FILMS Vebo Jongerendag werd succes Gedachten hij het ouder worden VAN DUZE WEEK: FOTO-ALBUMS in Leitien 96ste jaargang Zaterdag 21 september 1957 Tweede blad No. 29246 Wethouder v. d. Kwaak reikte prijzen uit De op het Leidse veemarktterrein ge organiseerde jongerendag wij schre ven er gisteren reeds uitvoerig over is een groot succes geworden. Tijdens een bijeenkomst, welke in de middag uren onder leiding van de presidente van de Vebo Jongerencommissie, mej. H. van Gennep, in 't Schuttershof ge houden werd. reikte wethouder D. v. d. Kwaak prijzen uit aan de winnaars van de even tevoren beëindigde wedstrijden. De wethouder sprak van een bijzonder geslaagd evenement en zette daarna in het kort de betekenis van deze jonge rendag uiteen. Hij deed zulks in de plaats van burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, die plotseling verhinderd was de bijeenkomst by te wonen. De uitslagen van de verschillende wedstrij- den luiden als volgt: Melkwedstrüd dames: 1. Corrie Bael- de. Bodegraven (H.M. v. L.)2. Riet Hoogenboom, Bodegraven (C.B.P.B.); 3. Nel van Leeuwen, Zoeterwoude (L.T.M.). Melkwedstryd heren: 1. Kees Overde- vest. Zoeterwoude (L.T.J.); 2. Cor Kempenaar. Aarlanderveen (H.M. v. L.); 3. Henk Stapper, Alphen a. d. Rijn (C.J.B.T.B.). Holl. Mij. van Landbouw 1; L.T.B. 2; C.B.T.B. 3. Textiel kennen voor meisjes: 1. D. v. d. Krogt (L.T.M.); 2. C. Hogervorst I (L.T.M.); 3. C. Stokman (L.T.M.)4. C. P. Rodenburg (H.M. v. L.); 5. H. Vrij-Buitelaar (H.M. v. L.); 6. C. N. Hoogendoorn (H.M. v. L.)7. C. v. d. Poel (L.T.M.): 8. M. Wendel (L.T.M.»; 9. Jo Hoogenboom (C.B.P.B.)10. M. Hoogendoorn (H.M. v. L.)11. Jo Visser (C.B.P.B.); 12. Jannie de Regt (C.B. P.B.i; 13. Jannie van der Vis C.B P B 14. J. v. Akker (C.B.P.B.); 15. L. van Duyvenbode (H.M. v. L.). L.T.M. 1; H.M. v. L. 2; C.B.P.B. 3. Bloemen schikken: 1. F. Stokman (L.T.M.); 2. F. v. Velzen (H.M. v. L.); 3. J. Onderwater (L.T.M.)4. L. v. Schaik (H.M. v. L.); 5. M. Hoogendoorn (H.M. v. L.); 6. F. v. Kempen (C.B.P.B.); 7. Jo Visser (C.B.P.B.): 8. C. Verrips (C.B.P.B.)9. F. v. Kempen (L.T.M.) H.M. v. L. 1; L.T.M. 2; CB.P.B. 3. Kalveropfokwedstrijd. Beste opfok Rypwetering: Jac. Straathof Jz., Afien- tje 2, le pr.; Jac. Straathof Jzn., Leentje 73. 2e prijs. Beste opfok Hoogmade: C. C. Hooge- veen. Stella 5, le pr.; A. M. v. d. Geest, Astrid 2, 2e pr. Beste toilet: Jac. Straathof. Beste groep: Rypwetering. Beste exterieur: A. C. Mooren, Gonny, Rijpwetering, le pr.; G. P. Mooren, Pietje 17, Hoogmade. le prys. Uitslag veebeóordeling. Zwartbont: Individueel: J. C. Klerk (H.M. v. L.) Hazerswoude; L. Noordam (H.M. v. L.) Hazerswoude: W. Duindam (L.T.J.) Ha zerswoude; G. Looyen (C.J.B.T.B.) Bo degraven: A. v. Wieringen (L.T.J.) Hazerswoude; P. de Jong (C.J.B.T.B.) Aarlanderveen. H.M. v. L. 1; L.T.J. 2; C.J.B.T.B. 3. Zwartblaar: G. Belt (L.T.J.) Zoeter woude: K. Wassenaar (H.M. v. L.) Voorschoten; G. Hoogendoorn (H.M. v. L.) Leidschendam; D. de Bruyn (C.J.B. T.B.) Zwammerdam; A. v. Moorsel (L. T.J.) Warmond; P. v. d. Stoel (C.J.B. T.B Zoeterwoude. H.M. v. L. 1; L.T.J. 2; C.J.B.T.B. 3. Toiletteren. :Zwartbont: 1. J. Rotte veel (L.T.J.) Lisse; 2. N. v. Leeuwen (H.M. v. L.) Warmond; 3a. J. C. Klerk (H.M v. L.) Hazerswoude; 3b. Rooden- burg (C.J.B.P.B.). Zwartblaar: 2a. J. v. d. Stoel (C.J.B. PB.) Zoeterwoude; 2b. A. Mooren (L.T.J.) Leimuiden. Groepen: 1. L.T.J.; 2. H.M. L.; 3. C.J.B P B. Kaas beoordeling. Individuele uitslag: I. Janny van Ginkel (H.M. v. L.); 2. T Verduyn (C.B.P.B.); 3. C. Baelde (H.M. v. L.); 4. M. Hooftman (H.M. v. L.)5. Gre Menken (L.T.M.)6. Jo Hoogenboom (C.B.P.B.); 7. Nel van Leeuwen (L.T.M.); 9. Annie Onderwater (L.T.M.). Groepsuitslag: 1. H.M. v. L.; 2. C.B. P.B.: 3. L.T.M. Aan de vee-beoordelingswedstryd voor de scholen namen in totaal veertien landbouwscholen deel. Uitslag zwart-bont groeppryzen: 1ste prijs Midd. Landbouwschool te Gouda; 2de prijs Hogere Landbouwschool te Dordrecht; 3de pr. (a) Lagere Land.b.