Nescafe in prijs verlaagd! NIEUWE PRIJZEN „Kundige ingenieur is en blijft onmisbaar, vooral voor ons land"" Trots en vreugde Bekroningen Vebo-fokveedag 96ste jaargang Vrijdag 20 september 1957 Vierde blad no. 29245 Junior bus f 1.39 Normale bus f 2.48 Familie bus f 8.95 Coffeïnevrij: Normale bus f 2.83 Familie bus f 9.95 Espresso: Normale bus f 3.15 H.M. de Koningin te Eindhoven Regen van geschenken daalde neer op deze nieuive Nederlandse- technische hogeschool „Wie techniek zegt, noemt de praktische levenskansen voor de samen leving, speciaal voor de moderne. Wie de technische hogeschool zegt, noemt de vergroting van die kansen voor de toekomst. Dat dit voor Neder land op zeer bijzondere wijze het geval is, blijkt, wanneer men - ons bevolkingscijfer indachtig - één begrijpende blik werpt op onze kaart Het is dan ook als met een zucht van verlichting en het is met een gevoel van dankbaarheid terwille van de tegenwoordige en toekomstige geslach ten, dat wij de opening vieren van Nederlands tweede technische hoge school". Deze ivoorden werden gistermiddag gesproken in de Philips- schouioburg te Eindhoven door H. M. de Koningin. Talrijke autoriteiten waren daar verzameld om de plechtige senaatszitting bij te wonen, waarin ie technische hogeschool van Eindhoven geopend werd. ,,Het bestaan van de grootse concep ties op allerlei gebied, die in ons land in uitvoering werden, worden en zullen worden genomen, vraagt op elk dezer gebieden de kundige vernufteling - het oude woord voor ingenieur. Het vraagt om zijn verstand, zijn kennis en zijn kunnen - het vraagt dus ook om de ge legenheid. waar hy zijn gaven kan ont plooien en zich kundigheid verwerven: de hogescholen", aldus vervolgde onze landsvrouwe haar toespraak. „De eenmaal afgestudeerde kan ver volgens als ingenieur door het hanteren van zijn wetenschap en van zijn werk tuigen, zelf instrumentair worden ten einde in zijn land grote dingen te ver richten. en daarbuiten in nabije of verre delen der aarde zijn diensten te verle nen. omdat zijn werk deugt, en omdat men voor grootse concepties op zijn Ideëen kan bouwen. Afstanden worden kleiner wanneer hij te werk gaat". „De techniek is een Godsgave. In eer bied en dankbaarheid zullen we deze gave steeds hebben te aanvaarden, we zullen haar niet moeten overschatten in hoogmoedige overmoed, en nog minder naar misbruiken op enigerlei terrein waar geen positief doel mee gediend is, re zullen haar evenmin moeten onder schatten, want zij is de uitkomst, - voor bet heden meer nog dan voor het ver leden en voor de toekomst meer nog dan toor het heden". „De techniek is de moderne molen zeen voor ons dagelijks brood. De jeugd (grijpt deze eis van onze tijd, met na- iurlijk begrip. Zij zal in zwermen ook '/eze technische hogeschool binnengaan, ra eruit zwermen naar ontelbare levens gebieden in ons land en naar velerlei gebied daarbuiten - om naar haar ver mogen aan behoud, herstel, opbouw en nieuwe uitvindingen mee te werken, on bekende horizonten tegemoet. Het is met trots en met weugde dat ik hierbij de technische hogeschool te Eindhoven geopend verklaar". Geschenken In het Eindhovens Akademlsch Ge nootschap daalde gisteren een ware regen van geschenken neer op curato ren en senaat van de nieuwe T.H.. Minister