Amerikaanse Hugenoten in Leiden Welfare-cursus in Oegstgeest boekte reeds mooi resultaat BRIEFPORT GAAT OMHOOG WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1957 Jean Pesijnsliofje, Waalse Bibliotheek en Stadhuis hadden veel belangstelling WARMOND Raad van Warmond behandelde tal van punten Veertien Amerikanen, afstammelingen van oude Hugenoten-geslachten, die na de opheffing van het Edict van Nantes de wijk naar Nederland en later naar Amerika namen, brengen op het ogenblik een bezoek aan Nederland. De Ameri kanen reisden via New York en Londen naar Amsterdam en werden maandag morgen door H. M. de Koningin in het paleis Soestdijk ontvangen. Ds. C. Caba- nis, directeur van de Waalse Bibliotheek in Leiden, werd eveneens door de Ko ningin ontvangen. Gisteren waren de Amerikaanse Hugenoten in Leiden te gast. Op het programma stond o.m. een bezoek aan het door Jean Pesyn en diens huisvrouw Marie de Lannoy in de zeventiende eeuw gestichte hofje aan de Kloksteeg. Onder voorzitterschap van de bur gemeester, jhr. mr. L. M. E. von Fi- senne. kwam de raad der gemeente Warmond gisteravond in openbare vergadering büeen. Bij de ingekomen stukken was een motie van de afdeling der V.V.V. te Warmond, waarin zij haar afkeuring uitspreekt over het door de raad in genomen afwijzend standpunt ten aan zien van het verstrekken van een geld lening voor het uitgeven van een fol der en in verband daarmede verhoging van de gemeentelijke subsidie. Grote belangstelling toonde het voor namelijk uit dames bestaande gezel schap voor de gedenksteen, die wijst op de uit Engeland verdreven John Robin son. die hier woonde, leraarde en stierf. Zijn geloofsgenoten verlieten Leiden en zeilden met de Mayflower als pilgrim- fathers" in 1620 via Plymouth naar Amerika om elders een nieuw vaderland te stichten, zoals een gedenktsteen in de muur van de doopkapel der St. Pie terskerk uitvoerig vermeldt. In de fraaie regentenkamer van het Jean Pesijns- hofje gaf de heer J. W. Heringa een uit eenzetting van een en ander. Tegen half vier werd in de Waalse bibliotheek, die over een grote collectie Kopieën van doop-, huwelijks en overlijdensakten betreffende de gezinnen van refugees beschikt, de thee gebruikt. Dat de gas ten uit de V.S. uiterst verrast waren al daar gegevens over hun voorouders aan te treffen, behoeft nauwelijks betoog. ONTVANGST IN STADHUIS Omstreeks vijf uur heeft burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot o.m. in tegenwoordigheid van de Amerikaanse ambassadeur in ons land. de heer Ph. Young, de Hugenoten in het Stadhuis ontvangen. Twee afstammelingen in de rechte lijn van Marie de Lannoy, echtge note van de stichter van het Jean Pesijnsliofje. mevr. Alexander Pratt uit Miami Floridaen mej. Rath S. Kershner uit Iowa. in gesprek met ds. Cahanis (rechts) en de heer Heringa. (Foto L.D./Van Vl'let) In een toespraak verklaarde de bur gemeester er trots op te zijn. dat de Hu genoten in de geschiedenis van ons land zo n grote rol hebben gespeeld en maak te van de gelegenheid gebruik enkele feiten uit het verleden op te sommen. Hij wees tevens met enkele woorden op de industriële ontwikkeling van Leiden, waarbij ook Hugenoten betrokken wa ren en vertelde daarna het een en an der over de geschiedenis van het Leid- se stadhuis. Tot slot sprak de burge meester de wens uit. dat de Amerikanen aan hun verblijf in de Sleutelstad de prettigste herinneringen