Bodegraven viert twee dagen feest 12 MIST NEDERLAND KAAS-BUS NAAR DE DUITSE KLANT? Minister S. L. Mansholt bezocht vandaag kaastentoonstelling 96ste jaargang Dinsdag 10 september 1957 Derde blad no. 29236 DONDERDAG EPTEMBER Minister Mansholt reikte heden morgen aan de navolgende boeren, die 40 jaar of langer met zelfge maakte kaas op de Bodegraafse markt komen, het speciaal daarvoor geslagen insigne van verdienste uit. aJc. Rijlaarsdam, Nieuwerbr. a/d R. E. Zwanenburg, Nieuwerbr. a/d R. H. G. Niesing, Zwammerdam, P. Huisman, Nieuwkoop, P. Bunnifc, Bodegraven, J. Verwoerd, Nieuwkoop. R. Treur, Ter Aar, D. v. Harten, Zevenhoven, W. Rodenburg, Nieuwkoop, J. H. Kompier, Hazerswoude, C. Scherpenzeel, Aarlanderveen, J. D. Reijneveld, Koudekerk a/d R., J. D. v. d. Akker, Alphen .a/d Rijn. G. Domburg, Zevenhoven, D. van Donk, Bodegraven, P. Goosen, Bodegraven, A. Hoogendoorn, Bodegraven. A. de Jong, Aarlanderveen, J. Kastelijn, Alphen a/d Rijn, A. Kok, Lange Ruige Weide, Th. Leliveld, Bodegraven, G. Mur, Mijdrecht, C. J. Stolwijk, Reeuwijk, J. Stolwijk, Zevenhoven. P. A. Straathof, Alphen a/d Rijn, M. C. Veelenturf, Bodegraven. M. W. v. d. Werf, Bodegraven C. L. van Veen, Zoeterwoude, H. J. Visser, Leimuiden, C. Verduijn, Aarlanderveen. J. Voorend, Nieuwkoop, J. Zuijdervliet, Wilnis, C. van Zwieten, Alphen a/d Rijn. S. J. Visser, Rijnsaterwoude. veen, 5b. W. A. de Jong, Meije, 5c. Q. de Jong, Hazerswoude, 5d. J. W. Moons, Nieuwerbrug, 6. B. C. Heikoop, Zwam merdam, 7. D. Vergunst, Alphen, 8a. C. Verlaan, Oud-Ade, 8b. C. N. v d. Akker, Leimuiden, De Groep Holl. Mij. van Landbouw behaalde 93,4 punten, Groep I Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 88.6 punten. Groep Meije Bodegraven 86.6 pnt., Groep L.R.W. 86 punten. Groep II Bond van Plattelandsvrouwen 85.8 punten. Groep Alphen aan den Rijn 84.6 punten. Groep Koudekerk aan den Rijn 79.8. Groep kaascursus Zwammer dam 75.2 punten. De jury werd gevormd door ir A. Schroder, Rijkszuivelconsu- lent van Zuid-Holland, ir. Rosenboom van Utrecht. G. Elings, hoofdassistent van het- Rijkszuivelconsulentschap te Gouda. Arbiters waren dr. ir. P. N. Boe kei van Rijswijk, ir. J. v. Rijswijk te Dieren, ir. H. J. Huisman uit Den Haag. Na een rondgang over het marktter rein begaf minister Mansholt zich naar de Chr. Huishoud- en Industrieschool, waar de kaastentoonstelling gehouden wordt. De minister werd rondgeleid en onderhield zich met de verschillende prijswinnaars van de tentoonstelling. Zij ontvingen gisteren het Ere metaal uit handen van de Commis saris van de Koningin in de provin cie Zuid-Holland Mr. J. Klaasesz. Rechts de heer Joh. Jongeneel. die tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werd verklaard. Midden mevr. T. v. d. Berg-Hoogerbrug- gen. die de medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontving en wel in goud. Links de heer N. Rodenburg, die de medaille in brons mocht ontvan gen eveneens verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Leden van de Bond van Plattelands vrouwen, afdeling Bodegraven, werden aan de minister voorgesteld. Minister Mansholt sprak zijn bewon dering uit voor de keurige inrichting van de tentoonstelling. Concert West Ned. Symphonie Orkest Bodegraven had 's avonds het West Nederlands Sijmphonie Orkest, een beroepsorkest dus, in zyn midden uit genodigd. Het 75-jarig bestaan van Bodegravens kaasmarkt was de wel kome aanleiding om te trachten in deze gemeente een nieuw podium voor de klassieke kunst te openen. Want de organisatoren hebben bjj monde van hun eerste burger, mr. Croles, doen blijken dat men meer concerten in richten zal, indien de ingezetenen te kennen gegeven dat