Wind als spelbreker bij opening van de Velsertunnel énorme stroom auto's en bussen rok er onmiddellijk doorheen ZENUWRUST Dr. P. H. Ritter jr. na 30 jaar werkzaamheid warm gehuldigd |»te jaargang Maandag 30 september 1957 Vierde blad no. 29253 Respectvol technisch kunnen bekroond Reeds veertigduizend in twee dagen! iaterdagmiddag, kort voor twee uur, werd de Velser autotunnel wij meldden zaterdag reeds uitvoerig door H.M. de Koningin voor het verkeer open- teld. Maar wie zou menen, dat het eindeloze wachten schering en inslag de ponten! toen tot het verleden zou behoren, sloeg de plank volkomen Onafzienbare rijen auto's en touringcars wachtten geduldig voor de zuide- e ingang. Niet omdat de capaciteit van de tunnel nü al te gering zou zijn, :hts luttele ogenblikken na de opening, maar omdat de afvoerwegen benoor- de tunnel nog niet gereed zijn. Daar stokte de rijke stroom auto's een rem- ig. die zich voortplantte langs de uit het zuiden naderende stroom. Is het uwtje van de tunnel er echter eenmaal af en neemt het verkeer onder het ordzeekanaal weer een normale proportie aan zaterdag waren het immers nderden en nog eens honderden belangstellenden, die naar de Velsel tunnel jkken en zjjn daarnevens straks de wegen benoorden dit kunstwerk gereed zijn ook de zuidelijke wegen voltooid, dan zal het autoverkeer niet meer ehouden worden. Integendeel: dan zal de Velser autotunnel haar grote belang ir 's lands economie voluit aantonen. Dat het spoedig zo ver moge zyn! let een lint van 30 cent... )e openingsplechtigheid van dit im- lerend brok technisch kunnen is rigens minder spectaculair geweest men zich had voorgesteld. Het was ners het waarlijk originele plan ge- fst om H.M. de Koningin te verzoeken touw door te knippen, waarop vijf ze weerballons, waaraan bevestigd reusachtige rood-wit-blauwe vlag. tot dat moment de tunnelingang had eten afsluiten, het luchtrum zouden nnen kiezen. De vrij frisse en nogal affe wind, die zaterdagochtend en uiddag woei rond het Noordzeekanaal, d dit plan echter in duigen vallen, t dundoek had de windvlagen niet nnen weerstaan, terwijl enkele ballons voortijdig het luchtruim hadden ge ien of het loodje hadden gelegd. Jam- want men had hiermede waarlijk origineels ontworpen. Jammer ook jr de minister van Verkeer en Water- at. mr. J. Algera. die nu onze vorstin «st mededelen, dat déze wijze van ;ning vervangen was door het tra- ionele doorknippen van een lint. JVIet een lint van dertig cent wordt ui een tunnel van 130.000.000 m. ge- ipend", liet een der organisatoren zich uitvallen, niet geheel juist echter, rant auto- en spoorwegtunnel hebbeu ezamen dat bedrag gevergd. )e frisse wind hier bij de zuidelijke it van de tunnel heeft overigens nog er van de fleur weggenomen, die toch geëigend is aan heuglijke gebeurte- sen. Tijdens de redevoering van dr. J. Prinsen, Commissaris der Konin- in de provincie Noord-Holland, lesten toch Koningin Juliana en de nes der ere-gasten haar bontjasjes og sluiten of de kragen opslaan, daar ders het luisteren naar de woorden a dr. Prinsen een al te kouwelijke ligheid geworden zou zijn. Jammer, de wind zo fel was en jammer, dat gasten daar enige last van hadden, frisse wind echter, die de vele derlandse dundoeken fier deed wap en. Iet het doorknippen van een breed, ilauw lint opende Koningin Juliana lus de Velser autotunnel, een symbo- Ische en traditionele handeling, die ;evolgd werd door het wegschuiven an twee hekken en het spelen van iet Wilhelmus door de IJmuider larmonie. De 10-jarige in krakend leider wit gestoken kleine