Golden Fiction LABOUR VEROORDEELT FEL POLITIEK VAN DE REGERING Ontwapeningsoverleg gaat thans naar de Algemene Vergadering Vlieger nraeni veien in gevaar Met een enkel woord Agenda li li DINSDAG 1 OKTOBER 1957 Luidruchtige eis tot aftreden Kunstmatige en onstuimige campagne (Van onze Londense correspondent) De Labour-partij heeft op haar congres in Brighton op de luidst mogelijke wijze het aftreden van de conservatieve regering geëist, wier economische en financiële politiek in een spoed-resolutie met algemene stemmen scherp werden veroordeeld. Grote affiches verkondigen, dat de socialisten gereed zijn voor de overwinning. socialistisch kabinet minister van Bui tenlandse Zaken te worden en die pas een ontmoeting met Kroesjtsjef heeft gehad, van mening veranderd zou zijn over de H-bom. Dit is op het congres uitgelekt, vooruitlopende op de behan deling van dit delicate onderwerp a.s. donderdag. Indien de berichten juist zijn. dan zou Bevan thans aan de zijde van de meerderheid van het partijbe stuur staan, die niet verder wil gaan dan opschorting der bomproeven. maar zich kant tegen eenzijdig opgeven van de bom door Engeland. Het verluidt in congreskringen dat Kroesjtsjef tot Be- van zou hebben gezegd, dat Engeland geen vacuum in Europa moet scheppen door de bom op te gevenBevans rede wordt daarom met de grootste spanning tegemoet gezien. - Harold Wilson, die aangewezen is als kanselier van de schatkist in een toe komstige socialistische regering, deed een felle, persoonlijke aanval op premier Macmillan, welke het congres tot grote geestdrift bracht. Wilsons rede werd on middellijk gevolgd door een speech van de algemeen secretaris van de Trans portarbeiders Bond, de militante Frank Cousins, die beweerde dat de regering aanstuurt op het kweken van een werk lozen-reservoir. Wilson zeide, dat Macmillan hoe eer der hoe beter ,,met een adelstitel naar het Hogerhuis moest ophoepelen Elke maand dat de regering aanblijft bete kent - volgens Wilson - een verzwak king van de Britse economie en een verder verlies van reserves. Hij be schreef de regering als een gedemorali seerd en verdeeld team. Wilson bracht het congres in een stemming alsof La bour in staat zou zijn reeds de volgen de week een algemene verkiezing te winnen, maar hij was zo verstandig voor ongemotiveerd optimisme te waarschu wen. De regering heeft trouwens nog twee jaar voor de boeg en hoopt in die tijd de tegenwoordige moeilijkheden te bedwin gen. NIET ZO GRETIG Het is bovendien bekend, dat Labour momenteel niet zo belust is als het wel lijkt op het overnemen van de rege ringsteugels. Velen geven aan gemakkelijke opposi tie de voorkeur, ook al omdat mannen van kaliber tegenwoordig dun gezaaid zijn onder de socialisten. Maar de partij heeft zich thans door de moeilijkheden van de regering laten verleiden tot een onstuimige politieke campagne, die een enigszins kunstmatig karakter draagt, omdat Labour zich innerlijk nog lang niet hersteld heeft van haar vroegere nederlagen en in allerijl een programma moet improviseren, dat grotendeels zal dienen te rusten op de fouten van de tegenstanders. Het grote lokaas voor de kiezers is de gisteren gedane belofte om de gehate huurwet van de conservatie ven in te trekken en de huurders „te beschermen tegen onredelijke huurop- drijving". Wie voor oktober 1958 Labour aan de macht brengt, zo is de leus, zal niet uit zijn woning worden gezet. Bij de tegenwoordige huurwet is dit name lijk mogelijk. VERRASSING Het kwam als een verrassing, dat Aneurin Bevan. de linkse