^~Wolken van genotTj^. DOUWE EGBERTS Een probleem-stuk als eerste Abonnemeiitsvoorstelling de nieuwe pijptabak in handige tabakszak Mode 1958 van top tot teen Kon. onderscheiding J. Plan je Wielrijdster door vrachtauto overreden en gedood 96ste jaargang Dinsdag 24 september 1957 Tweede blad no. 29248 Greene: „De Tuinschuur Graham Greene is een Engels militant r.-k. romanschrijver, wiens laatste werken behoren tot de best-sellers ter wereld. Hoofdmotief in zijn romans is de erkenning van het erf-zonde-begrip met de mogelijkheid der verlossing. Later schreef hij detectiveverhalen en film-scenario's, o.a. in 1949 „The third main". Daarop is de periode gevolgd, dat het toneel zijn aandacht trok en als eersteling kwam uit zijn pen het ook hier te lande door de Rotterdammers opgevoerde „De kamer, waarin wij leven". De Haagse Comedie heeft nu zijn tweede spel op het repertoire genomen onder de titel „De tuinschuur" (The Potting Shed). Beide toneelwerken ademen de geest van zijn romans. Omzichtig, doch recht op zijn doel afgaande, geeft Greene zijn visie op het leven van ons aardse tranendal; alleen is hij wat omslachtig. Hindert dit niet in zijn romans, dit is wel het geval bij zijn toneel, dat ongetwijfeld qua vak manschap verdiensten heeft, doch trots goede en soms zelfs aanslaande momen ten, trekt en langdradig wordt. Waren de vijf taferelen tot drie beperkt geble ven, er zou van het gestelde probleem want het is een probleemstuk meer kracht zijn uitgegegaan. Het probleem, hier gesteld, komt op het volgende neer: een ongeveer 40- jarig journalist lijdt aan geheugen stoornis en voelt zich leeg. Zijn huwe lijk is mede daardoor mislukt en hij loopt rond met zelfmoord-plannen. Wanneer psychiaters en dokters gaan graven naar de oorzaak, blijkt, dat het geen er op James veertiende jaar in een tuinschuur is gebeurd, van beslis sende betekenis is geweest. Doch dat gebeuren wordt voor hem verborgen ge houden en zelfs bij de dood van zijn vader, waarvoor hij bij toeval wordt ge waarschuwd, doet zijn moeder, die ge heel en al de partij kiest van haar man, nog alle moeite het geheim te bewaren. De weduwe van een tuinman vertelt echter wat zich in die tuin schuur heeft afgespeeld. Het was een botsing tussen het volslagen atheïsme van de vader en het rotsvaste geloof van diens broer .die r.-k. geestelijke is. welke de veertienjarige over het hoofd groeide en hem er toe bracht zich in die schuur op te hangen. Hij werd ge red, maar de vraag is: was het een wonder of niet! Dat lost ook de auteur niet op. al laat hij de mogelijkheid wel doorschemeren, speciaal bij de ontmoe ting tussen de journalist en de inmid dels aan de drank verslaafde priester oom, die zelf zijn geloof heeft verloren. Dit is een tafereel, dat wel het sterkst is geschreven. Het onthullen van de waarheid doet alles ten goede keren: de journalist herstelt zijn huwelijk, de oom herkrijgt zijn geloof, zelfs de niet- gelovende moeder gaat twijfelen. Zoals gezegd, Greene verloochent ook in dit toneelstuk zijn visie niet. Maar overtuigen doet hij niet, hetgeen wij in de eerste plaats willen toeschrijven aan de gerektheid in de uitwerking van het gestelde probleem. Onder de verdienstelijke regie van Joris Diels heeft de Haagse Comedie een uitmuntende vertolking gebracht, al was het gesproken woord, vooral voor de pauze, wel eens moeilijk te verstaan door te zacht spreken. En dat behoeft toch zeker niet in onze schouwburg! Zelfs Paul Steenbergen, die overigens de journalist prachtig tot zijn recht deed komen, bezondigde zich af en toe aan dit, euvel. Goede rollen waren er ook van Max Croiset als dokter en van Joris Diels als pastoor-oom. welke laatste Albert van Dalsum verving, die door de griep was gegrepen Het was wel een rol, die van Dalsum zou hebben gelegen. Min der was v. d. Linden als psychiater, maar veel houvast gaf de auteur hem niet, dat zij erkend. Bijzonder sterk bezet waren de dames- rollen. Fie