smipf! - Voorscliotens raad discussieerde breedvoerig over grondaankoop Zwitsaletten Dit jaar nog 58 woningen BM vraagt liet vertrouwen Leiderdorps raad vergaderde onder leiding van Weth. Snel GRIEP-BOUTADE ZATERDAG 28 »CT"iT.1WBER 1957 j Eerst vier blokken in de Vlietwijk Onder voorzitterschap van burge meester van der Hoeven kwam de raad van Voorschoten gisteravond in open bare zitting byeen. Drie leden waren niet aanwezig nl. de heren Dekker (Prot. Chr.), v. Eist (VVD) en Griffioen (Prot. Chr.). GRONDAANKOOP Breedvoerig werd het voorstel van B en W. tot aankoop van enige per celen grond en water in de Vlietwyk van het R.-K. Kerkbestuur besproken. Dit betreft grondaankoop ten behoeve van de aanleg van een verbindingsweg wel ke aansluiting geeft op de Krimkade. De heer Bakels (Prot. Chr.) vond de voorwaarden voor de gemeente weinig aantrekkelijk en naar zijn mening was j het R.-K. Kerkbestuur de enige die van Ideze transactie beter werd. Ook de heer de Groot (WD) vond het voorstel wel erg ver gaan en vroeg zich af of deze gronden wel beslist nodig waren. De heer v. d. Hulst <KVP) drong |aan op een soepele houding van het (gemeentebestuur ten opzichte van de pachter. De heer Pels (PvdA) betreurde het dat de financiële consequenties niet duidelijk waren voorgesteld. Hij beval het college -aan te trachten de gronden zo spoedig mogelyk in handen te krij gen. De voorzitter was van oordeel dat de eis van het kerkbestuur om de he rschikking te krijgen over bouwrijpe 'grond langs de betreffende weg niet on- jredelijk was. Wethouder de Graaff accentueerde de noodzaak voor de gemeente om de be ischikking over deze grond te krijgen. Het valt moeilijk nu reeds te zeggen wat de jfinanciële consequenties zullen zijn in verband met het bouwrijp maken was Izijn mening. Wethouder Schrama vond 'de eis van het kerkbestuur zakelijk be zien zeer reëel. Op verzoek van de heer Pels (P. v. d. A). gaf de voorzitter nadat de vergadering ongeveer een kwartier was geschorst voor beraad hierover een zeer globale raming van de kos ten (1/4 gedeelte van het totaal) wel ke ten gunste van het R.-K. Kerkbe stuur zouden komen. Dit bedraagt 18 tot 20.000 gulden. Het voorstel werd z.h.st. aangeno men. Het voorstel betreffende het aanvrage van een verhoging van het basisbedrag van de algemene uitkering uit het ge meentefonds bleek van de agenda te zijn afgevoerd. PLANNEN VOOR WONINGEN In de plaas daarvan kondigde de voorzitter een nieuw voorstel aan, nl. het beschikbaarstellen van een krediet van 14.500 gulden voor het be- stedingsklaar maken van een plan tot het bouwen van 4 blokken van 18 wo ningen in de Vlietwijk. Er blijkt namelijk tegen de \rer- wachting in op het bouwprogram ma van dc rayon-commissie voor het 4e kwartaal 1957 voor de gemeente Voorschoten nog ruimte te zijn voor de bouw van 58 woningen. Er wordt aangenomen dat dit nagenoeg alle maal gemeente-woningen zullen wor den. Het bestaande bouwplan wordt dus aangepast aan de nieuwe toe zegging. Het gevraagde krediet werd, hoe kan het anders zonder be zwaar verleend. Verscheidene voorstellen werden zon der op nagenoeg zonder discussie en VOORSCHOTEN Medische Dienst De dienst der dok toren wordt dit weekeinde voor spoed gevallen waargenomen door dokter To- ino, Voorstraat 23, telef. no. 2493, voor wijkverpleegster: Gezondheidscentrum, telef. no. 2177. BURGERLIJKE STAND G-eboren: Pr&ncodis A. C., zin vam C. Por- tan'ier en Th. A. M. Genet; Miarfa E. cLr v. E. J. de Jong en M. J. G. van Oe>nit; Jo- lina C., dr ran G. Kruljt en dh. J. Roelf- eema; Steven P.. zin vain Ph. vaai Noort en Evans; AMida M. J., dir vain G. L. van Ams'bendaan en A. A. J. Duljradaim; Geenbnu'ida, C., dr van. H. J. van Benbe-n en P. Blj.leimeer; Mafoel L., dr van G. P. L. Jongkind en W .A. WijbengaGerniit P., zn •'an G. P. van Loenen en M. J. Vogel'en- iang. Getrouwd: C. Boers, 21 jaair en E. H. T!h. van der Linden. 