zjj dit verlangen. Het behoeft geen betoog dat dit voor nemen met grote sympathie begroet moet worden. In ieder geval: het gemeentelijk gym nastieklokaal aan de Spoorstraat was Achterstand op Denemarken Verbod van vierkante kazen onbegrijpelijke geste jegens een der grootste afnemers Als een dissonant bij het feest ter herdenking van bet 75-jarig bestaat van de Bodegraafse kaasmarkt deelde de heer A. Noordhoek ons gisteren tijdens een onderhoud in zijn moderne „kaaspaleis" mee, dat op last van de regering de aanmaak van de in Duitsland zo zeer gewenste vierkante kaas de „Bodegra ver" als ongewenst is te beschouwen en derhalve is verboden. De heer Noordhoek, een van de grote kaasexporteurs van Bodegraven heeft hierover het een en ander verteld en niet nagelaten hierover zijn grote teleur stelling uit te spreken. HU vroeg zich daarbij af of de klant dan geen koning meer is en of het nu beslist nodig is, dat wij in dit opzicht in Duitsland de bus moeten gaan missen. Reeds nu is het zo dat de kaasexport van Denemarken naar onze oosterburen enorm is toegenomen terwijl onze kaasexport naaï Duitsland steeds minder wordt. Natuurlijk spelen bij deze exportver schuivingen ook andere factoren een rol. zoals de prijzen; de Deense kaas is namelijk goedkoper dan de Hollandse. Ook het feit, dat de Denen meer kaas soorten op de markt kunnen brengen, dat wil zeggen met meer vetsoorten o.a. een 30 plus kaas, is bij de verkoop van invloed gebleken. Met deze gevarieerde soorten voldoet Denemarken aan de wereldvraag naar een meer eiwitrijk voedsel. Als laatste en zeker niet onbe langrijkste punt noemde de heer Noord- hoek de vorm. De Denen maken reeds lang in enorme partijen de grote vier kante kaas (waarover wij reeds eerder uitvoerig schreven), de kaas die bij de verkoophuizen zo gewild is vanwege het geringer verlies bij verpakking, con sumptie etc. Onbegrijpelijk noemde de heer Noord- hoek het dan ook, dat waar hier een onzer grootste afnemers, dus een klant een verzoek heeft aan zijn leverancier, de laatste gewoonweg wordt gedwongen ,,neen" te verkopen.' Het gevolg hiervan is dat deze klant natuurlijk gaat uitzien naar een leverancier, in dit geval Dene marken, die wel aan zijn wensen kan voldoen! Een duidelijk bewijs hiervan zijn de volgende cijfers van onze kaasuitvoer over de eerste maanden 1957 vergeleken met dezelfde maanden in 1956. In de maanden januari tot en met mei van 1956 exporteerde Nederland naar Duitsland 14.530,000 kilo kaas en Dene marken 9.731.000 kilo. In dezelfde maanden in 1957 expor teerden de Nederlanders naar Duitsland 13.699.000 kilogram kaas en de Denen 12.816.000 kilogram. Voor Nederland dus een achteruitgang van bijna een miljoen kilo kaas en voor Denemarken een vooruitgang van ruim 3 miljoen kilo. Is het nu niet hoog tijd, aldus vroeg de heer Noordhoek, dat aan deze dalende kaasexport met alle mogelijke en be schikbare middelen een halt wordt toe geroepen? Over de Jaren 1955 en 1956 zijn deze cijfers, hoewel wij toen ook nog een vooruitgang konden boeken, voor de Denen vooral bijzonder gunstig. Immers zij zagen hun export met niet minder dan bijna 10 miljoen kilogram toe nemen, terwijl onze export met slechts 2V2 miljoen klio toenam. Wij kregen hiermee slechts 1/5 van de totale ge- bruikstoename te pakken. Van de Deense kaasexport naar Duitsland is 11 miljoen kilogram in vierkante vorm geleverd. De heer Noordhoek heeft hierover be sprekingen gevoerd bij de regerings- instantie's in Bonn en Den Haag, ech ter tot nog toe met weinig resultaat. Op onze vraag waarom men de aanmaak van de „Bodegraver" (vierkante kaas) nu niet toestaat noemde de heer Noord hoek dit een overdreven