zouden bewa ren. Het gezelschap verblijft vandaag in Delft, en zal vervolgens een tocht naar Duitsland, Zwitserland en Frank rijk maken. VER. VOOR HANDENARBEID GEEFT WEER CURSUS Nu het winter- en daarmede ook het cursusseizoen weer voor de deur staat, blijft ook de afd. Leiden van de Vereni ging voor Handenarbeid niet achter in de organisatie van een interessante serie cursussen. Behalve een opleidings cursus voor de akte R. zal er les worden gegeven in handenarbeid in vrije expres sie. handenarbeid B. pitrietvlechten en komt er een applicatiecursus voor on derwijskrachten. Tjjdens een op 18 sep tember in het Leidsche Volkshuis te houden voorlichtingsavond zal een uit eenzetting over dit winterprogramma gegeven worden. CORRESPONDENTIE —Mevr. E. P. de J. de J. te O. U kunt de kamerbrem beslist niet buiten laten staan: half oktober moet ze naar bin nen: als het weer het toelaat iets later. De plant laat inderdaad spoedig haar bloempjes vallen als ze maar even te warm staat. Het is al voldoende en beter als de kamerbrem maar vorstvrij wordt gehouden. Ik zal er in het Leidsch Dag blad nog wel eens over schrijven, doch dan tegen volgend voorjaar. De plant laat de bloemknoppen ook vallen als ze maar een enkele keer te droog wordt gehouden: opletten dus. Kunstenaars contra Ned. Opera KRITIEK OP OMSTANDIGHEDEN BIJ SPAANSE TOURNEE De Nederlandse Federatie van Be roepsverenigingen van Kunstenaars, heeft zich. naai- aanleiding van een rapport van het bestuur der Vereniging van Geëngageerden bij de Nederlandse Opera over de laatste tournee van het ballet der Ned. Opera naar Spanje, in een brief tot de directie der Ned. Opera gewend. „Uit dit rapport moeten wij opmaken, dat tijdens deze tournee de tussen U en de federatie overeengeko men regels betreffende de arbeidsvoor waarden van het ballet bij voortduring zijn geschonden. Er zijn prestaties ver langd die ver uitgaan boven hetgeen re delijk is, er zijn reistijden voorgekomen, die voor iedereen, doch zeker voor een ballet buitensporig zijn. Ook de wijze van vervoer liet dikwijls te wensen over terwijl het bijzonder te betreuren valt. dat ook het logies niet altijd behoorlijk geregeld was. Dit laatste is te ernstiger, omdat zich in het ballet een niet gering aantal minderjarigen bevinden, wier ouders en verzorgers toch aanspraak mogen maken op een redelijke verzor ging en deugdelijk toezicht", aldus de brief. De heer Van Vliet merkt op, dat de motie geen enkel ander gezichtspunt geeft, de houding van de raad niet weerlegt en dat de folder het alleen zaligmakende schijnt te zijn. Hij blijft op het standpunt staan, dat er iets ge daan moet worden om de vreemdelingen afleiding te geven. Hij kreeg de indruk, dat de vergadering der V.V.V. zodanig geweest is, dat het bestuur zich op het standpunt stelde: „De folder of anders leggen we het bijltje er bij neer". Hij betreurt het uitermate dat de raads leden geen uitnodiging tot die vergade ring gekregen hebben. De voorzitter antwoordt, dat hij in de raad zit als vertegenwoordiger van B. en W. en niet van de V.V.V. en zich daarom zal beperken door het genotu leerde dezer vergadering aan de V.V.V. door te geven. Een rapport van de Postcommandant der Rijkspolitie inzake de verkeerssitua tie nabij de spoorwegovergang, vindt de heer Van Vliet nogal onbevredigend. Volgens hem komt het hierop neer, dat de politie de toestand niet zo somber inziet, omdat