mr. J. M. L. Th. Cals hul digde met het namens de regering aan bieden van een door Van der Molengraft geschilderd portret van prof. G. Holst. „Deze grijze pionier van het technisch hoger onderwijs, oud-president-curator van Delft en stuwende kracht achter de nieuwe T.H., verpersoonlijkt de samen werking tussen het technische hoger onderwijs en de industrie", aldus minis ter Cals. De rector-magnificus van Delft, prof. dr. O. Bottema, bood namens de „oudere zuster" het geboortezilver aan, een door Noyons vervaardigde rectorsketen met het symbool van de ark. teken van leven en behouden zijn. De Delftse president-curator dr. O. H. van der Leeuw, schonk het Eindhovens Notarissen vergaderden BESPREKING NIEUW BURGERLIJK WETBOEK Gisteren is te Haarlem de jaarlijkse ilgemene vergadering van de Broeder schap der Notarissen in Nederland ge houden, onder leiding van de voorzitter, mr. G. J. H. Kuyk, notaris te Gelder- malsen. Aanwezig waren ruim 300 leden en een 40-tal genodigden, o-m. de oud- minister van Justitie, prof. mr. J. C. van Oven, de regeringscommissaris voor het nieuwe Burgerlijk Wetboek en prof. mr. J. Drion. De voorzitter besprak !het onlangs bij ie Tweede Kamer ingediende wetsont- verp tot wijziging van de notariële stu- t:e. Hij verklaarde dat het hoofdbestuur f: volledig mede instemt, dat de nota- nële studie naar de universiteit wordt overgebracht. Later bleek dat de verga- wring zich achter het standpunt van het hoofdbestuur stelde en dat de no tarissen gaarne zuilen zien, dat het 'etsont/werp spoedig tot wet verheven hl worden. Vervolgens werden aan de orde ge beld de pre-adviezen over het nieuwe' hvwelijksgoederenreoht, uitgebracht door J. M. Polak, rechter in de Arrondis- itments-Rechitbank te "s-Gravenhage, rn de heer A. Prakken, notaris té Arn- wn. Aan het debat werd deelgenomen door ?rof. mr. J. C. van Oven, mr. dr- J. R. I Buining, mr. A. G. Lubbers, mr. W. Hoevers. mr. P. W. van der Ploeg, mr. j* A. Stein, prof. mr. G. de Grooth en H J. Zweers. Talrijke vragen, die zich in de praktijk voordoen tengevolge van ■je opheffing van de handelingsonbe- h'aam'heid van de gehuwde vrouw wer- •eu aan de pre-adviseurs voorgelegd. De middagvergadering werd bijge- ?öord door de minister van Justitie, tof. dr. I. Sa-mkalden. In de daarna volgende besloten ver kering, werd een wijziging van de C.A.O. voor 'het notariaat door de ver kering aangenomen. curatorium een perkamenten, met gra fische versierselen gekleurde omslag voor de notulen en de rector-magnificus een glazen bol met houten klankbord, zin nebeeld van de geest, weerklinkend in de materie (ontworpen door Otto Treu- man), als voorzittershamer" aan. Dr. H. van Doorne schonk namens het be drijfsleven van Eindhoveneen moderne plastiek van Hans Ittman, te plaatsen in de vijver bij de hoge-schoolgebouwen. Namens het technische hoge-school- fonds overhandigde ir. F. Philips, een cheque van f 25.000.— voor een studie reisfonds en een zilveren herinnerings bokaal. Namens zijn bedrijf schonk hy twaalf zetels voor curatorium en senaat. Prof. dr. J. E. de Quay, president curator, schonk de rector-magnificus de pedellenstaf. Hy ontving van de senaat de voorzittershamer in de vorm van een hoorn, ontworpen door Noyons. Zeer vele andere geschenken, onder meer van oliemaatschappijen, staatsmijnen en par ticulieren werden ten behoeve van aan schouwelijk en praktisch onderwijs en de bibliotheek als geboortegeschenken aangeboden. Neem iedere dag de kleine dosis KRUSCHEN en drijf zo die Rheumatische Pijnen nit Uw ledematen. 