tamboer- naitre, Wim SchoorI, die Koningin luliana de schaar had aangeboden, ileef roerloos vlak naast de Koningin itaan. Toen het volkslied weerklonken »as, gaf onze vorstin het jongetje, dat nog steeds niet zjjn ere-plaats durfde verlaten, een bemoedigend klopje up de schouder en fluisterde hem iets toe. waarop Wim SchoorI parmantig regstapte. De Koningin keek hem tven glimlachend na het was ook een aardig gezicht! en liet zich toen door minister Algera naar haar luto begeleiden. Feestelijk intocht Voordat zij instapte, werd haar nog a fraai boek over de Velser tunnels ngeboden, waarna de tooht onder het naai door een aanvang kon nemen, or een tunnel, uiterst strak van lijn uiterst ingenieus uitgerust: TL-bui- die men niet ziet en een rustig, ge- imatig licht verprieden, een don- rblauw. geluid-absorberend pla id en hcht-groene zijwanden. De nnel geeft door deze (zoals dat ge- emd wordt: functionele) kleuren een druk van ruimte en breedte. Om de kele tientallen meters bevinden zich sine rode deurtjes, waarachter brand- issers hangen, terwijl om de paar hon- rd meter grote nissen zijn aangebracht et uitgebreider (eerste) hulpmateriaal, idra zo'n nis geopend is, wordt in de öfd-controlekamer, vanwaar men de hele tunnel kan overzien, automatisch Het ogenblik waarop Koningin Juliana het lint doorkniptedat de toegang tot de Velser verkeerstun* nel nog versperde. een signaal gegeven, zodat de tunnelbe wakers aanstonds weten waar hulp ge boden moe worden. Die autotocht was een feestrit! Eerst door de oostelijke buis van zuid naar noord, toen via de westelijke buis weer terug naar zuid, waarna in de oostelijke buis een langdurig défilé van bedrijfs wagens volgde: fraai met bloemen ver sierde of anderszins feestelijk uitgedoste voertuigen, deels vertegenwoordigende firma's, die hun krachten gegeven heb ben aan de tunnel, deels representeren de zaken uit de omgeving of landelijke ondernemingen. Een stoet vol variatie. e°n kleine tweehonderd wagens lang, die onze Vorstin, staande op een laag houten plateau, vol belangstelling gadesloeg, vaak verrast opkijkend naar een bijzon dere wagen, vaak wuivend naar de in zittenden. Driewerf hoera De zaterdagmorgen- en middag van de 28ste september zijn voor spoorwe gen, water- en wegverkeer onverge telijk geworden. De Velser tunnels werden geopend en worden thans reeds druk bereden, terwyl het scheepvaart verkeer geen hinder meer ondervindt van een gesloten spoorbrug. Een driewerf hoera voor beide tun nels! Thans is het wachten op een Coen- tunnel, die de Zaanstreek in nog aan zienlijker mate zal kunnen ontsluiten. Verkeersopstoppingen „U kunt de Velser tunnel als een circus beschouwen, en voor het circus staat men nu eenmaal graag in de rij". Dit zei de commissaris van politie te Velsen, de heer J. P. Weij- burg, ons gistermiddag tijdens een van de vele verkeersopstoppingen, die rond de Velser tunnel zijn voorgevallen sinds de opening. Na ruwe schatting zijn er de eerste twee dagen 40.000 auto's door gegaan, hetgeen de topcapaciteit van de tun nel benadert. Alleen al tussen acht en vijf uur zondag passeerden 24.000 auto's de telkabels. En tussen vier en vijf uur zondagmiddag telde men 3.700 auto's. Dit „zware" verkeer had uiteraard zijn consequenties voor de nog niet voltooide aan- en afvoerwegen van de Velser tunnel, die merkbaar was in de straten van Amsterdam en Haar lem. Omstreeks vijf uur bijv. kwam de noodkreet van de Haarlemse politie: verlos ons van een verstopte binnen stad. waarop in Velsen het verkeer uit Amsterdam werd tegengehouden. Er stond in minder