er nooit ongelukken ge beuren. Hij vindt dit een zwak argu ment en blijft de situatie zien als een punt, dat opgelost dient te worden. Naar aanleiding van een verzoek om I subsidie van de Stichting Militaire Te- huizen van het Humanistisch Thuis front, waarop door B. en W. af- wijzend wordt beschikt, graaft de heer van Bladel, zoals ieder jaar de strijlbijl weer op. Hij vindt het voorstel van B. en W. niet democratisch. Hij ziet er geen gevaar in en is van mening, dat I de militairen van christelijke huize ook I wel binnen zullen wandelen als het hier I gezellig is. Als het land in gevaar is, aldus de heer Van Bladel, wordt er ook een be roep gedaan op de humanistische groep en deze zal dan niet achterblijven. Hij verzoekt daarom de gevraagde subsidie wel te verlenen. De heer Van der Voet ondersteunt dit voorstel. De heer Dekker spreekt de heer Van Bladel tegen als zou er geen propa ganda gemaakt worden in deze tehuizen. Er wordt daar gesproken en er zal lectuur zijn, die een verkeerde invloed uit kan oefenen. De heer Van Vliet ziet voor de jongens, die het huiselijk verband al missen, een groot gevaar in deze tehuizen. Na een langdurig debat viel de stem ming uit in het nadeel van het huma nisme: de subsidie wordt niet verleend. Aangenomen werd een voorstel tot het op basis van evenredigheid participeren in de door de gemeente Leiden te ver strekken garantie tot betaling van rente en aflossing van een door de Christelijke Vereniging v. Ziekenhuisverpleging het Diaconessenhuis te Leiden aan te gane geldlening ten bedrage van plm. f. 12 miljoen ten behoeve van de stichting van een nieuw Diaconessenhuis. Het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet ad f. 5152,80 voor de bestrating van de Kaarsenmakersdam en verbetering van een gedeelte van de He renweg, werd aangehouden. Reden hier van was dat de heer Van Vliet tech nisch nogal wat moeilijkheden zag (die nader bestudeert zullen worden) en hij bovendien de bestrating van de Postdam urgenter vond. Wèl werd aangenomen een voorstel tot bestrating van de Melmansdam en verbetering van een gedeelte van de He renweg, dat een bedrag van f. 18.600 zal vergen. Over de totstandbrenging van een verkeersvoorziening nabij de spoorweg overweg kon men het weer niet eens worden. Het punt werd weer ter be studering aangehouden met als nieuwe gezichtspunten: ook voor de wielrijders een verbond tot inrijden op de Heren weg vanaf de Oranje Nassaulaan, de bus halte in de Sweilandstraat enkele me ters verplaatsen, een tweede stopstreep voor de overweg of de huidige stopT LEIDERDORP SERENADE VOOR J. J. BOON De Leidse Harmoniekapel „Trouw en Durf" heeft giseravond in de Dr. de Bruynestraat een serenade gebracht aan de heer J. J. Boon. die veertig jaar werkzaam is by de Kon. Ned. Grof smederij. Een geste, die door de jubila ris zeer op prijs is gesteld. LEIDERDORPSE CHAAAKCLUB Uitslagen onderlinge competitie: Groep I: W. Goedhartrector J. C. de Groot E. M. J. v. d. ValkA. van Klaveren 1—0: F. Teleng—P. van Wij nen %-%; W. Goedhart—-ds. J. F. Roth 0—1 en P. C. v. d. Leek—E. M. J. v. d. Valk 1—0. Groep II: C, van TolH. S. Ginjaar 1—0: R. Marbus—A, M. Kleiss 1—0; A. P. HelmusD. Braam 01 en A. M. KleissC. van Tol 10. Groep III: C. MeinemaT. Rasser 01; W. v. d. LeekC. Boon 01; A. Geerlings—C. Meinema 10: W. v. d. LeekH. M. v. d. Hoogenband 0—1 en H. A. KorswagenT. Rasser 10. VOORSCHOTEN P.V. „DE ZWALUW". De postduivenvereniging „De Zwa luw" hield zondag een wedvlucht met oude en jonge duiven (navluchten) van af Vilvoorde. Afstand ongeveer 134 km. In concours waren 110 duiven, die werden gelost om 9.05 uur met z.w. wind. Aankomst eerste duif 10.59.53 uur, snel heid 1166.40 meter per minuut. Aankomst laatste prijsduif 11.14.14 uur. snelheid 1020.18 meter per minuut. Uitslagen: Fr. Hendriks 1. 