BUISMAN Het noodlot speelde hoofdrol in de vergiftigingszaak te Zaandam Pinay aanvaardt kabinetsvorming en komt vrijdag voor de Kamer Met een enkel woord Volgens Kroesjtsjef wil Turkije oude heerschappij herstellen Agenda WOENSDAG 16 OKTOBER 1957 Justitie vond een verdachte, maar In hoger beroep één maand geëist Het noodlot heeft in de Zaanse vergiftigingszaak, waarbij het vorig jaar talrijke mensen ziek werden, nadat ze worst hadden gegeten, de rol van hoofdschuldig de gespeeld. Het werd daarbij door een vrij groot aantal personen geassisteerd, van wie de Justitie er tenslotte één uitkoos om vervolgd te worden: een 64-jarige magazijnchef uit Zaandam. Tegen deze verdachte werd gisteren in hoger beroep voor het Gerechtshof te Amster dam één maand gevangenisstraf geëist. In eerste instantie was hij door de rechtbank te Haarlem vrijgesproken, nadat de officier van Justitie een maand gerequireerd had. alle gemaakte fouten nu alleen de ma- gazynchef te straffen. HU vroeg vrij spraak. De uitspraak volgt op 29 oktober aanstaande. Talrijke fouten Het was een nogal ingewikkelde ge schiedenis, die gisteren opnieuw uit de doeken werd gedaan. Een chemische firma verzond 50 balen zeer vergiftig bariumcarbonaat naar Wormerveer, zonder dat er op de zakken een afzender of een waarschuwing voor de vergiftige inhoud stond. In Zaandam op het station werd naar mag worden aangenomen per abuis een van deze zakken verwisseld voor een zak aardappelmeel. Helaas werd de ach tergebleven zak aardappelmeel niet met de andere zakken bariumcarbonaat naar Wormerveer verzonden. Daar werd het gemis van die ene zak wel geconstateerd, maar men vond het teveel moeite te re clameren, hoewel men zeer goed wist, dat de inhoud vergiftig was. De ene zak bariumcarbonaat ging met de twee zakken aardappelmeel naar een grossier in Zaandam en weer had het noodlot geluk, want er was juist een nieuwe be diende verschenen, die niet in de gaten had, dat die ene zak iets kleiner was dan de andere. Die bediende moest het aardappelenmeel overgooien in zakken van tien kilo en kwam bij de laatste iets tekort. De chef thans verdachte werd erbij gehaald, die constateerde, dat wat de jongeman ter beschikking had geen aardappelenmeel was. Hij belde het station op protesteerde en kreeg de nog achtergebleven zak aard appelenmeel. Hij vroeg de bediende of hij nog meer van dat spul in papieren zakken had gedaan. De jongen wees prompt een andere zak aan. „Gooi die dan maar in de pud dingdoos dan kan je dat gebruiken om af en toe zakken tot tien kilo by te vullen!" De jongen had dat zo af en toe gedaan. „Wie rekent er nu op, dat het vergiftig spul kon zijn?", zo verdedigde de magazjjnchef zich voor het Gerechts hof: „Ik dacht dat het kryt was". Deze „zuinigheid" kon de president niet erg waarderen. „Liever krijt in de worst dan wij een strop halen". Onfortuinlijke slager De onfortuinlijke slager uit Kromme nie. die de worstjes had verkocht had wel' gemerkt, dat die dingen slap ble ven. „Had U dan niet in de gaten, dat er iets aan mankeerde", vroeg de presi dent. „Neen", zei deze verontwaardigd: „daar prakkizeer je toch geen moment over!" Overigens is die slager er niet best afgekomen, want hij verloor door deze zaak een massa klanten en zijn vrouw, die het meel voor de bloemkool gebruikte, werd zelf ernstig ziek. De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson, was van mening ,dat de chef van het magazijn inderdaad schuld had en eiste een maand gevangenisstraf. De raadsman achtte het niet juist voor Berichtgeving over Moehtar Loebis verboden De militaire commandant van Dja karta heeft vandaag een verbod inge steld voor