Dieren zitten nu op de uitkijk! DRAPERINGEN IN DE NIEUWE WINTERMODE HANS ALBERS (bijna 200 films) vierde zijn 65-ste verjaardag ZATERDAG 28 SEPTEMBER WEKELIJKS BIJVOEGSEL PAGINA 3 Spiegeltjespiegeltje aan de wand ONS MENU VAN DE WEEK 4 Oktober: dat wordt hun dag! Slagerszoon iverd vermaard acteur Hij weigerde halsstarrig zich van zijn „niet-Arische" vrouw te laten scheiden Parijs, september 1957 Wie van draperingen houdt, vindt in de mode van dit seizoen een kolfje naar haar hand. Want niettegenstaande de eenvoud, welke de nieuwe wintermode kenmerkt, zijn draperingen aan de orde van de dag en vooral aan de orde van de avond, wanneer ze soms uitermate ingewikkeld en stofvergend worden. Ze blijven niet tot de klassieke, drapeerbare stoffen beperkt, zoals zijden mousseline en dunne wollen of zijden crêpe, maar ook satijn, ook allerhande wollen japonstoffen en zelfs tweed komen er voor in aamerking. Onze toonaangevende Franse modekoningen deinzen voor geen stof en geen werk terug en laten meer dan eens zien, dat draperingen lang niet altijd een werkje voor lekenhand zijn. Ze brengen een dergelijke garnering in alle kledingstukken aan en elke plaats is er goed voor, de rug van een mantel, het lijfje van een japon, de rok van een cocktailtoilet of de halsopening van een avondgewaad. Van de enorme variatie, welke ze met draperingen weten te bereiken kunnen we uiteraard slechts luttele voorbeelden geven: U ziet ze hierbij weergegeven in schetsen, die in Parijs tijdens de najaarsshows werden gemaakt. 1) Zeer simpel is de ruimteverde ling in een modieuze, ongetailleerde reah'te Japon van Lanvin, die van zwarte satijn werd gemaakt. De Japon is van buste tot zoom eigenlijk niet meer dan een koker, en het korte lijfje zonder mouwen werd gerimpeld aan die koker gezet. Twee knopen, onder de V-(hals op de rok genaaid, garneren de voorkant van dit model. 2)Kunstiger is de drapering in een fraaie tweed Japon van Griffe, die een hoogopgewerkte hals heeft en een sdhuine overslag, waarvan de sierlijke drapering in een schuim geplaatste heupzak eindigt. Een hoed en een mof van beverbont completeren deze groene wollen middag japon. 3)Niet bepaald alledaags is de ruimtewerking in de tweed mantel van Nina Ricci, die allereerst door zijn on gewone lengte hutten de meest gang bare modellen valt en vervolgens door de doorgeregen ceintuur, die ter hoogte van de buste werd aangebracht. Deze stof ceintuur, door een schuif ge haald, rimpelt de wijde jas Ineen en wondt middenvoor gestrikt. 4). In het heel geklede genre liet Griffe zich verleiden door een vrij klassieke maar altijd mooie draperimg, die als een ster over het satijnen lijfje van een pauwblauwe fluwelen avond japon uitstraalt. Het gedrapeerde lijfje, in dezelfde kleur als de fluwelen rok van de japon, heeft een royale V-ihals en korte, aangeknipte mouw tjes, terwijl aan de basis van het de colleté een stoffen strik werd ge plaatst. 5). In het kader der avondjaponnen voorts een fraai voorbeeld dat uit de collectie van Lanvin stamt. Hier geldt hier een abrlkooskleurige. redhte avondjapon van zijden satijn, waarop een kunstig gedrapeerde kraag van Goed voorbeeld doet... Zeker, haar grootmoeder en ook haar moeder gebruikten reeds MAÏZENA DU RYE A en zij volg de dat goede voorbeeld. Vandaar haar lekkere groenten, smakelijke soepen en smeuïge sausen. En als haar vriendinnen vragen hoe het komt dat zij zo lekker kan koken, dan zegt zij,,Goed voorbeeld doet goed volgen" en gebruik - zoals ik MAÏZENA DU RYE A voor het binden van groenten, soepen en sausen. Dan zijn mislukkingen bij voorbaat uitgesloten. witte mousseline is gelegd. De traag is gegarneerd met een roos van het zelfde dunne witte materiaal en met een satijnen strik. 