conservatisme en een niet verantwoord optimisme, dat men in Duitsland onze ronde Goudse kaas toch wel zal blijven kopen. De cijfers wijzen het thans echter duidelijk uit. eivol en de aanwezigen hebben de diri gent Sam Swaap er niet over in twijfel gelaten dat het zijn komst apprecieerde. Het geboden programma heeft deze ap preciatie stellig in de hand gewerkt. In de keurig beklede en ruime gymnas tiekzaal bleek een redelijk musiceren door een kamex-orkest mogelijk. Redelijk dus, ideaal allicht niet. Men ondergaat het totale klankbeeld zeker niet zoals de componisten moet hebben voorgezweefd. Wanneer bijv. in de vio len- of cello-rijen iemand door een royalere of scherpe streek uitspringt bo ven zijn groepsgenoten, dan kan men zonder meer precies de betreffende aan wijzen. Dat betekent dat de versmel tende ruimtewerking afwezig blijft. Daarom bevredigt vol orkest meer dan los groepswerk, dat moeilijk tot een goed geleidende expressiviteit kan ko men. Hoofdstemmen en vulstemmen (om te noemen, die der fagotten) komen soms als even belangrijk over, waardoor een oneigenlijk relief onstaat. De lichtvoetigheid van Mozarts Kleine Nachtmuziek en de broze, sierlijke vor melijkheid van Chi'istiaan Bach's Sym- fonietta vei'kregen door al die bijkomen de omstandigheden minder het hun toe komende dan Haydns 86e Symfonie in D en Beethovens Egmont-ouverture. Dat komt omdat Haydn een massieve sono riteit verdraagt en Beethovens voorspel een zoveel gespierder muziek bevat met zo kordate zeggenschap. Naar ons inzicht is men in de be wuste gymnastiekzaal het meest gebaat met werken, die een brede molodische Minister Mansholt opende kaasmarkt Hedenmorgen heeft minister Mansholt onder grote belangstelling de jubileum kaasmarkt in Bodegra ven geopend. De minister werd tevoren verwel komd door de voorzitter van de marktcommissie, de heer C. G. Karssen. In zijn openingswoord zei minis ter Mansholt, dat hij met plezier naar Bodegraven was gekomen. Hij noemde de Bodegraafse kaas het neusje van de zalm in de kaassoor ten. Met dit kwaliteitsartikel heeft Bodegraven zich een voortrekker getoond op de kaasmarkten. Vervolgens opende de minister met belgelui de markt. stroom of ook een grote beweeglijkheid inhouden, minder met tere lfjnenbeel- den. Het orkest, dat reeds de cantabili- teit van het mooie Largo van Haydn met iets van speelvreugde begon te realise ren, raakte dan ook juist in Beethoven spontaan op dreef en liet daar bezielde en verzadigde klankkleuren fonkelen. Dit had zich al aangekondigd in twee Franse dansen, die halverwege het pro gramma stonden, een Chaconne en een Rigaudon van de nauwelijks bekende achttiende-eeuwer Pierre de Monsigny. Een speler die zich voortdurend door bijzondere gave en verfijnde solo-par tijtjes onderscheidde, was de le hoboïst. Hij was overigens niet de enige speler van goede rang in het ensemble. Sam Swaap zal het door hem ge leide concert voorlopig niet vergeten. Hem is als herinnering en als sym bool van erkentelijkheid een flink uit de kluiten gewassen Bodegravense kaas mee huiswaarts gegeven! Dat was aan het eind. Aan de aanvang is, bij staand orkest, het aloude, steeds ontroerende „Wilhelmus" tot klinken gebracht. V. Dronkeman drong de studeerkamer binnen In huis van Utrechts politierechter (Speciale berichtgeving) Een voor de Utrechtse politierechter vervelend voorval heeft zich zondag avond omstreeks halftien afgespeeld in het huis van mr. A. A. Th. Kooien, aan de Utrechtseweg te Amersfoort. Mr. Kooien, die in zijn studeerkamer zat te werken, werd plotseling opge schrikt door een man die door het raam naar binnen gluurde. En daarbij bleef het niet. In enkele ogenblikken