Verkeer in Duitsland wordt geremd door opgelegde snelheidsbeperking AUTOMOBILISTEN KLAGEN Aantal ongelukken loopt terug STRIJD TECEN POLIO DRIE MILJOEN KINDEREN BINNEN 3 JAAR INGEËNT Volgend jaar jeugd van 1952 lol 195 7 Werkgevers ver bon de ii thans tegen instellen vrijhandelszone Verzoeken daaromtrent geen beslissing I GERO RECHTZAKEN Kerkelijk Leven 96ste Jaargang Vrijdag 4 oktober 1957 Zesde blad no. 29256 an onze correspondent in West-Duitsland) In de Westduitse Bondsrepubliek is op 1 september j:l. een bepaling van kracht geworden betreffende een maximum-snelheid voor auto's in de bebouwde kom. En thans - na een maand - menen wij wel te mogen zeg gen, dat het grootste deel van de voetgangers daar wel content mee is, al heeft het langzamer rijden, vooral op spitsuren in de steden, maar al te vaak. tot gevolg, dat zich schier eindeloos lange auto-files vormen, waar door het oversteken soms nóg moeilijker is geworden. De automobilisten daarentegen klagen er over, dat zij ook op wegen, die belangrijke verkeersaderen zijn en voor het interlocale verkeer recht en voldoende breed zijn gemaakt, niet meer behoorlijk kunnen opschieten, zelfs niet op wegen, die speciaal voor het snelverkeer werden aangelegd. Erbarmelijke wegen Ze ryden allemaal nu in zowat het zelfde vaartje achter elkaar aan. De één durft de ander niet voorbij te schieten, uit angst voor een bekeuring met al het onaangenaams, dat eraan vast zit. Want men weet, dat verkeers agenten in auto's rondtoeren, met scherpe fototoestellen en een telelens achter de voorruit van hun wagen om er al rijdend opnamen mee te kunnen maken. Bovendien staan politieposten met veldtelefoons langs de wegen, die elkaar waarschuwen, wanneer zij ge loven, dat een auto het veroorloofde tempo overschrijdt. In de eerste dagen na het invoeren van de snelheidsbeperking reden bijna alle automobilisten uiterst voorzichtig. Ze keken telkens naar de wijzer van hun snelheidsmeter. Het leek op rechte, lange wegen wel of het verkeer aan het krui pen was gegaan. De politie heeft echter geconstateerd, dat veel bestuurders van auto's nu weer meer gas geven dan fei telijk wel geoorloofd is. Op bepaalde we gen heeft men van het begin af aan uitzonderingen gemaakt en een grotere snelheid toegestaan, zoals bijvoorbeeld op de nog niet zo lang geleden ver nieuwde en aanzienlijk verbrede ver keersweg tussen de hoofdstad Bonn en Bad Godesberg, twee plaatsen, die in de laatste jaren steeds meer naar elkaar zijn toegegroeid. Op een deel van deze circa 5 km. lange weg mag men met een vaart van 70 km. rijden. Maar ook dat vinden de meeste automobilisten nog veel te weinig. Op bepaalde uren van de dag kan het vrij druk op deze weg zijn, maar op an dere uren, en natuurlijk vooral des avonds en des nachts, weer niet. Een oplossing Wij menen, dat het een uitstekende oplossing zou zijn, wanneer men zou toestaan, dat er na een bepaald uur laten we zeggen na zeven uur 's avonds harder dan 70 km. mocht worden ge reden. In Bad Godesberg wonen veel buitenlandse diplomaten <ook Neder landse), die aan ambassades en ge zantschappen in Bonn zijn verbonden. Toen men bijna een jaar lang bezig was deze enige behoorlijke verbindingsweg tussen Bonn en Bad Godesberg te verbe teren, schreef een in Bonn uitkomende lokale krant, die grappig wilde zijn, dat er nu een „diplomatenracebaan" kwam. Bladen in andere steden namen dat flauwe grapje over, maar sedert de eer ste september kan hier niet meer worden geraced, ook als de weg volkomen vrij is. Er zijn bestuurders van auto's, met een CD-bordje erop, die echter nogal gauw geneigd zijn zich niet al te veel van de Duitse verkeersvoorschriften aan te trekken, net zo min overigens als sommige Duitsers, die geloven vanwege de hoge positie, welke zij in of bij de regering in Bonn bekleden, buiten en boven de wet te kunnen staan. Natuurlijk is het vervelend en lastig, wanneer men wil opschieten, en men kan dat