Na 12 jaar zag Himmler's de man, die hij het leven redde lijfarts NET MEISJE 1*2X1 a VROUWEN EN MEISJES VROOM Kerstenin Duitsland te weinig bekend of nu alweer vergeten? Tienduizenden voor de dood gespaard WOL SPEELT WEER DE HOOFDROL!! EEN RECHT EEN AVERECHT RUDOLF BLIK N.V. - TELEVISIESïR. 16-18 I Brieven op advertenties onder nummer Unieke ontmoeting in Goclesberg WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 (Van onze correspondent in West-Duitsland) In Bad Godesberg ontmoetten elkaar dezer dagen twee mannen, van wie de een de ander twaalf jaar geleden onder buitengewoon drama tische omstandigheden op het laatste nippertje het leven heeft gered. De geredde is Th. H. F. Steltzer thans voorzitter van de West- duitse Unesco-commissie en van de Duitse vereniging voor buiten landse politiek die van 1945 tot 1947 minister-president van het Bondsland Sleeswijk-Holstein is geweest. De man, aan wie hij zijn leven te danken heeft, is Felix Kersten, de vroegere „lijfarts" van Himmler, die dat opperhoofd van de Gestapo altijd moest masseren, wanneer deze wat vaak voorkwam heftige nerveuze maagkrampen had. Kersten, die thans bijna 60 jaar is, is in Dorpat in Letland geboren en heeft naderhand een Finse pas gehad. Hij heeft pok geruime tyd in Nederland ge woond, maar Himmler heeft hem in 1940 naar Duitsland laten komen. Hy hield zich daar meestal op een landgoed ca. 65 km ten noorden van Berlijn op. In 1943 kon hij zich in Zweden vestigen, maar hij kwam toch telkens weer op nieuw naar Duitsland om er zijn patiënt Himmler „onder handen te nemen". On der bepaalde omstandigheden, vooral toen het einde van de oorlog al in zicht was, kon Kersten veel van Himmler ge daan krijgen. Daardoor heeft hij het leven van tienduizenden mensen, zowel Duitsers als niet-Duitsers, kunnen red den. Na de oorlog heeft het lang geduurd, voor men de grote verdiensten van Ker sten op de juiste waarde wist te schat ten. Aanvankelijk verweet men hem dat hij met de nazi's had gecollaboreerd. Nederland heeft hem in zijn strijd om zijn rehabilitatie buitengewoon krachtig gesteund. Het Nederlandse Instituut voor Oorlogsdocumentatie heeft het. geval- Kersten grondig onderzocht en vastge steld, dat het aan Kerstens invloed te danken is geweest, dat Himmler tegen de wil van zijn opperste chef Hitier, toen de gealliëerde legers al in aantocht waren bepaalde dat de concentratie kampen intact moesten blijven en de gevangenen niet mochten worden ver moord, terwijl Hitier daarentegen uit drukkelijk had bevolen, dat geen enkele gevangene meer de bevrijding door de geallieerden zou beleven en alle kamp gebouwen zouden worden opgeblazen. Ook voor Nederland Het Nederlandse instituut verklaarde, dat. het Kerstens werk is geweest, dat 22.000 gevangenen te voren al de con centratiekampen hebben kunnen verla ten om naar Zwitserland en Zweden te gaan. Kersten zou een groot gedeelte van het Nederlandse volk ervoor hebben bewaard naar Polen te worden gedepor teerd. Het is aan hem te danken, dat Den Haag, Clingendaal en de Afsluit dijk van het IJsselmeer niet door de Duitsers met hun V-2's werden ver woest. Kersten heeft ons land en volk ook een enorme dienst bewezen, doordat hy kon doorzetten, dat levensmiddelen uit Zweden naar Nederland mochten worden gestuurd. Bovendien heeft hij tot twee keer toe kunnen