- school te Gorinchem; 3 (b) Midd. L.- school te Schagen. Individuele prijzen; lste pr. W. Boer te Stolwijk; 2 (a) L. v. d. Helm te Leidschendam; 3 (b) H. J. Vroege te Zegveld: 3 (ai W. Hoogen- i doorn te Reeuwyk; 3 (b) N. Bol te Lek- I kerkerk; 3 (c) B Koot te Leidschendam. Zwart-blaar. Groepsprijzenlste puijs Lagere Landbouwschool te Alphen a. d. Rijn. Individuele prijzen: lste pr. L. Onderwater te Zoeterwoude; 2de pr. P. Velzenboer te Oud-Ade: 3 <a» K. Zwa nenberg te Alphen en 3 (b) P. v .d. Hulst te Voorschoten. voiïhd Slop* lienlepel DRAISMA LEVERTRAAN Ds. H. A. C. Hildering voor een jaar naar Nieuw-Guinea De raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk heeft besloten ds. H. A. C. Hildering, predikant-directeur van het Zendingshuis te Oegstgeest, voor één jaar naar Nieuw Guinea te sturen. Ds. Hildering zal daar de leiding op zich ne men van het algemeen schoolbeheer der hervormde zending tijdens het verlof van de heer P. de Bruin, die in novem ber naar Nederland vertrekt. Deze voor ziening is noodzakelijk, omdat de tweede algemeen schoolbeheerder. de heer N. van der Stoep, kortgeleden om gezond heidsredenen deze functie heeft moeten neerleggen terwijl in zijn vervanging nog niet voorzien kon worden. Uitstel I van het verlof van de heer de Brum was - evenmin mogelijk. Ds. Hildering zal op 10 oktober naar Hollandia vertrekken VOL KLEUREN! Liefst 144 pagina's! Met o.a. deze week" Libelle gaat droomwensen vervullen Heel Engeland op zoek naar Miss Doorsnee Italiaanse mode voor vandaag en iedereen ig voor Ned. Chr. Vrouwenbond Leiden van de Ned. heeft alli Lezing n .Nina" Bijzonder kerkewerk opent winterprogramma ZONDAGMORGEN MET EEN FILMVOORSTELLING. Het bijzonder kerkewerk van de Her vormde Gemeente heeft voor de komen de maanden weer een aantal veertien daagse zondagmorgenprogramma's voor bereid. Deze worden, onder leiding van dr. P. L. Schoonheim, gegeven in het Luxor- theater. De laatstgehouden bijeenkomst van het vorige seizoen over Boeddhisme en de verhouding Rooms-KatholiekPro testant, trokken plm. vierhonderd be zoekers. By de nieuwe reeks gevarieerde programma's, o.a. over Negro-Spirituals, vraaggesprekken over mens en wet, mens en ziek-zyn en mens en arbeid, zullen verschillende bekende en deskun dige stadgenoten hun medewerking ver lenen. De programma-reeks wordt zondag morgen geopend met een filmvoorstel ling. Vertoond wordt „De Boerderij der dieren" (Animal Farm) naar het gelijk namige boek van G. Orwell. Hierin wordt een grappige, doch tegelijk diep ernstige uitbeelding gegeven van een dierensamenleving. Orwell hekelt op deze manier methoden van de Sovjet-dicta tuur. Het bijzonder kerkewerk wil ech ter deze kritiek breder toepassen en mensen in het algemeen laten zien: zó leven wij. Zondag 29 september zal dr. P. L. Schoonheim, in een byzondere kerkdienst, 's avonds in de Pieterskerk, deze visie nader toelichten. Arbeidsmarkt is nog gunstig Het aanbod (arbeidsreserve) steeg in de periode van 9 t/m. 14 september van 285 tot 325, enerzijds als gevolg van het gereedkomen van enige werken, de be ëindiging van gelegenheidswerk, seizoen invloeden, anderzyds als gevolg van de inschrijving van jeugdigen, die na hun schoolperiode te hebben afgesloten, va kantie hebben gehouden en op eigen ge legenheid diverse losse werkzaamheden hebben verricht, thans definitief in het arbeidsproces moeten worden opgeno men. Hoewel