Er worden zes gemeenten opgeheven Nieuwe gemeente uit 4 andere Kongolees journalist schreef te vriendelijk over marihuana AUTOMONTEURS EEN AUTOWASSER EEN JONGEMAN Openbare aanbesteding DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 Vervolg van pagina 1, derde blad Grenswijzigingen in de Rijnstreek Opheffing 6 gemeenten In het gebied tussen Gouda en Woerden worden 6 kleine gemeenten opgeheven. Zij hebben ieder minder dan 1000 inwoners, met uitzondering van Waarder, dat er juist boven komt. Door deze opheffing van gemeenten worden diverse grensbezwaren opge heven. De buurtschap Driebruggen byv. be hoort tot Lange Ruige Weide en Waar der en de buurtschap Nieuwerbrug be hoort zelfs tot vier gemeenten, n.l. Bo degraven, Waarder, Barwoutswaarder en Rietveld. Het valt te begrijpen dat deze grote verdeeldheid zeer bezwaarlijk is voor de inwoners van die gemeenschap pen. Nieuwe gemeente De gemeenten Hekendorp, Papekop, Lange Ruige Weide en Waarder gaan samen één gemeente vormen met een zuiver agrarisch karakter. Het inwo nertal zal 2900 bedragen. Overigens zal elk van deze gemeenten grondge bied af moeten staan aan Reeuwijk, Oudewater en/of Woerden. De nieuwe gemeente is dus niet even groot als de vier oude gemeenten tezamen. De nieuwe gemeente zal Driebruggen he ten. Een deel van Woerden wordt aan deze gemeente toegevoegd. Men heeft zich afgevraagd of er aan leiding bestond het gebied ten noorden van de rijksweg Den Haag—Utrecht tot een nieuwe gemeente te maken met Nieuwerbrug als centrum. Men is ech ter tot de conclusie gekomen dat deze gemeente te klein zou worden en dat er te weinig levensvatbaarheid zou zijn. De hier liggende gebieden van Lange Ruige Weide, Waarder, Barwoutswaar der en Rietveld worden verdeeld tussen Bodegraven en Woerden. Voor Bodegra ven betekent dat een gebiedsvergroting van 748 ha. met een inwonertal van 1106. Woerden wordt door e.e.a. 900 ha. gro ter. terwijl het inwonertal stijgt met 1058. De gemeenten Rietveld en Bar woutswaarder verdwijnen geheel van de kaart. Ontwerp van wet Het ontwerp voor de wet zelve is een vrij taai stuk om te lezen. Er zijn bijv. artikelen by, waarin nauwkeurig de nieuwe grenzen worden bepaald: uiter aard zeer nuttige artikelen, die veel voorbereiding hebben gevraagd, doch voor het grootste deel onbegrypelijk voor wie niet op de hoogte is van de kadas trale indeling. Toch zyn er in deze wet enkele interessante dingen te lezen. Zo staat er o.m. in bepaald dat de gemeen telijke voorschriften biyven gelden voor het overgegane gebied. Deze oude voor schriften blijven 2 jaar geldig, tenzij anders wordt bepaald door de nieuwe gemeente, waartoe het betreffende ge bied behoort. Het geldelyk beheer van Zwammer- dam wordt zoveel nodig volgens de be groting afzonderlyk voortgezet door Bo degraven en Alphen. De rekening over 1959 van Zwammerdam wordt afzon derlyk opgemaakt. Het archief van Zwammerdam gaat over naar Bodegra ven, behalve van die stukken, die be trekking hebben op de gebieden die naar een andere gemeente overgaan. Verkiezing In de gemeente Driebruggen zal men verkiezingen moeten houden, omdat er geen gemeenteraad is. De kandidaat stelling moet voor 1 juni 1959 zyn ge schied. De raad zal 7 leden tellen. Waarschynlijk behoeven in de andere gemeenten geen tussentydse verkie zingen worden gehouden. Er zyn uiteraard nog vele andere za ken te regelen in verband met de op heffing der gemeenten en de grenswy- zigingen. Zo zyn er bepalingen over de levering van gas, water en elektriciteit, over de openbare lagere scholen, de kleu terscholen, de belastingen, doch die stof is vry droog, en meer bestemd voor in- gewyden. Enorm werk Wanneer men het gehele werk van de opheffing van de genoemde gemeen ten en de grenswüzigingen beziet, moet men wel tot de conclusie komen, dat hier een enorm stuk werk is ver richt. Niet alleen dat men de belangen van de bewoners moest laten tellen waar toe dus een onderzoek moest worden in gesteld maar ook de bodemgesteld heid, de geaardheid van de bevolking