Bejaardencentrum in Oegstgeest wordt een bijzonder fraai geheel Eerste woningen op 1 december reeds gereed voor bewoning Boeiende causerie rector Vester R.K. Middenstandsbond voor 96ste jaargang Vrijdag 27 september 1957 Vierde blad no. 29251 Gisteren werden wy ten huize van de heer Jac. J. Vos, voorzitter van het in aanbouw zijnde bejaardencentrum „Hofwjjck" in de gelegenheid gesteld de fraaie maquette te bewonderen van het alhier te stichten bejaardencentrum. Het eerste dat opviel is de uitgestrektheid van het object en de fraaie ligging ervan. Met de onlangs gegraven vijvers en de daarop aansluitende plantsoenen ontstaat hier een geheel, dat bij uitstek in een woongemeente als Oegstgeest past. Dit geheel wordt omgeven door de Alkemadelaan, de Hazenboslaan en de Piet Heinlaan en beslaat circa drie hec taren. Het ligt in de bedoeling dat alle wegen, dus ook die welke een verbinding vormen tussen het pensiontehuis en de daaromheen gegroepeerde woningen, voor het publiek toegankelijk zullen zijn, hetgeen in hoge mate er toe meewerkt dat voldaan wordt aan de thans alge meen aanvaarde wens. dat bejaarden centra volledig in de woongemeenschap worden opgenomen, in tegenstelling tot hetgeen vroeger werd beoogd, n.l. dat oudeliedentehuizen een gesloten gemeen schap vormden. De moderne opvatting komt hier dus wel ten volle tot haar recht. Dit grote object onder architectuur van de heer H. Lanberts te Leiden, gaat circa 2% miljoen gulden kosten en zal omvatten 46 afzonderlijke be jaardenwoningen en een modern pen sionhuis met een capaciteit van 108 bedden, waarvan een deel bestemd is voor inwonend personeel en 94 bejaar de bewoners kan bevatten. 18 WONINGEN BIJNA GEREED De reden dat voor het bejaarden centrum de bijzondere aandacht werd gevraagd is gelegen in het feit, dat de drie voorste blokken, bestaande uit elk zes woningen, op 1 december a.s. be woond kunnen worden. De overige woningen zullen in het be gin van het volgend jaar gereed zijn. Alle woningen bevatten een hall. waar in twee kasten, een woonkamer van ca. 16,5 m2. een keuken, bijkeuken, slaap kamer. douchecel met directe verbinding naar de w.c. Iedere woning heeft een voor- en achtertuintje. Met een vliezo- trap is de zolderruimte bereikbaar, waar in dag- en kunstlicht. Daar is een mo gelijkheid voor berging van grote stuk ken en kan slaapgelegenheid voor logé's worden gemaakt. Alle woningen zijn voorzien van centrale verwarming en warmwatervoorziening. Er is bij de bouw rekening gehouden voor aansluiting van radio, draadomroep en telefoon, terwijl televisie kan worden aangesloten via een centraal antennesysteem. Ieder woon blok heeft een gezamenlijke rijwielberg plaats. De woonkamers liggen aan de zonzijde en er is vanuit deze woningen een ruim en fraai uitzicht, zodat het daar ongetwijfeld goed wonen zal zijn. VERDIEPING Een deel der woningen zjjn verdie pingwoningen, de bovenste verdieping bereikbaar via een galerij. Inclusief cen trale verwarming, warmwater en dienst verlening vanuit het pensionhuis zullen de huren der woningen variëren van f 112,50f 130,— per maand. PENSIONTEHUIS Hoewel nog een jaar aan het pen siontehuis moet worden gewerkt, is thans al wel te zien hoe dit zal wor den ingericht. Het bestaat uit drie woonlagen. Aan