HD Sport ireu* Ue Zaterdag Ter Leede kwam tot forse score tegen YVGZ: 8—3 Boys omzeilt moeilijke klip Snel succes werkte niet erg inspirerend op rood-gelen Zege op VGravezande S V: 1—3 ARC speelde zonder vertrouwen en verloor in Klaaswaal Forse overwinningen van Lisser Boys en Koudekerk MAANDAG 14 OKTOBER 1957 (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede zal ongetwijfeld dik tevreden zijn met de 83 zege op VVGZ. De juichkreten over het spel, dat de rood-gelen in sommige perioden lieten zien, dienden echter zwaar getemperd te worden. Toegegeven: de eerste vier treffers vooral werden heel gemakkelijk geboren, maar desondanks had men van de landskampioenen mogen verwachten, dat zij zich ook daarna hadden blijven inspannen, teneinde het publiek een zo goed mogelijke wedstrijd voor te schotelen. Dat gebeurde niet en in het bijzonder in de voorhoede rammelde het soms alsof men voor het eerst met elkaar speelde. Bovendien bleek de liefde voor de bal rechtsbuiten Kees Molenaar weer eens te pokken te hebben tot grote ergenis van zijn mede-aanvallers. Schakelde men op tijd een vrij staande medespeler in, dan kwam er ook meestal een doelpunt uit. Voetbal in Engeland Charlie Hurley is ontroostbaar Charlie Hurley, de spil van het Ierse elftal, voelde zich zaterdagavond dood-ongelukkig. Veertien dagen ge leden betaalde de manager van Sun derland, Alan Brown, een fortuin voor Charlie aan Millwall in de hoop met deze aanwinst te kunnen vermijden, dat Sunderland opnieuw in degrada tiestrijd zal worden gewikkeld. Hurley maakte zijn debuut verleden week zaterdag tegen Blackpool: Sun derland werd met 70 onder de voet gelopen. Dit keer speelde de Noord ostclub uit tegen Burnley: Sunder land werd met 60 gekraakt. Alan Brown heeft na afloop in de kleedkamer een ware redevoering tegen Hurley afgestoken om hem ervan te overtuigen, dat hij de dertien doelpun ten heus niet op zijn geweten heeft. In derdaad. Hurley was in de defensie ver uit de beste man, maar de rest was dan ook wel uiterst zwak. Charlie was en bleef echter ontroostbaar. Sunderland bezet nu de derde plaats van onderen en het degradatiespook heeft al weer enkele ferme klopsignalen laten horen. Aan het boveneinde van de ranglijst verstevigden de Wolves hun positie door de zegetocht bij de buurman Birming ham City voort te zetten: 51. Van de laatste acht wedstrijden heeft Wolver hampton Wanderers er zeven gewonnen en één gelijk gespeeld. De Wolves leiden thans met 20 punten uit 13 wedstrijden, gevolgd door West Bromwich met 18 uit 13, vervolgens door Nottingham Forest en Manchester United met elk 17 uit 12. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Birmingham CityWolverhampton Wanderers 1—5: Burnley—Sunderland 6—0; ChelseaAston Villa 42; Man chester City—Leicester City 43; New castle UnitedEverton 23; Portsmouth —Leeds United 1—2; Nottingham Forest —Manchester United 1—2; Preston NorthendLuton Town 10; Sheffield Wednesday—Blackpool 0—3; Totten ham HotspurArsenal 31; West Brom wich AlbionBolton Wanderers 2—2. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE: Excelsior MHoogvliet 02 S SS—ARC 6—3 's-Gravenz. SVQuick Boys 13 Ter Leede—VVGZ 8—3 Kozakken BoysRVVH 32 Ter Leede 5 3 2 0 8 20—10 Quick Boys 5 3 117 166 's-Gravenz. SV 5 3 0 2 6 88 RVVH 5 2 1 2 5 11— 7 Kozakken Boys 5 2 1 2 5 1313 ARC 5 2 1 2 5 12—14 Hoogvliet 5 2 0 3 4 69 SSS 5 2 0 3 4 11—18 Excelsior M. 5 1 1 3 3 812 VVGZ 5 1 1 3 3 8—16 3e KLASSE A: SHS—Ornas 1—3 Rijnsb. BoysMonster 14 Capelle—NSW 2—1 Excelsior PZwart Wit 12 Gr. LindtSportlust 10 Zwart Wit 58 SHS 54 NSW 68 Sportlust 54 Monster 68 Gr. Lindt 54 Ornas 56 Rijnsb. B. 53 Capelle 55 Excelsior P 52 4e KLASSE A: OegstgeestDie Haghe 22 DEVJO—Koudekerk 2—8 RCL—RAS 0—3 Semper AltiusVWS 61 De LierRouwkoop 52 Semp. Altius 510 RCL 42 Noordwijk 48 Rouwkoop 4—2 Koudekerk 5—8 Oegstgeest 5—2 VWS 4—6 Die Haghe 5—1 De Lier 5—6 DEVJO 5—0 RAS 4—5 4e KLASSE B: HVO—JAC 4—3 (onder protest van JAC) ZVV—GWS 2—2 TOGR—RVC 5—1 UnicumLeiden 13 KatwijkSV '35 10 HVO 5—9 TOGR 4—4 JAC 5—8 RVC 5—4 Spirit 5—6 SV '35 4—2 Katwijk 5—5 GWS 4—2 Leiden 44 ZVV 52 Unicum 44 4e KLASSE A (WEST 1): TelefoniaLisser Boys 07 SVOWZandvoort M32 CSCAVlug en Vaardig 20 Kromhout—PV WA 23 Lisser B. 47 Kromhout 44 CSCA 3—6 SVOW 6—3 PVWA 4—6 Zandv. M. 52 VI. en Vaardig 5—6 Telefonia 4—0 Kinheim 34 De bezoekers kwamen in de tweede helft met een sterk gewijzigde opstelling in het veld, wat vooral defensief een be langrijke verbetering betekende. Voor de rust vielen er in de Zwijndrechtse achterhoede voordurend gaten, waar de Ter Leede-voorhoede lustig in dartelde en waarbij men niet verzuimde voor een prettige 61 ruststand te zorgen. Reeds in de eerste minuut gaf Kees Molenaar met een fel schot doelman Nouens het nakijken. Tijd om op haar verhaal te komen kreeg de VVGZ- defensie niet. Toen Manus Molenaar onderuit gehaald werd benutte hijzelf de penalty en uit een listig trekbal- letje van laatstgenoemde speler knalde Gerrit Harskamp de rood-gelen naar een 30 stand.. Na een kwartier spelen trof Gerrit opnieuw de roos (40). De bin- nenspelers en kanthalfs permitteerden het zich daarna het middenveld prijs te geven, waarvan de Zwijndrechtse gasten prompt profiteerden. Door midvoor Den Hoek werd het 41. Harskamp schoof daarna linksbuiten Kees Molema de bal voor zijn voeten (51) en een soloren van Kees Molenaar zorgde voor de 61 ruststand. Zoals gezegd kwam WGZ met een gewijzigde opstelling binnen de lijnen in de tweede helft en dat confronteerde doelman De Vries reeds vrij spoedig met enkele gevaarlijke situaties, die hij aan vankelijk met spectaculaire uitvallende baas kon blijven. In de tiende minuut onderschatte hij evenwel een schot van de VVGZ-stopper Rudolf en dat bracht de stand op 6—2. Dit prikje inspireerde Ter Leede weer tot een snelle actie en uit een voorzet van Manus Molenaar kogelde Harskamp nummer zeven achter doelman Nouens. Tuyl scoorde vervol gens een fraai doelpunt voor VVGZ, waarna het laatste woord weer voor Ter Leede was. dat Manus Molenaar de eindstand op 83 zag brengen. Kort daarvoor had ook Gerrit Harskamp nog de roos getroffen maar de rood-gele aanvalsleider was zó sportief arbiter Noorlander te zeggen, dat hij er zijn handen bij had gebruikt, waardoor de treffer werd afgekeurd. Een slotoffensief van VVGZ bleef zonder vrucht. Het eerste doelpunt van Fortuna '54 in de wedstrijd tegen PSV, ge scoord door Bart Carlier. Links Roel Wiersma. De voetbalwedstrijd Oostenrijk Tsj.