leider die thans klaar gestoomd wordt om in een Sibelius begraven Het stoffelijk overschot van de Finse componist Jean Sibelius is gistermiddag in het park van zijn landgoed ter aarde besteld. De plechtigheid was eenvoudig en werd slechts bijgewoond door dege nen, die Sibelius het naast waren. Het graf bevindt zich op een plaats in een bos, waar Sibelius veel placht na te denken. Op het ogenblik, waarop de kist in het graf werd neergelaten, zong een leerlingenkoor een cantate van de meester. In de kathedraal van Helsinki werd gisteren een uitvaartdienst gehouden voor de componist. Vele autoriteiten, onder wie de president, regerings- en parlementsleden, waren aanwezig. Meer dan honderd kransen en bossen bloemen lagen op en bij de kist, De kathedraal was tot de laatste plaats bezet. De (Lutherse) aartsbisschop van Fin land sprak een rede uit. Er werden wer ken van de overleden meester uitge voerd. Het stoffelijk overschot werd ver volgens naar het landgoed van Sibelius gebracht, waar het ter aarde werd be steld. In het gehele land hangen de vlaggen halfstok. Rust in Little Rock Er hebben zich gisterochtend bij de openbare middelbare school van Little Rock geen ongeregeldheden voorgedaan; 300 parachutisten hadden de wacht bij het schoolgebouw betrokken, maar zon der veel machtsvertoon. De bajonetten bleven in de scheden. De negen negerleerlingen werden door een soldaat de school ingebracht, waar elf soldaten patrouilleerden, die alleen maar met een gummistok gewapend wa ren. De blanke leerlingen bekeken de negerkinderen niet toen zij naar binnen gingen. President Eisenhower en echtgenote zijn maandag, na een verblijf met va kantie van 27 dagen te Newport, op Rhode Island in welke periode de president zich echter intensief moest bezighouden met de moeilijkheden te Little Rock per vliegtuig in Wash ington teruggekeerd. Tegenregering gevormd in het staatje San Marino De anti-communistische partijen in San Marino, die kortgeleden onver wachts de meerderheid in de volksver tegenwoordiging verwierven, waarop deze door de communistische regering werd ontbc-vien, hetgeen gepaard ging met het uitschrijven van nieuwe algemene verkiezingen op 3 november a.shebben gisteravond een tegenbewind gevormd. Italië heeft de tegenregering reeds er kend. BEWEGING EUROPESE FEDERALISTEN BESTAAT 10 JAAR. De beweging van Europese Federalis ten zal 5 oktober met een buitengewoon congres in de Ridderzaal te 's-Graven- hage haar 10-jarig bestaan vieren. Naar op een gistermiddag gehouden perscon ferentie werd meegedeeld, zal H.M. de Koningin aan de vooravond van dit congres een delegatie van het bestuur te Soestdijk ontvangen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan en van B.E.F. zal de rector van het Europa-college te Brugge, prof. dr. H. Brugmans, oprich ter van de beweging van Europese Fede ralisten. benoemd worden tot ere-lid I dezer beweging. I Advertentie Vraagt morgen om een een en twintig tiende dinfilm van een goed merk. U maakt er prachtige foto's mee van de 3 oktober feestviering. Bij de optocht: zo mogelijk een wat ho ger standpunt kiezen. Advies van; Foto-Ciné JAN WOLFSLAG Breestraat 123 t.o. Stadhuis, tel. 21851 Haarl.straat 102 naast Bata, tel. 32778 Wereldburger nummer één bij diefstal betrapt „Wereldburger nummer een", de Amerikaan Gary Davis, is zaterdag op heterdaad betrapt, toen hfj in een wa renhuis te Parijs dameskleding stal. Hij bleek verscheidene kledingstukken on der zijn jas verborgen te hebben. Hij werd naar een poltitiebureau overge bracht, waar