Amerika heeft een „maah-kater" Ik hoest niet mee Goede voornemens na eerste schrik maar zullen die ook leiden tot verbetering "m Met een enkel woord kerkelijk Leven Agenda DINSDAG S OKTOBER 1957 Vervolg van pag. 1 (Van onze correspondent in Washington) De Russische kunstmaan heeft de Amerikanen gedurende het afgelopen weekend een ernstige kater bezorgd plus de reacties die aan een kater eigen zijn: „Zoiets moet niet weer gebeuren. WU zullen ons leven beteren". Of deze goede voornemens slechts het plaveisel zullen zyn voor de weg naar de hel, dan wel het begin van een Spartaanse samenbundeling van krachten zal afhangen van Amerika's leiders, alsmede van de aandrang der thans opgeschrikte bevolking, die te zeer geloofde in de rozengeur en de (ouderwetse) maneschijn. De couranten uit alle delen van Amerika geven toe, dat dit land een ernstige nederlaag heeft geleden. Als oorzaken van deze nederlaag noemt men: onvol doende financiële steun bij de proefnemingen, de rivaliteit tussen de onderdelen der gewapende macht en de voorrang, die de welvaart heeft verkregen boven de defensie, alsmede de permanente onderschatting van de capaciteit der Russen. die kosten noch moeiten hebben ge spaard. Felle kritiek De „New York Times" stelde gisteren in een hoofdartikel de vraag „Wanneer de Russen over enige maanden of een gering aantal jaren genoeg raketten zullen hebben om iedere grote stad in Amerika met vernietiging te bedreigen, zal dan de wereld zich geconfronteerd zien met een radicale verandering van het militaire evenwicht?" Deze vraag raakt de kern van de zaak. Teneinde te verhinderen, dat zulk een hachelijke periode, als de „New York Times" mo gelijk acht, zal aanbreken, hoort men thans te Washington de volgende tegen actie bepleiten: a. Een gecoördineerde inspanning van alle krachten zonder rivaliteit en financieel royaal gesteund. b. Meer samenwerking met experts van andere Westerse mogendheden. c. Bekering tot het inzicht, dat defensie belangrijker is dan een tijdelijke weelde. Eén ding staat vast, namelijk dat de democraten in het congres een heftige kritiek op de regering zullen doen horen, omdat huns inziens de republikeinen de defensie-uitgaven ondergeschikt hebben gemaakt aan het evenwicht in de be groting. Thans blijkt, dat Amerika ach terop is in vergelijking met de Russen, Noorse socialisten boeken enige winst De socialistische partij heeft in Noor wegen haar positie verstevigd, zo blijkt uit de uitslag van 690 van de 744 stern- districten. De partij is al zeker van 78 van de 150 parlementszetels, een winst van één zetel in vergelijking met de verkiezingen van 1953. Het stemmenpercentage van de socia listen is van 47 toegenomen tot 48.6. De communisten hebben twee zetels verlo ren. Hun percentage daalde van 4.7 tot 3.1. Ook de Boerenpartij zou enige winst hebben geboekt. De volledige uitslagen werden tegen hedenavond verwacht. Reuter meldt, dat de Boerenpartij haar 14 zetels heeft behouden. De con servatieven verloren een zetel en heb ben er nu 25. De Christelijke Volkspartij is met een verlies van twee op 12 zetels gekomen. De verbonden niet-socialisti- sche partijen hebben 5 zetels behaald. De socialistische premier Gerhardsen heeft verklaard, dat de uitslag als een motie van vertrouwen kan worden be schouwd. Slag voor prestige In de buitenlandse politiek betekent het Russische succes een geweldige slag voor Amerika's prestige. De mo gelijkheid is niet uitgesloten, dat de Amerikanen zullen trachten door een eigen eclatant succes de Russische prestatie enigszins te „verdonkere manen". Sommigen