Sport \rziM de Zaterdag Ter Leede - beter op dreef - won gemakkelijk van VGravenzaiide SV Te liard spel bedierf 2 e lielft VWS EN JAC BEREIKTEN OPMERKELIJKE SCORES ARC kreeg een duidelijk lesje van Kozakken Boys Quick Boys won van Hoogvliet maar vlot ging het niet MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 (Van een onzer verslaggevers) Ter Leede begint in vorm te komen. Dat is de conclusie die we na de wedstrijd tegen 's-Gravenz. S.V. wel kunnen stellen, hoewel daarbij natuurlijk de nodige voorzichtigheid moet worden betracht, omdat nog moet blijken of de Westlanders wel dezelfde kracht opbrengen als het vorige seizoen. In ieder geval is deze wedstrijd voor de verdere gang van zaken voor de Sassemers heel wat hoopvoller dan de teleurstellende ontmoe ting veertien dagen geleden tegen Excelsior M. Er was ditmaal geen sprake van, dat de roodgelen een heel lange aanlooptijd nodig hadden om enigszins de vorm van het vorige seizoen te benaderen. Diezelfde vorm bereikten ze nu ook wel niet, maar de competitie is nog jong en in ieder geval zit de gang er weer in. Daarbij hadden ze nog de handicap, dat. linksachter Huibregts wegens A-griep afwezig was, op welke plaats hy echter meer dan uitstekend werd vervangen door Molema. die echter vanzelfsprekend in de voorhoede danig werd gemist. Nu moest alles komen van de beide Mole naars en Harskamp, die er echter zo goed het oog in hadden, dat succes verzekerd was. Ondanks het feit. dat deze wedstrijd wel aantrekkelijk was, stelde hij toch wel teleur, vooral voor degenen die meer spanning hadden verwacht. De meeste spanning hadden we nog in de eerste 20 minuten, toen de thuisclub er maar niet in kon slagen de leiding te nemen, ondanks het lichte overwicht. Gaande weg echter begonnen de Sassemers be ter te spelen en toen werd de druk op het Westlandse doel dermate zwaar, dat doelpunten niet konden uitblijven. Na 20 minuten spelen kwam het eerste succes en het was Herman Molenaar, die voor zijn ploeg het schuttersfeest Modderballet Rijnsb. Boys speelt gelijk in Woerden (Van één onzer verslaggevers) Goed voetbal bleek op het terrein van Sportlust '46 in Woerden, dat toch al niet tot de beste behoort, totaal on mogelijk. De hevige regenval van de morgenuren, die zich ook nog tijdens de wedstrijd voortzette, had een enorme plas op het veld gevormd van vele centimeters diep. waar de spelers doorheen moesten ploeteren en bag geren. Dat van een werkelijke kracht meting geen sprake was, behoeft nau welijks te worden gezegd. Vandaar dat wij over deze voor de Rijnsbur gers zo teleurstellende wedstrijd kort zullen zyn. De Rijnsburgers zijn de gehele wed strijd wel zoveel sterker geweest door hun onvermoeide en energieke werken, dat een kleine zege verdiend zou zijn geweest. De kansen die zich menigvuldig voor het Woerdense doel voordeden, konden echter eenvoudig niet benut worden vanwege de blubber in het doel gebied. Vandaar dat tenslotte na een half uur linksbuiten Van Zuylen het maar eens op een andere manier pro beerde. Op de vleugel, waar het nog het droogst was. kreeg hy de bal toegespeeld en zich geen moment bedenkende joeg hij de bal van grote afstand hard en onhoudbaar voor Sleurink in de touwen. Deze voorsprong hebben de Boys tot 20 minuten na de rust kunnen behouden. Toen was een mistasting van doelman Heemskerk de bezoekers noodlottig, waardoor Sportlust goedkoop aan de gelijkmaker kwam. Verwoed is er nog gestreden om het winnende doelpunt, dat de Boys tien minuten voor tijd maakten. Rechtsbinnen v. Rijst plaatste de bal hoog naar het midden, waar v. Egmond het leer doorkopte. Dc