het publiceren door de dag bladen van berichten over de hoofd redacteur van het onafhankelijke dag blad „Indonesia Raya", Moehtar Loebis. Loebis, die tevens voorzitter is van de afdeling Indonesië van het Inter nationale Persinstituut en die enige maanden geleden na een opinie-onder- zoek tot de beste journalist van Indo nesië werd uigeroepen, heeft sinds januari j.l. huisarrest. Daarvoor had hij reeds enige tjjd in preventieve hechtenis doorgebracht. De woordvoerder van het stadscom- mando van Djakarta deelde mede, dat de militaire autoriteiten de nieuwe maatregel hebben genomen om „span ningen" in de hoofdstad te voorkomen. De „Indonesia Raya" heeft de laatste dagen een verscherpte actie tot de in vrijheidstelling van Loebis of zijn be rechting gevoerd. De woordvoerder maakte bekend, dat alleen verklaringen, afgegeven door de legervoorlichtingsdienst over de kwestie Loebis, mogen worden gepubliceerd. Hij vestigde er nog eens de aandacht op. dat Loebis niet in zijn hoedanigheid van journalist wordt vastgehouden, doch op de beschuldiging betrokken te zijn geweest bij de actie van de vroegere waarnemend chef-staf kolonel Zoelkifli Loebis, die een jaar geleden heeft ge tracht de Indonesische regering omver te werpen en sindsdien voortvluchtig is. Anti-communistische organisatie in M.-Sumatra In Midden-Sumatra is een anti-com munistische organisatie opgericht. De in Djakarta verschijnende „Indo nesia Raya" meldde, dat de voormalige waarnemend chef-staf van de land macht, kolonel Dhalan Djambek, tot se cretaris- generaal van de nieuwe orga nisatie is benoemd. Djambek vertrok twee maanden ge leden uit Djakarta naar Padang, in Midden-Sumatra, nadat hij een verzoek tot ontslag uit de legerdienst had inge diend. Amerikaans vliegdekschip met kernaandrijving Schout-bij-nacht Martin Kehart, hoofd van de afdeling scheepsbouw voor het gebied van de Atlantische Oceaan van de Amerikaanse Marine, heeft in New York meegedeeld, dat het nieuwe Amerikaanse vliegdekschip, dat binnenkort in de vaart zal komen, 85.000 ton meet en voortgestuwd zal worden door kernenergie. Militaire patrouille in hinderlaag gevallen DRIE DODEN. In het regentschap Tasikmalaja, in West-Ja va. is een militaire patrouille in een hinderlaag gevallen, welke was ge legd door een uit 100 man bestaande bende opstandelingen. Drie militairen werden gedood. De heer H. Hagenaar nam afscheid De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiger in Djakarta, de heer H. Hagenaar, heeft vandaag afscheidsbe zoeken afgelegd bij de Indonesische mi- nister-president, Djoeanda Kartawidjaja, alsmede bij de waarnemend voorzitter van de Nationale Raad. Roeslan Ab- doelgani. Eerder nam de Nederlandse vertegenwoordiger reeds afscheid van de eerste vice-premier, mr. Hardi, en de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Soewito Koe- soemowidagdo. De heer Hagenaar, die in een andere diplomatieke functie is benoemd, zal deze maand naar Nederland terugkeren. Dodenherdenking op 3 mei De commissie Nationale Herdenking deelt mede, dat in overleg met de rege ring, de nationale dodenherdenking in 1958 zal worden gehouden op de derde mei. Dit geschiedt omdat 4 mei op een zondag valt. Frankrijk is een machtige firma met nog maar enige honderden francs inkas (Van onze correspondent te Parijs). Antoinc Pinay heeft vanochtend aan de president van de republiek medegedeeld, dat hii de opdracht tot het vormen van een kabinet aan vaardt. Feeds a.s. vrijdag zou hij met zijn regeringsprogramma voor de Nationale Vergadering willen verschijnen. Hy heeft gisteren een persconferentie gehouden, waarin hij de grote lijnen van zijn plannen heeft