hij papieren overhandigde met de naam Gary Davis. Ook bleek hij identiteitspapieren bij zich te hebben volgens welke hij Gareth Daires of Pe trus Gewart zou heten. De Amerikaan wist zaterdag uit het politiebureau te ontsnappen, maar maandag heeft hij zich weer aangegeven. Londense verslag onder de loep genomen De ontwapeningscommissie van de Verenigde Naties heeft gisteren zonder stemming besloten het verslag van de te Londen door haar commissie ge voerde besprekingen aan de Algemene Vergadering en de Veiligheidsraad voor te leggen. Tijdens de beschouwingen over dit verslag verklaarde de Amerikaan Cabot Lodge, dat de Westelijke mogend heden ondanks het feit, dat de Sovjet- Unie tot nu toe de Westelijke voorstel- Ernstige ivaarschu iving bracht velen „Nooit trachten thuisbasis te bereiken,, De directeur-generaal van de Rijks- stelbaar beschadigd, persoonlijke onge- lukchtvaartdienst, de heer J. W~ F. Backer, heeft gistermiddag bij de be handeling van het ongeval dat op 19 december 1956 by Kethel is gebeurd met het vliegtuig PH-NDR van de N.V. Nationale Luchtvaartschool aan de Raad voor de Luchtvaart gevraagd de bestuurder van dit vliegtuig, voor de tijd van twee maanden de bevoegd heid tot het besturen van een vlieg tuig te ontnemen. Er kwam aan het licht dat de vlieger met een passagier van Le Bourget naar Brussel zou gaan. Bij het vertrek uit Le Bourget werd de bestuurder uit een overzicht van de weersomstandigheden in België en Nederland duidelijk dat het weer boven België beter was dan boven Nederland, maar dat het in het alge meen niet best was. Boven België raakte de vlieger de weg kwijt. Hij be sloot koers te zetten naar het westen teneinde de kust te bereiken en dan verder te zien. Aan de kust van België herkende hij Blankenberghe en toen be sloot hij door te vliegen naar Nederland. Bij Rotterdam kwam hij plotseling in' een zo dikke mist dat hij het grondzicht voor een ogenblik verloor en, naar de president van de Raad voor de Lucht vaart, mr. J. E. van der Meulen, uit de stukken van de vooronderzoeker voorlas: „vlak langs torens, schoorstenen en hijs kranen vloog". Toen de vlieger door de mist een stukje groen zag draalde hij niet maar zette het toestel aan de grond in een noodlanding. Het werd onher- HOUTRUST - DEN HAAG t.m. 8 oktober Geopend: 1317 en 19—23 uur (zondag gesloten) Entree fl.25 Zwitsers Centrum met gratis rei naar Zwitserland. Elektronen-klokken en Broderie Minicare 777 lukken deden zich niet voor. De president noemde de hoofdfout van betrokkene dat hij, toen hij wist dat het boven Nederland slecht weer was en hij boven België de weg kwijt was niet direct de vlucht heeft afgebroken door het maken van een z.g. voorzorgslan ding. Betrokkene gaf deze fout toe, hy heeft nu meer ervaring dan op het ogenblik van het ongeluk en ziet nu wel in dat hij zulk een landing had moeten maken. Het lid van de Raad luitenant-gene- raal-vlieger J. L. Zegers merkte op dat de fout van heel veel jonge vlie gers is (en waardoor velen hun nek hebben gebroken), ais ze in moeilijk heden zijn gekomen, dat ze altyd op de thuisbasis willen trachten te ko men. „Fout, fout, fout", aldus generaal Zegers. Hy herinnerde er aan dat hij voor de tweede wereldoorlog zelf in dergelijke omstandigheden heeft ver keerd met een „Focke Wulf" vliegtuig en dat ook hij heeft geprobeerd de thuisbasis te bereiken. Dat mislukte ook. „Ik heb toen geboft, u hebt ook geboft". Generaal Zegers stelde in het licht dat betrokkene in elk geval zijn koelbloedigheid heeft bewaard. Uit het