achten het niet onmoge lijk, dat president Eisenhower thans meer dan ooit de noodzaak zal inzien met de Russen tot een concrete co- existentie te komen. Zij. die het accent op deze mogelijkheid leggen, denken eer aan een nieuwe topconferentie, dan aan een raketrace tussen beide grote mogendheden, die tot een fataal einde kan leiden. Voor Amerika zou het echter veel gemakkelijker zijn het initiatief tot zulk een topconferentie te nemen, wanneer de Amerikaanse technici eerst de wereld hebben ge toond minstens tot gelijke prestaties in staat te zijn als de Russen. Veiligheid staat op spel Adlai Stevenson, die twee maal kandidaat der democratische partij voor het presidentschap der Verenig de Staten is geweest, verklaarde giste ren in een commentaar op het lance ren van de Russische kunstmaan: „Het gaat er niet alleen om, dat wy in onze gevoelens van trots zijn ge kwetst. Onze veiligheid staat op het spel! Ik hoop. dat de Amerikaanse regering zich niet tevreden zal stellen met het geven van nieuwe, misleidende, gerust stellende verzekeringen. Er steekt niets verkeerds in de erkenning der Sovjet- Advertentie Nieuwe Radio-Televisie-Gids groo* succes Rijk van kleur Veel uitgebreider Het programmablad van de VARA was al zeer overzichtelijk en interessant. Maar nü is deze Radio-TV-Gids zijn tyd eigenlijk vér vooruit! Nu is het een nieuw en nog gezelliger radio- en tele visieblad geworden, opgefleurd met vele fraaie kleuren en prachtige foto's. Alle radio-programma's even groot, Hilver sum I en II naast elkaar en de tele visie-programma's weer daarnaast. Een (gekleurde pluim voor deze gezel lige verbetering. russische prestaties, doch het zou zeer verkeerd zijn onszelf voor de gek te houden. Het gaat nu om onze veilig heid". Dr. Loyd Berkner, ondervoorzitter der internationale commissie voor het Geo fysische Jaar, heeft te Washington ver klaard dat het lanceren door de Russen van de kunstmaan een aanwijzing vormt, dat zjj mogelijk in staat zijn een ballis tische raket op New York af te schieten. Het biykt dat zfl zeer goed konden richten, daar het anders niet mogelijk zou zijn geweest de kunstmatige aard- satelliet een dergelijke voortreffelijke baan te laten beschrijven". Advertentie met al die "griep- 't Is er weer, dat ge- hoest in de bus en op kantoor. Niets voor mij! 'jij hoest nooit", zegt iedereen. "Hoeft ook niet", zeg ik dan. "ik neem direct Abdij siroop - bij het eerste kuchje! Bij mij krijgen de ziektekiemen geen kans! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen Maarschalk Zjoekof in Joego-Slavië De Sovjetrussische maarschalk Zjoe kof is hedenochtend aan boord van een kruiser in de Joegoslavische haven Zadar aangekomen. Tijdens zijn bezoek van een week zal hij een bezoek bren gen aan Kroatië. Slowenië en enkele Joegoslavische militaire installaties en troepen. Zjoekof wordt vergezeld door een gezelschap, dat bestaat uit ver scheidene generaals, admiraals en an dere hoge officieren van het Rode leger. In welingelichte kringen in Belgrado werd verwacht, dat Zjoekof een aanbod zal doen voor Russische wapenlevering, maar het wordt niet waarschijnlijk ge acht. dat dit zal worden aanvaard, hoe groot de indruk ook is, die de jongste Russische uitvindingen hebben gemaakt. Joego-Slavië wordt op het ogenblik van drie tot vier jaar oude wapens voorzien door de Verenigde Staten en de gehele uitrusting van het leger is daarop ge baseerd. Omschakeling op Russische wapens zou het land bovendien weer in hoge mate afhankelijk maken van het Sovjetrussische blok. De Joegoslavische pers schrijft over het