6). Tot slot nog een bijzonder ge slaagd voorbeeld van wat er met ge drapeerde stof te bereiken is. Een japon van beverbmilne mousseline, creatie van Madeleine de Rauch. die een meesterstukje van drapeenverk is. De Japon wordt gecompleteerd met een gedrapeerd mutsje van hetzelfde ma teriaal en met een ruime mantel, waarvan de visgraattweed geheel met mousseline bedekt is. Ter garnering van de jas een grote beverkraag en ter aanvulling van het geheel hand schoenen en schoeisel in aanverwante bruine tint. J. V. Hoewel de oogst van appelen en peren dit jaar als gevolg van de nachtvorsten in het voorjaar, slecht genoemd mag worden, zal er deze maand toch veel hard fruit aan de markt komen, daar in deze weken het winterfruit geplukt wordt en niet al dit fruit voor opslag geschikt is. Zo zullen er weer veel moesappelen wor den aangeboden, die aanmerkelijk voordeliger in prijs zijn dan de handappelen. Het is daarom zeer zeker aan te bevelen om nu eens af en toe appelmoes op het menu te plaatsen. ZONDAG grapefruit, gebakken lever, spruitjes, aardappelen, gevulde be sch uithollen. MAANDAG t kop aardappelsoep, broodschotel met tomaten en kom kommer sla, DINSDAG t verse braadworst, bloemkool, aardappelen, appelmoes. WOENSDAG bloemkoolsoep, andijvie met kaassaus, «gebakken aard appelen. DONDERDAG gebakken rolpens, rode kool. aardappelen, vanillerijst. VRIJDAG schelvisragout, worteltjes, aardappelpuree, rozijnen-panne- koekjes. dikke groentesoep, yoghurt. ZATERDAG Recept: Gevulde beschuitbollen. 4 beschuitbollen, 1/4 liter cus- tardvla, gember, poedersuiker, 60 gram roomboter. De kapjes van de beschuitbollen af snijden, de bollen uithollen, vullen met wat custard vla, de gesneden gember er bovenop leggen en wat gemberstroop erover gieten. De kapjes met roombo ter besmeren en weer op de bollen plaatsen. De rest van de roomboter ln de koekepan laten smelten, de be schuitbollen erin zetten en op een zacht vuur goed warm laten worden. De beschuitbollen op een schotel over doen en met poedersuiker bestrooien. Recept: Broodschotel met tomaten. 3/4 kg tomaten. 6 ons oud brood, peper, zout, 100 gr. ge raspte kaas. 50 gr. roomboter, melk, 1 ei, paneermeel. Een vuurvast schoteltje in boteren en beleggen met sneetjes oud brood zonder korst. De tomaten in heet wa ter leggen en daarna pellen. Op de sneetjes brood plakjes tomaat leggen; hierover wat zout en peper en daarna een laagje geraspte kaas strooien. Daarna weer een laagje brood, weer tomaat enz. De bovenste laag moet uit brood bestaan. Het ei met wat zout en melk loskloppen en over het brood gie ten. Er nog wat kaas overstrooien en het geheel met paneermeel bedekken. Een paar klontjes roomboter erop leg gen en in de oven een bruin korstje geven. Verwachtingsvol kijken deze takshondjes, want het zal volgende week - 4 oktober - Dierendag zijn! Nu gaat 't er om, of U eens extra aan ze wilt denken. Een hartig hapje kan er bij U wel af en bij hèn best in. Waarom zouden we van Dierendag niet een goede dag maken? Zowel voor alle dieren, die tussen ons leven als voor ons zélf, omdat alles wat toe voor anderen doen het „eigen-ik" beter stemt en gelukkiger maakt. ^oto Kurt Eichner, Vlersen Het wordt in deze „verlichte" eeuw de hoogste tijd, dat men daar paal en perk aan stelt. Zo niet goedschiks, dan kwaadschiks. Ik begrijp er niets van, waarom het zó lang moet duren, voordat de nieuwe dierenwet in wer king komt. De stomme dieren zélf kunnen er hun mond niet over open doen en tóch móet er iets ge beuren! Zolang er „mensen" zijn, die er op los slaan en het weerloze dier rustig aan de galg brengen, is er iets mis in onze samenleving. Iets héél ergssmis i Dieren zijn lüng niet ongevoelig voor een vrien- J delijk woord of een klopje op de rug. Ze zitten nü al op de uitkijk naar 4 oktober: als kinderen. J Eén dag zal 't hun dag zijn! f Laten we er géén doekjes om winden: er zijn 4 nog te veel dieren, die nooit een vriendelijk woord j krijgen of een warmhartig klopje op de rug. Kijk naar wat de Vereniging voor Dlerenbe- j scherming te vertellen heeft en ge rilt van de f trieste opsomming van wrede en beklagenswaar- j dige mishandelingen. Ge staat er eenvoudig versteld van, zoveel el- J lende dieren nog altijd te verduren krijgen. Denk slechts aan de trekhondentragiek! Of aan J die van de kettinghond Laten allen, die met dieren omgaan of ze. in huis hebben, een afspraak maken: wees góed voor hen, niet alleen op die éne Dierendag, maar dlle dagen van het jaar. Maak er geen verwende wurmen van, dat hoeft nu ook weer niet en 't wordt een ziekelijk gedoe. Maar begrijp, dat dieren evengoed récht heb ben op een „mens"-waardig bestaan als U en handel daarnaar, wanneer ze aan