uiteengezet. Het is vooral de ernstige finan ciële en economische situatie van Frankrijk ,die hem ertoe heeft gebracht de partijen voor haar verantwoordelijkheid te stellen. Zijn program zal moeilijk een meerderheid krijgen het luchtige sigaret mêt het zuivere genot van de échte sigaar De toestand is zo. zei Pinay (die graag praat als een zakenman), of een firma, die een jaarlijkse omzet van vierhon derd miljoen franken heeft nog maar Advertentie U staat er van te kijken hoe smaak en geur van koffie verbeteren door dat kleine beetje BUISMAN. Bovendien bespaart U op dure koffie. Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje Buisman wonderen. vijfhonderd franken in kas heeft. Bin nenkort zal het ministerie van Finan ciën dan ook weer bij de Banc de France om een voorschot moeten aan kloppen. Hte programma van Pinay komt in het kort neer op de volgende punten: Financiën en economie: spe ciale volmachten voor de tijd van een jaar; geen directe blokkering van lonen en prijzen: geen niëuwe belastingen; ver doorgevoerde bestedingsbeperking, grote bezuinigingen op het ambtena renapparaat en het leger. Algerije: het opstellen van een nieuwe raamwet, welke grote delen van de oude zal omvatten. Wijziging van de grondwet: een overeenkomst tussen regering en parlement over de duur van de rege ringsperiode en Kamerontbinding wan neer een van de partijen die overeen komst opzegt; nieuwe verdeling van de wetgevende en uitvoerende taken; te rugkeer bij de verkiezingen naar een ander meerderheidssysteem: stichten van een gemenebest. Het ziet er niet naar uit. dat Pinay met dit programma gemakkelijk een meerderheid zal behalen. De socialis ten schijnen in geen geval bereid hem aan het bewind te brengen en zowel de M.R.P., de (r.-k.) Republikeinse Volks partij, als een deel van de radicalen staan weer afwijzend tegenover een regering zonder de socialisten. In ieder geval is het zo dat Pinay goed werk verricht door de Fransen weer eens te wijzen op hun verant woordelijkheden en op alles, wat op het ogenblik niet gaat. Omzetbelasting op personenauto's met 3 procent verhoogd Bij een in Staatsblad 390 versche nen Koninklijk Besluit is met in gang van gisteren de omzetbelasting bij invoer op personenauto's en combinatiewagens met drie procent verhoogd. Naar de Nederlandse Vereniging „De Rijwiel- en Automobielindustrie" ons meedeelt, worden, tegelijk met de ver hoging van de omzetbelasting bij in voer, de hier te lande gevestigde assem- blagebedrijven van personenauto's door een verzwaring van de omzetbelasting in dezelfde orde van grootte getroffen. De RAI meent, dat deze verhoging van de omzetbelasting om louter bud- getaire redenen is afgekondigd. Deze verhoging van 3 staat haars inziens geheel los van de in de miljoenennota aangekondigde wijziging van de weelde belasting. waarvan echter nog niet be kend is van welke omvang deze weer zal zijn. Deze jongste maatregel zal zijn in vloed doen gelden op de prijzen van de nieuwe personenauto's en combinatie- wagens. De vereniging meent, dat met deze verhoging wordt vooruitgelopen on de behandeling van het wetsvoorstel tot verhoging van de weeldebelasting in de Staten-Generaal en zij neemt zich voor, in overleg met de Bovag, tegen deze handelwijze met kracht te protesteren. Hoger beroep in zaak tegen majoor K. De auditeur-militair bij de Krijgsraad te 's-Gravenhage heeft, naar wij ver nemen, hoger beroep aangetekend in de zaak tegen majoor K. Majoor K. zelf is tot dusverre nog niet in appèl gegaan. Politieke Godsvrede op Midden-Java De politieke partijen in Djogjakarta hebben beloofd elkander gedurende de komende verkiezings-campagne