P. de Bruin (77 jaar) overleden Auto zweefde 15 meter door de lucht in Alphen aan den Rijn VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1957 Het voorbijrijden van verkeersheuvels Vele moeilijke of gevaarlijke situaties ontstaan in het stadsverkeer omdat weg gebruikers fouten maken bij het voor bijrijden van verkeersheuvels. De ANWB geeft daarom het volgende eenvoudige overzicht: A. Verkeersheuvels die in de as van de weg zijn gelegen moeten aan de rechterzijde worden voorbijgereden, ook al zijn zij niet voorzien van een zuil met een „dwangpijl". Vanzelfsprekend moet ook iedere ver- keursheuvel met een ..dwangpijl" naar rechts aan de rechterkant worden voorbijgereden. OEGSTGEEST Voorrangskruising Rijnsburgerweg Op het punt, waar de Warmonder- weg op de Rijnsburgerweg en de Leidse straatweg uitkomt, doen zich, als gevolg van het drukke verkeer, herhaaldelijk ge vaarlijke verkeerssituaties voor. Een ver betering zou zijn, indien dit punt als voorrangskruising zou worden aange wezen met dien verstande, dat het ver keer op de Rijnsburgerweg en Leidse- straatweg voorrang heeft. Een moeilijkheid was, dat ter plaatse de grens loopt tussen het grondgebied van Leiden en dat van Oegstgeest. B. en W. van Leiden zijn door hun Raad ge machtigd om van dit punt een voor rangskruising te maken. Zij hebben deze zaak nu bij het gemeentebestuur van Oegstgeest aanhangig gemaakt en ver zocht te bevorderen, dat de Raad van Oegstgeest een gelijkluidend besluit neemt. B. en W. zijn hier van mening, dat het gewenst is medewerking te ver lenen. In de raadsvergadering van a.s. woensdag wordt dit punt op de agenda behandeld. In het te nemen besluit zal ook de Nachtegaallaan genoemd moeten worden, daar anders het verkeer op deze laan geen voorrang zou verlenen aan het verkeer op de Leidsestraatweg, het geen verwarrend zou werken. NOGMAALS DE BRANDWEERGARAGE. Omdat de bouw van een brandweer garage op het terrein, dat het gemeen tebestuur daarvoor heeft gereserveerd, binnen korte tijd geen doorgang zal kun nen vinden, zochten B. en W. naar een oplossing en meenden die gevonden te hebben door huur van garageruimte in de Geversstraat. In de vorige raadsver gadering echter is dit voorstel terugge nomen. Gedacht werd om een noodop lossing bij het politiebureau. Als voor deel werd daarbij genoemd, dat alarme ring en uitrukking op één plaats komen, zodat de politie de brandweer op het moment van uitrukken nog kan berei ken. B. en W. hebben dit plan nader laten uitwerken. De tekening van de achter het politiebureau te bouwen ga rage ligt gereed. De kosten zijn geraamd op f. 16.000. Aan de raad wordt gevraagd dit krediet beschikbaar te stellen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ja nG. zn vain W. van Delft en M. M. Dorrapaal; Rotoeritus M., zin van A. G. Loozen en A. J. dien Dubbelden; Jo hanna, Margaret xJr van T. de Wit en J. M. Prins; .Johannes E., an van W. Outis- hoom en A. T. Oudwaiter. WARMOND COLLECTE KON. WILHELMINA FONDS Morgen zal er een collecte worden ge houden t.b.v. het Koningin Wilhelmina Fonds. WASSENAAR Floraliaten toons telling In de foyer van het Verenigingsge bouw werd gisteren de jaarlijkse ten toonstelling gehouden van de door de Floraliavereniglng uitgereikte en door ouderen en jongeren opgekweekte plan ten. Er was veel ingezonden en de kwali teit was bijzonder goed. zodat het ge heel een zeer fleurige indruk maakte. Doel is het bevorderen van de liefde voor de natuur, waarbij evenwel een be loning van de meest ambitieuzen onont beerlijk is. Het bestuur zorgde dan ook voor veel prijzen, welke door de jury voor wat de hoofdprijzen betreft als volgt werden toegekend: Schoolprijs 1957 voor de beste presta tie: R.