de werkloosheid toeneemt en de vraag iéts afneemt, overigens is dit in de herfst en met de winter op komst een normaal verschynsel, kan de werk gelegenheid nog steeds gunstig worden genoemd. Het aantal openstaande aanvragen liep terug en wel van 600 tot 520, waar van er 100 betrekking hadden op jeug digen (15 t/m 18 jaar). Het aanbod van vrouwelijke arbeids krachten onderging praktisch geen wij- ziging. De geregistreerde vraag bedroeg 285 aanvragen, waarvan ruim 40% be- trekking bad op Jeugdigen. Een „grote liefde" in Wenen Lido Nina: de noodlotssfeer van Shakespeare's „Romeo en Julia" waart in deze film ener grote liefde. Een grote liefde, die ontstaat tussen een Amerikaanse journalist (New York Tide) en een Russische journaliste (Tass) in het Wenen van 1955. Het toen nog door vier mogendheden bezette Wenen. Men weet van het eerste ogenblik af, dat deze liefde noodlottig moet worden, dat er tussen deze Amerikaan en deze Russin geen liefde getolereerd kan wor den althans niet van de kant der Rus sen. En tóch.Men moet deze van span ning doortrokken film zien, om te be seffen, welke gevaren van alle kant drei gen. De Russische spion, altijd op de loer; desondanks de geheime ontmoe tingen, de geestelyke verschrikking om te leven in de hoop, dat „het" niet ont dekt wordt. „Wat is dit voor een wereld, waarin de liefde niet bestaan kan. alleen omdat enkele machthebbers landen gescheiden houden?" Zo wordt in deze film gezegd. U leeft met deze fascinerende op ware gegevens gebouwde? film van het be gin tot het eind ademloos mee. En juist als men denkt, dat zich voor beiden het noodlot in waarheid voltrokken heeft komt de bevrijding: zowel voor dit paar als voor Oostenrijk zélf. Dit „happy end" is een toegift, voor iets, dat eigendlyk gedoemd was ten on der te gaan. Maar zowel hij als zy blijven in leven en de grote liefde kan dus tóch haar onverwachte, bekroning vinden. Zou het werkelijk zó gegaan zijn? vraagt ge U na afloop af.... Ninareeds bekend uit feuilleton, boek en hoorspel, nu als film. Een voortref felijke verfilming met een ontroerend spelende Anouk Aunée en Karl Heinz Böhm o.a. bekend uit Sissi in de hoofdrollen en in wier grote liefde men écht geloven kan. Het Wenen, waarin zich deze tragiek en later de dankbaarheid afspeelt, is al even écht. Tsjaikowsky's muziek uit diens „Romeo en Juliette" vormt by dit alles een supe rieure, onheilspellende muzikale omlijs ting. De Graaf van Monte Christo Meeslepende romantiek van de oude soort Luxor Het is gemakkeijk hooghar tig de neus op te trekken voor dé ro mantische verhalen, die in de vorige eeuw geschreven werden door Alexan dre Dumas („père"), al of niet in vol ledige samenwerking met de geschie denisleraar Auguste Maquet. Maar het is een onweerlegbaar feit. dat deze kok zijn ingrediënten zó wist te verwerken en op te dienen, dat men geboeid en op zijn minst geamuseerd toeziet. Goed. de schotels zijn overladen, maar de situa ties in een werk als „De Graaf van Monte Christo" zyn toch dikwijls zo verrassend, dat men de onwaarschijn lijkheid ervan op de koop toeneemt. Welke mogelijkheden biedt immers de opsluiting van een jonge zeeman op de van zijn verloving, zyn geheime contact in de kerker met een mede gevangene, die een onnoemelijk rijke schat heeft ontdekt, zyn ontvluchting en dan zyn terugkeer als de wreker, die de hooggeplaatste misdadigers één 'voor één op hoogst dramatische wyze ont maskert! Het moge dan allemaal te mooi wezen om waar te zyn en de schsrijver mag dan al doorlopend teveel hooi aan de vork der romantische ver beelding prikken, als voorloper van de altijd in gevaar verkerende, maar toch steeds overwinnende „sterke man" uit de moderne