op bijeenkomsten in het district Midden- Java gehouden niet „aan te vallen". Djogjakarta zal de volgende maand naar de stembus gaan voor het kiezen van plaatselijke bestuurs-raden. Deze „gentlemen's" overeenkomst voor de verkiezings-campagne is uitgewerkt op een bijeenkomst van partij-vertegen woordigers, o.w. zich die van de com munisten, nationalisten en mohamme daanse partijen bevonden. De communisten hebben bij de ver kiezingen eerder dit jaar in andere ge deelten van Java gehouden naar men weet indrukwekkende winsten ge boekt. In Djogjakarta, het laatste district, waarin gestemd moet worden, kwam de nationalistische partij bij de parlemen taire verkiezingen van 1955 vooraan. BINNENLAND Bij K.B. Is het aaontafl leden voor het bestaiiur van het Bedrijfschap voor de BloemhoiHenlhaindieil voor die tweede zit tingsperiode vastgesteld op 20. De landelijke organisatie van de groot - handel in knuiid'smleisiwaiiein weid gisteren vijftig jaar ge-leden opgericht. De federa tie van organisaties van groothandslabe- til-ij ven iin kruid: nierswaren heeft dit ju- biietum gister middag i« een bij eenkoms t in het Ktunhaus gevierd. Bij werkzaamheden onder Spijkenisse heeft gistermiddag de 23-jairiige J. G. van Schayk uit Dordrecht een z.g. miuits. die bovenop een heupa-ail was geplaatst, op het bovenlichaam gekregen. De ongeveer 600 kg. zware muts vi©i waarschijnlijk door trilling naar beneden, met he>t noodlottig gevolg,. Van S. moet op slag dood zijn ge weest. Hij was ongehuwd. Gisteravond ls ln ongeveer een uur tijds de boerderij van de heer R. Kommijs aan de Straatweg 2»1'5 te Ridderkerk geheel afgebrand. Het aangrenzende woonhuis bleef echter voor een groot dee.1 gespaard. De brand ontstond omstreeks half negen, vermoedelijk door kortsluiting achter in de boerderij. In de westhoek van Brabant bestaat sedert enkele jaren een gladio'leneuil- tuuir. die een belangrijke rol ls gaan spelen. Het ziet er niiet naar nit dat het alleen bij gladiolen zal blijven. Ook voor de andere takken van de bloemenouütunr groeit de belangstellingEr blijkt vooral belangstelling te bestaan voor tulpen. De kleigrond in deze omgeving is voor tulpen alleszins geschikt. Op 1 oktober j.l. bedroeg het aantal aangegeven radio-toesteilen 2.329.924 tegen 2.319.800 op 1 september Jl. Die dag wa ren er 529.179 aangeslotenen op het oiraadomroepnet tegen 53>1.056 een maand tevoren. Het aantal geregni-itreeirde televi- sietoestelien steeg van 177.685 op 1 sept. Jl. tot 190.152 op 1 ckt. Ji. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben besloten ln beroep te gaan tegen een uitspraak van de president van de Haagse rechtbank inzake de rijbewijzen affaire. Zoals mem weet weigeren acht pro vinciale griffies teruggave van een rijbe wijs, dat tijdens een door de rechter op gelegde ontzegging de geldigheid verliest. Ook de ZuldhoHanidiie griffie volhardt in deze weigering, zodat een delinquent, wie deze omstandigheid treft, opnieuw rij-exa- men moet doen BUITENLAND De Westduitee Bondsdag heeft gis teren in West-Berlijn, op de eerste diae van haar derde zittingsperiode, de christen democraat dr. Eugen Gerstenmialer her kozen als voorzitter. Er waren geen tegen kandidaten. Gerstenmaier kreeg 437 &t. 54 stembriefjes waren niet Ingevuld en drie v/aren ongeldig. Deze eerste vergadering werd in West-Berlljn gehouden, om de na druk te leggen op het belang van Berlijn als toekomstige hoofdstad van een her enlgd Duitsland. De Republikeinse Senator Alexander Wiley heeft een nauwere samenwerking tussen de NAVO-landen op het gebied van aardsatelldeten, lange-afstand&projec- tielen e.d. voorgesteld. Hij deed dit in brieven