31 jaar. Overleden: A. C. Rietmeijer, 81 jaar, echtgenote van C. Looyestelin. WARMOND Mevr. Zandee nam afscheid van „Stille Kracht" Gisteravond heeft de vrouwenvereni ging „Stille Kracht" afscheid genomen fan haar presidente, mevrouw Zandee. Mevrouw Rijnsburger, die de leiding Dp zich had genomen, opende deze Bvond met bijbelinleiding. Na een korte pauze bood mevrouw Witvliet 'n bloem- stukje aan en dankte mevrouw Zandee voor alles wat zij voor de vereniging ;edaan had. Mevrouw Koenes bood een wandkleed aan, dat door de leden zelf geborduurd was. Zeer geroerd oor dit sprekende geschenk dankte mevrouw Zandee alle leden. Als laatste sprak mevrouw Roest woorden van dank en afscheid en mevrouw Bétram bood nog een elektrische koffiemolen en een kar- elschaar aan. WASSENAAR Vergadering van de Plattelandsvrouwen Vrijdagavond kwamen de dames van de afdeling Wassenaar, Voorschoten en Omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bijeen in het Deylerhuis. De presidente, mevr. A. Stammes— Br o uw ere, heette mede namens het be stuur allen welkom, in het bijzonder de heer S de Jong, organisator van de Landibouwdag. en de vertegenwoordiger van de fa. Parmentier uit Leiden, die met oedan-wol zouden demonstreren. Na het zingen van het bondslied en vaststelling van de notulen deed de pre sidente enkele mededelingen, o.a. over verhoging van de zaalhuur, in verband waarmee zij de dames verzocht ziah te beraden op avonden met eigen krach ten. De secretaresse gaf een overzicht van !e houden cursussen, waarna het woord veer was aan mevr- tannines voor een aansporing tot bijwoning van de provin ciale vergadering op 17 oktober aa. te zonder hoofdelijke tsemming aanvaard. Dti betrof het krediet voor Cotuvo, de voorzieningen aan de vloer in een lo kaal van de Chr. Ulo school, aanvullen de voorschotten op de vergoedingen aan het IKeuteronderwijs. de nieuwe huur- tarieven van de gemeentelijke lokali teiten. de nieuwe huurprijzen voor ge meentewoningen en de nadere vaststel ling van de huurprijzen van de panden Leidseweg 95 en 97. NIEUWE ONDERWIJZER De benoeming van een onderwijzeres aan de Parkschool verlien vlot. Met algemene stemmen werd mej. R. Wes terweel te Den Haag benoemd. Bij het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf fing van meubilair voor de Parkschool betreurde de heer Eysink-Smeets (KVP) hetfeit dat dit verzoek niet eer der ingediend was. Dan zou het wellicht volledig zijn toegestaan. Bij het beschikbaar stellen van een gemeentelijke bijdrage in de restaura tiekosten van het inrijhek van „Nieuw Voordorp" stelde de heer Pels (PvdA) vast dat hier een maximumbedrag werd genoemd. De voorzitter verklaarde dat. indien de kosten hoger zouden worden, dit dan eerst weer in de raad zou ko men. De behandeling van ingekomen stuk ken en mededelingen vroeg nogal wat tijd. Onder meer werd nog de afwijzen de houding van het college ten aanzien van een in te stellen financiële commis sie betreurd door de heren De Groot (VVD) en Pels (PvdA). De verhoging van bezoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand had bepaald niet ieders instemming üoch werd wel z.h.s.t goedgekeurd. SCHOOLHUISVESTING In de rondvraag bracht de heer Mol (PvdA) de bouw van de houten nood- school ten behoeve van 3 klassen van de o.l. Vlietschool en 1 klas van een r.