snel doorsprlntende Van Maris kreeg precies op tyd de bal vrjj voor doel en er was toen voor Sleurink geen houden aan. Maar de scheidsrechter, die het doelpunt aanvankelijk toe kende, wees dit op appèl van de Sport- lustgrensrechter af. Het was tegen het niet toekennen van dit doelpunt, dat de Rijnsburgers na afloop protest aantekenden, zodat de Protestcom missie het laatste woord heeft in deze onbevredigende wedstrijd. opende met een bekeken treffer, waarbij zijn naamgenoot in het 's-Gravenzandse doel geen enkele kans had. Het was voor de roodgelen slechts een aansporing om er nog wat harder aan te trekken en tien minuten later boekte de invaller linksbuiten Zuilhof een aardig succesje, toen hy. daartoe in staat gesteld door de andere Molenaar, kans zag de gaolie van de bezoekers voor de tweede maal te passeren. Het mooiste doelpunt kwam kort voor rust toen Harskamp een voor zet van Manus Molenaar beheerst op pikte en hard en zuiver in de uiterste hoek joeg. Met een 3—0 voorsprong was het rustig rusten voor Harskamp c.s. De tweede helft verloor al spoedig veel van zijn aantrekkelijkheid, toen de strijd wat harder ging worden en de overigens uitstekend leidende scheidsrechter v. d. Brugge daartegen aanvankelijk wat te lankmoedig op trad. Dit leidde er tenslotte toe, dat ie linksachter van de bezoekers het veld werd uitgezonden, toen hij Thijs- sen lelijk natrapte. Veel zullen we er niet van vertellen, want het echte ge noegen dat de wedstrijd voor rust bood, was ver te zoeken. De 's-Gravenzanders kwamen nog op 3—1 toen een ver naar voren getrapte bal doelman De Vries noopte zijn doel te verlaten. Hij schoot de bal tegen de toestormende midvoor Kluin aan van wiens lichaam de bal in doel sprong. Herman Molenaar maakte tenslotte aan alle twijfel een einde toen hij nog voor een vierde treffer zorgde. Vierde klassers zaterdagvoelbal VWS en het Haagse JAC kwamen deze zaterdag tot opmerkelijk hoge scores. De ploeg van Van Wijk klopte in 4 A DEVJO met 71 en in 4B was JAC nog beter op schot, want in Waddinxveen versloegen de Hagenaars RCV met liefst 110. Teleurstellend was het eerste op treden van het uit de derde klasse gedegradeerde RCL. De Leider dorpers verloren in Den Haag met 54 van Semper Altius. NoordwijkDie Haghe (3-1) Noordwyk, dat waarschijnlijk ook dit seizoen weer tot de sterkste vierde klas sers zal behoren, won op eigen veld met 31 van Die Haghe. In de eerste helft waren de roodbroeken al sterker, maar met het schieten lukte het toen niet zo best en kwam men niet verder dan één doelpunt van linksbinnen Haasnoot, na een kwartier spelen gescoord. In de tweede helft ging het beter en werd het door treffers van midvoor Van Res teren en linksbuiten Passchier 30. Kort voor het einde wist de Die Haghe- midvoor de eer te redden. KoudekerkDe Lier (23) De Westlanders demonstreerden in de eerste helft een licht overwicht, dat re sulteerde in twee treffers. Na de her vatting kwam Koudekerk sterk in de aanval en wist Schellingerhout de ach terstand te verkleinen. Een betrekkelijk onschuldige bal werd daarna de Koude kerkdoelman De Lange te machtig en zo was het verschil weer twee doelpunten geworden. Een kwartier voor het einde benutte Alb. Zweris een dieptepass (23>. Met veel te hard spel wisten de bezoekers deze stand tot het einde te bewaren. RASOegstgeest (3-3) Oegstgeest is in deze ontmoeting dicht by een zege geweest en die zou ook wel een feit zijn geworden, indien de ach terhoede niet enkele steken had laten vallen. De Hagenaars namen na tien minuten spelen de leiding, maar direct daarop maakte Paul v. d. Mey gelijk en