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gunstige invloed van de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten op Uw bloedzuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van die pijnverwekkende onreinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge U allengs weer de oude, fit van lyf en leden en vrij van pyn. Op de gisteren gehouden fokveedag van de Vebo zijn in de diverse rubrie ken weer vele bekroningen behaald. Hieronder laten wy de eerste prijswin naars volgen: AFDELING BLAARKOPPEN Klasse 1: Emiel van Vi'ta Nova te Ha zerswoude; Berend van de Vereniging voor K. I. te Gouda; Gustaaf van Vita Nova te Hazerswoude; Gijsbreoht van A. Roest te Leiderdorp; Baron van Vita Nova te Hazerswoude. Klasse 2: Marinus van J. J. Verhaar te Ter Aar; Reina's Johan van Vita Nova te Hazerswoude; Cor van Azinga van S. J. van der Stoel te Zoeterwoude. Klasse 3: Trio de Achilles 2 van C. van Zwieten te Alphen a. d. Rijn. Klasse 4: Walter van G. Belt te Zoe terwoude. Klasse 5a: groep 1: Klaziena 5 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Doortje 5 van D. van Os te Rijnsater - woude; Bertha 2 van A. H. Rotteveel; Pietje van L. A. Droogh te Zoeterwoude. Klasse 5a: groep 2: Marian van J. W. Bakker te Roodesdhool; Betsie van D- van Os te Rijnsaterwoude: Klaziena 7 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Aartje 7 van D. van Os te Rijnsater woude; Jolan 8 van wed. C. Blijleven Leeflang te Nieuwkoop. Klasse 5a: groep 3: Truus 6 van J. Rijlaarsdam te Alphen a. d. Rijn; Mieke 3a van J. H. Granneman te Hillegom. Klasse 5a: groep 4: Sientje 8 van J. Rijlaarsdam te Alphen a. d. Rijn; Lie- za 2 van A. C. Wieman te Alphen a.d. R. Klasse 5a: groep 5: Doortje 7 van D. van Os te Rijnsaterwoude; Immi van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude; Truus 26 van H. Roest te Zoeterwoude. Klasse 5b: Klazien van G. Belt te Zoeterwoude; Jannie 9 van H. van der Lip te Hazerswoude; Freule van de wed. M. J. M. Straathof te Rijpwetering; Adrie 9 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Gysje 8 van H. van der Lip te Hazerswoude. Klasse 6: groep 1: Reina 2 van St. J. v. d. Steel te Zoeterwoude; Margo 12 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Lida 2 van A. G. Wieman te Alphen a. d. Rijn; Willie 11 van H. v. d. Lip te Hazerswoude; Maartje 4 van W. van Santen te Wassenaar. Klasse 6; groep 2: Antenia 6 van wed. C. BlijlevenLeeflang te Nieuwkoop; Marijke 2 van S. J. v. d. Stoel te Zoe terwoude. Klasse 7: groep 1: Leenitje 72 van wed. M. J. M. Straathof te Rijpwete ring; Corrie 5 van J. H. Granneman te Hillegom. Klasse 7: groep 2: Hansje 3 van C. Kempenaar te Woubrugge; Keetje 17 van H. v. d. Lip te Hazerswoude; Men- nie van S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude; Molina van W. van Santen te Wasse naar Klasse 8: groep 1; Margo 4 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Dingena van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; Carolien