In Frankrijk moeten nog heel wat partij-obstakels opgeruimd worden Oucl-premier Pleven moet eerst de plooien gaan glad strijken De nieuwe knipperhollen Met een enkel woord Betekent de Euromarkt een gevaar voor Rotterdam? t>emmeniE Agenda mn WOENSDAG 2 OKTOBER 1957 President Coty heeft het moeilijk (Van onze correspondent te Parijs) Terwijl gisteren de Kamers van het Franse parlement In alle gemoedsrust haar presidenten in hun oude waardigheid bevestigden, is het staatshoofd president René Coty, eveneens volgens de traditionele ritus, begonnen een uitweg te zoeken uit de 21ste regeringscrisis sedert de oorlog, die maandag j.l. ontketend werd. Monsieur Coty heeft de hoogwaardigheidsbekleders der Vierde Republiek en de kopstukken der partijen dus allemaal weer bij zich ontboden. In ieder geval waren alle heren bij het verlaten van het Elysée, waar zij door de journalisten werden opgevangen, het over één punt tenminste eens, te weten dat deze crisis niet gemakkelijk en spoedig ontknoopt zal kunnen worden. gen met het vorige experiment maken de grootste optimisten sceptisch! Ver moedelijk zal president Coty dus wel de oude weg bewandelen door eerst een in formateur te verzoeken de partijtegen stellingen wat glad te strijken. In dat verband werd gisteren in de wandelgan gen van het Palais Bourbon de naam van de oud-premier René Pleven nog het veelvuldigst genoemd, die morgen zijn opdracht zou mogen verwachten. Ook bij de vorige crisis van vier maan den geleden heeft Pleven deze functie van wegbereider vervuld. Na hem zou den verscheidene politieke leiders als Soustelle, Morice, Robert Schuman of Pflimlin eens een kansje kunnen wa gen, waarna misschien de crisis rijp zou zijn om een serieuze kandidaat in het veld te brengen. Langdurige crisis? Iedereen ziet inderdaad wel in, dat het geen zin heeft nu moeizaam een kabinet in elkaar te timmeren, zolang de politieke bodem nog uit drijfzand bestaat. Eerst zullen derhalve tussen de partijen de voornaamste obstakels moe ten worden weggeruimd, die Bourgès- Maunoury tot aftreden hebben gedwon gen en daarbij staat het Algerijnse vraagstuk natuurlijk op de voorgrond. Er wordt wel gesproken van een nieuwe ronde-tafelconferentie van de premier met de partijleiders, maar de ervarin- Malenkof in arrest? Volgens het Britse socialistische par lementslid Desmond Donnelly gaat het gerucht, dat Malenkof gearresteerd en naar Moskou teruggebracht is. Donnelly, die als particulier een be zoek aan China brengt, was de vorige week in Alma Ata, de hoofdstad van Kazakstan. Op de vliegreis van Moskou naar Alma Ata had hij een provinciaal politiehoofd en medepassagier gevraagd of het ge rucht op waarheid berustte. De politie chef had slechts de schouders opgehaald en geen antwoord gegeven. Zoals bekend is Malenkof aangesteld tot directeur van een energiebedrijf in Kazakstan. Wervelstorm treft Okinawa 58 doden Okinawa is de vorige week door een zware wervelstorm getroffen, die volgens nog onvolledige berichten aan 58 mensen het leven heeft gekost; 82 mensen wor den nog vermist. Japanse vissers die in de buurt van Okinawa vissen, melden, dat „bjj elke trek een of twee lijken" worden opgehaald, vermoedelijk van vis sers van Okinawa, die verrast werden toen de storm de vorige week plotseling zijn koers wijzigde en Okinawa trof. Vrijwel alle verbindingen op Okinawa zijn verbroken. Amerikaanse militairen zijn nog bezig de puinhopen op te rui men. Vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht zoeken het zeegebied rondom het eiland af naar vermiste vissers schepen. Amerikaanse functionarissen in Tokio hebben niet willen