had de man naar later bleek een 56-jarige inwoner van Amersfoort die sterk onder de invloed van alcohol was, de ruit stuk geslagen. Met bloe dende handen en hoofd klom hij naar binnen. Hij uitte bedreigingen tegen mr. Kooien en ging later over tot handtas telijkheid. Er ontstond een flinke vecht partij, waarbij een grote ravage werd aangericht. Mevrouw Kooien assisteerde haar man, maar samen waren zij niet tegen het bruut geweld opgewassen. In middels waren de kinderen het huis uit gerend om hulp te halen. Het gelukte Felix Insinger, met behulp van zijn va der dr. Insinger, en de arts dr. Van den Bergh, de man te overmeesteren, waarna de inmiddels verschenen politie hun taak overnam. De man, die ernstig gewond was, werd eerst naar de polikliniek van de ,.Lich- het huis van mr. Kooien binnen te drin- verbonden te worden en vandaar naar het politiebureau, waar hij werd inge sloten. Omtrent de motieven van de man om het huis van dr. Kooien binnen te drin gen, is nog niets bekend. Uiteraard stelt de politie een onderzoek in. Wrak „Vergulde Draeck" bij Australië gevonden? Voor miljoenen aan boord? In 1656 liep de Nederlandse vracht vaarder „Vergulde Draeck" ter hoogte van de westkust van Australië op een rif en zonk, waarbtf de levens van 117 opva renden verloren gingen. Het schip had een kostbare lading specerijen aan boord en acht kisten niet goud en zilver, waarvan de waarde thans ongeveer 10.625.000 gulden be draagt. Twee jeugdige Australische amateur- kikvorsmannen hebben nu, omstreeks de door de kapitein van de „Vergulde Draeck" in zijn logboek vermelde po sitie, waar het schip ten onder ging een wrak ontdekt, waarvan zij aannemen dat het dat van de „Vergulde Draeck" is. Het wrak ligt ten zuiden van het eiland Lancelin, nabij de dertigste breed tegraad, in water van vijf tot tien meter diepte. zy schatten de lengte ervan op onge veer vijftig meter. Het gezonken schip ligt op zfin kant. waarbij zijn veertien stukken geschut naar de oppervlakte wijzen. De twee jeugdige Australiërs, die de vindplaats geheim houden, zijn voorne mens door de romp van het schip te dringen, om naar de kisten met goud en zilver te zoeken. Zij zullen hierbij echter vanwege de vermoedelijke his torische waarde van het wrak, geen ge bruik maken van springstoffen. Kaasmarkt bestaat vijfenzeventig jaar Buitengeivone vergadering gemeenteraad iverd door mr. J. Klaasesz bijgewoond In Bodegraven wordt gedurende twee dagen feest gevierd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de kaasmarkt. Iedere inwoner van deze gemeente is trots op de oudste kaasmarkt van ons land. het hart van de volvette boerenkaas. Als inzet van de feestelijkheden werd gistermiddag in het fraaie gymnastiek- gebouw aan de Spoorstraat onder voorzitterschap van burgemeester mr. J. J. Croles, een bijzondere raadszitting gehouden, waarin het jubileum werd her dacht. Onder de vele gasten bevonden zich o.m. de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, diens echtgenote, leden van Gedeputeerde Staten, tal van burgemeesters uit de omliggende gemeenten, afgevaardigden uit het plaatselijk zaken- en verenigingsleven en de handelsattaché's uit België en Frankrijk. In deze voor de raadsleden wel onge wone omgeving sprak de burgemeester een jubileumrede uit, waarin hij aller eerst hulde bracht aan de initiatiefne mers van de kaasmarkt. Met trots memoreerde spreker, dat het instellingsbesluit door de gemeente raad op 13 december 1881 werd geno men met algemene stemmen en hij meende, dat dit feit voornamelijk te danken is aan de toenmalige burgerva der, mr. H. A. v. d. Velde, die naast hoofd der gemeente tevens voorzitter was van de