-k. school ter sprake waartóe in juni werd besloten. De heer Pels (PvdA) verweet het ge meentebestuur, niet voldoende aandacht besteed te hebben aan de moeilijkheden van de openbare scholen wat betreft de huisvesting. De toestand is momenteel onhoudbaar, aldus de heer Pels. De voorzitter wees deze beschuldiging van de hand. De belangen van het on derwijs hebben steeds geprevaleerd. HAAGSE SCHOUW Tenlsotte kwam voor de zoveelste maal de gevaarlijke verkeerssituatie bij deHaagse Schouw ter sprake. Er zijn inmiddels verbeteringen aangebracht met name ten aanzien van de wielrijders Het college zegde toe deze kwestie wederom dringend te behandelen. Rondom de veemarkt Somhere stemming op de rundveemarkten (Van een deskundige medewerker) De toestand op de rundveemarkten was in de afgelopen week nog even som ber als voorheen. De zeer flauwe koop lust blijft het aanbod drukken en aldus noteerden we ook nu wederom nog geen grotere cijfers. Dat houdt ook wel verband met het feit. dat er in vele streken van het land reeds veel gebruiksvee op stal is gezet. Het beste kalf- en melkvee blijft nog prijzig. Vooral voor export geschikt kalf- vee brengt vanaf de fokkers nog goede prijzen op. Er gaan momenteel per week ongeveer 500 stuks kalfvee het land uit, dat van f. 1000 tot f. 1200 per stuk op brengt. We hebben in deze week nog gezien uitmuntende 2de en 3de kalfs- koeien (geen stamboekvee), dat naar Italië werd verkocht voor f. 1400 per stuk. Natuurlijk t.b.c. en abortusvrij. Voor de binnenlandse markt lopen de prijzen echter in hoofdzaak tussen f. 800 en f. 1000 per stuk voor het knappe vee. De oudere dieren gaan daar belangrijk beneden. Guste vaarzen f. 650—f. 850, pinken f. 450f. 600 en guste koeien met weinig melk f. 600—f 750. Mooie joftge dieren tot f. 850 per stuk. doch er is momenteel zeer weinig vraag voor de mesterij. Het opstallen is te duur en voor het land koopt men ze niet meer. Temeer daar de slachtveeprijzen nog wat terugvallen. De handel in slachtvee was deze week eveneens zeer flauw. Het aanbood was wat ruimer en het was zeer moeilijk om alles geplaatst te krijgen. Misschien, dat 5% van het totale aanbod boven de f. 3 per kg geslacht gewicht heeft kunnen opbrengen. Dat is dan de uitgelezen kwaliteit, maar voor f. 3 moet men een heel goed jong beest kunnen aanbieden. Overigens noteerden we van f. 2.40 tot f. 2.80 per kg en daarvoor werd het meeste verkocht. De vleesgroothandel is slecht geweest deze week, zodat de perspectieven voor de nieuwe week weer niet gunstig zijn. Vette kalveren werden weer minder aangeboden. Dit aantal is momenteel 60% van augustus: alles werd vlot en veel voor export opgenomen, f. 2.40 f. 2.90 per kg levend gewicht voor de midden tot prima klasse enkele nog wat boven f. 3 3de soort f. 2—f. 2.20 per kg. De wolveemarkt hield zich goed, on danks een groot aanbod van lammeren. De uitvoer is thans toegenomen tot on geveer 150 ton per week. De weiders, die niet te vroeg gekocht hebben, kunnen nog een redelijk weidgeld maken. In vette schapen en fokschapen bleef een kalme handel. Het land is te nat en dus slecht voor de schapen. De varkensmarkt was slecht deze week, de prijzen liepen sterk terug. Zware tot lichtere soorten maakten van f. 1.50 tot f. 1.68 per kg levend ge wicht. Aanvankelijk het mooie lichte goed nog een paar cent hoger. De richtprijs wordt met ingang van maandag a.s. voor de baconvarkens weer met 5 cent per kg verlaagd. De mestvarkens- en biggenprijzen waren ook verder dalende. Lopers f. 1.55 f. 1.65 per kg levend gewicht. Biggen in hoofdzaak tussen f. 35 en f. 45 per stuk. De paardenmarkt kwam ook in de depressie f. 25f. 50 per stuk lager voor de slachters. (Deze pag. is gedeeltelijk gecorrigeerd) Maandag stemming Zoals zonder veel moeite was te voor zien heeft Frankryks minister-president Maurice Bourgès-Maunoury zich ver plicht gezien de vertrouwenskwestie te stellen om te voorkomen dat de raam wet, die de regering voor Algerije had ontworpen, door een deel van het parle ment van alle inhoud zou worden gele digd. Om een verdere onttakeling te ver mijden zal er maandag a.s. door de Na tionale Vergadering dus worden ge stemd, waarbij gelijktijdig het lot van het wetsontwerp èn van de regering op het spel wordt gezet. Tijdens ded ebatten heeft de premier voortdurend tussen twee vuren gezeten: terwijl de