bekendmaken of er veel schade aan de militaire installaties op Okinawa is aangericht. Men verkeert nog in het onzekere over het lot van de bevolking van Ta- rama, een eiland bjj Okinawa, dat even eens door de wervelstorm is getroffen. Amerikaanse misdadigers schoten twee agenten neer Twee gewapende mannen, die eerst in twee en later samen in één auto reden, hebben maandagavond in een reeks vuurgevechten tussen Clinton in Michi gan en North Vernon in Indiana twee politiemannen gedood en vier gewond. Ook een van de twee mannen werd do delijk getroffen. Het incident begon, toen nabij Clinton een politieman de twee mannen aan hield, omdat zij een verkeersovertreding hadden begaan. Zy reden door en één van hen trok zijn revolver. Inmiddels gewaarschuwde politieman nen hielden de wagens een eind ten oosten van Clinton aan. maar de twee inzittenden openden het 'vuur en schoten één van de agenten dood. Te Jackson in Michigan hielden beide mannen, die inmiddels in één auto zaten, de wagen van een alleen rijdende dame aan en zetten in haar wagen de reis voort. Korte tijd later werd weer een poli tieman, die de beide mannen gelastte te stoppen, dodelijk getroffen. Weer twintig minuten later moesten de twee mannen voor een wegsperring stilhouden. Hier ontspon zich een vuur gevecht waarin enkele agenten en één van de gejvapende mannen werden ge wond. Toch zagen beide mannen nog kans te ontsnappen en wel met de auto van een inspecteur van politie en met deze politie functionaris als gijzelaar. In een bosrijke omgeving, enkele kilometers verder vluchtte een van beiden in de bossen, waar hij later werd gegrepen. De andere bleek aan zijn verwondingen te zjjn be zweken. Tot dusverre zijn het de jonge links radicaal Frangois Mitterrand en de socialist Guy Moljet, die voor deze laat ste fase de beste kansen worden toege kend. Doch wanneer het doek voor het laatste bedrijf zal worden opgehaald, is nog bij geen benadering te voorspellen. EERVOL ONTSLAG PROCUREUR- GENERAAL HOGE RAAD. Bij K.b. is aan jhr. mr. dr. L. H. K. C. van Asch van Wyck, op zijn daartoe gedaan verzoek, met Ingang van 1 no vember i957 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van Procureur-Generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, onder dankbetuiging voor de vele en gewich tige door hem in verschillende rechter lijke betrekkingen aan H.M. de Koningin en aan den lande bewezen diensten. HOUTRUST - DEN HAAG t.m. 8 oktober. Entrée f 1.25 Geopend: 1317 en 1923 uur. (zondag gesloten). Zwitsers Centrum met gratis reizen naar Zwitserland. Elektronen-klokken en Broderie Minicare 777 Hedenavond wordt het BRUIDJE VAN DE DAG met fanfares ingehaald. Ook voor de bruid van de dag ELTINK MEUBELEN uit Wijchen. Nu de knipperlich ten bij de voetgan gersoversteekplaatsen in onze stad al weer enige dagen in wer king zijn, geeft het Verbond van Vereni gingen voor Veilig Verkeer daarover nog een laatste commen taar: Op plaatsen, waar het verkeer geregeld wordt door verkeers lichten of door een verkeersagent, mogen voetgangers alleen oversteken, als het verkeer, dat zij krui sen willen, tot stil stand is gekomen. De voetgangers op de oversteekplaatsen 1 en 2 kunnen dus rus tig hun gang gaan en voor de wachtende voertuigen langs lopen. Ze moeten echter wel op afbui gend verkeer letten. Rijverkeer op weg B mag immers doorrijden. Het mag daarbij niet alleen rechtdoor, maar ook rechtsaf of linksaf gaan. Fietser C b.v. gaat rechtsaf. Fietser A, die uit dezelfde richting als fietser C komt, slaat links af. Bestuurders en voetgangers moeten hier met elkaar rekening houden. LET OP VOETGANGERS! VOETGANGERS, LET