Carelsen, die we, helaas, maar weinig meer zien optreden, maak te de moeder, hoe eenzijdig onsympa thiek ook getekend, toch tot een aan nemelijke figuur. Myra Ward typeerde de verlaten, doch tenslotte hertrouwen de echtgenote ten voeten uit en Marie Meunier en Annie Leenders als tuin mansweduwe en huishoudster sloten zich uitmuntend aan. terwijl Maria de Booy opviel als de dea-ex-machina. die Greene inlaste als ietwat humoristisch element in dit overigens zware pro bleemstuk. Het applaus na deze eerste Abonne mentsvoorstelling in een vrijwel geheel gevuld Huis was krachtig; aan de dames werden bloemen aangeboden. M. Stagnatie door ziekte in bakkersbedrijven Door de steeds toenemende ziekte verschijnselen van de griep in de bak kersbedrijven hier ter stede, hebben vele bakkerspatroons te kampen met bijna onoplosbare problemen, zowel wat de produktie als de distributie van het brood betreft. Deze problemen worden nog groter door het gebrek aan reserve-personeel, waardoor het onmogelijk is om één of meer broodwijken, die plotseling door ziekte van de bezorgers uitvallen, te la ten verzorgen. Het verdelen van dergelijke wijken over anderen heeft tot gevolg, dat de laatsten overbelast worden, waardoor oververmoeidheid ontstaat bij de brood bezorger met een des te groter gevaar voor besmetting. De Leidse bakkerspatroons hebben dan ook gemeend voorzorgsmaatregelen te moeten treffen om de broodbezorging zo goed mogelijk op gang te houden, maar zijn zich daarnaast bewust, dat wan neer de ziekte-verschijnselen in een be paald bedrijf ernstige afmetingen zou den gaan aannemen, een dergelijk be drijf zich dan gesteld ziet voor de nood zaak om bepaalde broodwijken tijdelijk niet te bedienen. In dit geval staan de andere bakke rijen te allen tijden klaar, zoals dit in de afgelopen vakantie-tyd ook het geval is geweest, om de afnemers van een broodbezorger, die plotseling ziek is ge worden, tijdelijk te bedienen totdat hy weer hersteld is. De Leidse bakkers vertrouwen, dat de afnemers begrip zullen hebben voor de vele moeilijkheden, waarvoor enkele be drijven zich momenteel geplaatst zien door de zeer bijzondere omstandigheden, waaronder het dagelijks brood geprodu ceerd en gedistribueerd moet worden. Jubileum en afscheid van de j Op de dag dat gij geniet Leids ethnoloog naar Centraal Oost-Afrika De Nederlandse Organisatie voor Zui ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft er. A. A. Trouwborst, conservator van de afdeling Afrika van het Rijksmu seum voor Volkenkunde te Leiden, een subsidie verleend voor een volkenkundig onderzoek naar de oorspronkelijke in heemse sociale structuur van het Bel gische mandaatgebied Urundi in Cen traal Oost-Afrika. Genoemd onderzoek heeft in principe geen betrekking op de veranderingen die hebben plaats gegre pen door de moderne ontwikkeling onder Belgisch bestuur. Dr. Trouwborst zal voor deze studie een jaar in Urundi doorbrengen en er op verschillende plaatsen verblijven. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het kantoor Leiden der Rijkspost spaarbank is in de maand augustus j.l. f. 463.312 ingelegd en f. 399.973 terug betaald. Het aantal inlagen bedroeg 2002, dat der terugbetalingen 2210. CONCERT IN VAN DER WERFPARK. Morgenavond geeft het Leidsch Politie Muziekgezelschap in het Van der Werf- park een concert. Het programma luidt als volgt: Gladiator, Sousa; Ciaconna Antiqua, G. Boedijn; Imperial Echoes, A. Safroni; Saint-Triphon, A. Neij; De twee kleine vjnken, H. Kling, arr. Fr. v. Diepenbeek (solisten B. Bierman en A. Helt); Lynwood; Arromanches, A. E. Kelly; De Garde, C. J. N. Cori; Suite de Danses (4 delen), J. Jourquin; San Re- J. Meister; Eendracht, mars, J. C. de Wit, en Marsparade No. 2, arr. J. B. Bisselink. HENGELSPORT Visvereniging „De Dobber" hield haar tweede viswedstrijd te Sassenheim met bootjes in de Ringvaart. De vangst was slecht. Uitslag: 1. H. Boot; 2. M. Era dus; 3. W. Boderij; 4. K. Lefeber (gr. voorn); 5. C. Hoppenbrouwer; 6. A. Hop penbrouwer; 7. A. J. Eradus; 8. T. Hop penbrouwer; 9. P. Eradus; 10. H. Smit. De receptie, ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de Speel tuinvereniging „Noorderkwartier" wordt vrijdagavond niet in het eigen clubge bouw gehouden, doch in het gebouw van de Speeltuinvereniging „Ooster kwartier". Het in de Grote Kerk te Haarlem onthulde gedenkraam, dat, zoals wij gisteren schreven, is aangebracht ter nagedachtenis van de hereniging van de Geref. Kerken in hersteld verband met de Ned. Herv. Kerk, is ontworpen door onze oud-stadgenote Gunhild Kristensen. heer H. C. Fisser Voor de derde maal in vry korte tijd heerste er gisteren aan de Lichtfabrie ken een feestelijke stemming. Thans was het de heer H. C. Fisser, die het onder werp was van een hartelijke huldiging. Voor hij aan de Lichtfabrieken werd ontvangen, reikte de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, zoals reeds ge meld, hem in het Stadhuis de ereme daille uit in brons van de Orde van Oranje Nassau. De wethouder voor de Bedrijven, de heer D. v. d. Kwaak en ir. T. Lentelink, die ir. Y. Ykema, de di recteur der Lichtfabrieken wegens ver hindering verving, waren daarbij aan wezig. In de directiekamer van de Lichtfa brieken was het allereerst de ir. T. Lentelink, die de heer Fisser complimen teerde met zijn onderscheiding en jubi leum. Spreker prees het vakmanschap van de heer Fisser en zijn optimistische levensinstelling. Hij wenste de heer Fisser geluk met beide feiten, jubileum en onderscheiding en wenste hem een gelukkige levensavond toe. Namens het gemeentebestuur werd de heer Fisser de fraaie oorkonde en jubileumgratificatie overhandigd. De overige sprekers sloten zich bij de woorden van ir. Lentelink van harte aan en memoreerden dan ook zijn lidmaat schap van de Dienstcommissie, zijn grote plichtsbetrachting en zijn opge wektheid. De vertegenwoordiger van de Personeelsvereniging voegde aan zijn toespraak een herinnering toe namens het gehele personeel. Vergezeld van zijn echtgenote en enige andere familieleden begaf de heer Fisser zich daarna naar de kantine, waar een grote kring van collega's en zelfs vele oud-collega's aan wezig waren om de heer Fisser van hun sympathie te doen blijken. Hier werd het woord gevoerd door de heren H. C. Kramer, A. Zaalberg en W. P. Dool. Herinnerd werd aan menige episode, die zich gedurende deze halve eeuw had afgespeeld. Ook voor de col- Vergeet dan ook de zieken niet Onder dit motto houdt het Prinses Irene Fonas de traditioneel beginnende te worden collecte op 3 oktober a.s. Op die dag zal wederom een beroep worden gedaan op de in Leiden aanwezig zijnde feestvierenden om door een extra gave eens te denken aan degenen die het feest niet mee kunnen maken en zelfs jaren lang misschien daaraan niet kunnen deelnemen. Voor hen houdt het Prinses Irene Fonds regelmatig ontspanningsavonden in ziekenhuizen, sanatoria en psychia trische inrichtingen, ontspanningsavon den die niet alleen zeer welkom zijn bij de patiënten maar ook zeer noodzake lijk voor hen zijn. Zo konden in het afgelopen jaar weer een 40-tal avonden worden gegeven in Leiden en omgeving. In de Vuurbaak, orgaan van de pa tiëntenvereniging van het Rotterdamsch Zeehospitium te Katwijk, waar het Fonds ook vele voorstellingen verzorgt, stond eens het volgende: „Liggen, kuren, al de uren van de dag en van de nacht het zijn uren, die lang duren, steeds weer anders dan je dacht". Denkt U hierover eens even na bij het bepalen van uw gift en stelt hen in staat ook eens een paar uren van ont spanning op geregelde tijden te ver krijgen. Misschien brengt het er U zelfs toe op die dag een enkel uurtje te hel pen bij de collecte. U kunt zich daartoe opgeven bij ondergetekende of bij de heer Meuwese, stadhuis, alhier. Wethouder J. C. van Schaik, voorz. Coopvaet t Vier firma's, één siioiv legialiteit van de heer Fisser werd gro>:e waardering uitgesproken. Tot