STADSNIEUWS 96ste jaargang Vrijdag 4 oktober 1957 Vierde blad no. 29256 Kon. onderscheiding voor J. Verhoeven De heer J. Verhoeven, werkzaam als ambachtsman eerste klasse bij de N.Z.H. V.M. te Rijnsburg, heeft in de koffie kamer van het Leidse Stadhuis uit han den van de burgemeester, jhr. mr. Van Kinschot, de bronzen medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen ter gelegenheid van zijn veer tigjarig jubileum. De burgemeester had grote waardering voor de ijver .1 plichtsbetrachting van de jubilaris en hoopte, dat de maat schappij vele jaren van de werkkracht van de heer Verhoeven mocht profite ren. De directeur van de N.Z.H.V.M., de heer J. J. Jurrissen, die zich eveneens in waarderende zin uitliet over de presta ties van de jubilaris, bood de draag- medaille bij deze onderscheiding aan. Eeuwfeest Zusters van de Voorzienigheid Woensdag 16 oktober is het een eeuw geleden, dat de Zusters van de Voor zienigheid haar werk ten behoeve van het Liefdewerk van de H. Cunera en het St. Liduinahuis begonnen. In ver band hiermede zal er die dag om elf uur in „Huize De Voorzienigheid" aan de Hogewoerd 57 een receptie plaats vinden. LEEROPDRACHT PROF. Dr. C. KONINGSBERGER. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, K. en W., is aan dr. C. Koningsberger, hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Eindhoven, op dracht verleend om gedurende het tijd vak van 16 september 1957 tot en met 15 september 1958 in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse Universiteit onderwijs te geven in de organische scheikunde. ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doet. ex. Rechten Vrije Studierichting, de heer D. Sche pers (Heemstede); doet. ex. Ned. Recht, mej. W. M. C. E. van Moorsel (Scheve- ningen) en de heren A. de Bruin (Naar- den) en P. A. Vaillant (Haarlem); kand.- ex. Geschiedenis, de heer Ph. M. Bos- scher (Leiden); kand.ex. Theologie, de heer N. T. Bakker (Loosduinen). PROMOTIES LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „De reactie van ali-estarase met diiso- propylfosfarofluoridaat", de heer H. S. Jansz, geboren te Wonosobo (Ind.) en thans wonende te Rijswijk. Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „Het veranderend gezin in Ne derland", de heer G. A. Kooy, geboren te Kedichem en thans wonende te Wa- geningen. DRIE PAAR HANDSCHOENEN WEGGENOMEN „Het is onbegrijpelijk dat ik zoiets gedaan heb. Ik was overspannen. Ik had maar een half uur de tijd en het vlotte niet erg, want het was zo druk in de zaak," zuchtte een -47-jarige mevrouw uit Voorschoten, die voor de Haagse po litierechter moest verschijnen omdat zij te Leiden op 1 juni jl. in een groot ma gazijn drie paar handschoenen had weg genomen. Tegen de politie had ze echter gezegd dat ze niet genoeg geld bij zich had om de handschoenen te kopen. Verdachte drijft zelf ook een zaak en de officier van Justitie meende dat zij wel hard naar de politie zou lopen als er uit haar zaak gestolen werd. In de magazijnen zijn grote voorraden en de winkeldiefstallen vormen een apart probleem, zei de officier. Jaarlijks moet er in die magazijnen voor tiendui zenden guldens worden afgeschreven voor dergelijke verliezen. De officier eiste veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en f. 50.