ook, maar men mag het niet! Ook buiten de steden moet men tel kens weer vaart verminderen, zoals bjjv. langs grote gedeelten van de Rijn, aan beide oevers, waar het ene dorp of stadje naast onmiddellijk op het andere volgt. Taxichauffeurs Tot de ontevredenen, die allerminst Ingenomen met het 50-kilometer-tempo kunnen zijn, behoren in de eerste plaats de taxichauffeurs. Zij beweren, dat hun klanten altijd vlugger willen rijden. In Hannover hebben de taxibestuurders al gevraagd of zij geen extra-vergunning voor minstens 60 km. kunnen krijgen. Die 50 km. vinden ze maar kinderwerk. Hun „vrachtjes" kunnen nu bijna net zo goed een tram pakken, want die mag een vaart van 45 km. hebben. Ook de bestuurders van de grote vrachtauto's,die geregeld lange tochten door West-Duitsland maken, zijn met de beperking niet erg in hun sas. Zij mogen op de autowegen, ook als zij geen aan hangwagen hebben, niet meer dan 80 km. rijden en zijn nu vaak langer dan vroeger onderweg. Over het algemeen zien zij overigens toch wel in, dat het zo beter is en dat er minder kans op ongojukken bestaat. In West-Berlijn was kort na het in voeren van de snelheidsbeperking op de circa 3 km. lange, rechte Kurfürsten- damm een renpaard met een klein ren- wagentje te zien, dat in gestrekte draf en met wapperende manen alle verbaasd kijkende automobilisten voorbijstoof en achter zich liet. In de nieuwe verkeers voorschriften werd namelijk met geen letter over aan het verkeer deelnemende v.ervoeters gerept. Het aantal verkeers ongelukken, zowel van ernstige als van minder ernstige aard, is echter sedert het invoeren van de snelheidsbeperking achteruitgelopen. Natuurlijk zijn de cij fers van de hele maand september in heel de Bondsrepubliek nog niet bekend, maar gedurende de eerste twee en een halve week lagen ze haast overal ver beneden die van hetzelfde tijdvak in 1956. Variërende cijfers We vernemen verder, dat in Noord- rijnland-Westfalen, waar de bevolking het dichtst is, in de eerste drie weken van september 10.075 verkeersongelukken hebben plaats gehad, tegen 12.007 in dezelfde weken in 1956. Daarbij hebben 175 mensen het leven verloren, tegen 353 in die drie weken verleden jaar, en daarbij werden 5081 mensen gewond, te gen 7677 het vorig jaar.. De getallen lopen echter in diverse steden en bonds- landen zeer uiteen. In West-Berlyn re gistreerde men aanvankelijk net zoveel verkeersongelukken als verleden jaar. Daar zijn de automobilisten overigens vanzelf alweer begonnen met een ge middelde maximum-snelheid van 60 in- plaats van 50 kilometer te rijden, zonder dat de politie er tot nog toe veel 'tegen heeft gedaan. En in Frankfort a. d. Main wil de po litie het verbod, om harder dan 50 km. te rijden hoofdzakelijk tot het centrum van de Stad beperken. Gevaarlijke wegen Overigens wist iedereen al lang, dat een groot gedeelte van de vele ver keersongelukken, die dag in dag uit in West-Duitsland geschieden, niet aan het harde rijden toe te schrijven is, maar hoofdzakelijk aan de erbarme lijke toestand, waarin maar al te veel wegen verkeren. De Westduitse bladen geven trouwens toe. dat de wegen in West-Duitsland met uitzondering dan van de,.Autobah nen" slechter en gevaarlijker zijn dan in de meeste andere landen van Europa. Zelfs in de grote steden treft men hoofdverkeerswegen met zo'n slecht plaveisel aan, dat ieder dorp in Neder land er zich voor zou schamen. Bijzonder geducht is de bestrating met hobbelige basaltstenen, die by re genweer terstond glad en glibberig wor den. De Britse militairen hebben, toen zij Duitsland in 1945 binnenrukten, we gen met die basaltkeien „straten van de dood" gedoopt, en ook in Duitse auto mobilistenkringen worden ze nu als se dert lang als „Todesstrassen" aangeduid. Juist dit ploveisel veroorzaakt heel veel ongelukken. Als politieautoriteiten of rechtbanken verkeersongelukken te behandelen krijgen, voeren zij vaak, om tot een vonnis te kunnen komen, als