en de kwestievan de natuurlyke en logi sche grenzen moesten betrokken worden in deze wijzigingen. De provinciale wa terstaat, de planologische dienst en nog veel meer diensten hebben bergen werk moeten verzetten eer men met dit afge ronde voorstel kon komen. En zelfs nu is men nog niet klaar. Wanneer alles zyn beslag zal hebben gekregen zullen nog wel verscheidene zaken om een op lossing vragen, niet alleen van de ge- meentelyke en provinciale instanties, maar zeker ook van de bewoners. In wezen verandert er voor de be woners natuurlek niet zoveel, maar de gedachte plotseling in een andere ge meente te wonen, zal velen moeite kosten. De aanpassing zal wel enige tijd vragen. De gemeentebesturen zul len hier ongetwyfeld rekening mee dienen te houden. Vlak bij de rijksstraatweg tussen Alphen en Bodegraven ligt Zwam merdam, een vriendelijk rustig dorpje met een prachtige oude kerk. Binnen twee jaar zal Zwammerdam geen zelfstandige gemeente meer zijn en zal deze foto een deel van Alphen in beeld brengen. Wereldschaaktoernooi voor dames-landenteams Onder grote belangstelling is gisteren in Emmen het wereldschaaktoernooi voor dames-landenteams geopend. Er zyn drie groepen gevormd en uit elk der drie groepen gaan de drie best geplaatóte teams naar de winnaarsgroep, terwyl de overblyvenden in twee kwali- ficatiegroepen worden ingedeeld. De groepen werden door het lot als volgt geformeerd: Groep 1: 1. Finland, 2. Roemenië, 3. Ierland; 4. Frankryk; 5. Rusland; 6. Nederland; 7. Tsjechoslowakye. Groep 2: 1. Ver. Staten: 2. Schotland; 3. Hongarye; 4. Oostenryk; 5. Oost- Dui'tsland; 6. Bulgarye; 7. Luxemburg. Groep 3: 1. Polen; 2. Zuid-Slavië; 3. Engeland; 4. Denemarken; 5. West- Duitsland; 6. Noorwegen; 7. België. Indien het team van Chili nog op tyd arriveert zal 'het als 8ste in de derde groep worden ingedeeld. HENGELSPORT. Viscollege V.O.P. hield bij gunstig weer een wedstryd op de Kaag. De vangst was goed; er werd 13.965 gram vis aan de schaal gebracht. De win naars waren: 1. en wisselbeker G. Tege laar 2250 gr.; 2. D. Klinkhamer 2030 gr.; 3. Th. de Klerk 1470 gr.; 4. H. Tegelaar 1242 gr.; 5. L. Tegelaar 1130 gr.; 6. H. Gordyn 1018 gr.; 7. C. v. d. Voort 950 gr.; 8. H. Honsbeek 920 gr.; 9. Chr. Harteveld 880 gr. en 10. C. v. d. Blom 645 gr. Ronde van Catalonie De derde etappe van de Ronde van Catalonië, van Reus naar Vinarozover 160 km, is gewonnen door de Belg Schroeders, in 4 uur 23 minuten en 45 sec. Tweede werd Botella (Sp.) in de zelfde tijd en derde de Spanjaard Coscolluela in 4.23.48. Wout Wagtmans en de Spanjaard Utset hebben na de derde etappe de leiding in het algemeen klassement. De Belgen en de Nederlanders hebben zich in deze etappe fel verweerd. Jam mer was het, dat de Nederlandse aanval verslapte doordat Daan de Groot een lekke band kreeg ongeveer halverwege de rit. Na Gandesa (75 km) werd Poblet en kele malen het slachtoffer van banden- pech. De ploeg van Bahamontes maakte van de gelegenheid gebruik om met de buitenlanders in de aanval te gaan en na de controle van Cherta (ongeveer 57 km van de finish) begon zich een ver beten stryd te ontwikkelen. Poblet won meer en meer terrein op de vluchtelin gen, maar dezen slaagden erin een voor sprong te behouden en zo werd de etappe beslist in een sprint tussen Schroeders, zyn landgnoot Hoevenaers en drie Spanjaarden. Op de 9de plaats ex aequo plaatste zich een groepje van 14 renners, by wie Wagtmans, Utset, Sorgeloos (Belg.), Ba hamontes en Lorono, allen in 4.23.48. Stolker werd 34ste in 4.26.08, 56ste Van der Sluis in 4.37.54, 58ste De Groot in dezelfde tyd en 69ste Van der Pluym in eveneens dezelfde tyd als Van der Sluis. Na de derde etappe luidt het alge meen klassement: 1. ex aequo: Utset (Sp.) en Wagtmans (Ned.) 8.35.28; 3. Campillo (Sp.) 8.35.39; 4. Buchonnet (Fr.) 8.35.52; 5. Sant (Sp.) 8.3557; 48. Stolker 8.41.49; 56. De Groot 8.50.35; 57. Van der Sluis 8.50.54; 58. Van der Pluym 8.53.26. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met jonge duiven vanaf St.