dan geen tijd een file voertuigen van de Velser tunnel tot aan de Fordfabriek by de Hembrug. En ter wijl er bij dit razend drukke verkeer ook nog een paar ongelukken voorkwamen en er zelfs een gewonde in de tunnel viel, kwam de politie voor het onoplos bare probleem te staan aan- en afvoer zo vlot mogelijk te regelen. Oorzaken van deze congestie noemde commissaris Weijburg o.m. de onge woonte van velen om een tunnel te berijden, de moeilijkheid om de juiste baan te kiezen, en de vele „kringry- ders", die een keer de tunnel in gaan maar daarna weer op hun schreden terugkeren, waarmede zjj het verkeer voor schier onoplosbare problemen 6tellen! Italië verspert de wegen naar San Marino De Italiaanse regering heeft wegver sperringen laten aanleggen op alle ze ven uit Italië naar de kleine, in de Apenijnen gelegen onafhankelijke re publiek San Marino leidende wegen. Daar de veertienduizend inwoners van San Marino hun levensonderhoud voor- namelijk verdienen in met het toerisme samenhangende werkzaamheden, bete kent dit, dat Italië hierdoor het econo mische leven van de republiek kan be dreigen. Het is tot deze maatregel overgegaan, nadat de communistische regering van San Marino plotseling, toen de meerder heid der communisten en met hen ver bonden socialisten in het parlement ver loren ging. de volksvertegenwoordiging ontbond en voor drie november a.s. al gemene verkiezingen uitschreef. De communisten hopen deze verkiezingen, evenals twee jaar geleden, te winnen met de hulp van duizenden communis tische en socialistische burgers van San Marino, die in Italië wonen, doch op verkiezingsdagen in San Marino komen stemmen. Ettore Sossi. de bevelhebber der vijftig man carabinieri, die San Marino onder de wapenen heeft, neemt de toestand niet tragisch op. „Ik geloof niet. dat Italiaanse militai ren San Marino zullen binnen rukken. Doch zouden zij het toch doen, dan zul len wij hen met grote hoeveelheden van onze muskaatwijn ontvangen en wij zul len er bij hen op aandringen te blijven drinken, totdat zij, lachend en zingend en niet tegenstaande onze verdraaid kronkelige wegen, weer op huis zullen aftrekken',, verklaarde hij. Zwaarmoedige gedachten, tobberij en angstgevoel verdrijft U door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Thans met vakantie naar Italië Bewogen dankwoorden tot vele sprekers De 75-jarige dr. P. H. Ritter jr., die heeft") en stelde vast dat zijn grootste afscheid nam van zyn werk als radio spreker na een periode van 30 jaren, is zaterdagmiddag een huldiging van groot formaat bereid. In het grote restaurant van de AVRO-studio in Hilversum waren enige honderden bij een gekomen, zowel uit de wereld van de politiek, zoals minister-president dr. Drees, het Tweede Kamerlid W. H. Tilanus en andere vrienden uit de tijd van het kamp Buchenwald, als uit de kringen van kunst en cultuur in de breedste zin des woords. Een tiental sprekers bracht hulde aan dr. Ritter, die vergezeld werd door zijn echtgenote. Als eerste sprak jhr. Th. Röell, voor zitter van de AVRO, die namens deze omroepvereniging, waarvoor dr. Ritter zo vele jaren werkzaam was, een schil derij aanbood: een Italiaans landschap van Jo Damme, als voorschot op zijn Italiaanèe reis. Dr. Drees vertolkte de gevoelens van het huldigingscomité en in een bijzon der hartelijke toespraak vol herinnerin gen. ook aan de Buchenwald-tijd, sprak hij zijn bewondering uit voor het werk, dat dr. Ritter zo lange tyd heeft ge daan. „Met eerbiedige bewondering heb ik vernomen", aldus de minister-presi dent. „dat gij thans voornemens zijt