argument aan, dat de automobilisten re kening met de slechte conditie van de wegen hadden moeten houden. Maar wjj vragen van onze kant, of de instanties, die voor de toestand van de wegen aansprakelijk zyn, ook niet verplicht zyn rekening met de auto mobilisten en met het moderne ver keer te houden! De snelheidsbeperking levert echter haast altyd dit voordeel op, dat de schade, die mensen en auto's by een verkeersongeluk oplopen, geringer is dan wanneer men nog met een ver vaarlijke vaart op elkaar zou zijn in gestoven. (Van onze correspondent) In 1960 zullen alle kinderen, geboren in de periode 19451959, zijn ingeënt tegen kinderverlamming. Dit is althans het plan van de minis ter van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff. Is met de inentingen volgens dit rijksprogramma inmiddels reeds be gonnen, op de begroting 1958 komt een bedrag voor van f 5.500.000.— voor de aankoop van vaccin. De goedkeuring van beide Kamers der Staten Generaal moet echter nog worden afgewacht doch wie zou op deze post willen beknibbelen? terwijl wat de komende jaren betreft een en ander uiteraard ook afhankelijk is van de stand van 's lands financiën en de beslissing van de Kamers over het beschikbaar stellen van de aanzienlijke bedragen, die gevergd worden voor de integrale uitvoering van dit vaccinatieplan, waartoe de directeur- generaal van de Volksgezondheid minister Suurhoff in dringende ter men geadviseerd heeft. Krijgen deze herfst volgens het I rijksproject de kinderen uit de jaar klasse '55 twee prikken, volgend jaar volgt de laatste. Voor 1958 staan de kin deren geboren in de jaren 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957 op het programma (die dus in 1959 de derde prik ontvan gen), terwijl in 1959 voor de eerste twee prikken de kinderen geboren in de ja ren 1958, 1951, 1950. 1949, 1948, 1947, 1946 en 1945 in aanmerking komen. In 1960 volgt dan de laatste prik voor de cate gorie en de eerste inenting voor hen geboren in 1959. Gemiddeld worden per jaar 230.000 kinderen in ons land geboren en daar op een opkomst van 85 tot 90 pet. gere kend mag worden, zullen per jaarklasse zo'n 200.000 kinderen ingeënt worden. Voor de 15 betrokken klassen ('45 t m '59wil dit dus zeggen 3.000.000 kinde ren in totaal, waarin gemakshalve dus ook de kinderen zyn opgenomen, die reeds particulier en van gemeentewege werden gevaccineerd. Per kind vergt de vaccinatie overi gens (dus drie prikken in totaal) f 6.aan vaccin, een bedrag, dat mis schien lag gesteld kan worden als het eigen Nederlandse vaccin in vol doende mate gereed is. Geen neven-verschijnselen De eerste injecties worden vóór het invallen van het „polio-seizoen" gege ven. Prof. J. H. de Haas, inspecteur in algemene dienst voor de kinderhygiëne, verklaarde in dit verband, dat men in het algemeen mag aannemen, dat twee -::n. - Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers- Verbond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigingen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland hebben, in een adres aan de ministers van Economische Zaken en van Buitenlandse Zaken hun standpunt weergegeven over de eventuele vorming van een vrijhandelszone, waarvan de opzet voor de Nederlandse industrie op dit ogenblik moeilijk te aanvaarden is. De vrijhandelszone is gebaseerd op het beginsel dat elk deelnemend land tegen over derde landen zyn eigen douane tarief blyft toepassen. Voor zover die tarieven op grondstoffen en halffabri katen lager zyn dan volgens het toe komstige buitentarief van de Europese Economische Gemeenschap het geval zal zyn, zal de Nederlandse industrie in de concurrentie tegenover de afgewerkte produkten uit de vrijhandelszone in een onaanvaardbaar ongunstige positie ge plaatst worden, zo menen adressanten. Advertentie ,Laatste nieuws uit Amerika!" 