bezoek als over iets van geringe betekenis. BINNENLAND Het ligt In het voornemen van Prin ses Beatrix op zaterdag 19 oktober de ten toonstelling van beeldhouwwerken Sculp tuur uit verleden en heden in Nederlands particulier bezit", officieel te openen. Deze expositie wordt georganiseerd door de kunstkring de Waag In het Waagge bouw te Almelo. Gisteravond is het zevenjarige meis je O. Poelman, toen zij in de huiskamer van de ouderlijke woning aan de Rivie ren-laan te Amsterdam aan het spelen was. In aanraking gekomen met een onder stroom staande schemerlamp, waarvan de draden waren verdroogd. Daar heit meis je tegelijkertijd in conitaot kwam met een buis van de centrale verwarming kreeg zij de elektrische stroom door het lichaam waardoor zij op slag werd gedood. De Vrije Academie te Den Haag meldt, dat haar docent, Hans Melis, als leider van een nieuw te stichten afdeling ln St.- John aan de "New Foundiland Academy of Art" zal worden verbonden. De afdeling omvat ln de eerete plaats het boetseren en beeldhouwen, maar ook de keramische sculptuur. Hams Melis studeerde te Mün- chen, Dresden en Den Haag en was sedert enige Jaren een der'docenten boetseren en beeldhouwen aan de Vrije Academie. Gisteravond om kwart over zes is -te Haarlem een lege trein op twee wissels ontspoord. Daardoor werd het baanvak Haarlem-Bloemendaal geheel versperd. Tegen middernacht was de versperring opgeheven. De mimiste-r - president dr. W. Drees za'. op 12 oktober te Drachten het be jaardencentrum „Rleplnge" officieel ope nen. Gisteraivond is de 46-Jarige arbeider M. Kerkhofs uit Vddwezelt (België) be wusteloos gevonden ln het afwerkingsge bouw van de Kom Ned. Papierfabriek te Maastricht. Vermoedelijk is de man be kneld geraakt tussen een machineonder deel en een last papier, welke met be hulp van een takel werd verplaatst. HfJ werd overgebracht naar het ziekenhuis St. Anmadal te Maastricht, waar hij kort na aankomst overleed. Het slaohtoffer Is ge huwd en vader van een kind. Vrijdag a.s. vertrekt uit Amsterdam een detachement van de Kon. Landmacht ter sterkte van 69 man naar Suriname. Deze militairen, behorende tot het regi ment van Heuitsz, zullen de eersten zijn, die met het door de KNSM op de vaart naar Paramaribo ingelegde m.s. ..Oranje stad" de reis zullen maken. BUITENLAND In Frankrijk hebben maandag mijn werkers uit de steenkoolmijnen en perso neel van begrafenisondernemers 24 uur gestaakt. Het Is een waarschuwing voor de onrust in de Industrie waar de volgende Franse regering voor komt te staan. In de noordelijke mijnstreken staakte gemiddeld 57 procent van de ploegen. De stakingen zijn uitgeroepen door een communistisch vakverbond, dat een 40-urige werkweek en hogere lonen eist. Op de rivier de Jiabharall In Assam zijn. naar men vreest vijftig mensen ver dronken na het omslaan van een motor boot. De meeste slachtoffers zijn plantage arbeiders die terugkwamen van een ver gadering van hun vakvereniging. Nieuwe incidenten in Polens hoofdstad De Poolse militie is gisteravond met gummiknuppels opgetreden tegen een menigte, voornamelijk bestaande uit jongelieden, nabij het ..Paleis van de Cultuur" te Warschau. Vele jongeman nen werden tegen de grond geslagen, andere werden gegrepen en in vracht auto's weggevoerd. De jongelieden, die tevoren joelend en fluitend door de straten trokken, behoorden tot de groep van wat men in Warschau „straat schenders" noemt. De actie van de militie was binnen drie kwartier afgelopen. Dit was de vijfde avond van wanor delijkheden in het centrum van de Poolse hoofdstad. Anders dan op de