OP! Scheepsramp voor de Waterweg (Speciale berichtgeving) Veertien Duitse zeelieden, opvaren den van de kustvaarder Komtur uit Kiel. hebben vannacht voor de Water weg voor hun leven moeten zwemmen toen hun scheepje plotseling slagzij maakte en binnen twee minuten zonk. Zij moesten overboord springen. Aan het feit. dat de ramp dicht bij de loods boot Sirius gebeurde waar direct twee motorjollen te water werden gezet en waarin de schipbreukelingen konden worden opgenomen, hebben zij hun red ding te danken. De Sirius heeft hen om streeks 5 uur te Hoek van Holland aan land gezet. Oorzaak van de ramp moet wel geweest zijn de beschadigingen wel ke de Komtur opliep toen zij bij het uitvaren van de Waterweg de peil schaal van de Rijkswaterstaat te Hoek van Holland overvoer. De gezagvoerder nam het besluit door te varen naar zee, daar te keren, de loods aan boord te ne men en terug te keren. Zover is het niet gekomen. Bij de loodsboot, twee en een halve mijl buiten de waterwegmonding gebeurde onverwacht de ramp. „Kom eruit, we zinken". Dat schreeuw de kapitein Kurt Faltin (46 jaar en af komstig uit Hamburg) naar de machi nekamer waar de twee machinisten bij de motor waren. Het schip lag toen al bijna plat op zijn zijde. Eerste machi nist Wilhelm Jensen (56 jaar en afkom stig uit Kiel) die oorlogsinvalide is en zijn rechterbeen mist, klom met vier treden tegelijk de ijzeren trap naar dek op. Achter hem volgde de tweede ma chinist. Zij vielen als het ware over boord, terwijl zij de anderen overboord zagen springen. Zij schatten het op niet meer dan twee minuten dat de golven zich boven hun schip sloten. Maar direct na hun overboord sprin gen schoot de schijnwerper van de loodsboot over hen heen. En die bleef de schipbreukelingen die rondzwommen beschijnen. Ze zagen twee jollen snel naderen. Naar schatting was drie mi nuten later de eerste zwemmer binnen boord gehaald. De laatste werd een kwartier na het kapseizen opgepikt. Op de Sirius stond de hele bemanning klaar om hen aan boord te halen. Ze werden onder dek gebracht. Er kwam hete koffie. Ze moesten zich direct uitkleden. De be manning van de Sirius haalde alles wat er aan boord maar aan onderkleding te vinden was voor de dag. Die moesten ze aantrekken. Toen zette de Sirius koers naar de Waterwegmond. In de loop van de morgen heeft men ontdekt dat de Komtur weliswaar is omgeslagen en met de kiel naar boven ligt, maar los van de rand van de Maasvlakte is gekomen, daar t scheepje in het vaarwater lag is de sleepboot Maas uitgevaren. Men heeft een tros uitgebracht op de ankerketting van de Komtur en het wrak buiten het vaar water gebracht. De Komtur zweeft als het ware. De Maas houdt de sleep nu gaande in afwachting van de bergingsboot Dol fijn. Dan zal overlegd worden of het wrak wellicht te bergen is. Nieuwe afstandsberekening Ned. Spoorwegen Op 1 november a.s. zullen de Ned. Spoorwegen een nieuwe afstandsbe rekening voor het reizigersverkeer in voeren. De afstanden, die ten grondslag lig gen aan de prijsberekening van plaats bewijzen, worden gevormd door optel ling van de op kilometers af td „Afgekeurden" worden opnieuw opgeroepen Eventueel voor de krijgsraad (Van onze Haagse redactie) Vier dienstplichtigen, die met behulp van de onlangs aangehouden adjudant uit Voorburg zjjn afgekeurd voor de militaire dienst, zullen een nieuwe oproep tot keuring krijgen. Het be treft hier jongens uit Delft, Voorburg en Heineoord, by Rotterdam. Deze jongelui waren reeds in dienst, maar verkregen met hulp van de adjudant herkeuring en werden daar na afgekeurd, zoals men weet, was de adjudant bureauchef