3 prikken per kind Terzijde stellende de vraag, waarom het Rijk eerst thans tot deze massale vaccinatie tegen poliomeylitis overgaat (de eerste waarlijk landelijke actie op het gebied der preventie) mag op gezag van dr. H. J. Dijkhuis, plaatsver vangend directeur-generaal van de Volksgezondheid, die met betrekking tot dit project woensdagmiddag in het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid te Den Haag nadere medede lingen deed gezegd worden, dat de inentingen tegen polio, die tot nu toe of door een beperkt aantal gemeenten ter hand werden genomen of door enkele huisartsen in hun eigen praktijk, het rijksprogramma nauwelijks hebben door kruist of nog zullen doorkruisen. Men kan deze gemeentelijke en particuliere acties eerder zien als een vooruitlopen op of aanvullen van wat het Rijk zich heeft voorgesteld. Noch zijn deze (be perkte) acties er oorzaak van, dat Rijks aankooporders van vaccin moeilijk ge plaatst zouden kunnen worden. De vaccin-produktie in Amerika, Canada en België is bovendien van zulk een omvang, dat onvoorziene omstandig heden uiteraard voorbehouden de voorziening van vaccin de komende Ja ren wel verzekerd is. Twee en één Ieder kind. dat voor vaccinatie in aan merking komt, zal drie prikken ontvan gen. Eerst twee, later de derde. Playtex Dress - be* Waterproof broekjes, 't laatste nieuws! Ze blijven altijd zacht, zelfs nadat mammie ze 116 keer wast! Flu weel-zacht en soepel en absoluut waterdichtZacht vinyl plastic met leuke ruitjes: in rose, wit en blauw! Denk ook aan de Playtex schortjes en slabbetjes! 't Laatste niéuws!!! verkrijgbaar bi) baby-speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken, indien niet verkriigbaar. schriifdan naar de importeur: jacq Mot N.V, Afd. Playtex, Vondelstr. 93. Amsterdam. Behalve als gevolg van het grote verschil in tariefhoogte kunnen zich ook in andere opzichten bedenkelijke verschillen voordoen. Het Nederlandse bedrijfsleven zal in de toekomst te maken krijgen met een aantal beper kende bepalingen en kostprysverho- gende consequenties van het E.E.G.- verdrag, die moesten worden aanvaard om de Europese Gemeenschap tot stand te doen komen. De verbonden achten het onaanvaardbaar, dat pro dukten uit de vryhandelszone-landen in de E.E.G. vrij zouden worden toe gelaten, indien die landen niet equiva lente verplichtingen op zich zouden nemen. Ook op institutioneel gebied zullen de voorzieningen in de vrijhan delszone en in de E.E.G. zodanig op elkaar moeten worden afgestemd, dat de zekerheid bestaat dat bepaalde ge dragsregels in het vrijhandelsgebied op dezelfde wijze zullen worden nage leefd, als binnen het E.E.G.-gebied het geval is. De inwerkingtreding van het E.E.G. verdrag plaatst ons bedrijfsleven reeds voor zoveel problemen, waarvan men de draagwijdte op dit ogenblik nog nauwe lijks kan overzien, dat het niet gewenst is die situatie tegelijkertijd nog te com pliceren met het in het leven roepen van een vrijhandelszone. Indien de E.E.G. enige jaren gewerkt heeft en het gunstige effect oplevert, dat ervan verwacht wordt, kan de E.E.G. als een sterkere eenheid optreden dan thans. Zij zal dan in staat zijn bij de onderhandelingen over een vrijhandels zone een zodanig krachtige positie in te i nemen, dat een maximum aan voordeel ook in het Nederlandse belang bereikt kan worden. Het is een groot risico nu reeds tezamen met onze toekomstige E.E.G.-partners naar buiten te moeten optreden, zonder dat nog van voldoende onderlinge binding sprake is. De Verbonden verzoeken de minis ter ertoe mede te willen werken, dat op de komende ministersconferentie van de O.E.E.S. geen beslissingen over een eventuele vrijhandelszone worden genomen, waaraan Nederland bij de verdere onderhandelingen over dit on derwerp gebonden zou zijn. Woensdagavond is op de Brou wersplaat voor de Veerhaven van Hoedekenskerke het ruim 11.000 ton metende Noorse tankschip ..Hoeghsward" vastgelopen. Een luchtopname van ANP-Foto van het in moeilijkheden verkeren de schip, omringd door ter assis tentie uitgevaren