-K. Meisjesschool Sint Anna. Kinderen: Calceolaria: 1. Philip Snouckaert. 2. Truusje Noord, 3. Mar git Schlimmer. Fuchsia: 1. Peter van Laar. 2. Philip Snouckaert. 3. Peter van Laar. Afrikaan: 1. Ina van Veen, 2. Carla Bollen, 3. Marianne van der Ploeg. Begonia: 1. Joke Cats. 2. Truusje Noord. 3. Paulien Dompeling. Voor de kweek van Coleus en Vlijtig Liesje op de scholen werden diploma's toegekend aan de openbare en de chris telijke scholen aan de Bloemcamplaan. de Wassenaarse Schoolvereniging en de R.-K. Meisjesschool. Van de ouderen won mevr. De Geus voor de tweede maal de wisselbeker. Voorts was de uitslag als volgt: Margriet: 1. mevr. De Geus, 2. mevr. v. d. Ploeg. 3. mevr. Sloekers. Varen: 1. de heer v. Delft, 2. mevr. v. d. Lely, 3. mevr. v. d. Ploeg. Geranium: 1. mevr. v. d. Lely, 2. mevr. De Geus, 3. mevr. Hoogstraten. Ster van Bethlehem: 1. mevr. Gusse- kloo. 2. mevr. Sloekers. 3. mevr. v. Veen. INBRAAK KIEVIETLAAN Ingebroken werd in een woning aan de Kievietlaan, bewoond door een Amerikaanse familie. Ontvreemd wer den juwelen en een belangrijke hoeveel heid textiel, bestaande uit dekens en sporthemden. VERKEERSONGELUKKEN IN AUGUSTUS Het aantal verkeersongelukken was in augustus 70, waarvan 44 op de Rijks straatweg. Hierbij werden 24 personen gewond, vanwie 2 ernstig. ORGELCONCERT ZIJLLAANKERK De organist Gerard Akkerhuis geeft woensdagavond 11 september een con cert in de Zijllaankerk met werken van Andriessen, Franck, Vierne, Widor en Peeters. Medewerking verleent de sopraan Corrie Heemskerk, die liederen zal zingen van Widor, Andriessen, Chaus- son, Diepenbrock en Grovles. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jantime A., dr van W. van Egmond en G. Star; Adrians G., dr van G. Wielenga en C. van Rijn. Ondertrouwd; R. A. C. Nieuwenh-uijs en C. J. Donkere; A .G. Wlit ein C. M. Hooger- zeil; H. J. J. v. Egmond en A. J. M. Bayer K. J. Gelauff en J. B. M. Baljer; H. B Gordijn en P. G. Riem; H. P. van Venetien en F. Veloo. Getrouwd: R. H. A alders en P. C. A. Dronkers Delsaine; J. J. O vost en P. M. C. van der Krogit; J. van Vliet en J. G. Oos terling; W. J. C. van der Knaap en C. J van dér Laan', P. van der Zwaan en B. M Kouwenhoven; A. P. C. Peters en H. G. M j Huöfci-nx: J. A. Römer en M. J. Broek ema; J. R. Ca ster en van Cat/tenbnirch Dinger en O J. H. Schrijver, Overleden: G. van Gaird'imgen, Tl jaar. I B. Verkeersheuvels die niet in de as van de weg liggen mogen door het snel verkeer links ofr echts worden voor bijgereden, tenzij een „dwangpijl" an ders aangeeft. Dergelijke heuvels zijn meestal voor zien van een groene zuil. C. Rechtsafslaand snelverkeer mag nooit een verkeersheuvel aan de lin kerkant voorbijrijden, ook al heeft deze een groene zuil. Dit is dus eenvoudig een kwestie van voorsorteren. Het is uit het bovenstaande duidelijk dat langzaam verkeer, dus ook bromfiet sers. iedere verkeersheuvel aan de rech terkant moeten voorbijrijden, zelfs als zij vlak daarna linksaf slaan. De ANWB waarschuwt daarom: Automobilisten, motor- en scooterrij ders. als U een verkeersheuvel links voorbijrijdt, wees dan dubbel