6, 8. 9; P. N. van Wissen 2; D. M. Kloosterman 3; A. G. Kleiweg 4, 5. 7. G. L Schrij vers 10. ZOETERWOUDE Donderdag 26 september a.s. heeft ten huize van doktor W. Kortmann, Miening 2 voor de kinderen wonende in het dorp en dinsdag 1 oktober in het wijkgebouw van het ..Wit-Gele Kruis", nabij Hoge Rijndijk 33 voor de kinderen wonende aan de Hoge Rijn dijk de eerste inenting tegen kinder verlamming plaats. De kinderen moeten in 1955 geboren zijn. WARMOND P.V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" maake haar kampioenen bekend van de vluchten, die deze zomer zijn gehouden voor oude en jonge duiven. Kampioen vitesse: 1. P. v. d. Drift, 2. Th. Verwoerd. 3 J. de Weerd. 4. P. Vo gelenzang 5. J. Smeets, 6. dr J. Venker. Kampioen fond: 1. J. de Weerd. 2. Q Beugelsdijk, 3. Ph. Verwoerd, 4 J. van Niekerk, 5. dr. J. Venker, 6. P. v. d. Drift. Kampioen oude duiven: 1. J. de Weerd. 2. Th Verwoerd. 3 P. v. d. Drift, 4 dr. J. Venker, 5. P. Vogelenzang. 6. D. Sonnega. Kampioen jonge duiven: 1. P. v. d. Drift, 2. J. Diemei. 3. J de Dunne. 4. J. de Weerd, 5. D. Sonnega, 6. Th. Ver woerd. De afdeling Rijnland van het Rode Kruis had gisteravond in de Willem de Zwijgerkerk artsen, geestelijke verzorgers, wijkverpleegsters en sociale werksters uitgenodigd tot bywoning van de slui tingsavond van de welfare-cursus, welke in Oegstgeest was gegeven onder leiding van de landelijk leidster, mej. Korten- horst. De bijeenkomst stond onder leiding van de secretaris der afdeling, de heer J. T. Vos. Hij deelde mede, dat 14 dames de cursus met goed gevolg had den doorlopen en dat zy nu haar werk kunnen beginnen. Hij deed een beroep op de aanwezigen om namen en adressen van patiënten door te geven, die in aanmerking komen voor ziekenbezoek. De opgaven kunnen aan hem worden doorgegeven aan het adres: Schouten burgstraat 5. voldoening zal zijn, later nog eens te vernemen, dat het werk in Oegstgeest gunstig verloopt. Mej. Kortenhorst besloot haar werk in onze gemeente met een uiteenzetting over de vakantie-weken voor Invaliden Huldiging mej. Kortenhorst Hoe heilzaam deze vorm van Rode kruiswerk kan zijn werd door mej. Kor tenhorst uiteengezet. Door patiënten die een lang ziekbed hebben een taak te geven, wordt hun genezing bevorderd en de eenzaamheid verdreven. Nadat in 1946 dit werk door het Rode Kruis werd ter hand genomen met uiter aard schaarse en primitieve hulpmid delen, is het zodanig uitgegroeid, dat er thans in ons land 2000 vrijwillige welfare-werksters in dorpen en steden haar nuttig werk verrichten. Dit werd bovendien in beeld gebracht door enkele films, waaruit o.m. bleek welk een be langrijke taak de plaatselijke afdelingen hebben. Tot de voornaamste eigenschap pen. aldus mej. Kortenhorst, van de welfare-werkster behoren trouw en het scheppen van de illusie dat zy altyd tijd heeft voor haar patiënten. De heer Vos ging over tot het uitrei ken van de diploma's. Tot de gediplo meerden behoorden de beide wijkzusters van het Groene Kruis, de dames Groot