slot dankte de heer Fisser allen voor de steeds on dervonden medewerking en kameraad schap. Officiële publikaties VERKEER Bwrgemeesber en Webbouidiers van Led- ttein brengen ter openbare kernnde, d'at de Kernstraat, voor zover gelegen tussen de P J. Bloks-traat en de Burggnaivenlaan, alsmede de Sieboldstraat, voorzover ge legen tussen de Lage Rijndijk en de Java- Btraat. met ingang van 24 september 1957 voor de duur der bestna/tlmgswerken al daar, zullen zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en. vee dm beide richtingen. (Van een bijzondere medewerkster) Vier Leidse firma's, te weten de Bont handel Van Egmond (Breestraat), Riël (couture), Hollants (schoeisel) en Messcher (hoeden) brachten gisteravond in café-restaurant „In den Vergulden I Turk" in eendrachtige samenwerking een indruk van de mode in 1958. Aan de wens van vele vrouwen om een j nertzbontmantel te bezitten kan meestal niet voldaan worden, want deze edele bontsoort, welke werkelijk vorstelijk is, i is dit ook in prijs. De tegenwoordige techniek is er evenwel op geraffineerde j wijze in geslaagd een bisam- of sealman- tel de allure te geven van een nertzman- tel, vooral als deze bontsoort met het I daartoe vereiste vakmanschap is ver vaardigd. De bontmantels, welke door de firma Van Egmond werden getoond, toonden dat overduidelijk. Naast de edele soorten als nertz en persianer, was er bont in allerlei variaties, zoals yemen, bisam, seal en veulen. De modellen waren zowel driekwart, 7/8 of lang. De nieuwe rechte lijn, geaccentueerd door de smalle schouders, is ook voor bont toonaangevend. Hiernaast waren er ver schillende wijdvallende mantels, of zoals Dior aangeeft, een verbrede rugpartij, die naar onder smal uitloopt. De bewer king van de bontsoorten geeft altijd een bijzonder cachet aan de modellen, zoals b.v. bij de getoonde sobelfehmantel, waar door het aanbrengen van de hoge en lage haarsoorten een prachtig effect aan de rug werd gegeven. Ook de bont jas van zeehond, die met lange, smalle repen aan elkaar gestikt was, had een zeer slankmakend model. Vermeldens waard was voorts een zwarte persianer- mantel met platina nertzkraag. De prachtige modieuze afstaande kraag kon ook liggend gedragen worden. Een grijze persianermantel was uitzonderlijk mooi van tekening, evenals een ocelotmantel. Dat petitgris en blauwvos nog altijd en vogue zijn toonden ons de prachtige exemplaren van die soort. Zeer exclusief was een persianerensemble, bestaande uit een bontrok met dito driekwart mantel, gevoerd met grijze zyde, waar van ook de bijpassende blouse vervaar digd was. In naturel-zeehond, een altijd nog voordelige bontsoort, waren ver scheidene driekwart en korte bontman tels te bewonderen. De japonnen, welke Maison Riël naar voren bracht, waren alle zeer draagbaar. De modellen waren voornamelijk aange sloten in de taille en vaak uit één stuk vervaardigd: de rokken zijn zowel recht als ruimvallend, de laatste zijn dan voorzien van platte, uitvallende plooien. Het materiaal voor de middagjaponnen was jersey of Shetland. In deze stoffen vielen verscheidene deux-pièces te be wonderen, waarvan de ruggen meestal overblousend waren. Er was een mooie namiddagjapon in de ..lignetonneau", met een moderne vrij lage rondehals uitsnijding. Een zwart fluwelenjapon, waarbij verteld werd, dat deze niet plette en gestreken kon worden, oogstte veel bijval. De chique cocktail- en avondtoiletten vormden een waardig slot van deze goed verzorgde show. Beige domineerde hier bij. Prachtige nertzstola's vormden een volmaakt geheel met de brocaat avond toiletten. De hoeden van de firma Messcher ■vormden een smaakvol geheel bij de japonnen en bontmantels. De vormen, welke vrijwel gelijk om de voorkeur strijden, zijn cloche, toque en veel baret- hoeden in allerlei variaties. Het mate riaal is bij voorkeur glanzend (veelal melusine), fluweel of bont. Naast zwart of fel rood, waren het voornamelijk pasteltinten