nadere onderzoek bleek voorts dat de vlieger na ongeveer 25 minuten vliegen tot de ontdekking kwam dat de koerstol niet naar behoren function- neerde. De president las uit de gevolg trekkingen van de vooronderzoeker voor. dat betrokkene gebruik heeft gemaakt van de radio zend- en ontvanginstalla- tie aan boord van het vliegtuig, hoewel dit toestel door de Rijksluchtvaartdienst ongeschikt was geacht voor het gebruik aan boord van dit vliegtuig en hoewel de machtiging van de PTT om dit ap paraat te gebruiken was verlopen. De betrokkene zei dat hem bij het huren van het vliegtuig niet is meegedeeld dat de koerstol niet behoorlijk function- neerde en dat hij het radioapparaat niet mocht gebruiken. len heeft verworpen, hopen, dat de „negatieve houding" van Rusland zal veranderen als de Russen de overwegin gen van de commissie en de Algemene Vergadering naar waarde zouden weten te schatten. „Ik weet, dat vele mensen ernstig bezorgd zijn voor de gevolgen van de kernproeven. W\j zijn echter van mening, dat deze vrees ongegrond is, maar wij eerbiedigen hun motiveringen", aldus Lodge. Volgens hem was het ech ter duidelijk, dat de kernwapens de vrije wereld in staat stellen stand te houden tegen de agressie van de communistische landen, die over grote hulpbronnen aan mankracht beschikken. „Wij zouden de publieke opinie een rad voor ogen draaien als wy de wereld zouden moeten laten geloven, dat de staking van de kernproeven op zichzelf een ontwapeningsmaatregel is, waardoor het oorlogsgevaar verminderd kan wor den. Daarom zijn wij niet tot overeen stemming kunnen komen over de in Londen door Rusland gestelde eis", aldus verklaarde de Franse afgevaar digde Georges-Picot. De Rus Sobolef gaf weinig grond aan het optimisme van Cabot Lodge. Hij zei, dat men slechts aan de hand van de Russische voorstellen de mogelijkheid heeft om verder te komen. Rusland had volgens hem al het mogelijke gedaan, maar door de „negatieve houding van de vier Westelijke mogendheden" is men in Londen geen stap verder kunnen komen. De Britse vertegenwoordiger Allan Noble gaf als zijn mening, dat het ontwapeningsvraagstuk het belangrijk ste was. waarvoor de Algemene Verga dering zich dit jaar gesteld zou zijn. De Britse regering, aldus Noble, streeft nog steeds naar een veelomvattende ont wapeningsovereenkomst. doch het is overduidelijk, dat het hiervoor noodza kelijke internationale vertrouwen thans niet bestaat. Engeland zou bereid zijn de proefnemingen met kernwapens te staken, indien een dergelijk besluit deel uitmaakt van het eerste stadium ener internationale ontwapeningsover eenkomst volgens de recente Westerse voorstellen.". De Britse regering zou het spoedig tot stand komen van een der gelijke overeenkomst toejuichen. Zolang dit echter niet het geval is, moet zij zich haar vrijheid voorbehouden om de proe ven met kernwapens voort te doen zet ten,-aldus Allan Noble. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst zei in zyn overwegin gen tot de aanbeveling aan de raad, dat de vlieger velen in ernstig gevaar heeft gebracht. Het vliegtuig was niet ingericht voor het vliegen op instru menten. De vlieger had de vlucht on der de gegeven omstandigheden moe ten uitstellen. Hij heeft door dat niet te doen blyk gegeven van een ernstig gebrek aan verantwoordelijkheidsge voel. De Nationale Luchtvaartschool treft het verwyt dat zy de koerstol niet genoegzaam heeft laten nazien, evenals het verwijt dat zij de bestuur der niet op de hoogte heeft gesteld van het vervallen van de machtiging. Treinramp