar Gouda getrokken, terwijl het eerste van „De Zijl" het halve dozijn volmaakte. In geen van de wedstrijden bereikte het spel een hoog peil. De kleine afmetingen van 't veld en de geringe diepte van het water belem merden een goede ontplooiing van het spel en bovendien telden vrijwel alle ploegen een of meer invallers. Voor zover er van belangrijkheid spra ke was. was de wedstrijd van De Zijl te gen het derde van GZC de belangrijkste van de zes. De Leidse ploeg telde liefst 3 invallers. Krachtsverschil was er in deze wedstrijd niet. Alleen was GZC voor het doel Iets gevaarlijker, voorna melijk door de midvoor, aan wie Han Bik zijn handen vol had. Deze midvoor zorgde na enige tijd met een mooie omhaal dat zijn ploeg met 10 voor kwam te staan. De Zijl probeerde het aan de andere kant met een paar verre schoten welke echter niets opleverden. Een blunder van de Goudse keeper, die een houdbaar schot van Louk van Wijngaarden door zijn handen liet glip pen, maake dat de ruststand 1-1 was. Na rust onderbrak Dick v. d. Kwaak goed een aanval, zwom op en plaatste op tijd over naar de vrij liggende Wim Bergman, die 12 scoorde. In het ver dere verloop was GZC iets meer in de aanval en maakte tenslotte ook gelijk: 22. wat de eindstand werd. Eenzelfde eindstand bracht SZPC LGB heren. In deze wedstrijd was S.Z.P.C. on getwijfeld sterker maar dit uitdrukken in doelpunten konden ze niet, veel schoten belandden op paal en lat. De Schoonhoofse ploeg nam al gauw een 10 voorsprong. Verder is er in de eer ste helft niet meer gescoord, ook niet door de LGB. die het laatste deel een numerieke meerderheid had. Dit gebeurde pas in de tweede helft door Henk Lefebre die daarmee de stand op 11 bracht. Direct hierna kreeg Jan van Staden een vrije schiet kans en het was 12. Uit eèn corner scoorde de SZ-midvoor de gelijkmaker: 22. Tijd voor meer doelpunten was er niet. Hasselman krijgt afscheidsparade deen extra kosten nodig Naar aanleiding van vragen over het houden van de afscheidsparade voor generaal B. R. P. F. Hasselman die op 30 oktober op de militaire weg onder Oud-Leusden zal worden gehouden en waaraan door 5000 man zal worden deel genomen en de noodzaak tot beste dingsbeperking, deelt de Legervoorlich- tingsdienst het volgende mede: Een parade heeft steeds als oefening voor de leiders en voor deelnemende troepen groot nut. Tweederde gedeelte van de troepen ls gelegerd in de omgeving van Amers foort, terwijl het deelnemende tank bataljon verbiyft in de „Boskamp", grenzend aan de militaire weg. De militaire weg is een betonbaan, die speciaal is gebouwd voor het ver voer van zwaar materiëel o.a. tanks, tus sen de verschillende nabij de weg ge vestigde onderdelen, zodat geen schade zal worden veroorzaakt. Aan de parade zijn geen bijzondere kosten verbonden zoals dit wel het geval was bij het voorgenomen défilé te Utrecht in april j.l. Voor dit défilé moes ten langs de juist geopende weg der Verenigde Naties voorzieningen worden getroffen, o.a. het wegnemen van vluchtheuvels en verkeerszuilen, was be schadiging van wegdek en ingezaaide gazons onvermijdelijk. De normale kos ten van dit défilé zouden hierdoor zo danig zjjn opgevoerd, dat de uitgaven niet verantwoord werden geacht. Flessenmelk voorlopig alleen in Amsterdam duurder De minister van Economische Zaken heeft afwijzend beschikt op een voorstel van de Algemene Vereniging voor Melk- voorziening tot een algemene verhoging van de detailhandelsmarges voor con- sumptiemelk. Het cijfermateriaal, dat de minister is overgelegd, en dat in hoofd zaak op Amsterdam betrekking had, v/as voor de minister wel aanleiding er in 'toe te stemmen, dat in Amsterdam de prijs voor flessenmelk met een cent per liter kan worden verhoogd bij een hand having van de prijs voor losse melk. In dien ook voor andere plaatsen aanneme lijk kan worden gemaakt, dat de melk- detailhandel in overeenkomstige positie verkeert als in Amsterdam, is de minis ter bereid eventuele verdere voorstellen tot een margeverbetering elders in over weging te nemen, waarbij