socialisten en de katholieken inzagen, dat Frankrijk tegenover Algerije politiek gesproken niet eeuwig de pas op de plaats kan blijven maken en zich dus althans een klein eindje in de libe rale richting moest begeven, schenen de rechtse partijen nog altijd aan te nemen, dat met een heel licht vernislaagje het Franse kolonialisme nog wel gehand haafd kan blijven. De regering heeft ook, na de rond-tafelconferentie. vooral onder de druk van de oud-gouverneur- generaal van Algerije, de rechtse Gaul list Jacques Soustelle, nog verschillende concessies aan de eisen der rechtse Gistermorgen vond op het H.V.V.- terrein de eerste centrale training plaats van een aantal kamerleden, die gaan voetballen tegen een ploeg van de Belgische Volksvertegen woordiging De (onvolledige) ploeg met een ietwat onwillige bal. Van links naar rechts: J. Reehorstmr. M. Vrolijk, C. P. Hazenbosch. mr. P. A. Blais- se. D. E. van der Mei, G. M. Nederhorst. mr. H. W. van Doorn en mr. B. W. Biesheuvel. vleugel gedaan, speciaal ten aanzien van het gemengde Frans-Algerijnse parle ment, dat ined raamwet was opgeno men. De uiterste grens was echter be reikt, zoals de premier gisteren liet uit komen. wilde hij de steun van de meer vooruitstrevende elementen van het par lement niet ook nog verliezen. De sociale onrust, die in de Franse metaalverwerkende industrie heerst, is op andere sectoren van het bedrijfs leven overgeslagen, zoals de bouw wereld en het vervoerswezen. In het departement Loire hebben 45.000 van de 53.000 metaalarbeiders op voorschrift van hun vakvereniging 24 uur het werk neergelegd. Men overweegt meer sta kingen af te kondigen indien de eisen van de vakverenigingen niet worden in gewilligd. Bij de Renaultfabrieken gold de staking alleen voor gisteren. Bij de atoominstallaties van La Marcoule sta ken nog steeds 550 deskundigen. Ook in de vakbeweging van de douanebeamb ten is opnieuw het woord staking ge vallen. Enkele vakverenigingen van bouwvak- en metaalarbeiders willen op 3 oktober een landelijke actie voeren. Op deze dag zullen ook besprekingen worden gevoerd tussen spoorwegarbei ders en hun werkgevers. (lllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltH Aan onze abonnees Voor het geval U ons blad een keer niet mocht ontvangen, verzoeken wy U 's avonds vóór 7 uur no. 25041 op te bellen, dan kan nog dezelfde avond voor bezorging gezorgd worden. Wanneer U geen gehoor krijgt en U hoort geen „in gesprek" toon, dan is 25041 toch in gesprek. Dit vindt zijn oorzaak in de automaat van de P.T.T. Tot 7 uur is in elk geval 25041 te bereiken, 's Zaterdags van 5 tot 7 uur. illlllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 sept. Leidse Coöp Groente en Fruitveümdg. per 100 kg: appelen 48 72, druiven 148176; peren 3666: an dijvie 713; pronk bonen 3153; snii bo nen 81153; stam bonen 4895; stokbo nen 81—102; Chinese kool 1-618; rode kool 59; gele kool 68: groene kool 7 13; postelein 1621; prei 716; spinazie 3639; spruiten A 1536; tomaten 20 43; uien pioklers 718; waspeen "10lö: winterpeen 713; witlof 88108; per ÏOO stuksmeloenen 4468; bloemkool A 10 43; knolselderie 1320; komkommers A 1023; 9la A 4.308.50; per 100 bos: bos peen 915 en selderie 7il KATWIJK AAN DEN RIJN 29 sept. Groenteveilingwaspeen A 1015; B 7 14; idem fijn 17.5024.50; bloemkool A 15 26; B 1013; bospeen 1434- peterse lie 8.108.50; selderie 5 507.10; uien 6.50-16.00; prinsessen bonen 14-107; pronk- bonen 2857; sla 58; rode kool 3,80 11.40; andijvie 1015; groene kool 70: spruiten 2820; kroten 6,509 50. toma- RIJNSBURG, 27 sept Groenteveiling: andijvie 1017; uien 1216; waspeen A 1023; B 810; groene kool 911; toma ten 4050; breekpeen 1214; alles per kg selderie 69; peterselie 710; kervel 89 bospeen 3040 alles per bos. bloemkool A 12—24; B 10—14 C 10— fl per stuk. Rotterdam, waarvoor als afgevaardigde werd benoemd