-Slowakije welke te Wenen is ge speeld, is in een gelijk spel (22) ge ëindigd. (Van een onzer verslaggevers) Quick Boys heeft zaterdag een uitstekende 31 zege behaald op 's-Gravenz. SV. Als men weet dat de Katwykers de laatste jaren in het Westland maar matige resultaten boekten, dan krygt deze zege meer betekenis en ongeacht de verdere resultaten kan nu reeds worden gezegd, dat de gaandeweg doorgevoerde verjon ging resultaten gaat afwerpen. Wie echter zou denken, dat dit een beste wedstrijd is geworden, vergist zich, want noch de thuisclub noch Quick Boys kon tot goed spel komen. Daarvoor was het 's-Gravenzandse terrein te slecht en effectvol, waardoor vooral het spel van Nieuwenhuijzen, die het alleen van techniek moet hebben, weinig terecht kwam. Er was vrij veel publiek, dat Quick Boys met een daverende start zag be ginnen. Vooral de rechtervleugel met Den Hoed als rechtsbuiten en Floor van Duijn als rechtsbinnen, vroeg dadelijk volop de aandacht van de Westlandse defensie. Binnen tien minuten sloeg de Katwijkse aanval genadeloos en hard toe en heeft daarmee de basis gelegd voor de zege. Uit twee prachtige voor zetten van de actieve Den Hoed kreeg v. d. Oever tweemaal een kans. Na vijf minuten al sloeg hij met een uitstekend schot doelman Molenaar en voordat de volgende vijf minuten verstreken waren, had de blonde midvoor opnieuw uit een Rijnsb. Boys verloor door eigen schuld (Van een onzer verslaggevers) De 14 nederlaag van Rynsb. Boys tegen Monster was voor de geelzwarten een bijzonder grote teleurstelling, omdat zy zeker driekwart van de speeltijd in de meerderheid waren geweest. Er werden echter zoveel fouten gemaakt, dat de overwinning door eigen schuld verloren ging. En niet alleen door de achterhoede of door de keeper (al maakte Heemskerk in het Rijnsburgse doel de kostbaarste fouten), ook de voorhoede bleef beneden de maat en wist van de geboden kansen, die er volop waren, geen gebruik te maken. De Rijnsburgers begonnen overigens niet slecht. Twee felle schoten van de kleine linksbuiten van Zuilen vormden de ouverture van de wedstrijd. Daar pal bovenop een schitterend schot van Van Maris (wat schiet deze speler zuiver), maar de Westlandse keeper deed prima werk. Een hard ingeschoten bal van Van Maris werd door de rechtsback van Monster weggeslagen, en terwijl iedereen dacht dat de scheidsrechter penalty zou geven.... gaf hij een scheidsrechtersbal omdat de speler zijn gezicht met de handen zou hebben beschermd. Een aan vechtbare beslissing! Van Egmond wist even daarna de roos te treffen, maar het doelpunt (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. Tien minuten was de wed strijd oud. toen Van Maris na goed aan geven, de bal vrij kreeg; tegen het harde en zuivere schot was de keeper machte loos 1—0. Door een blunder van Heemskerk werd het 1—1. Hij had vallende een bal ge-' stopt (naast het doel nog wel) maar liet het leer vallen en kon zich niet meer herstellen (deed er de moeite niet voor ook) en het was 11. En of dit nog niet genoeg was, kwam de bal uit een corner via een ander hoofd op het hoofd van Van der Mey en het leer lag in eigen doel, voordat men er erg in had. 