Drie-Octobervereeniging staat droog Schuttersveld borg voor THEE-DUELS THEEZET-KAMPIOENE 'l2 Nederland keek de ogen uit... bij het THEE-DUEL om het Televisie-Theezet- Kampioenschap WOENSDAG 2 OKTOBER 1957 Meer regen dan ooit in de laatste honderd jaar. Men zou toch denken, dat het bestuur van de 3-Octobervereeninging er een massa grijze haren bij gekregen zou hebben door de zorgen over de toe stand van het Schuttersveld. Geen denken aan, de heer H. E. van der Heide, die onder meer belast is met dit facet van het veelzijdige werk van het bestuur van deze oer-Leidse vereniging is absoluut zeker van zijn zaak. Alle hatelijke opmerkingen en alle cynische lachjes ten spijt, hij garandeert voor morgen een redelijk droog terrein. Uiteraard geen spiegelgladde vloer als in een gepolijste balzaal, maar een veld, waarop men behoorlijk kan lopen en niet om de paar stappen weer naar zijn schoen moet gaan lopen zoeken, die ergens in de modder is blijven steken. De ervaringen van de laatste tien laar nebben hem en zijn medewerkers wns gemaakt. De onderlaag van het Schut tersveld bestaat uit klei, het water zakt daardoor moeilijk weg. In de oorlog is door bominslagen gedeelten van de drainage vernield en daardoor eigenlijk in zijn geheel waardeloos geworden. Er is toen geprobeerd een oplossing te vin den door het waterpeil in de omliggende sloten te verlagen, maar ook dit bleek niet afdoende. Sindsdien stelt men zich op het standpunt: ..Laat maar rege nenDaar is toch niets aan te doen. Ook het omploegen van het veld dooi de vele zware wagens, die tot het uiter ste over het terrein rondtoeren, is niet te voorkomen. Men heeft dit zoveel mo gelijk voorkomen door op de hoofdroutes stalen rijplaten te leggen, maar de wa gens kunnen deze toch niet helemaal volgen. Tegen het einde van de middag van 2 oktober worden de exploitanten dan zoveel mogelijk gemaand tot snel heid en eerst, wanneer deze het veld verlaten hebben, komt de heer v. d. Heide met zijn medewerkers in actie. Koolas, koolas en nog eens koolas. Zo laat mogelijk wordt het er op gebracht en zo nodig wordt dat dan weer over dekt met stro. Tezamen met koolas wordt dan een laag gevormd zo hard als gewapend beton. Voor vandaag heeft de heer v. d. Heide zo'n driehonderd ku bieke meter koolas en een dikke twee honderd balen stro ter beschikking. Er is totaal zo'n kleine drieduizend gulden mee gemoeid. Maar men denkt het er mee te kun nen redden. De 3-Octobervereeniging heeft een goede naam te verspelen. Een behoorlijk begaanbaar terrein acht men een noodzakelijke service aan het talrijke publiek en de meer dan hon derd exploitanten. In de laatste jaren is het steeds gelukt het Schuttersveld in een behoorlijke conditie te krijgen en men is er absoluut van overtuigd, dat het ook dit jaar weer zal lukken. Het kan de feestvreugde slechts ver hogen Rusland wil V.N.-debat ever kernproevenstop De Sovjet-Unie heeft gisteren in de Algemene Vergadering van de Ver enigde Naties verzocht om een debat over de stopzetting van de proeven met kernwapens onder internationaal toezicht. De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, die de resolutie indiende, wees op „het grote gevaar, dat de mensheid nu reeds be dreigt en dat morgen zelfs nog ernsti ger zal worden". Gisteren heeft de Algemene Vergade ring ook Chili, Costa Rica en Soedan gekozen en China, Frankrijk enNeder- land herkozen als lid van de achttien leden tellende economische en sociale raad. De zittingsduur van de leden is drie jaar. De Veiligheidsraad heeft vijf rechters voorgedragen voor benoeming in vacatu res bij het Internationale Gerechtshof