van W. van Santen te Was senaar; Ellie van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude. Klasse 8: groep 2: Aaltje 2 van fï. W. Angenent te Woubrugge; Grietje van J. J. Verhaar te Ter Aar Coba van H van Roest te Zoeterwoude. Klasse 9: groep 1: Maartje 5 van W. van Santen te Wassenaar; Gerda 8 van A. H. Rotteveel. Klasse 9: groep 2: Jopie 2 van H. F. J. Mooren te Leimuiden; Juliana 8 van C. Kempenaar te Woubrugge; Steintje 2 van W. van Santen. Klasse 10: groep 1: Cilia van G. Belt te Zoeterwoude; Nannie 4 van C. Peters te Woubrugge; Margriet 16 van W. van Santen te Wassenaar; Gerda 9 van A. H. Rotteveel te Oude Wetering. Klasse 10: groep 2: Willie 16 van H. v. d. Lip te Zoeterwoude: Letta van W. Hoogendoorn te Zoeterwoude; Boukje van Gebrs. Zwanenburg te Bodegraven. Klasse 10: groep 3: Clara 3 van G. Belt te Zoeterwoude: Koosje 4 van H. Foest te Zoeterwoude. Klasse 11: Flora 2 van wed. C. Biy- leven te Nieuwkoop. Klasse 12: Lina van S. J. v. d. Stoel te Leiderdorp. Klasse 13: groep 1: Truus 37 van H. Roest. Zoeterwoude; Elie 4 van G. W. v. d. Poel te Zoeterwoude; Toos 10 van H. F. J. Mooren te Leimuiden; Regina 18 van wed. Blijleven te Nieuwkoop; Wiepke van H. Angenent te Woubrugge. Klasse 13: groep 2: Gonda 15 van G. W v. d. Poel te Zoeterwoude; Aaltje 32 van H. Angenent te Woubrugge. Klasse 14: groep 1: oudere dieren van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; van S J. v. d. Stoel te Zoeterwoude; van H. v. d. Lip te Hazerswoude; van D. van Os te Rijnsaterwoude. Klasse 14: groep 2, oudere dieren van A. H. Rotteveel; van H. F. J. Mooren te Leimuiden. klasse 15: pinkengroepen van gebrs. Zwanenburg te Bodegraven en G. W. v. d Poel te Zoeterwoude. Klasse 16: gefokte volbloeden van A. C. Wieman te Alphen; van J. H. Gran neman te Hillegom; van wed. C. Blij leven te Nieuwkoop. Klasse 16: vijf dieren van S. J. v. d. Stoel te Zoeterwoude; van D. van Os van Rijnsaterwoude; van H. Angenent te Woubrugge; van J Rijlaarsdam te Alphen aan den Rijn. Klasse 16: zes of meer dieren van A. H. Rotteveel te Oude Wetering; van W. van Santen te Wassenaar; van H. v. d. Lip te Hazerswoude. Beste koe uit klasse 7 en 8: Margo 4 van A. H. Rotteveel. Beste groep uit klasse 14: groep van Gustaaf van A. H. Rotteveel. Beste groep uit klasse 16: groep van A. H. Rotteveel te Oude Wetering. Kampioen-stier: Emiel van de K.I- verehiging Vita Nova te Leiden. Reserve-kampioen-stierBerend van de K I.-vereniging Gouda. Kampioen koe: Margo 4 van A. H. Rotteveel. Reserve-kampioen koe: Dingema 3 van A. H. Rotteveel. AFDELING ZWARTBONTEN Klasse 1: Wetsens Teatske's Adema van Vita Nova, Hazerswoude; Peanster Eduard van Vita Nova. Klasse 2: Anton J. v. d. Lip, Ter Aar. Klasse 3: Ceres Vita Nova, Hazers woude. Klasse 4: Bertus Van de Bergh-Stich- ting, Noordwijk; Carolina's Piet, W. Vonk, Leimuiden. Klasse 5a: groep 1, Dora 9, C. van Wees te Aalsmeer; Hiltje 23 van C. van Wees. Klasse 5a: groep 2, Ursula 5 van C. van Wees; Klaske 9 van Van de Bergh- Stichting, Noordwijk; Pietje 5, C. van Wees; Uilkje C 8 van Van de Bergh- Stichting. Klasse 5a: groep 3, Anna 17 van C. van Wees. Klasse 5b: Agnes 2 van C. van Wees; Grietjes Trijntje van H. J. Kompier te Leimuiden. Klasse 6a: Afke 55 van de Van de Bergh-Stichting; Mina 