verhinderen, dat onze kunstschatten naar Duitsland wer den gesleept. In januari 1945 werd Kersten in Stockholm door een bisschop bezocht, die hem vroeg het leven van een man, die in Berlijn gevangen zat, te redden. Die man, Steltzer, was al ter dood ver oordeeld, en zat in een cel op de vol trekking van zijn vonnis te wachten. Bijna te laat Kersten stuurde zyn secretaresse met een brief per vliegtuig naar Berlijn. Het duurde een paar dagen, voordat zij de brief kon afgeven. De executie werd in derdaad afgelast, maar het was niet meer mogelijk dat de directeur van de gevangenis op tyd per telefoon mee te delen. De telefoonkabels waren een dag tevoren tijdens een luchtaanval ver nield. Kerstens secretaresse moest zelf naar het gevangenisgebouw. Luchtalarm en autopech hielden haar onderweg nog op, maar ze kwam een half uur voor het vastgestelde tijdstip van de executie in de gevangenis aan Redder en geredde stonden thans in Godesberg tegenover elkaar. Op de vraag of hij vaak mensen ontmoette, wier leven hij intertijd had gered, antwoordde Ker sten „neen". De meestên waren, tezamen met anderen, groepsgewijze in vrijheid gesteld. De „Frankfurter Allgemeine Zeitung" laat thans doorschemeren, dat Kerstens menslievende optreden, in Duitsland1 veel te weinig bekend is of alweer is vergeten. Men heeft hier ook niet veel gedaan om hem dankbaarheid te be wijzen. Zijn boek „Totenkopf und Treu- ne". dat in 1953 te Hamburg is versche nen', heeft in Duitsland geen weerklank gevonden. De uitgeverij zelf bestaat al niet meer. Het boek is overigens ook in het Nederlands en in enkele andere talen uitgekomen. Het is een fraaie geste van het West- duitse bondsministerie van Justitie ge weest thans in Bad Godesberg een avond te organiseren waarop Kersten voor een groep uitgelezen juristen een voordracht kon houden. Dit is volgens het toon aangevende Frankforter blad een goed begin. Maar men dient Kersten nog duidelijker te laten merken, hoe erkente lijk men hem is. Veel te dom In Godesberg woont ook dr. K. O. Schreiner, een Duitser, die onlangs het Ridderkruis van het Franse Legioen van Eer heeft gekregen. Deze zat tijdens de oorlog in de concentratiekampen Bu- chenwald, Dora-Nordhausen en Belsen en is alleen maar aan de dood ontsnapt doordat zijn papieren in Buchenwald zijn verbrand. Hij heeft een groot aan tal mede-gevangenen van de dood gered. Hij haalde de bekende Franse schilder Georges Pescadere uit de afdeling van de terdoodveroordeelden en zette hem als schilder van nummers voor de ge vangenen aan het werk. Voordat hij zelf gevangen was genomen, had Schreiner veel tegenstanders van het nazi-regime over de grens geholpen. In een van de concentratiekampen heeft ook hij hèt leven van Henri Guignard gered. Een SS-er had al zijn hand op Guignards schouder gelegd en zei: „Kom mee, je bent een saboteur". Dat betekende dus. dat Guignards leven niet veel meer waard was. Schreiner hoorde dat. „Die man een saboteur?" zei Schreiner tegen de SS-er. „Man, daar is hij toch veel te dom voor!" „Wat is hij van beroep?" wilde de SS-er weten. „Rijwielhersteller", zei Guignard zelf met veel tegenwoordigheid van geest. De man, die te dom was geweest om saboteur te zijn, zat na de oorlog in een van Frankrijk's kabinetten. Toen de president van de Franse republiek dr. Schreiner, die