te Den Haag. namelijk de Australiër Sir Percy Spender, de Italiaan Gaetano Morelli, de Egyptenaar Abdoel Hamid Badawi, dr. Wellington Koo van Natio nalistisch China en de Pool Bohadan Winiarski. Vier der vyf kandidaten wer den door de Algemene Vergadering ook gekozen, doch in de plaats van de Italiaan Morelli koos de Assemblee de Griek Jean Spiropoulos. Canada. Japan en Panama werden voorts aangewezen als opvolgers van Australië, Cuba en de Philippijnen in de Veiligheidsraad. De Russische afvaardi ging heeft later krachtig geprotesteerd tegen de verkiezing van Japan. Zij be schouwt dat als een „openlijke schen ding van het Handvest der Verenigde Naties en van de eerder te Londen ge sloten overeenkomst". Zij meent, dat „geheel Oost-Europa door deze verkie zing ten achter is gesteld, daar thans dit gebied recht had op vertegenwoordi ging in de Raad". Volgens de Sovjet- Unie diende namelijk de zetel, die Japan heeft gekregen te worden bezet door een Oosteuropese staat op grond van een vroeger niet officiële afspraak over ver deling van de zetels op aardrijkskun dige basis. Tsjecho-Slowaküe kreeg ech ter niet voldoende stemmen. Voorzitter K.N.V.T.O. pessimistisch gestemd Wegvervoer in keurslijf De voorzitter van de Kon. Ned. Ver. van Transportondernemingen, mr. D. van Setten, heeft verklaard pessimis tisch gestemd te zijn over de ontwikke ling van zaken in het vervoerswezen. In een rede op de buitengewone algemene vergadering van de KNVTO, die van daag in Zierikzee wordt gehouden, zei mr. van Setten, niet in de eerste plaats pessimistisch te zyp omdat de op het wegvervoer drukkende lasten dit Jaar weer aanzienlijk zijn verzwaard. Wat ons meer verontrust is het feit, dat het steeds moeilijker wordt deze hogere kos ten op te vangen". Dit noopt, naar spreker zei, tot voor zichtigheid bij het doen van nieuwe uitgaven en investeringen. Het wegver voer bevindt zich in een nauw keurslijf van prijsbepalingen, dat onder meer in verband met de conjunctuurgevoeligheid en de loonintensiviteit een veel te ge ringe speelruimte overlaat. Voor het ver antwoord besturen van de vervoerbe drijven en het nemen van beslissingen op langere termijn is meer bewegingsvrij heid nodig dan ons thans wordt gelaten, aldus de voorzitter. Vootrs merkte de voorzitter om. op dat de KNVTO kan meegaan met de Nederlandse Vereniging van Wegenbou wers. indien deze de wederinvoering bepleit van een Wegenfonds. Haar voor stel. de middelen van dit fonds te ver krijgen door het wegvervoer nog eens een heffing op te leggen, acht de KNVTO echter onaanvaardbaar. Pensioenplan van Labour Op het congres der Britse socialisten te Brighton is gisteren een plan aan vaard om alle arbeiders, die de pensioen gerechtigde leeftijd bereiken, een pen sioen te geven, dat gelijk staat aan de helft van het laatst verdiende salaris. Een aantal sprekers verzette zich tegen het ontwerp, omdat het „niet-socialis- tisch" zou zijn. De pensioenen zullen immers niet voor iedereen gelijk zijn, zo zeiden zij. De meerderheid was het daar mede echter niet eens. Het nieuwe pen sioenplan zal een der voornaamste wa pens zijn by de verkiezingen. De bedoe ling is, dat alle Britten, die werken, drie procent van hun salaris betalen in een nationaal pensioenfonds. Bereiken zy de pensioengerechtigde leeftijd, dan krij gen zij het basispensioen (thans twee pond. d.i. twintig gulden maar Labour wenst verhoging tot drie pond) plus een pensioen, dat gelijk staat aan de heift van het laatstverdiende salaris, met een maximum van 150 gulden per week. „Amerika bukt voor Arabische chantage" De vroegere gouverneur-generaal van