en De Jonge. Mevr. P. H. Smits—Wit vliet, die ook tot de cursisten had be hoord, dankte namens hen mej. Kor tenhorst onder aanbieding van een ge schenk. dat in dank werd aanvaard en met de mededeling, dat haar grootste streep achteruit voor de auto's en de wielrijders ervoor. Nadat de legesverordening was gewij zigd, ging de raad over tot het benoe men van een onbezoldigd ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Benoemd werd de heer H. A. J. Roels, commies A ter secretarie alhier. Met een woord van dank aan de Woon ruimte-adviescommissie welke zitting heeft gehad over 1956/1957 werd als nieuwe commissie gekozen: mevr. C. C. M. MeskersHendriks en de heren P. J. van Rijn, J. Breedijk, J. C. C. Nieuw- veen en Jac. v. d. Voet. Bij de rondvraag merkte de heer Wil- lemsen op, dat hij op het bouwterrein in het plan-Oost allerlei grond had zien liggen. Hij was echter van mening de raad in zijn vorige vergadering besloten had alleen maar zand aan te kopen. Dit zal nader worden onder zocht. Vanmorgen vond te Valkenburg de overdracht plaats van het eerste squadron "Seahawks" voor de Ma rine Luchtvaartdienst. Op deze foto zien we van rechts naar links naast een van de nieuwe machines Minister Staf. de Ameri kaanse ambassadeur in ons land. de heer Ph. Young en de generaal majoor J. C. Macqueen USMC. die de vliegtuigen overdroeg. in het Henri Dunant-huis te Zeist. De daarover vertoonde film maakte veel in druk op de aanwezigen. Voor het mens lievende werk, dat daar wordt verricht, moest propaganda eigenlijk overbodig zijn. De hoop werd uitgesproken, dat het welfare-werk in Oegstgeest zal mee werken tot verlichting van het lijden van tal van patiënten. BEURSOVERZICHT Miljoenennota schonk ter beurze vertrouwen Amsterdam, 18 september Vermocht de Troonrede gisteren geen stimulans ter beurze teweeg brengen, de gepubliceerde cijfers van de miljoenen nota hebben dit ongetwijfeld vandaag wel gedaan. De stappen, die door de Ne derlandse regering zullen worden geno men. o.a. stabiliteit van de prijzen, geen nieuwe loonronden. drastische bezuini gingen etc.. om aan de monetaire moei lijkheden van de laatste weken met in gang van heden fier het hoofd te bie den. maakten en op de beurs en op het publiek een zeer goede indruk, waardoor kopers in de markt, kwamen. Hiertoe hebben tevens de optimistische geluiden, te lezen uit de cijfers van de verschenen weekstaat van de Neder- landsche Bank. bijgedragen. Reeds in de morgenuren werd de stemming, na een weifelende opening op 205 voor Kon. Olie, vaster met als hoogste koers f. 206.80, mede op aanko pen voor de Zwitserse rekening. Van middag schommelde de koers rond de f. 206. waardoor het verlies van gisteren ruimschoots werd ingelopen. Er was iets meer handel in deze aandelen dan de vorige dagen. Ook Unilevers profiteerden van de gunstige stemming en door vraag van publieke zijde, werd wat hoog geopend op 394 V2. een verbetering t.o.v. gisteren met 14 punten. Weliswaar kon deze winst niet geheel behouden blijven, doch bij het scheiden van de markt be droeg deze toch altijd nog 10 punten. Philfps vielen na de koers in de och tenduren van 272 bij de opening van middag iets tegen op 268. De koers steeg echter tot 270. om op 269 te slui ten. tegen giseren 265 AKU's verbe terden 1 punt. KLM 4 dubbeltjes beter. De Staatsfondsen waren bij opening vooral voor de staffellening. aan de vaste kant, In het