— boeten of tien dagen. De rech ter was het met deze eis eens, behalve dan met de hoogte van de boete. Hij deed er een tientje af. Onze stadgenoot, de heer R. J. Meijer, slaagde aan 'de Stichting Kli nisch Hoger Onderwijs te Rotterdam voor het semi-artsexamen. LEIDERDORP Onze plaatsgenoot, de heer H. A. E. de Koning, slaagde aan de Rijksuniver siteit te Leiden voor het kandidaats examen medicijnen. VOORSCHOTEN CURSUS VEILIG VERKEER. Met bijzonder veel succes heeft de af deling Voorschoten van Veilig Verkeer de vorige winter enkele cursussen gege ven. Aangemoedigd hierdoor en wetend, dat deze cursussen in een behoefte voorzien, worden ook nu weer nieuiwe cursussen voorbereid. Deze zullen zo spoedig mogelijk beginnen. Voor het vakexamen horlogemaker slaagde aan de Ohristiaan Huygens- school te Rotterdam onze plaatsgenoot de neer P. Smit. WASSENAAR Eerste Nutsavond Woensdagavond werd in het Vereni gingsgebouw de eerste Nutsavond ge houden met als spreker bij lantaarn plaatjes en film dr. M. J. Adriani, die als onderwerp had gekozen: Uit de schatkamers van de Hongaarse na tuurreservaten. De voorzitter, mr. R. de Bruyn, sprak een welkomstwoord, waarna hij uit drukking gaf aan zijn spijt, dat de zaal niet vol was. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Joseph a Cornel-la Maria, dr van J. J. M. Schmand en M. C. J. H. van Vliet; Ingrid Bernediiina, dr van J. A. van Wezel en G. dp Goey. Louise Maria Ig-na/tia, dr van J. D van Beek en J. van Rosenberg; Elisa beth Maria, dr van H. van Loef en J. van der Steen; Wil-helmlna Blrglitta, dr van E. J Franken en H. T. Meeuwenoord; Johan na Elisabeth, dr van W. Kled-n en N. Wer- velman.; Arde, an van A, van den Bos en M. vna Ge-mieren; J-ain Phillip, zn van H. Kühn en E. H. Disseveld; Christine Lucle Marie, dr van A. H. M. van Spaendonck en P. M. A. G. Miu-tsaerts; Harmen, an van C. van der Plas en A. Gufjt. GETROUWD J W. L. H. Meertens en M. Mouseault. OVERLEDEN A. T. Brand, 5-6 jaar, man: C. G. J. Oomen, 8 jaar, dr.; M. van Riuliten., 66 Jr, main; A. Loogmian, 8 Jaar, dr; W, van den NleuwendiUfc. 63 Jaar, man; A. Collee, 63 Jaar. man; M. M. Kroon. 6 Jaar, dx. Chr. Oranje Vereniging vierde feest De Leidse Chr. Oranje Vereniging or ganiseerde gisteravond in samenwerking met de Timdelerclub, in de grote zaal van Prediker" een feestelijke samen komst. De keus was deze keer gevallen op het vrolijke blijspel „Voorschrift van de dokter" van Kurty Gordon. De voorzit ter ds. J. v. d. Wiel opende deze avond op de gebruikelijke wijze. Hij maakte be kend dat men dit jaar het 50-jarig ju bileum van de L.C.O.V. hoopt te vieren, en sprak nog een woord van aanmoedi ging om het ledental te doen stijgen. Hierna begon de opvoering van „Voor schrift van de dokter". Het handelde over een zakenman Adolf, die op zijn bureau werd bestolen. Het bedrag van 25.000 dollar wordt later in een schoe nendoos gevonden. De familie van Adolf denkt dat de secretaresse van de zaken man, Rita, de dievegge is. Letty, een nicht van Adolf, kan niet geloven in de schuld van Rita. Zij heeft echter veel last van dromen soms mid den op de dag. Dit is mede de oorzaak dat er erg veel ruzie is in het huis. van Letty die samen woont met een zuster en een huishoudster. Letty gaat tenslotte naar een psychiater. Het resultaat van zijn consult was, dat zij direct gevolg moet geven aan alle opwellingen die in haar opkomen. Dat dan veel komische situa ties ontstaan is begrijpelijk. Het recept van de dokter vormde dan ook de „basis" van dit- toneelspel. Deze opwellingen met de recherche zaak i.v.m. de dievegge vormen samen dit blijspel tot een kostelyk geheel. Van de spelers noemen wij met name Riet Krispijn-de Wolf. Haar spel was uitermate goed en beheerst. Ook de andere spelers zetten deze avond hun bete beentje voor. Dr. Adrian] maakte aan de hand van de lantaarnplaatjes ter oriëntering enige opmerkingen over de film. welke in 1951 werd opgenomen in het gebied langs de Tisra. Door de mens worden zo hope loos vele aanslagen op de natuur ge pleegd, dat men het tijd vond om in de Hongaarse laagvlakte, de poesta. een natuurreservaat te stichten. Het is ge degradeerd land. waarvan het bos is verdwenen, de grond door erosie is dicht geslagen, zodat in mei bij de zware re genval in die maand een overstroming plaats heeft, waardoor alle broedsels van de vogels worden weggespoeld. Het water brengt er veel vis en dan is het tijd voor de visarend, waarvan spreker een exemplaar toonde en besprak. Er leven daar ook veel bekende soorten als grutto, karakiek en fuut. In de fraaie kleurenfilm was het le ven betrapt van de vogels, die na de overstroming opnieuw gaan broeden, van de bunzing, de veldmuis en vele andere dieren. DUINTERREIN VOOR WANDELAARS. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft aan het gemeentebestuur meegedeeld, dat een stuk bebost duinterrein van circa 11 ha., gelegen ten zuiden van het fietspad Wassenaarse Slag-Soheveningen voor wandelaars is opengesteld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Oarla G. T. M., dr van P. A Bareolaar en C. P. T. M. Peters; Leurt A.. zn van G. Smdit en G. P. van der MelJ; Maria E., dr. va® P. P. Wil-tding en C. Mod derman; Marg-aretha T. M., dr van J. Rem uiers-waal en P. A. Looljestein; Do-m-lnlque G M., dr va® J. J. C. B. Bremer e® M. A. Schonl-te; Raymond J. S., zn van a. L. Pee tere e® M. G. Kors; Cor-neMs J„ zn va® J. P. Spring ln 't Veld en J. E. T. Hogewo- mlng; Maria W., dr van J. J. VermelJ en C. J. W. Kortekaas; Laetltla M„ dr van L H. T. S. Kortbeek en E. Schweig-man. Ondertrouwd: J. Bakkum en M. E Sche pers. GebrouwdJ. van Eok en L. A. H. Spa®: H. K. G. W. Hengelmolen en G. G. Slot houwer; H. J. Westmaas en H. M. Veloo; J. H. van der Ploeg en A. C. Leu-re; J. F. Bak ker en M. van Schijndel. Overleden: P. M. Manders, 53 Jaar; C. v. d. Holst, 77 Jaar; G. B. M. Sml-t, 49 Jaar; M. W. P. Maijer, 70 Jaar; R. E. Abrahlm. 61 Jaar. Engels schip gestrand bij Vlissingen MAAKT ZWARE SLAGZIJ Tengevolge van roerschade is vanmor gen omstreeks half zes het 7800 brt. metende Engelse vrachtschip „Benar- ty" van de Benline op een zandbank gelopen in de Sardeyngeul voor de Boulevard van Vlissingen. Door de op komende vloed werd het schip steeds meer op de bank gedrukt. De sleepboot „Scaldis" verliet onmiddellijk dc bui tenhaven van Vlissingen voor het aanbieden van assistentie, evenals het bergingsvaartuig „Bruinvis". De kapitein van de „Benarty" besloot echter om op eigen kracht en met be hulp van de vloed los te komen, hetgeen niet gelukte. Het schip kwam steeds hoger op de bank te zitten. Te tien uur heeft daarop de „Scaldis" vastgemaakt en een half uur later lag de „Benarty" weer in de vaargeul. Het scnip scnynt averij te hebben opgelopen, want het maakt zware slagzij aan bak boordzijde. Het bergingsvaartuig „Bruin vis neeft inmiddels eveneens vastge maakt en men sleept thans