bedacht op linksafslaand langzaam verkeer. En: fietsers en bromfietsers, wees in een dergelijke situatie dubbel op uw hoede voor rechtdoorgaand snelverkeer. VERKEERSHEUVELS Vraag: Wanneer moet het snelverkeer een heuvel met groene zuil links voor bijrijden? Antwoord: Als men direct na de heu vel linksaf slaat. Meisje te Rotterdam bijna gewurgd Zwaargewond naar ziekenhuis (Speciale berichtgeving) Vannacht omstreeks 1 uur is op de hoek van de Schiekade en de Zomer hofstraat te Rotterdam, een 17-jarig meisje, inpakster van beroep, door een man aangevallen. Het meisje verklaar de, dat de man haar onverhoeds van achteren beetgreep. Zij zag een mes in zijn hand blikkeren. Met groot geweld sleurde de onverlaat haar naar het braakliggende terrein aan de Zomer hofstraat, waar hij het meisje bijna heeft gewurgd. Met talrijke verwondingen is de inpak ster naar het ziekenhuis gebracht. Zij kon geen duidelijk signalement geven van de aanrander, omdat zij hem in het donker nauwelijks heeft kunnen zien. De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen, ook aan de hand van archief foto's van personen die voor zulke ge vallen zijn gesignaleerd. Pleidooi voor fietsendief... (Speciale berichtgeving) Een zeer ontstemde advocaat snelde het politiebureau aan de Bergsingel te Rotterdam binnen. Hij vertelde dat, ter wijl hij in het Gerechtsgebouw aan de Noordsingel aan het pleiten was voor een fietsendief, zijn fiets was gestolen. Het karretje had afgesloten tegen de gevel van het Gerechtsgebouw gestaan. Later op de dag werd de aangifte in getrokken, want het was gebleken, dat een confrère van de advocaat, die blijk baar in het bezit was van een sleuteltje, dat op het slot paste, op de fiets was vertrokken, omdat hij zo'n haast had. Amateurs zetten hun beste beentje voor in Alphen Op 25 en 26 november a.s. zullen er in het Nutsgebouw te Alphen aan den Rijn weer wedstrijden worden gehouden onder de titel Amateurs zetten hun beste beentje voor". Gelet op het grote succes van deze wedstrijden vorig jaar, mag ook voor dit jaar weer op een groot aantal inschrijvingen worden gerekend. Ook nu kan weer worden deelgenomen door bands, accordeons, zangers en zan geressen. goochelaars. kunstfluiters, schetsspelers(sters)imitators etc., etc.; kortom een ieder, die, op welk cabaret- of amusementsgebied ook maar denkt iets te kunnen brengen. Na een voorselectie zal een jury het programma samen stellen. Ook tijdens de avonden zal een jury het vertoonde beoordelen. Het geheel gaat weer uit van de pro- pagandacommissie van de muziekver eniging „Crescendo" met als leider de heer W. van der Louw. Geen nieuwe kentekenen voor motorrijtuigen MOGELIJKHEDEN NOG LANG NIET UITGEPUT (Van onze Haagse redactie) ..Voorlopig maken we ons bij de Rijksdienst voor het wegverkeer nog geen zorgen over de letteraanduiding op de kentekenbewijzen voor motorvoer tuigen". zo deelde men ons mede. ..Het is niet juist te denken, dat. nu we zo geleidelijk aan de combinatie met de letter ,.Z" zijn genaderd, we aan de grond komen te zitten. Naar schatting kunnen we nog wel een jaar of twintig vooruit. Door het verdwijnen van oude wagens (sloop enz.) komen er steeds weer letters en nummers vrij. Hoe de si tuatie in de toekomst zal worden, m.a.w. welk systeem we zullen gaan volgen, als we ten aanzien van de bestaande com binaties zijn uitgeput, weten we niet", aldus een zegsman van de Rijksdienst