-Quentin. Aantal vogels 2098, gelost te 7.15 uur met z.w.wind. Nulpunt 271.92 km. 1ste duif te 9.21.03 uur: K. Waasdorp 1; J. Wolters 2; H. Fasel 3; G. v. Stein 4; B. v. d. Linden 5; H. Fi- lippo 6; J. Plug 7; C. v. d. Berg 8, 14, 18; Duindam-Hazen 9; J. v. Alphen 10; C. van Cleef 11; C. v. Weeren 12; T. Hoogervorst 13, 30; J. Plug 15; L. Bax 16, 35,36; Berg—Dykstra 17; D. Kloos terman 19; J. Koomen 20; A. de la Rie 21; J. en H. v. Leeuwen 22; D. v. Mos- seveld 23; M. Jongeleen 24; K. Kapaan 25; J. v. Klaveren 26; J. v. d. Assem 27; P. Hansen 28; St.-Jan 29; A. v. Hel mond 31; L. Glasbergen 32; J. de Ridder 33; N. Bemelman 34, 45; P. Angevaare 37; Hoek—De Vries 38; St.-Pieter 39; gebr. Kok 40; J. Rakhorst 41; Chr. v. d. Pluym 42; G. v. d. Haam 43; G. Heeremenis 44; J. Passchier 46; A. van Duin 47; A. v. d. Hulst 48; H. Moenen 49; C. v. d. Heuvell 50. Wedvlucht jonge duiven vanaf Pont St.-Maxence. Aantal vogels 1613, gelost te 9.30 uur Overtreding verheerlijkt Kande werd na publikatie van zyn ar tikelen gearresteerd en grondig ver hoord. Hij weigerde echter de namen van andere marihuana-gebruikers te noemen. Leidende figuren uit de neger kringen in Leopoldville protesteerden tegen de arrestatie van Kande. Zy schre- Wachtgeld De secretarissen en ontvangers der op te heffen gemeenten worden ge acht met ingang van de datum der opheffing in dit geval dus 1 juli 1959 eervol ontslagen te zyn. Aan hen wordt echter, evenals aan de bur gemeesters, die geen gemeente meer hebben, wachtgeld verleend, voor zo ver zy nog niet in de termen van pen sioen of vervroegd pensioen vallen. De ambtenaren van Zwammerdam worden overgenomen door de gemeente Bodegraven. Binnen drie maanden zul len de gemeenten Alphen en Bodegra ven onderling uitmaken of en zo ja welke ambtenaren naar Alphen zullen overgaan. Alle rechten van deze ambte naren zoals pensioen, diensttyd en sa larisregeling, blyven gelden. Kwestie van persvrijheid in het geding In de Belgische pers is een heftige discussie ontstaan over de „zaak-Kan- de", een kwestie die geleid heeft tot een voorlopig verschyningsverbod van de beide Kongolese weekbladen „Quinze" en Congo". Deze zaak, waardoor de persvryheid in het geding is gebracht, is begonnen met een serie artikelen van de neger-journalist Jean Jacques Kande in „Quin ze" over het roken van Marihuana-sigaretten in de inboorlingenwijk van Leopoldville. Kande, die zelf Marihuana-sigaretten heeft gerookt om de gevol gen hiervan te bestuderen, kwam tot de conclusie, dat het roken van deze siga retten niet leidt tot vergiftiging, doch integendeel de scheppingskracht en de levensvreugde opvoert. Het roken verhoogt de eetlust en laat de inboorlingen de onaangenaamheden van het leven vergeten ven een open brief in het weekblad „Congo" aan de Belgische gouverneur- generaal. In de brief wordt aangenomen dat het openbaar ministerie enige in boorlingen heeft laten verdwynen. Onze Brusselse correspondent geeft nog het volgende commentaar: Het optreden van de justitie wordt door velen beschouwd als een aanslag op de vryheid van de pers. De meeste waarnemers geven echter toe, dat in Afrika niet dezelfde vrijheid vanschry- ven en drukken kan worden toegelaten als in West-Europa. Men verwyt byv. de blanke eigenaars van het weekblad, waarvan de neger Kande hoofdredacteur is, dat zy het artikel over de hennep, dat klaarblykelyk een wetsovertreding verheerlykt, hebben laten passeren. Met verbazing werd in Brussel vernomen, dat het Kongolese weekblad eigendom is van een Belg, die enkele jaren geleden nog de hoogste ambtenaar was van de voorlichting by het Kon golese gouvernement-generaal te Leo- poldstad. Men moet zich, aldus politieke waarnemers, ernstig bezinnen over de vraag, of de macht van de gouverneur- generaal niet moet worden verminderd en de totale persvryheid in de Kongo moet worden ingesteld. Het is een vraag stuk, dat in het Belgisch parlement ter sprake moet komen. Andere waarnemers wijzen er op, dat de eerste Kongolese bisschop onlangs in een rede heeft