aan minister DuQiès, diens ambt genoot voor Defensie Mcelroy en de Ame rikaanse veiligheidsraad. Een federale rechter In Houston (Texas) heeft bepaald, dat er in de stad moet, worden begonnen met afschaffing van de rassenscheiding op de scholen, due in totaal 142.000 leerlingen tellenHij stelde evenwel geen tijdslimiet. De ouders van twee negerleerlingen hadden de rech ter verzocht onmiddellijk een eind te ma ken aan die rassenscheiding. Het Duitse Industrie-instituut te Keulen raamt, dat door de bankbiljetten - verwisseling van zondag j.l. in Oost-Duiits- land de geldcirculatie met ongeveer 2 mil jard Oostduóitse marken verminderd ls. Naar de mening van het Instituut zal de ontei^eningsmaatregel ln Oost-Duits land de inflatie, die het resultaat is van de communistische economische politiek, niet kunnen bedwingen. Gisteren ls ln Dublin (Polen) een proces tegen Kaziimler Tudrej begonnen, die ervan wordt beschuldigd als mede plichtige te hebben deelgenomen aan een „serie moorden, tussen 1944 en 1945 ge pleegd door een bende van het onder grondse Poolse leger. Deze bende zou ln die tijd tientallen leden van de Poolse communistische partij en officieren en soldaten van het Russische en Poolse le ger hebben vermoord. Ook burgers zouden het slachtoffer van de moordaanslagen zijn geworden. Sovjet-Rusland verbouwt op het ogenblik meer tarwe dan Canada of de V.S. en is daarmee de grootste tarwepro- ducent van de wereld geworden, aldus heeft Raiddo-Moskou meegedeeld. Te Calcutta is een hui® van twee verdiepingen ingestort, waardoor vijftien bewoners om het leven zijn gekomen. Drie mensen werden gewond. De mardinebasls van Trlneomale, die 160 jaar lang in Britse handen ls geweest, is gisteren aan. de regering van Ceylon I overgedragen. Valkenburg bij Leiden moge de oudste paardenmarkt van ons land hebben, en Voorschoten en Alphen de leegste, de Zuidlaarder paarden markt blijft nog steeds de grootste, ïoals ook gisteren weer gebleken is. Een beeld van het voordraven op de markt, die een aanvoer van 1923 paarden telde. In Roemenië zijn „tal-rijke hoge functionarissen" gearresteerd in verband met „enorme verduisteringen" bij de bouw van het water krach tsitaiti on ln Baciz, zo heeft Radilo-Boekarest gisteren bekend gemaakt. Onder die gearresteerden bevin den zich funotionairlssen van het ministe rie van zware industrie, de Investerings bank en het planbureau. De directeur van de centrale is ontslagen, evenals verschei dene functionarissen van het betrokken ministerie. De griepepidemie in Europa schijnt nog niet ln hevigheid af te nemen. Zo is in Londen een kwant van alle schoolgaan de kinderen thuisgebleven en een van elke tien onderwijskrachten. Van de Pa- rijse politiemacht (il6 000 man) ligt een kleine duizend man ziek. De Brusselse te lefoondienst heeft dte clementie van haar abonnees Ingeroepen om geduld te oefe nen na het aanvragen van een gesprek: een groot aantal telefonistes ligt met griep te bed. In Oostenrijk overweegt men om alle scholen te sluiten teneinde verdere verspreiding van die griep tegen te gaan. Op een Westduilts congres over alco holisme te Bremen is bekend gemaakt, dat er in de Bondsrepubliek 300.000 geregi streerde alcoholici zijn, van wie tien pro- een vrouwen. Vooral onder die Jeugd neemt d'e dirankzuctot toe. 9 Vervolg van pag. 1 Omtrent Turkije wordt in Kroesjtsjefs brief gezegd, dat „bepaalde staatslieden met het denkbeeld spelen van een herstel der vroegere Turkse heerschappij over de Arabische volken". „In Istanboel heeft zich een aantal reactionaire Syrische immigranten verza meld, die de bescherming der Turkse autoriteiten genieten. Deze