te gaan studeren voor het doctoraal examen wijsbegeerte". Hij noemde dr. Ritter de bemiddelaar tussen de cultu rele waarden en de menigte, en offreerde hem hierna het geschenk van het hul digingscomité, o.a. te bestemmen voor zijn Italiaanse reis: een chèque van f7000. J Van de rij va nsprekers die volgden, noemen wij jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, die de bur ger zijner stad vereerde met een me daille, mr. F. Bakels, die namens de Kon. Ned. Uitgeversbond woorden van hulde sprak: prof. dr. Garmt Stuiveling, die de gevoelens vertolkte van de Vereniging van Letterkundigen en de collega's, en mevrouw Annie van Wageningen-Salo- mons. die sprak namens het juist opge richte Ritter Instituut ter bevordering van de Taalzuiverheid, dat zijn doel o.a. zal nastreven door het uitloven van een jaarlijkse prijs voor taalzuiverheid. Nadat namens het AVRO-personeel een taart in drie verdiepingen met 75 kaarsjes was binnengedragen, dankte dr. Ritter bewogen. Hij sprak o.a. zijn vrien den van Buchenwald toe, dankte voorts Willem Vogt in het bijzonder („die mij gemaakt, geleid, gesteund en gedragen ROEIEN. Nachtwedstrijd Willem 3 Zaterdagavond om half acht startte op de Nieuwkoopse plassen de eerste wherry voor de traditionele nachtwed strijd van Willem III, een prestatie tocht-wedstrijd over een afstand van circa dertig kilometer. Met tussenpozen van drie minuten werden de 53 ploegen dit jaar dus weer een record aantal inschrijvers de donkere nacht inge jaagd. Vier etappes moesten worden afgelegd en al na de eerste twee daarvan was de puntenvoorsprong van de Willem III/ Nerus-combinatie, bestaande uit Jan en Herman Boelen, Kees Helleman en Rudi van Ommeren zo groot, dat hun de eerste prijs niet meer kon ontgaan. Met een totaal van 27 strafpunten eindigden zij dan ook als winnaars voor de Wil lem III-ploeg. Derde werd de Spaarneploeg onder leiding van P. Mulder, die al driemaal de nachtwedstrijd had gewonnen. De volgorde was verder: 4. De Laak; 5. Ook het ventilatiesysteem van de i De Koningin en minister mr. J. Velser tunnel werd door Koningin Algera van Verkeer en Waterstaat Juliana in werking gesteld. verlaten het ventilatiegebouw. Het Spaarne; 6. Die Ley the, kapt. mej. T. Zekveld; 7. Het Spaarne. De verenigingsprijs werd niet uitge reikt, omdat in de tweede helft van de nacht hevige regenbuien van te grote invloed waren geweest op de strijd. AUTOMOBILISME Belgisch coureur te Zandvoort over de kop De Belgische coureur Chafaud is zaterdagmorgen by proefritten van de Ecurie National Beige, met zijn M.G. racewagen op het circuit van Zandvoort uit de bocht gevlogen en verschillende malen over de kop geslagen. Het slachtoffer is met verwondingen aan de rug naar het St.-Elisabeth Zie kenhuis te Haarlem overgebracht, waar hij terstond is geopereerd. Voor zover bekend had de operatie een gunstig ver loop. Het ongeluk gebeurde even voorbij het bos, vermoedelijk doordat Chafaud de bocht verkeerd beoordeelde. GOLF Noerdwijkse Golfclub De gisteren gespeelde wedstrijd om de Lucas Bols Beker, een single vlaggen- wedstryd, is gewonnen door de heer R. Moore. Zaterdag vond een wedstrijd plaats om een wisselprijs, geschonken door de heer De Wit. de professional van de NGC. Winnaar hiervan werd de heer Klappe. GYMNASTIEK. Bonclsfeest KNGV Zoals bekend viert het Koninklijk Ne derlands Gymnastiekverbond op 24,25 en 26 mei van het volgend jaar zijn negen tigjarig bestaan met een groots opge zette gymnastiekdemonstratie. Tiendui zenden gymnasten uit binnen- en bui tenland worden op de Pinksterdagen te