voorgaande vier avonden heeft de mili tie gisteravond geen gebruik gemaakt van traangas. Studenten van de Polytechnische school te Warschau hebben maandag het spandoek „Vrijheid van spreken!", dat vier dagen geleden was aangebracht op de achtste verdieping van nun te huis aan het Narutowicza-plein - waar donderdag j.l. de eerste wanordelijkhe den begonnen - op verzoek van de mi litie verwijderd. Militie-officieren hebben aangevoerd dat het spandoek vele nieuwsgierigen aanlokte en dat het onder de huidige omstandigheden er niet toe bijdroeg de taak van de militie, om orde en rust te handhaven, te vergemakkelijken. Westerse waarnemers te Warschau beschouwen dit. gebaar der studenten als een aanwijzing, dat. zij de autoritei ten, die thans maatregelen tegen de ..straatschenders" laten nemen, niet te zeer in moeilijkheden willen brengen. Droogte teistert het noorden van China Tientallen miljoenen boeren in de Noordehinese laagvlakte hebben de strijd aangebonden tegen de droogte, die de graangewassen in de provincies Honan, Hopei en Sjantoeng bedreigt. Het Pekingse volksdagblad schryft, dat in de voornaamste graanverbouwen de provincie, Honan, viif-aehtste deel van het voor de inzaai van wintergraan bestemde land geen druppel water heeft, terwijl twee-achtste deel met waterte kort heeft te kampen. Kort geleden is gemeld, dat in zes andere provincies - Sjensi, Sjansi en Kansoe in het noordwesten en Hoepei, Kiangsoe en Anhwei in het midden en zuiden van de Jangtse-vlakte - ook gro te droogte heerst. Eilandenraad verwerpt geldlening De Eilandenraad van Curasao heeft gisteravond met elf tegen negen stem men het voorstel voor het aangaan van een geldlening van vier miljoen dollar met Nederlandse garantie verworpen Vervolgens nam de Raad een motie aan, waarin hij zegt zeer erkentelijk te zijn voor de bereidheid van Nederland om de Nederlandse Antillen financiële bijstand te geven bij de ontwikkeling, maar dat Curagao, gezien de huidige financiële situatie en de beperkingen in Nederland verplicht is om te proberen zonder de aangeboden hulp met de uit voering van de projecten te beginnen. „WESTHINDER" WERD LICHT BESCHADIGD. Het Amerikaanse schip „John M. Bo zeman", op weg van Sluiskil naar New- York, is gisteravond in aanvaring ge komen met het lichtschip „Westhinder". Het lichtschip werd daarbij beschadigd: het bovengedeelte van de voorsteven werd ingedrukt. Het lichtschip maakt evenwel geen water. Tengevolge van de aanvaring is het licht enkele minuten uit geweest; inmiddels is het hersteld. De „Westhinder" zou de morgen af wachten om, zo nodig, naar binnen te varen. Het Amerikaanse schip liep weinig schade op: het heeft zyn reis naar New York voortgezet. Het prettige van Es sex filter is, dat je keel fris en koel blijft. Dat is zo belangrijk, als je, zoals ik, je stem veel moet gebruiken. Ik geloofde niet in fil ter sigaretten, maar sinds ik Essex filter rook, zeg ik: „einde lijk een lekkere filter sigaret!" Vroeger rookte ik nooit filter-sigaretten Tot iemand mij een Essex presenteerde... Nu is Essex filter mijn vaste merk. En dat blijft 't ook. Aoht personen zijn gisteren gedood en verscheidene gewond bij aanslagen ln Sid! Bel Abbes, een basis van hel Franse Vreemdelingenlegioen ln West-Algerije. Zeven van de slachtoffers waren Euro peanen. Zij werden op straat vanuit rij dende auto's met machinepistolen dood geschoten. Het achtste slachtoffer was een legionair, die om het leven kwam toen een handgranaat werd geworpen Het dorp Caipelimhos op de Azoren heeft maandag blootgestaan aan een bom bardement met zwaTe