12. Dit waren dus twee doelpunten die de gasten praktisch cadeau ibegen. Na de rust ging Rijnsb. Boys stormlopen. Van Ma- ris kreeg een goede schietkans: te lang gewacht; Van Egmond schoot over; weer Van Maris een schot (en een goed ook!) over de lat gestompt. Een vrije trap niets; weer van Maris; in het zijnet en zo zouden we kunnen doorgaan, alleen er kwamen geen doelpunten van. Een kwar tier voor tijd kreeg Rijnsb. Boys defini tief de das om. De Westlandse rechts buiten kon ongehinderd voorzetten toen hij de bal via een carambole over een Rijnsburgse speler vrij kreeg. De links binnen kopte keurig in 13. Daarna kwam al heel gauw nummer vier in ons aantekenboekje. Troost gaf over links een strakke voorzet, die door de R.B.- achterhoede gemist werd, de rechtsbui ten der gasten stond toen plotseling vrij voor Heemskerk. Weliswaar was het een goede schuiver die hij losliet maar on houdbaar zeer zeker niet. Maar Heems kerk viel te houterig uit, 1—4. Zo ging R. Boys ten onder, terwijl het helemaal niet nodig was geweest. voorzet van zijn rechtsbuiten met een fraaie kopbal de stand op 2—0 gebracht. Quick Boys bleef in het offensief, maar langzamerhand ging de 's-Gravenzand se defensie zich van de zware siagen herstellen en vooral spil De Koning kreeg vat op de Katwijkse aanval. Arie v. d. Oever werd aan banden gelegd en daarmee werd Quick Boys' speerpunt uitgeschakeld. Langzamerhand nam de thuisclub het offensief over en kreeg de Katwijkse verdediging meer en meer werk te verzetten. Maar voorlopig wis ten Schoneveld c.s. nog van geen wij ken en wat Nieuwkerk én zijn medespe lers ook probeerden, een tegendoelpunt, dat in dit stadium wel verdiend was. kwam niet. Toch zou het voor rust nog 12 worden. De thuisclub kreeg een vrije trap te nemen, die ineens werd in geschoten. Wel keerde doelman Den Hollander het harde schot, maar hij kreeg de bal niet klemvast. Zodoende was het voor rechtsbinnen Nieuwkerk een klein kunstje de terugspringende bal in te schieten. Na rust heeft de 's-Gravenzandse nog een tijd lang geprobeerd de stand ge lijk té maken, maar opnieuw bleef de Katwijkse defensie pal staan. Daar ook Quick Boys regelmatig tot aanvallen kwam. bleef de wedstrijd een boeiend karakter behouden, zodat men de slech te kwaliteit op de koop toe nam. Tien minuten voor tijd bracht linksbuiten De Vries Quick Boys in veilige haven. Uit een goede voorzet van Den Hoed kreeg hij de bal in schietpositie vrij en even later was Molenaar opnieuw èen gesla gen doelman. In de resterende tijd pro beerde de thuisclub nog wel enkele ma len de achterstand te verkleinen, maar meer dan een pogen was het niet. De wedstrijd Quick BoysTer Leede van a.s. zaterdag krijgt hierdoor wel een bijzonder aanzien. (Van een onzer verslaggevers) Wel had ARC voor de uitwedstrijd tegen SSS in Klaaswaal de beschik king over De Bruijn, maar nu was het weer Jan Krijgsman, die zijn aan schrijving terug had moeten sturen wegens een griep-aanval. De 63 ne derlaag, die de rood-zwarten te incas seren kregen, was volkomen verdiend. Het spel van de Alphenaren was dit Jaarvergadering sectie amateurs De jaarvergadering van de sectie amateurvoetbal heeft zaterdag veel tijd besteed aan de