evenwel in aanmerking dient te worden genomen, dat in vele plaatsen oplossing der moei lijkheden eerder zal moeten worden ge vonden in rationalisatie van de melk- distributie dan in een margeverhoging. Verbod voor aflevering van besmette melk tot 200 vierkante mijl uitgebreid (Van onze Londense correspondent) Ondanks de verzekeringen van deskundigen, dat er geen gevaar was voor uit breiding van de besmetting met radio-activiteit, welke was veroorzaakt door de oververhitting van vorige week donderdag in de Britse atoomcentrale van Windscale-Cumberland, is het verbod voor de aflevering van besmette melk uit gebreid tot een gebied van 200 vierkante mijl, dat door 130.000 mensen wordt bewoond. Aanvankelijk was slechts een gebied van veertien vierkante rnjjl als een gevarenzone beschouwd. Het ls zelfs mogelijk, dat deze strook nog zal moeten worden verdubbeld, gezien het feit, dat veel meer zuidelijk besmette melk is aangetroffen. Er zijn nu 150 boerderijen getroffen door het verbod om melk af te leveren, maar ih totaal bevinden zich 700 boerderijen op de gevarenlyst, hoe wel de meeste geen commerciële melkproducenten zijn. Zevenhonderd boerderijen op de gevarenlijst Gebleken is, dat de radio-activiteit in de onderzochte melkmonsters niet zo snel verminderde als men had gehoopt. Bovendien zijn sporen van strontium 90 het gevaarlijk bij-produkt van H-bom- proeven gevonden in de door radio actieve stofdeeltjes aangetaste melk. Het strontium-gehalte ls echter buitenge woon zwak en zal pas gevaar opleveren indien het 100 maal stérker was. Ook eieren worden thans op radio-activiteit onderzocht, maar tot dusver was het re sultaat negatief. Er schijnt geen gevaar te bestaan voor de besmetting van groenten. Een gewas ontvangt namelijk slechts uiterst geringe hoeveelheden ra dio-activiteit van stofdeeltjes, welke er op vallen, maar een koe. die een groot terrein af graast, verzamelt veel grotere hoeveelheden radio-actief materiaal. Verder wordt nagegaan, of drinkwa terreservoirs 'in de omgeving zijn aan getast. In het scheepsbouwcentrum Barrow-in-Furness bezocht de politie melkzaken om er op toe te zien. dat de aanwezige voorraden niet werden ver De jeugd biedt burgemeester Steenbakker een fiets en een sche merlamp aan. Naast de burgemees ter mevrouw Steenbakker en een dochter. kocht. Grote hoeveelheden, welke dage lijks worden geproduceerd. worden thans in zee gestort. Donderdag begon de besmetting, toen na oververhitting van de uranium-sta ven van een der reactors in Windscale hoeveelheden radio-actief materiaal door de filters van de 130 meter hoge schoorstenen ontsnapten. Het was voor namelijk jodium isothoop 131 dat ge makkelijk kan worden ontdekt, omdat men er vertrouwd mee is. daar het voor tal van medische doeleinden wordt ge bruikt. Hoewel het incident donderdag in de namiddag gebeurde, begon het radio-actieve jodium zich pas zaterdag in gevaarlijke hoeveelheden af te teke nen, omdat er enige tijd nodig was voor het rundvee om voldoende doses op te nemen. Geschat wordt, dat minder dan een duizendste van de radio-activiteit van de kernreactor over de omgeving is verspreid. Hoewel de hoeveelheden in de melk aangetroffen radio-actief jo dium op zichzelf niet gevaarlijk zijn. zou het zich bij voortgaand melkgebruik in het menselijk lichaam vastnestelen. zodat na enkele jaren de gevolgen niet zouden uitblijven. Radio-actief jodium behoudt zijn radio-activiteit niet lang. Binnen acht dagen mist het de helft van zijn kracht. Er is nog niets bekend over de oorzaak van de oververhitting in de reactor en waarom de normale veiligheidsmaatregelen, welke in derge lijke gevallen worden toegepast, onvol doende waren. Het ls daarom nog te vroeg om te zeggen, dat een incident als dit in de toekomst kan worden voorko- •- men. Ajax tegen Wismut In de achtste finales van het toer nooi om de Europese voetbalbeker zal Ajax uitkomen tegen de Oostduitse kam pioensclub Wismut. Wismut speelde gisteravond in de be slissingswedstrijd tegen Gwardia weer gelijk (11) en toen