nog voor de rust gaf rechtsbinnen Heere de Oegstgeestenaren de leiding. Na de hervatting ging deze voorsprong verloren door een misverstand in de verdediging, daarop de roos (23), maar ook het verdedigingsfoutje bleef niet achterwege en dat kostte Oegstgeest de verdiende winst. GWS—KATWIJK (2-2) In de eerste helft waren de aanvallen van het technisch iets betere GWS ge vaarlijker dan die van de Katwijk-voor hoede, welke geregeld in de buitenspel- val liep. De enthousiasten, stevige Kat wijk-verdediging greep echter goed in en zo was de stand bij de rust nog dubbel- blank. Twee minuten na de hervatting opende Lens voor GWS de score en dat was voor Katwyk het sein een stevig af- fesief te lanceren. Het doelpunt kwam evenwel aan de andere kant, opnieuw van de schoen van Lens. Er waren toen 28 minuten gespeeld. In het laatste kwartier wist het van geen opgeven we tende Katwyk echter nog twee treffers te produceren. In de 33ste minuut scoorde H. Freken en in de 37ste mi nuut midvoor Verloop. En zo werd het een draw. V en VLisser B. (1-4) Met vier invallers spelend behaalde Lisser Boys toch een klinkende zege op het Amsterdamse Vlug en Vaardig. De Lissenaren schoten zowel in de eerste als in de tweede helft twee maal raak. Voor rust noteerden we treffers van midvoor v. d. Leden en linksbuiten Ha gen en na de hervatting, nadat de Am sterdammers eerst tegen hadden ge scoord, van Broekhuizen en Jaap Ro- mijn. Een treffer van Hagen, die een slecht geplaatste uittrap van de Amster damse doelman ineens retourneerde, werd tot ieders verbazing door de arbi ter ongeldig verklaard. Kinheim—SVOW (3—3) Ondanks een hattrick van Jaap Steen- sel, waardoor SVOW geruime tyd na de rust een veilig lijkende 03 voorsprong had, hebben de Oudeweteringers toch nog genoegen moeten nemen met een 3—3 spel. In het laatste half uurd kwam het* beslist te hard spelende Kinheim stevig opzetten en toen Zeldenthuis de midvoor moest laten glippen betekende Voetbal in Engeland West Bromwicli A won met .9—2 Er is dit weekeinde vlot gescoord in de eerste divisie van de Engelse league: in elf wedstrijden werden 52 doelpun ten geproduceerd, een moyenne van bijna vijf per wedstrijd. Produktief waren vooral West Brom- wich Albion, vierde in de rangschik king, en de jeugdige formatie van Chelsea. West Bromwich Albion won met92 van Manchester City; een opmerkelijke score voor het Britse topvoetbal. De oorzaak van het falen van Man chester City deze week verloor de ploeg ook reeds met 61 van Preston North End is, volgens de Engelse voetbaldeskundigen, de nieuwe tactiek die het team in dit seizoen toepast: twee spelers, naast elkaar opgesteld, in het centrum van de verdediging. De defensieve kracht is niet, zoals men had verwacht, vergroot integendeel. Bo vendien werd de structuur van de ploeg ernstig aangetast. Chelsea stuitte In de wedstrijd tegen Burnley op weinig tegenstand: vijftien spelers van Burnley liggen met griep op bed. Elk der spelers van de jeugdige, beweeglijke voorhoede van Chelsea scoorde tenminste één doelpunt, Aan de top van de ranglijst van de eerste divisie bleef de situatie onge wijzigd. Het pas gepromoveerde Not tingham Forest behield de eerste plaats door een 41 zege op Portsmouth, Ever- ton behaalde een kleine 10 overwin ning op Luton Town en Manchester United herstelde zich van zijn twee achtereenvolgende nederlagen met een 42 triomf over Arsenal. De kampioe nen speelden op „Old Trafford" een prachtige wedstrijd. Tegen de schitte rende combinaties had Arsenal eenvou dig geen verweer. De uitslagen in de eerste divisie luiden: Birmingham CityPreston North End 31; BlackpoolAston Villa 11; Chel sea—Burnley 61; Leeds UnitedBol ton Wanderers 21; Leicester City Wolverhampton Wanderers 2—3; Luton TownEverton 01: Manchester United —Arsenal 42; PortsmouthNotting ham Forest 14; SunderlandNew castle United 20; Tottenham Hotspur Sheffield Wednesday 42; West Bromwich Albion—Manchester City 9—2. dit 13. Kort daarop werd doelman Hoogendijkhoff de bal uit de handen gelopen (23) en tenslotte veroorzaakte Zeldenthuis een penalty, waaruit de gastheren de gelijkmaker produceerden. Semper A.