afdeling Bodegraven van de Hollandse Mij. van Landbouw, en zeker niet minder aan wijlen burgemeester mr. C. S. van Dobben de Bruijn, die kort na zijn komst in Bodegraven, in 1925, een juiste visie toonde en krachtig aanstuwde op een groter marktterrein. Daar het bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw meer dacht in de richting van een weekmarkt voor vee, is het in feite de kaashandelaar wijlen de heer H. Goebel geweest, die het initiatief nam tot het oprichten van een wekelijkse kaasmarkt. Spreker zag deze stap als een historische daad en niemand zou toen hebben gedacht dat de kaasmarkt Bodegraven een wereldnaam zou ver werven. De stichting van het beursgebouw en de kaasbeurs en niet minder de vervoer ders met speciale capaciteit voor het kaasvervoer op lange afstand hebben vanzelfsprekend ook bijgedragen aan de bloei van dit kaasdorp. Voorts wilde de burgemeester niet stil zwijgend voorbijgaan aan de hulde, wel ke aan de zelfkazende boerin moet wor den gebracht. Men kan zich terecht de vraag stellen of markt en handel zich zouden hebben kunnen ontwikkelen zonder de inspanning, toewijding en vakbekwaamheid, die voor een goede kaasbereiding van de boerin worden vereist. Dank zij deze bereidheid en goede hoedanigheden heeft de boerin buiten de eer, die zij inlegt met haar produkt, tevens grote groepsbelangen gediend. De nestor van de gemeente raad. de heer C. B. Batelaan, adviseerde boerinnen om vol te houden en dit be roemde produkt te blijven produceren. KON. ONDERSCHEIDINGEN Inhakend op de woorden van de bur gemeester over de moeilijkheden van ruimtelijke aard voor het platteland, zei de commissaris van de Koningin dat hier grote offers zullen moeten worden gebracht. Spreker wenste het gemeente bestuur van harte geluk met de 75-ja- rige kaasmarkt. Velen hebben in het verleden en in het heden er toe bijge dragen, dat de markt tot bloei is geko men en het gaf spreker dan ook grote voldoening om namens H. M. de Ko ningin een drietal onderscheidingen te mogen uitreiken. De eerste die de ver sierselen van de ere-medaille in brons op de borst gespeld kreeg, was de kaas pakhuisknecht Niek Rodenburg, die een lange reeks van jaren heeft gewerkt in het kaaspakhuis van de heer W. Bate laan. Vervolgens werd aan de zelfka zende boerin, mevr. T. J. v. d. Berg- Hoogerbruggen, de ere-medaille in goud uitgereikt. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau werd benoemd de nestor van de Bodegraafse kaashandelaren, de heer Joh. Jongeneel, die tevens in het plaatselijke openbare leven een belang rijke plaats inneemt. RECEPTIE Na afloop van deze buitengewone raadszitting recipieerde het dagelijks bestuur der gemeente in de aula van de binnenkort te openen nieuwe Chr. ULO school. Velen hebben van deze gelegen heid gebruik gemaakt het gemeentebe stuur te complimenteren met het bij zondere jubileum. intussen werd men in de gelegenheid gesteld rondgeleid te worden op het proefterrein van Turkenburg's Kon. Zaadhandel N.V., terwijl in het nieuwe laboratorium van deze firma kleuren- De elfjarige Roelie Klein Hane- veld bied namens de marktcommis sie aan minister S. L. Mansholt een prachtige kaas aan. Rechts burge meester mr. J Croles, die belang stellend toeziet. (Foto Lux/Aüiplhen dia's werden vertoond door de heer C. J. Voordouw. Aardig is het hierbij te vermelden, dat ook verschillende dia's vertoond werden, die door mevrouw Klaasesz in Suriname waren gemaakt. Tijdens de receptie werd nog aan de heer Joh. Blijleven, jarenlang markt meester, door de burgemeester de leg penning uitgereikt van de gemeente Bodegraven. Optocht en taptoe De herdenkingsfeesten rond het 75- jarig bestaan van