ook in de verlen ging geen beslissing was gevallen, werd besloten het lot te laten beslissen, waar bij Wismut de gelukkige was. WANDELSPORT Wandelkring Leiden en Omstreken Het wandelseizoen ligt bijna weer ach ter ons. De laatste tocht, die nog op het programma voorkomt, is de Sint Nico- laastocht. Deze tocht wordt door de kring geor ganiseerd op zaterdag 16 november as. Evenals verleden jaar kan men in Katwijk aan Zee en Leiden starten, terwijl de wandelaars in de Rijnstreek voor het eerst in de gelegenheid worden gesteld in Alphen a. d. Rijn te wandelen. Over de laatst gehouden tochten kan het bestuur zeer tevreden zijn, want de Zeehospitiumtocht te Katwijk bracht ruim 1000 deelnemers aan de start. Ondanks het stormachtige weer trot seerden 525 deelnemers de tocht van de Zwieten te Zoeterwoude, terwijl de Rode Kruistocht te Katwijk aan Zee 1091 tip pelaars onder ideale weersomstandig heden naar zich toetrok. Fraaie successen voor de Kring. Over de Sint Nicolaastochten nog het volgende Startplaatsen: Alphen a. d. Rijn, IJs- clubgebouw, Prins Bernhardlaan'Kat wijk aan Zee, Oranjeschool, Secr. Var- kevisserstraat, bushalte Schoolstraat: Leiden Oud-Hortuszicht, Witte Singel 59. Afstanden: Voor personen tot en met 13 jaar 10 km. Voor personen van 14 jaar en ouder 15 km. De starttijd is voor alle plaatsen van 2 tot 3 uur. Inschrijf adressen: Alphen a. d. Rijn, J. Woordes, Stationsplein 8. Alphen. Katwijk aan Zee: D. Oudshoorn, Smidstraat 13, Rijnsburg; A. F. Erkelens. Kanaaldijk 4. Katwijk aan Zee: H. Barnhoorn, Adrianastraat 17, Katwijk aan Zee. Leiden: G. Groenendijk. Leidse weg 451, Voorschoten: W. Breedevelt, Leven daal 175a, Leiden; J. Muusse, Parkstraat 43, Leiden; D. Donker, Broekweg 3, Was senaar. Tot slot zal in het kader van het win- terprogramma op 22 oktober een film avond worden georganiseerd in Oud- Hortuszicht. ieodeeBi. .eK.9.BlD2i SCHAKEN Toernooi huisschakers Voor de tweede maal organiseert de Leidse schaakclub Philidor een toernooi voor ..huisschakers", dat zijn zij die niet aangesloten zijn bij verenigingen beho rende tot de KNSB of LSB. De inschrijving staat open tot en met 28 oktober a.s. Er zal worden gespeeld in het Federatiehuls, Gerecht 10 alhier. Men kan zich opgeven bij de organi sator van dit toernooi, de heer W. F. Schuss, Magdalena Moonstraat 27. Nixon over de Russische militaire kracht „In militair opzicht is Rusland momen teel geen zier sterker dan vóór de ver vaardiging van de kunstmaan", aldus zei Richard Nixon, de vice-president van de Verenigde Staten, gisteravond op een conferentie van de Organisatie voor In ternationale Ontwikkeling te San Fran cisco. Hij voegde er aan toe, dat het Westen militair veel machtiger blijft dan de communistische wereld, en in staat is iedere aanval van een even tuele vijand af te slaan. Nixon erkende evenwel, dat de Russen „ons weer eens getoond hebben wat we al wisten: nl. dat zij in staat zijn een ballistische raket voor grote afstanden af te schieten en dat zy hun wetenschappelijke en industriële capaciteit aanzienlijk hebben ontwikkeld". Het tweede herenzevental van LGB speelde tegen de reserves van DONK. Veel overtredingen en slecht spel ga ven deze wedstrijd een rommelig karak ter DONK was de sterkste van de twee wat in de eerste helft met een doelpunt werd uitgedrukt. Verder kwamen beide ploegen niet. zodat DONK met 1-0 won. De tijd dat de damesploeg van de Golfbrekers wel eens een competitie wedstrijd verloor is al weer heel lang geleden. Gisteravond werd ook weer gewonnen, n.l. met 3-1 van de dames- ploeg van DONK. Jet Prins zorgde voor 01 toen de DONK-keepster het water uit gestuurd was. Nadat er wat ruimte was gemaakt doordat twee speelsters het water uit gestuurd waren, maakte Jopie Heems kerk er nog voor de rust 02 van. Na rust liep DONK in tot 12. Verder kwamen de Goudse dames echter niet. De Leidse echter wel. Door Loes Zand vliet werd met een drukballetje de eind stand volkomen verdiend 3—1 in hun voordeel. De adspiranten jongens- en meisjes- ploegen van de LGB speelden