de voorzyde hebben vele kamers een balcon. Iedere kamer is een complete woon gelegenheid met een hall, bevattend een wastafel, kookplaats e.d. Ieder woon vertrek heeft een eigen w.c. Momenteel is de ziekenzaal in aanbouw met twee afdelingen en twee isoleerkamers. Er komt een recreatiezaal, een conversatie zaal en een aula voor uitvaartdiensten. De heer Vos vertelde uitvoerig welke recreatiemogelijkheden er komen, het geen van veel belang is, daar de tijds besteding door bejaarden een apart pro bleem vormt. Het ligt in de bedoeling een autobusje in gebruik te nemen ten behoeve van de bejaarden. Te gelegener tijd hopen wij over dit pensionhuis na der te schrijven. Wij mogen thans vol staan met de conclusie, dat „Hofwyck" een bejaardencentrum wordt dat een fraaie aanwinst zal worden voor Oegst geest. waar vele bejaarden die huisves ting kunnen vinden, die voor hen uiter mate passend is. De maquette is voor het publiek te bezichtigen vanaf a.s. maandag in de etalage van de firma W. Buurman in de Kempenaerstraat. Met liard werken en grote of fers kan men Canada zeer veel bereiken MARKTBERICHTEN LEIDEN, 27 »ept. Kaasmarkt. Aan voer: 37 pairtijen Goudse en 7 partijen Lela se Kaas. Notering; Goudse extra kwal. tot f 2.55; Goudse eerste kwaliteit f2,302.35; Goudse tweede kwalitei' f 2,242.29; Leid- se eerste kwaliteit tot f 2.46. Handel traag LEIDEN. 27 sept. Veemurkt Aanvoer: 4 stieren. 25 melkkoeien. 400 vette koelen: 36 v are-koeien, 26 graskalveren; 61 vette kalveren. 22 nuchtere kalveren; 100 vette schapen," 400 fokschapen, 1838 vette lam meren; 38 varkens (zeugen). 153 schram men, 612 biggen, 2 paarden, 3 veulens en 14 geiten. Totaal 3733 stuks. Notering melkkoeien f 8501050; verte fcoe'en per kilogram schoon gewicht f 2.40 tor f 2 90; varekoeien f 600800; grasfca l- veran per kilogram levend gewicht f2.40 tot f 2 70; nuchtere kal veren per kilogram levend gewicht f 1,40 tot f 1.70; vette scha pen f80.tot f298.fokschapen f85 tot f 125.vette lammeren f 70.tot f295.drachtige zeugen f 2-50.tot f 325. schrammen f55.tot f90,biggen f32 tot f 40.—. Handelvoor melkkoeien matig, vette koeien en varekoeien laid, graskalveren traag vette en nuchtere kalveren vlug: vet-t» schapen en fokschapen matig; vette lammeren goed; zeugen, schrammen en biggen stug. HOOFDDORP, 27 sept. Graawbeurs- noteringen: tarwe f 23,tot f 27.zo- mergerst 22.tot f 25,wintergerst t 21tot f 24,—; haver f 20.— tot f 23 gr. erwten f28.tot f35.koolzaad f 38.tot f 44.karwljzaad f 58.tot f 68.kapTidjners f 34.tot f 44. Alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 sept. peen A per kist 2.002.50; idem B per kist Groenteveiling- bloemkool A 1630. was- 1.802 50; idem fijn per kist 3.305.00; bospeen 1113; andijvie 1014; groene kool 710; prinsessen bonen 5363. UTRECHT, 27 sept. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt te Utrecht waren vandaag aan gevoerd 3'partijen, bestaande udt 141 ka zen en wegende HHl4 kg. Pt4Js per kg. f 3,25 tot f2,29. ui Illustratie van gesproken woord met kleurendia's Gisteravond opende de R.