5, J. C. van Hil- ten te Zoetermeer. Klasse 6b: geen eerste prijs. Klasse 7: groep 1, Jetske 33 van H. J. Kompier te Leimuiden; Anna 14 van Bonda's proefboerderij te Wassenaar; Pietsje 6 van J. C. van Hilten, Zoeter meer; Carolina 4 van W. Vonk. Leimui den. Klasse 7: groep 2. Thea 2 van C. van Wees. Aalsmeer; Klaske van C. van Wees; Marie 42 van C. van Wees. Klasse 8: groep 1, Leeuwarden 35 van Van de Bergh-Stichting, Noordwijk; Bleske 42 van L. Treur, Leimuiden; Anna 9 van Bonda's proefboerderij te Wassenaar. Klasse 8: groep, Klaske 16, L. Treur, Leimuiden; Anna idem. Klasse 9: groep 1, Klaske 40, C. van Wees, Aalsmeer; Egberdina 44 van H. van Dijk, Aalsmeer. Klasse 9: groep 2. Felsum Catharina Adema 5, W. Vonk te Leimuiden; Groetje 356 van C. van Wees Klasse 10: groep 1, Rosa 4 van W. Vonk, Leimuiden; Dora 14 van A. P. Blommesteijn De Kwakel; Dina 30 van H. J. Kompier te Leimuiden; Zwartje 14 van J. C. van Hilten, Zoetermeer. Klasse 10: groep 2, Wiepkje 22 van J. C. van Hilten; Sarina 11 van C. van Wees. Klasse 11: Aegumer Marie van L. Treur, Leimuiden; Rosa. W. Vonk, Lei muiden. Klasse 12: Hermina 2 van Van de Bergh-Stichting: Afke 56 idem. Klasse 13: Dora van J. Stapper te Alphen aan den Rijn; Trijntje 9 van J. Stapper H.zn. te Alphen. Klasse 13: groep 2, Anna 10 van H. J. Kompier. Klasse 14: vrouwelijke groep van C. van Wees te Aalsmeer. Klasse 15: geen inzendingen. Klasse 16: groep 1, collecties van J. C. van Hilten te Zoetermeer en W. Vonk te Leimuiden. Klasse 16: .groep 2, collecties van 6 dieren van C. van Wees en Bonda's proefboerderij te Wassenaar. Klasse 17collectie van Van de Bergh-Stichting te Noordwijk. Klasse 17: groep 2, collectie van 5 dieren van L. Treur, Leimuiden. Klasse 17: groep 3, collectie van 7 dieren van C. van Wees te Aalsmeer. Beste koe uit klasse 7 en 8: Jetske 33 van H. J. Kompier. Beste groep uit klasse 16: C. van Wees. Beste groep klasse 17: Van de Bergh- Stichting, Noordwyk. Kampioen-stier: Wetsens Teatske's Adema van Vita Nova. Reserve-kampioen-stier: J. v. d. Lip, Ter Aar. Kampioen koe: C. van Wees, Aalsmeer. Reserve-kampioen-koe: Dr. Van de Bergh-Stichting, Noordwijk. Bij het zien van deze foto denkt men onwillekeurig aan vissersdie aan het strand bezig zijn met het verzamelen van mosselen. Maar vergist U zich niet! De foto werd niet gemaakt aan het strand, maar op een akker tussen Meppel en Zwartsluis en wat de mannen doen is niet mosselen verzamelenmaar aardappels rooien. BEKRONINGEN KLEINVEE. Ook in de afdeling kleinvee, (scha pen, varkens, geiten en boklammeren) geven wij hier de eerste prijswinnaars. In de afdeling schapen waren dit: klasse 1 fokker P. C. Slin, Texel, eige naar N. J. M. Olieman, Leidschendam; klasse 2 (rammen geboren in 1956) fok ker P. van Berkel. De Weere, eigenaar wed. C. Doelman, Leidschendam; klasse 3 (ramlammeren groep 1, geboren voor 1 maart 1957) fokker/eigenaar wed. C. Doelman, Leidschendam; groep 2 in zelfde klasse fokker'eigenaar Bonda, Wassenaar; groep 3 idem fokker/eige- naar fam. van L. Laan, Woerden; klasse 4 drietallen ramlammeren, afstammende van een vader fokker/eigenaar W. van Dam, Hazerswoude; klasse 5 (ooienmet twee lammeren) fokker eigenaar N. J. W. Olieman, Leidschendam; klasse 6 (drietallen