Algerije en ex-Gaullist Soustelle, die de oppositie tegen de regering Bourges- Maunoury leidde, heeft gisteren in het Franse links onafhankelijke dagblad Combat een felle aanval gedaan op de Amerikaanse politiek inzake Tunesië. Soustelle schrijft in zyn artikel, dat gaat over de mogelijkheid van Ameri kaanse of Italiaanse wapenleveranties aan Tunesië: „Het Pan-Arabisme pleegt weer eens chantage en Washington haast zich weer eens om er aan toe te geven. Bourguiba wil wapens, chanteert het Westen op een welbeproefde manier en krijgt dadelijk genoegdoening van Amerika, evenals Nasser en evenals Jordanië. Zo is het van nu af aan offi cieel, dat als enerzyds de Russische wapenleveringen door de vrye wereld ten strengste worden veroordeeld, anderzijds de Fransen, die door Italiaanse kogels gedood worden, tevreden moeten zyn met de zegen van Dulles, gelyk de Israëliërs, die door Amerikaanse kogels worden ge dood". i KATWIJK AAN DEN RIJN Begrafenis F. van Peski TE KATWIJK AAN DEN RIJN Op de algemene begraafplaats te Kat- wyk aan den Ryn werd gistermiddag het stoffelyk overschot ter aarde besteld van de heer F. v. Peski. die vrydag j.l. op 80-jarige leeftyd te Amersfoort over leed. De heer Van Peski was o.m. oud- vice-voorzitter va nhet hoofdbestuur en oud-voorzitter van de afdeling 's-Gra- venhage van de Komnklyke Vereniging Oost en West, oud-bestuurslid van de Stichting Simavi (Steun in Medische Aangelegenheden voor Inheemsen), oud voorzitter van de Federation Internatio nale des Coloniaux et Anciens Coloniaux en lid van het Comité tot Zedelyke Ondersteuning van Indische Jeugdigen. Tydens een korte rouwplechtigheid. welke voorafgaande aan de ter aarde bestelling in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, werd. behalve doorheen zuster van de overledene, mevrouw A. van Heijstvan Peski, o.m. het woord ge voerd door mej. Krliger, namens het hoofdbestuur der Koninklijke Vereniging Oost en West. die de grote verdiensten van de overledene voor de vereniging schetste. Namens het Comité tot Zede lijke Steunverlening aan Indische Jeug digen sprak de heer Sloos. Een neef van de overledene, de heer F. H. van Peski, bad aan de groeve het „Onze Vader", terwyl de heer W. van Peski, eveneens een neef van de over ledene een kort dankwoord sprak. KerkeIijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Noorctwykerhouit (toez.) A. H. Smarts, vicaris te 's-Gravenlhage GEREF. KERKEN Beroepen te Grondingen-Oost (vae. F. Vroom W. van Boel] en te Elndlhoven. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Steenwijto J. H. OarUler te Zurtphen en S. Wij noma te Broek op Lan- gendijk. Kampong Mokmer kreeg een luidklok VAN OVERLEVENDEN VAN NEUTRONRAMP Onder grote belangstelling werd in kampong Mokmer op Biak. namens de overlevenden van de Neutron-ramp. door mr. J. O. de Rijke èen luidklok voor het kerkgebouw van de kampong aangeboden aan de bevolking. In een toespraak zei mr. De Rijke o.m.. dat ,,het vandaag een dag is van vreugde maar ook een dag van droefe nis. Wij gedenken degenen die zijn ge storven. maar wij zijn ook heel veel dankbaarheid verschuldigd aan hen, die onverschrokken de zee op gingen om met gevaar voor eigen leven ons te red den". Aan het slot van zyn toespraak trok mr. De Rijke het doek weg. dat de luidklok bedekte, waardoor ook de in de Biakse taal gestelde inscriptie „Mu- nasus ro farar pjun ro Neutron ani 16-7-57" duidelijk tp zien was. (vrij ver taald: blijk van dankbaarheid voor het goede werk bij de Neutron-ramp 16-7-57). Geref. Synode over drankgebruik De generale synode der Geref. Ker ken te Assen heeft besloten de kerke raden