sleepboten. Geen verdachten in verband met sterfgevallen te Noordwijk Naar wij van de zijde der politie te Noordwyk vernemen zijn de geruch ten, dat er een of meer arrestaties ter zake van de mysterieuze sterfgevallen in het gezin Lekkerkerker zouden heb ben plaatsgevonden, van alle grond ontbloot. De politie beschikt over dusdanige gegevens, die wijzen in de richting van een onfeluk, dat zij geen personen zou kunnen aanwijzen, die voor arrestatie in aanmerking zouden komen. In deze zaak is niemand verdacht. Om echter aan alle twijfel een einde te maken en de stroom van geruchten te keren, meer nog om volledige zeker heid te krijgen van de theorieën die de politie omtrent dit tragisch gebeuren heeft opgebouwd, zullen chemisch des kundigen dezer dagen aan de hand van vaststaande feiten een minutieus onder zoek verrichten, dat naar mag worden aangenomen, zal leiden tot bevestiging van de vermoedens die de politie en andere autoriteiten hebben, dat kool monoxidevergiftiging hier een ongeluk heeft veroorzaakt. Deze onderzoekers zullen niets nalaten, dat zal kunnen leiden tot een zo volledig mogelijke re constructie van het gebeuren. In de loop van de volgende week zal de Noordwijkse politie de resultaten van dit onderzoek volledig bekend maken. Advertentie Gisteravond zijn in ..Bellevue" in llnunger geinstalleerd. Na de in- Amsterdam de nieuwe territoriale slallatie wenste de internationaal- commandant van het Leger des Heils in Nederland. It. commissio ner Ragnar Ahlberg en zijn echtge note It. commisioner Ahlberg- secretaris, commissioner Norman Duggins (links) de nieuwe com mandant geluk. prikken reeds 75 pet. zekerheid geven, hetgeen" uit uitgebreid Amerikaans cij fermateriaal geconcludeerd kan worden. Een conclusie, die bovendien door (min der omvangrijke) Britse gegevens ge staafd wordt. Volledige bescherming biedt de vaccinatie overigens niet. Dat doet trouwens geen enkele vaccinatie, zo voegde prof. De Haas er aan toe. Minimaal is volgens de inspecteur kinderhygiene. het aantal neven-ver schijnselen. dat kan optreden bij de polio-inenting. Zo werd bijvoorbeeld uit de Verenigde Staten nagenoeg geen enkel geval gemeld. En oorzaak van die enkele neven-verschijnselen vormt dan nog niet het werkzame bestanddeel van het vaccin Over „complicaties" behoeft zelfs in het geheel niet gerept te wor den. Deze zyn praktisch verwaarloos baar. Het verloop van de poliomeylitis in ons land is absoluut niet verontrus tend. Vergeleken met 1956 (een on gunstig jaar overigens) is het aantal geconstateerde gevallen aanzienlijk teruggelopen. Werden toch tot midden september '56 1420 gevallen gemeld, over dezelfde periode van dit jaar slechts 167. waarvan 132 gevallen ge paard gingen met verlamming ('56 1161). Libanees vliegtuig in zee gestort Een ijicanees passagiersvliegtuig met 28 mensen aan boord is donderdagoch tend vroeg bij Beiroet in zee gestort, Men vreest dat alle inzittenden. 23 pas sagiers en vier bemanningsleden om het leven zijn gekomen, i Het toestel zond enige minuten voor de landing op het vliegveld van Beiroet een noodsein uit. Van Cyprus, waar dit SOS opgevangen werd. stegen onmid dellijk twee Britse vliegtuigen op. die binnen het uur de plaats ontdekten, waar het toestel, een C-46 van de „Liba nese Internationale Luchtvaartmaat schappij", was neergestort. Zij zagen ly- I ken en wrakstukken in zee dryven. Li banese schepen voeren uit en slaagden I erin achttien lijken te bergen. Onder de inzittenden bevonden zich fier Britten en een Amerikaan, de piloot. Kiezensteler veroordeeld EERST BIJNA DE VERKEERDE.... Overeenkomstig de eis werd een 25- jarige 2e tandtechnicus uit Leiden door de Haagse politierechter veroordeeld tot 14 dagen voorwaardelijke gevangenis straf met 3 jaar proeftijd en f75 boete of 25 dagen. Hij had bij zijn werk gever bij herhaling kunsttanden- en kiezen gestolen en een z.g. articulator. Een schoonzuster van hem had te tan den