—RCL (5—4) Ondanks goed spel van de RCL-voor- hoede, waarin alleen midvoor Kruyt teleurstelde, is het voor de Leiderdorpers een nederlaag geworden. Oorzaken daar van waren twee foutieve beslissingen van arbiter Tuinenburg, die een penalty (ver meend hands) cadeau gaf (hoewel Haagse spelers hem er op attent maak ten, dat er van hands geen sprake was) en die een geheid geval van buitenspel over het hoofd zag. Verder maakte de rechtsback van RCL, Teske, twee kapi tale blunders. Na de omstreden penalty, waarmee de Hagenaars de leiding na men, zorgden Geel en Van Telgen voor een 12 Leiderdorpse voorsprong. Bij rust was het echter weer 22 en na de hervatting namen de Hagenaars op nieuw de leiding. Door Geel werd het vervolgens 3—3, waarna Semper Altius uitliep tot 53. In de laatste seconde zorgde De Jong voor een 54 eindstand. Leiden—ZVV (5—0) Leiden was in de wedstryd tegen het pas gepromoveerde Zwammerdamse ZVV voortdurend sterker, maar in de eerste helft vlotte het niet erg met het maken van doelpunten en kwam men niet verder dan een treffer van Honsbeek. Na de hervatting was men beter op schot en door doelpunten van Wind- horst, Rietkerken en De Jong (2 maal) werd het een duidelijke 50 zege voor de Leiden-ploeg. Voor de aanvang van de wedstrijd werd één minuut stilte in acht genomen in verband met het over lijden van het Leiden-bestuurslid, de heer Groos. VWS—DEVJO (7—1) VWS bleef op het pad der overwin ning voortgaan en haalde ditmaal voor eigen publiek een monsteroverwinning op DEVJO binnen. Huig Kok en zyn mannen klopten namelijk de zwak spe lende bezoekers met niet minder dan 71. Uiteraard wèl verdiend, doch iets geflatteerd. De gasten namen na 2 minuten spelen de leiding door Stolze. die een voorzet van rechts benutte: 01. Hierna bleven de gasten het doel van VWS nog even belegeren en kregen zelfs de kans hun voorsprong te vergroten. Een van de VWS-verdedigers speelde n.l. binnen de beruchte lijnen de bal onnodig met de hand. De toegekende strafschop werd echter keurig door doelman Veerman ge stopt. Toen nam VWS het heft in han den en spoedig deponeerde Ouwerkerk 11 achter Van Krevelen. Uit een goe de aanval over rechts gaf Huig Kok toen zyn ploeg een 21 voorsprong. Jammer voor de gasten annuleerde de arbiter hierna nog een o.i. zuiver doel punt wegens buitenspel. In de tweede helft was het al „Van Wyk" dat de klok sloeg en reeds na 5 minuten zorgde v. d. Zande voor 31. De gasten gaven zich verder gewonnen en VWS voerde met tussenpozen de stand op tot 71. Ouwerkerk 2 maal en l'Ecluse 2 maal waren er de makers van. De sportieve strijd werd door arbeiter Parlevliet rus tig geleid. Verdiende zege van Werkendammers (Van één onzer verslaggevers) Een verrassend goed combinerend Kozakken Boys is er in geslaagd ARC op eigen veld een volkomen verdiendel-3 nederlaag toe te brengen. De Braban ders leerden de rood-zwarten dat het vooral op een glad veld zaak is de bal snel en verrassend af te spelen. De ARCers zochten veelal hun heil in lange harde passen, die een gemakkelijke prooi werden van de achterhoede der