voorgestelde regle mentswijzigingen inzake de overschrij vingsbepalingen. Vóór- en tegenstanders kwamen aan het woord en tenslotte werd besloten de voorgestelde wijzigingen nog eens onder de loep te nemen om ze dan eventueel in gewijzigde vorm over 14 dagen aan de bondsvergadering voor te leggen. In zijn openingswoord had voorzitter J. J. Egberts over de voetbalpool ge sproken: 3ij de inzet van 'thans be draagt de bruto omzet per jaar 7.000.000 gulden met 150.000 deelnemers waarvan f. 3.000.000 ten goede komt aan de verenigingen. Het is jammer, dat de K.N.V.B. geen licentie heeft gekregen voor het houden van een staatspool. Wat zou er niet allemaal met dat geld ge daan kunnen worden." De heer Egberts zei voorts, dat het tecrinische werk van de amateursectie er in de eerste plaats op gericht is het peil van het gehele amateurvoetbal om hoog te brengen en niét om een top te vormen, die door het betaald voetbal wordt afgenomen. Spreker deelde vervolgens mede, dat het betaalde voetbal vier voorstellen aan de bondsvergadering zal voorleg gen: a. om in het vervolg in de maanden juni en juli i.p.v. alleen juli con tracten te mogen afsluiten. b. om het aantal contractspelers per vereniging van 20 op 25 te brengen. c. om per seizoen 2 i.p.v. 3 buitenlan ders te mogen opstellen. d. om de vergoeding van 10 pet., die een semi prof. krygt als hjj verkocht wordt, terug te brengen tot 5 pet., maar daarnaast de „clubliefde" te belonen. Hiertoe zou een nader vast te stellen percentage van de som, die de speler in twee jaar heeft verdiend uitgekeerd mogen worden. Bij de rondvraag kwam de kwestie- Hoolboom 'ter sprake bij monde van de heer Heemstra, die het bestuur vroeg hoe het met deze zaak staat. Bondsvoor zitter ir. H. Ho^ 1 - deelde hierop mede, dat het bondsb op verzoek van de heer Hoolboom de kwestie zal voorleggen aan de commissie van beroep. keer veel te traag, terwjjl de meeste spelers met te weinig overtuiging en zelfvertrouwen speelden. Het hobbe lige ongelijke terrein was ook al oor zaak, dat de meeste ARC-ers weinig met de bal konden uitrichten. Na een kwartier spelen wist ARC de score door De Bruyn te openen en ook daarna het spel op de SSS-helft te hou den. Jammer genoeg kon de voorhoede de bal niet in schietpositie krijgen, waar door enkele kansjes verloren gingen. De gevaarlijke linksbinnnen van de thuis club had daarna succes, toen hij een hard schot inzond, dat doelman Van Oosten liet glippen: 1—1, De thuisclub nam het spel in handen, waarbij de ARC-achterhoede niet over gebrek aan belangstelling had te klagen. Nadat Mooij eerst nog de bal uit het doel had gekopt, kwamen de Klaaswalers toch nog aan een doelpunt: 2I. Na de thee gaven de ARC-ers het middenveld prijs en rolde aanval op aan val op Van Oosten af. De stevig, maar fair spelende thuisclub wist mét een uitstekend schot van de linksbinnen op 3—1 te komen. Even nog beet ARC terug en wist Last de achterstand tot 32 te verkleinen. De ARC-ers vonden dit echter wel genoeg, met gevolg, dat de thuisclub de stand snel kon wijzigen in een 52 voorsprong, waarmee de Heul- bewoners een geslagen elftal werden, ondanks het feit, dat De Bruijn nog 5-3 op zijn naam bracht. Het verschil werd toch nog