laten trekken en vond een kunst gebit te duur. Verdachte zou haar daarom wel even helpen. Daarna had de oom ook een kunstgezit gevraagd. In deze zaak had de politierechter bijna de verkeerde veroordeeld. Toen de zaak uitgeroepen werd kwam er name lijk een man binnen die beaamde de verdachte te zyn. Halverwege de behan deling protesteerde de man echter op bijna onverstaanbare toon dat hij niet terecht stond voor kiezen maar voor verduistering van een fiets. Hij bleek een totaal andere naam te dragen en het was een mysterie waarom hij was gekomen bij het afroepen van een an dere naam en waarom hij niet eerder had gezegd dat hjj voor een andere zaak kwam. De fietsenman was inmiddels trouwens al bij verstek veroordeeld tot gevangenisstraf. De échte verdachte gaf het hem tenlastegelegde toe. Hij was op staande voet ontslagen. Zich niet tijdig als militair gemeld Rekening houdend met verzachtende omstandigheden en dat er geen kwade opzet in het spel was vorderde de offi cier van justitie f25.boete of tien dagen tegen een zeeman uit Katwijk aan Zee. Deze had zich niet tijdig ge meld voor militaire dienst, in april JJ. te Schoonhoven. Hij was juist thuisge komen en moest zich de volgende dag melden Dit had hij niet gedaan. Een dag of vyf later had hy zich pas ge meld, nadat hij vooraf nog had opge beld. De rechter veroordeelde deze 20- jarige jongeman nu keurig gekleed in het uniform van het regiment Van Heuts overeenkomstig de eis. PROT. GEESTELIJK CENTRUM VOOR DE STRIJDKRACHTEN. In aanwezigheid van talrijke militaire en burgerlijke autoriteiten heeft de mi nister voor Defensie, ir. C. Staf, te Heerde (Veluwe) het tweede centrum der protestantse geestelijke verzorging der strijdkrachten officieel geopend. RADIO- EN TELEVISIEKERK DIENSTEN BEVORDEREN. De generale synode der Geref. Ker ken keurde in haar donderdagmiddag gehouden zitting het rapport van de- putaten voor radio- en televisie-kerk diensten goed, en besloot o.m. opnieuw zes deputaten te benoemen met de opdracht deze uitzendingen door Geref. kerken zoveel mogelijk te bevorderen. Zy sprak uit, dat bij de keuze van pre dikanten rekening moet worden gehou den met het eigen karakter van deze diensten. Het overleg met andere, niet bij het IKOR aangesloten kerken, zal bestendigd worden. De synode handelde verder af het rapport van deputaten voor de geeste lijke verzorging van zee-, land- en lucht macht. Zij droeg haar deputanten op voort te gaan met het organiseren van rekru- tendagen in samenwerking met de Chr. Geref. Kerken. Aan predikanten, die worden afge staan voor de geestelijke verzorging der militairen, zal verzocht worden voortdu rend aandacht te wijden aan samen binding van belijdende militairen, opdat deze in de krijgsmacht getuigende ker nen gaan vormen, die eventueel het stichten" van gemeenten te velde kun nen vergemakkelijken. De synode besloot in overeenstemming met het besluit van haar voorgangster de pogingen voort te zetten om tot een overeenkomst te geraken met de over heid teneinde tot de noodzakelijke uit breiding van de geestelijke verzorging ter koopvaardij- en kustvaart te kun nen komen. De Commissaris der Koningin in de provincie Drente, mr. J. Cramer, het ft 's ochtends in gezelschap van het lid van Ged. Staten. J. Smallenbroek. een bezoek gebracht aan de synode. NIEUWE COMMANDANT LEGER DES HEILS GEÏNSTALLEERD De nieuwe commandant van het Leger des Heils In Nederland, Ragnar Ahlberg. is gisteravond op een Aamenkomst in Bellevue te Amsterdam door de Inter nationale «vcretsr.s voor Europa. Nor man Duggins geïnstalleerd De nieuwe commandant en zijn vrouw werden toegesproken door vertegenwoor digers van de verschillende onderleden van het Leger. Het eerste deel van zijn toespraak hield de commandant. Fin van geboorte, tot grote verbazing en vreugde der aanwezigen in het Nederlands. Ook mevr. Ahlberg sprak een kort woord.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 19