van de sectie geestelijke gezondheid van de genees kundige dienst van de Koninklijke Landmacht. Mochten de jongelui, van wie in dit geval sprake is, worden goedgekeurd, dan bestaat de mogelijkheid dat zij voor de Krijgsraad worden gebracht wegens het zich onttrekken aan de dienstplicht. BINNENLAND Ter Inleiding ven het 104de landhuis- houdikundig congres op 3 en 4 ottüt. te Arnhem hebben mr. N. M. Zijp. secretaris van het Landbouwschap en de voorzitter van de Ned .Chr. Boeren- en Tuinders- bond, de heer Chr. van den Hemel, pre adviezen opgeesiteld over „Het stellen van ei6en tot vestiging in de Nederlandse land bouw". Ook in de Eerste Kamer is gisteren voor de behandel'.r.g van een zeer korte agenda de ovenleden Koning Haakon VII van Noorwegen herdacht. In een kort woord schetste de voorzitter, mr J. A Jonkman, de uitzonderlijke rol, welke de overleden Koning in Noorwegen heeft \er- vuld. De minister '.an Justitie, prof. I. S.imkalden, sloot zioh namens de regering bij de woorden ran deelneming en her denking aan. Gistermiddag :6 met een vliegtuig van de Air Ceylon van Schiphol naar Colom bo verzonden een licht type Nederlandse sport/fiets voor Jongens. Deze fiets is, naar de heer J A. Coldewey Deventer com mercieel direoteur van een rij wiel fabriek te Apeldoorn ons vertelde, het 050.000ste Nederlandse rywiel, dat na de tweede we reldoorlog is geëxporteerd. In het ziekenhuis Bergweg te Rot terdam heeft het Rotterdamsch Radio Therapeutisch Instituut een ruimte teT besoh'lkking gekregen, waanin een afdeling is ondergebracht, beschikkend over een be- straMngsgedeel'te, bedieruingsruiimite, wacht kamer en -hal met daarin als belangrijkste apparaat een cobaltstraier. De afdeling is gistermiddag in gebruik gesteld door de burgemeester van Rotterdam, mr. G E van Walsum. Op een te Utrecht gehouden buiten gewone algemene vergadering van de Kon. Bond van Christelijke Zangverenigingen is tot voorzitter benoemd de heer H. F. B ru ne te Den Haag. tot nu toe vice-voorzitter Ln zijn plaats benoemde de vergadering de heer G. van Beek te Utrecht tot tweede bondsvoorzitterDe heer J. ter Laak te Den Haag werd ais nieuw lid van het bands bestuur gekozen. De heer E. F Albreeht, algemeen se cretaris van de P.v.d.A. en voorzitter van de fraotie dezer partij in die Haarlemse gemeenteraad, zal zioh wegens gezond heidsredenen tijdelijk uit het openbaar leven terugtrekken. Gisteren is hij voor herstel van gezondheid naar Zwitserland vertrokken. De 44-Jarige A. L. Vaflq uit Maas tricht is gisteravond om het leven geko men, toen de personenwagen waarin hij zat op de pro vind ai e weg in het gehucht Banner onder de gemeente Klimmen met hoge snelheid uit de bocht vloog en tegen een boom botste. De heer Valq was op slag dood Door nog onbekende oorzaak is gis termiddag brand ontstaan ln de boerderij van de landbouwer-vrachtrijder H. Drost ln de Kolderveense Bovenboer (gemeente NUeveen) .Hoewel de brandweer ran Nije- veer. met tier stralen het vuur bestreed, kon het pand niet worden behouden. Een groot deel van de hooioogst ging eveneens verloren I Er wordt naar gestreefd de Raad voor de Luchtvaart nog dit Jaar in ooen- i bare zitting een nader onderzoek te laten Instellen au ar het ongeval dat op 16 Juli J.l. is gebeurd met de „Neutron", de „Su- per constellation" PH-LKT van de KLM Dit toestel is. zoals men weet. kort na het I vertrek van Blak naar Nederland veron gelukt en ln zee terechtgekomen. Hr. Ms. „Utrecht" ls gisteren te Vlls- eingen aam aard door de vlagofficier mate rieel. schout-by-nacht W. J. Kruys, na mens d'e minister van Marine. Deze stelde het schip ter