voor het wegverkeer. MARINEOFFICIEREN BEËDIGD. (Speciale berichtgeving) Op het voorplein van de Van Genth- kazerne te Rotterdam zijn vanmorgen twee officieren van vakdiensten en acht nieuwbenoemde 2e luitenants der Mari niers beëdigd. Allen legden voor de com mandant van het korps, generaal-ma- joor der Mariniers H. O. Romswinckel, op het vaandel de eed af. In een toe spraak heeft de korpscommandant ge wezen op de belangrijkheid van de eed en de nieuwbenoemde officieren in het korps welkom geheten. Een défilé be sloot de plechtigheid. BEJAARDE DAME VAN TAS BEROOFD. Gisteravond hebb entwee jongens van 15 en 16 jaar oud op de brug bij de van Hillegaertstraat te Amsterdam een 82- jarige dame van haar handtas beroofd. De vrouw schreeuwde luidkeels om hulp en twee voorbijgangers, daardoor gealar meerd. zetten een achtervolging in. Ze slaagden erin de jongens te pakken en over te leveren aan enkele agenten. De vrouw kreeg haar tas terug, die ongeveer f 20.— bevatte. De knapen zijn overgeleverd aan de kinderpolitie, die een nauwgezet onderzoek instelt naar eventuele verdere activiteiten op dit ge bied. VAN RIJDENDE TRAM GEVALLEN Een 49-jarige inwoner van Leiden wilde gisteravond op het Buitenhof te Den Haag op het achterbalkon van de motorwagen van lijn 3 springen. Hij struikelde en viel tussen de motor- en aanhangwagen van de reeds rijdende tram. Met een buikwond werd hij in het ziekenhuis Bronovo opgenomen. Was sedert januari sticlitings-commissie In het Gemeenteziekenhuis te Schie dam is gisteren in de leeftijd van 77 i jaar overleden de heer P. de Bruin, oud- lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De heer De Bruin is van 1917 tot 1932 1946 voorzitter van Zeehaven Katwijk, wethouder van Onderwijs geweest te Schiedam, waar hy in de gemeenteraad zitting had voor de SDAP. In 1932 werd hij lid van Gedeputeerde Staten, het geen hij bleef tot de oorlog. Na de oorlog is de heer De Bruin enige tijd opgetre den als waarnemend Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Hij was Ridder In de Orde van de Nederlandse Leeuw en drager van de ere-penning der gemeente Katwijk. Te vens was hij sedert januari 1946 lid en voorzitter van de in die maand door Ged. Staten ingestelde commissie tot onderzoek en bestudering van het vraag stuk van de aanleg van een zeehaven te Katwijk aan Zee. Als zodanig heeft de heer De Bruin zeer veel in het belang van de gemeente Katwijk gedaan. De begrafenis zal maandagmiddag 9 september om 2.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Schiedam plaats vin den. Een Amsterdamse vertegenwoordiger is gistermiddag omstreeks half vier, toen hij rijdende over het Goudse Rij pad het hoge bruggetje nabij de Halve Raak met veel te grote snelheid nam, de macht over zijn stuur kwijt geraakt, waardoor zijn auto zwaar beschadigd in de sloot terecht kwam en hijzelf met een gebroken knieschijf en ernstige ver wondingen aan zijn hoofd, naar het Bur gerziekenhuis te Amsterdam moest worden vervoerd. Getuigen, die het ongeluk zagen ge beuren. verklaarden, dat de chauffeur, komende uit de richting Alphen met onverminderde snelheid, ondanks het waarschuwingsbord, de brug wilde pas seren. De auto zweefde over een afstand van 15 meter boven de weg en toen de wielen de grond weer raakten was er geen houden meer aan. Enkele boom pjes werden gedeeltelijk vernield, terwijl de auto bij deze botsingen vrijwel ge