tegenwoordig de reclame van een auto-onderneming verzorgt, het Legioen van Eer had verleend, schreef Guignard in een brief aan Schreiner, dat hij dat kruis dubbel en dwars heeft verdiend, omdat hij zoveel Franse ka meraden heeft gered. „Kijk U rijk" wordt voortgezet NU VOOR LIEFDADIGHEID (Van onze Haagse redactie) De puzzel „Kijk U rijk", die met in gang van de volgende week uit de dag bladen zou verdwijnen, wordt toch voortgezet. Nu echter niet meer als re clame-actie voor een wasmiddel, doch als charitatieve puzzel daar 30 van de opbrengst in de toekomst ten goede zal komen aan liefdadigheidsinstellin gen. Hiertoe is een stichting in het leven geroepen, die voor de verdeling onder charitatieve instellingen zorg zal dra gen. De organisaties, die voor een uitke ring in aanmerking komen, zijn het Prinses Irene Fonds, de Nederlandse Blindenbond, de Stichting Hanif, de Nederlandse Stichting voor het gebrek kige Kind en de Ned. Vereniging voor Suikerzieken. De naam „Kijk U rijk" is eveneens veranderd. Voortaan zal de "uzzel he ten .Kijken is geld". Thans 200.000 televisietoestellen Bij de Dienst Luister- en Kijkgelden is vandaag het 200.000ste televisietoestel geregistreerd. Het bereiken van het eer ste honderddulizendtal televisietoestel len vergde vijf jaar en drie maanden (2 oktober 19512 januari 1957), het tweede honderdduizendtal werd in een tijdvak van negen en een halve maand aangegeven. Op het ogenblik komen bij de Dienst Luister- en Kijkgelden per werkdag ge middeld 760 nieuwe aangiften binnen. Vermoedelijk zal de maand oktober een record aantal aanmeldingen te zien ge ven. Verwacht wordt, dat de ingebruik neming van de steunzenders te Goes (nog voor het eind van dit jaar) en Roermond (medio 1958) tot de snelle groei van het aantal kijkers zal bijdra gen. Dit geldt tevens voor de steunzender in Markelo, die ongeveer een half jaar na de in dienststelling van Roermond in de lucht zal komen. Trekkingslijsten „Bijstand"-actie f. 0.25 Giro: 433 „Bijstand" Rot terdam. gevraagd voor hele of halve dagen. Aanmelden na 6 uur LORENTZKADE 53. GEVRAAGD Gevraagd een werkster voor 2 dagen per week. Aanmelden na 6 uur 's avonds. Willinklaan 3, Oegstgeest. m Jongen gevr.. plm. 15 Jaar, voor loop- en magazijniwerk. Papiergroothandel Aug. Bigot en Co., Hoogl. Kerkgracht 23. M Gevraagd nette werkster voor schoonhouden van kan toor. ochtend- en avonduren. Br. bur. v. d. blad no. 4689 k. Echtpaar z. kinderen, zoekt in Leiden of omgeving ongem. of gem. kamer(s). met of gebr. v. keuken. L. W. Sohoonhen, Statenlaan 116, Den Haag. 0 Gevr. net meisje v. d. huish.. van 812 uur. Leef tijd boven 15 jaar. Aanmelden woensdagavond na 7 uur. Hooigracht 35, Leiden. Inkoop. Verkoop. Autoban den te koop gevraagd, alle maten, gave banden worden afgehaald. Autobandenhandel Hakkaart, Anna Paulownastr. 18. Tel. 22392. H A.s. echtpaar zoekt onge- meub. woonruimte met kook- en stookgel. Brieven bur. van dit blad onder no. 4730 k. Thuiswerkers gevraagd voor lichte inpakwerkzaamheden. Br. bur. v. d. blad no. 6280 k. f 25 beloning voor degene, die een goed kosthuis heeft voor iemand uit de werk. stand Brieven met prijsopgave bur. van dit blad no. 4739 k. Kristallen of koperen kroon- lamp gevraagd. Brieven bur. van dit blad no. 6269 k. AANGEBODEN Bad en geiser, rookstoel, elektr. wasmachine, fraai Me- chels dressoir met leeuwekop pen en torswerk, dito bureau- ministre, fraaie grote eiken kast, secretaire, Mechelse ta fel. Inkoop antiek enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Tel. 23261. 