afvalligen reke nen erop in het kielzog van een Syrische marionettenregering te kunnen varen, die op de bajonetten van buitenlandse troepen zou moeten worden gevormd", aldus Kroesjtsjef. Hij vervolgt: ,,Er zijn opnieuw pogingen gedaan om de Arabische landen tegen elkander op te zetten en een Arabische broederoorlog te ontketenen. Er is thans in het Nabije en Midden-Oosten een politiek onzekere toestand, vol gevaren- dreiging, ontstaan. Er wordt nauwelijks verholen met oorlog gedreigd, hetgeen de ernstigste gevolgen voor de internationale betrekkingen kan hebben". Volgens het schrijven heeft Turkjje ge gronde redenen om bezorgd te zjjn over de jongste ontwikkelingen in Syrië. Het brandmerkt de Syrische klachten over Turkse troepenverplaatsingen als volko men vals". Syrië, aldus de brief voert een propa gandacampagne ter ondersteuning van eerder afgelegde verklaringen van de regering der Sovjet-Unie ten behoeve van Syrië. Ankara schreef brief aan Dag Hammarskiöld Kroesjtsjef zegt voorts dat de „hoofd zaak van de ernstige verslechtering van de toestand in het Midden-Oosten het gevolg is van het streven der grote olie maatschappijen en vooral van die der Verenigde Staten, die onbeperkte zeg genschap in het Midden-Oosten willen verwerven". Waaraan hij toevoegt: „Zij zouden gaarne een andere regering in Syrië zien, dan het huidige democra tische bewind, dat Syrië niet tof. de agressieve Bagdadse verdragsorganisatie wil doen toetreden of de kolonialistische Eisenhower-leer wil omhelzen. De „oliemonopolisten" zijn er ook -tegen dat Syrië, tezamen met Egypte, op stoutmoedige en onzelfzuchtige wijze strijdt voor de rechten van de Arabieren, die zij voor de inbreuk door de koloni sators willen behoeden". In een brief aan secretaris-generaal Hammarskjöld van de Verenigde Naties heeft de Turkse ambassadeur Seyfullah Esin gisteren gezegd, dat Syrië de laat ste tijd een politiek volgt, die geheel parallel loopt met die van de Sovjet- Unie. WOENSDAG Den Burcht. Expositie lemoo 7'10 uur mam. Het Gulden Vlies: Ledenverg. Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Spr. K. C. van Oos- sanen over „Zal Rusland de wereld be heersen?" 8 uur nam. Geref. Jeugdhuis (B'reestraajt)Bijeen komst Axjos. 8 uur nam. Geologisch Museum (Garenmarkt)K. en O.-cursus „Het Deltaplan" door dr. A. Brouwer en ir, H. A. M. C. Dlbbets. 8 uur uam. Huize „Over 't Hoff", Gerecht 10; Ge meente-avond Ver. van Vrijz. Hervormden, spr. Prof. dr. K. A. H. Hiididimg ,,Is gods dienst noodzakelijk en mogeiyk?" 8 uur nam Verbum Del (Plantage 16)Spr. mr. A. Mertens over een bezoek aan dr. A. Schweitzer. 8 uur nam. Harmonie: Ned. Ver. Expogé. Spr. mej. H. Tol over Amerika. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal. Feestavond „Vijftig Jaar elektriciteit". 7.45 uur nam. Rehoboth: Ledenverg. Ned. Chr. Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen, 8 uur nam. Steenschuur 6: Ledenverg. „De Natuur vriend". 8 uur nam. DONDERDAG De Hoeksteen Levendaal) C'omm Huish. Voorlichting: Wat is wonen? 2 uur nam. Den Burcht. Expositie Iemco 25,30 en 710 uair mam. Lange brug 63; Bijbellezing M. de Jong van Katwijk aan Zee. 8 uur mam. Stadszaail: Abonnementsconcert Resi dentie-orkest. Solo-pianist. Jean Anto- nlettl. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologemver. „Rynland". Spr. C. A. Kruis over het africhten van de hond. 8 uur nam. Gulden VliesPolitieke Jongeren Con- tactraad. Lpr. W. Seholten. 8 uur nam. Maranathakerk. Herdenking 50-Jarlg be staan Dhr. Nat. School, „Mr. G. Groen van Prinsterer". 7.30 uur nam. In den Vergulden Turk: Receptie 35- Jarig bestaan fa. L. van Geelen. 