het schip naar de rede van Vlissingen, waar een nader onderzoek naar de averij zal wor den ingesteld. Van dit onderzoek zal het afhangen of het schip al dan niet de reis naar Antwerpen voort zal kunnen zetten Soebandrio dreigt Indonesië brengt Nederlands Nieuw-Guinea ter sprake De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, dr. Soebandrio, heeft gis teren het geschil tussen Nederland en Indonesië om het bezit van Nederlands- Nieuw-Guinea in de Algemene Vergade ring der V.N. ter sprake gebracht. Dr. Soebandrio verklaadde, dat Indo nesië een beroep op de Algemene Verga dering deed om het tot stand komen van een definitieve en vreedzame regeling van het vraagstuk te bevorderen. De Assemblee moest dit z.i. doen „om te vermijden, dat Indonesië mogelijk zijn toevlucht moet nemen tot het varen van een andere koers, ook al zou deze de verhoudingen in Zuidoost-Azië verslech teren en eventueel spanningen-van-de- koud-oorlog doen ontstaan, die de vrede in dit deel der wereld nog meer in ge vaar zouden brengen". De Indonesische minister bestreed, dat de Papoea's een ander volk waren dan de Indonesiërs en hij stelde: „Het verle nen van het recht van zelfbeschikking aan deze mensen zou een belediging voor hen zijn en een pogiilg tot verlenging van het Nederlandse koloniale bestuur". RAADSAGENDA De raad dezer gemeente komt woens dag 9 oktober in vergadering bijeen. De agenda luidt: invoering baatbelasting Vleysmanlaan (voor verbreding van de laan); voorziening in de behoefte aan kasgeld (door rekening-courant-overeen komsten met de Bank voor Ned. Ge meenten) benoeming vakleerkrachten lichamelijke oefening; verlenging tijde lijk dienstverband vakonderwijzer mu ziek en zang; voorschot vergoeding vak onderwijs over 1957 (aan bijzondere scholen); verhoging voorschotten 1957 bijzondere kleuterscholen (wegens be schikking van de minister O. K. en W.>; algemeen subsidie kruisverenigingen (verhoging voor 1957 met f. 5232.50); subsidiëring Federatie van Verpleegin richtingen voor langdurige zieken (af wijzend advies)subsidie Wassenaarse Reddingsbrigade (vastbedrag f. 200 p. ja); borgtocht hypothecaire geldlening bouwkaswoningen ivoor 10 bouwspaar- ders)verlies 1956 Sportfondsenbad f. 13.930.50 voor rekening van de ge meente) verkoop van een gedeelte Zijl watering (aan Den Haag); overdracht van grond aan Woningbouwvereniging St.-Willebrordus 245 ca. tegen f. 5.20 per ca. Gistermiddag is op de Afsluitdijk nabij het Kornwerderzand een per sonenauto in volle vaart van de weg geraakt. De chauffeur werd bij de vervaarlijke capriolen, welke de wagen op de dijkglooiing maakte, weggeslingerd en gedood. Het wrak van de wagen, zoals het na het ongeluk op de dijkhelling lag. Deze lieftallige jongedame van 21 lentes is Judy Welch, die als Miss Canada naar Londen kwam gevlogen om mee te dingen naar de door de vrouwelijke helft van de wereld fel begeerde titel van Miss Universe 18.000 processen-verbaal WEGENS NIET AANGEVEN RADIO- OF TELEVISIETOESTELLEN Het aantal geregistreerde radio-ont vangtoestellen steeg van bijna 2.1 mil joen op 1 januari tot ruim 2.25 miljoen op 31 december 1956 of met biina 7 zo blijkt uit het jaarverslag der PTT over 1956. In de periode van 1 januari, de datum waarop de wet op het kijkgeld in werking trad. tot 31 december wer den rond 100.000 televisietoestellen gere gistreerd. Bij de ruim een half miljoen