aan gedrongen op de noodzakelijke scheiding der machten. Het optreden van de pro cureur-fiscaal van Leopoldstad kan dus worden beschouwd van het standpunt van de onafhankelykheid der rechter- lyke macht. Hangende het onderzoek moet ieder zich van commentaar ont houden. Intussen trachten de Kongolese autoriteiten de zaak zo spoedig moge- lyk in de doofpot te doen verdwynen. Kande is vrijgelaten en de beide week bladen verschynen opnieuw. met z.w.wind. Nulpunt 344.20 km. lste duif te 15.40.21 uur. J. Wansink 1, 32; W. de Ridder 2, 5j G.Oude Elferink 3, 9, 10; P. Mooten 4; A. Siera 6; L. Bax 7; J. Plug 8; W. Siera 11; J. de Waard 12, 17,45; L. Glas bergen 13; N. Oudshoorn 14,37; gebr. Kok 15, 36; A. v. d. Hulst 16,41; P. Warmerdam 18; G. v. Albada 19,39,42; G. v. d. Ham 20; L. de Kleine 21; Chr. d. Pluym 22; F. Hendrik 23,24,47; St.-Jan 25; J. Tisseur 26; P. v. Klaveren 27,40; W. Mark 28; C. van Cleef 29; P. v. Wissen 30; P. v. d. Drift 31; J. Diemei 33,44; R. Pe't 34; W. Stouten 35; St.-Pieter 38; G. ten Braak 43; J. Fi- lippo 46; P. Hansen 48; F. Bouwman 49; N. Bemelman 50. Sportsplinters De Amerikaanse regering heeft thans officieel verklaard, dat zy geen bezwaren zal opwerpen tegen de deel neming aan de Olympische Winterspelen van 1960 te Squaw Valley door atleten uit de Chinese Volksrepubliek en uit andere communistische staten, waarmee de Amerikaanse regering geen diploma tieke betrekkingen onderhoudt. De Belgische Fin-klasse zeiler An- dré Nelis heeft in de wedstryden om het Europees kampioenschap eenmans- zwaardboten te Napels opnieuw zyn- positie aan de kop van het algemeen klassement verstevigd. Nelis won de negende race voor de Deen Schwarz en onze landgenoot Sleeswyk. Hy leidt thans met 9143 punten voor Schwarz (4944 pnt.), de Italiaan Pellaschier (884 pnt.) en Hans Sleeswyk, die 4645 punten heeft verzameld. De jonge Nederlandse beroepsren ner Jo Lamers uit Eindhoven heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de Ronde van Lombardye op 20 oktober a.s. Voor zover bekend zal hy de enige Nederlandse deelnemer zyn. By de Russische atletiekkampioen- schappen heeft Vladimir Kuts de titel voor de 5000 meter gewonnen. Hy liep de afstand in 13 min. 48,6 sec., de beste tyd van het seizoen voor dit nummer. Bolotnikov, die hem enkele dagen ge leden op de 10.000 meter verslagen had, werd tweede in 13 min. 58 sec. Ook de tweede race om de coupe „Virginie Heriot" in de Drakenklasse is te Cascais (Portugal) door onze land genoot Van Duyl met Trintel 2 ge wonnen. Op de tweede plaats kwam de Gustel 12 (Duitsl.), derde werd de Por tugese boot Grifo 2. De „Vanguard" van onze landgenoot Warners eindigde op de zesde plaats. Len Shackleton, één van de grootste voetbalartisten ter wereld, zal niet meer aan de wedstrydsport kunnen deelne men. Twee jaar geleden kreeg hy last van zyn enkel. Deze week vernam hy van een specialist, dat deze hét niet ver antwoord acht, dat hy nog langer voor de Engelse League uitkomt. Abe Lenstra is uitgenodigd om deel te nemen aan de centrale training, die wordt gehouden ter voorbereiding op de interlandwedstryd tegen Luxemburg op woensdag 11 september a.s. De laatste by eenkomst vindt plaats op woensdag 4 september a.s. in het sportpark ,De Vliert" te Den Bosch. Lenstra kan daarop evenwel niet aan wezig zyn, aangezien hy met Sportclub Enschede een vriendschappelyke wed stryd speelt tegen Kaisers-Lautern. „Struikrovers zyn jullie" zei dirigent Herbert von Kara jan tegen de peis- fotografen op de Salzburger Fest- spiele, die hem van alle kanten be- flitsten. En om zyn woorden kracht by te zetten gaf hy een van hen een klap in het gezicht. Sindsdien blyven de heren fotografen liever weg In Athene is het gebrek aan kerkhof ruimte zó nypend geworden dat men in de kranten advertenties tegen komt als: „Ruimte voor één kist in luxueus familiegraf aangeboden. Centraal gelegen, gemakkelyk toe- gankelyk". GEVRAAGD Mevr. Zuldema, Utr. Veer 6 ,tel. 21002 vraagt hulp in de huishouding, voor dag of dag en nacht. Meisje gevraagd, voor de morgenuren. Hoge Rijndijk 175, Leiden. Aanmelden des avonds tussen 6 en 7 uur. Werkster gevr. Dinsdag- en vrijdagmorgen, van half 9 tot half 1. Lammenschansweg 38, hoek Koningtnmelaan 90. Gevraagd allerhande tim mer. of metselwerk. Adres: Llsserdijk 303. Telef. 