op te wekken zich te bezinnen op de vraag, of er in hun gemeenten aanleiding bestaat op het gevaar van drinkgewoonten te wijzen en, indien dit zo is, op dit gevaar in prediking, catechisatie en huisbezoek de aan dacht te vestigen. De synode deed deze uitspraak met op drie na algemene stemmen, zy over woog. dat het moeilyk is over de toe neming van het drankgebruik onder christenen in de onderscheidene krin gen van ons volk en streken van ons land een algemeen oordeel uit te spre ken. ofschoon de door het Centraal Bu reau voor de Statistiek geconstateerde langzame styging van het drankverbruik onder ons volk de laatste jaren wel tot bezinning noopt. Voorts overwoog de 1 synode, dat niet alleen drankmisbruik MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 1 otot. Kaasmarkt. Aanvoer: T36 partijen. Notering: eerste soort f 2.29 tot f 2,33, tweede soort f 2,28 tot f2,28. extra kwaliteit f2,34 tot f2,65. Handel kaflm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 otot. Groenteveiling: waspeen A per bist 200 330; Idem B per bist 1'80300; id. fijn per tolst 300'570; bloemkool A 14<23; idem B 1012; andijvie 1619; uien per kist 120 —600; gele kool 7; groene kool 8-Hl; prvn- Reseenbonen 6587; kroten per bist 120— 160; peterselie 1,80Hl ,20; bospeen 2736 en sla 5 ot. RIJNSBURG. 1 otot. Bloemenveiling FLORA Trosobry santhenShlrly wit 75 110; creme 80'105; roze 65'100; Samai- r« 6085; Ohatsworth 70H10; Marion 65 85; Mosqui-to 5575; Bounty 6585; Wendy 7085; Horwood 7590; per bos: Dwerg Asters 2334; Segetum 30-36; Bon te Griet 3238; El'ta 2639; Afrikanen 1624; Dahlia's: Gerry Hoek 500600: Glorie van Heemstede 440550; Passepar tout 400500; Kochelsee 440480; Purity 4005"10; Bacchus 410490; Chrysanthen geplozen: Mligoll 2023; Day Dream 16 21: White Hope 1720; per HOO: Hell an ten 200—460; Oatanamce 100WO; Sca- blosa 100—'170; Freesia 100—H16. WOERDEN. 2 obt. Aanvoer 163 par tijen. Notering: eerste kwaliteit f2,30 tot f2.35; tweede kwaliteit f2.25 tot f2.29; extra kwaliteit tot f 2,56. Handel goed. LISSE. 1 otot. Bloembolle mening. Op de bloembollenvei'liing ran N.V. Hol lands BHoembollenhuiis werdlen voor de tulpen de volgende prijzen besteed: ENKELE VROEGE TULPEN: z. 12 z. 14: Brilliant Star 12.50 6.50; Couleur Cardinal 16,9.10; Gele Prins 7.80 8.40; Gen. de Wet 9JO 9.20; Joffre 24.60 23.80; Keizers kroon 6.6.80; Mon Tréeor 20.30 20.40; Punk Beauty z. 12 11.80; Prims Carnaval 6.80 7.10; Prdms van Oostenrijk 9.10 9.20; Prinses Juliana z. lil 10.Venm. Brilliant z. lil 15.60; Witte Valk z. 11 11.30; DUBBELE VROEGE TULPEN: Bonanza 5.80 6.20; Eleotra 6.20 6.50; Maréchal Nlel 6.00 6.20; Mr. v. d. Hoeff 8.10 8.20; Oran je Nassau 6.40 6.60; Peach Blossom 5.50 5,Scarlet Cardinal z. 12 8.Schoon oord 10.40 9.80; Vuurbaak 8.10 8.80; Wil lemsoord 9.20 9.30; DARWIN HYBRIDENApeldoorn 9.80 9.50; Dover z. 12 10.70i; Holland's Glory 17.50; Lefeber's Favourite 9.80; London 10.60; Oxford 10.80. DARWIN TULPEN: AM Bright 4.00 3.75; Aristocrat 5.50 5.60; Charles Needham 9.60 10.20; Clara Butt 4.60 4.40; Copland's Ri val 7.80 3.50; Demeter 5.50 5.30; King Ha rold 4.00 3.75; La Tullpe Noire 4.50 4.60; Niphetos 5.50 5.80- Paul Rlohter 5.50 4.60; Pride of Zwanenburg 5.50 6.50; Prinses Elisabeth 4 00 420; Queen of Night 4.00 4.20- Rose Copland 4 00 3.50; Scotch Las sie '4.10 4.50; Utopia 4.00 3.75; White Giant 8.50 7.60; Wildliust z. 42 9.50; Wil liam Copland 4.00 4.10. zonde is. maar ook drinkgewoonten zon de kunnen zyn of tot zonde kunnen worden en soms de christelyke levens- styl ontsieren en dat meer dan eens door drankgebruik de verkeersveiligheid wordt bedreigd. Komt