bezoe kers, waarin vooral spil Zwets een grote rol speelde. Na rnst kwam aanval pas op dreef (Van een onzer verslaggevers) De 3—0 stand die bij het beëindigen van de wedstrijd Quick-Boys— Hoogvliet op het scorebord prijkte, zou de indruk kunnen wekken, dat de thuisclub het in deze wedstrijd nogal gemakkelijk heeft gehad. Maar die indruk zou toch wel wat bezijden de waarheid zijn geweest. Want vooral In de eerste helft hadden de bezoekers een beduidend overwicht op de gastheren, en het was maar goed dat de club uit Hoogvliet geen voorhoede had die uit „hoogvliegers" m.a.w. uit schutters bestond want anders zou het er vrij donker voor Q. Boys hebben uitgezien. Pas het laatste half uur nam de thuisclub het initiatief over, en* kwam er plotseling veel meer dreiging In het tot dat moment futloze spel van de voorhoede. Het was tenslotte nog te danken aan het uitstekende werk van doelman Trouw, dat de score niet hoger kwam dan 3—0. Deze uitsla# was, gezien het totale spelbeeld, wel wat geflatteerd, en de gasten hadden zeker één of twee doel punten verdiend. Aanvoerder Schoneveld was niet be schikbaar en zijn plaats op de spil- plaats werd ingenomen door de jeugdige Aandewiel, die zijn taak uitstekend ver stond. Reeds spoedig na het aanvangs- signaal werd Quick Boys op eigen helft teruggedrongen mede door het feit dat de half linie wat verdedigend speelde, waarschijnlijk omdat het ontbreken van Schoneveld op de centrale plaats in de achterhoede een zekere angst in de De wedstrijd was nauwelijks begon nen of de doelman van de gasten moest al zijn talenten in het geweer brengen om een keiharde kopbal van Last tot hoekschop te verwerken. Nauwelijks en kele minuten later gaf scheidsrechter Steenstra een penalty aan de thuisclub, omdat een der Werkendammers de bal met de hand had gespeeld. Oosterloo slaagde er evenwel niet in deze gemak kelijke kans in een doelpunt om te zet ten. Zijn keiharde schot suisde naast het doel. Dit stimuleerde de bezoekers tot grotere activiteit, met gevolg dat vooral de rechtervleugel met keurige combinaties nogal eens door de ARC- defensie zig-zagde. Doelpunten leverde dit spel echter voorlopig niet op, al kwam het ARC-doel steeds 6teviger in de greep van de Boys. De rood-zwarten bepaalden zich tot snelle uitvallen, waar bij het zwakke spel van rechtsbuiten Verwoerd opviel Na de pauze waren de eerste aanval len voor ARC. Enkele hoekschoppen werden geforceerd, uit een waarvan Spek na een halve mlstrap van de spil de kans kreeg de score te openen: 1—0. Direct daarop trok dezelfde spil mee ten aanval en nog in dezelfde minuut wist hij met een formidabel schot de stand gelijk te maken: 1—1. De Werkendam mers drukten nu met succes door, want toen het even niet klopte In de rood zwarte defensie, wist H. Visser de be zoekers de leiding te geven: 12. Bij ARC ging het nu steeds slechter en het had er veel van dat het elftal met nog twintig minuten te spelen, zich reeds gewonnen gaf. Er werd opvallend slecht geplaatst, terwijl de meeste spe lers het tempo kennelijk te hoog was geweest. De gasten bleven daarentegen in hoog tempo het doel van de thuisclub bestormen. Bij een dezer aanvallen raak te doelman Van Oosten die het lang niet slecht deed de bal kwijt aan mid voor Roubos, die geen fout maakte en de stand op 1—3 bracht. Wel probeerde ARC nog even tot een gunstiger uitslag te komen, maar de hard werkende Kozakken Boys stonden met grote beslistheid geen doelpunt meer toe, zodat zij met een 1—3 zege de terugreis aanvaardden. De eerste Eén van de vele Surinaamse voetballers, die in ons land spelen, zan naar Suriname