3003, Lisse. Heer, geen student, zoekt gemeub. zit-slaapkamer in Oegstgeest of Lelden. Brieven bur. van dit blad no. 1741 k. Grammofoonplaten, plck-ups koffergrammoioons, gitaars, banjo's, citers enz. gevraagd. Wij betalen goede prijs! Mu ziekhandel W. Gronloh, Burg- steeg 9, Leiden. Personeel. Voor lange tyd gevraagd nette meisjes en vrouwen om lichte werkzaam heden te verrichten. Vrouwen, die niet in dienstverband werken, kunnen in de avond uren bij ons komen werken. Kantine, muziek, personeels- avonden, baden. Zuid-Holland se Loonbedrijven. Valkenburg (Z.-H.) f| Wil vragen voor onze ban- etbakkerij een le of 2 e be diende. Persoonlijke aanmel dingen van 96 uur. N.V. Henna, Lelden. Meisjes gevraagd, 1517 J. Cartonnage Industrie Verhage en van der Meulen, Middel stegracht 125. Mevr. de Ruyter de Wlldt, Laan van Oud Poelgeest 12, Oegstgeest, tel. 20538, vraagt een zelfstandige hulp in de hulshouding, p.g. of g.g., In- tem of voor de dag. Te koop gevr. stalen kajuit- motorboot, ongeveer 7 x 220 m. geen 6loep, prijs f2500.Br.: Kempstraat 83, Den Haag. Thuiswerk gevraagd door Jong echtpaar, onverschillig wat, geen typen. Brieven bur. van dit blad no. 55 k. Werkster gevraagd voor zes morgens per week. Mevr. Mul der, Nieuwsteeg 33 a. Meisje voor de ochtenduren of flinke werkster, li dag ge vraagd. Warmonderweg 6, Oegstgeest. Hoge prijzen geef ik voor meubilair, koperwerk, kristal, oude schilderijen, mahonie meubels, antiek, zolderopr. Tel. 22150 Nieuwe Rijn 60, bij Hooigracht. O Heer, b. b. h. h„ zoekt zo spoedig mogelijk kosthuis, ln klein gezin. Brieven bur. v. d. blad onder no. 118 k. Mevr. Zimmerman, v. d. Sande Bakhuyzenlaan 3, vraagt flinke hulp, voor 4 of 5 och tenden per week. Nette werkster gevraagd, voor 2 ochtenden. Mevr. Gun ning'Verkoren, P. J. Blok- straat 21, Leiden. B Gevraagd nette werkster of meisje, voor halve dagen. Mevr. D. C. de Jong, Marelaan 52, Oegstgeest. B Een net meisje gevraagd, voor hele dagen. Zo spoedig mogelijk. P/a. „Mies", Bees tenmarkt 2, Lelden. B 2 dames, ongeh., b. b. h. h., zoeken 1 of 2 gestoff. kamers met gebr. van keuken of kook gelegenheid. Brieven bur. van dit blad no. 102 k. „Samenwerking", Stenotype- bureau. Temminckstraat 21, tel. 32680. vraagt met spoed een stenotypiste Engels. Gevraagd te Leiden door be jaard echtpaar z. k., geheel vrije beneden- of bovenwo ning. Zonzijde, g. st. Brieven bur. van dit blad no. 103 k. B Oude munten te koop ge vraagd. Opg. aan bur. van dit blad onder no. 1793 k. B Jongeman vraagt voor direct gem./gestoffzit-slaapkamer. Br. bur. v. d. blad no. 124 k. B Mevrouw van Seters, Steen- schuur 14. vraagt hulp. Liefst voor alle ochtenden. AANGEBODEN B Guldens goedkoper. Fabrieks. restanten, alle soorten brei- wol voor verrassend lage prijs. Prima kwaliteit. Ruime sorte ring ondergoed. Doet Uw voor deel bij Goedkope Wolkraam van H. v. d. Bosch. B Naaimachines kunt U overal kopen. Kwaliteit en service krijgt U bij Demee, Haven 7. Tel. 25365. B Enorme sortering schilder stukken voor boven Uw dres soir vanaf 16.50, compleet met lyst. Lijstenmakerij „De Concurrent", Haarlemmerstr. 72. Tevens het aangewezen adres voor het omlijsten van platen, foto's enz. B Verhuur zonder chauffeur. Volkswagen. Hillman Cabrio let, Standaard Vanguard, f6.- per dag en 6 cent p. km. Utrechtse Jaagpad 16 A. 1 Herenfiets In zeer goede staat, f 65.Roodenburger- straat 15. B Nu Uw tuin mesten! Pokon of Asef, 85 ct. per kg. .voldoen de voor 10 m2. Vlielands Zaad- handel, Nieuwe Rijn 50. B Onbreekbare kattebakken met hengsel voor f 4.95. Door de hoge rand gooien de katten er niets over heen. Met turf molm erin de meest Ideale katte-w.c. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. B Goed verzorgde kamerplan ten zijn de trots van de huis vrouw. Potgrond 45 ct. Bloem potten in vele maten. Pokon. grote pot 65 ct. Vlielands Zaadhandel, Nieuwe Ryn 50, by *t Gangetje. MAREL'S AUTOBEDRIJF N.V., Ryksstraatweg 336-340 „Den Deyl", Wassenaar, tel. 2545 (0 1751), vraagt voor spoedige indiensttreding: voor het gereedschappenmagazyn (leeft. 15.18 jr.) Mondelinge of schriftelyke sollicitaties aan boven staand adres. Bezoek 's avonds, na. telefonische afspr. R Stalen stoeltjes, ronde ta- ls, 2-pers. ledikant met spi raal ladekastje met beslag, pracht bankstel, boekenkast jes, oude bewerkte kolenbak ken, gasstel, secretaire, maho nie kuifkast. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Tel. 23261. B Woensdagmarkt. Damessllps tot en met 52 98. verpleeg- stersschorten tot 52 2.98, da mesonderjurken tot 52 2.98, da mesnylon onderjurken 2.98. Grote maat theedoeken 98. Hoek Stadhuisplein. Japie. B Woensdagmarkt. Lange on derbroeken en borstrokken, alle maten 2.98, herenflanellen 3.98, gebreide kinder onder broekjes 69, extra kwaliteit 2-pers. flanellen lakens 6.50, Dames petti-coats, wijd model 3.98. Hoek Stadhuisplein. Japie. Germanla haard te koop, in goede staat, wegens overcom pleet. Prijs f 40.Zeeweg 48. Katwyk aan Zee. B iJnguafoon Engelse conver satiecursus. compleet met boeken in koffertje f 50. Te bevr.: Nassaulaan 4, Oegstgeest Tel. 31240. B Aangeb. Triumph schrijf machine .in goede staat. Te vens moderne trouwjapon met kant en tule en toebehoren aangeboden. Balistr. 71, Lei den. De Kooi. B Gep. Rijks wed., 65 j„ wo nende Rijksstr.weg. biedt pen sion aan voor nette heer, met huiselijk verkeer. Brieven bur. van dit blad no. 117 k. B Te koop, wegens plaatsge brek elektr. wasmachine (hou ten kuip) met wringer. Prijs f 25. v. d. Hoevenstraat 24, Leiden (Prof.wijk). B Stenotypiste Ned., bekend met Engels, Frans en Duits, zoekt werkkring voor halve dagen. Brieven bur. van dit blad no. 123 k. H Aangeb. gem. vrije etage voor 10 maanden of korter te Katwijk aan Zee. Brieven bur. van dit blad no. 1780 k. B Drie speelse katertjes, dol op Felix zoeken goed tehuis. Tlmorstraat 4. B Alléén woensdagmarkt. Schuimrubber- en plastic kus sens in alle maten. Kussenvul ling 79 cent. Goedkope platen en stoelzittingen, 1-pers. bed- stellen gestoffeerd f 59.50. WoonhuisHyacinthenstr. 8 B Dat is goedkoop! Gemengd konijnevoer 49 ct. per kg. Per 5 kg. f2.35. Per 10 kg. f4.50. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Alles voor Uw huisdieren. B Bah die stlnkkat! Turf molm ln de kattebak en de stank is weg. 25 ct. per zak. Bij 10 pakken tegelijk één pak extra. Vlieland, Nieuwe Rijn 50 by 't Gangetje. B Dubbele vreugde van Uw kindje heeft U door een leuke foto te laten maken bij de Kinderfotograaf: Studio Koop man, Hooigracht 96, tel. 31701. Drie vlotte briefkaartfoto's vanaf 3.75. B Verkeersongevallen gebeuren door onvoldoende verkeersken- nls. Oudrijbewijs-examinator Kwak bespreekt iedere woens dag 8 uur n.m. m. b. van licht beelden en verkeerstafel de foorschriften, f 1.50 n. p. Zoe- terwoudse Singel 104. telefoon 22808. SAutoryschool „Beatrix", ge- plomeerd instructeur B.B.N.L. vermindert Uw praktische les sen door theorie-onderwijs met films. Lesmateriaal Ford Tau- nus. Beatrixstraat 4. Tel. 30319 B H.M.W. (lubbelzlt bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Huisman, Hoge woerd 6668. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de luxe f 399.50, p. m. f 20.24, Inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 6668, telef. 31292. B Een zonnig humeur door een goed bed! 1-pers. f58.50. 2-pers. f 86. Auplng Pullman, Epeda schuimrubber, kapok. U vindt ze bij„De Kleine Winst". Haarlemmerstraat 51. B Een-twee-drie. De nieuwe Berini M31 met D.K.