ooilammeren, afstammende van een vader) fokker/eigenaar N. J. W. Olieman, Leidschendam; klasse 7 (ooien geboren voor 1956) fokker/eige naar N. J. W. Olieman, Leidschendam; klasse 8 (drietallen ooien geboren voor 1957, afstammende van een vader) fok ker/eigenaar N. J. W. Olieman, Leid schendam; idem fokker/eigenaar fam. L. Laan, Woerden; klasse 9 (viertallen ooien van een eigenaar) fam. L. Laan, Woerden, idem N;. J. W. Olieman, Leid schendam. Kampioenen: (ram) N. J. W. Olie man, Leidschendam; (reserve kampioen - ram) J. Groot, Aarlanderveen; (kam pioen ooi) N. J. W. Olieman, Leidschen dam, die ook de reserve kampioen ooi naar voren bracht. Afdeling varkens: klasse 1, groep 1, (beren geboren voor 1 januari voor 1956) fokker W. J. Reesom, Nw. Niedorp, eige naar P. Buitelaar, Leidschendam, idem fokker A. S. de Schiffart, Leerbroek, eigenaar J. W. Roelofs, Nw. Wetering; groep 2 (beren geboren voor 1 januari 1956) fokker J. C. Borst. Heerhugo- waard, eigenaar wed D. J. G. Krijger, Abbenes; klasse 3 (beren geboren tus sen 1 juli 1956 en 1 januari 1957) fokker W. Wingelaar, Giessenburg, eigenaar N. C. Th. Koot. Hazerswoude; klasse 4 (beren geboren tussen 1 januari en 15 juni 1957) fokker Adr. v. d. Eyk, Bent- huizen.eigenaar N. C. Th. Koot, Hazers woude; klasse 5 (zeugen geboren voor 1 januari 1956) fokker J. C. Borst, Heer- hugowaard. eigenaar W. A. J. Rimmel- zwaan, Leidschendam; idem fokker C Klaver, Utrecht, eigenaar Uitenbogerd, Zoetermeer; klasse 6 (zeugen geboren tussen 1 januari en 1 juli 1956) fokker/ eigenaar W. L. Onderwater, Abbenes; klasse 7 (zeugen geboren tussen 1 juli 1956 en 1 januari 1957) fokker/eigenaar C. J- van Tol, Lisse; klasse 8 (zeugen geboren tussen 1 januari en 1 juni 1957) fokker/eigenaar L. J. Splinter. Zeven hoven (2 maal); klasse 9 (zeugen met biggen, waarvan zeug geboren voor 1 januari 1956) fokker C. Klaver, Heer- hugowaard, eigenaar A. v. d. Eyk, Bent huizen, idem fokker/eigenaar N. S. On derwater, Stompwijk; klasse 10 (zeugen met biggen, waarvan zeug geboren na 1 januari 1956) fokker/eigenaar N S Onderwater, Stompwyk; klasse 11 (twee of drie afstammelingen van een zeug, geboren na 1 januari 1957) fokker/ eigenaar N. S. Onderwater, Stompwyk. Kampioenen: (beer) P. Buitelaar, Leidschendam; reserve kampioen beer) A. Krijger, Abbenes; (kampioen zeug met biggen) A. v. d. Eyk, Benthuizen; (reserve kampioen zeug) W. A. J. Rim- melzwaan, Leidschendam. Afdeling geiten: klasse 1 (bokken ge boren voor 1956) P. Clement, Nw. Ven nep; klasse 2 (bokken geboren in 1956) eigenaar Prov. Bond van Geitenfokver- enigingen in Zuid-Holland, gestationeerd in de afdeling Zwammerdam, per adres F. van Dyk; klasse 3 (geiten geboren voor 1954) eigenaar P. J. Rosenboom, Leiderdorp, idem eigenaar B. Bruynis, Nw. Vennep; klasse 4 (geiten geboren in 1954) mevr. W. K. Rademaker, Koudekerk a.d. Rijn; idem J. C. v. d. Stam Nw. Vennep; klasse 5 (geiten geboren in 1955) Q. Vlasman, Nw. Vennep; idem P. J. Rosenboom, Leiderdorp, J. C. v. d. Stam, Nw. Vennep, H. W. Turk, Zoe terwoude; klasse 6 (geiten geboren in 1956) gebr. v. d. Slot, Lisse; klasse 7 (geitelammeren) Baron van Voorst tot Voorst. Holl. Rading, idem H. H. de Rui ter, Abbenes; klasse 7 (boklammeren) P. J. Rosenboom, Leiderdorp, idem C. J. van