Arnhem verwacht. Het hoogtepunt wordt, evenals by vorige jubelfeesten van hetK.N.G.V.: een grootse manifesta tie op de Sonsbeek-weide. Inmiddels hebben de onderhandelingen tussen de gymnastiek-organisaties van Noorwegen en Nederland gunstige resul taten opgeleverd. Op 24 mei (zaterdag avond) wordt op het Vitesseveld de turnwedstrijd tussen de keurploegen van beide landen gehouden. In het buitenland bestaat grote be langstelling voor de internationale de monstraties. Vooral in België wordt pro paganda gemaakt voor een bezoek aan Arnhem. Behalve de Noren gaven ook reeds gymnastiekorganisaties uit Frank rijk, Zwitserland en Italië blijk van belangstelling. Het district Saarland heeft toegezegd, zich door prominente tur ners te laten vertegenwoordigen. LEIDSE MIXED HOCKEY CLUB Voor de tweede maal in het nieuwe hockey-seizoen heeft het weer de com petitie lelijk parten gespeeld. De thuis wedstrijden werden alle afgelast, met uitzondering van de ontmoeting Leiden 5SV '35. dames. Het was een romme lige wedstrijd, gekenmerkt door het ken nelijk niet op elkaar ingespeeld zijn van het Leidse elftal. Anneke Neuteboom scoorde na 10 minuten de eerste goal en even voor de rust werd de voorsprong nog vergroot. Na de hervatting liet de vermoeidheid zich danig gelden en aan beide zyden ontbrak het uithoudings vermogen om tot verdere resultaten te komen. Het werd de enige Leidse over winning: 20. Bij de ontvangende clubs was de vel- den-situatie al niet veel beter en slechts een uitwedstrijd vond doorgang. Dames 4 ging op bezoek bij Strawberries en vond zich van het begin af geplaatst tegenover een fel aanvallend elftal. Reed na enkele minuten moest de Leidse verdediging capituleren en de score werd tijdens het verdere verloop der eerste speelhelft tot 0—3 opgevoerd. Na de rust veranderde er weinig aan het spelbeeld en de activiteiten bepaalden zich uitsluitend tot de Leidse helft. De onvermoeibare verdediging voorkwam verdere doelpunten Af val wedstrijd van Leidse Schaakbond De finalisten van de tiende afval- wedstrijd van de L.S.B., met de daar aan verbonden Ooms-wisselprys, zijn bekend. Van de vier overgebleven kan didaten, wisten drie Leidenaren, allen van de schaakclub Philidor, zich te handhaven. De vierde finalist is de jeugdige en veelbelovende Bob Smit uit Voorschoten. Voor een uitstekende prestatie zorgde W. F. Wakka (22), die N. Maarsen (13) in het zand deed bijten. Maarsen bood remise aan in een gladverloren stelling met een stuk achterstand. Wakka, die verzekerd was van een plaats in de finale, was bereid met remise genoegen te nemen! Rectificerend dienen we nog te vermelden, dat in de partij Ketting- Wakka uit de derde ronde, niet Wakka, doch Ketting remise aanbood, in een stelling, waarin Wakka de beste kan sen had. De laatste kanshebber van de eerste tien. W. F. Schuss (7), bracht het tegen B. Smit niet verder dan remise en werd zodoende uitgeschakeld. In een lange partij wist P. Barkema (27) de opmars van de LSG-er F. J. Hooftman (48) te stuiten en door te winnen zich bij de overige drie te voe gen. Tenslotte boekte A. Geyer (19) een verdiende zege op dr. R. C. Bakhuizen v. d. Brink (37). Wij vermelden hier tenslotte nog de vier finalisten: 1. P. Barkema (Phili dor) 2. A. Geyer (Philidor)3. B. Smit (Voorschoten) en 4. W. F. Wakka (Phi lidor). Hoewel verrassingen niet uitgesloten zijn, geloven wij toch niet ver mis te tasten, wanneer wij als mogelijke win naar van deze finale aan Smit de beste kansen toekennen met Wakka als grootste rivaal. vreugden zyn geweest te bemerken dat ook de gewone