35 uur nam. Oegstgeest Gebouw Chr. Be langen (Hoge Mors weg 99). Receptie 50- Jarig bestaan Chr. Nat. School. 35 uur Den Burcht. Expositie Iemco 25,30 en 710 uur nam. Stadsaaal (grote zaal): Populair K. en O.-concert R'dams Phllhanmoniisch Orkest. Solist Herman Krebbers. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederl and-En- geland. Spr. dT. Richard Seddon over Ro mantische kunst. 8 uur nam. Rehoboth: Ledenvergadering Ned. Ohr. Vrouwenbond. Spr. dr. D. K. Wielenga over Brazilië. 8 uur nam. Royal (Doeaastraat)Lezing over boren, voor Ver. van Oud-leerlingen Ambachts school. 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. Medewerking G. Reijns, hoboïst Res. Orkest. 7.157.50 uur nam. Prediker: Spr. d®. J. A. Swink. 8 uur mam. ZATERDAG Oud-Hortu Feestavond Ver. van Gerepabrieerdenuur nam. In den Vergulden. Turk: Kath. Midden standsbond. Spr. de heer H. L. Jansen secr. van de S.E.R. 8 uur nam. Rehoiboth: Chr. Hist. Jongerengroep. Spr. D. van der Kwaak over gemeentepoli tiek. 8 uur nam. DINSDAG Oud-Hortuszi/cht: Filmavond Wandel- tering NBVLO over veilig verkeer. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar drui veukassen ln 's-Gravemzau- de. 1 uur nam. Rytesaniuseum van Oudheden: Lezing dr. W. D. van Wijngaarden „De Egyptische godheden in de beeldende Kunst". 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Lezing Ned. Ver. voor Huisvrouwen over aardappelen. 2.30 uur nam. De Hoeksteen (Devendaail lj Comm. Huish. Voorlichting; het lavet. 2 uur nam. Café Amiiba. Leidse Tuinders- en Bloe mist en ver. „Door Eendracht Verbonden". 8 uur nam. StadsgehoorzaalProv. Vrouwendag Ned. Coöp. Vrouwenbond. 10.30 uur voorin TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van ederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. LakenhalSchllderijenibentoon&telling Hazeveld. Van Roemburg en Tweehuyzen; gravures van Marlus Bauer. Werkdagen 104 uur; zondag 15 uur nam. (Tot 4 november). Boerhaavezaal: Expositie Leids Kunst centrum (o.a. wandtapijt Stadhuis). Werk. dagen 25 en 79 uur. Zondagen 15 uur. Geopend t/m. 27 oktober. BIOSCOPEN I.uxor: „Je kunt 't haar niet kwalijk ne men'. 18 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. I.ldo: „Chirurg". 14 Jaar. Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Diamanten vermast....". 14 Jr. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Symphonle ln goud" A.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ke\: Parachutisten vadlen aam". 14 jr. Werkdagen 2.30, 7,15 en 9,15 uur. Zon dag 2.30, 4.45 7.16 en 9.16 uur. Donderdagcydlua „20.000 myiem onder zee". A.l. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 19 oktober te 8 uur waar genomen door: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406; Zudder-Apotheek, Laimmenschansw. 4, tel. 23553 en Apotheek Oegstgeest, WlOhelmlnapark 8 Oegstgeest M. 26274. B() geen gehoor b(J Uw batsarts ni specialist, bel op dokterstelefoon 2222c WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ■o c 2 tl, 1* s 6 IS c« Stockholm regen zzw 4 9 2 Oslo zwaar bew windstil 7 2 Kopenhagen onbewolkt z 4 10 0 Aberdeen geh. bew. w 2 13 3 Londen motregen zzw 4 17 0 Amsterdam mist z 4 16 0.1 Luxemburg mist ozo 1 15 0 Parqs mist z 2 12 0 Bordeaux onbewolkt ozo 1 22 0 Grenoble mist windstil 21 0 Nice licht bew. n 4 22 0 Berlijn geh. bew. zo 4 11 1 Frankfort mist nno 1 14 0 München geh. bew. zw 2 11 0 Zürich geh. bew. zzw 2 13 0 Genève geh. bew. n 2 14 0 Locarno half bew. windstil 20 0 Wenen mist windstil 17 0 Innsbruck geh. bew. wzw 2 18 0 Rome onbewolkt windstil 26 0 Ajaccio licht bew. O 4 24 0 Mallorca half bew. windstil

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2