stenen, die uit de krater van de nabij het eiland Fayal uit de zee opgerezen vulkaan werden geslin gerd. Door het draaien van de wind ls bovendien vulkanische as op de hoofd stad van het eiland Fayal. Horta. terecht gekomen. Horta ligt twaalf kilometer van tie nieuwe vulkaan. In het afgelopen weekeinde 1 in Tu nesië een dertigtal mensen door hevige noodweer om het leven gekomen. Over stromingen en stormwindengepaard gaande met stortbuien,, verbraken de ver bindingen tussen de hoofdstad en delen van het land, In de week van 23 tot 30 september zijn de deviezenreserves van West-Duits- land met 148 miljoen mark gestegen. De goudreserve bleef onveranderd en bedroeg op 30 september 10.032.638.000 dm. goud en deviezen tezamen beliepen op 30 sept 24.360.957,000 mark. De 23-jarige Annette Dionne een van de bekende vijfling zal vrijdag ln het huwelijk treden met die 2G-jarige Ger main Allard. een student aan de univer siteit van Montreal. Zoals bekend leven er nog vier meisjes van de vy fling. In Parijs is de jaarlijkse uitvin- dingenshow weer geopend. Een van de nieuwe constructies was deze elektrische tandenborstel. De spanning ln Argentinië ls gisteren na een bespreking van vertegenwoordigers tier stakende employé's van de Argentijn se telefoonmaatschappij met president Aramburu wat minder geworden. Waar nemers verwachten, dat deze staking, die op 18 september begon, spoedig zal eindi gen. De arbeiders van de vleesconserven- fabrieken, die maandag voor 24 uur ln •taking waren gegaan uit protest tegen de arrestatie van 300 vak verenig! ngeleiders op vrijdag, hebben het werk hervat nadat df meeste leiders vrijgelaten waren. Indiase en Portugese grenspatroullles hebben gisterochtend schoten gewisseld aan de grens tussen Karwar en Goa Vol gens deze berichten ls hierbij een Portu gese soldaat om het leven gekomen. Een Indiase grenswacht werd gewond. Gisteren ls te Saint Nazalre de kiel gelegd van een passagiersschip van 55.000 ton, de .France", dat misschien later met atoommachines zal worden uitgerust. Het schip zal ln 1959 te water worden gelaten en in 1961 Maar zijn voor de dienst op de Atlantisch© Oceaan,. Het schip zal een kruissnelheid hebben van 31 knopen en 2.000 passagiers kunnen vervoeren Een vliegtuig van de Franse mairlne- hichtmacht ls maandagmiddag bij het op stijgen van een vlieg'veld tn de buurt van Cannes neergestort. Vijf personen, onder wie admiraal Pierre Lancelot, hoofd van de militaire personeelsafdeling van de ma rine, zyn om het leven gekomen. Mgr. J. ALFRINK „MILITAIR BISSCHOP". Het Vaticaan heeft een bisdom voor de Nederlandse strijdkrachten ingesteld. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. J. Alfrink, is tijdelijk benoemd tot „mili tair bisschop". De zetel van het nieuwe bisdom is Utrecht. De verantwoordelijkheid van de christenen De Nederlandse minister van Maat schappelijk Werk. mej. dr. M. Klompé, heeft gisteren op de derde voltallige vergadering van het congres van het leken-apostolaat in Vaticaanstad ge sproken over de verantwoordelijkheid van christenen van Europa voor de christenen van de andere continenten. Europa, aldus minister Klompé, staat voor de gedwongen keuze tusen twee dingen: ..Indien wij trachten de snel heid van de industrialisering te beper ken, zullen de volkeren van deze con tinenten worden verteerd door ongeduld en ontevredenheid, wat tot een revolu tionaire uitbarsting zou kunnen leiden. Indien wij daarentegen onze technische hulp zullen aanbieden zonder waarbor gen voor een gelijk opgaande geestelijke j vooruitgang, zullen wij misschien bijdra gen tot de verwording van deze volkeren en tot het ontstaan van onverschillig' heid wat betreft de godsdienst en van materialisme onder hen". De moderne mens leidt een leven, dat beheerst wordt door arbeid en techniek, wat tot gevolg heeft, dat hij een gevoel van angst en eenzaamheid krijgt. De christenen moeten zich daarom niet te vreden stellen met het doen van hun plicht, maar zich met lichaam en ziel wijden aan hun taak, aldus minister Klompé. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM DS. D. VEENHUIZEN Morgen is het 25 jaar geleden, dat ds. 1D. Veenhuizen van Utrecht-Zuid werd bevestigd als predikant in de Geref. Kerken in Nederland. Hij werd op 30 juni 1905 geboren en diende de kerken van Valthermond, De Krim Aalten, Nieuwer Amstel-Noord en sinds 28 mei 1951 die van Utrecht. DS. W. N. VAN NOOTEN 25 JAAR PREDIKANT TE MEPPEL Morgen is het vijf-en-twintig jaar geleden, dat ds. W. N. van Nooten werd bevestigd als predikant van de Remon strantse Gemeente te Meppel. Ds. Van Nooten diende eerst bijna vijf jaar de Rem. Gemeente van Boskoop en Wad- dinxveen en vertrok vandaar op 9 oktober 1932 naar Meppel. Mijn sigaretten-win kelier schuift mij al tijd vanzelfsprekend een pakje Essex filter toe. En zulke vaste „Essex-klanten" heeft hy veel. Voor 'n keurig-getikte brief èn voor 'n lek kere sigaret kunt U bij mij terecht. Ik heb altijd een doosje Essex filter by de hand. Die vind ik de lekkerste! Essex filter bewijst dat „zuiver roken" en „heerlijk roken" sa men kunnen gaan: 't is een heerlijke, koele sigaret es 3057 Achttien soldaten gingen kopje onder (Speciale berichtgeving) Achttien soldaten in de bak van een zware legerauto gingen gisteravond om streeks half acht kopje onder, toen hun wagen in het donker in de Molentocht langs de Burgerdijkseweg. tussen Maas land en de Lier terecht kwam. De wa gen moest even uitwijken en kwam toen met de rechterwielen in de berm. Waar juist gistermiddag mannen van het wa terleidingbedrijf hadden gegraven. Vier manschappen o.w. de chauffeur, werden lichtgewond. De overigen kwamen er met een.nat pak af. Zij waren op de te rugweg van het aardappelrooien. waar bij de soldaten van het Scheffer-kamp in de gemeente de Lier de boeren in de buurt helpen. Het lukte niet de zware wagen uit het water te halen. Er moest een zogenaamde „break down" aan te pas komen. Bedrijfsresultaten K.L.M. De KLM zal waarschijnlijk over 1957 een bruto inkomen hebben van onge veer 136 miljoen dollar en een netto inkomen. dat overeenkomt met ongeveer 4.58 dollar per gewoon aandeel over het gemiddelde aantal aandelen, dat in dat jaar uitstaat. Hiertegenover staan voor 1956 een bruto-inkomen van 114.248.000 dollar en een netto-inkomen overeenkomende met 4.60 dollar per gewoon aandeel over het kleinere aantal aandelen, dat aan het :"/nde van het vorige jaar uitstond. Deze ramingen komen, tezamen met een voorspelling van een bruto-inkomen van 177 miljoen dollar tegen 1962, als naar verwacht wordt de straalvliegtui gen en toestellen met. schroefturbine- motoren in gebruik zullen zijn. voor in een rapport, dat door een onafhanke lijke luchtvaartadviseur voor de KLM werd opgesteld. Den Burcht: Wedstrijd in theezetten. 8 uur nam. WOENSDAG. Breestraat 19: Jaarverg. „Het Oranje- Groene Kruis". 8 uur nam. Gerecht 10: Splritisch Genootschap. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Expositie Demimenile moderne bedrijfsadministratie. 10 uarr voorm. 6 uiur n-aan. Zuiderkerk: Zamgavond BijbelMoskver eniging. 