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zyp, Haarlemmerstraat 295. De directeur van Openbare Werken, zal namens burge meester en wethouders van HILLEGOM op zaterdag 7 september 1957 om 10 uur v.m. ten kantore van Openbare Werken Jhr. Mockkade 27, Hillegom in het openbaar aanbesteden: HET SCHILDERWERK AAN DE DIVERSE GEMEENTE-EIGENDOMMEN. Het bestek is verkrijgbaar by de afdeling administratie van Openbare Werken, elke morgen tussen 9—12 uur vanaf 2 september 1957. Inlichtingen volgens bestek. Probeert, en ondervindt, dat fotowerk van Pijl het wint. A. A. Pijl Haarlemmerstraat 108. Leiden. H Te koop aangeboden Vaux- hall i. g. st. z., t. e. a. b. 's Avonds na halfacht. Marnlx- straat 33. Leiden. B Alba Llen wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 2, Leiden. Kerkstraat 48, Noordwijk. Zeeweg 1, Katwyk aan Zee. «I Rijwielen f 25 goedkoper, norm restant kihderrywie- len. jongens- en meisjes-, met remnaaf, 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden. Kerkstraat 48 Noordwijk; Zeeweg 1 Katwijk aan Zee. B Krap bü kas! Toch een Jas. Jack. vest. trui of pantalon voor dames, heren en kinderen, dank zij onze creddtservice. v. Delft, Steenstraat 45. B Betere schoolspulletjes kos ten uiteindelijk minder! On dervindt dat eens met onze prima transparant driehoeken, 2.4 mm. dik en 16 cm. groot en tooh maaar f 0.90 per stuk. Alleen in de Vulpenkllniek, G. Wolfslag. Breestraat 145. fl Sleutels bijmaken. Lips, Yale auto-contact, voordeursleutels, klaar terwijl U wacht! Galva niseren van tellen, emmers en wasketels onder garantie. A. J. Hartwyk, Nwe Beesten markt 794, Lelden. Telef. 26627. W. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214, Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. B Te huur kleine gemeubi leerde zit-slaapkamer, (le eta ge, met gasje, vaste wastafel, centr. verw. enz.) voor dame, b. b. h. h. Rynsburgerweg 29 a. B Gratis stoken uitgesloten. Maar wel veel zuiniger aks U door ons haard of centr. laat nazien, schoonmaken of van nieuw mica voorzien. Schoor- stenvegerij Stouten sinds 1875 L. Raamsteeg 3. Tel. 21751. B Een net persoon biedt zich aan voor de avonduren. Brie ven bur. v. d. blad no. 9989 k B Paragon winkelblocs. noti- tieblocs, notablocs, rekeningen- bloes, kwitantieblocs. rij wiel- stallingblocs garderobeblocs, consumptlebonnenblocs. num- merblocs, printatorblocs, klad- bloes. sohrijfblocs. Grote sor tering. Uitsluitend prima kwa liteit. Billijke prijzen. Papier handel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. B Meisje, 17 Jaar, uit goed milieu, zoekt plaats als leer ling-kapster (2de Jaars). in Leiden. Alphen of omgeving. Br. bur. van dit blad onder no. 5-k of tel. 01725 - 436. B Gem. suite te huur, par terre met alle huish. gebrui ken. Gas, elektr. enz. Direct te aanvaarden. Brieven bur. van dit blad onder no. 4 k. B Accordeonllefhebbers! Wy hebben de grootste sortering accordeons v.af f 2.p. week. Gitaren en banjo's v.af f 1. p. w. Accordeonhandel John Boelee, Heemskerkstraat 84. Leiden. Tel. 20928. N Te koop. wegens omstan digheden. i. g. st. z. rook- stoel f 15.tropisch aqua rium 75 x 45 x 45 cm., geheel compleet met TL-verllchting. Spieghelstraat 34. B Te koop een zo goed als nieuwe salonkachel met on- derzetplaatje. Te bevragen: A. PI -«nje, Rijnkade 9, Lelden. B Meisje, 21 jaar, vraagt werk voor de avonduren. Ma., di., do., vrijdag. Brieven bur. van dit blad onder no. 15 k. B Gelegenheid tot stalling v. motorrijwiel f 6.per maand. Omtrek L. Rijndijk. Brieven bur. van dit blad no.16 k. n wy bouwen Uw woonark, betonnen onderbouw in de grijzen van f9000, f15000 en oger. Brieven bur. v. d. blad onder no. 1757 k. B Puch. 250 CC. 1950 f475. Solex 1954 f 90. Cucclola Ital. snelbrommer f 150. Leidseweg 422, Voorschoten. B Te koop handboek v. d. Ban ketbakkerij of gemengd bedrijf f 50. In lederen band, plm. 1000 zwart/wit foto's. P. B. Verbrug- gen. Bakkerkorffstr. 20 A, Lel den. B Bijverdienste! U hangt bil jet voor 't raam en geeft aan vragers boekje. Wij doen rest en betalen goed voor Uw be middeling. Alleen benedenwo ningen. Ned. Talen Instituut, Rotterdam. (Nader adres over bodig Guldeus goedkoper. Fabrieks. restanten, alle soorten brei- wol voor verrassend lage prijs. Prima kwaliteit. Ruime sorte ring ondergoed. Doet Uw voor deel bij Goedkope Wolkraam van H. v. d. Bosch. SS Te koop jongensfiets, 10 tot 14 jaar. mooi fietsje, compleet met licht spotprijs f 30. 