te Gambar zeer omvangrijk Honderden doden Het aantal doden tengevolge van de treinbotsing, die zich zondagavond te Gambar in Noord-P a k i s t a n heeft voorgedaan, is volgens een officiële schatting tot honderden gestegen. Meer dan honderd mensen zijn gewond. De dienstdoende wisselwachter op het ogenblik van het ongeluk is gearresteerd. De Pakistaanse minister van verbindin gen heeft zich maandag met de alge mene directeur van de spoorwegen naar de plaats van de ramp begeven. Honderden arbeiders zijn bezig met het opruimingswerk. Drie treinen met dokters en verpleegsters zijn naar Gam bar vertrokken. Er zijn twee kampen ingericht. Voor zover tot nu toe bekend, zijn er bij het treinongeluk in N i g e r i waar zondag een trein, die op weg was van Lagos naar Kano, van een dijk stortte, slechts 35 mensen om hét leven ge komen. Aanvankelijk was het aantal slachtoffers veel hoger geschat. BINNENLAND Gistermiddag is in zijn wonting aan de Tweebosstraat te Rotterdam de 68-ja rige F. A. Dtelissen dood op zijn bed aan getroffen. De maai is door gasveretttokl'ng om het leven gekomen. De heer K. C. A. Collette te Voorburg directeur vain de Ned. Inter national e Weg vervoer Organisatie (N.I.W.O.) is uit er kentelijkheid voor zijn werkzaamheid op dit gebied benoemd tot ..corresponderend lid1" vam de „Deutsche Verkehrswissen- sohafttiiohe Geselschaft" De heer Ooi-lette heeft verschillende voordradrten in het buitenland o.a. Duitsland gehouden. Teneinde een onderzoek In te stellen naar de mogelijkheden om tot na/u-wer za kelijk contact te komen met de landen ln het Nabije en Midden Oosten zal dr. P. Rljkens, oud-voorzitter van de Raad van Bestuur van Unilever N.V.. vergezeld van vooraanstaande zakenlieden uoit verschil lende landen binneukort een studiereis naar deze gebieden ondernemen voor de opvarenden. In de gemeenteraad van Enschede heeft burgemeester M. vaar Veen gister avond meegedeeld, dat hij met ingang van 1 maart 1958 ontslag heeft gevraagd als burgemeester van Enschede wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Op 45-jarige leeftijd is ta Rotterdam onverwacht overleden dr. H. van der Hoe ven, hoofdredacteur van d-e Industrie- u-nd Handelskurier. het orgaan van de Neder lands-Duitse Kamer van Koophandel. Bij K.b. zijn benoemd tot: a. Procu reur-Generaal van de Ned. Antillen mr. R. Boom en tot tweede waarnemend gouver neur der Ned. Antillen de heer M. P Brown Gorslra. In de gistermiddag gehouden buiten gewone algemene vergadering van aandeel houders van Unilever N.V. is de heer M. M. van Hengel met algemene stemmen be noemd tot lid van de Raad van Bestuur van deze vennootschap. Nadat de 46-jarige fotograaf J. W. Bakhuizen uit Apeldoorn op het kruispunt Molenweg-Grtavtweg te Rotterdam eerst met zijn auto in botsing met een andere auto wa6 geweest, geraakte hij in het wa ter dat langs de grintweg loopt. Hij slaag de er vrijwel dlreot in de wagen te verla ten en had alleen een paar natte benen opgelopen. De auto werd met een takel wagen op het droge gebracht. I diuk-tschap voor groeanten en fruit heeft de Franse regering een bedrag van 5 miljoen i Franse francs vrij gegeven voor de invoer i van komkommers uit Nederland. In Ne- I derlandse tuinbouwkringen wondt ver- J wacht da/t dit voor de uitvoer van kas- kommers en wellicht ook van platglas- komkommers van betekenis zal kunnen zijn In een openbare vergadering te Rot terdam. heeft het „Comité voor aanschaf fing van een radio voor behoeftige bejaar den" medegedeeld, dat het uitgesloten ls dat