-K. Midden standsbond afd. Leiden in ..Het Gulden Vlies" zijn winterseizoen met een bij eenkomst. waarop rector L. P. M. Ves ter een lezing met lichtbeelden hield ge titeld: ..Ik was bij de emigranten". De voorzitter, de heer J. C. J. Lambermont. zei in zijn openingswoord het prettig te vinden, dat men in zo groten getale was opgekomen. Rector Vester gaf vervolgens een be schouwing over het verschijnsel emigra tie. Vroeger sprak men van volksver huizing, maar sinds de oorlog emigreert men. Op zichzelf is er niets vreemd aan volksverhuizing; wij zelf stammen van volksverhuizers af. de Batavieren. Spre ker besteedde uitvoerige aandacht aan de overbevolking in West-Europa, waar door emigratie bitter noodzakelijk is geworden, een volksbelang. De Neder landse emigrant is in Canada de geziene landverhuizer, omdat hij het best voldoet aan de eisen welke Canada aan de emigrant stelt. Spr. gaf een beeld van de mogelijkheden en moeilijk heden voor de emigrant. Slechts zij. die bereid zijn de eerste jaren grote en zelfs zeer grote offers te brengen, zich weten aan te passen en bovendien spaarzaam zijn. kunnen in Canada veel bereiken en zelfstandig worden, iets dat voor velen in Nederland, waar men dikwijls geleefd wórdt, onmogelijk is. Rector Vester gaf vervolgens aan de hand van zeer mooie kleurendia's een beeld van een reis naar Canada. Hij vertelde over het leven aan boord, ge vechten met zeeziekte (en de middelen tegen deze last), orkanen op zee, de aankomst in de nieuwe wereld enz. Men kreeg een indruk van de mentaliteit van de Canadees en van de noodzaak tot aanpassen hieraan van de emigrant. Men zag beelden van en hoorde verha len over Nederlanders, die daar in en- Nieuwe proef met 'n Russische raket Het Japanse dagblad Mainitsji be richt. dat een vooraanstaande Japanse vakbondsleider te Moskou van vice-pre- mier Mikojan heeft vernomen, dat de Sovjet-Unie een tweede geslaagde proef met een intercontinentale ballistische raket heeft genomen. Ook had Mikojan medegedeeld, dat de Sovjet-Unie ree-«s over een raket beschikt voor middel grote afstanden. WASSENAAR Holl. Mij. v. Landbouw JONGERENORGANISATIE 5 JAAR In het Verenigingsgebouw werd gis teravond de jaarvergadering gehouden van de Jongeren Organisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw welke in verband met het 5-jarig be staan een feestelijk tintje had. De voorzitter, de heer H. Bos, herin nerde aan het eerste lustrum en consta teerde, dat het in het verloop daarvan steeds beter was gegaan ondanks het komen en gaan in een jeugdvereniging en de moeilijkheid met de programma's voor een gemengd gezelschap. Uit het financieel verslag bleek, dat de kas sloot met f. 846.48 aan inkomsten en een batig saldo van f. 84.30. Het jaarverslag van de secretaresse verhaalde van een goed verenigingsjaar en een stijging van het. ledental van 60 tot 65. Meegedeeld werd, dat de leden zich kunnen opgeven voor een cursus alge mene ontwikkeling of Engels. Bij de bestuursverkiezing stelden zich de aftredende voorzitter en de secreta resse. mej. C. N. Hoogendoorn, niet her kiesbaar. Zij werden vervangen door de heer K. Wassenaar en mej. N. Kriege.. Hierna ging men over tot meer ge zelligheid. AANRIJDING Vanaf een parkeerstrook naöij de Ro- zeniweg reed een 20-jarige marinier uit Den Haag, bestuurder van een motor rijwiel, waarop ook de 21-jarieg marinier J. O. S. van der Hoeven uit Den Haag zat. de Rijksstraatweg op en werd aan gereden door een