3e Gortestraat 71, Leiden. B Rashonden. Cocker Spa- nieltjes, pracht dieren, roet zwarte poedels. Keuring toe gestaan. Jonge hennen, tropi sche vogels. Teunissen, Leven daal 28, Telef. 22053. Lelden. B Citroen 1948. Aangeboden een Citroen .1948. Wagen loopt prima en ziet er goed uit. Te gen zéér redelijke prijs. Te zien Na 6 u. Steenstr. 55. A. Timp B Te koop klein mahonie da mesbureautje. klein eiken ka binet, eiken commode, koperen aakers, koperen rijtuiglan taarns, porselein. Voorburgse- weg 34 A, Leidschendam. Tel. 1588. B Biedt zich aan meisje voor 4 ochtenden per week, van 9 2. f 1.per uur. Brieven bur. van dit blad no. 24 k. B Te koop Anker inzinkbare trapnaaimach., in prima staat, wegens aanschaffing v. elektr,. tegen elk aann. bod. Oosterstraat 46. a Jong echtpaar zoekt byver- enste voor ae avonduren. On verschillig wat. Man i. b. v. rijbewijs B.E. Brieven bur. v. d. blad onder no. 26 k. B Meisje, 20 jaar. biedt zich aan voor kantlnewerkzaamhe- den. Brieven bur. van dit blad onder no. 43 k. B Te koop vulkachel f 25, te vens een degelijk kinderledii- kant 65 x 130 f25. Otto van Leeuwenpark 19, L'dorp, B Opel Blitz, li ton, gesloten bestelauto, ih prima conditie f 1750. Skoda i ton bestel 1951 f 650. Leidseweg 422, Voor schoten. DIVERSEN B Ruiling aangeb. Zonnig bo venhuis aan Verl. Lammen schansweg. Leiden, bevatt. 5 kamers, keuk., douche schuur. Gevr. heel huis of vrije boven woning. 5 of 6 kamers. Brie ven bur. v. d. blad no. 114 k. B Woningrull. Aangeb. Den Haag, ruime 4 kam .woning, suite en gr. keuken. Plm. f 60 p. m. Gevr. kleinere woning, mooie stand te Voorschoten, Br. bur. v. d. blad no. 132 k B Vermist sinds donderdag 29 aug. cyperse kater met 1 ver minkt oor, verm, medegeno men. Terug bez. tegen belo ning. woonschip Delftse Jaag pad, tegenover Niekerk, of op gave adres waar te halen. B Verloren vrydagmlddag jL plm. 3 uur, een rode duokus sen, gaande per motor van de Beyerlnklaan, Lorentzkade naar Leliestr. Verliezer hier mede gedupeerd. Gelieve terug te bezorgen: Leliestr. 88. B Aangeboden ben.huis, gro te woonkamer, slaapkamer, keuken kelder, schuur, achter uitgang, voor- en achtertuin, in Prof.wijk. Wil ruilen voor groter benhuis. Ook op goede stand. Van 't Hoffstraat 30. B Woningrull. Aangeboden 3 kamerflat, boven, aan de Wil lem de Zwijgerlaan te Leiden, huurprijs 8.20 per week, voor heel huis. mag oud zijn. Brie ven bur. v. d. blad no. 19 k. B Eenv. heer all., 67 J„ zoekt nette vr. voor huish. waar te nemen of gez. sam.wonen. Br. bur. van dit blad no. 18 k. B Rechtskundige adviezen, ver zoekschriften, schuldbekente nissen verstrekt en maakt op het raadgevend en bemidde lingskantoor K. W. Wijk. gep. Insp. v. Pol., Thorbeckestr. 78, Lelden, telefoon 22503. Be handelt vertrouwelijk delicate aangelegenheden B Woningrull. Aangeb. heel huls. omg. Tuinstadwij k, huis kamer. grote keuken, 3 sl.ka mers, v. en a.tuin, huur f 9, Gevr. vry bovenh. voor 2 per sonen omg. Korevaarstr., Le vendaal, Herenstr. Brieven bur. van dit blad no. 110k. B Ik zoek langs deze onsymp. weg kennismaking met net meisje, leeftijd tot 35 Jaar, p.g. Geen danstype. Brieven met foto, welke op erewoord wordt teruggestuurd, bur. v, d. blad onder no. 106 k. B Wil dame, die zaterdag 10.45 u. op markt portemonnaie vond en door 4 dames is gezien, deze terug bezorgen daar naam bekend is en anders politie hiervan in kennis ge steld wordt. J. Hartevelt, Flo- resstraat 16, Leiden B Rullen. Nw.bouw Pendreeht (Rotterdam), bevatt. woonka mer, slaapkamer, keuken, douchecel .bergruimte, balkon, schuur, huur f 9.35. Gevr. 3 of 4-kamerwoning, Leiden of omgeving. Brieven: Remie, Dirkslandstr. 40 B, Rotterdam (Z.). B Woningrull. Aangeboden op nette stand, een burgerwoning te Alphen a/d. Rijn, ln ruu voor woning te Leiden of om streken. Brieven bur. van dit blad onder no. 1800 k.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8