tegen de adspirantjes van de Alphense Zwemclub De meisjes brachten het er het beste af en wonnen gemakkelijk met 61. De jongens verloren met 32. Kees Manders kwart eeuw op de planken Kees Manders. grote broer van „Dorus", is gisteren door talloze voor aanstaande figuren uit de theaterwe reld, in Carré te Amsterdam gelukge wenst met zijn zilveren artiestenjubi leum. De thans 44-jarige cabaretier begon zijn loopbaan in de kleinkunst in 1932, toen hij 19 was, met een op treden in Café de Boer op het Zaai land in Leeuwarden tegen de voor hem toen geweldige gage van f 5. per week plus kost en inwoning. Later oogstte Kees Manders, behalve in ons land. veel succes in België. Frankrijk en Duitsland. In België wer den meer dan honderd van zijn liedjes op de grammofoonplaat vastgelegd. Te genwoordig heeft hij de leiding van de internationale artiestencombinatie „We- reldproduktie", en bezit een eigen ge luidsstudio, waar jonge artiesten de kans krijgen te tonen wat zij in hun mars hebben. Zaterdag a.s. zal Kees Manders tij dens een nachtvoorstelling, die ter mid dernacht begint en tot vier uur in de ochtend zal voortduren, in Theater Carré te Amsterdam worden gehuldigd. Ook het „kleine broertje" van Kees, Tom Manders. die acht jaar jonger is, zal in het feestprogramma optreden. Gouden plaat voor Max Tailleur De humor van Max Tailleur, die in „De Doofpot" aan het Rembrandtsplein te Amsterdam nu al bijna vijf jaar lang met zijn aan de lopende band opgediste moppen iedere avond een vol huis trekt, valt ook zonder zijn mimiek in de smaak. Zaterdagmiddag a.s. geeft His Masters Voice in het Minervapaviljoen te Am sterdam een cocktailparty ter gelegen heid van een nieuw door Max gebroken record. Van zijn eerste langspeelplaat met-moppen zijn er thans 10000 ver kocht, een aantal dat volgens deze gram mofoonplatenfirma in langspeelplaten nog niet bereikt is. Tijdens de door muziek opgeluisterde cocktailparty zal Max Tailleur zijn eigen langspeelplaat in goud worden aan geboden. Op zijn beurt heeft Max een bijzondere verrassing in petto, die hij tot zaterdag a.s. angstvallig bedekt houdt onder een waas van geheimzin nigheid. Mislukte raketproef in de Ver. Staten Een nieuwe Amerikaanse raket „Ta los" genaamd, die gisteren op het proef terrein White Sands (in de staat Nieuw-Mexico) voor het eerst beproefd is, is neergestort zonder haar doel te hebben bereikt. De raket haalde een hoogte van slechts 1200 meter. „Talos" was juist door de Amerikaanse marine aan het leger overgedragen, het geen met een plechtigheid gepaard ging, waarbij tweehonderd officiële genodig den en journalisten tegenwoordig waren. Er zouden twee proeven genomen worden met de „Talos". De eerste raket was afgevuurd op een bommenwerper van het type B-17, die zesduizend meter hoog vloog en veertig kilometer van de afgevuurde raket verwijderd was. De raket begon op een hoogte van 1200 me ter van richting te veranderen en stortte later neer. Een proef met een tweede raket werd toen afgelast De „Talos" kan van een „atoomkop" voorzien worden. American Legion eerde Nederlandse gevallenen De deelnemers aan de Vredespelgri- mage van het American Legion hebben gistermiddag onder grote belangstelling de Nederlandse gevallenen uit '40— '45 geëerd tijdens een korte plechtigheid by het Nationaal Monument op de Dam. Een deputatie uit de groep legde voor de piloon waarnaast zich twee vlag- gedragers met de stars and stripes had den geposteerd een krans namens de nationaal commandant en een namens het nationaal hoofdkwartier van het American Legion: een organisatie van oorlogsveteranen. De plechtigheid, die werd opgeluisterd door de Koninklijke Militaire Kapel, werd bijgewoond door de ambassadeur der Verenigde Staten, Philip Young In de namiddag werden de deelnemers op een receptie in het Koninklijk Insti tuut voor de tropen ontvangen door de minister van Defensie, ir C Staf Met een taptoe van de Konmklyke Kapel voor het Instituut werd deze ontvangst besloten.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7