personenauto, be stuurd door een 46-jarige inwoner van Oegstgeest. Marinier Stammler liep een enkelfraotuur op en v. d. Hoeven was er slecht aan toe met een bekkenbreuk en beschadigde rugiwervels. Zij werden vervoerd naar het Haagse Gemeentezie kenhuis. Raad kon vaste geldlening aangaan Gisteravond kwam de gemeenteraad in spoedvergadering bijeen met als enig punt op de agenda een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. Voorzitter was wethouder loco-burge meester mr. dr. J. Hazenberg, die mee deelde, dat de gemeente in de gelukkige omstandigheid verkeert een vaste lening aan te kunnen gaan voor de duur van 15 jaren. Hij zei de noodzaak van de spoedvergadering te betreuren, maar de zaak kon niet wachten, omdat in ver band met de goekeuring door Gedepu teerde Staten het besluit voor 1 oktober moest worden genomen. Het voorstel betrof een geldlening van f. 120 000 voor de duur van 15 jaren tegen een koers van 98 en tegen een nog nader te bepalen rente, echter niet hoger dan 6 Het werd zonder be spreking aangenomen. BURGERLIJKE STAND Geboren Jacqueline, dr van J. van der Vegt en W. J. van Egrnond1; Ivo G., an van R. M. J. Breukers en G. M. B. Lampe; Marjolein*. dr van W. StoutJesdlJk en G. van Barneveld; Theresla R. M., dr van G. Altena en J. de Vries; Robert R., zn vaal R. Kaoifmanrn en A. M. Leopold1; Ingnd N., dr ran J. de Wit en B. Zonneveld; Willem M.. an van W. Boverhof en W. T. F. Giese. OndertrouwdJ. A. J. Koevoets en M. C. H. van Dijk; J. H. Prosmam en M. J. P. Roiijgrok; W. M. vam der Laiun en M. Rempt. Getrouwd: A. G. Wit en C. M. Hogerzell; P. J. M. van der Velden en L. H. Rakker; H J. Motshagen en M. vatn der Woude; K. J. Gelauff en J. B. M. Bayer. Overleden: L. Plug. 67 Jaar; M. A. van Haasteren. 80 Jaar. kele jaren iets hebben bereikt, iets wat hier in Europa bijna onmogelijk schijnt Deze mensen hebben na hard ploeteren de zelfstandigheid verworven waarvan zij altijd gedroomd hadden. Het liep reeds tegen middernacht toen de voorzitter rector Vester namens alle aanwezigen hartelijk dankte voor deze verrijkende avond. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk ge bruik gemaakt en na enkele huishoude lijke mededelingen en de rondvraag, waarvoor wegens het late uur geen animo bestond, sloot de voorzitter de bijeenkomst. De R.-K. Middenstands bond had het met deze buitengewone causerie niet beter kunnen treffen. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen I Bevallen: A. E SchreuderRaamsdonk d.. Pretoria; Van PraagEikens. z., Schiedam; Schalkwijk—Braat, z., Delft. Getrouwd: C. van Limborgh en G. A. van der Wilt, Rotterdam; K. R. Bruins jen B. G. Braakman. Deventer; S. Bricet en A. M. H. Duson. Parijs; A. F. Schef- fer en E Verduin, Bussum. Overleden: A. O. van Kerkwijk. m„ 84 jaar. Doorn; C. Endt, m., 86 jaar, Bilt- hoven; J. A. Iseger, m., 62 jaar, Zeist; L. Morpurgo, m., 56 jaar. Amsterdam; J J. Wubbe, m., 71 jaar, Amsterdam; M. Ch. Bakker, vr., 36 jaar, Amsterdam; mr. D. Maassen, m.. Apeldoorn: jkvr. E. M. Rethaan Macaré, vr. 83 jaar, Wolf- heze: W. Blok m., 80 jaar. Rotterdam; G. H Rutcers. m. 57 jaar, Rotterdam: H. Lauwman, vr. 75 jaar, Apeldoorn. Een vermoeide man zocht in Parijs een rustig plaatsje om een uiltje te knappenHij vond dat in een dak goot van een vier verdiepingen hoog bankgebouw in de Rue des Italiens. De beeldenwelk.e het bankgebouw sieren, kijken even on verstoord als anders. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STAND Geboren: Hubertus H.. zn van G. van Teylangen en M. C. D. Schouten; Nicolaas A C.. zm van C. J. van Rijt en M. J. J Meekers. Marjolein M., dr van W. van Rooijen en K. van der Klooster: Jo^ephus J. M. zn van A. H. J. Paardekooper en E M Olsthoorn; Johanina M., dr van J. P. Jongbloed en M. van de R»uii.t; Leendert zn van L. Sohenkeveld en N. vam Wiilsuim. OndertrouwdW. H. M. vai Houten, 28 Jaar em A. H. Turk. 19 Jaar; A. Balkenen de 28 Jaar em J. A. Vromans, 25 Jaar; P. Braa. 23 Jaar en P. J. Bruines. 24 Jaar. Overleden: J H,iaS Veld. 73 Jaar. STADSNIEUWS Dr. P. J. G. A. Hendrix BENOEMD TOT LEIDS HOOGLERAAR Bij Koninklijk besluit van 23 septem ber 1957 is met ingang van de dag, waarop hij zyn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Leidse Universiteit, om onderwijs te geven in de Griekse taal- en letterkunde en de cultuurgeschiedenis van de oud christelijke. de Bijzantijnse en de nieuwe tijd, dr. P. J. G. A. Hendrix, thans rector van het Stedelijk Gymnasium te Dor drecht. Dr. P. G. J. A. Hendrix zal de tot nu toe vacant gebleven leerstoel van mej. prof. dr. S. AntQniades bezetten. De nieuw benoemde hoogleraar, die op 25 januari 1896 te Halsteren (NB.) ge boren werd, studeerde aan de Leidse Universiteit in de klassieke letteren. In 1926 promoveerde hij op een proef schrift: „De Alexandrijnsche haeresiarch Basileides". Dit werk wordt in bevoegde kringen nog steeds als de beste mono- graphie over deze gnosticus beschouwd. Voorts verschenen van zijn hand de werken: „Russisch Christendom" en ..Het schone Pascha". Indrukken van het Russisch-orthodox~ Paasfeest". Ook pu bliceerde hij korte artikelen van zijn patristische studiën van de Oosterse Kerk o.a. „De Paasvreugde in de Rus sische Orthodoxie" in Vox Theologica en „Modernismen en traditie in Rome" in het Nederlands Theologisch Tijdschrift. Professor Fuso Brajo van d'e univer siteit van Perugia heeft op het in ternationale tandheelkundige con gres in Rome verklaard, dat kiezen met gezonde wortels bij een tempe ratuur van 70 graden onder nul kun nen worden overgeplant. Gever en ontvanger moeten dan edhter de zelfde bloedgroep hebben. „Dorus" mag niet geïmiteerd worden De cabaretfiguur „Dorus", zal in de toekomst geen concurrentie behoe ven te duchten van een soortgelijke creatie, die onder de bynaam „Nep- Dorus" op het Jordaan-festlval triomfen vierde. De president van de rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman. heeft nl. in de uitspraak van het korte geding tussen de cabaretier Tom Manders en de amateur artiest F. M. Perrin, die onder de naam Fred Menger optrad, laatst genoemde verboden bij zijn optreden gebruik te maken van de door Manders gecreëerde figuur „Dorus" en teksten te bezigen met betrekking tot deze figuur of teksten welke nagenoeg gelijk zijn. Ook het imiteren van de figuur „Dorus" is gedaagde verboden. De president overwoog dat de vraag of de figuur „Dorus" een oorspronke lijke creatie van Manders is als van geen belang buiten beschouwing kan worden gelaten, daar Fred Menger door eiser te