terugkeren. Het is René Letterboom. die in zal naar Suriname terugkeren. Het spel van Letterboom viel te gen, zodat hij na de eerste wed strijd niet meer werd opgesteld. De Surinamer is daardoor in moeilijk heden gekomen en kreeg bovendien helmwee naar Suriname. Na over eenstemming tussen belde partijen is het contract dat Letterboom met BW had gesloten, geannuleerd en zodra zijn toestand dat toelaat, zal de onfortuinlijke speler naar Suri name terugkeren. verdediging wekte De Hoogvliet-aanval- len waren echter niet zo heel gevaar lijk. Het was aan rechtsbinnen De Hoed te danken dat succes aan Quick Boys- zijde kwam. Hij was na een uitval door gebroken en inplaats van zelf te schie ten, waar de keeper stellig op rekende, gaf hij de bal beheerst aan de meegeko men v. d. Oever, die geen moeite had de toen volkomen uit balans zijnde keeper te passeren: 1—0. Even leek het wat beter te gaan ln de Quick Boys-gelede ren. maar al gauw zakte het weer af. en nam Hoogvliet het Initiatief weer over, zonder succes echter. Het begin van de tweede helft was van beide zijden wel heel zwak, hoewel Hoogvliet aanvallend wat sterker bleef, er werd maar zo'n beetje heen en weer getrapt, met een enkel verdwaald schot. Even werd het precair voor Quick Boys, toen eerst de linksbinnen en toen de rechtsbinnen van Hoogvliiet met een paar prachtige schoten het Katwijkse doel onder vuur namen, maar doelman Schaap klaarde het op de schoten te stoppen. Toen kwam het keerpunt ten gunste van Quick Boys. Nieuwenhuis ontving de bal na en lastig „hakje" van v. d. Oever, en de Katwijkse Hagenaar ging meteen op zijn eentje door de ver dediging om de zaak af te ronden met een gaaf en beheerst doelpunt: 20. In eens ging toen alles veel vlotter. Er kwam meer variatie in de aanvallen en de Hoogvlletse verdediging kreeg han den vol werk. Nog geen vijf minuten na het tweede doelpunt kwam het derde al. Na een snelle aanval kreeg De Vries op de rechtsbuitenplaats de bal in goede schietpositie en met een hard en on houdbaar schot scoorde hij zijn eerste doelpunt ln deze competitie De zege was toen binnen en hoewel er nog wel kansjes kwamen voor Quick Boys, de stand bleef verder onveranderd, mede door het goede verdedigen van Hoog vliet. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 2e KLASSE ARC—Km. Boys 13 Quick BoysHoogvliet 30 VVGZExcelsior M31 RWH-SSS 7—1 Ter Leede—'s Grav. SV 4—1 RWH 2 2 - - 4 8—1 Quick Boys 2 11-3 6—3 Ter Leede 2 11-3 7—4 Koz. Boys 2 11-3 6—4 VVGZ 2 11-3 5—3 's-Grav. SV 2 1-12 3—5 ARC 2-111 3—5 Excelsior M. 2-111 46 Hoogvliet 2 - - 2 - 04 SSS 2 - - 2 - 2—9 3e KLASSE A MonsterGr. Lindt 10 NSW—Ornas 32 Zwart Wit—SHS 4—1 SportlustRynsb. Boys 11 (onder protest van Rynsb. B.) Excelsior PCapelle 72 NSW 3—6 Capelle 2—2 Zw. Wit 24 Monster 32 Excelsior P 2—2 Rijnsb Boys 21 Ornas 22 Sportlust 21 9HS 2—2 Gr Lindit 2—0 4e KLASSE A KoudekerkDe Lier 23 NoordwykDie Haghe 31 RASOegstgeest 33 VWS—DEVJO 7—1 Semp. Alt.—RCL 5—4 VWS 2—4 Oegstgeest 21 Noordiwijk 24 RAS 21 Semup. Alt. 24 RCL 1—0 Rouwkoop 12 Die Haghe 20 Koudekerk 2—2 DEVJO 2—0 De Lier 22 4e KLASSE B GWSKatwijk 22 RCV—JAC 1—10 Spirit—HVO 2—2 LeidenZVV 50 SV '35—TOGR 6—4 JAC 3—6 RCV 2—2 HVO 2—3 GWS 2—1 Spirit 3—3 Katwyk 2—1 Unicum 1—2 TOGR 1—0 Leiden 2—2 ZW 2—0 SV Vb 2—2 4e KLASSE A (WEST 1) Vlug en VaardigLisser Boys1—4 PVWATelefonia afg. Kinheim—SVOW 3—3 KromhoutCSCA gestaakt Kromihout 24 VI. en Vaard. 