Tol, Lisse; klasse 8 (moeder met twee afstammelingen) H. Mooren, Oude Wetering; klasse 10 (verenigingsgroep van minstens vyf geiten) C. H. van Mil, Leiderdorp, idem P. Clement, Nw. Vennep; klasse 11 (drie of meer geiten van een eigenaar) J. C. v. d. Stam, Nw Vennep, idem P. J. Rosenboom, Lei derdorp; klasse 12 (produktieklasse. Als eenjarige geit 650 kg melk, oudere geit 850 kg melk me't 3,75% vet) P. J. Ro senboom Leiderdorp (drie maal) idem W. van Rooyen, Zoeterwoude. Kampioenen (bokken) Prov. Bond van Geitenfokverenigingen in Zuid-Holland, gestationeerd in de afd. Zwammerdam per adres F. van Dijk; (reserve kam pioen bok) idem afd. Nw. Vennep per adres P. Clement; (kampioen geit) eige naar mevr. W. K. Rademaker. Koude kerk a. d. Rijn; (reserve kampioen geit) eigenaar P. J. Rosenboom, Leiderdorp. Hoe troosteloos voor de landbouw de toestand is in de kop van Over ijssel, waar de voortdurende regen val van de laatste weken het water tot ongekende hoogte heeft doen stijgen, toont deze foto van een ver laten landbouwmachine op een ak ker langs het Meppelerdiep, welke in een grote watervlakte is ver anderd Regeling kostenvergoeding v.h.m.o.-scholen Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de Middelbaar Onderwijswet, de Hoger Onderwijswet en de wet van 15 juli 1929. Voor de gemeentelijke dagscholen is een viertal vaste vergoedingen opgesteld, bestemd ter bestrijding van: a. de kos ten van de salarissen, toelagen e.d., met inbegrip van de reiskosten; b. de huis vestingskosten; c. de kosten van aan schaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen; d. de jaarlykse materiële uitgaven. Als basis voor de berekening van deze bedragen zijn genomen de kosten van de Rijksscholen. Voorgesteld wordt de vergoeding auto matisch toe te kennen voor alle ge meentelijke scholen voor v.h.m.o. die. vóór 1 januari 1956 zyn geopend; aan scholen die na die datum zyn geopend k&n de vergoeding worden toegekend. De verrekening tussen de gemeenten onderling en tussen gemeenten en Ryk voor leerlingen, die een school voor v.h. m.o. in een andere gemeente of een Rijksmiddelbare school bezoeken zal, bij totstandkoming van de voorgestelde wetswijziging komen te vervallen. Tege lijkertijd met de invoering van deze Britse stedebouwkundige prijst nieuw Rotterdam De Londense stedebouwkundige Percy Johnson-Marshall, die met veertien col lega's een bezoek van vier dagen aan Rotterdam heeft gebracht, heeft de Maasstad „verreweg het mooiste voor beeld van stedebouw en wederopbouw ter wereld" genoemd. Het centrum van Rotterdam, ver klaarde hij op een persconferentie in Londen, is „een monument voor de ver beeldingskracht der Nederlandse archi tecten en voor de energie en ijver van het Nederlandse volk". Op 5 oktober wordt een gezelschap Nederlandse stedebouwkundigen voor een tegenbezoek in Londen verwacht. vergoedingen uit 's Rijks kas wordt voor gesteld een evenredige korting toe te passen op de uitkeringen uit het Ge meentefonds. In het wetsontwerp wordt tevens voor gesteld de bepalingen in de Hogeron- derwijswet die thans een praktische be lemmering vormen voor instandhouding van een gymnasium door het Ryk, zo danig te wijzigen dat die belemmering wordt weggenomen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11