imiteren, blijkt geeft te erken nen dat diens Dorusfiguur een duide lijk eigen karakter bezit. r Voorts werd overwogen dat imitatie strijdig wordt geacht met de zorgvuldig heid die in het maatschappelijke ver keer tegenover de beroepsartiest past, als het aannemelijk is dat deze imitatie schade voor deze (I. C. Manders) ten gevolge heeft. Sofia Loren getrouwd De Italiaanse filmspeelster Sofia Loren is naar eerst heden te Texas werd vernomen op 17 september in het huwelyk getreden met haar land genoot de produktieleider Carlo Ponti. Hoewel beide partners zich elders be vonden, werd het huwelyk in Juarez (.Mexico) bij volmacht gesloten. De 23- jarige Sofia trouwde onder haar eigen naam Sofia Scicolone. Carlo Ponti was op 6 augustus j.l., eveneens te Juarez, gescheiden. VARIA Engeland gaat 's werelds grootste muurtapijt weven Het ontwerp van de Britse kunst schilder Graham Sutherland voor het grootste tapijt, dat ooit geweven is en bestemd is om te worden opgehangen in de nieuwe kathedraal van Coventry is thans goedgekeurd. Het tapijt is 74 bU 40 voet (ongeveer 22 bij 12 meter) groot en zal achter het altaar komen te han gen. Begin volgend jaar zal met het weven worden begonnen. Dit zal onge veer drie jaar in beslag nemen en de kosten, ongeveer tweehonderdduizend gulden worden bestreden uit een dona tie van eei. onbekende inwoner van Co ventry. Graham Sutherland heeft vier jaar aan het ontwerp gewerkt. Illlllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllli Aan onze abonnees Voor het geval U ons blad een keer niet mocht ontvangen, verzoeken wtf U 's avonds vóór 7 uur no. 25041 op te bellen, dan kan nog dezelfde avond voor bezorging gezorgd worden. Wanneer U geen gehoor krijgt en U hoort geen ,Jn gesprek" toon, dan is 25041 toch in gesprek. Dit vindt rijn oorzaak in de automaat van de P.T.T. Tot 7 uur is in elk geval 25041 te bereiken, 's Zaterdags van 5 tot 7 uur. BEURSOVERZICHT Koninklijke Olie vast AMSTERDAM. 27 september In een week van grillige koersfluctua ties voor Koninkltfke Olie, waren deze aandelen vandaag vast op berichten uit Londen die inhouden, dat op 1 oktober a.s. de Koninklijke Shell-groep een in terimdividend zal bekendmaken. Ge woonlijk vindt deze bekendmaking veel later in het jaar plaats. Men tast over het interimdividendpercentage volkomen in het duister, maar een feit is, dat aandelen Koninklijke Olie, door arbitra ge. voor buitenlandse rekening uit de markt werden genomen. Gezien het schaarse materiaal was de koers aan de vaste kant bij een opening op f. 194.30, waarna nog een paar dubbeltjes hoger werd genoteerd, om op circa de ope ningskoers de markt te verlaten. De winst t.o.v. gisteren bedroeg ruim 3 gulden en ruim 1 gulden boven pariteit New York. De handel in deze aandelen was groter dan In de voorafgaande dagen. In de Philipshoek viel niet veel te beleven en de koers schommelde de ge hele middag rond de 253, een verbete ring van een vol percent, Unilevers no teerden als hoogste koers 365%, doch enig aanbod was oorzaak, dat op circa 363 gesloten werd, vrijwel onveranderd bij donderdag. Aku's hadden van enig aanbod te lijden en moesten een verlies van anderhalf procent incasseren, KLM noteerde f. 115,20, vrijwel onveranderd na in de morgenuren op f. 116,50 te