en vooral, in velerlei nuan ces, beige. De firma Hollants, die het Leidse kwartet volmaakte, bracht modieuze schoenen in verschillende tinten. De Italiaanse leest handhaaft zich nog steeds. Iets nieuws is het aangebrachte bandje op de wreef. Tegenover de sport schoenen zijn de naalddunne hakjes nog steeds modern. Vandaag gedenkt de heer J. Planje, hoofdmonteur van de Sted. Lichtfa brieken, het feit, dat hij vóór 40 jaar bij dit energie-bedrijf in dienst trad. Alvorens een huldiging in het bedryf plaats vond, werd de heer Planje, die in de Leidse zangerswereld een bekende figuur is hij maakt reeds 33 jaar deel uit van het Dubbelmannenkwartet „Inter Nos" hedenochtend met zijn familie in het Stadhuis ontvangen. Na mens de directie van de S.L.F. was de hoofdingenieur, de heer F. J. J. Meu wese, bij deze ontvangst aanwezig. De wethouder van de Bedrijven, de heer D. van der Kwaak, die ditmaal de plaats van de burgemeester innam, wees op de maatschappelijke positie, welke de jubilaris in deze 40 jaar heeft weten te bereiken. Op 17-jarige leeftijd als leer- Wethouder D. van der Kwaak speldt de koninklijke onderschei ding op. (Foto L./D. Van Vldeb) ling-monteur in dienst getreden, is hem thans de verantwoordelijke functie van hoofdmonteur toevertrouwd. De heer Van der Kwaak, die bijzon dere waardering had voor de ijver en trouwe plichtsvervulling van de jubi laris, deelde tenslotte mede, dat hec H. M. de Koningin had behaagd de heer Planje de bronzen ere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje-Nasseu, te verlenen. Nadat de koffie was rondgediend, ver plaatste de feestvreugde zich naar het bedrijf aan de Langegracht. Ambtenaar en bestedingsbeperking Bij de behandeling in de Leidse raad van het voorstel om medewerking te verlenen bij de aanschaffing van olie kachels t.b.v. de Geref. school aan de Driftstraat, maakte de heer Woudstra (Prot. Chr.) bezwaren tegen een opmer king, welke een ambtenaar had gevoegd bij de stukken, die op dit voorstel be trekking hadden. De ambtenaar was n.l. van mening, dat deze uitgave, met het oog op de bestedingsbeperking, achter wege had moeten blijven. De heer Woud stra was van oordeel, dat een dergelijke beslissing behoort tót de competentie van B. en W. Bovendien voldeed het ver zoek aan de bij de wet gestelde eisen. Hoewel B. en W. dit „advies" naast zich hebben neergelegd en van mening zijn, dat medewerking moet worden verleend, brachten zowel de wethouder van Onderwijs als de burgemeester de heer Woudstra onder het oog, dat het onder de huidige omstandigheden zeker gewenst is, dat ook ambtenaren door drongen zijn van de noodzaak tot beste dingsbeperking. Debat over Algerije 2 dagen uitgesteld Egyptische wapens voor Tunesië Het debat over de politieke hervor ming van Algerije in de Franse Natio nale Vergadering is twee dagen uitge steld, om de commissie voor Binnen landse Zaken gelegenheid te geven een compromis te bestuderen. Dit compromis dat is neergelegd in een wetsontwerp, is het resultaat van een ronde-tafelconfe rentie van het kabinet en de leiders van alle politieke partijen op communisten en Poujadisten na. Het eerste artikel is door de commissie voor Binnenlandse Zaken goedgekeurd. Daarin staat, dat Algerije een integre rend deel van de Franse republiek is. De commissie verwierp met 22 tegen 21 stemmen de instelling van één enkele kieslijst voor Europeanen, moslems en anderen. Vandaag vergadert de commissie op nieuw. De Tunesische ambassadeur te Cairo heeft meegedeeld, dat Tunesië heeft be sloten een Egyptisch wapenaanbod te aanvaarden. Een Tunesische militaire missie zal de typen en de hoeveelheid uitzoeken en met Egyptische autoriteiten spreken over de opleiding van Tunesi sche officieren in Egypte. De ambassadeur zei, dat Tunesië de wapens nodig heeft om zich te verdedi gen tegen „de voortdurende grensschen- dingen door het Franse leger". Minister Hofstra wacht nog steeds De republiek Indonesië heeft