8 uur n-aan. Oegstgeest (Zemdings-hogesohool) Vrouwenzendingsg-roep. Spr. mevr. van Doorn-Snijders over de Indonesische vrouw In deze tijd." 8 uur nam. Wassenaar (Middelweg 19) Broederschap va-n oud -pad-vinders. 8 uur na-m. DONDERDAG Hogewoerd 175; Bijeenkomst Jeho-va's Getuigen. 7.30 uur nam. Het Gulden Vlies. Expositie Demmenie; moderne bedrijfsadministratie. 10 uur voorm. 6 uur nam. Warmonderweg 20: Ledenverg. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 u-ut nam. Vroom en Dreesmann: Mode flitsen 10.30 en 11.30 uur voorm. en 2.30; 3.30 en 4 uur nam. Den Burcht: Lezingen over oltestook. 3 en 8 uur nam. Boerhaavezalen. Opening tentoonstel ling Leids Kunstcentrum. 8 uur nam. Het Gulden Vlies: Modeshow afd. Lei den Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nam. ZATERDAG Aula Gymnasium. Klassieke avond Leid- se Jeugd Actie. 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Golfslagmetingsapparaat voor kust van Katwijk Profiterend van het uitzonderlijk rus tige weer zijn schepen van Rijkswater staat en W. A. van den Tak's Bergings bedrijf gistermiddag begonnen met het plaatsen van een golfslagmetings-appa- raat voor de kust van Katwijk, in op dracht van Rijkswaterstaat. Vorig jaar en het jaar daarvoor zijn pogingen om dit apparaat in zee te plaatsen, mislukt. Het bergingsvaartuig „Zeeleeuw", een zolderbak, een drijvende bok van Rijks waterstaat en de sleepboot „Temi" zijn gistermiddag op de rede van Katwijk aangekomen. Gisteravond liep dit mate rieel de haven van Scheveningen bin nen, om vanmorgen vroeg weer te ver trekken. Het golfslagmetings-apparaat is ge monteerd in een 30 meter lange mast, welke in drie gedeelten wordt geplaatst. In tegenstelling tot de vorige malen, toen bij de oprichting van de mast ge bruik werd gemaakt van een werkmast, is nu een drijvende bok ingeschakeld. Wanneer de weersomstandigheden gun stig blijven voor het werk heeft men een spiegelgladde zee nodig kan het karwei in enkele dagen klaar zijn. MAANDAG Stadhuis Gemeenteraad. 2 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van ederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. BIOSCOPEN Casino: „De voddenrapers vam Abbê Pierre". (14 jr.) Werkd. 2.30, 7 em 9.15 u. zond-ag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u-ur. Kev: „De eenzame ruiter" (14 jaar). Wericdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7.15 uur. Luxor: „Een terdood veroordeelde ont snapte" (14 Jaar). Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u. Trianon: ..Notre Dame de Paris" (14 Jr). Werkdagen \30. 7 ei 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Lldo: „De bruid is niet bleu" (18 Jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 u-ur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 12 oktober 8 uur waarge nomen door; Apotheek Herdiingh en Blanken. Hoge woerd 171, tel. 2-0502; Apotheek Reyst, Steenstra-at 35, te'l. 20136 en Apotheek Oegstgeest, Wilhelmiimapark 8. Oegstgeest tel 26274. Bij geen gehoor by Uw huisarts of specialist, bel op dokterstelefoon 2222'<,. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome AJaccio Mallorca a cii is ■*2 J P wind m/s. xü c-9 cm £3 1« cX geh. bew. zo 3 11 0.1 regen no 3 19 0.3 mist windstil 16 0 zwaar bew. z 2 16 0 geh. bew. no 2 16 0 onbewolkt ono 1 16 0 onbewolkt nno 4 17 0 nevel windstil 19 0 mist no 2 20 0 nevel windstil 19 0 half bew. n 4 22 0 nevel ozo 2 15 0 mist ono 2 18 0 mist windstil 15 0 mist windstil 15 0 mist windstil 14 0 onbewolkt O 2 17 0 onbewolkt o 3 18 0 mist windstil 19 0 zwaar bew. no 3 26 0 zwaar bew. no 2 26 1 regen windstil 21 28

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2