mevr. Burger. Hierna volgde dc uitreiking van de prijzen door de dames behaald met handwerken en blomsohikken op ae landibouwdag, waarby de heer De Jong een woord van waardering en dank sprak voor de medewerking van de af deling, en ook een woord liet villen over een gecombineerde vergadering met als spreker de schrijver J. Jnger- man, wat in goede aarde viel. Hierna volgde de demonstratie met de Farleywol door mej. Kenibeek en de heer Marck. waarvoor de dames grote belangstelling hadden. De presidente sloot de avond met een algemeen woord "van dank. De raad kwam in vergadering bijeen, ditmaal onder voorzitterschap van wet houder Snel. De burgemeester is met vakantie. Onder de ingekomen stukken was een goedkeuring van het op 26 juli j.I. geno men raadsbesluit tot aankoop van de gronden van P. Vronestein en de Erven Schouten. Dit en andere ingekomen stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Op een verzoek van de Mij. voor Toonkunst te Leiden om subsidie over de jaren 1957 en 1958 naar rato van het in Leiderdorp wonende aantal leerlingen dat de lessen aan de muziekschool volgt was het advies van B. en W. afwijzend, omdat naar hun mening de kosten van het bezoeken van de school door de ouders van de leerlingen of de leerlin gen zelf moeten worden gedragen. De heer Schoppen was ook wel voor afwij zing van het verzoek echter meer, omdat het niet voldoende gemotiveerd was. De raad verenigde zich met het afwijzend voorstel. Een verzoek van het r.-k. kerkbestuur te Zoeterwoude tot beschikbaarstelling van gelden voor de stichting van een r.-k. school voor kleuteronderwijs, voor lopig te vestigen in een der lokalen van de nieuwe r.-k. lagere school, werd in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Een gedeelte van het pand Brugge- straat 1, thans bewoond door de heer Van den Bosch, werd voor de tyd van 1 jaar weder aan hem verhuurd. Beide partijen kunnen de huur tussentijds be ëindigen. FLATWONINGEN Vervolgens werd aan het ingenieurs- en bouwbureau J. en Ir. C. A. W. Ver meulen te 's-Gravenhage een perceel bouwterrein verkocht in complex V voor de prijs van f 37.800.De be doeling is hier een 18-tal flatwonin gen te bouwen. De heer Veldhuizen (tevens lid van de woonruimtecommissie) stelde de vraag of deze te bouwen woningen zou den worden verhuurd. Hierop kreeg hij van de voorzitter ten antwoord dat het de bedoeling is voor de flatwoningen een beleggingsmaatschappij als gega digde te vinden. De woningen zullen dan voor verhuur in aanmerking komen en dan hebben in de eerste plaats Lei derdorpers de kans en verder personen van buiten de gemeente. Mochten de bouwers in deze opzet niet slagen dan zal verkoop aan particulieren worden overwogen. SALARIËRING AMBTENAREN Hierna kwam in behandeling de cir culaire van de minister van Binnen landse Zaken over de salariëring van de hogere rijksambtenaren. Gevraagd werd hierin ook door de gemeente een zelfde regeling te treffen. B. en W. ble ken hiertegen bezwaren te hebben, om dat dan de verhouding voor het ge- meentepersoneel zou worden verbroken. Zij meenden wel aan het verzoek van de minister te moeten voldoen maar dan tevens aan hem richtlijnen te moe ten vragen voor de andere in gemeente dienst zijnde ambtenaren. De heer Nievaart ging op deze cir culaire uitvoerig in. Hij betoogde, dat de regering wel voor de politie, de on- Bestrijd dat lome jriepjeeoel met derwijzers en nu voor de hogere amb tenaren salarisverbetering wil, maar niet voor de ambtenaren van de mid delbare en lagere rang. De verhou dingen komen nu geheel schee te liggen. Hij had daarom graag gezien, dat B. en W. waren gekomen met een verho ging van de salarissen over de gehele linie. Na beantwoording door de voorzitter werd het voorstel van B. en W„ dat tevens inhoudt de minister de genoem de richtlijnen te vragen voor de bezol diging van het lagere