U ook naar één van die gezellige waar de wordt gekozen Daar drinkt U gratis heerlijke thee-met-wat-erbij Daar worden interessante films vertoond Daar krijgt U een leuke attractie De Theezet wedstrijden worden gehouden Vanaf morgen gratis toegangskaarten voor zover er plaats is - LEIDEN dinsdag 8 oktober DEN BURCHT aan de zalen NOORDWIJK woensdag 9 oktober LIDO KATWIJK vrijdag 11 oktober ORANJEZAAL Verhuur zonder chauffeur, 4-, 5- en 6-pers. All risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogelijke service. Bil lijke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Tel. 22300. H Alba Lien wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mc-e. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Lelden. Kerkstraat 48, Noordwijk. Zeeweg 1 Katwijk aan Zee. Een-t.wee-drle. De nieuwe Berini M31 met D.K.W, mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zijp. Haarlemmerstraat 295. R Rooyackers en naaimachines een begrip: prima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraagt vrijblijvend bezoek aan huis en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Rooijackers Leemansstraat 31. Leiden. Tel. 31324. V.W. zig-zag naaimachines van de „Victoria" Werke A.G. Neurenberg (Did.) sinds 1836. en de Carson als gewone huis- houdnaaimachine lopen soe pel en geruisloos! Uw adres: Rooiiackers, Leemansstraat 31. Lelden. Tel 31324. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. te lefoon 26854. ïedpreen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50 .tweepers. f 26.50. Sm 1 tV. bedden -tapij t e nn i a ga z i j n Mare 98. Vrouwënsteeg 9. tel. 23913. H Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke. Kanaal- weg 11, Lelden. Telef. 26785. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223. Den Haag. tele foon 114501. Kousenreparaties. Klaar terwijl U wacht. De Haas. stoffen- en damesmode-maga zijn. Haarlemmerstraat 8082. m Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. Tevens nieuwste Ford Consul. Beide met radio en Morris Minor. Al leen nieuw materiaal. Billijk tarief. Stlpdonk. Hocgl. Kerk- gracht 30. Tel. 31608. SI Horloges. Wij leveren voor slechts 39.50 een prima 21- st.eens anker herenpolsho: loge, waterdicht schokvrij. anti- magnetisch. stalen bodem, on- breekb. veer. 1 Jaar schrift ga rantie. Alleen het Ringenhuis, Morsstraat 9. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling Vrijblijvende de monstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214. Den Haag. telef. K 1700: 11 34.91 b. g g. 11 53.96. Eiken uitneemhare linnen leg- en hangkast f 30. Tevens eiken dressoir f 32.50. Molen- ulnweg 8, Katwyto a/d. Rijn. g Met slecht weer Is een scoo ter wel prettig. Goggo. Faka. Heinkel of andere gekocht bij Valk a h. H. Schouw zit U goed. Dan kunt U zich bewust zijn dat U ook service hebt. Aangeboden op goede stand in Leiderdorp, een zonnige gem. zitkamer en kl. slaapk. met balkon, met gebr. douche, keu ken. voor 2 studenten f 55 p. p., lncl. gas, 1.. w. Brieven bur. van dit blad no. 2608 k. BS Uw moeilijke voeten worden door de Feclra voetvormschoen 10 jaar jonger. Niemand ziet meer hoe moeilijk Uw voeten zijn. Fedra Schoenenspeciaal zaak H. C. Meyer. De Kempe- naerstraat 32, Oegstgeest. Tel. 21956. Beschikbaar te Oegstgeest, per 1 nov. of later, gezellig gemeub. zit-slaapkamer, mo dern comfort, voor rustige be schaafde Jongedame. Tel. 23434 of brieven bur.van dit blad onder no. 3219 k. l ord ^iglln. 