weer drie doelpunten, doordac de linksbinnen nog voor het eindsignaal doelman Van Oosten voor de zesde maal het nakijken kon geven. Spelend als in de tweede helft herkenden wij het ARC- elftal werkelijk niet meer. ATLETIEK Rotterdams DOS won Dwars door Alphen Zaterdagmiddag is in de omgeving van het raadhuis weer de jaarlijkse „Estafette Dwars door Alphen" gehou den, waaraan dit keer zes ploegen deel namen. Na enkele jaren van afwezig heid was ook dit keer weer een ploeg van Holland uit Leiden aan de start. Voorts DOS uit Rotterdam, Gouda. A.V. '47 it Bouskoop, AAV '36 Comb, en een gemengde ploeg van AAV'ers. De estafette werd ook nu weer gelopen over de afstanden 800, 400, 200, 200, 400, 300, 200 en 100 meter Uitslag: 1. DOS, 5 min. 48.7 sec.; 2. Holland, 5 min. 41.2 sec-; 3. Gouda, 5 min. 5 sec.; 4. AAV '36 Comb., 6 min. 13 4 sec.; 5. A.V. '47, 6 min. 29.9 sec. In het IJsoluibgebouw overhandigde de voorzitter van de organiserende ver eniging, ir. L. Zoetemeijer de prijzen aan de winnaars, waarbij hij tevens dank bracht aan gemeentebestuur en politie van Alphen voor de verleende medewerking. Erkentelijk was de heer Zoetemeijer tevens voor de deelname van Holland en hij sprak de hoop en verwachting uit, dat na enige Jaren van Vierde klussers Zaterdogvoelbnl TelefoniaLisser Boys Hoewel Lisser Boys met invallers voor Wassenaar, Biemanse en v. d. Leeden moest aantreden, was dit voor de Lisse- naren geen bezwaar om de Telefoon mensen met forse cijfers (07) te klop pen. Bij rust hadden de Boys door tref fers van Gijs Hagen (2 maal) en Broek huizen reeds een 03 voorsprong. In deze eerste helft kreeg doelman War merdam geen enkel Telefonia-schot te verwerken Ook in de tweede helft demonstreerde de Lissese ploeg een groot overwicht, waarbij Gijs Hagen opnieuw twee treffers Stam en Monderiaan voor de 07 eindstand zorgden. Had de arbi ter de buitenspelregel beter begrepen, ongetwijfeld zou de score de dubbele cijfers hebben bereikt SVOW—Zandvoort M Vooral de verdediging heeft een groot aandeel gehad in deze eerste overwin ning van de SVOW'ers. De eerste helft sloot met een 10 voorsprong voor de thuisclub af dank zij een doelpunt van Harry Rosier, die in de 25ste minuut een open aanval goed afrondde. De Zandvoortse doelman stopte voor rust een door Jan v. d. Meer genomen straf schop. Na de pauze liep SVOW door Wolvers uit tot 2—0, waarna Zandvoort Meeuwen tegen scoorde. Door Van Spijkeren werd het vervolgens 31, maar in het lbatste kwartier ging SVOW met de rug tegen de muur en mochten de Oude Weterin- gers blij zijn, dat de bezoekers niet ver der kwamen dan nog een doelpunt: 3—2. KatwijkSV '35 In een spannende wedstrijd is Katwijk er in geslaagd de winst met een 1—0 score naar zich toe te trekken. Dit enige doelpunt van de ontmoeting werd eerst drie minuten voor het einde gescoord door H. Freeke, die een door Zwart ge nomen vrije trap achter de doelman van de bezoekers deponeerde. Voordien had den zowel Katwijk als SV '35 goede sco ringskansen gehad, maar die niet benut. Het spel van SV '35 was technisch iets verzorgder, maar dat van de Katwijkers enthousiaster. Semper Altius—VWS VWS heeft in Den Haag een verras send grote nederlaag geleden (61), zonder