man in zijn kritieken be lang stelde. „Ik ga nu werken aan de voorberei ding van mijn Italiaanse reis", zo zeide hij tot slot, „want werken moet men, en ik ben nog vol plannen, le vensvreugd en levensplicht!" Sportsplinters De voelbalwedstrijd RoemeniëZ. Slavië, gespeeld in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap (groep 7 Europese zone) is in een gelijk spel: 1—1, geëindigd. De damesrit van de KNAC, gehou den in de omgeving van Vierhouten, is gewonnen door de equipe mevr. Hof- mans-mevr. Cortlever (Amsterdam) met Volvo. Tydens de nationale kampioen schappen van landelijke ruiters te Em- meloord (N.O.-polder) werd J. Knoop van de Venneper Ruiters kampioen in de zware klasse individuele dressuur. De Pool Jerzy Pawlowski heeft za terdagavond in het Pierre de Coubertin- stadion te Parijs het wereldkampioen schap schermen op sabel veroverd. De sprintwedstrijd om de Grote Prijs van Zürich, welke zondagmiddag werd gehouden, is geëindigd in een overwinning voor Jan Derksen. Arie van Vliet werd tweede en de Fransman Gaignard derde. Een wegwedstrijd voor amateurs over 120 km., welke in Bochum (Did.) is gehouden, heeft een dubbele Neder landse zege opgeleverd. Willemse werd eerste in 3 uur 25 min 15 sec. Hij klopte in de sprint Jan Hu- gens. Pas drie minuten later kwam derde de Brit Neal binnen. De Duitser Vogt werd vierde en de Nederlander Kohlen vijfde Zich ten onrechte voor arts uitgegeven De Duitse politie te Düsseldorf heeft een 38-jarige Nederlander aangehouden. Hij zou juist zijn functie als laborato riumarts aldaar opgeven, om de leiding op zich te nemen van een afdeling van de geneeskundige dienst elders in Duits land. Hij wordt er ernstig van verdacht geen artsbevoegdheid te bezitten en zich zelf van valse papieren te hebben voor zien. Reeds in de eerste helft van dit jaar kreeg de Rotterdamse recherche arg waan. toen zij bij een stempelfabriek daar ter stede voor een andere verval singsaffaire een onderzoek instelde en tot de ontdekking kwam. dat daar on langs ook een stempel voor de universi teit van Innsbruck zou zijn gemaakt, als of de vervaardiging daarvan in de Duit se landen zelf niet mogelijk was ge weest. Men stelde zich voorzichtig in verbinding met de Duitse autoriteiten, die het onderzoek voortzetten en de an tecedenten van de man. op wie de Rot terdamse recherche al de aandacht had gevestigd, nagingen. Hij zou het stempel hebben besteld en misbruikt om zich van een artsenbul van de universiteit van Innsbruck te voorzien. De gearresteerde is afkomstig uit Lim burg en zou zich reeds ettelijke jaren zowel in België als Duitsland voor arts hebben uitgegeven. Voorzover men tot nu toe heeft kunnen nagaan, is hij wel in Nederland en België assistent bij en kele doktoren geweest. Septemberreis van „De Hoep" Twee ambulance-auto's en een taxi stonden gereed aan de De Ruyterkade te Amsterdam, toen De Hoop daar vrij dagavond tegen 8 uur meerde. Elf pa tiënten, negen Hollandse en twee Duitse vissers werden aan wal gebracht. De Hoop heeft weer een menslievende taak volbracht en de bemanning kan weer 'n weekeinde bij moeder de vrouw doorbrengen. Eén patiëntje, een jongen van 14 jaar die tijdens ruw weer was komen te vallen en in Hartlepool in het hospitaal moest worden opgenomen, is ook weer thuis. De ouders die zich ern stig ongerust maakten, hadden zich al met de dokter van De Hoop in verbin ding gesteld. Nadat dr. Ouderkerk zijn Engelse collega via de radio gesproken had, kon een geruststellende medede ling aan de ouders worden overge bracht. Him jongen was vooruitgaande doch