49000 km. ge lopen. prima staat van onder houd f 1050. J. W. Frisolaan 45. Voorschoten. Jong Indisch eclitp.. baby 6 mnd zoekt 2 kamers met kookgelegenh. Brieven bur. v. d. blad no. 3208 k. DIVERSEN Bezoekt op 3 okt. de Reuma- stand, vlak voor molen De Valk. Vele attracties en prij zen. Voor één kwartje vele mooie prijzen. Geen nieten. Woningruil. Aangeb. bene denhuis. 2-pers. aan verkeers weg .centrum, bevatt. 2 in- eenlopende kamers, gang, keu ken .plaats. Gevraagd iets der gelijks of vertrek meer. Ook ruilen Voorschoten. Leidschen- dam. Voorburg. Brieven bur. van dit blad no. 3201 k. m Kuiling. Heel huis aange boden. omgeving Haagwe" ie Leiden. Gevraagd heel huis te Oegstgeest. Brieven bur. van dit blad onder no. 3213 k. Woningruil LeldenUtrecht Aangeboden vrije bovenwoning 7 kamers en schuur. Ook meer- hoeksruil. Tesselschadestr. 17 A Lelden. NI Woningruil. Benedenflat. 4 kamers gr. keuken, douche- j cel. bergruimte. Omg. Span- iaardsbrug. Ruilen voor heel huls. Brieven bur. van dit blad onder no. 3236 k. Woningruil. Aangeb. comf. flats. A'dam en Leiden Ge vraagd grotere woning Lelden 1 of omgev. Brieven bur. van dit blad no. 4902 k. VAN HOUTEN geeft als speciale herfstver- rassing een prachtig kinderboek uit: CHSCO, CHACO en CHOCO met als extra attractie een kleurwedstrijd met 1500 schit terende prijzen. Dit leesboek voor kinderen van 6-12 jaar (en* nog véél, véél ouder) telt maar liefst 48 pagina's, het is gebonden in linnen en het staat vol met platen, waarvan vele in schitterende kleuren. Het wordt U thuisgestuurd na verzending van 10 wikkels van Van Houten repen (ook FANTA-wikkels tellen mee) en over making van f 1.40 per postwissel of giro op no. 1588 t.n.T. van Houten-Weesp. Aanvang: 8 uur - Zaal open 7.30 uur GEVRAAGD Net kosthuis gevraagd of vrije zit-slaapkamer met vol ledig pension. Brieven bur. van dit blad onder no. 3210 k. Wie heeft voor mj| contan ten te leen (klein bedrag). Maandel. terugbet. verzekerd. Rente desgewenst. Brieven bur. van dit blad no. 3224 k. Tegen hoge prijzen kopen wij meubilair, schilderijen, koperwerk, kristal. Saksisch porselein, oude wapens, zolder - opr. enz. Blansjaar, Hogewoerd 48 Tel. 30919. BI Gevr. tel 'den, hesch. werk ster voor halve dagen en 1 middag per week. Boven 20 J.. liefst ongehuwd. Zelfst. kunn. werken. Tel. 22657. Beslist na 7 uur. Gevr. Ie kapster, in moder ne salon, prettige werkkring. Salaris f 100.p. week. Brie ven bur. van dit blad onder no. 4849 k. p Gevraagd hulsnaaister, ook poneren 1 dag te helpen ln de huishouding. Omg. Haagse Schouw. Brieven bur. van dit blad onder no. 3237 k. Gevraagd, zo spoedig moge lijk. een flink meisje, van 8 uur tot 17.30 uur. Mevrouw de Vos. Hoogmadeseweg 26, Lei derdorp. Gevraagd flinke werkster voor vrijdagmiddag van half drie tot zes uur. Kossen. Lammermarkt 11. Hotel café Marktzicht. In Rusthuis „Zonneweelde". Oranjelaan 2. Oegstgeest. wordt gevraagd huish. hulp. intern. Te koop gevr. Llnguafone- cursus. Engels en Duits (in goede staat). J. Hoogstraten. Hermansstraat 34. Rijns burg. Net winkelmeisje gevr., plm. 18 Jaar. in textielhandel. Enigszins met het vak bekend. Br. bur. v. d. blad no. 3321 k Bakkersleerling of halfwas noodhulp gevraagd. Bakkerij Leenheer, Smidstraat 60. Rijns burg. Tel. 2494. B Werkster gevraagd. Ilofdyck 11. Oegstgeest. Tel. 30461. Voor lief zwart-wlt /.inde- lijk poesje wordt goed tehuis gezocht. Laan van Oud-Poel geest 8. Oegstgeest. Tel. 25825 Gevr. door alleenst. man, J„ nette vr. of net kosthuis met vrije slaapk. Brieven bur. van dit blad no. 3329 k. AANGEBODEN Voor 3 oktober. Fijne ge rookte paling, uit eigen rokerij Koelhulsharlng, rolmops. zure haring, alles voor hors d'oeuvre Staan tydens 3 oktoberfeest met de palingkraam hoek Bln- nenvestgracht-Steenstr. naast Schuttershof. Let op het Juis te adres: v. Wjjk's vishandel. Janvossensteeg 54. Tel. 20169. Te huur grote gemeubileer de kamer mét gebruik v. keu ken voor echtpaar z. kinderen. Direct te aanvaarden, tegen over Acad. Ziekenhuis. Te be zichtigen Marlënpoelstraat 1 A. 