22 Lisser Boys 2—3 SVOW 3—1 PVWA 1—2 Telefonia 1—0 CSOA 1—2 Zandv. M. 2—0 Kinheim 2—2 Een uiterst benauwd moment voor Pitu. de doetverdediger van Sheffield Wednesday. Herstel van Alphen (Van een onzer verslaggevers) Van het teleurstellende begin van vorige week in Haarlem, heeft Alphen zich, thuis spelend tegen Wilhelmus, met een 32 overwinning keurig we ten te herstellen. Dat deze overwinning uiteindelijk nog in gevaar kwam, was te wijten aan de Alphense achterhoede, die het bij de stand 30 wel wat al te ge makkelijk ging opnemen. De eerste aanvallen waren voor de be zoekers, waarbij de achterhoede van Alphen onder druk werd gezet. Het liep voorlopig zonder ongelukken af en toen Alphen de aanval overnam, bleek ook de Voorburgse defensie verre van be trouwbaar. Uit een der vele hoekschop pen, die de Wilhelm us-achterhoede moest weggeven, wist Dusschoten met een keurige treffer de score te openen: 10. In de dertigste minuut vergrootte Alphen de voorsprong uit een vloeiende aanval, die door Van Oort met een hard schot werd besloten. De Voorburgse doel man kon de gladde bal niet onder con trole krijgen, waardoor Boon de kans kreeg in 'te schieten: 20. Na de pauze zetten de gasten een fel offensief in, dat het ergste deed vrezen. Gelukkig voor de thuisclub wist De Bruin op de doellijn te redden, toen Jan sen gepasseerd was. Alphen bepaalde zich in deze periode tot snelle uitvallen, uit één waarvan de snelle Dusschoten zowaar succes had, toen hij op handige wijze de bal over de uitlopende doelman in het net kon deponeren: 30. De Al phen-defensie werd hierna bU herhaling uit verband gespeeld, waardoor meer dere gevaarlijke situaties voor Jansens heiligdom ontstonden. Het werd be paald angstig, toen Wilhelmus binnen enkele minuten de achterstand tot 3—2 wist te verkleinen. De Alphen-defensie doorzag het gevaar nog tijdig, waardoor het spel weer op en neer golfde. Het einde kwam tenslotte met en niet-onver- diende 3—2 zege voor Alphen. Draw van VVSB tegen Celeritas (Van onze correspondent) VVSB heeft In de wedstrijd tegen Celeritas verzuimd de volle winst in bezit te nemen. Onbetwist hadden de Noordwjjkerhouters hiervoor de beste kansen, vooral in de tweede helft, toen bU de stand 22 achtereenvolgens Hoornen en Nederstlgt oog-in-oog met de Haagse doelman kwamen. VVSB opende in een hoog tempo, waarbij met een goed sluitend combina tiespel de bal op de Haagse helft gehou den werd. Toch kwamen de bezoekers na 25 minuten spelen aan een voor sprong, toen de VVSB-rechtshalf zijn dekkende taak ten opzichte van de linksbinnen verwaarloosde: 01. Tien minuten later maakte doelman Ruigrok dè fout van de wedstryd, toen hij bij een hoge voorziet van rechts de natte bal door zijn handen in het doel liet glippen: 0—2. Wel slaagde M. Groot er daarna in met een hard schot de achterstand te verkleinen: 1—2, maar de Bavomensen gingen toch met een achterstand pauzeren. Ook in de tweede helft had de thuis club het beste van het spel. Steeds weer rolden de aanvallen op het Haagse doel. waar een stevige verdediging "tot de twintigste minuut stam', wist te houden. Toen wist Nederstlgt enkele tegenstan ders te passeren om vervolgens keihard in te schieten: 22. VVSB gooide er nu nog een schepje op teneinde alsnog de volle buit binnen te halen. Zeker zou dit gelukt zijn als Koomen, nadat hij vanuit de eigen defensie de bal had opgebracht, vrij voor de Haagse doelman gekomen, niet gefaald had. door het leer in de handen van de Hagenaar te schieten. Even later was hef Nederstigt die een vrije kans kreeg, maar langs de verkeer de kant van de paal knalde. Enkele ge vaarlijke uitvallen van de Celerltas- voorhoede strandden op doelman Ruig rok. die zich van zijn vergissing ln de eerste helft keurig herstelde.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6