kon voorlopig niet vervoerd wor den, tenzij De Hoop hem zou komen af halen. De Engelse artsen van de zieken huizen waar onze Hollandse visserlui ge woonlijk worden verpleegd, kennen de accommodatie van het hospitaalkerk- schip en ook in dit geval werd toestem ming gegeven de patiënt naar Holland te brengen. Gedurende het eerste deel van de reis werd de hulpverlening ernstig bemoei lijkt door het slechte weer. De predikant ds. H. Sweepe die slechts een deel van de reis kon meemaken werd afgelost door ds. W. Van Boeyen. Deze laatste trof het beter en was in de gelegenheid een twintigtal loggers te bezoeken. Vooral de laatste dagen van deze reis was de bemanning van De Hoop vrijwel dag en nacht in touw om hulp te bie den. Zoals gebruikelijk werd de dienst overgedragen aan het Duitse hospitaal schip Frithjof, waarmede de verzorging voor de zeeman op de Noordzee ook tij dens de korte afwezigheid van De Hoop verzekerd is. Gegeven werden 39 radio-medische en 19 radio-technische adviezen: 15 radio- technische reparaties werden verricht. Aan het KNMI te Bilt werden 138 weer- rapporten verzonden. Invalide jongen geplaagd... Een dertienjarige, tengevolge van her senvliesontsteking achterlijke en aan beide benen invalide jongen uit Den Haag is dezer dagen, toen hij 's morgens naar school ging, in de Zusterstraat aldaar door schoolgaande jeugd zo ge plaagd, dat hij van de stoep af de rij baan opvluchtte en daar tegen een pas serende auto liep. De knaap, die deze maand voor het eerst naar school is gegaan was, sedert hy hersenvliesontste king had gekregen, nog maar sinds kort weer in staat te lopen. Hij heeft ongeveer drie jaar op bed gelegen. Thans ligt hy in het ziekenhuis aan de Zuid- wal te Den Haag met een hersenschud ding en ernstig letsel aan de neus Zeeman in buik gestoken (Speciale berichtgeving) Twee groepen jonge toeschouwers van de film „De eenzame ruiter" hebben het vrijdagavond tijdens de tweede voorstel ling in het Harmonie-theater in de Goesbeekstraat te Rotterdam met elkaar aan de stok gekregen. In totaal waren er acht jongelui bij betrokken. Er weerklonk de kreet van een gewonde. De 18-jarige zeeman Th. Peters was met een dolkmes in de buik gestoken. Het bleek dat een 18-jarige bijrijder de dader was. De gewonde is in het ziekenhuis opgenomen. De bijrij der is gearresteerd. Het dolkmes werd inbesl aggenomen. 200 tot 500 cc: (15 ronden): 1. A. Dirks (Ned.) 20 min. 21 sec., 2. Rom- bouts (Belg.) met BSA, 3. Clynk (Ned.) met Matchless. De laatste wedstrijd, geldend voor het Italiaanse kampioenschap op de weg voor professionals, de Ronde van het Latium tegen het uurwerk, is ge wonnen door Ercole Baldini. Baldini, die met deze zege tevens de titel in de wacht sleepte, legde de 116 km. af in 2 uur 47 min. 47 sec. (gem. 41.48 km.). De Middelburger Hein Cujé heeft Tydens een internationale motor-wederom zijn goede vorm bewezen. On- cross in Hornstein (Oostenrijk), waar 16.000 toeschouwers de spannende wed strijden volgden, heeft de Nederlander Albert Dirks met BSA in twee klassen de eerste plaats bereikt. 500 cc. (15 ronden): 1. A. Dirks (Ned.) 20 min. 29 sec., 2. Rombouts (Belg.), met BSA, 3. Clynk (Ned.) met Match less. bedreigd won hij in Vlissingen voor eigen publiek de 22e Internationale Boulevardloop over 3600 meter. De uitslag: 1. Cuje (EMM. Middel burg) 10 min. 18 sec., 2. Jouret (België) 10 min. 30 sec., 3. Lambrechts (België) 10 min. 31.9 sec., 4. Van den Borre (Bel gië) 10 min. 32.3 sec., 5. Cromphout (België) 10 min. 42.6 sec.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7