0 Te koop goed werkende stof zuiger met hulpstukken en prima merk. Tevens gasbak- oventje, samen f 25.Na 4 uur. 'Witte Singel 102. g D. sterfgev. aangeb. een smoking, een gekleed kostuum, een gekl. zw. winterjas, 2 nieu we hoeden, m. 58, een hoge hoed, 2 p. laarzen m. 43. Alles prima, z. billijk, maten 50 52. Bevr. 's avonds. Rljnsbur- gerweg 25 Voorhout. Aangeb. gem. zlt-slaapka- mer, voorzien van v. w., stook- gelegenh, en gasje, zonzijde, b. b. h. h. Oegstgeest by tram halte. Brieven bur. van dit blad no. 4668 k. BS Goed tehuis gezocht voor zindelijke eenjarige kater. Te bevragenScholtenstraat 36, Leiden. g Te koop z. g. a. n. beige tro pical herenkostuum, maat 47. Te bevr.: Scholtenstraat 36. Lelden. Te koop z. g. a. n. Ameri kaanse dames-wlnterkleding, o.a. mantels. Jurken enz. Bil ly ke prijs. Warmonderstr. 6. g Te koop papegaal en dwerg- papegaal, tevens een Cocker- Spaniel. teef. 7 maanden met stamboom. Mevr. Atsma, radio Kootwijk 50. Post Apeldoorn. Tel. 06760 - 2341. NKasregister Nationaal, elek trisch, 4 ladlg, bronsapparaat, tegen ieder aannemelijk bod. Wolmagazijn „De Nijverheid" HaarLstraat 40. BN Kousenreparatie f 0.05 per ladder. Meerburgerstraat 13 (H. Ryndyk). Twee Jonge katjes, dol op Felix, af te halen: Ryn- en Schiekade 27. HANDWERKEN VOOR DE LANGE WINTERAVONDEN SMYRNA SOEDAN DOORSTOPWERK Met goede smyrnawol maakt U een stuk voor Uw leven. Die wol heeft V D voor U En onze grote sortering is tevens een waarborg, dat U al Uw wensen bij ons kunt vervullen. En.... bij aankoop van materialen ontvangI U een gratis patroon. Op onze handwerkofdeling krijgt U deskundige voorlichting a O O O U weet het uit ervaring. Als de avonden kil worden, is het de hoogste tijd om de breipennen voor de dag te halen. Koning Winter is in aantocht en natuurlijk wilt U hem een „warme ontvangstbereiden. Laat V. D. U daarbij een handje helpen. Wij hebben een prachtige collectie wol en wat U ook wilt breien Bij ons slaagt U I EEN GREEP UIT DE VOORRAAD: o MOOIE SMYRNA-WOL per knot van 100 gram 2.25 SOEDAN WOL per 50 gram 1.35 8ij ons ontvangt U altijd dezelfde kleur, want bij grotere werken blijlt de wol voor U gereserveerd I D.M.C. - garens hebben wij in een ruime sortering en vele kleuren. VOOR HANDENARBEID: Vill - raffia - plasticor houten kralen - pitriet enz. Smyrnagaas 60 cm. breed per meier 3.75 80 cm. breed per meter 4.50 100 cm. breed per meter 5.50 1 20 cm. breed per meter 6.50 SOEDANGAAS 60 cm. breed per meter 2.40 80 cm' breed per meter 2.90 100 cm. breed per meter 3.50 MARMERSTOF 45 cm. breed per meter 2.40 60 cm. breed per meter 2.75 Voor kussens - kleden - lopers doorstappen PRACHTIGE JAEGER-SOKKEN- WOL EN ZWARTE SAJET Per knot van 100 gram 1.50 LINGERIE WOL in de kleuren wit, rose en bleu. Per knot 1.65 ZEER MOOIE JAEGERWOL, absoluut krimpvrij. Per 100 gram 1.S4 VOOR PULL-OVERS EN VESTEN, een aantrekkelijke kwaliteit 2-draads sportwol. Per knot 1.95 In vele kleuren en eveneens In een prachtige kwaliteit kwaliteit brengen wij jumper-en babywol Per knot van 100 gram 2.50 „SOLIDITA" WOL, met nylon versterkt Per 100 gram 2.25 „VALENCIA", zeer mooie crepe wol,' die voordelig uitbreit. 