beschikking van de Com mandant der Zeemacht Ln Nederland, Schout-by-nadht G. B. Fort/uyn. die de aangewezen commandant van Hr. Ms „Utrecht". luitenant ter zee der eerste klasse L. C le Poole opdroeg het schip in dienst te stelden. Een botsing tussen een Italiaanse koelwagen en een personenauto naiby de Groendaal aan de rijksweg Apeldoorn - Ar n - hem. heeft het leven geelst van een in woner van Apeldoorn. De personenauto is op de koelwagen gevlogen toen deze zon der voorrang te verlenen linksaf sloeg, i Juist passerende mnddtadren konden uit de I over de kop geslagen en in brand gevlogen j personenauto de bestuurder, de heer H. R. redden, die slechts licht gewond bleek te zfjn. Zijn passagier ls echter ter plaatse aan de bekomen verwondingen overleden. De 22-jarige mej.. B. Kopershoek. uit de Luoiferstraat ln Haarlem-Noord werd gisteravond op de Rijksstraatweg. teT hoogte van de Muiderslotweg, door een auto aangereden en tegen het wegdek ge slingerd. Het meisje, dtait waarschijnlijk midden op de weg fietste, werd zo ernstig gewond dat het kort na aankomst in het Grote Gasthuis overleed. Gisteravond vond op het kruispunt Rijksweg-Slochtenstraat te Sappemeer een aanrijding plaats, waardoor een 72-jarige inwoner van Sappemeer dodelijk veronge lukte. De man wilde de Rijksweg overste ken en verleende daarbij geen voorrang aan een personenauto die uit de richting Groningen naderde. De bestuurder iemand uit Haren, kon de man niet meer onrtwy- ken en het gevolg was dat die wielrijder werd geschept, en op de betonweg terecht kwam. Zwaar gewond werd hij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen ver voerd, waar hy spoedig na aankomst aan eer. schedelbashefractuuT is overleden. BUITENLAND Op de jaarvergadering van het ver bond van Westduitse verenigingen van na tuurkundigen, die te Heidelberg wordt gehouden hebben de 18 atoomgeleerden, die ln april J.l. verklaard hebben dat zij niet bereid zijn „op enigerlei wijze deel te nemen aan de produktie van of proeven met at-oomwapens" dinsdag opnieuw een verklaring van gelijke strekking uitgege ven. In Peking is dinsdag de verjaardag van de stichting der Chinese Volksrepu bliek gevierd met een parade van onge veer een half miljoen mensen, welke drie uur duurde en werd gadegeslagen door president Mao Tse-Toeng. premier Kadar van Hongarije, delegaties uit andere lan den en hoge Chinese autoriteiten, onder wie premier Tsjou En-lal. Het nvH'ïtalre gedeelte van de optocht nam dertig mi nuten in beslag, in de Sovjet-Unie ge maakte straal beramen werpers en straal jagers van Chinese makelij vlogen over. De "ïtraa'.Jarrere maakten hun debuut. Het vorig Jaar bleven zij wegens hevige regen op de grond. De Joegoslavische prof. Iran Djaja. een internat'.onaail bekende figuur op het gebied van de lage temperaturen, ls dins dag ln Belgrado na een hartaanval over leden. De laagst bekende temperatuur op aarde, 73 gTaden celsius is Hl mei J.l. op de post Amundisen-Scott ln het Zuidpool gebied geregistreerd, aldus berichten die Zweedse geleerden te Stockholm hebben ontvangen. De observatiepost ligt 2.800 meter boven de zeespiegel. Het voorma lige record, 69,8 graden, werd, ln Noord- Sibertë geregistreerd. Leden van een nog wilde Indianen stam. die ln het binnenland van Brazi lië ln het stroomgebied van de Amazone woont, hebben een dorpje ln het gepa cificeerde gebied aangevallen. Zij doodden drie kinderen, verminkten een vrouw en verwondden vele andere personen. „Wereldburger" Gary Davis, die we- Kns diefstal van ondergoed i*n een groot rijs warenhuis gearresteerd was. ls gis teren op vrije voeten gesteld. De Amerikaanse