door de regering voor ln de bezetting Ingeleverde radiotoestellen een schadeloos stelling zal wórd-en uitgekeerd op basis van de wet materiele oorlogsschade. Met ingang van het nieuwe cursus jaar zal aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam een begin worden gemaakt met het onderwijs in het Papiamen-toe. een mengtaal uit Spaans. Nederland-s en negertalen, gesproken door de bevolkioig van Ouragao. Bonaire en Aruba. Als do cent zal optreden de heer R. G. Römer (assistent van prof. mr. dr. J. A. van Praag, hoogleraar Spaa/nse taaö en let- terkuaide). Dit is de eerste maal. zowel ln Nederland als elders, dat universitair on derricht ln deze taal wordt gegeven. Op donderdag a.s., 3 oktober, zaa het m.s. „Willem Ruys", onder commando van kapi-tein Frits de Jonge, voor de 59e maa-l u-it Rotterdam vertrekken naar Singapore en Indonesië, vla Southampton. Port Said en Colombo. De Inscheping der passagiers vindt donderdagmiddag van 2 tot 4 uur plaats aan de Dloydkade te Rotterdam. Met ln totaal 733 passagier®, ander wie 22il kinderen beneden 12 Jaar. 38 pas sagiers boven 65 Jaar en een aantal Jonge lui. dat voor studiedoeleinden naar Neder land komt. wordt het m.s. „Si-baJak", on der commando van kapt. J. Roos, te Was senaar, op dinsdag 8 oktober a.s. uit Nw Zeel-and, Australië en Indonesië In Rotter dam verwacht BUITENLAND De Tunesische vice-president Bahl Ladghaim. is gisteren naar Washington ge vlogen voor besprekingen met Amerikaan se leiders over wapenleveranties aan Tu nesië. Ladgham zei voor zijn vertrek, dat zijn regering het Franse voorstel voor een conferentie over de regeling van hangen de militaire, economische en andere kwes ties tussen beide landen toejuicht. Maar dit had niets te maken met het Tunesi sche verzoek om wapens, zo merkte Lad gham op. De hulpaotie van het Rode Kruis voor de Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk ls maandag afgesloten. Deze actie was ln november begonnen. Vijfentwintig bij het Internationale Rode Kruis aangesloten landen hebben ln totaal een bedrag van ongeveer 56.000.000 gulden ter beschikking gesteld, al-dus heeft de voorzitter van het Oostenrijkse Rode K-ruls. dr. Laude. me üegedeeld. Een van de beste middelen ter voor koming van Aziatische g-riep is het eten van appelen, maar dan moet het stevige, zure appelen zijn. geen slappe zoete. Deze raad heeft de bevoflk-ing van Canterbury maandag gekregen van het hoofd der ge meentelijke gezondheidsdienst ln die plaats Het officiële Poolse persbureau PAP heeft bekendgemaakt, dat er in het laat ste kwartaal van dit Jaar meer verbrul-ks- goedenen ter beschikking van het publ-lek zullen worden gesteld. In het bijzonder zullen er meer huishoudelijke artikelen geïmporteerd uit Oost- en West-Duitsland en Tsjeoho-SIowakije, in de winkels wor den aangeboden. Voor het eerst aull-en er koelkasten n wasmachines uit J-oego-Sla vic kunnen worden gekocht. Ook uit de Sovjet-Unie z(Jn koelkasten ingevoerd. De vorige Ruslsche ambassadeur te Belgrado. Fh-Joe-bim. is benoemd tot onder minister van Buitenlandse Zaken, aldus heeft het Russische persbureau Tass gisteren gemeld. FiTjoebJn en zijn eohtge- note, Kathairina Foertzewa, zijn zondag uit Belgrado vertrokken, Katha-rina Foertzewa Is lad van het pairtljpresldium. De Amerikaanse Commissie voor atoomenergie heeft te Las Vegas medege deeld, dat negen Wesbdiuitse en twee Fran se schuilkelders op 31 augustus op zeer be vredigende wijze een atoomontploffing heb ben doorstaan. De commissie heeft niet bekendgemaakt hoever