ondanks herhaalde aandrang van Nederlandse zyde nog steeds niet voldaan aan de verplichting tot overmaking van f. 15 miljoen in zilver of in Amerikaanse dollars. Deze verplichting nam Indo nesië op zich bij een overeenkomst van de tweede ministers-conferentie der Nederlands-Indonesische Unie in November 1950 gehouden. Dit antwoordt minister H. J. Hofstra op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Ch. J. I. M. Welter (K.V.P.). De minister onthult, dat nog op 19 augustus by de Indonesische regering stappen gedaan zyn, waarbij op spoedig uitsluit sel werd aangedrongen. Minister Hofstra wacht nog steeds op antwoord MEER PADDESTOELEN DOOR REGEN In de bossen op de Veluwe groeien op het ogenblik tengevolge van de over vloedige regenval, overal meer padde stoelen dan in de laatste jaren het geval geweest is, zodat ook de vrij zeldzame variëteiten nu na enig speuren meestal wel te vinden zyn. ■illlllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Aan onze abonnees Voor het geval U ons blad een keer niet mocht ontvangen, verzoeken wjj U 's avonds vóór 7 uur no. 25041 op te bellen, dan kan nog dezelfde avond voor bezorging gezorgd worden. Wanneer U geen gehoor krygt en U hoort geen ,4n gesprek" toon, dan is 25041 toch in gesprek. Dit vindt zyn oorzaak in de automaat van de P.T.T. Tot 7 uur is in elk geval 25041 te bereiken, 's Zaterdags van 5 tot 7 uur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VARIA Wordt de City van Londen opnieuw een woonwijk? De Londense „City", de „kwart mijl" die de oude stad Londen was en thans overdag het centrum van handel en geldwezen van het Britse Gemene Best is, waar des avonds nog geen 6000 zielen wonen, zal wellicht een wijk worden, waar de mensen niet alleen werken, maar ook wonen. Een speciale gemeen telijke commissie heeft een plan gepu bliceerd, dat voorziet in de bouw van 2.243 flats, open plekken, een open luchttheater en scholen, dat ongeveer 17 miljoen pond zal kosten. Hoewel de Londense City over dag tjokvol mensen is, is dit stadsdeel na zes uur 's avonds gehuld in een mantel van gewijde rust. De enkelingen, die er wonen zijn voor namelijk huishoudsters, concierges en een paar mensen die boven hun winkels huizen en de advocaten die in de Temple wonen. De blokken flats die kortgeleden aan de rand van de City zyn gebouwd zyn populair gebleken en mensen die er nog nooit eerder aan hadden gedacht om in de City te gaan wonen, hebben er zich gevestigd. Zesde verkeersslachtoffer in Leiden gedurende 1957 Hedenochtend werd de 26-jarige mej. J. C. F. Naninck, wonende aan het Rapenburg, op het Kort Rapen burg, overreden door de aanhangwa gen van een vrachtauto. Zij werd op slag gedood. Dit is het zesde dodelijke verkeersongeval in Leiden in de loop van dit jaar. Mej. Naninck, die ambtenares was van een der Universitaire instellingen, reed per fiets over het Kort Rapenburg in de richting van Bostelbrug naar Ra penburg. Zij werd op dat gedeelte van de weg waar de tramails in de bocht naar de Breestraat zeer dicht langs het trottoir komt. gepasseerd door een in dezelfde richting rijdende vrachtauto, afkomstig uit Zwammerdam. Vermoede lijk is zij op dat moment geslipt. De weg en de rails waren zeer glad als ge volg van de regen. Mej. Naninck viel en werd overreden door het rechter voor wiel van de aanhangwagen. Voor zover valt na te gaan was er bij dit dodelijke ongeval geen sprake van schuld. De situatie daar ter plaatse is zeer gevaarlijk, vooral wanneer wegdek en rails glad zyn. Voor wielrijders be staat er dan nauwelyks of geen gele genheid tot veilig ryden.. Men kan er zich slechts over verwonderen, dat het aantal zeer ernstige ongelukken op deze plaats niet veel groter is. Het valt niet goed in te zien, hoe deze verkeerssituatie verbeterd zou kunnen worden anders dan door het opheffen van de tram baan. En daar zullen nog wel enige jaartjes mee gemoeid zijn!

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3