admiraal Arnold, be velhebber van de vloot vliegdieksoheper.. die aan de NAVO-oefenlngen 'Strike baak" hebben deelgenomen, heeft dinsdag op een persconferentie aan boord van de "Forre- stal" verklaard, dat bij de manoeuvres 8 vliegtuigen verongelukt zijn, twee Britse en zes Amerikaanse. Dertien piloten zyn da ar Ij ij om het leven gekomen. De mees ts ongelukken gebeurden bij landingen. Vorige week donderdag zijn ln de Zuidamerikaanse staat Columbia 22 men sen door rovers vermoord, zo wordt offi cieel bekendgemaakt. Hun huizen zyn daarna geplunderd. Benheden van het le ger achtervolgen de misdadigers. Het Griekse ministerie van Onder wijs heeft de sluiting van alle onderwijs instellingen tot 15 oktober bevolen met het oog ap de vele gevallen van griep. Vrijdag a.s. zal ln het Volkshuis te el ln bijzijn van de secretaris -gene - raai van de NAVO, een Stichting-P. H. Spaak worden opgericht. De stichting zal om de twee jaar een prijs van 20,000 fr. toekennen aan de persoon, die zich door ziln houding, zijn aotle en zijn gesohriften zal hebben ouder scheiden ten bate van de vredie, de democratie en de vrijheid. Te Algiers 1® van militaire zijde me degedeeld dat Franse troepen ln West- Algerije dinsdag 30 opstandelingen heb ben gedood. De Fransen vonden ook ver scheidene opslagplaatsen vain wapens. In een gevecht ten zuidoosten van Tlemcen zijn 26 rebellen gesneuveld. Een gerechtshof te Wens jou ln Tsje- fciang (Rood-China) heeft drie „nationa listische agenten" ter dood veroordeeld, zo meldit Radio-Peking. Zij waren na een op leiding op Formosa naar het Chinese vna tel and gezonden om ln de bergen van Kwotsangsjan een basis voor ondermy- nende activiteit en sabotage ln te richten aldus dit bericht. In de Beheerschapeoommissle van de Verenigde Naties heeft de minister van Verbindingen van Ghana Asare, gisteren de wijze waarop Zuld-AfnLka het beheer over Zuidwest-Afrbka voert een bedreiging genoemd niet alleen van andieren op het over Zuldwest-AfrLka voert een Afrikaanse oonitdnen't. maar ook van hel, bestaan zelf van de Verenigde Naties. Zuid-Afri'ka had geweigerd Jaarrapporten over Zuidwest-Afrika in te dienen, had de mening van het Internationale Hof be- twist en genegeerd en had geweigerd zijn verplichtingen als beheerder van het ge- Wed te erkennen. In de Zuidil'taliaanse stad Sulmona is dinsdag het herden kings laar begonnen, waarin met een reeks culturele manifes taties het feit wordt herdacht dat 2000 Jaar geleden de Romeinse dichter Publius Ovidius Naso in ballingschap stierf. Des aivonds zone een Tsjechisch koor enkele ran zyn gedichten, die naderhand op mu ziek zijn gezet. Op 7 oktober wordt een tentoon stelling over de dichter en zyn werken geopend. De buschauffeurs van Warschau heb ben dinsdagavond besloten slechts twee honderd uur per maand te werken in plaats van drie honderd zoals totnogtoe er bovendien loonsverhoging te eisen. Be sprekingen met de gemeeniteiyke overheid zijn gaande. sigaar-genot sigaret - formaat 0 Vervolg van pag. 1 By alle goede kansen, die er in het verdrag zitten, voor een grotere welvaart in Europa en dus ook in Nederland, had de heer Blaisse (KVP) tevens ontdekt, dat er gevaar dreigt voor onze doorvoerhandel en daarmede voor de haven van Rotterdam. By doorvoer, via Nederland, naar Duitsland, worden de op bepaalde goederen door Nederland geheven invoerrechten aan de importeurs terugbetaald. Er worden dan echter weer invoerrechten geheven aan de Duitse grens en die vloeien dus in de Duitse staatskas. Maar als het gemeenschappeiyke buitentarief tot stand komt, worden de invoerrechten geheven by binnenkomst