controles die in 1956 werden uitgevoerd, bleek bij na 8 van het aantal aangetroffen ra dio-ontvangtoestellen niet te zijn aan gegeven. In totaal moesten ruim 18.000 processen-verbaal worden opgemaakt, waarvan een kleine 600 tegen overtre ders van de wet op het kijkgeld. Ook de bezitters van televisietoestellen hebben moeite met de betalingsdiscipline: ruim 9400 van hen betaalden het kijkgeld niet op tijd. Aan luisterbijdragen werd 30.5 miljoen ontvangen, aan kijkgeld ruim 2.5 miljoen. Na aftrek van 4.1 mil joen wegens incasso- en controlekosten en na verrekening met de Nozema en de NTS ten bedrage van 4.0 miljoen kwam een bedrag ad 24.9 miljoen gulden be schikbaar voor het ministerie van O. K. en W. Meisje door bus gedood De 17-jarige mej. A. L. Hessing is gis teravond door een gemeentebus van Utrecht overreden en om het leven ge komen. Het meisje, passeerde, naast haar vriendin fietsend op de Neude een derde wielrijder, toen zij door de bus werd aangereden. Zij viel van de fiets en kwam met haar hoofd onder het rechterachterwiel van de bus. Ruim 24.000 Nederlanders werken in West-Duitsland Het grootste deel van het totaal aantal van 105.000 buitenlanders, die in West- Duitsland werkzaam zijn, bestaat uit Nederlanders. Er werken in totaal 23.800 Nederlan ders, 18.900 Oostenrijkers, 18.600 Italia nen en 10.500 vluchtelingen uit het Oos ten Voorts werken er .9100 statenlozen. De meerderheid der werkers uit het Oosten zijn Hongaren. Straaljager neergestort Een Thunderstreak-straal jager van de basis Eindhoven is woensdagmiddag op een stuk bouw- en weiland in het onder de gemeente Lieshout liggende gehucht Het Hooi neergestort. Het tostel brand de geheel uit. De piloot, de reserve tweede luitenant-vlieger A. M. E. de Vries uit Amsterdam kon zich met zijn schietstoel redden. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Op de Larenseweg te Hilversum is vanmorgen bh het oversteken van de weg de 65-jarige F. de Vries door een uit de richting Hilversum komende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. BEURSOVERZICHT Vrijwel geen herstel Amsterdam, 4 oktober De handel toonde vanmiddag wel een klein herstel aan voor aandelen Kon. Olie op een prijs van circa f 179 exdivi- dend fl.50 tegen gisteren slotprys f 178.80 cum dlvidenc». Dit herstel was niet bepaald overtuigend, gezien de scherpe daling van circa f 11 van giste ren. Het zag er 's morgens naar uit, dat de enkele optimisten die gisteren voor spelden, dat de grootste angst voor de a.s. emissies van de Koninklijke Shell- groep hoofdzakelijk in Nederlandse krin gen merkbaar zou zijn, en dat daaren tegen het buitenland zich om deze emis sies niet zoveel zou bekommeren. De koers bepaalde zfch op f 182 en trok aan tot f 183. Een flink herstel ten opzichte van gisteren. Ruiltransacties voor Zwit serse rekening, aankopen van Shell Transport in Londen tegen verkopen van aandelen Koninklijke Olie in Am sterdam, brachten aanbod, waartegen over niet voldoende vraag stond. De koers van de aandelen Kon. Olie daalde snel tot f 180.20. Unilevers die een top- koers voor deze morgen te zien hadden gegeven van 344 tegen slotkoers gisteren 337, daalden door Londense verkopen tot 335. Philips gingen mee van 243 tot 238. Al het optimisme was in een klap verdwenen en maakte plaats voor een lusteloze stemming. L1SSE BRAND. Woensdagavond omstreeks half 11 brak brand uit in