's Avonds na 6 uur. B Te koop aangeboden 'i bal kondeuren. 1 aquarium 80 x 40 x 50 1 ronde mahoniehou ten tafel. 1 herenrijwiel merk Fongers. 1 zwart pak met ge streepte broek. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3302 k. Spoed. Wegens vertrek, Phi lips radio, met. Ingebouwde pick-up, 3 snelheden en saf fier. type HX 511 A. van f595 voor f 195. Kloksteeg 29. Krygt U gasten voor 3 ok tober en heeft U niet vol doende slaapgelegenheid, huurt dan Uw luchtbedden bij Troost Haven 14. Leiden. Tel. 21664. IB Zlt-sJ.kamer z. pension, voor Jong mul. pers. of ver pleegster. Leidseweg, Voorscho ten. Brieven bur. van dit Blad onder no. 3320 k. Fraai massief eiken Me- chels bureau-mdnlstre met leeuwekoppen en torswerk, dito boekenkast, fraaie oude bureautjes, eiken en wortel noten, prima bad en geiser, ronde mahonie tafel, haard W. F Kooreman Nieuwe Rijn 9. t.o V en D. Tel. 23261. Vauxliall '46 1—13 f 375. Renault '48 1-16 f375. C.Z. 125 cc. '49 f 250 H.M.W. 40 cc. Ha llen f 150. J.L.O. motorblok met aohterwiel, nieuw, voor bakfiets f 85. Elektr. braad pan f 15. Soheerapp. Braun, ln et.ui f 15 Koningsstraat 35, Leiden. Zwart katertje, do! op Fe lix, zoekt goed tehuis. Burggravenlaan 145 B Moeilijkheden mei Uw accu? Dan eerst naar de accu-spe- clallst. die U gratis zal advi seren. Het adres:-Accu-Service Groenen, Nieuwe Rijn 106. Tel. 23140, Leiden. Bromfletsverhuur. De nieuwste Berini M21 de luxe 1957 te huur, per uur, per dag of langer. J. de Jong. Varke- visserstraat 66, Katwijk aan Zee. Tel 2795. Knittax de koning der brei machines. Met 198 naalden, draadgeleider. kluwenhouder, toerenteller en verende tong naalden, prijs f 360.Model 164 naalden, de breimachine voor ledereen f270. 't Brelma- chlnehuls Haarlemmerstraat 196 a, Lelden. Telef. 23214. Ze zijn er weer. Kwalltelts EWE anker horloges 21 st. an ker. waterdicht, schokvrij, an- timagnetisoh. onbr. veer. Geen f 69.50 maar slechts f 47.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn.. Haarlstraat 207 Divanhedden, ledikanten, tuimelbedden enz., in alle prijzen vanaf 1-pers. f28.50. 2-pers. f43. 15-jaar garantie. De Kleine Winst, Haarlem merstraat 51. Uw bed Is weer nieuw, als wy het in een dag voor U overtrekken! 2-persoons vanaf f26.50, 1-persoons v.af f 19.50. De Kleine Winst Haarlem merstraat 51. B Wasmachines. Koopt geen kat in de zak! Maar neemt een merkmachine bijv. Erres vanaf f 2.50 per week. Joop Nieuwenhuls, Korte Mare 6, telef. 26857. M Solex Standaard f 349.50, p. m. f17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24. inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Huisman. Ho gewoerd 6668, telef. 31292. m H.M.W. dubbelzlt bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f725 Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668. M Luxe autovprhuur. \V(| ver huren oa. Mercedes 180-diesel. Simca en Volkswagen. Uitslui tend nieuw materiaal. Garage Bierman. Voorhout, tel. 02532 - 7433. Verende steunzolen! De op lossing voor vermoeide voeten, prijs f 4.75. Alleen bij H. Slmo- nis, schoenhandel, Haarlem merstraat 138. Leiden, naast de Hema. B RUwleiPn f 25.goedkoper. Enorm restant kinderrijwielen jongens en meisjes mét rem- naaf. 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Lelden. Kerkstraat 48 Noordwijk, Zeeweg 1, Katwyk aan Zee.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6