dat men evenwel kon zeggen, dat de Leidenaars in het veld bepaald zwakker waren. De Hagenaars schoten echter beter en hadden door doelpunten van Edelman bij rust een 20 voor sprong. Na de hervatting liepen de gast heren door Kennedy, Edelman en v. d. Knoop (2 maal) uit tot 60, terwijl de dikwijls goed opgezette aanvallen van de VWS'ers maar niets wilden opleveren. Tot overmaat van ramp was de Leidse spil Visser zo onverstandig op onheb belijke wijze kritiek uit te oefenen op de arbiter, waarvoor hij uit het veld werd gezonden. Met tien man spelend, slaagde VWS er toch nog in de eer te redden en wel door Hendrik Kok. DUIVENSPORT Afdeling C. Zuid-Holland Stand generaal kampioenschap der twee eerstgetoonde duiven (twee eerste uit de klok) over alle gehouden afde lingconcoursen, n.l. 10 oude en 4 jonge dwivenconcoursen Voor de liefhebbers uit Leiden en omgeving waren de uitslagen lang niet slecht, t.w.: 7. H. van Vegten, Koude kerk 1353 pnt (109)11. G. A. van Albada, Leiden 1239 pht (187^12. C. v. d. Berg, Noordwijk 1225 pnt (143). Het tussen haakjes vermelde cijfer is het totaal aantal gespeelde duiven over deze 14 concoursen. Stand generaal kampioenschap van twee aangewezen duiven per concours, of twee bovenste van het lijstje: 2. M. v. d. Wiel, Noordwijk 751 pnt. Rayon kampioenschappen 1957. Rayon 6: 1. H. van Vegten, Koudekerk 1352 pnt; 2. G. A. v. Albada, Leiden 1239 pnt; 3. C. v. d. Berg, Noordwijk 1225 pnt; 4. M. v. d. Wiel. Noordwijk 1140 pnt; 5. Chr. v. d. Pluym, Leiden 1034 p. P.V. De Blauwkras De kampioen schappen werden als volgt behaald: Vitesse: 1. G. Grebel; 2. H. Moenen; 3. Gebr. Gijsman. Fond: 1. A. Kop; 2. H. Moenen; 3. A. v. Royen. Jonge duiven: 1. Chr. v. Weeren; 2. P. Hansen; 3. Gebr. Gijsman. Navlucht: 1. H. Moenen; 2. G. Grebel; 3. J. Rozier. Kampioen Generaal: 1. H. Moenen; 2. G. Grebel; 3. Gebr. Gijsman. ZVV—GWS GWS nam vrij snel door Lens de lei ding, maar in de vijftiende minuut kopte Jan v. d. Marei de bal uit een door v. d. Nagel genomen corner achter de Sassemse doelman en was de balans weer in evenwicht. Jan de Blanken zorgde voor een 21 stand, waarna Tui- nenburg van GWS zo onfortuinlijk was een penalty te missen. Een dekkingsfout op het middenveld was er uiteindelijk de oorzaak van, dat de GWS-aanval de ZVV-defensie kon oprollen, waarna de geroutineerde Lens doelman Goed hart kansloos in horizontale stand bracht 2-2. Hiermee kwam ook 't einde. RCL—RAS afwezigheid de Leidse atleten weer re gelmatige deelnemers zullen zijn aan de Alphense estafette. Op 9 november wordt de Raadihuisloop gehouden, waarvoor de heer Zoete meijer reeds nu de aandacht vroeg. Wederom kwam RCL niet tot winst en ditmaal werd het tegen het heus niet sterke elftal van de Rijksambtenaren een teleurstellende 30 nederlaag. Daar kon óók Van Well, die ditmaal het rood witte heiligdom verdedigde, niets aan doen. Tóch waren de roodwitten de meeste tijd in de aanval en kregen kan sen genoeg om zich naar een veilige voorsprong te schieten. Helaas de rood witte aanval faalde in alle opzichten. Nee, dan wisten de Hagenaars beter waar het voetbalspel om gaat en zó namen de gasten in de eerste helfc uit één van hun weinige, doch gevaarlijke aanvallen, de