een schuur aan de Laan van Rijckevorsel. De brandweer rukte uit en wist de brand te blussen. De oor zaak is onbekend. TWEE BRANDJES Woensdagavond is in een houten schuimt je aan de Laan van Rijckevor sel brand ontstaan. De eigenaar van het schuurtje had de brand al bijna on der de knie toen de brandweer arriveer de, die slechts behoefde na te blussen. Doordat een kind met lucifers speel de raakte een hooiberg achter het voor malig café Van Dijk in brand. De brandweer kon een belangrijk deel van het hooi behouden. TAFELTENNISCLUB REFLEX De tafel tennissport is weer in bewe ging gekomen. Tegen het sterke TOV uit Noordwijk ging Reflex 1 met 8-2 ten onder. Het tweede team deed het beter en won van een gehavend TOV 2 met 91. Het was een goede training voor de competitie, die op 15 oktober begint. STADSNIEUWS TERAARDEBESTELLING VAN DE HEER J. OBER Hedenmorgen om 12 uur vond op de begraafplaats „Rhynhof" de teraarde bestelling plaats van de heer J Ober in leven oud-opzichtei van de begraaf plaats „Rhynhof", die dezer dagen na een langdurige ziekte op 83-jarige leef tijd overleed. Op de begraafplaats merk ten wij o.a op de heren J. Stigter. oud voorzitter der Kerkvoogdij. T. H. W. van Gent namens het kerkelijk bureau van de Herv. Gemeente. J. v. Iterson en H. Gijsman namens de Kerkvoogdij. De overledene werd door het personeel van de begraafplaats „Rhynhof" grafwaarts gedragen. Als eerste spreker trad naar voren de heer J. v. Iterson, die namens de Kerkvoogdij in het kort de goede eigenschappen van de heer Ober naar voren bracht. Hy was een voortreffelijk mens, met wie men zeer prettig om kon gaan. Hierna trad naar voren de heer F. H. v. d. Horst, die sprak naar aanlei ding van enkele verzen uit het Evange lie van Johannes. Nadat ds. G. F. Callenbach uit Oegst- geest nog het woord had gevoerd, dankte een zoon van de overledene voor de be langstelling. Deze stemming werd in de middag- beurs gevolgd. De affaire was niet groot. Een uitzondering maakte Unilever waar nogal wat omging. De koers draaide hier om een prijs van 334 10 punten lager dan 's morgens en per saldo circa 4 pun ten beneden gisteren. Philips vrijwel onveranderd bij donderdag. Aku's hiel den zich nog het beste en waren 2 pun ten beter. KLM onveranderd. Kon. Olies schommelden rond de f 179, exdividend f 1,50, tegen een slotprys gisteren f 179.80 cumdividend. De Scheepvaarten namen een stukje van het verlies van gisteren terug met winsten over de gehele linie van 1% Staatsfondsen bij de opening een fractie luier doch tegen het slot een kleine opleving voor de staffellening, die per saldo nog iets hoger kon sluiten. De koersafwijkingen in de Indonesische sec tor was niet van enige betekenis. WISSELKOERSEN. Amsterdam, 4 oktober Londen 10.61 34—10,62 1/4; New York 3,811 4 3,8112Montreal 3,93 1/16—3.93 5/16; Pa rijs 89,95—90.05; Brussel 7.57 5/8-7,58 1 8; Frankfurt 90,53—90,58; Zürich 86,79%— 86,84%Zürich vr. fres 89,94%89,99%; Stockholm 7,35%-73,40'2Kopenhagen 54.85'-—54,90%; Oslo 53.23%—53.28%; Milaan 60,44%—60,49%; Wenen 14,62— 14,63. VARIA De geleerden, die ergens in de woes- tyn van Nevada een atoomwapen onder de grond hebben laten explo deren, voelen zich ryk SjL%bb!.'Lnam<!l"l: vas'gesteld dat door de hitte en de druk in de berg waar zy het wapen ingroeven, rhyo- ÏUf berg aanwezig, vervormd is tot robynen en safieren En als er koolstof in de berg heeft 2' ,dan .?"n er na de «xplosie staan 00k diamanten ont- Maar u kunt ze beter niet gaan zoeken, zeiden de geleerden, „Want de komende 100 jaar zuilen die edel- bUjven" "°S ?evaar,ljk radio-actief ?