personeel, aange nomen. De rekeningen grondbedrijf en wo ningbedrijf over 1956 werden voorlopig vastgesteld. De huren van de woningen aan de M. P. Splinterlaan en de B. G. Corts- laan worden met ingang van 1958 met een klein bedrag verhoogd om de ex ploitatiekosten te dekken. Voor de wo ningen aan de B. G. Cortslaan zal de verhoging van de etages verschillend zjjn, omdat voor de eerste en tweede woonlaag het uitzicht slechter is ge worden. Met betrekking tot het onderhoud der tuinen merkten de heren Los en Nie vaart op, dat er wel wijziging mocht worden gebracht in het in rekening bren gen van de kosten van onderhoud van de tuinen, als deze kosten in de toe komst nog hoger lopen. De voorzitter zei bespreking in het college van B. en W. toe van dit punt, maar hij merkte al direct op, dat dit geen gemakkelijke zaak is. ZWEMBAD Besloten werd ook voor 1958 de exploi tatie van het zwembad weer in han den te geven van het bestuur van de zwemvereniging „De Does". B. en W. hebben voor de activiteit van de be stuursleden niets dan lof. WACHTVERBOD Bij het voorstel tot het instellen van een wachtverbod voor auto's voor een deel van de Hoofdstraat vanaf de Does laan tot het Hubrechtplein. welk voor stel de goedkeuring van de raad had, nodigde de heer Boot B. en W. uit aan dacht te besteden aan een parkeerterrein voor auto's. Hieraan zal in de toekomst meer en meer behoefte ontstaan. De voorzitter gaf te kennen, dat deze aan gelegenheid de aandacht van B. en W. heeft. Diverse voorstellen tot geldlening pas seerden zonder bespreking de voorzit tershamer. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door de heren Boot, Los, Nievaart en Kuilenberg. Het betrof hier de slech te toestand van weggedeelten en ver ontreiniging van weteringen. De heer Los merkte naar aanleiding van de grote plassen op de Hoofdstraat bij het in aanbouw zijnde viaduct op. dat velen al hadden gezegd, dat de sluiting van het zwembad nu niet zo erg was, want dat men nu bij het viaduct wel een bad kon nemen: De voorzitter deelde mede. dat de wetering langs de Berkenkade zal worden schoongemaakt. I Aan het slot van de vergadering deel de de voorzitter mede, dat de heer Moraal in het ziekenhuis is opgenomen. Hij wenste hem een spoedig algeheel herstel toe. Al heeft hij ook heel wat moeten na zijn eerste volle schooldag te- doorstaan voor* hij eindelijk werd i midden van de blanke leerlingen toegelaten tot de Central High met zijn boeken kon pronken tegen- School van Little Rock in Arkan- over andere neger-leerlingen, die nu sas .toch kon Ernest Green (mid- ook de blanke'scholen mogen be den) nog breeduit lachen toen hij zoeken. Jij, griepvirus dat grijp hier 's dat grijp daar 's mensen aanvalt in 't geniep, jij kleinzielig en schlemielig creatuurtje zeg, wie huurt je en wie stuurt je op ons af met griep? Hoor jij bij die rare kwanten hoor je soms bij de trawanten van Heer Mephistofeles? Was je wat volumineuser wat meer zichtbaar, dan ivas heus er nergens zoeter bezigheid dan te zoeken, op te sporen alleen die bij jou behoren en je als een luis te knappen. 'k Zal nu uit dit vaatje tappen. Krijg je wel, jou smerig beest: Ken je, kleine ongeziene, wel die witte aspirine 'n klein en wit en rond tabletje? Zeg, wat kijk je raar, wat let je, ga je nu opeens niet verder? We liggen hier pas met zijn drieën één loopt koortsig rond, dat zie je d'Anderen zijn onaangetast. Kijk je stiekum naar de kast? Maakt je dat toch wat van streek? Ja, daar is de apotheek! Heem van mij een goede raad En sticht verder nu geen kwaad Wil de mensheid niet bedotten. Hij is weg. Maar o, mijn botten doen zo'n pijn. Mijn keel brandt, mijn hoofd bonst. En niemand, niemand heeft er medelij. Even een hoofd om de deur: zeg, riep je? Stel je niet aan. 't Is alleen (maar een griepje. L. G.-N.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9