de kaasmarkt zijn gisteravond om half zeven geopend met een optocht, waaraan een groot aantal wagens deelnam. De gezamen lijke landbouwjongeren van Bodegra ven hebben voor de versiering der wa gens zorggedragen. De optocht, welke door duizenden werd gadegeslagen, werd geopend door de Boreftse Rui ters, gevolgd door het tamboerkorps „Triomf" en ,,Sempre Avanti" en de gymnastiekvereniging DOS. De eerste wagen beeldde de melkerij uit, de tweede de kaas en boterberei- ding en de ouderwetse wagen stelde op voorbeeldige wijze de kaasaanvoer voor. Deze werd gevolgd door de handel en de zuivelkraam. Op wagen no. 6 zag men het standbeeld van de oprichter van de kaasmarkt, de heer Goebel. De produktie van 1 koe werd gevolgd door „Superkaas", terwijl daarachter 5 wa gens met bruidegom en bruid uit 1882, hun ouders en de bruiloftsgangers een keurige indruk maakten. Na het „laat ste voer" kwamen de Boreftse kaaskop pen en de lentewagen, welke werd ge volgd door de zomer, herfst en winter. De gymnastiekvereniging ESTO en Her cules waren ook in de stoet opgenomen, evenals de muziekvereniging Wilhelmi- na en KNA resp. uit Zwammerdam en Nieuwerbrug. Uitslagen. 1. Kaasaanvoer, 2. Winter, 3. Zuivelkraam en 4. Herfst. Na de tocht door Bodegraven verza melde men zich weer op de nieuwe markt. De gehouden taptoe mocht zich dan ook in een grote belangstelling ver heugen. Aan het welslagen hiervan werkten naast de plaatselijke muziek en tamboerkorpsen „Sempre Avanti" en „Triomf", „Wilhelmina" uit Zwammer dam en KNA uit Nieuwerbrug mede. KAASTENTOONSTELLING De uitslag van de kaas ten toonstelling, welke hedenmorgen door minister S. L. Mansholt werd bezocht, luidt als volgt: Klasse A, tot 8 kg.: 1 M. Verburg, Bo degraven, 2a. Gebr. v d. Meer, Alphen aan den Rijn, 2b C. Kempenaar, Ter Aar, 2c. J. de Bruin, Boskoop, 2d. G. Bi-eedijlc, Reeuwijk, 3a. J. Rijlaarsdam, Alphen,3b. G. J. v. d. Stoel, Bodegra ven, 4a. Jac. A. Boere. Alphen, 5. P. de Zeeuw, Nieuwerbrug, 6a. S. J. Pennings, Koudekerk, 6b. J. W. Langeslag, Wilnis, 6c. C. Walboek, Nieuwerbrug, 6d. D. Soil Hazerswoude, 6e. D. Vergunst, Alphen, 6f. J. Baelde, Bilthoven, 7. J. L. v. Zoest Reeuwijk, H. Janmaat, Zevenhoven, 7c. A. v. Spengen, Reèuwijk, 7d. C. N. v. d. Akker, Leimuiden, 2 eerv. verm. Klasse B, 8-12 kg- 1. G. Mourits, Ze venhoven, 2a. L. de Groot Zekveld, 2b. H. de Hertog, Bodegraven 3 P. de Zeeuw, Nieuwerbrug, 4a. J. A Boere, Al phen, 4b. L. W. v. Tol, Nieuwkoop, 4c. B. C. Heicoop, Zwammerdam 5a. G. D. de Wit, Hazerswoude. 5b. M a v Vrie- men. Bodegraven, 5c. C. N. v. a. Akker, Leimuiden, 5d. A. Jongebreur, Nieuwer brug, 5e. Gebr. J. A. Bontekoe, Boskoop, 6a. W. Rodenburg, Nieuwkoop, 6b N. Verburg, Bodegraven, 6c. G. v. Briemen, Bodegraven, 7a. P. de Jong, Reeuwijk, 7b. Jac. Roos,, Bodegraven, 7c. J. J. Olieman, Bodegraven, 7d. M. G. Krom wijk, Nieuwerbrug, 7e. M. C. Veelenturf Meije, 7f. C. Kool, Bodegraven. Klasse C. 12-15 kg.: la. L. A. de Wit L.R.W.lb. C. N. v. d. Akker, Leimui den, 2. W. Vergeer, Nieuwerbrug, 3. J. v. d. Wind, Waarder, 4a. Jac. Boere, Al phen, 4b. C. J. Bontekoe, Boskoop, 5a. D. Vergunst, Alphen, 5b. W. L. Agter- hof, Nieuwerbrug, 6a. M. C. de Wit, Bo degraven. 7. J. G. M. Boon, Nieuwkoop. Klasse D, boven 15 kg.: 1. D. Hoogen doorn, Zwammerdam, 2. J. Rijlaarsdam, Alphen, 3a. C. v. d. Selm, Wilnis. 3b. A. den Hartog, Rietveld, 3c. A. J. v. d. Brink L.R.W., 3d. J. W. de Bruyn, Zwammerdam, 4. Wed. A. C. Bakker, Bodegraven, 5 a. J. Kempen, Aarlander- Het dochtertje van de heer en van haar ouders aan mevr. Klaasesz mevrCroles biedt onder toezicht een prachtig boeket rozen aan.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5