verdere beursverloop kwamen de koersen rond de vorige slot- prijzen. De scheepvaartmarkt, die nog steeds onderdruk wordt gezet door de dalende vrachttarieven, was vooral voor Van Ommeren min 6 punten, aan de lage kant. ook Van Nievelt moest ruim 2 punten prijsgeven, terwijl de overige fondsen een half tot anderhalf procent verloren. De handel was in deze sector zeer gering. Van de Indonesische waar den waren Deli Mij. 2 punten lager, HVA's werden 1 punt lager vernomen en Amsterdam Rubber vrijwel onveran derd. De koperprijs in Londen was zeer vast. Deli Atjeh Handel Mij. passeert het di vidend (7 evenals Michiels Arnolds N.V. (5 De koersen van beide fond sen werden onveranderd vernomen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 18 september Londen 10.60%1061%, New York 3.82}J—3.83*. Montreal 3.99^-3.99%, Parijs 90.70— 90.80. Brussel 7.60%—7-61. Frankfurt 90.87—9092, Zürich 87.21—87.26, Zürich (Vr fr 89.3589.40. tockholm 73.50% 73.55%, Kopenhagen 54.8454.89, Oslo 53.22—53.27, Milaan 60.77%—6082%. Wenen 14.66%—14.67%. Met ingang van 1 november Tol 20 gram voortaan 12 cent Naar de PTT-persdienst meedeelt, wordt er naar gestreefd de volgende tarief maatregelen met ingang van 1 november a.s. in te voeren: Port voor binnenlandse brieven: t.m. 20 gram 12 cent (thans 10 cent); boven 20 t.m. 100 gram 25 cent (thans 20 cent); boven 100 t.m. 200 gram 35 cent (thans 30 ct.)voor binnenlandse briefkaarten 8 cent (thans 7 ct.) In het verkeer met Suriname. Ned. Antillen, Ned. Nieuw-Guïnea, Indonesië België, Luxemburgen in het grensverkeer met Duitsland wordt het port van brieven tot en met 20 gram eveneens 12 cent en dat voor briefkaarten 8 cent. Abonnemcnts- en gesprekkosten voor telefoon blijven ongewijzigd. Het entree geld voor nieuwe gegadigden wordt ver hoogd van f. 75 tot f. 100 (inclusief 15 meter binnenleiding). Deze verhoging zal niet gelden voor degenen, die thans reeds op de telefoonwachtlijst staan in geschreven. Bovendien zullen de in april van dit Levende ballast over boord Twee kinderen zyn gisteren in Den Haag te water geraakt (en er spoedig weer uitgehaald) by het transport van een woonboot, die van' de Soestdijkse kade naar een werf in Leidschendam moest. Het vaartuig bleek namelijk juist niet onder de brug aan de Escaplaan door te kunnen en om een beetje meer diepgang te krygen nodigde de eige naar toen een aantal nieuwsgierige kin deren op de kade uit voor een plezier- vaart. Twee kinderen van de schare die aan boord wriemelde hebben daarbij kans gezien in het water te komen. Zij werden door de commandant van de tijdelijke duikboot hoogst persoonlijk weer op het droge geholpen. Kampioen generaal: 1. J. de Weerd, 2. P. v. d. Drift, 3. Th. Verwoerd, 4. D. Sonnega, 5. J. Diemei. 6. Q. Beugelsdijk. De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor jonge duiiven vanaf Vilvoorde. Afstand 143 km. Uit slagen: P. v. d. Drift 1. dr. J. Venker 2, 7, 10, J. de Dunne 3, B. Oskam 4, Th. Verwoerd 5, 9; J. Roest 6, B. ter Beek 8. jaar aangekondigde tariefswijzigingen voor nevenapparatuur nu worden inge voerd. Het telexabonnement wordt van f. 80 op f. 100 per maand gebracht. Ingevoerd wordt een entreegeld van f. 100 (inclu sief 15 meter binnenleiding). Bij het binnenlandse telexverkeer zal per telimpuls, in plaats van f. 0.04, f. 0.05 berekend worden. Ook bij de telexdienst zullen de tarie ven voor hulpapparaten en nevenappa