heel vernield werd en tenslotte ongeveer 70 meter voorbij de brug in de sloot tot stilstand kwam. Gelukkig bleef de wa gen op zijn wielen staan, waardoor de bestuurder zich zelf wist te bevrijden. Wielrijders, die juist passeerden, heb ben de man verder geholpen. Een mili taire arts verleende eerste hulp, waarna dokter Pilon de Amsterdammer naar het Burgerziekenhuis in zijn woonplaats lie vervoeren. De auto is totaal ver nield. Een kraanwagen van de Fa. Boot heeft het wrak op de kant getrokken. Het ver keer moest worden omgelegd. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 6 sept. Veemarkt. Aanvoer: 10 stieren, 40 melkkoeien, 370 vette koeien 71 varekoeien, 3 graskalveren, 79 vette kal veren ,30 nuchtere kalveren, 150 vette schapen. 300 fokschapen .1500 vette lam meren. 44 zeugen, 255 schrammen, 531 big gen. 1 paard. 6 veulens. 21 gelten. Totaal 3411. Notering: melkkoeien f800. tot f 1.100. vette koelen per kg. geslacht gew. f2.65 tot f3.00; varekoelen f700.tot f900. vette kalveren per kg. lev. gew. f 1.85 tot f2.40; nuchtere kalveren per kg lev. gew f 1.40 tot f 1.60; "ette schapen f 80.tot f 98.fokschapen f 85,tot f 125, vette lammeren f 55.tot f 90.biggen f 38 tot f 54.00. Handel voor: koeien traag, vette kalve ren kalm. nuchtere kalvere nstug. fok schapen matig, vette lammeren vlot. vette schapen matig, zeugen, schrammen en biggen stug. LEIDEN. 6 sept. Kaasmarkt. Aanuvoer 32 partijen Goudse en 5 partyen Leidse Kaas. Notering: extra kwaliteit tot f2.36, eerste kwaliteit f2.28 tot f2,32, tweede kwaliteit f 2.20 tot f 2.27. Leidse tot f 2.55. Handel kalm. BARNEVELD, 5 sept. Prijsnotering G elders-Overijsselse Vereniging van Bier handelaren. Grote eieren f 16.7517.00- gewicht 62-69 gram; kleine eieren f 12.00— 26.00; gewicht 51-61 gram; henne-eieren f 10.0011.50, gewicht 39-49 gram. HOOFDDORP, 6 sept. Grai.nbeurs- noteringen: tarwe f22.0027.00; zomer - geret f22.0025.00; wlntergeret f21.00— 24.00; haver f 17.0022.00; gr. erwten f 28.00—38.00; koolzaad f 42.0046.00; kar- wyzaad f62.0068.00; kapucyners f32.00 —42.00. alles per 100 kg. KATWIJK AAN DEN RIJN. 8 sept. Groenteveilingniet geveild. RIJNSBURG, 4 sept. Bloemenveiling BLOEMENLUST. Firebird 5060; Nieuw Europa 4550; Strauss 28—32; Sansoucl 4555; Mansoer 2226; Mark 28-32; Bea trix 4050; Alfred Nobel 3035; Joh. Wa- Eernaar 3240; Hopmans Glorie 2832- neeuwprinses 2024; Enkele Asters 180 Sunny Boy 3038; Regenboog 2226; 220; Rozen 200240; DaMda Pompon 220 280; Passepartout 280330; Bacchus 300—350; Gerry Hoek 320380; Gouds bloemen 12—16; GadllairdSa 160200; Sca- blosa 180210; Vlgestetia 2832; Afrika nen 2428; Chrysanten 4050; Vldale» 80—110. RIJNSBURG, 5 sept. Bloemenveiling FLORA. Gladiic/len per 100: Sneeuw Prin ses 400620; Nieuw Europa 500720; Swansouci 570680; Sunny Boy 400620 Strauss 380440; M. Day 400560; Spik and Span 500540; G. Dust 430620: Abu Hassan 500580; Leeuwenhorst 400 —530; per 100; Hellanten 400—720; Sca- biosa 180310; Zinnia 150190; Ohrysan- ten pe rbos OhatwortJh 6895; September 75105; Mosquito 6080; Chrysanten ge- lozen 2428 cent per stuk; Dahlia's: erry Hoek 400510; Purity 500600: Gl. van Heemstede 400460; Passepartout 400 500; Kochelsee 300380; Elsjes 400 460; Lipoma 380440; Asters: Bouwman ros 180250; wit 170260; Rozen 240— 350; Enkele 160340; per bos Dwerg asters 5566; Afrikanen 3036; Statice 2532 Vlgestetia 60100; Ornlthogalum 1220 per stuk. BEURSOVERZICHT