in Europa en verder niet meer. De invoerrechten vloeien by doorvoer via Nederland dan dus in de Nederlandse kas en niet meer in die van Duitsland. Voor Duitsland zou dit éen reden kunnen zijn de invoer over Duitse havens te leiden ten nadele van Rotterdam. Ook de heer Diepenhorst (CHU) maakte op dit gevaar voor de Rot terdamse haven attent, ofschoon hij welwillender stond tegenover het verdrag dan zijn partijgenoot Schmal. Aan de positie van de landbouw schonken vooral de heren Van Dyk (VVD) en Van Heel iKVP) aandacht. Het verdrag biedt omtrent de gemeen schappeiyke toekomstige landbouwpoli tiek weinig houvast. Er staat niets vast. Het vervulde hen vooral met zorg, dat straks onze onderhandelingspositie zwak zal zyn. De eveneens vage bepalingen in het vei'drag omtrent een op te zetten ge meenschappelijk Europees vervoersbeleid waren het mikpunt van de kritiek van de heer Verkerk (AR», nadat ook de heren Korthals 1WD1 en Blaisse (KVP> reeds de vrees hadden uitgesproken, dat onze vervoersondernemingen na acht jaar, wanneer in de raad van ministers geen overeenstemming is vereist, een weg zullen worden opgedrongen, die na delig is voor deze bedrijfstak, die zo be langrijk bijdraagt tot onze welvaart. Belangengemeenschap In tegenstelling tot alle pessimis tische beschouwingen (die echter nog voor niemand aanleiding waren ge- Art vertcntle VULPENHOUDERS Haarlemmerstraat 169 ronden afstanden in meters van station tot station. Bij de afronding worden afstanden beneden 500 meter verwaarloosd en die daarboven voor 1 km. gerekend. Wanneer een station voor het reizi gersverkeer wordt gesloten, dient de af stand tussen de nieuwe op elkaar vol gende stations te worden vastgesteld. Het kan voorkomen, dat de nieuwe af stand, na afronding, op een ander getal komt dan de som der beide oorspron kelijke afstanden. Ook wanneer tussen twee stations een nieuw station wordt gevestigd kan dit gevolg optreden. Doordat in de loop der jaren enkele stations en halten voor het reizigers verkeer gesloten en andere geopend zyn, is het nodig gebleken alle thans geldende afstanden opnieuw te bereke nen, terwyl tevens enkele andere cor recties moesten worden ingevoerd. De hierdoor ontstane wyziging bete kenen in sommige gevallen een geringe verkorting van de tot dusverre toege paste afstanden. Van de gelegenheid tot herziening is tevens gebruik gemaakt voor enkele sta tions of halten, die in dezelfde bebouw de kom liggen, dezelfde afstanden en pryzen toe te passen. WASSENAAR 2 oktober. Verenigingsgebouw Nuts- aaond. Spr. dr. M. J. Adirlanl. Ond. „Uit de schatkamers ran de Hongaarse natuurre servaten. 8 uur nam. DONDERDAG Chr. Geref. Kerk: 10 uur dis. C. r. d. Weele, ond.; ,,Een geroosterd, gerstebrood." Stille Mare. Openliuoh(samenkomst Evan gelisatie Ohr. Gemeenschap en Leger dies Hells. 8 uur nam. Schouwburg: Toneelgezelschap Joh an Kaart „Potasch en Partemoer". 7.30 uur nam. Hoge woerd 175: Byeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Prediker: Spreker ds. J. A. Swtok. 8 uur naim. ZONDAG Hoge woerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur naan. MAANDAG Rapenburg 8: Ver. voor Internat. Rechts orde. Spr. S. Ham es over het pairtysysteem ln de V.S. 8 uur nam. DINSDAG Den Burcht; Wedstryd to theezetten. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van ederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 UUT. BIOSCOPEN Casino: ..Moulin Rouge"( 18 Jaar) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zon- en feestdagen 2.30, 4.45, 7 en/9.15 uur. Casino: „A en C en die Rock and Roll" fa.1.). Donderdag 3 oktober 2, 4;15, 6.30 en 8.30 uur. Lldo: „Hare Hoogheid ls verliefd" (alle leeftijden). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur Zon- en feestdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.1$ uur. I.uxor: „De Graaf van Monte Chrlsto' (14 Jaar). Dagelijks 2.30 en 7.30 uur Donderdag 3 en 7.30 uur. liianon: „Wenn der Welze Flleder wie der blüht" (alle leeftyden); werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4,30, 7 en 9.15 uur. weest tot de verklaring tegen te zul len stemmen) zag de heer Burger (P. v. d. A.) de Europese Economische Gemeenschap als een belangenge meenschap, want de welvaart van de ons omringende landen bepaalt voor een groot deel ook onze welvaart. Ook zyn partügenoot de heer v. d. Goes van Naters hield een vurig pleidooi voor het verdrag om zyn politieke be tekenis. Hij wil b.v. in bondgenoot- schappelyke sfeer het probleem AI- gerye aanpakken omdat de ontwikke ling van Afrika voor Europa van groot economisch belang is. Het optimisme van de P. v. d. A. nam niet weg, dat ds. Zandt (SGP) zich vier kant tegen het verdrag verklaarde, niet alleen vanwege de ook reeds door ande ren genoemde zakelyke redenen, maar ook omdat er geen zegen kan rusten op de bouwery van een nieuw Europa zon der erkenning van God en met misken ning van Zyn woord. Even fel als ds. Zandt keerde ook de woordvoerder van de communisten de heer Bakker, zich tegen het verdrag, dat de bedoeling heeft Europa sterker te maken. Vandaag wordt het lijstje van 23 spre kers verder afgewerkt, waarna morgen de regering zal antwoorden. dor, brokkelig haar? Overal eer wereld schrijven specialisten Stilbepan haartonicum voor, omdat het een vaststaand feit is. dat niets zó daad werkelijk haaruitval, roos en vroegtijdige vergrijzing bestrijdt! Stilbépan is geen gewoon haargroeimiddel Stilbépan is een biologisch haartonicum met hormonale werking. Koop vandaag nog een flesI DIEMEN Rex: „Gangsters van 18" (14 Jaar). Werk dagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45, 7.15 en 9.15 uur Rex: „Sohota en scheef" (a.l.) Woensdag «n donderdag 3 Oktober 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. De diensten der huisartsen te Lelden word't van hedenmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur *raargenomen door de doktoren: Hartman Fleiiber, Dykstra, den Haan en Gaasbeek. De avond- en nachtdier .«t dier apotheken te Lelden en Oegstgeest wordit tot woens dagmorgen 8 uur waargenomen door de apotheken Kok. Rapenburg 9, tel. 24807, Hulp der Menschheid, Hooigracht 48; tel, 21060 en Apotheek Oegstgees-, Wllhelmi- na park 8. tel. 28274 en ram woensdagavond 6 uur tot zaterdagmorgen 5 oktober 8 uur door de Haven-Apotheek. Haven 18, tel. 20085; de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74 tel. 20552, en de Apotheek Oegstgeest, Wllhelminapark a tel. 20274. Bij geen gehoor by Chv huisarts of specialist, bel op dobterstelefoon 2222L. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) i l - 1 2 O 3 1? s! £3 5* Is es Is Stockholm licht bew. zw 8 8 0.2 Kopenhagen licht bew. zzw 3 10 0 Aberdeen geh. bew. wzw 2 9 0.4 Londen mist n 1 14 0 Amsterdam mist windstil 14 1 Luxemburg half bew. no 4 11 0 Parijs onbewolkt nno 3 14 0 Bordeaux onbewolkt n 5 13 0 Grenoble geh. bew. O 2 11 0 Nice zwaar gew. IfflW 3 16 0 Beriyn mist windstil 12 0 Frankfort licht bew. ono 2 13 0 München mist windstil 10 0 Züxich licht bew. n 4 11 0 Genève half bew. no 10 12 0 Locarno geh. bew. O 2 15 1 Wenen onbewolkt windstil 11 0.1 Innsbruck half bew. O 2 9 0 Rome regen zo 3 26 5 AJaccio zwaar gew. no 4 23 4 Mal lore a geh. bew. n 9 18 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2