3.10 BIJ AANKOOP VAN WOL BREIPATROON GRATIS. TAFELLAKEN PRACHTIG LINNEN EFFECT, om zeil te borduren. In kruis- ol platsteek (grote maat) 7.90 LEUKE, RUIME PLASTIC TAS met hengsel. Voor het opbergen van hand- ol breiwerk 1.60 KAPJASJES, om zeil te borduren, afgewerkt met gekleurde bies 2.40 LEIDEN ALPHEN EO Hebt U onze.... rywielen al gezien, keus uit tientallen stuks in moderne kleuren en uitvoeringen. Komt, ziet en overtuigt U en koopt Uw rij wiel bij Valk, a/h. H. Schouw, Voorschoten. STe koop Ford Vedette '49, goed bruikbare staat, nieu we banden. Prij6 f 700.Tel. 01710 - 24941. Toestel 319. Net meisje zoekt werk ioor middaguren, naaien, hulshou ding. Brieven bur. van dit blad onder no. 4684 k. 8| Te koop zo goed a!s nieuwe amessportrywiel, Iets moois, spotnrljs, van f 265 voor f 125. 3e Gortestraat 71, Lelden. Te koop Puch scooter. Te bevr.: Atjehstraat 89. Te koop aangeb. open be stelauto (1 ton). Te bevr. bij: C. W. de Groot. Wijttenbach- weg 75, Oegstgeest. B Televisienieuws! Naar de maan gaan vele ogen. Voor komt ddt door het gebruik van onze Hollandse kleuren- filters. Gemakkeiyk te beves tigen. Pryzen f 4.00, f 5.25, f 6.25. G. J. Gyzeny, Munni- kenstraat 43, Leiden. Telef. 30899. Kanaries. Kanaries broed '56 en '57 met 3 maanden schriftelijke garantie voor de zang. Niet goed dan retour. J. Karei, Steenstraat 21. Tel. 20629. Rashondjes. Prachtige Jonge Cocker Spaniels, prima hon- latei J. Ka/rel, Steen- straat 21. Tel. 20629. H Vogelkooien. Onze sorte ring vogelkooien is geweldig. In alle soorten en modellen voor uiterst bilhjke prijzen. J. Karei, Steenstraat 21. Telef. 20629. IB Slaapkamer met aparte wasgelegenheid (waar ook gas ls) te Noordwljk aan Zee. Brie ven bur. van dit' blad onder no. 6276 k. Te koop aangeboden prach tige gereviseerde Remington schrijfmachine. Prijs f 85. J. Zaalberg, Middelweg 2 te Lelden. Tel. 25605. Te koop aangeb. goed onder- liT 'n old-flnlsh ameublem., be uit 2 faut., 4 st., uit schuift., leeslamp en ronde tafel, ook per stuk. Tussen 6 en 8 vaxr. Morslaan 33, Leiden tj Te koop aangeboden petro leumkachel, in zeer goede staat. Prijs f20. Brieven bur. van dit blad no. 4121 k. Net persoon, 59 Jaar, b. z. a. voor magazijnwerkzaamheden, o. i. d. geen incasso, melk- of broodbezorgen. Brieven bur. van dit blad no. 4735 k. g) Aangeboden, wegens over compleet, 3 jaar oude haard kachel f40, Etna. Tevens 11 dikke koperen traproeden f 5. Baldstraat 76, Leiden, g] Aangeb. Singer handnaai- machlne. in prima staat, met luxe koffer. Verkoop met vol ledige garantie. Haagweg 172 A Lelden. Te koop aangeboden micro scoop met attest. Te bevr.: Klaassens, Breestraat 114 A. B H.M.W. dubbelzit brom fiets, dubbele veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 pers. Prijs f 725. Als nieuw te koop voor f 500.- met 10 maanden verzekering. Commandeurstr. 19, Valken burg. Tel. 2393. E Aangeboden motorrijwiel, merk „Sparta" J.L.O., 125 cc. W. de Zwijgerlaan 43, Voor schoten. (Na 4 uur). Te koop 2 Solexen (iets de fect), samen 100 gulden. Atjehstraat 83 (Kool). Horloges, wy leveren voor slechts 39.50 een prima 21- steens anker herenpolshorloge, waterdicht schokvrij, anti- magnetisch, stalen bodem, on- breel.b. veer, 1 Jaar schrift ga rantie. Alleen het Ringemhuis, Morsstraat 9. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke- lyke betaling. Vrybiyvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. WU verzorgen alles op accu- gebled. Gratis verzorging van Uw battery en doormeten van de elektrische installatie. Heeft U startmoeilijkheden? Gratis advies. Accu-Service Groenen, Nieuwe Ryn 106, telef. 23140. Leiden. ■I Ollestnok? Wy demonstre ren dageiyks aan de zaak. Alle gewenste inlichtingen zonder Het Emaillehuis, 160—165 B. pj Horloges, wekkers, klokken, van elk model, worden door ons snel en vakkundig op eigen atelier gerepareerd. Eventueel afhalen en bezorgen. Fa. Jan M Pierrot. Maairsmanssteeg 21 Lelden. Tel. 20778. Wasmachines. Koopt geen kat in de zak! Maar neem een merkmachine. bijv. Err: vanaf 12.50 per week. Joop Nieuwenhuis, Korte Mare 6, telef. 26857. EU Alle motoronderdelen lieeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, tele foon 11.45.01. B Autoryies! Dan naar Auto- ryschool „Metro". Gasstraat 46 Lelden. Tel. 25866. ZIJ geeft les met de nieuwste Austin Me tropolitan. f 6.per vol les uur. R Stalling aangeboden voor Fiats 500600. Garage „Metro" Oosterstraat 2 c B. g. g. Gas straat 46, Leiden. Kousenreparaties. Klaar terwijl U wacht. De Haas, stoffen- en damesmode-maga zijn, Haarlemmerstraat 8082. Ze zUn er weer. Kwallteits EWE anker horloges, 21 st. an ker waterdicht, schokvrij, an- tlmagnetisoh, onbr. veer. Geen f 69.50. maar slechts f 47.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn., Haarlstraat 207 Straalkachels, Ideale ver warming, verbruik 6 cent per uur, f 12.95. Emaille kolenkit ten f 3.49. Kolenscheppen 0.45. Kachelhaakjes, thermosflessen, bedkruiken kolenzeven. Plas tic emmers f 1.59. De Lange, Hoge Ryndyk 74, tel. 23425 en Hoofdstr., Leiderdorp. Q| Verende steunzolen! De op lossing voor vermoeide voeten, prijs f 4 75. Alleen by H. Simo- nis, schoenhandel, Haarlem merstraat 138. Lelden, naast de Hema. Luxe autoverhuur, wy ver huren o.a. Mercedes 180-diesel, Slmca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman, Voorhout tel. 02532 - 7433. Enorm restant klnderrywie Jongens en meisjes met rem- naaf, 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2, Lelden. Kerkstraat 48 Noordwljk, Zeeweg 1, Katwyk aan Zee. Alba Lten wasmachines f395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkeiyke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 2, Lelden. Kerkstraat 48, Noordwij k. Zeeweg 1 Katwijk aan Zee. B9 Een-twee-drie. De nieuwe Berini M. 31 met DK.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zijp, Haarlemmerstraat 295. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11, Lelden. Telef. 26785. SB Verhuur zonder chauffeur, 4-, 5. en 6-pers. All risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Tel. 22300. B Bromfletsverhuur. De nieuwste Berini M 21 de luxe 1957 te huur, per uur, per dag of langer. J, de Jong. Varke- visserstraat 66 Katwijk aan Zee. Tel, 2795. RooJJackers en naaimachines een begrip: prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraagt vrybiyvend bezoek aan huls en ook U zult overtuigd zyn. Naaimachinehandel Rooy ackers Leemansstraat 31, Leiden. Tel. 31324. 