stripverhalen is de Graaf van Monte Christo een curieuze figuur, wiens Avonturen rij kei tik tegemoetko men aan de behoefte van heldenver ering van de mens van deze tijd. Wie en kele uren spanning zoekt, welke tevens ontspanning is, verzuime niet dit film werk te gaan zien. In de hoofdrol bleek Jean Marais ten volle opgewassen tegen de byzondere eisen, die hem werden ge steld. De kleuren van Gevacolor op het brede doek zyn voortreffelijk en niet vermoeiend ondanks de lange duur van deze boeiende Franse rolprent. Onveilig signaal! Jean Gabin op zijn best Triajion Dit verhaal, naar de ro man van de auteur Auguste le Breton, die ook „Rififi" op zijn naam heeft staan, heeft in wezen niet zoveel om het lijf en onderscheidt zich eigenlijk slechts in weinig van de honderden, die er in dit genre in omloop zijn. Een groepje van vier man houdt zidh in zijn vrije tijd onledig met het leegroven van ban ken en andere spectaculaire en nogal gevaarlijke baantjes. Het leven van een medemens heeft voor hen niet zo erg veel waarde, als zij die toevallig tegen komen op hun jacht naar geld. Een be kend stramien, waarop talloze werken en werkjes zijn geborduurd. Maar dit spelletje speelt zich af tegen de inte grerende achtergrond van de boeiende wereldstad Parijs, of beter gezegd de zelfkant van het Parijse leven. Het fel, bewogen decor, dat de onderwereld^ rond Montmartre en Place Pigalle biedt, hebben zowel de auteur als regisseur Gilles Grangier dankbaar gebruikt en gemaakt tot een wezenlijk onderdeel van hun geschiedenis, welke daardoor I met een beklemmende sfeer wordt om weven. De filmische hoofdfiguur is Jean Gabin met zijn markante kop met ruwe trekken, grove neus en smalle, bijna wrede mond. Hij is hier de leider van het meedogenloze groepje. Een man. die zichzelf en niemand ontziet als het gaat om het slijk der aarde Maar een man ook. die in zijn hart een weke plek heeft voor zyn grijze moeder en zijn jonge broer. Deze is reeds eenmaal maatschappelijk gederailleerd en door zijn huwelijk met een onbetrouwbare vrouw dreigt hy opnieuw op het ver keerde pad te geraken. Het is de geraf fineerde en spijkerharde misdadiger, die zich opwerpt als de vurige verdedi ger van de jeugdige onschuld Juist in deze veelzijdige rol is Jean Gabin op zyn plaats. Scherp omlijnd stelt hij deze figuur voor ogen en doet de vele facet ten van diens tegenstrijdig karakter alle recht wedervaren. Zo wordt de spil, waarom 'het verhaal draait, tevens een stehke pwijler. "Waarop dit spannende drama kan rusten. De jongeren hadden gisteren hun activiteiten verlegd van de boerderij naar het Leidse veemarktterrein. In het bloemschiken toonden de boerendochters over zeer veel be hendigheid te beschikken. (Foto L.D./Van Wet) Het monsterdat de wereld bedreigde Alleen voor sterke zenuwen Rex Een wonderlijke historie voor mensen met sterke zenuwen. Zy zullen waarschijnlijk de vreemde spanningen doorstaan, die samenhangen met de verschijning van enkele afgrijselijke monsters. Zij maken verschillende slacht offers, maar hun schuilplaats op de zee bodem is moeilijk te ontdekken en als men eenmaal weet, waar de gedrochten huizen is het een verbeten strijd om hen te vernietigen. Eén ei van deze pre historische monsters wordt echter in het laboratorium bewaard. Het wordt angst vallig op lage temperatuur gehouden om uitkomen te voorkomen. Tot het doch tertje van de geleerde de tempera tuur- regelaar omdraait, waardoor het ei wordt uitgebroed. Het griezelige slot zullen wy niet vermelden, maar de span ning is groot. De afdeling Leiden van de Ned, Christenvrouwenbond kwam gister avond onder presidium van mevr. G. Houwing voor de eerste maal In dit seizoen in