de schualkelders verwijderd waren van de kern van de ont ploffing. De Sovjebrusslsche minister van Bui tenlandse Zaken, Andrei Gromiko, en zijn Israëlische ambtgenote mevrouw Fcflda Meier, hebben gisteren een uur lang ge sproken over vraagstukken van het Mid den-Oosten. De bespreking werd gehouden op het bureau van de Russische delegatie by de Verenigde Naties. Het Amerikaanse echtpaar Stern- Dodd, dat door de Amerikaanse regering van spionage voor Rusland is beschuldigd, verblijft in de Sovjet-Unie. Reizigers, die onlangs ln het Tolstoi-museum bij Mos kou waren geweest, hadden hun namen ln het gastenboek opgemerkt. ...dat proeft n in de zondoorgloeide tabakken van Golden Fiction - in Virginia geplukt op het moment van hoogste rijpheid! Reeds zeventig miljoen voor plan van Colombo De landen, die deelnemen aan de tech nische hulpverlening onder het plan van Colombo, hebben sedert 1950, toen er mede begonnen werd, een bedrag van ongeveer 7 miljoen pond sterling (ze ventig miljoen gulden» aan deze hulp verlening besteed, zo wordt in het jaar verslag medegedeeld. De voornaamste landen, die onder het plan voor de eco nomische ontwikkeling van de landen van Zuid- en Zuidoost-Azië technische hulp verleenden, waren Australië, Cana da. Japan, Nieuw-Zeeland en Engeland. Zij zorgden voor scholingsmogelykhe- den en deskundigen en voor bijzondere uitrusting voor opleiding en onderzoeks werk. Tot 30 juni van dit jaar hebben 5622 studenten uit de onder het plan vallende landen opleiding in de tech nologie genoten. Bij het maken van plannen en de uitvoering van de ont wikkelingsplannen werd door 792 des kundigen medewerking verleend. Lodewijkskerk: Conferentie voor ndiet- ka-tholleken en katholieken. 8.15 uur nam. Leiderdorp (Ohr. Uloschool van Geerstraat)Afscheidsreceptie A. Wessel. 89.30 uur nam. WASSENAAR 2 oktober. Verenigingsgebouw Nuts- a'.ond. Spr. dr. M. J. Adiriani. Ond. „Uit de schatkamers ran de Hongaarse natuurre servaten. 8 uur nam. DONDERDAG SchouwburgToneelgezelschap Johan Kaart „Potasoh en Parlemoer". 7.30 uur nam. Hoge woerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. ZONDAG Hoge woerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Rapenburg 8: Ver. voor Internat. Rechts orde. Spr. S. Hames over het pairtijsysteem ln de V.S. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van ederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uut. Zon- en feestdagen 24 BIOSCOPEN Casino: „Moulln Rouge"18 Jaar) Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; Zon- en feestdagen 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Hare Hoogheid ts verliefd" (alle leeftijden). Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur Zon- en feestdagen 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „De Graaf van Monte Ohristo" (14 Jaar). Dagelijks 2.30 e>n 7.30 uur Donderdag 3 en 7.30 uur. Trianon: „Wenm der Weize Flleder wie der blüht" (alle leeftijden); werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4,30. 7 en 9.15 uur. Rex: „Gangster® van 18" (14 Jaar). Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.16 uur. Zondag 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur De diensten der hulsartsen te Leiden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maan dagmorgen 8 uur -'aargenomen door de doktoren; Hartman Pleiter. Dijkstra, den Haan en Gaasbeek. Deavond- en nachtdienst der apotheken te Lelden en Oegstgeest wordt tot woens dagmorgen 8 uur waargenomen door de apotheken Kok. Rapenburg 9. tel. 24807 Hulp der Menschheid, Hooigracht 48; tel. 21060 en Apotheek Oegstgees.. Wilhelml- n a park 8. tel. 26274 en van woensdagavond 6 uur tot zaterdagmorgen 5 oktober 8 uur door de Ha ven-Apotheek, Haven 18, tel. 20085; de Apotheek Boekwijt. Breestraat 74 tel 20552, en de Apotheek Oegstgeest. Wilhelminapark 8 tel. 26274. BH geen gehoor by l)w halsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 2222'*. Syriërs beschuldigd van komplot met Amerikanen Gisteren zijn in Damascus tien Syriërs in staat van beschuldiging gesteld we gens samenzwering met de Amerikanen tot omverwerpen van het huidige bewind in Syrië, aldus Radio-Cairo. De aan klacht is uitgegaan van een bijzonder militair tribunaal in Damascus. Tegen vijf beklaagden is de doodstraf en tegen de anderen levenslange dwangarbeid ge- eist. Tot de beschuldigden behoren Adib el Sjiszjakli, oud-president van Syrië, die thans in het buitenland vertoeft, en kolonel Ibrahim el Hoessein, voormalig Syrisch zaakgelastigde in Rome, die zich volgens de laatste berichten in Turkije bevindt. Tegen hen werd de doodstraf geëist. Volgens de tenlastelegging zouden de Amerikanen de tweede secretaris van de Amerikaanse ambassade, Stone, belast hebben met de leiding van de samen zwering. Hij was ook genoemd in samen zweringen tegen Perzië en Guatemala, aldus de Egyptische radio. Sjiszjakli, die thans in Rome is, heeft inmiddels ver klaard niets van een samenzwering, waarbij hij betrokken zou zijn, af te weten. De twee Russische oorlogsschepen, die momenteel een vriendschapsbezoek brengen aan de Syrische haven Lattakia zullen waarschijnlijk donderdag naar Rusland terugkeren, aldus verluidt te Damascus. Kees Rijvers klaagt zijn nood (Speciale berichtgeving) In het Parijse voetbalblad France Football heeft Kees Rijvers zijn nood geklaagd en wie leest wat hem allemaal niet bevalt in ons vaderlandse voetbal, begrijpt, dat Rijvers niet erg gelukkig is met zijn overkomst van St. Etienne naar Feijenoord. Er is hier letterlijk niets wat naar zijn zin is. Voor de voorzitter van Feijenoord. de heer Kieboom. was 't niet iets vreemds. Wij wisten al dat Rijvers zich niet gelukkig voelt en dat zijn spel niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Maar alles is te herleiden tot dit: je krijgt maar één belangrijk talent mee en dat is voor Rijvers voetballen. Rij vers is een echte prof, zoals er meer in Nederland rondlopen. Een koopman is hij beslist niet en daarom is de betrek king. die hij heeft (hij is olieverkoper) bij hem niet op zijn plaats. Hij is wel lange tijd in Frankrijk geweest, maar hij mist de Franse slag om het een met het ander te combineren. Hij loopt daar over te tobben, slaapt niet, eet niet en daarom moet dat veranderen. Rijvers heeft een andere betrekking nodig en dan zól het ook wel veranderen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) is bil i CM Stockholm regen n 4 11 0.1 Oslo onbewolkt nnw 2 15 0 Kopenhagen half bew. n 7 10 0 Aberdeen zwaar bew. wnw 4 12 4 Londen zwaar bew. n 2 13 0.8 Amsterdam onbewolkt nnw 2 13 4 Luxemburg zwaar bew. nmo 4 9 0.4 Parijs geh. bew. n 3 13 0 Bordeaux onbewolkt n 1 14 1 Grenoble half bew. nw 7 13 0 Nice regen windstil 21 2 Berlijn lloht bew. w 2 11 0 Frankfort zwaar bew. ono 1 12 0 München geh. bew. n 2 9 1 Zurich half bew. no 2 12 0.4 Genève onbewolkt no 9 4 0,5 Locarno regen 020 5 21 5 Wenen motregen windstil 11 0 Innsbruck geh. bew. zo 2 15 14 Rome zwaar bew. zzo 8 26 0 AJaccio geh. bew. lino 1 23 0 Mallorca regenbui no 12 28 2

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2