leiding. Het was midvoor Evers, die deze treffer achter Van Well kopte: 01. Ditzelfde kunstje haalde Evers ook in de tweede helft uit, want alhoewel RCL sterk op de veste van doelman Huls beukte, waren 'twee uit vallen genoeg daarbij ging G. Maas niet vrij-uit! om de score op te voeren tot 03. Mede door „slap" op treden van arbiter Verhoef en het feit, dat enkele .RCL-ers de nederlaag moei lijk konden verwerken rechtsbuiten Gerrit Maas gedroeg zich tegenover doelman Huls éénmaal bijzonder un-. fair kreeg deze uitermate slechte strijd een rommelig slot. OegstgeestDie Haghe Oegstgeest had Heeze in het doel staan, inplaats van Beste, die geblesseerd was. Beide ploegen deden hun uiterste best om de kansen om zeep te helpen en het duurde tot 8 minuten vóór rust alvorens Velo met een vér schot Oegstgeest de leiding gaf: 10. Na zes minuten spelen in de tweede helft bracht Die Haghe de stand op 1—1. Die Haghe nam vervolgens door zijn linksbinnen de leiding: 12, maar het was tenslotte Mokkens'torm, die voor de thuisclub de gelijkmaker scoorde: 22. Hetgeen voor deze matig gespeelde wed strijd de juiste uitslag was. DEVJOKoudekerk Koudekerk heeft bij DEVJO een klin kende 28 overwinning behaald. Vooral Arie Zweris had met vijf doelpunten een groot aandeel in deze zege. Reeds bij de rust stond Koudekerk met 03 voor, dank zij een openingstreffer van Alb. Zweris en twee kogels van midvoor Arie Zweris: 03. Een dekkingsfout was oor zaak, dat de thuisclub na de hervatting 1—3 kon maken. Kort daarna plaatste een der achterspelers in eigen doel, waar na Koudekerk met drie uitstekende doel punten van Arie Zweris snel uitliep naar 17. Doordat de scheidsrechter een duidelijk buitenspel-doelpunt aan de thuisclub cadeau deed, kwam deze tot 27, waarna linksbuiten Duk van Veg ten de eindstand op 28 bracht. De LierRouwkoop Weliswaar speelde Rouwkoop niet slechter dan De Lier, maar toch bleef de winst in het Westland. Na een kwar tier spelen wist de thuisclub voor de eerste maal te scoren, maar Harry Verrips, die naar de voorhoede verhuisd was, wist nog vóór de pauze gelijk te maken: 11. Na de pauze zakte Rouwkoop door een gebrek aan uithoudingsvermogen in elkaar en liepen de gastheren snel naar een 41 voorsprong. Pas daarna wist Roest er 42 van te maken, maar het verschil werd opnieuw op drie doelpun ten gebracht zodat de thuisclub met 5-2 zegevierde. UnicumLeiden Leiden speelde, vooral voor de rust, een goede wedstrijd en was toen ook be slist sterker. Toch duurde het nog vrij lang voor het eerste doelpunt kwam. Windhorst was de grondlegger hiervan. Hij gaf de bal uitstekend door aan Honsbeek, die toen inschoot, 01. Kort daarop ging Honsbeek er alleen van door. In het beruchte gebied werd hij echter te hardhandig van de bal ge werkt, wat Unicum op een strafschop kwam te staan. Rietkerken liet deze kans niet glippen: 0—2. Tien minuten latei- was het weer Honsbeek, die uit een goede combinatie voor zijn club scoorde. Na de hervatting gaf Unicum de toon aan en binnen de minuut had de mid voor de achterstand tot 13 terugge bracht. Leiden versterkte daarna de verdediging. In de stand kwam geen verandering meer.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6