het gebouw „Rehoboth" bij een. Mevr. M. MarijsVisser uit Den j Haag sprak deze avond over „Gedach ten bij het ouder worden". Spreekster ging allereerst uitvoerig In op het rijpingsproces van de mens. Hier van is ook sprake by het ouder worden, want had men de eerste tientallen jaren van het leven nog vreugde en zag men de toekomst vol blijdschap tegemoet, bij het ouder worden maakt de angst zich meester van de mens, de angst van het onbekende Spreekster trok hiermee een parallel met de angst van het kind als hij ouder wordt, en een volwassen mens begint te worden, maar mevr. M. MarysVisser vond dit meer komisch. Bij onderzoekingen is gebleken, dat de tragiek van het ouder worden veelal bij 1 ongelovigen voorkomt. Zy zien namen- ïyk niet de hand van God, die hen ook I in deze periode heeft gebracht en mis sen de berusting van het oud zijn, het- 1 geen een christen behoort te kennen. Ook de aanklacht van de jongeren ten opzichte van de ouders, die hen niet zouden begrijpen, werd onder de loep genomen. Spreekster vond dit geen groot probleem en was van mening, dat als de jeugd ouder geworden was, dat ook zij weer met hun generatie met deze moeilijkheid geconfronteerd zal worden. IEDER LEVEN WORDT GELEID Het standpunt van de ouderen t.o.v. de jongeren met te zeggen: de jeugd Advertentie Ds. J. de Wit geestelijk verzorger Diaconessenkuis STICHTING NIEUWE PREDIKANT™ ATS .Vul^GHJeiuuieV G.W0LFSIA6 BREESTC-.HiS Inspecteur Callaghan Humor en spanning Casino Het atoom heeft Peter Cheyney opnieuw gelegenheid gegeven aan zyn vele spannende detective-ver halen een nieuw toe te voegen. Met zijn „Inspecteur Callaghan en de ge heime code" Tony Wright geeft er als de inspecteur een deels spannende deels humoristische vertolking van brengt hij ons in die geheimzinnige sfeer, welke zich afspeelt rond verdwe nen atoomdocumenten. Ze zyn in een Engels laboratorium gestolen en nu krijgt Callaghan de opdracht het my sterie uit de doeken te doen. By zyn onderzoek komt hij op het spoor van een zekere Irania, een mooie, jonge vrouw, dus een geheimzinnig koffertje deponeert op een Parijs station. Cal laghan weet het koffertje in handen te krijgen, waarvan de inhoud bestaat uit een magnetofoonband. waarop een on schuldig walsjeCallaghan. die er echter meer inziet een geheime code pakt de zaken energiek aan en weet, na veel avontuur, zyn opdracht tot een bevredigend einde te brengen. Zoals ge- segd; spanning en humor gaan hand In Us. J. DE WJT Het bestuur van het Diaconessen huis heeft ds. J. de Wit benoemd tot geestelijk verzorger van de patiënten en het verplegend personeel van dit Huis. In overleg met de Centrale Kerkeraad der Leidse Hervormde Gemeente zal aan ds. De Wit, die reeds sinds 1933 belast is met de geestelyke bearbeiding van de tegenwoordige Rembrandtwyk. 'n kleine wykgemeente worden gegeven, zodat hy het grootste deel van zijn tijd voor het werk in het Diaconessenhuis kan vrij maken. Het gevolg hiervan zal wel zijn, dat de Centrale Kerkeraad zal trachten een nieuwe predikantsplaats te stich ten. Bouw van dierenasiel aan Besjeslaan IN 1958 BESTAAT AFD. LEIDEN 40 JAAR. Woensdagmiddag en -avond luidt de afdeling Leiden van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren met filmvoor stellingen in de foyer van de Stadsge hoorzaal haar actie voor het komende jaar in. Een jaar, dat zeer belangrijk kan worden. Want niet alleen bestaat deze afdeling dan veertig jaar, doch men hoopt volgend jaar tevens een nieuw dierenasiel in gebruik te nemen. Na ja renlange voorbereidingen, staat het er momenteel met de bouwplannen goed voor. Zij kunnen n.l. verwezenlijkt wor den op een terrein aan de Besjeslaan nabij de Hoge Rijndijk op de grens van Zoeterwoude en Leiden. De nodige stap pen om de vereiste vergunningen te verkrijgen zijn reeds gedaan. Het be stuur ontmoet thans zeer veel mede werking bij zijn streven weer de beschik king te kunnen krijgen over een plaats waar de dieren een goed onderkomen kunnen vinden. Met het geld. dat reeds aanwezig is, zal met de inrichting worden begonnen, doch men hoopt, dat dit bedrag mid dels de hierboven aangekondigde film voorstellingen en andere activiteiten nog belangrijk aangevuld zal kunnen wor den. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris A. H. J. Lohman te Oude Wetering. Huis en erf met schuren te Leimuiden Dorpsstraat 4 groot 11.45 are, in bod: f 28.000.—, is niet verkocht. RECEPTIE „NOORDERKWARTIER". Ter gelegenheid van het 30-jarig be staan der Speeltuinver. „Noorderkwar tier" wordt a s. vrijdagavond om 8 uur een receptie gehouden in het clubhuis van „Oosterkwartier" in de Borneo- straat. HAVENAPOTHEEK Morgen is het 25 jaar geleden, dat de Havenapotheek, waarvan mej. T ten Dijk van de oprichting af de leiding in handen heeft gehad, werd geopend. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum vindt in de middaguren een receptie plaats. OOGST- EN DANKFEEST LEGER DES HEILS Morgen houdt het Leger des Heils zyn oogst- en dankfeest. In aansluiting hierop wordt maandagmiddag in het ge bouw aan de Hooigracht een bazar ge opend waarvan de opbrengst ten goede komt aan de plaatselijke en de zendings- arbeid. heeft alles in handen en kan nog veel keuze doen. vond mevr. MarijsVisser niet juist, zij was er van overtuigd, dat ieder leven geleid wordt en dat de mens geen keuze heeft te maken, maar alles aanvaarden moet, óók de ouderdom. Als men oud is geworden, is men vaak geneigd op het „gepasseerde" stukje leven terug te blikken. Het wonderlijke is dan, dat men meestal ontevreden over zichzelf is, en bijv. het huwelijk achter af bekeken niet gelukkig vindt of het beroep in feite niet geschikt acht Hier uit volgt de toenemende veréénzaming of wel hét grote leed bij de ouderdom. RUSTHUIS NIET DÈ OPLOSSING Het rusthuis zag spreekster ook niet als dè oplossing. Ieder heeft een leven van eigen persoonlijke ervaring achter de rug. Men is meestal niet geneigd dit aan anderen mee te delen. Het gevoel van overbodig zyn blijft tóch. PE TWEEDE JEUGD Een apart onderdeel van de inleiding van de tweede jeugd of de puberteits periode op middelbare leeftijd. Statistie ken hebben uitgewezen, dat in deze periode het aantal echtscheidingen veel is. doordaa men a.h.w. op deze leeftijd nog aan een nieuw leven denkt te be ginnen. Tot voor kort had de ouderdom nog veel respect by de jeugd, Immers de oude mensen hadden veel meer ervaring, dus de praktijk van het leven, opgedaan! Maar door het moderne onderwys is deze gedachte bijna geheel teruggedron gen. omdat de jeugd zoveel op school leert (zij vergeten dat het slechts theorie is!), dat men de ouderen als overbodig gaat beschouwen. Maar als men aanvaardt, besloot mevr. M. MarijsVisser, dat men onder de ouderdom valt en in God de Leider van het leven weet. dan kan het leven in deze periode tóch nog schoon zijn, zoals die schoonheid zich zovaak weer spiegelt op de gezichten van de oudere mensen. Over dit onderwerp werd na de pauze nog lange tyd gediscussieerd. Advertentie KANTOORMEUBELEN DemmznÏE Haarlemmerstraat 184 Telef 21400 Verkeersongevallen In de week van 13 tot en met 19 sep tember hebben zich in Leiden in totaal 48 aanrijdingen voorgedaan, waarvan 32 met materiële schade en 16 met lichamelijk letsel. In totaal vonden van 1 Januari t.em. 19 september 1374 ver keersongevallen plaats.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3