5 V.W. zlg-zag naaimachines van de „Victoria" Werke A.G. Neurenberg (Did.) sinds 1836, en de Carson als gewone huis- houdnaalmaohlne lopen soe pel en geruisloos! Uw adres: Rooyaokers, Leemansstraat 31, Leiden. Tel. 31324. B Iedereen Is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50. tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn Mare 98, Vrouwensteeg 9 tel. 23913. 6 Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. Tevens nieuwste Ford Consul, belde met radio en een Morris Minor. Alleen nieuw materiaal. Billijk tarief. Stipdonk, Hoogl. Kerk gracht 30. Tel. 31608. B „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze in verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854, lastig haar. Het Kapper Apotnekersdyk 8. Tel. B Knittax de koning der brei machines. Met 198 naalden, draadgeleider, kluwenhouder, toerenteller en verende tong- naalden. prijs f 360.Model 164 naalden, de breimachine voor iedereen f 270. 't Breima chinehuls, Haarlemmerstraat 196 a, Leiden. Telef. 23214. ES Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de luxe 1 399.50. p. m. f 20.24, Inclusief all risic verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho- gewoerd 6668, telef. 31292. gjj H.R'.W. dubbelzit bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Hulsman Hogewoerd 6668. DIVERSEN RS Dames! Voor betere perma nent Het Kappershuls. Geen warmte op hoofd. Permanent 5 of 7 guld. Wassen, watergolven, onduleren, haarknippen, mo derne styi. Bespreekt vroeg tijdig. Heren, de kapper voor ershuis, 26218. Dansorkest The Gold Star Band o. 1. v. J. Neder lof. Lei- dens beste dansorkest! Kore- vaarstraat 5, Leiden. Tel. 24358 H Wonlngruil. Aangeboden vry benedenhuis, Hoge Mors- weg. Schitterend geverfd. Ge vraagd heel huis met tuin, in Leiden of Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad no. 4671 k. ra Kinderpartijtje wordt echt feest met een uur filmverto ning (o.a. kleurenfilms, Donald Duclc enz.) f 15.-. „Bambino" kinderfotografie. Hooglandse Kerkkoorsteeg 5. Tel. 24134. 19 Verloren boor, in lederen etui, gaande van Rynsburger- singel. station naar Oegstgeest. Verzoeke terug bezorgen bij K. Jonkers. Acacialaan 33, Leiderdorp. Wonlngruil. Benedenhuis, 2 kamers, keuken plaats, tuin. Gevr. 1 slaapkamer meer, ook gemeentewoning. Mag ook bo ven zyn. Anna Paulowna- straat no. 40. B Wonlngruil. Aangeb. ben.- huls, Poelgeeststr.. huur 6.35. Gevr. ben.huis, lagere huur. I Alleen echtp. z. k. Brieven j bur. van dit blad no. 4723 k. Hü Warmond. Prysjassen ln 't XtCafé Aanvang £L v. Hulst. WILT U PRETTIG WERKEN IN UITERST MODERNE ATELIERS WAAR LICHT, LUCHT EN MUZIEK U HET WERK VERAANGENAMEN MELDT U ZICH DAN BIJ 's-GRAVENHAGE De Televisiestraat is gelegen bij de Fruitweg, Troelstra- kade en Zuiderpark. U kunt persoonlijk komen solliciteren bij onze afdeling Personeelszaken op maandag t/m vrijdag van 94 uur en bovendien op dinsdag en donderdag van 46 uur namiddag. REISKOSTEN ZOWEL BIJ SOLLICITATIE ALS TIJDENS HET DIENSTVERBAND WORDEN VERGOED. J Vermeldt steeds het juiste nummer Oageiyks ontvangen wy orieven op advertenties waarop bet ouitiinei van de betreffende adver- tentle ontbreekt Dit geeft aanleiding tot veel T vertraging en kaD oorzaak zyn dat de Inge- 4. zonden brlel zijn bestemming te laat ot ln bet geheel niet bereikt MeD gelieve er du? voor zorg te dragen dat net luiste nummer dat In de J rdvi-itentlf voorkomt luiili'ljjh Unks hoven op de en 1 Hoppe wordl vermeld

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6