zyn verhandeld. De Scheepvaarten namen afscheid van deze beursweek in een opgewekte stemming. Staatsfondsen kalm en voor de Staffellening 1/4 beter by de ope ning. In het verdere beursverloop moest deze winst worden prijsgegeven en sloten vrijwel alle staatspapieren om de vorige slotprjjs. WISSELKOERSEN Amsterdam, 27 septemfber Londen 10.62%—10.63%, New York 3.82%—3.82% Montreal 3.96%—3 96%, Parijs 90.42%— 90.52%, Brussel 7.59%7.60%, Frankfurfc 90.80%-—90.85%, Züriöh 87.11%—87.16%. Ztiriöh (vr. fr.) 89.27%—89-32%. Stock holm 73.44—73.49. Kopenhagen 54.92% —54.97%, Oslo 53 29—53.34, Milaan 82%—60.87%, Wenen 14.66%—14-67%. Beurs van Amsterdam Vrijdag 27 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 86% 86% Grootboek obl. 3% 76% L Ned '47 3% (3) 79H 80A Ned '51 3% 88 87% Ned 53 3% 83% 83% Ned *56 3% 83fi 83% Ned '48 3% 78% 79 Ned '54 3% 79% 79% Ned '55 I 3% 79 79% Ned '55 II 3%83% 83% Ned. '37 3 79 Dollarlng '47 3 88% 87% Investeringscert. 3 89^ 89^ Ned 62-64 3 87% 87% Cert NWS 57% 57% Indië '37A 3 85% 85 Grootboek '46 3 81 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind B 39% 30% Nat. Handelsbank 95 95 Ned Handelmy 151 151% A'dam Rubber 65 Deli Mijen (Ver.) eva 71% 70 H V-A 107% 107ii Java Cult 37% 37^ Senembah 59 59 Vorstenlanden 21% 2i A.KU 157% .„a, v Berkel's Patent (v) 188 Calvé Delft cert 293 9q0 Kon Pap v Gelder 181% j7g Hoogovens cert270 ^70L Müller en Co N_B 305 301 Ned Kabelfabr 255 957 Philips 252 252 Philips pref 137% ,00 Unilever 363% 3eo% Wilton Feyenoord 198 190 Biliton 3de rubr 218 L 215 Dordtse Petr gew 885% 3951 Kon Petr f 20 192.30 195 Idem (50 A t 20.— 191.10 193.70 Holl Amerikalijn 151 151 Java China Paket 139 140 KL.M 11530 114.90 Kon N Stoomb 135% 135% Kon Paket My 132% 131% Stoomvaartmij Ned 163 163 Nievelt Goudr cert 177% 175% Van Ommeren cert 204% 210 Kon Rott Lloyd 142% 144% Ned Scheepv Unie 137% 139 NIET ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 86% 87% Den Haag 1937 1 3 95% Leiden 1947 86B R'dam 37 I-m 3% 87% 86% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95 Premieleningen A'dam '53 3 94 91 A'dam '51 2% 88% 88% A'dam '56 I 2% 76% 77% A'dam '56 n 2% 85% 85% Eindhoven '54 2% 78% 79 Enschede '54 2% 76 L Den Haag '52 I 2% 85 85% 84 L 83% R'dam '52 I 2% 87% 87 86% 85 Utrecht '52 2% 90% 90% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 195% 196% 185% 185 156 157% Twentsche Bank 156 156% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 227 B Borneo Sum. H.My. 57% 56% Ned G enSp Fabr 169 168% Kon Ned Grofsm 95 Internatio 73 73 Rott. Droogdok Mij. 455 450% Tieleman en Dros 8% 8% Ned. My Walv.vrt. 54 L 54% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 12% 12 B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 29tf 30A 80% 80% 51% 52% Bethlehem Steel 42% 42% 60% 61% General Motors 39% 39% 91% 92 48% 48% Shell Oil 76% 77% 26% 26% Un States Steel 60% 60% Nog enkele fondsen ait Lelden en omgeving Aandelen VK 26/9 Edelmet Kon AA 55GB 56 Pret w.a idem 65 66 Electroias B 310 Holl Constructie 328 mg our v Bouwnyv 122 B Int Kunststof! Ind 38% 38 Leldsche Wolsplnn Sikkens Lakfabr "63 170GL 390 Ver Touwfabrleken 148 144GB Wernlnk's Betonm 70% 71 81 Van WUk Textiel ai

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13