ratuur worden herzien. Half miljoenste roodbont in rundvee stamboek In het Nederlands Rundveestamboek is het 500.000ste dier van het roodbonte veebeslag ingeschreven. Het is een kalf,, van de heer M. van Oirschot te Boxtel, die een herinnering zal ontvangen. Van het zwartbonte veebeslag is onlangs reeds het miljoenste dier ingeschreven. Gouverneur Faubus morgen voor de federale rechter Gouverneur Faubus van de Ameri kaanse staat Arkansas zal morgen voor de federale rechter in Little Rock moe ten verschijnen wegens overtreding van wetten op de rassenscheiding. Zoals be kend gebruikt de gouverneur de Na tionale Garde om negerleerlingen te be letten toegang te verkrijgen tot het ge meentelijk lyceum, dat totnutoe slechts door blanke leerlingen werd bezocht. Beurs van Amsterdam Woensdag 18 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 3% 86% B 86% B Grootboek obl. 3% 76 76% Ned '47 3% (3) 84A 84% Ned '51 3% 90 B 89% L Ned. '53 3% 85% 85% Ned '56 3% 84% 85 Ned '48 3% 80% 80% Ned '54 3% 80% 80H Ned '55 I 3% 80% 80fi Ned '55 II 3% 83% 83% Ned. '37 3 80 79% Dollarlng '47 3 90 89% Investeringscert. 3 90 89 Hj Ned 62-64 3 88 88} 2 Cert. NWS 57% Indië '37A 3 857* 86 Grootboek '46 3 81% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 43% 42% Nat. Handelsbank 96 99% Ned. Handelmij153y4 153% A'dam Rubber 69 67% Deli MUen (Ver.) eva. 80% 78% B H.VA117 115% Java Cult41 40 Senembah 62 61 Vorstenlanden 24% 22y4 A.K.U 169}3 109% v. Berkel's Patent (v) 192 Calvé Delft cert. -318 322 Kon Pap. v. Gelder 180 178 Hoogovens cert287% 288 Müller en Co. NR. 315% 315% Ned. Kabelfabr267 270 Philips 265% 270 Philips pref141 141 Unilever 380% 391% WUton Feyenoord 210% 211% Biliton 3de rubr 220% 222 Dordtse Petr gew 945% 962% Kon. Petr. (f.20.—203.40 206 Idem (50 f 20.-) 202.35 205.60 Holl. Amerikalijn 155 154y4 Java China Paket 148 146% K1J1 120.20 120.30 Kon N Stoomb 135% 133% Kon Paket My 138% 136% Stoomvaartmij Ned 166% 165 Nievelt Goudr. cert 186% 185% Van Ommeren cert 228 223 Kon Rott Lloyd 153 151 Ned Scheepv Unie 148% 147 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 89% 89% Den Haag 1937 1 3 95% Leiden 1947 86B R'dam '37 I-m 3% 87% 88 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95% Premieleningen 95 86% 86 A'dam '56 I 2% 77% 77% A'dam '56 II 2% 87% 87% Eindhoven '54 2% 79% Enschede '54 2% 78 Den Haag '52 I 2% 85 86% 85% R'dam '52 12% 86 85% 85% 85% Utrecht '52 2% 88% 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 199% 199% H.B.U eert 192% 192 Rott. Bank 165 163% Twentsche Bank 159 158% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 237 L 233 L Borneo Sum. H.Mij 61 60% Ned G en Sp Fabr. 170 Kon. Ned. Grofsm 100 100 Internatio 78% 78 Rott Droogdok Mij. 490 Tieleman en Dros 10% 10% Ned. Mij Walv.vrt. 55% 56% Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 14% 15 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 31% 31* 35% 85 54% Bethlehem Steel 44% 44% Cities Service 65%exd. 66% General Motors 41* 41* 95% 96% 53% 53* 83% 83% 27 27% Un. States Steel 64% 64% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 17/9 Edelmet Kon AA 55 Pref w.a Idem 65 65 318 310 Holl Constructie 328 Ing bur v Bouwnyv 122 B Int. Kunststof! Ind 39% 39% Leidsche Wolspinn exd. Sikkens Laktabr '53 406 B 406 B Ver Iouwtabrleken 155 Wernink's Betonm 73 73% Van W«k Textiel 82 81%

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9