U toevertrouwd zijn. Bedenk: dat brengt grote verantwoordelijkheid mee! Ik weet zekerdat ze Uw houding met uitzon derlijke trouw en aanhankelijkheid duizendmaal vergoeden zullen. Weet U, hoe prettig dat is? FANTASIO maakte. Hij trad in de eerste Duitse geluidsfilm „Die Nacht gehort uns" op. Hij is nu al in bijna 200 films opge treden. Meestal vertolkte hij vrolijke rollen, maar hij is ook Sherlock Hol mes, Koning Blauwbaard en Peer Gynt geweest. Buitengewoon veel opgang maakte een paar jaar geleden de film „Nacht auf den Strassen" waarin hy chauf feur op een vrachtauto was. De vereni ging van vrachtwagenchauffeurs, die geregeld over lange afstanden door de Westduitse Bondsrepubliek rijden, heeft hem, als blijk van waardering voor zijn spel in dat werk, tot erelid benoemd! Ip de nazi-tijd heeft Albers halstarrig geweigerd zich van zijn vrouw, de actirce Hansi Burg, te laten scheiden, die niet helemaal „Arisch" was. De nazi-bonzen hebben hem dat zeer kwalijk' genomen. Hy woont te genwoordig met haar bij de romanti sche Starnberger See in Beieren, maar op het ogenblik houdt hij zich in zijn geboortestad Hamburg op, waar een nieuwe film met hem wordt gedraaid. VAKIA Een 35-jarige kelner in Canada heeft het record „aan-een-stuk-door-wer- ken" op zijn naam gebracht. Hij .heeft tien etmalen achter elkaar 240 uur in een café gewerkt. Na afloop had hy nog de kracht om te verklaren, dat hij eigenlijk niet eens zo gek moe was. Hij had met kleine tusenpozen gegeten en rugmassage gehad. Het vreemdste van deze hele geschiedenis is wel, dat hij een -kilo aankwam. (Van onze correspondent in West-Duitsland) De beroemde Duitse filmacteur Hans Albers is 65 jaar geworden. Hij is in Hamburg als de jongste zoon van een slager op de wereld gekomen. In zijn jeugd zwom hij veel ln met water van de Alster, die door deze stad stroomt en hy roeide er met zijn kameraden op. Daardoor komt het waarschijnlijk, dat hij in latere jaren altijd een bijzondere voorliefde voor het water, voor het zeemans leven en voor .zeevarende' rollen aan de dag heeft gelegd. Reeds in zijn jeugd voelde hy zich onweerstaanbaar tot alles aangetrokken wat met de plankenwereld samenhing. Hy had zich voorgenomen acteur te wor den en wilde toneellessen nemen. Albers moest er examen voor afleggen, maar de eerste keer Is hy daarby zoals trouwens zovele anderen, die naderhand toch wereldvermaarde sterren zyn geworden, tot zijn grote teleurstelling jammeriyk gezakt. ^Toen heeft hy maar, nog als jongen, een baantje in een winkel in Ham burg aangenomen, waar hy mottenballetjes, drop en lynolie moest verkopen. enigszins ruwe en harde stem, die nu wel iedereen kent. Bij het publiek en by de directies viel hij in de smaak, want hy zong en hij danste, hij lachte en hy was vrolijk, en hij deinsde er niet eens voor terug gekke en zelfs gewaagde bokkesprongen te maken, al waren het dan niet zulke levensge vaarlijke toeren als men al van Harry Peel in opwindende films te zien had gekregen. De filmwereld ontdekte hem. Hy heeft o.a. met Mariene Dietrich ln „Der Blauwe Engel" gespeeld, een film die indertijd in heel de wereld furore Erelid van Vereniging van vrachtwagenchauffeurs Later kwam hy in Frankfurt a. d. Main in de zijde-branche terecht. Daar ging hij nog eens proberen toneelles te nemen, ditmaal met meer succes en hij straalde van geluk, toen hij niet zo lang daarna in de zomerschouwburg van een kleine badplaats voor het allereerst voor een publiek mocht op treden. Hy kreeg diverse engagemen ten. speelde nu eens hier en dan weer daar in een provinciestad en verdiende soms maar 60 of 80 mark in de maand. En daarvoor moest hy in de pauzes ook nog zelf meehelpen coulissen te versjouwen. Het kwam zelfs ook wel voor, dat hy zo vertelt hy thans reclamebiljetten voor de voorstellin gen op straat moest gaan aanplakken. In de eerste wereldoorlog kreeg hij een schot in zijn dy. Na de oorlog trad hU ln Berlijn by de operette en ln revues op. Hij begon te zingen met een Advertentie VOL KLEUREN I Liefst 160 pagina's! Met o.a. deze week: Begin van opzienbarend vervolgverhaal waaraan orijsvraag verbonden met TIEN DUIZEND GULDEN aan prijzen!

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 15