Zeer stille markt Amsterdam, 6 september. Het was vandaag op het Damrak niet alleen zeer stil, maar tevens kleurloos. De hoeken van de actieve internatio nale waarden werden slecht bezocht, waardoor er bijna geen zaken gedaan konden worden. Een en ander is wel enigszins verklaarbaar na de flauwe tendentie over vrijwel de gehele markt van gisteren en met he't weekeinde in het vooruitzicht. Er vonden in Kon. Olies wat winstnemingen plaats door contra- Overleg in Londen wordt opgeschort Op de bijeenkomst van de subcommis sie voor ontwapening van gisteren waren de Russische afgevaardigde en zijn Wes telijke collega's het eens over de nood zaak om het overleg op te schorten, maar over de datum waarop de sub-commissie weer bijeen zou moeten komen, waren de meningen verdeeld, zo is van Britse zijde vernomen. Vanmiddag zouden de besprekingen worden voortgezet. De Britse vertegenwoordiger Noble verklaarde, dat een tijdelijke opschorting van de besprekingen voor alle betrok kenen voordelig zou zijn, daar men dan de voorstellen van beide partijen, die nu welbekend zijn, opnieuw in overweging zou kunnen nemen. De Rus Zorin was van oordeel, dat men geen plaats of datum voor een her vatting van de besprekingen in de sub commissie moest vaststellen. Zijns in ziens moest de subcommissie pas bij eenkomen, wanneer de Algemene Ver gadering de ontwapeningskwestie zal hebben besproken. Volgens de Bricse zegsman beschuldigde hij de Westelijke mogendheden ervan, dat zy trachten een bespreking van het ontwapeningsvraag- stuk in de Algemene Vergadering te voor komen. Parijs Heeft geen bezwaar De Franse regering heeft te kennen gegeven, dat zy geen bezwaar heeft tegen het plaatsen van de kwestie- Algerije op de agenda van de Algemene Vergadering. Hel Leidsch Dagblad De krant voor iedereen Sinds 1939 staat deze beelden groep ergens in een achtertuintje van een werkplaats in Berlijn. Oor spronkelijk zou de groep een plaats krijgen op de Avusde Berlijnse racebaan, doch de oorlog kwam en het gebruik van brons voor kunst zinnige arbeid werd verboden. Nu. achttien jaren later, draaien ae renners nog steeds hun geluid loze ronden door de seizoenen mineurs, die gisteren tegen belangrijk hogere prijzen blanco hadden afgegeven. Ook toonde Parijs enige belangstelling voor de olie-aandelen, doch alles bij el kaar, gaf dit vanmiddag wel een hogere koers te zien bij de opening van f212,90 vergeleken bij 's morgens f. 211,50, maar affaire van enige betekenis kwam niet voor. In het verdere beursverloop zakte de koers tot f. 211,80 tegen gisteren eveneens f. 211,80 als slotprijs. Aandelen Philips kwamen de schrik van gisteren enigszins te boven en konden zich een half puntje verbeteren. Unilevers 394% bij opening zakten in tot 392% en kwam zelfs nog iets beneden de vorige slot prijs. Aku's prijshoudend zonder meer en K.L.M. vijftig cent lager. De Scheepvaartmarkt was alleen lager voor aandelen Van Ommeren met 1%; de overige waarden prijshoudend tot circa lcr hoger. De Staatsfondsen na men afscheid van deze beursweek in een opgewekte stemming en verlieten de markt goed prijshoudend. Ook hier was de handel zeer gering. Van de Cultuur waarden lagen Deli Mij aanvankelijk 1% punt boven gisteren, doch enig aan bod reduceerde deze koerswist tot Amsterdam Rubbers en HVA's nauwe lijks prijshoudend. Vandaag werd ingeschreven op f750.000 aandelen Twemtse Kaabelfa- briek k 100%. De claims werden verhan deld tegen f.540 (f.530), neerkomend op een koers van 262% voor de nieuwe aan delen. N.V. Spanjaard werden 2% hoger vernomen op 98 tengevolge van een me dedeling van de Mij, dat de 1ste 7 maan den gunstiger zijn geweest dan die van 1956. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 6 september. Londen lO.62V4-lO.62y4; New York 3.82%3.83%Montreal 4.02%—4.02%; Parys 90.95—91.05; Brussel 7.60%—7.61 V» Frankfurt 90.99—91.04; Zürich 87.34— 87.39: Zürich (vr. fanks» 89.32%— 89.37%; Stockholm 73.5473.59; Kopen hagen 54.82—54.37Oslo 53.22—53.27; Milaan 60.80%—60.85%Wenen 14.70— 14.71. Beurs van Amsterdam Vrijdag 6 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. *53 3% 85 jV 85 Grootboek obl. 3% 73 Ned. *47 3% (3) 82 81% Ned. '51 3% 86% 87%b Ned. '53 3% 84% 84% Ned. '56 3% 84 A 84% Ned. '48 3% 80% 1. 80% 1 Ned '54 3V4 79 79 Ned. '55 I 3V4 78% 7811 Ned. '55 II 3%4 81% 81% Ned. '37 3 79% 80 Dollarlng '47 3 89% 89% Investeringscert. 3 8989 A Ned 62-64 3 8814 88% Cert. NWS 57 b 57 %b Indië '37A 3 84% 84% Grootboek '46 3 81% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 40% 41% Nat. Handelsbank 94 94% Ned. Handelmij155% 158 A'dam Rubber 67% 67% Deli Mijen (Ver.) eva. 78 78% H.VA115% 115 Java Cult37 37 Senembah59 59 Vorstenlanden 23% 22 A.K.U173% 174 v. Berkel's Patent (v) 198 Calvé Delft eert. 338 335% Kon. Pap. v. Gelder 188 185% Hoogovens eert295 1. 290 Muller en Co. N.B. 344 343% Ned. Kabelfabr271 270 Philips 273% 274% Philips pref144% 143% Unilever 392% 393% Wilton Feyenoord 223% 222 Biliton 3de rubr. 232 230% Dordtse Petr. gew. 992% 988% Kon. Petr. (f.20.—) 219.30 211.80 idem (50 k f.20.-) 211.75 211.60 Holl. Amerikalijn 157% 156.% Java China Paket 154 152 K.L.M124.05 123.10 Kon. N. Stoomb. 138 138% Kon Paket Mij 140 140% Stoomvaartmij. Ned. 168% 169% Van Ommeren eert. 236 236% Kon Rott Lloyd 159 158 Ned. Scheepv. Unie 150% 151% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 86 Den Haag 1937 1 3.. 95 Leiden 1947 86B R'dam *37 I-III 3% 85 85% Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95% 95% Premieleningen A'dam '53 3 94% A'dam '51 2% 89 89% A'dam '56 12% 80 80% A'dam '56 II 2% 87% 87% Eindhoven '54 2% 79 Enschede '54 2% 79% Den Haag '52 I 2% 89% idem II 2% 88 88% R'dam'52 I 2% 90% 89% idem II 2% 88% 88% Utrecht '52 2% 92% 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 197% 197 H.B.U. eert197 196% Rott. Bank 166% 167% Twentsche Bank 161% 160% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 263 1. 260% Borneo Sum. H-Mij. 61 60 Ned. G. enSp. Fabr. 175 175% Kon. Ned. Grofsm. 108 110 Internatio80 78% Rott. Droogdok Mij. 531 515 Tieleman en Dros 11% 11% Ned. M«. Walv.vrt. 57% 57% Spoorwegen Deli Spoorweg M«. 14% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 32A 32% Intern. Nickel 87 86 Anaconda 55% 54% Bethlehem Steel 46% 117 Cities Service 66% 67% General Motors 42% 43% Kennecott99 98% Republic Steel52% 53 Shell Oil 86 85% Union Pacific 29% 28 A Un. States Steel 65% 66 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VJC. 5-9 Edelmet. Kon. AA 60 Pref. w.a. idem 66 66 Electrolas B 325 B 326 Holl Constructie 340 Ing. bur. v Bouwnijv \2V Int. Kunststof f Ind 41 42 3/4 Leidsche Wolspinn Sikkens Lakfabr '53 210GB 205 410GB 407 L Ver Touwfabrieken 158GB Wernink's Betonm 74 73 B Van Wijk Textiel 83% 82 3 i

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11