°dat d'"s «n jongeman met een technische knobbel in 2057 de berg woeStijn van Nevada kan gaan onderzoeker, op edelstenen.... De Londense politieman Stewart Dean schojsingerd?P Is Begaan te8en de' schorsing die hem werd opgelegd nllt" bfJrizun.- bee'nnende baard - w.lde afscheren, en dat beroep toegewezen kreeg heeft zich weer h« h'dvom. opnieuw dienst te doen bjj Buckingham Palace. Hy heeft nu een herkenbare baard Beurs van Amsterdam Vrijdag 4 oktober ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 85 85% Grootboek obl. 3% 76% L Ned. '47 3% <3) 79H 80% Ned. '51 3% 88 88 B Ned. '53 (3%) 84% 84% B Ned '56 3% 84% 84 Ned '48 3% 78% 79% Ned. '54 3% 79% B Ned. '55 I 3% 79V2B Ned. '55 II 3% 83% 83% B Ned 37 3 79% 79% Dollarlng '47 3 88 88% Investeringscert. 3 88% 89Yb Ned. 62-64 3 87% 87fJ Cert. NWS 57% Indië '37 A 3 85V4 85% Grootboek "46 3 81% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B 38% 38 Nat. Handelsbank 91V4 91V4 Ned Handelmy. 147% 145% Amst. Rubber 59 60 Deli Mij en (Ver.) 66% 66% H V.A98 99 Java Cult36 35 Senembah 54 54 Vorstenlanden 20 AKU 143% 144% BerkeJ's Patent (v171 169 Calvé Delft cert. 266% 266% Kon. Pap v Gelder 173 Hoogovens cert 241 245% Möller cn Co N B 275 275 Ned Kabelfabr 230 232% Philips 237% 237 Philips pref135 134 Unilever 337% 333 Wilton Feyenoord 192 Biliton 2de r 208 205 Dordtse Olie «ew 794 812% Kon. Petr. f 20.—179 50 179 60exd. idem (50 a t 20 - 178.80 178 50exd. Hol) Amer lyn 145 147% Java China Paket 133 133 K1.M109 109 Kon N Stoomboot 130% 132% Kon. Paket Mij126 129 Ned Stoomv My 155 156 Nievelt Goudr. cert. 160 161% v Ommeren cert 203 207 Kon Rott Llovd 140 138 Ned Scheepv Unie 131% 133% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3ya) 3 86 86% Den Haag 1937 I 3 95% Lelden 1947 86B R'dam '37 I-in 3% 87 87% Industr. Obligaties Philips Dollarng '51 94 Premieleningen A'dam '53 3 94 L 93L A dam '51 2% 86 A'dam '56 I 2% 75 74 A'dam '56 II 2>/284% 83% Eindhoven '54 2% 78% 78% Enschede'54 2% 75% Den Haag '52 12% 85% 85L idem II 2% 84% 85L R'dam '52 I 2% 86% 86 idem n 2ya 86 86L Utrecht '52 2 V2 96% 88L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amst. Bank 185 186% II.B U cert181% 181 Rott. Bank 151 152 Twentsche Bank 154 155 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 228 226 Borneo Sum H Mij 55 54% Ned G en Sp fabr 162 165 Kon. Ned. Grofsm. 93 92L Internatio 71 7iy4 Rott. Droogdok Mij 430 410 Tieleman en Dros 9% 9% Ned. Mij Walv.vrt. 53 49 Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 12y4 12% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 29% 29% Intern Nickel 80% 80 Anaconda d2-b 51% Bethlehem Sreel 42% 42 Cities Service 60% 593.4 General Motors 40% 40 Kennecott 94% 94% Republic Stee) 487* 48% Shell Oil 77^j 76% Union Pacific 26% Un States Steel 60% 60% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 3/10 Edelmet Kon AA 55GB 55 Pref. w a idem 67 67% Electrolas B 310 Holl Constructie 328 Ing. bur. v Bouwnijv 122 B Int Kunststof! Ind 36% 35% Leidsohe WoLspinn. 170UL 1581 Sikkens Lakfabr. '53 387 385 Ver Touwfabrieken 144% 143 V Wernink's Beton m 72 72 Van Wyk Textiel 77 76

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 15